MENÜ

Meis Adası

Meis Adası ile ilgili tüm haberleri, son dakika Meis Adası haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Meis Adası haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 322 Meis Adası haberi bulunmuştur.

Meis Adası Haberleri

Ömer Çelikten son dakika mülteci mesajı: Türkiye bu yükü tek başına kaldırmayacak

Ömer Çelik'ten son dakika mülteci mesajı: Türkiye bu yükü tek başına kaldırmayacak

AK Parti MYK toplantısı sonrası Sözcü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu. Çelik, "Bundan sonra mülteci meselesinin Türkiye'den çok müttefiklerimizin meselesi Avrupa'nın meselesi haline geleceğini açık bir şekilde ifade ediyoruz.. Uluslararası toplumu uyarıyoruz. Türkiye bu yükü tek başına kaldırmayacak." ifadelerini kullandı.

23.12.2019Gündem
Çavuşoğlu’ndan kıta sahanlığı uyarısı: Girerlerse engelleriz

Çavuşoğlu’ndan kıta sahanlığı uyarısı: Girerlerse engelleriz

Türkiye ile Libya arasında imzalanan mutabakat muhtırasının uluslararası hukuka uygun olduğunu vurgulayan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, “Kıta sahanlığımızın içinde izinsiz kimse çalışma yapamaz. Olursa engelleriz” dedi. Çavuşoğlu, Libya’dan asker talebi olmadığını, olursa değerlendirilebileceğini, ama bunun için de TBMM’den tezkere gerektiğini söyledi.

12.12.2019Dünya
Son dakika... Bakan Çavuşoğlundan ABDye İncirlik resti

Son dakika... Bakan Çavuşoğlu'ndan ABD'ye İncirlik resti

Türkiye ve Libya arasında yapılan Deniz Yetki Alanlarının Sınırlandırılmasına İlişkin Mutabakat Muhtırasını değerlendiren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "İmzaladığımız anlaşma uluslararası hukuka uygundur.Libya ile sismik ve sondaj çalışması yapabiliriz. Yunanistan veya AB'nin bu konuda uluslararası hukuku ve adalet divanını ilgilendiren konularda mahkeme gibi karar vermesi doğru değil." dedi. Çavuşoğlu, ABD'nin olası Türkiye yaptırımı için, "İncirlik de gelir Kürecik de gelir her şey gelir. Varsayımlar üzerine konuşmak istemiyorum, Kongrenin değil yönetimin alacağı karar da önemli. En kötü senaryoyu değerlendirip karar veririz." ifadelerini kullandı.

11.12.2019Dünya
Panikleyen Yunanistan Hafter’den medet umuyor

Panikleyen Yunanistan Hafter’den medet umuyor

Türkiye ile Libya arasındaki deniz yetki sınırları mutabakatına karşı Yunan tarafı, BM’nin tanımadığı Halife Hafter’e sarıldı. Çeşitli diplomatik ve askeri adımlar da atmaya hazırlanan Atina, Hafter ile müttefik Libya’nın doğusundaki oluşumun yetkililerinden Akile Salih’i Yunanistan’da ağırlayacak.

9.12.2019Dünya
Son dakika haberi: Yunanistan’ın S-300’leri aktif ettiği iddiası ile ilgili ilk cevap

Son dakika haberi: Yunanistan’ın S-300’leri aktif ettiği iddiası ile ilgili ilk cevap

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, dünya açısından Doğu Akdeniz'de barışının olması, anlamlı bir siyasi kompozisyonun ortaya çıkması isteniyorsa, bunun yolunun Türkiye'nin ve KKTC'nin egemenlik haklarına saygıdan geçtiğini belirterek, "Oraya savaş gemisi gönderip, bir takım füze sistemleri aktive edip, bununla ilgili ortaya tavır koymak Deniz Kuvvetlerinin, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin gücü karşısında sadece çocuk oyuncağı hükmündedir. Öyle bir sonuç alamazlar. Bu son derece basiretsiz bir yaklaşım olur." dedi.

7.12.2019Gündem
Yer Kaş... Lüks tekne bu hale geldi

Yer Kaş... Lüks tekne bu hale geldi

Antalya'nın Kaş ilçesi açıklarındaki koyda, Kıbrıs bayraklı lüks tekne 'Aldenis', kayalıklara oturdu. 4 kişilik mürettebattan 2'si, hafif yaralandı.

29.08.2019Gündem
Antalyada lüks tekne kayalıklara oturdu

Antalya'da lüks tekne kayalıklara oturdu 

Antalya'nın Kaş ilçesi yakınlarında lüks bir tekne kayalıklara oturdu. Kazada hafif yaralanan 2 mürettebat hastanede ayakta tedavi edildi.Olay, dün gece Kaş açıkları Başak Adası yakınlarındaki kayalık koyda meydana geldi. Kıbrıs'tan çıktığı öğrenilen 25 metre uzunluğundaki 'Aldenis' adlı Kıbrıs bayraklı lüks tekne, bilinmeyen nedenle kayalıklara oturdu. Kazada 3 kabinli, 6 kişilik teknenin ön bölümünde hasar meydana geldi. Kazada hafif yaralanan teknenin 4 mürettebatından 2'si Kaş Devlet Hastanesi'nde ayakta tedavi edildi.2004 model olan teknenin 900 bin Euro değerinde olduğu, Kıbrıs'tan yola çıkarak Kaş veya Yunanistan'ın Meis Adası'na gittiği tahmin ediliyor. Teknede yolcu olmadığı öğrenildi.

29.08.2019Haber
Hidrokarbon değil egemenlik meselesi

'Hidrokarbon değil egemenlik meselesi'

Doğu Akdeniz’de sondaj ve doğal kaynakların kullanımıyla ilgili kriz tırmanıyor. KKTC Cumhurbaşkanı doğal kaynakların ortak bir komiteyle yönetilmesini teklif etti. Rum tarafının ne cevap vereceği merak ediliyor. Akdeniz Stratejik Araştırmalar Merkezi Genel Sekreteri Gökhan Güler’e göre mesele hidrokarbon değil egemenlik meselesi… AB, Rum tarafı lehine müdahil olmaya kalkarsa o zaman hukuken işgalci olur diyen Güler, ABD’nin, bekçiliği karşılığında enerji zenginliğinden büyük pay alacağını söylüyor.

15.07.2019Gündem
‘Gerekirse Erdoğan’ı ararım’

‘Gerekirse Erdoğan’ı ararım’

YUNANİSTAN Başbakanı Aleksis Çipras, Doğu Akdeniz’deki tüm gelişmelere rağmen Türkiye ile iletişim kanallarını açık tuttuklarını ve gerekli gördüğünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı telefonla aramaktan çekinmeyeceğini söyledi.

20.06.2019Dünya
Bir otel, çok tatil

Bir otel, çok tatil

Saklıkent’e, Kekova’ya, Kalkan’a tekne ve dalış turları, Meis Adası gezi turu, Xanthos, Letoon, Tlos gibi antik yerleşim yerleri, Akdeniz’in en güzel plajları ve kasabaları… Bir tatille birçok güzelliği bir arada yaşamayı mümkün kılan Soothe Hotel Kalkan, baştan aşağı yenilenen haliyle hem çocuklar hem de yetişkinler için birçok olanağı bir arada sunuyor.

7.04.2019Seyahat
İngiliz akını

İngiliz akını

Geçen yılı rekorla kapatan turizm sektörü 2019’a büyük umutlarla başladı. Antalya Kaş Kalkan’da bulunan Soothe Hotel’in satış müdürü İbrahim Sert, “Geçen yıl misafirlerimizin yüzde 90’ı yerliydi. Bu yıl ise yabancı misafir oranının yüzde 60’a çıkmasını bekliyoruz. İngiltere’den büyük talep var” dedi.

10.02.2019Ekonomi
Hürriyet problemiyle yine birinci

Hürriyet problemiyle yine birinci

Hürriyet'te yayınlanan Akıl Oyunları köşesinin mimarı Emrehan Halıcı, Yunanistan’ın Meis Adası’nda düzenlenen “Megistian International Puzzle Yarışması”nda, Hürriyet için hazırladığı problemle yine birincilik kazandı.

3.09.2018Gündem
Türk helikopterine ateş açıldı iddiası Yunanistanı karıştırdı...

'Türk helikopterine ateş açıldı' iddiası Yunanistan'ı karıştırdı...

Yunanistan basını dün 'Türk helikopterine ateş açıldı' iddiasını duyurmuş ancak iddia yalanlanmıştı. BBC Türkçe'nin haberine göre yaşanan bu durum Yunanistan'daki koalisyon ortakları arasındaki çelişkileri ortaya çıkardı.

11.04.2018Dünya
Türk helikopterine uyarı ateşi

Türk helikopterine uyarı ateşi

EGE Denizi’nde Oniki Adalar bölgesinde Meis Adası'nın yakınında bulunan Kara Ada’daki Yunan askerlerinin, pazartesi gecesi 22.30 sularında bir Türk Sahil Güvenlik helikopterine izli mermilerle ve ters istikamette uyarı ateşi açtıkları belirtildi.

10.04.2018Dünya
Net mesaj: Bu hiçbir zaman gerçekleşmeyecek

Net mesaj: Bu hiçbir zaman gerçekleşmeyecek

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin kıta sahanlığı konusundaki haklarını uyguladığını belirterek, "Hiçbir yabancı ülke, şirket, ya da gemi, Türkiye’nin kıta sahanlığında ve bununla örtüşen deniz bölgelerinde hiçbir yasa dışı bilimsel araştırma ve ya hidrokarbon araştırması yapamaz" ifadesini kullandı. Kıbrıs sorununa da değinen Çavuşoğlu "Rumlar eğer, Kıbrıslı Türklerin basit bir azınlık statüsüyle yetineceğini zannediyorlarsa yanılıyorlar. Bu hiçbir zaman gerçekleşmeyecek" ifadesini kullandı.

4.02.2018Gündem
Korku filmi gibi... Her şey saniyeler içinde oldu

Korku filmi gibi... 'Her şey saniyeler içinde oldu'

Antalya'nın Finike, Kumluca, Kaş, Demre ve Kemer ilçelerinde akşam saatlerinde şiddetli yağış sonrası hortum oluştu. Hortumun şiddetiyle çok sayıda tarım alanı, sera ve yerleşim yeri zarar gördü, ağaçlar devrildi, elektrikler tellerinin kopması sonucu birçok bölgede kesinti meydana gelirken, 1’i kamyon 5 araç da yan yattı. Yaşanan afet nedeniyle 25 kişi çeşitli yerlerinden yaralanarak hastanelere kaldırıldı.

14.11.2017Gündem
Mavi olan sadece denizi değil (Meis Adası)

Mavi olan sadece denizi değil! (Meis Adası)

Antalya’nın Kaş ilçesinin yanı başındaki Meis Adası, bizim kıyılarımızdan heybetli görünmesine rağmen küçük bir yerleşim. Denizi Kaş’ta da var, kedileri Ayvalık’ta da, mezeleriyle de pekâlâ kapışabiliriz ama ya o evleri… Yok böyle bir estetik. Özellikle Meis'in Mavi Mağara'sı mutlaka görülmeli. Gezdikçe gördükleriniz karşısında şok olacaksınız. İşte size Meis adası gezi rehberi...

27.10.2017Arzu ÖZEN
Meis Adası’ndaki yangının havadan görüntüsü

Meis Adası’ndaki yangının havadan görüntüsü!

Kaş’ın yaklaşık 2 kilometre açığındaki Yunanistan’a bağlı Meis Adası’nın dağlık bölgesinde saat 07.30 sıralarında yangın çıktı. Makilik alanda başladığı tahmin edilen yangın kısa sürede büyüdü. Meis’ten yükselen dumanlar Kaş ve çevresinden de görülürken, yangına herhangi bir müdahale olmadığı belirtildi.

26.09.2017Haber
Meis Adası’nda yangın

Meis Adası’nda yangın

ANTALYA’nın Kaş İlçesi yakınlarındaki Yunanistan’a bağlı Meis Adası’nda sabah saatlerinde yangın çıktı.

26.09.2017Gündem
Akıl oyunu şampiyon

Akıl oyunu şampiyon

HÜRRİYET Gazetesi’nde yayınlanan Akıl Oyunları köşesinin mimarı Emrehan Halıcı, Yunanistan’ın Meis Adası’nda düzenlenen “Megistian International Puzzle Yarışması”nda, Hürriyet için 2013 yılında hazırladığı problemle birincilik kazandı.

7.09.2017Gündem
Kapı vizesi ile girebileceğiniz Yunan Adaları

Kapı vizesi ile girebileceğiniz Yunan Adaları

Harika kumsalları, doğal güzellikleri ve nefis Akdeniz mutfağı ile Yunan Adaları sizi çağırıyor. Vizem yok diye üzülmeyin, kapıda vize uygulaması bu yıl da devam ediyor! İşte kapı vizesi ile gidebileceğiniz Yunan adaları...

3.08.2017Seyahat
1.5 milyon değerindeki lüks tekne alev alev yanarak battı

1.5 milyon değerindeki lüks tekne alev alev yanarak battı

Antalya’nın Kaş ilçesinde limanda demirli halde bulunan lüks teknede yangın çıktı. 1.5 milyon değerinde olduğu öğrenilen tekne yandıktan bir müddet sonra battı.

27.07.2017Gündem
Sahte kimlikle yakalanan savcı itirafçı oldu: Taşradaki hakim-savcılar cumaya gitmezdi

Sahte kimlikle yakalanan savcı itirafçı oldu: Taşradaki hakim-savcılar cumaya gitmezdi

Darbe girişimi sonrası Yunanistan'a kaçmak isterken Antalya'da 17 ayrı suçtan aranan kişi adına düzenlenmiş sahte kimlikle yakalanan Erzurum eski Cumhuriyet Savcısı Metin Özyurt, itirafçı oldu.

20.07.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Bakan Akar adalar çıkışını neden yaptı?

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, önceki gün Ege adalarını silahlandıran Yunanistan için çok sert bir uyarıda bulundu.

25.01.2020

Sevr’i hortlatmak istiyorlar

Yüz yıl öncesini yaşıyor gibiyiz. Türkiye yine yalnız ve tüm şer güçler, Türkiye karşıtı olarak, el ele vererek, güç birliği halinde saldırıyorlar.

21.12.2019

Akdeniz’deki krizin merkez üssü yoksa Meis Adası mı?

Geçtiğimiz cumartesi günü bu köşede yayımlanan harita Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki deniz yetki alanlarının sınırlarını hangi genişlikte tanımladığını gösteriyordu. Dışişleri Bakanlığı İkili Siyasi İlişkiler ve Havacılık Denizcilik Hudut Genel Müdürü Büyükelçi Çağatay Erciyes’in sosyal medya hesabından duyurduğu bu harita, Türkiye’nin Akdeniz’de kıta sahanlığı ve münhasır ekonomik bölgeye ilişkin resmi pozisyonunu yansıtıyor.

10.12.2019

İşte Doğu Akdeniz’de kırılan kuşatmanın perde arkası

Şimdi size yine isimsiz kahramanların... Biz uyurken uyumayanların...

9.12.2019

Sıcak bir sonbahar için en güzel adres: Kaş

Sonbahar serinliğini hissettirmeye başladı ve güney en güzel mevsimini yaşıyor. Güneyde sonbahar ise en çok Kaş’a yakışıyor. Kaş’ın her mevsim sizi etkisi altına alacak güzellikleri var ancak benim favorim Kaş’ta sonbaharı yaşamak. Hem deniz suyu hem de hava hâlâ sıcak. Sokakları hem kalabalıktan uzak hem de canlı. Deniz ise en güzel haline bürünmüş. Kaş sokaklarını süsleyen muhteşem begonviller henüz solmadan Kaş’ı yaşamanın şimdi tam zamanı…

9.10.2019

Ekim’de Kaş

Yazın artık kesin bittiği bu sonbahar günlerinde hala otuz derece havası, mis gibi denizi, şirin cafeleri, ısıtan güneşi, Arnavut kaldırımı sokakları ile Kaş tam bir cennet.

8.10.2019

Komşu’nun en şirin adası: Meis

Antalya’nın göz bebeği Kaş’a her gittiğimde aklıma düşer Meis Adası. “Acaba günübirlik geçip gelsem mi? Kahvemi içer, öğle yemeğimi yer dönerim” derim. Çünkü Meis hem çok yakın hem de renkli evlerin ve kedilerin eşlik ettiği begonvilli sokaklarında yürümesi çok zevkli bir ada…

20.09.2019

Türkiye’nin En Güzel Denizi Nerede Sizce?

Bence Kaş, Adrasan ve Fethiye’de… Bugün sizlerle çok yakın zamanda yapmış olduğum Kaş gezimi tüm detaylarıyla paylaşacağım.

10.09.2019

Sualtındaki uçak filomuz

Uçakları gökyüzünün değil, derin suların maviliğinde görmeye ne dersiniz? Türkiye’nin denizleri, dalış meraklılarına bu konuda farklı ve zengin seçenekler sunuyor. İster geniş gövdeli yolcu uçağı Airbus A330’un kabininde dolaşın, ister İkinci Dünya Savaşı’nda düşen bir bombardıman uçağına dalın. Peki hangisini, nerede bulabilirsiniz? Karşınızda, artık deniz canlılarına ev sahipliği yapan batık uçaklar.

25.08.2019

Yunanistan bunu niye yapıyor

Kaş’ta hapşırsanız, Yunanistan’ın Meis Adası’ndan “Çok yaşa” sesi gelir.

9.06.2019