EKSTRA
MENÜ

Melek Yatırımcı

Melek Yatırımcı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Melek Yatırımcı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 365 Melek Yatırımcı haberi bulunmuştur.

Melek Yatırımcı Haberleri

Türk Telekom’un yeni CEO’su Paul Doany oldu

Türk Telekom’un yeni CEO’su Paul Doany oldu

Türk Telekom Yönetim Kurulu, 26 Eylül 2016 tarihi itibariyle geçerli olmak üzere sektörün yakından tanıdığı Paul Doany’i CEO – Genel Müdür olarak atadı.

26.09.2016Teknoloji

HayalEt Kuluçka’dan bir dünya projesi

Boğaziçi Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi tarafından işletilen HayalET Kuluçka Merkezi’nde geliştirilen Segmentify uygulaması, ACT (Accelerating the Commercialization of Technology) fonundan 200 bin Euro ve Startershub’dan 100 bin Euro destek alarak küresel pazarlara açılmak üzere yola çıktı. Uygulama şimdi 4 farklı ülkede 20 bin kullanıcıya hizmet veriyor.

13.07.2016Eğitim
Rektörden öğrencisinin girişimine melek yatırım

Rektörden öğrencisinin girişimine melek yatırım

Özyeğin Üniversitesi’nin başarılı mezunlarından, Fortune Dergisi’nin 2015 “40 Yaş Altı 40 Lider Yönetici” listesinde gelecek vaat eden 20 kişi arasında 1. olan ve 2016 yılında kendi şirketiyle, Red Herring’in düzenlediği Avrupa’nın En İyi 100 Şirketi listesine giren Efe Kethüda’nın son girişimi için, Özyeğin Üniversitesi eski kurucu rektörü Prof. Dr. Erhan Erkut melek yatırımcı oldu.

21.06.2016Teknoloji
Yaratıcılığın merkezi olacak

Yaratıcılığın merkezi olacak

Melek yatırımcı potansiyelini harekete geçirmek için kolları sıvayan Ege Genç İşadamları Derneği ile Ticaret Odası’nın ardından, dünyanın en büyük melek yatırımcı ağlarından Keiretsu da rotayı İzmir’e çevirdi.

10.06.2016Ege
Fuat Sami’ye sorduk: Kim bu melek yatırımcı

Fuat Sami’ye sorduk: Kim bu melek yatırımcı?

İlk ve orta eğitimini Türkiye’de tamamladıktan sonra eğitim hayatına yurt dışında devam etti. Önemli okulların lisans ve yüksek lisans programlarından derecelerle mezun oldu ve birçok projede danışmanlık yaptı. Başarılı iş yaşamını Türkiye’ye taşıdığı “Melek Yatırımcılık” ile ülkemize taşıdı. Ülkemizde sosyal sorumluluk üzerine kafa yoran ve ayrıca çeşitli sivil toplum kuruluşu ve inisiyatiflerde yer alıp ve girişimciliği Türkiye çapında arttırmak üzere bu kuruluşlarda aktif rol alan Fuat Sami Hürriyet Kampüs sayfalarında.

24.05.2016Kampüs
Alman girişimciler kapılarını Türklere açtı

Alman girişimciler kapılarını Türklere açtı

Workinton, 13 üst düzey Alman girişimcisi ile Türkiye'deki melek yatırımcıları bir araya getirdi.

9.05.2016Avrupa
Silikon Vadisi’ne ‘yatırım’ turizmi

Silikon Vadisi’ne ‘yatırım’ turizmi

DÜNYANIN en büyük melek yatırımcı ağı Keiretsu Forum Türkiye, VIP Turizm’le işbirliği çerçevesinde, 26 Nisan-2 Mayıs 2016 arasında, Silikon Vadisi’nde gerçekleşecek ‘Melek Yatırımcı Zirvesi’ne özel gezi düzenliyor.

25.03.2016Ekonomi
İTO üyeleri melek yatırımcı olacak

İTO üyeleri melek yatırımcı olacak

İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) kurduğu Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM) ile Düşünce ve Proje Üretim Akademisi (DÜPA), geleneksel ticaretin kalbinin attığı Eminönü’nde faaliyete geçmeye hazırlanıyor.

1.03.2016Ekonomi
İTO üyeleri melek yatırımcı olacak

İTO üyeleri melek yatırımcı olacak

İSTANBUL Ticaret Odası’nın (İTO) kurduğu Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM) ile Düşünce ve Proje Üretim Akademisi (DÜPA), geleneksel ticaretin kalbinin attığı Eminönü’nde faaliyete geçmeye hazırlanıyor.

29.02.2016Ekonomi
Kamu ve iş dünyası örgütlerinin girişimciliğe verdiği desteklerden yararlanın

Kamu ve iş dünyası örgütlerinin girişimciliğe verdiği desteklerden yararlanın

Girişimcilik konusunda dünya çapında kapsamlı araştırmaları ile bilinen Global Entrepreneurship Monitor’un (GEM) 2015 raporuna göre Türkiye’de her 100 kişiden sadece 12.2’si girişimci. Bu sayı ABD başta olmak üzere gelişmiş Batı ekonomilerinde yüzde 30’lara kadar çıkıyor. Ancak yine aynı araştırmaya göre Türkiye’de her 3 kişiden biri girişimci olmak yani en özet tanımıyla kendi işini kurmak istiyor.

18.02.2016Ekonomi
Melek yatırımcılıkta Türkiye Süper Lig’de

Melek yatırımcılıkta Türkiye Süper Lig’de

EKONOMİDEN Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, ‘bireysel katılım sermayesi’ olarak bilinen melek yatırımcılığa destekte Türkiye’nin, birçok gelişmiş ülke arasında ilk sırada yer aldığını belirterek, “Henüz yeni bir sistem olmasına rağmen, Türkiye bu alana verdiği destekle süper lige girdi” dedi.

1.02.2016Ekonomi
Girişimcilerin bilmesi gereken 21 terim

Girişimcilerin bilmesi gereken 21 terim

Girişimcilerin bilmesi gereken 21 terimi sizler için sıraladık. İşte bu terimler...

6.10.2015Kobi
Girişimcilerle yatırımcıların buluşma yeri

Girişimcilerle yatırımcıların buluşma yeri

G20 Genç Girişimciler İttifakı Zirvesi bu yıl Türkiye’de yapıldı. Zirvede Keiretsu sisteminden esinlenerek Keiretsu Forum’u kuran Randy Williams da vardı. 2.000’den fazla yatırımcı üyesi olan şirket, girişimcilerle yatırımcıların buluşma noktası.

Orta gelir tuzağına teknoloji desteği

'Orta gelir tuzağı'na teknoloji desteği

AB Katılım Öncesi Mali Yardım Programı (IPA) kapsamında kurulan Türkiye’nin ilk teknoloji transfer fonu, ekonomik büyümenin hızlanmasına katkı sağlamak amacıyla, katma değeri yüksek yeni teknolojilerin geliştirilmesi için, bir kıvılcım çakacak.

23.06.2015Kobi
2 yılda 62 milyon dolar yatırım yaptı

2 yılda 62 milyon dolar yatırım yaptı

HASAN Aslanoba Türkiye’nin gündem yaratan girişimcisi ve melek yatırımcısı. Aile şirketleri olan Erikli’de 23 yıl çalıştıktan sonra, kendi yolunda yürümeye karar verdi.

20.06.2015Ekonomi
Heyecan olmadan başarı olmuyor

Heyecan olmadan başarı olmuyor

Turkcell’de 4.5 yıl boyunca genel müdür koltuğunda oturan ve bu ay iş yaşamında 30 yılı geride bırakan Muzaffer Akpınar, genç yöneticilere tavsiyeler verdi. “Heyecan olmadan başarı olmuyor” diyen Akpınar, “Liderlik takım kurmadadır. İyi insan yöneten lider olur” dedi.

13.06.2015Gündem
Türk ‘melek’le  halka açıldı

Türk ‘melek’le halka açıldı

İNTERNET üzerinden e-ticaret altyapısı sunan Shopify, halka açıldığı ilk gün kazandığı değerle dikkatleri üzerine çekti.

22.05.2015Ekonomi
Önce sebze sonra yemek

Önce sebze sonra yemek

Hasan Aslanoba, sahibi olduğu Erikli Su’yu Nestle’ye sattıktan sonra tamamen farklı bir yola döndü ve internette tam bir melek yatırımcı oldu.

2.05.2015Ekonomi
Pegasus çalışanlarına 22 milyon Euro dağıtmış

Pegasus çalışanlarına 22 milyon Euro dağıtmış

Pegasus Hava Taşımacılığı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, iş aleminde en büyük kaldıracın insan olduğunu belirterek, insanın banka kredisi, leasing gibi şeylerden daha önemli olduğunu, Pegasus olarak son 10 yılda 22 milyon Euro prim dağıttıklarını açıkladı. Sabancı, "Başarıyı maddi manevi paylaşıyoruz" dedi.

25.03.2015Ekonomi

Yazar Sonuçları

Dün limondu bugün internet

Daha düne kadar girişimciliğin fitilini, kimi zaman çocukluk döneminde satılan limon ya da su ateşliyordu.

28.05.2016

Bizden neden Jobs çıkmıyor?

TÜRKİYE’den neden fazla girişimci çıkmıyor?

12.05.2016

Girişimcilik üçgeni

Geçen hafta, ABD’nin Boston şehrindeki MIT ve Harvard ziyaretlerinden sonra girişimcilik konseptini, ABD’deki işleyişini ve bu işleyişin Türkiye’de tam anlamıyla uygulanabilirliği sorusu beni düşünmeye sevk etti.

3.05.2016