EKSTRA
MENÜ

Melek Yatırımcı

Melek Yatırımcı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Melek Yatırımcı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 363 Melek Yatırımcı haberi bulunmuştur.

Melek Yatırımcı Haberleri

Girişimciler kuluçkaya yattı

Girişimciler kuluçkaya yattı

Bir fikrin hayata geçebilmesi için kurulan kuluçka merkezlerinin sayısı her geçen gün artıyor. Türkiye’de de sayıları 20’yi bulan kuluçka merkezleri girişimcilere birçok farklı avantaj sunuyor.

11Sighta 620 bin TL yatırım

11Sight'a 620 bin TL yatırım

İŞLETMELER için kolay kullanımlı bir görüntülü görüşme platformu sunan 11Sight, Keiretsu Forum Türkiye’den 620 bin TL’lik yatırım aldı.

16.08.2017Ekonomi
Taa Avustralya’dan para getiriyorum

Taa Avustralya’dan para getiriyorum

Son 7 yılda yabancı şirketlere 2.8 milyar dolarlık hisse satan Akfen Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, “Taa Avustralya’da şirketi ikna ediyorum. Bu kıymetli parayı Türkiye’ye getiriyorum. Hükümetlerin görevi Avustralyalıya yeni yatırım yaptırmak bana da farklı yöntemlerle parayı dışarı çıkarttırmamak olmalı” dedi.

10.08.2017Ekonomi
Liderlere ‘yön’ verdi

Liderlere ‘yön’ verdi

Havaalanı, fuar merkezi veya AVM gibi kapalı alanlar için hassas konumlama teknolojisi geliştiren yerli startup ‘Indoora’, geçen ay düzenlenen G-20’de, aranılan alanların bulunması için kullanılan teknolojiyi geliştirdi. Girişimin kurucu ortağı Emrah Deniz Kunt, “Wi-Fi, Bluetooth ve sensörlerin yanı sıra geliştirdiğimiz algoritmayı kullanıyoruz” dedi.

2.08.2017Ekonomi
Bebekleri yapay zekâ takip ediyor

Bebekleri yapay zekâ takip ediyor

Yerli girişim Mobilus, ailelerin evdeki çocuklarını kameralarla daha kolay takip edebilmesi için yapay zekâlı ‘Invidyo’yu geliştirdi. Ürün, çekilen görüntüler içinden önemli olanları ailelere anında bildiriyor.

26.07.2017Ekonomi
‘Melek’lere yeni rakip

‘Melek’lere yeni rakip

Fon toplayarak iş modellerini hayata geçiren ve geliştiren girişimciler, artık melek yatırımcıların kapısını çalmamaya başladı. Sanal paralarla (kripto/dijital) yatırım yapılan ekosistem olan ‘ICO’, girişimcilerin yeni gözdesi olma yolunda ilerliyor.

Oyuncağını kendin yap

Oyuncağını kendin yap

Kızına 3D yazıcılarla oyuncak yapan Ahmet Alpat, geliştirdiği oyuncakları kızının beğenmemesi üzerine ‘Katı Hal’ adında bir girişim kurdu. Çocukların kendi oyuncaklarını yapabilmesini sağlayan 3D yazıcı modeli geliştiren girişim, ihracata hazırlanıyor.

28.06.2017Ekonomi
Can dostlar abonesi

Can dostlar abonesi!

Dijital dünyanın öne çıkan iş modelleri arasında yer alan aylık ödeme sistemine sahip olan abonelik modeli, evcil hayvan ürünlerini de kapsamaya başladı. ‘Banamama’ adındaki girişim, evcil hayvan sahiplerinin belirli bir ürünü düzenli olarak tedarik etmesini sağlıyor.

21.06.2017Ekonomi
Melek yatırımcılardan yatırım almanın 6 koşulu

Melek yatırımcılardan yatırım almanın 6 koşulu

Melek yatırımcıların destek verdiği projelerin bazı şartları taşıması ve diğer fikirleri arasından öne çıkması oldukça önemli. Peki melek yatırımcılardan yatırım almanın yolları neler?

29.05.2017Kobi
Her şeyini satarak kurdu En büyük pişmanlığını açıkladı...

Her şeyini satarak kurdu! En büyük pişmanlığını açıkladı...

72 yıllık yaşamını “Bir Dünya Kurmak” adlı kitabında anlatan iş adamı duayen bankacı Hüsnü Özyeğin özel açıklamalarda bulundu. Finansbank’ı her şeyini satarak kurduğunu belirten Özyeğin, “O dönem asker arkadaşım Murat Vargı Turkcell’i ilk bana getirdi. Param vardı ama dikkatim dağılmasın diye ben girmedim Mehmet Emin Karamehmet’e yönlendirdim. Aslında hata ettim. Bence girmeliydim” dedi.

26.05.2017Ekonomi
Yatırımcı kimdir, nelere dikkat eder

Yatırımcı kimdir, nelere dikkat eder

Bu hafta sizlere Silikon Vadisi’nden sesleniyorum. Stanford Üniversitesi’nin düzenlediği özel bir yemeğe davetli olarak geldiğim şehirde, yatırımcılarla da görüşmeler gerçekleştireceğim.

200 bin dolarlık yeni yatırım aldı

200 bin dolarlık yeni yatırım aldı!

200 bin dolarlık yeni bir yatırım alan YOLO, 16 milyon dolar olan değerlemesini 20 milyon dolara yükseltti.

18.04.2017Teknoloji
Bir fikrim var

Bir fikrim var

Eski köye yeni adet getiren yaklaşımlarla hayata geçirilen girişimler yeni ekonominin en önemli destekçisi oluyor. Girişimcilik yolculuğunda fikirleri ürüne dönüştürmek en kritik süreç. Alınan desteklerle girişimcilik hikayesinde doğru adımları atabilmek mümkün.

Akıllı bira musluğuna 1.4 milyon TL yatırım

Akıllı bira musluğuna 1.4 milyon TL yatırım

GEÇTİĞİMİZ ay Hürriyet Startup sayfasının konuğu olan ve akıllı bira musluğu geliştiren ‘Pubinno’ ikinci tur yatırımını aldı.

12.04.2017Ekonomi
METHSON’DAN 5 tavsiye

METHSON’DAN 5 tavsiye

KÜRESEL çapta sermaye, kaynak ve işbirliği fırsatı sunan Keiretsu Forum Türkiye Melek Yatırımcı Ağı’nın Yönetici Direktörü Can K. Methson’ın girişimcilere önerileri şu şekilde:

29.03.2017Ekonomi
Apartmanlara dijital yönetici

Apartmanlara dijital yönetici

Yüzlerce dairelik sitelerde, yöneticilerin işi her geçen gün zorlaşıyor. Apsiyon, internet tabanlı bir platformla site veya apartman sakinlerinin ödemeleri başta olmak üzere tüm işlemleri takip ediyor, ödenmediğinde bilgilendiriyor ve ödemeyi anında alıyor. Apsiyon, 1800 apartman ve sitede kullanılıyor.

22.02.2017Ekonomi
Tak fişe  akıllansın

Tak fişe akıllansın!

Prizleri ve aydınlatma ürünlerini internete bağlayan ‘Bean’, akıllı olmayan ürünleri bir dakikadan kısa sürede akıllandırıyor. Yerli üretimle geliştirilen Bean’in ürünlerini, inşaat şirketleri satın almaya başladı.

15.02.2017Ekonomi
Dünya Melek Yatırımcılar Forumu İstanbulda başladı

Dünya Melek Yatırımcılar Forumu İstanbul'da başladı

Dünya Melek Yatırımcılar Forumu Başkanı Altuntaş: "Geçen yıl 320 bin melek yatırımcı, Avrupa'da 6,7 milyar euro, Amerika'da ise 26 milyar dolarlık yatırım yaptı, önümüzdeki yıllarda dünyadaki toplam yatırım tutarının ise 50 milyar dolara ulaşması bekleniyor" açıklamasında bulundu.

13.02.2017Ekonomi
Dünya Melek Yatırım Forumu 13 Şubatta İstanbulda

Dünya Melek Yatırım Forumu 13 Şubat'ta İstanbul'da

Londra Borsası'nın ana sponsorluğunu üstlendiği, Anadolu Ajansı'nın global iletişim ortağı olduğu forum kapsamında, 75 ülkeden yüzlerce melek yatırımcı İstanbul'da bir araya gelecek.

9.02.2017Ekonomi
Microsoft Türkiyede önemli atama

Microsoft Türkiye'de önemli atama

Bilişim sektörünün önemli isimlerinden olan Levent Erkan, Microsoft Türkiye’de Kamudan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı.

9.01.2017Teknoloji
Evlilikler azaldı

Evlilikler azaldı

2016 yılındaki zorluklar şirketlerin birleşme ve satın alma işlemlerine de yansıdı. 2016 yılında bir önceki yıla göre toplam birleşme ve satın alma sayısı büyük ölçüde değişmezken, toplam işlem büyüklüğü ise 2015’e göre yüzde 53 düşerek 7.7 milyar dolara geriledi. Bu rakam küresel kriz yılı 2009’dan sonraki en düşük işlem hacmi olarak tarihe geçti.

5.01.2017Ekonomi
Workinton: Üniversite öğrencileri yarınımız

Workinton: Üniversite öğrencileri yarınımız

Workinton, günümüzde sayıları giderek artan Co Working – Paylaşımlı Çalışma Alanlarından birisi. Şirketin oluşumu ilk kurucularından olan Çiğdem Koyutürk’ün kendi ihtiyaçlarından yola çıkarak başlıyor. Cafelerde çalışmak için uğraşırken acaba cafe ofis gibi bir yer olsa diyerek dünyada örneği var mıdır diye araştırırken karşısına İspanyol firması olan Urban Station’lar çıkıyor. Sonrasında bir girişimci olarak Gökhan Beydoğan ile el ele vererek ilk cafe ofisi Urban Station markası altında franchise olarak Maslak’da açıyorlar. Daha sonra ağırlıklı Boğaziçi Üniversitesi mezunlarından oluşan arkadaş grubunu melek yatırımcı olarak yanlarına alıp ekibi ve lokasyonları genişletiyorlar. 2014 yılında boynuz kulağı geçer misali Urban Station’dan hızlı büyüyen şirket artık kendi adını Workinton olarak değiştirerek tamamen Türk girişimciliği olarak karşımıza çıkıyor. Bugüne bakıldığında profesyonel kadrosuyla birlikte dokuzu İstanbul’da olmak üzere bir İzmir ve iki de Ankara’da ofisleri olan 10.000 m2 alana yayılmış on iki şubeli bir yapı oluşmuş durumda. Workinton CEO’su Pınar Massena ile yaptığımız bu keyifli söyleşi sizin için sayfalarımızda.

26.12.2016Kampüs
‘İyi Banka’ TEB ile ‘Maker Çocuklar’ geliyor

‘İyi Banka’ TEB ile ‘Maker Çocuklar’ geliyor

TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici, ‘gelecekte ben de varım’ diyen herkesin yanında olmayı hedeflediklerini dile getirerek, genel müdürlüklerinin yanındaki kardeş okul Haşim İşcan İlkokulu’nda ‘kod’ yazan çocuklar atölyesi kurduklarını açıkladı.

8.12.2016Ekonomi
İTÜ 9. Bilişim Teknolojileri Zirvesi’nde “Dijital Dönüşüm” parlıyor

İTÜ 9. Bilişim Teknolojileri Zirvesi’nde “Dijital Dönüşüm” parlıyor

Franz Kafka'nın Dönüşüm kitabının ilk cümlesi olan "Gregor Samsa bir sabah uyandığında kendini böcek olarak buldu!” cümlesinden yola çıkarak bu yılki Bilişim Zirvesi’nin teması “Dijital Dönüşüm” olarak belirlendi.

30.11.2016Teknoloji
Yaşar Üniversitesi’ne  AB’DEN DESTEK

Yaşar Üniversitesi’ne AB’DEN DESTEK

Yaşar Üniversitesi akademisyenleri, Google, Facebook gibi dijital girişimcilik örneklerinin Türkiye ve Avrupa’da ad ortaya çıkması amacıyla üç ülkeden ortaklarıyla birlikte proje hazırladı. Proje AB’den 375 bin euro destek alacak.

18.11.2016Dünya
İTÜ, üçüncü nesil üniversite olma yolunda

İTÜ, "üçüncü nesil üniversite" olma yolunda

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, İTÜ'nün yaptığı çalışmalarla üçüncü nesil olgusuna en yakın üniversite haline geldiğini belirterek, "Üçüncü nesil üniversitelerin en büyük özelliği patent, proje üretmek ve sanayiye yardım etmek. Özellikle bu çalışmalarla halkın refahını artırmak." dedi.

15.11.2016Eğitim
Girişim dünyasının olmazsa olmazı: Melek yatırımcılar

Girişim dünyasının olmazsa olmazı: Melek yatırımcılar

Sahip oldukları birikim ve deneyimleri yeni kurulan şirketlere aktarmayı amaç edinen melek yatırımcılar hakkında merak ettiğiniz her şey burada...

7.11.2016Kobi
Yatırım bulma konusunda 6 önemli tavsiye

Yatırım bulma konusunda 6 önemli tavsiye

Bir iş fikriniz var ancak doğru yatırımı bulma konusunda endişeleniyorsanız dünyaca ünlü girişimcilerden size özel 6 tavsiyeyi mutlaka okuyun.

7.11.2016Kobi
Birinci belli oldu

Birinci belli oldu

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde gerçekleştirilen dünyanın önde gelen girişimcilik yarışmalarından Startup Weekend’de birinci seçilen proje “Work is Now” oldu. Turizm ve otelcilik sektörüne hizmet verecek bir mobil uygulamadan oluşan proje, işveren ve iş arayanları aynı platformda buluşturmayı hedefliyor.

24.10.2016 Kampüs

Yazar Sonuçları

Bir koltuğa üç aday

TOBB’a bağlı odalarda seçimler Nisan 2018’e ertelendi ama esnaf odaları seçimleri ocakta yapılacak.

17.10.2017

Girişim ekosistemi Dubai’de şekilleniyor

Bu hafta iş için Dubai’deydim. Teknoloji girişimleri, yatırımcılar ve önemli ekosistem oyuncuları ile konuşup, birçoğunu yakından tanıma fırsatım oldu.

18.09.2017

Cep telefonunuza sızılıp, ah-vah etmemek için

WannaCry (Ağlamakİstiyorum) gibi fidye ve diğer siber saldırılardan korunmak için dünyada kırılması en zor anti-virüs programını etkinleştirmenin zamanı geldi.

1.06.2017

Signal neden Whatsapp’tan daha güvenli?

Whatsapp geçen haftalarda dünya genelinde hacklenmiş ve bunun sonucunda 2,5saat boyunca kullanılamamıştı.

18.05.2017

Jobs’u 2 kez reddettim

58 milyar dolar değerindeki Salesforce.com’un hissedarı ve Silikon Vadisi’nin en ünlü simalarından biri olan Magdalena Yeşil, Apple’ın kurucusu Steve Jobs’un iş teklifini iki kez reddetmiş. Yeşil, 1980’li yılların başında üniversitedeki hocasının ‘Çalışacağın şirketin ismi bir meyve olmamalı” dediği için reddetiği Jobs’un 1990’lı yılların sonunda başkan yardımcılığı teklifini ise “İki çocuğum var. Senin tempona uygun çalışırsam onlara vakit ayıramam” diyerek geri çevirmiş.

9.04.2017

Kaybettiğimiz İstanbul’u teknoloji ile yaşatıyor

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki tarihi surların üzerine bir düğün salonu kondurulmuş.

27.02.2017