EKSTRA
MENÜ

Melek Yatırımcı

Melek Yatırımcı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Melek Yatırımcı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 363 Melek Yatırımcı haberi bulunmuştur.

Melek Yatırımcı Haberleri

Dünyaya akrep zehiri satacak

Dünyaya akrep zehiri satacak

ESKİŞEHİR Organize Sanayi Bölgesi’nde 7 dönümlük alan üzerine kurulan ve dün törenle açılan Alternative Biological Laboratories (ALBILA) Serum ve Biyolojik Ürünler tesislerinde, akreplerin zehri anti serum haline getirilerek dünyaya ihraç edilecek.

4.10.2018Ekonomi
Türkiyenin ilk antiserum üretim tesisi açıldı

Türkiye'nin ilk antiserum üretim tesisi açıldı

Eskişehir'de kurulan ALBILA (Alternative Biological Laboratories) Serum ve Biyolojik Ürünler A.Ş. tesislerinde, akreplerin zehri, anti serum haline getirilerek dünyaya ihraç edilecek. Kozmetik ve ilaç sanayinde kullanılan, dünyanın en pahalı sıvılarından olan zehir, 40 'melek yatırımcı'yı bir araya getirdi.

4.10.2018Ekonomi
Cari açığı kapatmanın yolu teknoloji girişimlerinden geçiyor

"Cari açığı kapatmanın yolu teknoloji girişimlerinden geçiyor"

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) Başkanı Yiğit Savcı, girişimci adaylarına 200 bin lira hibe verilmesine yönelik uygulamanın, girişimcilik ekosisteminin gelişimine katkıda bulunacağını belirterek, "Teknoloji girişimcilerinin ekosistemini geliştirebilirsek cari açığımızı hızla kapatabiliriz. Cari açığı kapatmanın yolu teknoloji girişimlerinden geçiyor." ifadelerini kullandı.

15.09.2018Teknoloji
Fazla eşyan mı var, ver satsın

Fazla eşyan mı var, ver satsın

4 yıl önce evlenirken yaşadığı eşya taşıma sorunundan yola çıkan Alpay Koraltürk, Furnishare.com adındaki girişimi kurdu. İkinci el mobilyaları kullanıcıların evinden alan, temizleyen ve satışını gerçekleştiren Furnishare.com, şu ana kadar on binlerce kişiye hizmet verdi

5.09.2018Ekonomi
Girişimci gençlere 10 öneri

Girişimci gençlere 10 öneri

Girişimci gençlerin daha üniversite yıllarında adım atması gerekiyor. Yeni girişimleri takip etmek, staj yapmak, yeni bir girişimde ücretsiz çalışmak bunların başında. Mezun olduktan sonra ise, kurumsal bir şirkette 5-10 yıl çalışmanızı öneriyorum.

9.07.2018Eğitim
Piriye 2 milyon TL destek

Piri'ye 2 milyon TL destek

YOUNG Guru Academy (YGA) çatısı altında Poi Labs tarafından geliştirilen sesli yürüyüş uygulama Piri, 2 milyon TL’lik yatırım aldı.

20.06.2018Ekonomi
Kimola’ya 1 milyon TL yatırım

Kimola’ya 1 milyon TL yatırım

Müşterileri arasında Nike, Japan Tobacco International, IPSOS, BPN İstanbul, Wanda gibi isimlerle çalışan ve büyük veri alanında metin verisi işlemek üzerine odaklanan Kimola, değerinde yatırım aldı.

21.05.2018Startup
Start-upların yardımına ‘Süper Melekler’ koşacak

Start-upların yardımına ‘Süper Melekler’ koşacak

ABD’de girişim ekosistemi ve stratejik planlama alanında uzmanlaşan STATinMED Finans ve Operasyon Müdürü Gökçen Aygenç, Türkiye’den dünyaya açılmayı hedefleyen girişimcilere yepyeni bir yatırımcı tipi olan Süper Melekler’e yönelmelerini önerdi.

8.05.2018Ekonomi
Evrensel Temel Gelir (ETG)

Evrensel Temel Gelir (ETG)

Son birkaç yılda gündemde olan yeni bir sosyoekonomik deney hem ekonomistleri hem de kamu yöneticilerini daha yakından incelemeye ve artısıyla ve eksisiyle araştırmaya yönlendiriyor: Evrensel Temel Gelir (ETG). ETG kısaca her vatandaşın çalışsın ya da çalışmasın devletten aylık, üç aylık ya da yıllık olarak belirlenmiş bir maaş almasıdır.

Girişimci sözlüğü

Girişimci sözlüğü

Girişimcilik dünyasına girince, hiç duymadığımız bir sürü terim karşımıza çıkıyor. 87. sayımızın Bakış sayfasında en çok kullanılanlara bir göz atalım dedik. Girişimci adayları buraya!

9.04.2018Kampüs
Girişimcilik üssü Türkiye

Girişimcilik üssü Türkiye!

Global Girişimcilik Kongresi’nin 10’uncusu bu yıl İstanbul’da 16-19 Nisan tarihlerinde yapılıyor. ‘Girişimciliğin Davos’u’ diyebileceğimiz bu toplantı öncesinde Organizasyon Komitesi Başkanı Ali Sabancı ve Endeavor Başkanı Emre Kurttepeli, “İstanbul bölgenin girişimcilik üssü olabilir” mesajını verdiler.

17.03.2018Ekonomi
Alper Akcan’dan 5 tavsiye

Alper Akcan’dan 5 tavsiye

Hem bir girişimci hem de bir melek yatırımcı olan Alper Akcan’ın girişimcilere önerileri şu şekilde:

28.02.2018Ekonomi
Girişimciler için sermaye bulma rehberi

Girişimciler için sermaye bulma rehberi

Girişimciler için en önemli konu sermaye. İşte bu sorunu çözecek girişimciler için sermaye bulma rehberi...

24.02.2018Kobi
Üniversite öğrencisi Metehana 15 bin drone siparişi

Üniversite öğrencisi Metehan'a 15 bin drone siparişi

İnşaat işçisi ilkokul mezunu baba ve ev hanımı annenin oğlu üniversiteli Metehan Emlik, kendi geliştirdiği eğitim drone’u ile Yeni Zelanda’dan 10 bin, Türkiye’den 5 bin drone siparişi aldı.

23.02.2018Eğitim
Esra Talu’dan 4 tavsiye

Esra Talu’dan 4 tavsiye

ÜÇ kıtada 41 şubesi ve 2 bin 500’ün üzerinde lisanslı yatırımcı üyesi ile dünyanın en yaygın melek yatırımcı ağı olan Keiretsu Forum Türkiye Genel Müdürü geçen hafta itibariyle Esra Talu oldu.

7.02.2018Ekonomi
Melek yatırımcıların tercihi erkekler

Melek yatırımcıların tercihi erkekler

Kadınların iş dünyasındaki rollerinin artması her fırsatta vurgulansa da konu teknoloji girişimleri olunca kadınlar yine erkeklerin gerisinde kalıyor. Araştırmalara göre hem kurulan startuplar hem de yapılan yatırımlar konusunda kadınların oranı erkeklerin çok altında. Melek yatırımcılar erkeklerin kurucu olduğu girişimlere 2016’da 60 milyar dolarlık yatırım gerçekleştirirken, kadın girişimcilerin kurduğu start-up’lara yapılan yatırım ise 1.5 milyar dolar. civarında.

Hem girişimci hem melek yatırımcı

Hem girişimci hem melek yatırımcı

Münteha Adalı Siverek doğumlu. 8 çocuklu bir ailenin kızı olarak büyüdü. İş yaşamına bankacı olarak başladı, sonrasında ise girişimci oldu. Türkiye’nin en büyük temizlik şirketlerinden Güvensan Tesis Hizmetleri’ni yöneten, 81 ilde hizmet veren, 750’den fazla çalışanı olan Adalı, aynı zamanda hem seri girişimci hem de genç girişimcileri ve kadınları destekleyen bir melek yatırımcı.

Siverekli Münteha Adalı hem girişimci hem de melek yatırımcı | İlham Veren Kadınlar

Siverekli Münteha Adalı hem girişimci hem de melek yatırımcı | İlham Veren Kadınlar

Siverek’ten çıkan kadın girişimci Münteha Adalı hem Türkiye’nin en büyük temizlik şirketlerinden birini yönetiyor hem de gençlere ve kadınlara destek olan bir melek yatırımcı. Münteha Adalı Siverek doğumlu. 8 çocuklu bir ailenin kızı olarak büyüdü. İş yaşamına bankacı olarak başladı, sonrasında ise girişimci oldu. Türkiye’nin en büyük temizlik şirketlerinden Güvensan Tesis Hizmetleri’ni yöneten, 81 ilde hizmet veren, 750’den fazla çalışanı olan Adalı, aynı zamanda hem seri girişimci hem de melek yatırımcı

26.01.2018Ekonomi
Melek akını

Melek akını!

Türkiye’de 2017’de 298 adet birleşme ve satın alma işlemi gerçekleşirken, miktarı 10.3 milyar dolar oldu. Deloitte Türkiye’nin raporuna göre az sayıda büyük ölçekli yabancı yatırımcı işlemleri, hacmi artırırken işlem adedine ise girişim sermayesi ve melek yatırımcı işlemleri yön verdi.

7.01.2018Ekonomi
Yatırımcılık ekosistemi büyüyor

Yatırımcılık ekosistemi büyüyor

Türkiye’deki girişimcilik ekosistemi, yapılan yatırımlarla hızlanarak büyüyor. Hatta her yıl girişimlere yapılan yatırımlar konusunda yeni rekorlar kırılıyor. Peki Türkiye’deki yatırımcılar kimler? Hangi yatırım platformları, hangi girişimlere yatırımlar yapıyor. Bu soruların cevaplarını araştırdık.

İlk yatırımını 9 melekten aldı

İlk yatırımını 9 melekten aldı

Evinden veya ofisinden çıkmadan kargo göndermek isteyenlere hitap etmeyi amaçlayan BuradanGönder, Şirket Ortağım Melek Yatırımcı Ağı öncülüğünde iş dünyasının önde gelen 9 melek yatırımcısından 1 milyon 250 bin TL değerlemeyle yatırım aldı.

30.11.2017Ekonomi
Turan’dan 5 tavsiye

Turan’dan 5 tavsiye

Yalıtım şirketi ODE Yalıtım’ın Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, aynı zamanda Hazine Müsteşarlığı’ndan lisanslı bir melek yatırımcı ve ŞirketOrtağım Melek Yatırımcı Ağı’nın aktif bir üyesi.

26.10.2017Ekonomi
Gelirin tümü STKlara gidiyor

Gelirin tümü STK'lara gidiyor

Başak Süer ve Ali Aksakarya tarafından hayata geçirilen Givin platformunda alınan ve satılan tüm ürünlerin gelirleri TOG, TEGV, Koruncuk, TOÇEV ve Tohum Otizm Vakfı’na bağışlanıyor. Yakın zamanda kurumsal destekçilere de açılan platformun büyüyerek dünyanın farklı ülkelerinde de kullanılması hedefleniyor.

23.10.2017Ekonomi
En ‘sağlık’lı girişim

En ‘sağlık’lı girişim

Sağlık turizmi alanındaki gelişmeyi gören Fatih Çiftçi ve Yusuf Özkan, FlyMedi’yi kurdu. Girişim, uluslararası sertifikalara sahip hastaneleri ve otel, transfer, tedaviyi içeren sağlık turu paketlerini listeleyerek insanların birçok seçenek arasında doğru tercihi yapmalarına destek oluyor.

18.10.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Haftanın sürprizleri

Gezegenlerin cömert davrandığı bir hafta başlıyor. Yengeçler ilham verici fikirlerle coşacak, Akrepler iletişim becerileriyle göz kamaştıracak. Yayları gözlerden uzak bir kaçamak, Aslanları yeni bir ilişki bekliyor.

22.09.2018

Kadın startup’ların getirisi iki misli ama nedense daha az yatırım çekiyorlar  

DÜNYADA ve Türkiye’de kadın ile erkek arasındaki ücret uçurumunu hepimiz biliyoruz.

24.07.2018

Yazılımla ‘Sivri’ldi

Sanayinin içinde büyüse de bilişime merak salar. Endüstri mühendisliği okur.

26.05.2018

Borsazedeye 500 milyon lira ödensin

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, küçük tasarruf sahiplerinin hisse senedine yatırıma yönelmesi için borsada ‘barış’a ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Karadağ, “Birtakım şirketlere yapılan operasyonlar sonrasında küçük yatırımcının elinde bulunan hisselerin değeri sıfıra indi. Sermaye piyasasında bu şekilde batan para 500 milyon lira civarı. Küçük yatırımcıya bu paranın ödenmesinin bir yolunu bulmalıyız” dedi.

24.03.2018

Üniversite öğrencisi Metehan'a 15 bin drone siparişi

İnşaat işçisi ilkokul mezunu baba ve ev hanımı annenin oğlu üniversiteli Metehan Emlik, kendi geliştirdiği eğitim drone’u ile Yeni Zelanda’dan 10 bin, Türkiye’den 5 bin drone siparişi aldı.

22.02.2018

Yatırım ikliminde coğrafya kader mi?

Yatırımcı ile girişimci arasındaki ilişki, girişimcilik alanında hakkında en uzun tartışmaların yaşandığı konular arasında.

30.12.2017

Yatırımcınızı nasıl seçersiniz?

Geçen hafta üzerine biraz kafa yorduğumuz girişimci-yatırımcı ilişkisine devam edelim.

1.12.2017

İran’da iniş-çıkışlara alışkınız Türkiye’ye yatırımı durdurmayız

TAHRAN merkezli biyoteknolojik ilaç grubu CinnaGen’in kurucu ortağı ve CEO’su Haleh Hamedifar, 15 Temmuz 2016’daki hain darbe girişimi sırasında Türkiye’deki şirketlerinin kurucu ortağı ve CEO’su Ferhat Farşi’yi aradı:

26.11.2017

Girişimci olmanın 10 kuralı

Başlık yanıltmasın. Girişimcilik, 2+2’nin 4 ettiği basit bir matematik denklemi ya da tüm malzemeleri doğru şekilde kullandığınızda mükemmel lezzeti elde edebileceğiniz bir yemek tarifi değil.

24.11.2017

Aras Ailesi barıştı hisse satışı yok

Aras Kargo’da işler yine karıştı. Yüzde 50 hisse satışı için Austrian Post’la anlaştıkları öne sürülen Aras ailesi, Austuria Post’u kötü niyetle algı operasyonu yapmakla suçlayarak anlaşma olmadığını açıkladı.

21.10.2017