EKSTRA
MENÜ

Melek Yatırımcı

Melek Yatırımcı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Melek Yatırımcı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 370 Melek Yatırımcı haberi bulunmuştur.

Melek Yatırımcı Haberleri

Önce sebze sonra yemek

Önce sebze sonra yemek

Hasan Aslanoba, sahibi olduğu Erikli Su’yu Nestle’ye sattıktan sonra tamamen farklı bir yola döndü ve internette tam bir melek yatırımcı oldu.

2.05.2015Ekonomi
Pegasus çalışanlarına 22 milyon Euro dağıtmış

Pegasus çalışanlarına 22 milyon Euro dağıtmış

Pegasus Hava Taşımacılığı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, iş aleminde en büyük kaldıracın insan olduğunu belirterek, insanın banka kredisi, leasing gibi şeylerden daha önemli olduğunu, Pegasus olarak son 10 yılda 22 milyon Euro prim dağıttıklarını açıkladı. Sabancı, "Başarıyı maddi manevi paylaşıyoruz" dedi.

25.03.2015Ekonomi
Mezunlardan öğrencilere İK zirvesi

Mezunlardan öğrencilere İK zirvesi

İstanbul Bilgi Üniversitesi Mezunlar Derneği (BilgiM), üniversite kulüpleriyle iş birliği yaparak Bilgi öğrencilerine ‘Köprüden Önce Son Çıkış!’ isimli insan kaynakları zirvesi düzenliyor.

12.03.2015Eğitim
Kâr için melekler

Kâr için melekler

TEB Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi, zengin ailelerin kendini ispat etmek isteyen genç kuşak temsilcilerini yüksek getiri hevesiyle melek yatırımcılık heyecanı sardığını dile getirdi. Mendi, “Gençlerin heyecanını eğitimle kontrol ediyoruz” diye konuştu.

1.03.2015Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğandan faiz-enflasyon açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan faiz-enflasyon açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da Girişimci İş Adamları Vakfı “Girişimcilik Ödülleri” töreninde enflasyon ve faiz hakkında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ne diyorlar? İnsanı böyle adeta çıldırtacaklar, enflasyon düşerse faizi düşüreceklermiş. Bu anlayış anlayış değil, bu yanlış bir mantık, doğru bir mantık değil çünkü enflasyon sebep, faiz netice değildir. Faiz sebep, enflasyon neticedir" dedi.

31.01.2015Ekonomi
Sahne ‘yırtıcı fikirler’in

Sahne ‘yırtıcı fikirler’in

G3 Forum, bu yıl doğadan esinlenerek girişimci ve girişimci adaylarının ‘Yırtıcı Fikirleri’ni, kurt, kaplan, şahin ve baykuş temasıyla, 18 Kasım’da iş dünyasından sivil toplum temsilcilerine kadar birçok uzmanla bir araya getirecek.

7.11.2014Ekonomi
“Üniversitelerde Fikri Mülkiyet Hakları” tartışılacak

“Üniversitelerde Fikri Mülkiyet Hakları” tartışılacak

Boğaziçi Üniversitesi, "IV. Uluslararası Üniversitelerde Fikri Mülkiyet Hakları Yönetimi Konferansı"na ev sahipliği yapacak.

23.10.2014Eğitim
Google, yönünü bir Türkle bulacak

Google, yönünü bir Türkle bulacak

TEKNOLOJİ devi Google’ın en önemli servislerinden biri olan Maps’in (Haritalar) başına Türk bir yönetici geldi. Google’da Maps’ten sorumlu Global Pazarlama Müdürü olan Eren Kantarlı aynı zamanda profeyonel bir yelkenci.

13.10.2014Ekonomi
Girişimcilerle yatırımcılar buluşuyor

Girişimcilerle yatırımcılar buluşuyor

Uluslararası melek yatırımcı şirketi Keiretsu, Forum European Angel Capital Expo adlı toplantısını bu yıl 6 Kasım’da İstanbul’da yapıyor.

E-ticarette başarılı olmak için beş altın kural

E-ticarette başarılı olmak için beş altın kural

Sektöre arka arkaya giren girişimler ile günden güne güçlenen e-ticaret sektöründe rekabet arttıkça ayakta kalmanın kuralları da değişiyor. Türkiye’nin önde gelen e-ticaret sitelerinde imzası bulunan Inveon, sektörde başarılı olmak için 5 altın kuralı sıraladı. Inveon Yönetici Ortağı Yomi Kastro, onlarca internet girişimini analiz ettiklerini belirterek, başarıya giden yolu açıkladı.

7.09.2014Ekonomi
Melek yatırımcıyla şeytanı ayırırız

Melek yatırımcıyla şeytanı ayırırız

EGE Genç İşadamları Derneği’nin (EGİAD) 70. Ege Toplantısı’na konuk olan Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, ekonominin gelişmesi için son bir yıl içerisinde iki önemli uygulama başlattıklarını açıkladı.

6.08.2014Ege
Babacan, Zaaflar istikrardan uzaklaştırıyor

Babacan, "Zaaflar istikrardan uzaklaştırıyor"

EGİAD’ın düzenlediği "70. Ege Buluşmaları"nın konuğu olan Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ekonomik gelişmeyi arttırmak için melek yatırımcı sistemi oluşturduklarını söyleyerek, "Ama şeytan da bir melektir. Bu işte bir şeytanlık yapmayı düşünen olursa o melek yatırımcıyı da ayırırız" dedi.

5.08.2014Ege
Girişimciler için yeni bir dergi geliyor

Girişimciler için yeni bir dergi geliyor

Türkiye’de yükselen girişimcilik ruhu yeni dergi yarattı… Doğan Dergi Grubu bünyesinde yayınlanan Start Up dergisinin ilk sayısı çıktı.

8.05.2014Ekonomi
TEB Özel yönünü ‘meleklere’ çevirdi

TEB Özel yönünü ‘meleklere’ çevirdi

TEB Özel, yönünü melek yatırımcılara çevirdi. TEB’in bireysel ve özel bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi, “Melek yatırımını müşterilerimize finansal bir araç olarak sunuyoruz” dedi.

5.05.2014Ekonomi
Başkan adaylarına: ‘Çalışanların hayatını kolaylaştırmak için projeleriniz neler’

Başkan adaylarına: ‘Çalışanların hayatını kolaylaştırmak için projeleriniz neler?’

30 Mart’ta yapılacak yerel seçim öncesi Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti), Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) İstanbul, Ankara ve İzmir’deki belediye başkanı adaylarına ‘işsizlik ve eğitim’, “trafik ve ulaşım” ve “engelliler”e yönelik projelerini sorduk. Mesleki eğitim ve istihdam yaratma hepsinin gündeminde. Trafik çilesine çözüm ise yol ve kavşak yapmakta değil, raylı sistemler, deniz ulaşımı ve trafik koordinasyon merkezleri. Bazı adayların hedefi ulaşımı başta öğrenciler için 1 TL’ye indirmek. İşte adayların gerçekletirmeyi vadettikleri projeleri.

Girişimciye destek için buluştular

Girişimciye destek için buluştular

BOĞAZİÇİ Üniversitesi Mezunler Derneği (BUMED) bünyesinde kurulan BUMED Business Angels (BUBA) girişimci adaylarını desteklemek için Garanti Bankası ve Vodafone TÜrkiye ile işbirliği yapacak.

28.02.2014Ekonomi
Tablet Seminerler kapandı, Aslanobanın ilk kez bir yatırımı battı

Tablet Seminerler kapandı, Aslanoba'nın ilk kez bir yatırımı battı

Eylül 2013'te start verilen 2.5 milyon TL'lik sermayeli eğitim girişimi Tablet Seminerler kapandı. Bugüne kadar 40'a yakın girişime yatırım yapan eski Erikli CEO'su melek yatırımcı Hasan Aslanoba'nın ilk kez yatırım yaptığı bir startup girişimi böylece başarısız oldu. Aslanoba Capital'ın sahibi Hasan Aslanoba, ortakların başka işleri dolayısıyla bu işe odaklanamadığını, Tablet Seminerler'in tamamen online eğitime geçemediği için başarısız olduğunu kaydetti.

26.02.2014Ekonomi
Dijital dünyanın hakimi şimdi kadınlar

Dijital dünyanın hakimi şimdi kadınlar

Annelutfen, Güçlü Kadınlar Etkinlikleri ile internette kadınları daha etkin kılacak.

28.01.2014Etkinlikler
Facebook, Türk’ün şirketine 15 milyon dolar verdi

Facebook, Türk’ün şirketine 15 milyon dolar verdi

TÜRK genci Cemre Güngör, iki yıl önce ABD’li iki arkadaşı ile birlikte kurduğu sosyal medya sitesi ‘Branch’i Facebook’a 15 milyon dolara sattı.

17.01.2014Ekonomi
Twitter katili Branch 15 milyon dolara satıldı

'Twitter katili' Branch 15 milyon dolara satıldı

Türk genci Cemre Güngör, iki yıl önce ABD’li iki arkadaşı ile birlikte kurduğu sosyal medya sitesi 'Branch’i Facebook’a 15 milyon dolara sattı.

15.01.2014Dünya
Online alışveriş 2013te hızlandı, seneye rakamlar patlayacak

"Online alışveriş 2013'te hızlandı, seneye rakamlar patlayacak"

Yıl sonu yaklaşırken sanal ticaretteki rakamlar, sektör temsilcilerinin önümüzdeki döneme ilişkin umutlarını artırdı.

24.12.2013Teknoloji
Yenilikçi projeler ödüllendirildi

Yenilikçi projeler ödüllendirildi

‘İşte Bu! Öğrenci Proje Yarışması’nda dereceye girenler ödüllendirildi.

20.12.2013Eğitim
Bakan Ergünden kritik Melek Yatırımcı yorumu

Bakan Ergün'den kritik 'Melek Yatırımcı' yorumu

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Bakanlık'ın Teknogirişim Sermaye programından yararlanarak 100 bin lira hibe desteği alan dünyanın ilk sanal antrenörünü ve futbol analiz yazılımını icat eden teknogirişimci Raşit Alemdar'ın projesini Türk futbol takımlarına önererek, "Kulüpler buna ilgi gösterdikleri zaman maçları şikeyle almaktan vazgeçecek" dedi.

4.12.2013Ekonomi
Algı tamiri için Amerika turu

Algı tamiri için Amerika turu

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki Türk işadamları ile Los Angeles, San Francisco, Seattle ve Chicago’da önde gelen iş çevreleri, fon yöneticileri ve Türkiye’ye yatırım yapmayı planlayan reel sektör temsilcileriyle bir araya gelecek.

21.10.2013Ekonomi
‘Melek yatırımcılık zengin hobisi değildir’

‘Melek yatırımcılık zengin hobisi değildir’

Melek yatırımcı, parlak fikri olan girişimcilere başlangıç sermayesi, çalışma alanı, danışmanlık hizmeti veya bunları sağlayacağı kişi ve kurumlarla tanışma fırsatı sunan kişi veya fonlara deniyor.

20.10.2013Ekonomi
Yatırım sayısı 36ya yükseldi

Yatırım sayısı 36'ya yükseldi

Son dönemde yaptığı yatırımlarla adından sıkça söz ettiren melek yatırımcı Hasan Aslanoba, yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. Aslanoba, yalnızca online erkek giyim markası olarak e-ticaret sektörüne giren Fit&Color'a, 1 milyon liralık yatırım gerçekleştirdi. Markafoni’nin kurucu ortaklarından Sina Afra’nın da hissesinin bulunduğu Fit&Color’a yaptığı yatırımla ortaklık sayısını 36’ya çıkaran Aslanoba, 32 milyon dolara ulaşan toplam yatırımının, 2013 sonunda 35 milyon dolara ulaşmasının ardından hız keseceğini söyledi.

9.10.2013Ekonomi
Rus melekleri Türkiyeye çağırdı

Rus melekleri Türkiye'ye çağırdı

Enerji, havacılık ve savunma sanayi sektörlerinde yaptığı stratejik-hukuki danışmanlık hizmetleriyle yıllık yaklaşık 1 milyar dolar değerindeki projelerde yer alan Herdem Avukatlık, Rus ve Avrupalı melek yatırımcıları Türkiye'ye çağırdı.

7.10.2013Ekonomi
Melek yatırımcılarla projeler buluşuyor

Melek yatırımcılarla projeler buluşuyor

Melek yatırımcılar ile proje ve şirket sahiplerini internet üzerinden buluşturan şirketortağım.com'un, projelere yapılacak yatırımlar için düzenlediği ilk toplantı 26 Eylül tarihinde Büyük Klüp’de gerçekleşecek.

18.09.2013Ekonomi
Altyapı ve finansmanı kötü online satış siteleri tutunamıyor

Altyapı ve finansmanı kötü online satış siteleri tutunamıyor

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye‘de de hızla büyüyen online alışveriş, pek çok girişimciyi ve melek yatırımcıyı bu alana çekiyor. Ancak son aylarda aralarında Vipdukkan, Pabbuc, Gimora, Gurunzi’un bulunduğu pek çok online private shopping (moda alışverişi) sitesi battı.

11.08.2013Ekonomi
Aslanobadan internete 15inci yatırım

Aslanoba'dan internete 15'inci yatırım

Erikli Su CEO'luğundan ayrıldıktan sonra melek yatırımcı olan Hasan Aslanoba'nın internet şirketlerine yatırımı tam gaz devam ediyor. Bu hafta başında tasit.com ile 14'üncü ortaklığını gerçekleştiren Aslanoba, bugün de buldumbuldum.com'a ortak olarak 15'inci yatırımını yaptı.

27.06.2013Ekonomi
Eriklinin eski CEO tasit.coma ortak oldu

Erikli'nin eski CEO' tasit.com'a ortak oldu

Geçtiğimiz yıl Erikli Su'daki CEO'luk görevini bırakarak melek yatırımcı olan Hasan Aslanoba, son yatırımını 2 milyon dolarla tasit.com'a yaptı. Şimdiye kadar 14 girişime 13 milyon dolar tutarında yatırım yapan Aslanoba'nın bu yatırımları arasında Anymeeting, Boni, Tablet Seminerler, Ehil, AlwaysFashion, İncir, Etohum ve FırsatBuFırsat gibi şirketler bulunuyor.

24.06.2013Ekonomi
Şirket Ortağım Melek Yatırımcı Ağına dönüşecek

Şirket Ortağım Melek Yatırımcı Ağı'na dönüşecek

Uzun yıllar Sabancı Holding'de üst düzey görevlerde bulunmuş ve son olarak da Temsa’nın CEO'luğunu yapmış Mehmet Buldurgan, geçen yıl kurduğu şirket evliliği portalı Şirket Ortağım’ı Melek Yatırımcı Ağı'na dönüştürüyor. Buldurgan’ın yanı sıra dört ayrı Melek Yatırımcının daha katılımı ile oluşturulması planlanan ağ Hazine Müsteşarlığına bağlı faaliyet gösterecek.

8.06.2013Ekonomi
Dayanamadım o ilanı verdim

Dayanamadım o ilanı verdim

ABD’nin en saygın gazetelerinden 1.6 milyon tirajlı New York Times’da dün Gezi Parkı’na destek için tam sayfa ilan yayınlandı.

7.06.2013Gündem
Etohum ve Aslanobadan girişimcilere 6 milyon dolar yatırım

Etohum ve Aslanoba'dan girişimcilere 6 milyon dolar yatırım

Türkiye’deki internet girişiminlerine yatırım yapan Etohum ile iş dünyasının tanınan isimlerinden Hasan Aslanoba arasında bir yatırım anlaşması imzalandı. Bu anlaşma ile Etohum Yatırım A.Ş. ve Hasan Aslanoba, seçilen girişimlere üç yıl içinde 6 milyon dolar yatırım yapacaklar.

28.05.2013Ekonomi
Melek yatırımcılıkta hedef 100 milyon dolar

Melek yatırımcılıkta hedef 100 milyon dolar

Türkiye’nin ilk ve önde gelen melek yatırım organizasyonu Galata İş Melekleri’nin Başkanı Emre Kurttepeli, ‘Yatırımcı Buluşması’ konferansında melek yatırımcılıkla ilgili açıklamalarda bulundu.

25.05.2013Ekonomi
Girişimci yatırımcı ‘Startup’ta buluştu

Girişimci yatırımcı ‘Startup’ta buluştu

2008’den bu yana internet girişimcileriyle yatırımcıları buluşturan Etohum’un düzenlediği “Startup İstanbul” dün gerçekleştirildi. İnternet ekosisteminin Türkiye’deki önemli aktörlerinin katıldığı Startup İstanbul, yıllarca geleneksel iş modelleriyle çalışmış, fakat internet sektörüne yatırım yaptıktan sonra başarıyı yakalamış büyük kurumsal şirketleri ve üst düzey yöneticileri ağırladı.

16.05.2013Ekonomi
Bir omuzda Melek, diğer omuzda Devlet

Bir omuzda Melek, diğer omuzda Devlet

Bireysel Katılım Sermayesi Programı’na katılan melek yatırımcılar girişimcilere aktardıkları sermayenin, TÜBİTAK ve KOSGEB onaylı projelerde yüzde 100 diğerlerinde yüzde 75’ini vergi matrahlarından düşebilecek.

11.04.2013Ekonomi
Halka arzlarda ölçü kaçtı

Halka arzlarda ölçü kaçtı

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, son dönemdeki halka arzlarda ölçünün kaçtığını ifade ederek, "Bundan sonra Sermaye Piyasası Kurulu biraz daha dikkatli olacak. Belli bir aşamaya gelmiş şirketlerin halka açılmasına daha sıcak bakacak" dedi.

11.04.2013Ekonomi
İhracat kalemlerine fareyi ekledi

İhracat kalemlerine fareyi ekledi

Veteriner Hekim Begüm Buğdaycı, deney hayvanları üretim laboratuvarı kurma fikriyle katıldığı girişimcilik yarışmasında birinci oldu. Bu fikrini kısa sürede hayata geçiren genç girişimci, burada ürettiği deney hayvanlarını ihraç ederek Türkiye'nin ihracat kalemlerine bir yenisini ekledi.

23.03.2013Ekonomi
Oyuncaklı girişim

Oyuncaklı girişim

İzmir Ekonomi Üniversitesi çatısı altında kurulan Girişimci Geliştirme ve Yatırımcı Bulma Merkezi “Embryonix” ile geliştirdiği fikrini yatırıma dönüştüren Eda Evdüzen, çocuklara her ay oyun kutusu hazırlıyor.

5.03.2013Ege

Yazar Sonuçları

200 dava açıldı kamulaştırmaya 30 milyon lira gitti

BEYOĞLU Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Tarlabaşı360 projesini yönetim ofisinin terasından kentsel dönüşümün sürdüğü alanı işaret etti:

11.12.2014

Finlandiya nasıl başardı?

1970'lere kadar bizimle aynı kaderi paylaşan Finlandiya nasıl oldu da bugün bizimkinin 4 katı milli gelir seviyesine ulaştı?

4.12.2014