EKSTRA
MENÜ

Meditasyon Nedir

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 385 haberi bulunmuştur.

Meditasyon Nedir Haberleri

Yeni Başlayanlar İçin Meditasyon Önerileri

Yeni Başlayanlar İçin Meditasyon Önerileri

Meditasyon, özünde, şu andaki kendi zihninizin sorumluluğunu üstlenme eylemidir. Gelecekte durumlara nasıl tepki vereceğiniz üzerinde olumlu bir etkisi olur; daha rahat, açık ve ulaşılabilir olmanıza izin verir. Bununla birlikte, yeni başlayanlar için meditasyon; zihinsel olarak hiçbir şey yapmamak ve kişinin düşüncelerini olduğu gibi kabul etmekle tamamlanmaktır.

29.12.2020İyi Yaşam
Sizin Meditasyonunuz Hangisi İşte 12 Farklı Meditasyon Yöntemi

Sizin Meditasyonunuz Hangisi? İşte 12 Farklı Meditasyon Yöntemi

Meditasyon sakinliğe ve duruluğa ulaşmamız için, zihnimizi ve bedenimizi sakinleştirmenin bir yoludur. Meditasyonun bir çok açıdan bedensel ve ruhsal olarak insan sağlığına yararı vardır. Doğru bir şekilde yapılmış meditasyon stresle ve endişe ile başa çıkabilme, konsantrasyonunu arttırma, uyku düzenini sağlama ve gün içerisinde pozitif bir ruh halliyle dolaşmanıza yardımcı olacaktır.

14.10.2020İyi Yaşam
Her Gün Meditasyon Yapmak İçin 8 Neden

Her Gün Meditasyon Yapmak İçin 8 Neden

Hayatınıza pozitif etkisi olan meditasyon, stresi yenmenize, ilişkilerinizin iyileşmesine, seks hayatınızın gelişmesine, zihninizin sakinleşmesine, problemleri çözmenize, öz güveninizin güçlenmesine, odaklanma ve konsantrasyonunuzun artmasına, solunum etkisine etkileri vardır.

Yoga ve Meditasyonun Faydaları Nelerdir

Yoga ve Meditasyonun Faydaları Nelerdir?

Yoga felsefesinde genel anlayış, içeriden dışarıya doğru büyümek ve genişlemektir. Yani içimizde zaten var olan yaşam enerjimizi aktif hale getirmek ve onu hayat akışımızda kullanmaktır. Ve aslında dünyaya gelirken sahip olduğumuz huzur alanına geri dönmemize yardımcı olmaktır.

20.03.2020İyi Yaşam
Meditasyon nedir Meditasyon nasıl yapılır

Meditasyon nedir? Meditasyon nasıl yapılır?

Meditasyon yapmak, genel inanışa göre sessiz sakin olmak ve farkındalığı arttırmak için bilinçli olmayan sadece zihni izleme amaçlı bir çaba gibi görünmektedir. Düzenli yapılan meditasyonun rahatlatıcı etkisi vardır ve Batı ülkeleri tıpta meditasyonun rahatlatmak amaçlı kullanılabileceğini kabul eder. Peki, meditasyon nasıl yapılır?

16.12.2018Gündem
Telefonla meditasyon dönemi başladı

Telefonla meditasyon dönemi başladı

Blog Yazarı Güneş Aslan'dan telefonunuza indirebileceğiniz meditasyon uygulamaları

7.04.2015Sağlık
Meditasyon hakkında merak ettiğiniz her şey

Meditasyon hakkında merak ettiğiniz her şey!

Meditasyon nedir? Bir rahatlama tekniği midir, başka diyarlara yolculuk mu? Meditasyon nasıl yapılır? Herkes yapabilir mi? Stresten meditasyon yaparak kurtulabilir miyiz? Tüm sorularınızın cevapları burada!

18.05.2011İyi Yaşam
Meditasyon nasıl yapılır

Meditasyon nasıl yapılır?

Meditasyonla ilgilenen, yapmak isteyen, deneyen bir çok kimse kitap veya değişik makaleler gibi bir bilgi kaynağını alarak veya meditasyon öğrettiğini iddia eden bir yere mesela bir derneğe giderek işe başlar ve bu kişilerin büyük bir çoğunluğu da hayal kırıklığına uğrar. Çünkü konu kendilerine yanlış olarak anlatılır.

Yenilmez bir Türkiye için meditasyon zamanı

Yenilmez bir Türkiye için meditasyon zamanı

Her anlamda yenilmez bir ülke olmak mümkün mü? Transandantal Meditasyon Merkezi’nin başkanları Dr. Albert Baruh ve Dr. Vesile Baruh’a göre bu sorunun yanıtı ’evet’... Başkanlar, transandantal meditasyon yöntemiyle bir ulusun tamamının yenilmezliğe ulaşmasının mümkün olduğunu söylüyor.

18.02.2007Gündem
Bin zengini uçurun krizden kurtulun

Bin zengini uçurun krizden kurtulun

MAHARISHI Birleşik Alan Teknolojisi Derneği Başkan Yardımcısı Bernard Baruh ve Yönetim Kurulu Üyesi Muhammet Akbulut, dün düzenledikleri basın toplantısında, dünyanın savaş ve kötülükler ortamından kurtulması için (TM) Transandantaml Meditasyon ve TM-Sidhi öğretisinin yaygınlaşması gerektiğini söylediler.

7.12.2001Ekonomi
Naz Aydemir Akyol: Spor ve saha minyatür bir hayat provasıdır

Naz Aydemir Akyol: Spor ve saha minyatür bir hayat provasıdır

Son 10 yılın dünya çapında en iyi 100 voleybolcusundan biri artık o. Kadın voleybolunun Türkiye’deki yıldızlarından Naz Aydemir Akyol ebeveynlere sesleniyor: “Çocuklarınızın üzerinde başarı baskısı kurmayın. Anda kalıp keyif almaları başarıyı getirir.”

11.04.2021Hürriyet Pazar
Fibromiyalji nedir, belirtileri nelerdir İşte fibromiyalji hakkında merak edilenler

Fibromiyalji nedir, belirtileri nelerdir? İşte fibromiyalji hakkında merak edilenler

Fibromiyalji, günlük yaşam kalitesini olumsuz etkileyen rahatsızlıklardan biri. Romatizmal bir hastalık olarak kabul edilmekle birlikte diğer romatizmal hastalıklardan farklı olarak eklem, kas ya da bunları çevreleyen bağ dokusunda hasara yol açabilecek bir iltihap durumu yoktur. Peki fibromiyalji nedir, belirtileri nelerdir? İşte fibromiyalji hakkında merak edilenler...

6.04.2021Sağlık
Öd Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Öd Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Öd Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Öd Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Uzun yıllardan beri var olmasına rağmen adını yeni yeni duyurmaya başlayan Öd ağacı, faydaları bakımından pek çok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Öd ağacı hakkında geniş kapsamlı bir konu oluşturarak bilgileri derledik.

13.31 Ne Demek? 13.31 Ters Saat Anlamı Nedir ve Ne Anlama Gelir?

13.31 ne demek? 13.31 saat anlamı nedir ve ne anlama gelir? Bu saati gördüğünüzde neler yapmanız gerekir? Sizin için 13.31 saatinin tüm detaylarını derledik.

Jason Sudeikis: Markette çalışıyordum  Aktörlüğü denemek istiyorum dedim

Jason Sudeikis: Markette çalışıyordum " Aktörlüğü denemek istiyorum" dedim

Apple TV Plus’ta yayınlanan “Ted Lasso” sezonun en iyi komedi dizilerinden biri. Dizi, şimdiye kadar yapılmış en iyi spor şovlarından biri olarak da adından söz ettiriyor. Kansas’ta Amerikan futbolu koçluğu yaparken İngiltere’de profesyonel bir futbol takımına koçluk yapmak üzere işe alınan aşırı iyimser Ted’in öyküsünü anlatan yapım, Altın Küre ve Eleştirmenlerin Seçimi Ödülleri’nde ödül kazdı. Dizinin yaratıcısı ve başrol oyuncusu Jason Sudeikis ile görüntülü konuştum. Aktör görüşmeye Los Angeles’tan bağlandı.

14.03.2021Magazin
Mors Alfabesi Nedir Ve Ne İşe Yarar Mors Alfabesi Çevirisi Nasıl Yapılır Ve Nerelerde Kullanılır İle Özellikleri Hakkında Bilgi

Mors Alfabesi Nedir Ve Ne İşe Yarar? Mors Alfabesi Çevirisi Nasıl Yapılır Ve Nerelerde Kullanılır İle Özellikleri Hakkında Bilgi

Mors alfabesi nedir ve ne işe yarar? Mors alfabesi çevirisi nasıl yapılır ve nerelerde kullanılır ile özellikleri hakkında bilgi için içeriğimizi okumaya devam edin. Mors alfabesi neden kullanılır, kimler tarafından kullanılır, halen geçerliliği var mıdır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

23.02.2021Araştırma
Zeynep Tokuş Yılmaztürk: ‘Bir bakmışsın, tersin düzden farkı kalmamış’

Zeynep Tokuş Yılmaztürk: ‘Bir bakmışsın, tersin düzden farkı kalmamış’

Yoga çoktandır popülerdi ama pandemiyle birlikte iyice gözde oldu. Tabii yogayla ilgili sosyal medya hesapları ve çevrimiçi kurslar da... Bu alanın en başarılılarından biri olan Zeynep Tokuş Yılmaztürk paylaştığı fotoğraflarla beğeni topluyor.

14.02.2021Hürriyet Pazar
Dolunayda Yapılıyor: Ay Suyu Nedir ve Ne işe Yarar

Dolunayda Yapılıyor: Ay Suyu Nedir ve Ne işe Yarar?

Son zamanlarda dillerden düşmeyen ay suyu, hepimiz için bir merak konusu oldu. Özellikle dolunay zamanlarında yapılan ay suyu gerçekten bir işe yarıyor mu? Yarıyorsa ne gibi faydalar sağlıyor? Gelin, anlatıyoruz...

29.01.2021İyi Yaşam
21.21 Ne Demek 21.21 Saat Anlamı Nedir Ve Ne Anlama Gelir

21.21 Ne Demek? 21.21 Saat Anlamı Nedir Ve Ne Anlama Gelir?

21.21 saatini belli aralıklarla son dönemlerde daha mı çok görmeye başladınız? Peki ama 21.21 nedir, ne anlama gelir ya da size ne ifade eder? Hiç düşündünüz mü? İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.15 Ne Demek 15.15 Saat Anlamı Nedir Ve Ne Anlama Gelir

15.15 Ne Demek? 15.15 Saat Anlamı Nedir Ve Ne Anlama Gelir?

15.15 dijital saatlerde pek çok zaman karşımıza çıkabilir. Peki, 15.15 ne demek, 15.15 neyi ifade ediyor, ne anlama geliyor? İşte, tüm detaylar.

Anksiyete bozukluğu nedir, nasıl tedavi edilir

Anksiyete bozukluğu nedir, nasıl tedavi edilir?

Kaygı, bedenin stresli durumlarda verdiği normal fiziksel tepkidir. Ancak bazen şiddetli ve hayatı olumsuz etkileyecek şekilde ortaya çıkabiliyor. Peki kaygı hangi aşamada sorun haline geliyor? Bireyin yaşamını ciddi şekilde etkileyen anksiyete (kaygı) bozukluğu nedir, belirtileri nelerdir? Tedavisi nasıl yapılır? Uzmanlar, konuyla ilgili merak edilenleri anlattı.

15.01.2021Sağlık
Sabah İnsanı Nasıl Olunur Kronotipinizi Değiştirmek İçin Pratik Öneriler

Sabah İnsanı Nasıl Olunur? Kronotipinizi Değiştirmek İçin Pratik Öneriler

DNA'nızın labirentinin derinliklerinde, küçük bir gen koleksiyonu, sabah veya akşam insanı olup olmadığınızı güçlü bir şekilde etkiler. Ayrıca sabah veya akşam olma eğiliminizi şekillendiren başka bir dizi şey de vardır. Bunlar; hormonlar, güneş ışığı, yaş ve hatta dünyada yaşadığınız yerin konumu.

15.01.2021İyi Yaşam
İnsanlık virüsten daha güçlü ama sadece işbirliği yaptığında

İnsanlık virüsten daha güçlü ama sadece işbirliği yaptığında!

Yuval Noah Harari bir tarihçi ama ona geçmişten çok gelecek soruluyor. Salgın patlak verdiğinde CNN, Financial Times, Time hemen onun kapısını çaldı, pandemiyle ilgili görüşlerini öğrenmek istedi. Biz de Harari’yle yeni kitabı vesilesiyle konuştuk. COVID-19’un bırakacağı izlere ilişkin sorularımızı her yıl girdiği iki aylık sessizlik inzivasından hemen önce yanıtladı.

Merve Boluğurdan itiraf: Aldattım da aldatıldım da; ikisini de yaşadım, net

Merve Boluğur'dan itiraf: Aldattım da aldatıldım da; ikisini de yaşadım, net!

Son günlerde attığı her adım magazinin gündeminde. Eskiden bu kadar göz önünde olmanın ona kendisini bir alana kapatılmış gibi hissettirdiğini ama artık hayatı yorumlama şeklinin değiştiğini anlatıyor, “Benimle ilgili istediğinizi düşünebilirsiniz, beni bağlamaz” diyor. Yeni bir YouTube kanalı açan Merve Boluğur ‘ideal erkeği’ tanımlarken de çok net: “Kadın ruhundan anlayan bir adam olmalı. Kendini içsel ve kariyer olarak bir noktaya getirmiş, bunları da övünmek için kullanmayan biri. Anne-baba desteğini beklemeyen, öncelik sıralamasında beni ön sıraya koyabilecek güçte bir adam... Çözüm odaklı olması da beni çok cezbeder.”

Bu uykusuzlukların bir anlamı olmalı...

Bu uykusuzlukların bir anlamı olmalı...

Kimileri için her gece düzenli ve kesintisiz uyumak mümkün değil... Oysa sağlıklı uyku, bağışıklık sistemimizin en yakın dostlarından biri. Yarın yani 3 Ocak, Uyku Festivali Günü. Biz de konunun uzmanı nöroloji doktoruna kaliteli uykunun sırlarını ve uykusuzluğun yol açabileceği problemleri sorduk.

Jainizm nedir Jainizm dini ne zaman ve nasıl ortaya çıkmıştır Jainizm tarihi, özellikleri ve kurucusu hakkında bilgi

Jainizm nedir? Jainizm dini ne zaman ve nasıl ortaya çıkmıştır? Jainizm tarihi, özellikleri ve kurucusu hakkında bilgi

Jainizm, M.Ö. 1. yüzyılda Hindistan'da ortaya çıkmış bir dindir.'Jain Dharma'' ve ''Caynizm'' adıyla da bilinir. Belli başlı öğretileri Budizm ve Şintoizm ile benzerlik gösterir. Jainizm dini ne zaman ortaya çıktı, kurucusu kimdir? Tüm detayları sizler için derledik.

3.11.2020Araştırma
Hinduizm nedir Hindu ne demek Hinduizm hakkında bilgiler

Hinduizm nedir? Hindu ne demek? Hinduizm hakkında bilgiler

Hindistan'da yaşayanların inandığı bir din olan Hinduizm herkeste bir merak uyandırıyor. Bu dini merak eden kişiler, Hinduizmin özeliklerini öğrenerek daha geniş bir bilgiye sahip olabilirler. Hinduizm nedir? Hindu ne demek? Bu din ile ilgili tüm ayrıntıları sizler için derledik.

3.11.2020Araştırma
Meme kanseri hakkında merak edilen her şey: Belirtileri, tedavisi, risk faktörleri

Meme kanseri hakkında merak edilen her şey: Belirtileri, tedavisi, risk faktörleri

Memede her ele gelen kitle kansere mi işaret? Meme kanserinde en önemli risk faktörleri neler, kimler tehlike altında? Meme kanserinde erken tanının önemine dikkat çeken MEMEDER Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Ayşe Nilüfer Özaydın; meme kanseriyle ilgili en çok merak edilen soruları yanıtladı, konu hakkında kulaktan kulağa dolaşan şehir efsanelerine açıklık getirdi.

22.10.2020Sağlık
Hayallerimiz Neden Olmuyor

Hayallerimiz Neden Olmuyor?

Hayal ediyoruz, çalışıp çabalıyoruz ve bazen tam da ‘Yaklaştım’ dediğimiz anlarda her şey ellerimizden kayıp gidiyor. Peki ama neden? Neden bir türlü olmuyor ya da olduramıyoruz? Enerji Terapisti Zehra Köse ile Enerji Terapisti ve Yaşam Koçu Seçkin Zenginler anlatıyor.

Sağlıksız Mükemmeliyetçilik Nedir

Sağlıksız Mükemmeliyetçilik Nedir?

Sağlıksız mükemmeliyetçilerde aşırı kontrol gibi durumların ortaya çıktığını söyleyen Uzman Sosyolog Pedagog/Psikolog Hanım Demirbaş, mükemmeliyetçiliğin özelliklerini ve belirtilerini anlattı.

Belçim Bilgin: Biri çıkar ve senin devrimin olur

Belçim Bilgin: Biri çıkar ve senin devrimin olur

Belçim Bilgin ekrana Kanal D’de yayımlanan ‘Hekimoğlu’yla dönüyor. Karantina sürecini “Bütün dünyanın durduğu böyle bir zaman, bir şeyleri tamir etmek, onarmak ve yeniden dönüşüm için fırsat gibi oldu” diye anlatıyor. Bilgin, sevgilisi Alfredo Di Blasio ile yaşadıklarını, yeni dizisini ve kadın hikâyeleri canlandıran bir oyuncu olarak kadına şiddetle ilgili düşüncelerini anlattı.

13.09.2020Hürriyet Pazar
Pandemiden dolayı müziğe biraz küskünüm, kürek çekerek moralimi ve enerjimi yükseltiyorum

Pandemiden dolayı müziğe biraz küskünüm, kürek çekerek moralimi ve enerjimi yükseltiyorum

5 aydır amatör olarak kürek sporuyla ilgileniyor, her sabah erkenden uyanıp haftanın 4-5 günü antrenmana gidiyor. Arkadaşı Ummuhan Yaman’la Team Pauma’yı kuran ve ay sonu Deniz Küreği Masterlar Türkiye Şampiyonası’na katılacak olan şarkıcı Pamela Spence’le ‘yeni aşkım’ dediği kürek macerasını konuştuk.

Akuamarin (Aquamarine) Taşı nedir, nerelerde ve nasıl bulunur Akuamarin Taşı nasıl anlaşılır Özellikleri ve faydaları

Akuamarin (Aquamarine) Taşı nedir, nerelerde ve nasıl bulunur? Akuamarin Taşı nasıl anlaşılır? Özellikleri ve faydaları

Akuamarin (aquamarine) taşı, değerli taş gruplarından biridir. Kuyum ve aksesuar sektöründe etkin şekilde kullanılır. Zümrüde benzediği için özel bir ilgi duyulmaktadır. Akuamarin takı olarak değerlendirilse de şifalı olmasından dolayı tıbbi tedavide de kullanılıyor. Akuamarin taşı hakkında detaylı bilgiyi sizler için hazırladık.

27.08.2020Gündem
Hematit Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur Hematit Taşı Nasıl Anlaşılır Özellikleri Ve Faydaları

Hematit Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur? Hematit Taşı Nasıl Anlaşılır? Özellikleri Ve Faydaları

Hematit taşı günümüz koşullarında sıklıkla kullanılan bir doğal ve değerli bir taştır. Kullanan kişiler açısından büyük önem taşıyan hematit taşı nedir? Hematit taşı ne için kullanılır? Sizler için detaylı olarak araştırdık ve derledik.

6.08.2020İyi Yaşam
Havlit Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur Havlit Taşı Nasıl Anlaşılır Özellikleri Ve Faydaları

Havlit Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur? Havlit Taşı Nasıl Anlaşılır? Özellikleri Ve Faydaları

Bazı taşlar insanlar üzerinde birçok etkiye sahiptir. Doğal taşların insanları sakinleştirici ve pozitif enerji verici etkileri vardır. Günümüzde doğal taşlar alternatif tıp alanında yer almaktadır. Bu taşları insanlar üzerinde takı olarak taşıyarak negatif enerjiden kurtulabilirler. Bu taşlar arasında en etkili olanlardan biri de havlit taşıdır. İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.

6.08.2020İyi Yaşam
Akuamarin (Aquamarine) Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur Akuamarin Taşı Nasıl Anlaşılır Özellikleri Ve Faydaları

Akuamarin (Aquamarine) Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur? Akuamarin Taşı Nasıl Anlaşılır? Özellikleri Ve Faydaları

Akuamarin (aquamarine) taşı, değerli taş gruplarından biridir. Kuyum ve aksesuar sektöründe etkin şekilde kullanılır. Zümrüde benzediği için özel bir ilgi duyulmaktadır. Akuamarin takı olarak değerlendirilse de şifalı olmasından dolayı tıbbi tedavide de kullanılıyor. Akuamarin taşı hakkında detaylı bilgiyi sizler için hazırladık.

5.08.2020İyi Yaşam
Şartlar kötü gitse de Ateş, Ayşen’in yanından gitmeyecek

Şartlar kötü gitse de Ateş, Ayşen’in yanından gitmeyecek

Kanal D dizisi “Çatı Katı Aşk” bu yazın öne çıkan işlerinden. Ayşen ve Ateş’in hikâyesi kısa sürede sevildi ve bu karakterleri canlandıran Ezgi Şenler ile Furkan Andıç TV'nin yeni dizi ikililerinden biri oldu. Şimdi onlara kulak verelim, bakalım onların çatı katında neler olup bitiyor...

3.08.2020Televizyon
Fadik Sevin Atasoydan insan ticareti ile mücadeleye destek: Farkında olmadan hepimiz sessiziz

Fadik Sevin Atasoy'dan insan ticareti ile mücadeleye destek: Farkında olmadan hepimiz sessiziz

 Bugün 30 Temmuz, Dünya İnsan Ticaretiyle Mücadele Günü. Göç İdaresi Genel Müdürlüğü işbirliğiyle başlattığı insan ticaretiyle mücadele kampanyasının Türkiye’deki yüzü, başarılı oyuncu Fadik Sevin Atasoy oldu. Atasoy, hem bu kampanyayı hem de karantina sürecinde neler yaptığını hurriyet.com.tr’ye verdiği özel röportajda anlattı.

30.07.2020Magazin
Hocalarından nokta atışı antrenman önerileri

Hocalarından nokta atışı antrenman önerileri

Bugüne kadar bir spora tutku derecesinde bağlanmamış olabilirsiniz. Belki de denediğiniz ‘eski’ egzersizlerin teknik ve yöntemleri size uymadı. Oysa sportif bir yaşam için trendler, yeni seçenekler mevcut. Özellikle de salgın koşullarından fazla kilolarla çıkmışken bunları bilmekte yarar var. Üstelik birçoğunu hiç salona gitmeden, evde internet üzerinden de öğrenip yapabiliyorsunuz.

Anksiyete bozukluğu nedir, belirtileri nelerdir Tedavisi nasıl yapılır

Anksiyete bozukluğu nedir, belirtileri nelerdir? Tedavisi nasıl yapılır?

Anksiyete (Kaygı) bozukluğu, bireyin yaşamını ciddi şekilde etkilemeye başladığında ortaya çıkar. Peki anksiyete bozukluğu nedir? Anksiyete bozukluğunun belirtileri nelerdir? Tedavisi nasıl yapılır? Psikolog ve Aile Danışmanı Şeyma Uyar Çalmaz, konuyla ilgili merak edilenleri anlattı.

24.06.2020Sağlık

Yazar Sonuçları

Meditasyon üzerine

Yeni yılı, bilgilerimizi tazeleyerek, yeni amaçlar edinerek karşılarız çoğunlukla.

7.01.2007

Sarah Powers geliyor

Eminim, o da kim diyenleriniz olduğu gibi onun ününü bilip heyecanlananlarınız da vardır.

23.04.2006

Ted’de olmayan tek şey Ego

Apple TV Plus’ta yayınlanan “Ted Lasso” sezonun en iyi komedi dizilerinden biri. Dizi, şimdiye kadar yapılmış en iyi spor şovlarından biri olarak da adından söz ettiriyor. Kansas’ta Amerikan futbolu koçluğu yaparken İngiltere’de profesyonel bir futbol takımına koçluk yapmak üzere işe alınan aşırı iyimser Ted’in öyküsünü anlatan yapım, Altın Küre ve Eleştirmenlerin Seçimi Ödülleri’nde ödül kazdı. Dizinin yaratıcısı ve başrol oyuncusu Jason Sudeikis ile görüntülü konuştum. Aktör görüşmeye Los Angeles’tan bağlandı.

14.03.2021

Doğumu “farkındalıkla” yapmak

Günümüzde internette doğumla ilgili en çok aranan kelimelerden birisi “doğum ağrısı” kelimesi. Bu aslında bize kadınların doğum deyince ilk akla “ağrı” kelimesinin geldiğini gösteriyor. Kadınlar doğum yapmaktan bu ağrı nedeniyle haklı olarak korkuyor.

14.11.2020

Streste de ‘doz’ çok önemli

Zor günlerden geçiyoruz. Neredeyse 1 yıla yaklaşan “pandemi baskısı” hepimizi fena halde bunaltıyor.

12.10.2020

Şartlar kötü gitse de Ateş, Ayşen’in yanından gitmeyecek

Kanal D dizisi “Çatı Katı Aşk” bu yazın öne çıkan işlerinden. Ayşen ve Ateş’in hikâyesi kısa sürede sevildi ve bu karakterleri canlandıran Ezgi Şenler ile Furkan Andıç TV'nin yeni dizi ikililerinden biri oldu. Şimdi onlara kulak verelim, bakalım onların çatı katında neler olup bitiyor...

3.08.2020