MENÜ

Mehmet Ali Aslan

Mehmet Ali Aslan ile ilgili tüm haberleri, son dakika Mehmet Ali Aslan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Mehmet Ali Aslan haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.450 Mehmet Ali Aslan haberi bulunmuştur.

Mehmet Ali Aslan Haberleri

Demirtaş’a, ’Terör örgüt propagandasından ilk beraat kararı

Demirtaş’a, ’Terör örgüt propagandasından' ilk beraat kararı

EDİRNE F Tipi cezaevinde tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında, Mardin’in Midyat İlçesinde açılan, ’Terer örgütü propagandası yapma’ davasında beraat kararı verildi. Karar, dokunulmazlığı kalktıktan sonra hakkında yargılamalar başlayan Demirtaş için verilen ilk beraat kararı oldu.

19.01.2017Gündem
‘Meclis’i terk etmeyin’

‘Meclis’i terk etmeyin’

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Mardin 2’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakkında açılan davanın dünkü duruşmasına Edirne F Tipi Cezaevi’nden SEGBİS ile bağlandı.

20.12.2016Gündem
Önce ‘intikam’ tartışması sonra ‘terör’ kavgası

Önce ‘intikam’ tartışması sonra ‘terör’ kavgası

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Dolmabahçe’deki hain saldırılarla ilgili “Bunu yapanlardan intikam alınacak” sözleri Meclis’te tartışıldı.

12.12.2016Gündem
Meclis’te kavga: AK Partililer ile HDP’liler yumruklaştı

Meclis’te kavga: AK Partililer ile HDP’liler yumruklaştı

DOLMABAHÇE’deki hain saldırı nedeniyle Meclis’te çıkan gerilim kavgaya dönüştü.

12.12.2016Gündem
Selahattin Demirtaş cezaevinden ifade verdi

Selahattin Demirtaş cezaevinden ifade verdi

Edirne’de tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Mardin 1’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakkında açılan davada, ses ve görüntülü bilişim sistemi (SEGBİS) aracılığıyla verdiği ifadede, Türkiye’de ağır aksak işlese de güç ayrılığının esas olduğunu belirterek, "Hiç bir erkin diğer erkin üzerinde kontrol vasfı oluşturma hakkı yoktur. Parlamentoda şu anda görev yapan milletvekilleriyle aramızda dokunulmazlık vasfında zerre kadar fark yoktur. Milli irade temsil yetkimiz zorla elimizden alınmıştır" dedi.

25.11.2016Gündem
Demirtaş: Milli iradeyi temsil yetkimiz zorla elimizden alınmıştır

Demirtaş: Milli iradeyi temsil yetkimiz zorla elimizden alınmıştır

EDİRNE’de tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Mardin 1’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakkında açılan davada, ses ve görüntülü bilişim sistemi (SEGBİS) aracılığıyla verdiği ifadede, Türkiye’de ağır aksak işlese de güç ayrılığının esas olduğunu belirterek, "Hiç bir erkin diğer erkin üzerinde kontrol vasfı oluşturma hakkı yoktur. Parlamentoda şu anda görev yapan milletvekilleriyle aramızda dokunulmazlık vasfında zerre kadar fark yoktur. Milli irade temsil yetkimiz zorla elimizden alınmıştır" dedi.

25.11.2016Gündem
Adana’da polis merkezine ses bombası atıldı

Adana’da polis merkezine ses bombası atıldı

Adana’da bir polis merkezinin bahçesine terör örgütü PKK yandaşları tarafından iki ses bombası atıldı.

24.10.2016Gündem
Teklif kabul edildi şimdi ne olacak

Teklif kabul edildi şimdi ne olacak?

TBMM'de görüşülen dokunulmazlıkla ile ilgili anayasa değişikliği önerisi 374 oyla kabul edildi.Hakkında fezleke bulunan milletvekilleri için yasal süreç Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayından sonra başlayacak

20.05.2016Gündem
Liderlerin dokunulmazlık dosyaları TBMMde

Liderlerin dokunulmazlık dosyaları TBMM'de

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, HDP Eş Genel Başkanları Demirtaş ve Yüksekdağ ile MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin de aralarında olduğu bazı milletvekillerine ait 25 dokunulmazlık dosyası TBMM Başkanlığına sunuldu - Meclis'e gelen dokunulmazlık dosyalarının sayısı 600'e ulaştı    

26.04.2016Gündem
Anayasa değişikliği, 129 milletvekilini etkileyecek

Anayasa değişikliği, 129 milletvekilini etkileyecek

Karma Komisyonda, 129 milletvekiline ait 567 dokunulmazlık dosyası bulunuyor. 129 milletvekilinin 25'i AK Parti'li, 51'i CHP'li, 45'i HDP'li, 7'si MHP'li, biri ise bağımsız.

17.04.2016Gündem
43 tane daha geldi, dokunulmazlık dosyası 550ye ulaştı

43 tane daha geldi, dokunulmazlık dosyası 550'ye ulaştı

Bazı milletvekillerine ait 43 dokunulmazlık dosyası daha Karma Komisyona sevk edildi. Böylece dosya sayısı 550'ye ulaştı.

31.03.2016Gündem
Cizreye giremediler

Cizre'ye giremediler

HDP'nin dün Şırnak Cizre’de yapmayı planladığı Nevruz etkinliklerine, güvenlik güçleri izin vermedi.

22.03.2016Gündem
HDPli 20 milletvekilinin fezlekeleri Başbakanlıka gönderildi

HDP'li 20 milletvekilinin fezlekeleri Başbakanlık'a gönderildi

Adalet Bakanlığı tarafından, aralarında HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın da bulunduğu 20 HDP milletvekili hakkında "dokunulmazlıklarının kaldırılması" istemiyle hazırlanan 22 fezleke, TBMM'ye sunulmak üzere Başbakanlık'a gönderildi.

22.03.2016Gündem
Batmanda olaylı gün

Batman'da olaylı gün

Batman Valiliği’nin yasak kararına rağmen nevruz kutlaması yapmakta ısrar eden HDP’liler ile güvenlik güçleri arasında olaylar çıktı. Gösterici grupların taş ve havai fişekler kullandığı olaylarda polis basınçlı su ve göz yaşartıcı gazla müdahale etti.

20.03.2016Gündem
O vekillere soruşturma

O vekillere soruşturma

HDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan ve HDP Siirt Milletvekili Besime Konca hakkında, önceki gün PKK'lı teröristlerin cenazesinde söyledikleri “Biz bu direnişi gösteren gençlerimizle gurur duyuyoruz” sözleri üzerine soruşturma başlatıldı.

17.03.2016Gündem
PKK’lı cenazesine katılan HDP’li milletvekillerine soruşturma

PKK’lı cenazesine katılan HDP’li milletvekillerine soruşturma

HDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan ve HDP Siirt Milletvekili Besime Konca hakkında, dün kentte toprağa verilen ’Çiyager’ kod adlı PKK’lı terörist Cihat Türkan’ın cenazesine katılıp yaptığı konuşma nedeniyle, Batman Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldı.

17.03.2016Gündem
İzindeymiş

'İzinde'ymiş!

Diyarbakır'ın sokağa çıkma yasağının devam eden Sur ilçesinde güvenlik güçleri ile girdiği çatışmada öldürülen terör örgütü PKK'nın sözde Sur sorumlusu 'Çiyager' kod adlı Cihat Türkan’ın cenaze törenine HDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan ile HDP Siirt Milletvekili Besime Konca da katıldı.

16.03.2016Gündem
PKKnın Sur sorumlusunun cenazesine 2 HDPli vekil katıldı

PKK'nın Sur sorumlusunun cenazesine 2 HDP'li vekil katıldı

Diyarbakır'ın, operasyonların tamamlandığı ancak sokağa çıkma yasağının devam ettiği Sur İlçesi'ndeki çatışmada öldürülen, terör örgütü PKK'nın Sur sorumlusu 'Çiyager' kod adlı terörist Cihat Türkan Batman'da toprağa verildi.

16.03.2016Gündem
Meclis kürsüsüne bazuka ile çıktı

Meclis kürsüsüne bazuka ile çıktı

HDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan, güvenlik güçlerinin Güneydoğu’daki yerleşim yerlerinde süren operasyonlarını Meclis’te kürsüye taşıdığı roketatar, bazuka ve mühimmat parçalarıyla eleştirdi.

17.12.2015Gündem
Leyla Zana yemin etmezse yok sayılacak

Leyla Zana yemin etmezse yok sayılacak

TBMM yönetimi, yemini geçersiz sayılan HDP’li Leyla Zana’nın, Genel Kurul’a gelse bile, yemin etmediği için yoklamalarda yok sayılacağını belirtti. Zana 5 birleşimde ‘yok’ yazılırsa vekilliğinin düşmesi de gündeme gelecek.

19.11.2015Gündem
HDP yemini 2 gün tartışmış

HDP yemini 2 gün tartışmış

Meclis’te Kürtçe konuştuktan sonra metni değiştirerek yemin eden HDP’li Leyla Zana’nın tavrında değişiklik yok. HDP Grup Başkanvekili Baluken, iki gün süren grup toplantısında yemin metniyle ilgili tartıştıklarını belirterek, “Türkiye’nin yakıcı gündeminin önüne geçecek bir tavrı doğru bulmuyoruz” dedi.HDP Ağrı Milletvekili Leyla Zana’nın TBMM Genel Kurulu’nda önceki günkü yemin töreninde kürsüden önce Kürtçe konuşması ardından da yemin metnini değiştirerek ‘Türk’ yerine ‘Türkiye’ ifadesini kullanmasıyla ilgili tartışmalar sürüyor.

18.11.2015Gündem
Leyla Zana ve Mehmet Ali Aslanın konuşmaları tutanaklara ‘X’ olarak geçti

Leyla Zana ve Mehmet Ali Aslan'ın konuşmaları tutanaklara ‘X’ olarak geçti

HDP Milletvekilleri Leyla Zana ve Mehmet Ali Aslan’ın dün Meclis’teki yemin töreni öncesi yaptıkları Kürtçe ve Arapça kısa konuşmalar, tutanaklara “X” olarak girdi.

18.11.2015Gündem
Meclis’te yemin töreni 9 saat 15 dakika sürdü

Meclis’te yemin töreni 9 saat 15 dakika sürdü

TBMM'de 25. Dönem başladı. Geçici TBMM Başkanı Deniz Baykal'ın açılış konuşmasının ardından milletvekillerinin yemin töreni gece saatlerine kadar devam etti. Meclis'te illerin alfabetik sırasına göre vekiller, yemin etti.

17.11.2015Gündem
1 Kasım 2015in vekil listesi

1 Kasım 2015'in vekil listesi

1 Kasım Genel Seçimleri'nde kesin olmayan sonuçlara göre milletvekili listeleri de belli oldu. İşte saat 00.30 itibariyle AA'nın verilerine göre milletvekili listesi...

1.11.2015Gündem
Toplu oy taşı

Toplu oy taşı

Türkiye’nin kalbinin attığı ‘sandık’ başlarında gerginlikler ve kavgalar vardı. Iğdır’da ‘toplu oy’ kullanıldığını iddia eden AK Partili aday ile HDP’liler arasında kavga çıktı. Özel harekât polisinin müdahalesiyle sonlanan kavgada AK Partili adayın aracına atılan taş dikkat çekti. Kocaeli’ndeki olayda ise kavgayı biber gazı sonlandırdı. Trabzon’da 3 kişinin yerine oy kullanan bir kişi gözaltına alınırken, Kayseri’de pusulayı görüntüleyen 3 kişi emniyete götürüldü.

1.11.2015Gündem
HDP Milletvekili adayları il il tam liste | 1 Kasım erken seçimleri

HDP Milletvekili adayları il il tam liste | 1 Kasım erken seçimleri

1 Kasım erken seçimleri için partilerin Parti Meclisi ve MYK toplantıları ile belirlediği Milletvekili aday listeleri yayınlandı. İşte HDP'nin Milletvekili aday listesi..

26.10.2015Bilgi
Ankaradaki patlamaya büyük tepki

Ankara'daki patlamaya büyük tepki

Ankara Tren Garı kavşağında bu sabah meydana gelen ve onlarca kişinin ölümü ve yaralanmasına yol açan patlamalar yurdun dört bir yanında protesto edildi.

10.10.2015Gündem
Batmanda Ankaradaki patlamayı protesto edenlere polis müdahalesi

Batman'da Ankara'daki patlamayı protesto edenlere polis müdahalesi

HDP Batman Milletvekilleri Ayşe Acar Başaran, Saadet Becerikli, Mardin Milletvekili Mehmet Ali Aslan, Batman Milletvekili adayı Kadir Tunç, Ankara Tren Garı kavşağında meydana gelen son açıklamaya göre 86 kişinin yaşamını yitirdiği patlama kitlesel basın açıklamasıyla kınadı. Milletvekilleri kortej önünde yürüdükleri sırada TOMA araçları, basınçlı suyla grubu dağıttı.  DHA

10.10.2015Haber
HDP’li vekiller operasyon bölgesine gitmek istedi

HDP’li vekiller operasyon bölgesine gitmek istedi

Şırnak’ın Cudi Dağı’nda Türk Silahlı Kuvvetleri ile terör örgütü PKK arasında çatışma yaşandığı bilgisi üzerine 5 HDP’li milletvekili öncülüğündeki yaklaşık 1000 kişilik bir grup bölgeye yürümek istedi. Askerler, güvenlik gerekçesiyle grubu Şırnak çıkışında durdurdu.

21.09.2015Gündem
İşte HDP aday listesi (HDPnin milletvekili adayları kim)

İşte HDP aday listesi (HDP'nin milletvekili adayları kim?)

YSK'nın erken seçimler ile ilgili kararının Resmi Gazete'de yayınlanmasından sonra partilerin 1 Kasım 2015 Genel Seçimi için milletvekili aday listeleri belli olmaya başladı. Bunlardan biri de HDP. Milletvekili aday listesi HDP tarafından YSK'ya teslim edildi. Peki, HDP'nin İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer şehirlerden milletvekili adayları kimler? İşte HDP aday listesi...

18.09.2015Gündem
Sokağa çıkma yasağının yaşandığı Cizrede çatışmalar bitmedi

Sokağa çıkma yasağının yaşandığı Cizre'de çatışmalar bitmedi

Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde sokağa çıkma yasağı devam ederken, bugünde ilçenin birçok mahallesinde patlama ve silah sesleri duyuldu.  Şırnak Valiliği, Cizre İlçesi'nde güvenlik güçlerinin birçok olayın faili olarak aranan PKK'lıların yakalanması ve mahallere girişi engellemek için kazılan hendeklerin kapatılması için cuma akşamı saat 20.00'den itibaren uygulamaya koyduğu sokağa çıkma yasağı bugün de sürdürülürken birçok mahalleden çatışma ve patlama sesleri duyuldu. Şırnak'ın Cizre İlçesi'ne bugün İdil ilçesi üzerinden gitmek isteyen HDP milletvekilleri Leyla Güven, Ziya Çalışkan, Ayşe Acar Başaran, Mehmet Ali Aslan ve Faysal Sarıyıldız, İdil çıkışında barikatla karşılaştı.  İdil- Cizre yolunda bulunan Jandarma Karakolu'nda görevli askerlerin geçişlerine izin vermediği milletvekilleri, "Bizi engelleyemezsiniz, çekilin. Valiniz gelsin, siz bizim muhatabımız değilsiniz. Elinizi uzatmayın vekillere, her biriniz bir ana evladısınız. Siz bizim muhatabımız değilsiniz" dedi. Ramazan İMRAĞ / CİZRE İDİL Şırnak (DHA)  

6.09.2015Haber
Sokağa çıkma yasağının sürdüğü Cizre’de çatışmalar bitmedi

Sokağa çıkma yasağının sürdüğü Cizre’de çatışmalar bitmedi

Şırnak'ın Cizre İlçesi’nde sokağa çıkma yasağı devam ederken, bugünde ilçenin birçok mahallesinde patlama ve silah sesleri duyuldu.

6.09.2015Gündem
Gündoğduda Barış Mitingi

Gündoğdu'da Barış Mitingi

İZMİR’in Gündoğdu Meydanı’nda, İzmir Barış Bloğu’nun çağrısı üzerine 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle ’Barış Mitingi’ düzenledi. Burada konuşan HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, 1 Kasım’daki seçimlerin savaş ve barış arasında olacağını savundu. Sık sık barış isteyen slogan atan gruptakilerin farklı siyasi partilerin bayrak ve flama açmasına izin verilmedi. Konuşmalar sırasında duygulanan bazı kadınlar gözyaşı döktü.

2.09.2015Ege