EKSTRA
MENÜ

Meditasyon Nasıl Yapılır

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 77 haberi bulunmuştur.

Meditasyon Nasıl Yapılır Haberleri

Yeni Başlayanlar İçin Meditasyon Önerileri

Yeni Başlayanlar İçin Meditasyon Önerileri

Meditasyon, özünde, şu andaki kendi zihninizin sorumluluğunu üstlenme eylemidir. Gelecekte durumlara nasıl tepki vereceğiniz üzerinde olumlu bir etkisi olur; daha rahat, açık ve ulaşılabilir olmanıza izin verir. Bununla birlikte, yeni başlayanlar için meditasyon; zihinsel olarak hiçbir şey yapmamak ve kişinin düşüncelerini olduğu gibi kabul etmekle tamamlanmaktır.

29.12.2020İyi Yaşam
Her Gün Meditasyon Yapmak İçin 8 Neden

Her Gün Meditasyon Yapmak İçin 8 Neden

Hayatınıza pozitif etkisi olan meditasyon, stresi yenmenize, ilişkilerinizin iyileşmesine, seks hayatınızın gelişmesine, zihninizin sakinleşmesine, problemleri çözmenize, öz güveninizin güçlenmesine, odaklanma ve konsantrasyonunuzun artmasına, solunum etkisine etkileri vardır.

Hemen şimdi meditasyona başlamanız için 5 bilimsel sebep

Hemen şimdi meditasyona başlamanız için 5 bilimsel sebep

Stres dolu olduğumuz şu günlerde uzmanlar meditasyonun harika bir kurtarıcı olduğunu söylüyor. "Bir gün başlarım" demeyin. İşte hemen şimdi meditasyona başlamanız için 5 bilimsel sebep!

5.06.2020Evdehayat
Yoga dersleri evinize geliyor

Yoga dersleri evinize geliyor

Yoga, kaygı ve stresle baş etmek için en uygun egzersizlerden. Harvard Üniversitesi, tüm öğrencilerine COVID-19 kaygısına karşı yoga, meditasyon ve kontrollü nefes almayı önerdiği bir makale yayımladı. Evde kolaylıkla başlayabilmeniz veya devam edebilmeniz için internet adreslerini derledik ve ustalardan öneriler aldık.

Meditasyona Başlamanız İçin 7 Bilimsel Sebep

Meditasyona Başlamanız İçin 7 Bilimsel Sebep

Hiç meditasyon yapmayı düşündünüz mü? Stresli bir yaşam sürüyorsanız ve kolayca sinirleniyorsanız –şehir hayatında hangimiz stresli değiliz ki!- meditasyon sizin için güzel bir fikir olabilir. Bunu sadece biz değil bilimsel araştırmalar da söylüyor. Bugün, hemen şimdi meditasyona başlamanız için 7 bilimsel nedene göz atalım.

26.12.2018İyi Yaşam
Meditasyon nedir Meditasyon nasıl yapılır

Meditasyon nedir? Meditasyon nasıl yapılır?

Meditasyon yapmak, genel inanışa göre sessiz sakin olmak ve farkındalığı arttırmak için bilinçli olmayan sadece zihni izleme amaçlı bir çaba gibi görünmektedir. Düzenli yapılan meditasyonun rahatlatıcı etkisi vardır ve Batı ülkeleri tıpta meditasyonun rahatlatmak amaçlı kullanılabileceğini kabul eder. Peki, meditasyon nasıl yapılır?

16.12.2018Gündem
Telefonla meditasyon dönemi başladı

Telefonla meditasyon dönemi başladı

Blog Yazarı Güneş Aslan'dan telefonunuza indirebileceğiniz meditasyon uygulamaları

7.04.2015Sağlık
Meditasyon hakkında merak ettiğiniz her şey

Meditasyon hakkında merak ettiğiniz her şey!

Meditasyon nedir? Bir rahatlama tekniği midir, başka diyarlara yolculuk mu? Meditasyon nasıl yapılır? Herkes yapabilir mi? Stresten meditasyon yaparak kurtulabilir miyiz? Tüm sorularınızın cevapları burada!

18.05.2011İyi Yaşam
Meditasyon nasıl yapılır

Meditasyon nasıl yapılır?

Meditasyonla ilgilenen, yapmak isteyen, deneyen bir çok kimse kitap veya değişik makaleler gibi bir bilgi kaynağını alarak veya meditasyon öğrettiğini iddia eden bir yere mesela bir derneğe giderek işe başlar ve bu kişilerin büyük bir çoğunluğu da hayal kırıklığına uğrar. Çünkü konu kendilerine yanlış olarak anlatılır.

Öd Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Öd Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Öd Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Öd Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Uzun yıllardan beri var olmasına rağmen adını yeni yeni duyurmaya başlayan Öd ağacı, faydaları bakımından pek çok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Öd ağacı hakkında geniş kapsamlı bir konu oluşturarak bilgileri derledik.

Ceren Yılmaz konuştu Yalnızlık detoksu Nasıl sever Adan Zye bilinmeyenleri

Ceren Yılmaz konuştu! Yalnızlık detoksu! Nasıl sever? A'dan Z'ye bilinmeyenleri

Oyuncu Ceren Yılmaz hurriyet.com.tr'de Ferit Ömeroğlu'nun konuğu oldu. En son Zümrüd-ü anka dizisinde başrol oynayan Yılmaz kariyerine ve özel hayatına dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Başarılı oyuncu hayatının son 10 yılı ile ilgili, "İyi ki sabretmişim diyorum çünkü her şeye sabrettim. O yüzden iyi ki diyorum" dedi.

5.03.2021Magazin
Mors Alfabesi Nedir Ve Ne İşe Yarar Mors Alfabesi Çevirisi Nasıl Yapılır Ve Nerelerde Kullanılır İle Özellikleri Hakkında Bilgi

Mors Alfabesi Nedir Ve Ne İşe Yarar? Mors Alfabesi Çevirisi Nasıl Yapılır Ve Nerelerde Kullanılır İle Özellikleri Hakkında Bilgi

Mors alfabesi nedir ve ne işe yarar? Mors alfabesi çevirisi nasıl yapılır ve nerelerde kullanılır ile özellikleri hakkında bilgi için içeriğimizi okumaya devam edin. Mors alfabesi neden kullanılır, kimler tarafından kullanılır, halen geçerliliği var mıdır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

23.02.2021Araştırma
Dolunayda Yapılıyor: Ay Suyu Nedir ve Ne işe Yarar

Dolunayda Yapılıyor: Ay Suyu Nedir ve Ne işe Yarar?

Son zamanlarda dillerden düşmeyen ay suyu, hepimiz için bir merak konusu oldu. Özellikle dolunay zamanlarında yapılan ay suyu gerçekten bir işe yarıyor mu? Yarıyorsa ne gibi faydalar sağlıyor? Gelin, anlatıyoruz...

29.01.2021İyi Yaşam
Meme kanseri hakkında merak edilen her şey: Belirtileri, tedavisi, risk faktörleri

Meme kanseri hakkında merak edilen her şey: Belirtileri, tedavisi, risk faktörleri

Memede her ele gelen kitle kansere mi işaret? Meme kanserinde en önemli risk faktörleri neler, kimler tehlike altında? Meme kanserinde erken tanının önemine dikkat çeken MEMEDER Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Ayşe Nilüfer Özaydın; meme kanseriyle ilgili en çok merak edilen soruları yanıtladı, konu hakkında kulaktan kulağa dolaşan şehir efsanelerine açıklık getirdi.

22.10.2020Sağlık
Covid-19 salgını döneminde hamilelik… Merak edilen tüm soruların yanıtları

Covid-19 salgını döneminde hamilelik… Merak edilen tüm soruların yanıtları

Koronavirüs hamileleri nasıl etkiliyor? Hamile birine koronavirüs bulaşırsa ne yapılmalı? Bu dönemde hangi doğum yöntemi tercih edilmeli? Koronavirüs testi pozitif çıkan kişiler emzirebilir mi? Kadın Hastalıkları ve Doğum / Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite Uzmanı Doç. Dr. Nermin Köşüş, koronavirüs ve hamilelik konusunda kapsamlı bir rehber hazırladı.

Anksiyete bozukluğu nedir, belirtileri nelerdir Tedavisi nasıl yapılır

Anksiyete bozukluğu nedir, belirtileri nelerdir? Tedavisi nasıl yapılır?

Anksiyete (Kaygı) bozukluğu, bireyin yaşamını ciddi şekilde etkilemeye başladığında ortaya çıkar. Peki anksiyete bozukluğu nedir? Anksiyete bozukluğunun belirtileri nelerdir? Tedavisi nasıl yapılır? Psikolog ve Aile Danışmanı Şeyma Uyar Çalmaz, konuyla ilgili merak edilenleri anlattı.

24.06.2020Sağlık
Sosyal izolasyon sürecinde yeniden tanımlanan roller: İş, okul ve yaşam dengesi

Sosyal izolasyon sürecinde yeniden tanımlanan roller: İş, okul ve yaşam dengesi

Global düzeyde insanlığın en büyük trajedilerinden birine şahit oluyoruz. Uzaktan eğitime geçiş yaptığımız evlerimizde 7/24 ayrılmadan yaşamaya çalıştığımız bu zorlu süreçte ‘anne baba, çocuk ve öğretmen’ olarak rollerimiz de yeniden tanımlanmaya başladı.

4.05.2020Eğitim
Tai Chi nedir Tai Chi nasıl yapılır

Tai Chi nedir? Tai Chi nasıl yapılır?

Tai Chi, günlük hayatın içinde kişilere yararlı olması adına herhangi bir zamanda yapılacak meditasyondur. Alan şeklinde herhangi bir mekanda açık ya da kapalı fark etmeksizin yapılabilir. Asıl mühim olan alanın iyice havalandırılmış olmasıdır. İyi havalandırılan mekanlarda kişinin dikkati dağılmayacaktır. İşte, Tai Chi hakkında merak edilen tüm detayları sizler için derledik.

2.03.2020Gündem
Doğal ama daha genç bir görünüm asıl hedef olmalı

Doğal ama daha genç bir görünüm asıl hedef olmalı

Memorial Şişli Hastanesi Göz Merkezi Başkanı Doç. Dr. Barış Sönmez

Dünyanın en güzel 7 tapınağı

Dünyanın en güzel 7 tapınağı

Muhteşem mimarileri, devasa boyutları ile bu yedi tapınak dünyanın en güzel yapıları arasında değerlendiriliyor ve her yerden ziyaretçi çekiyor. İşte Hindistan'dan Kudüs'e dünyanın en güzel 7 tapınağı

21.04.2016Seyahat
Anne olmadan önce bilinmesi gereken 15 şey

Anne olmadan önce bilinmesi gereken 15 şey

Bakalım siz ne kadarını biliyorsunuz?

Kanser riskini azaltan 7 öneri

Kanser riskini azaltan 7 öneri

Günlük yaşamınızdaki seçimleriniz sizi kansere yaklaştırdığı gibi kanserden uzaklaştırabilir. Yeni yıla; sağlığınız ile ilgiyi yepyeni kararlar alarak, ruh ve beden sağlığınızı etkileyecek her türlü olumsuzluktan korunarak girebilirsiniz.

30.12.2013Kelebek
Kumbh Mela’ya bu yıl 100 milyon kişi katılacak

Kumbh Mela’ya bu yıl 100 milyon kişi katılacak

Dünyanın en büyük kitlesel dini buluşması Kumbh Mela 14 Ocak’ta Allahabad’da başladı.

3.03.2013Kelebek
Tellioğulları’ndan Tarhan

Tellioğulları’ndan Tarhan

Tarhan Telli kişiye özel motosiklet üretiyor. Kendine ait sokağı var. Canlı, ölü hayvanlarıyla yaşıyor. Odasından salona direkle iniliyor. Üstelik soyu ‘Tosun Paşa’ filminde Seferoğulları ile kavgaları anlatılan Tellioğulları’na dayanıyor.

23.11.2012Kelebek
Ben oyuncuyum, bu bedeni korumalıyım

Ben oyuncuyum, bu bedeni korumalıyım

Sinema tutkunlarının iyi bildiği, dizi takipçilerininse yeni yeni ilgisini çekmeye başlayan bir isim Nesrin Cavadzade. Şu sıralar “Al Yazmalım” dizisindeki işveli halleriyle dikkat çekiyor. Ama asıl tutkusu sinema. 2012’ye hızlı bir giriş yaptı. 48. Altın Portakal Film Festivali’nde “Güzel Günler Göreceğiz” filmiyle en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünü aldı. Elele dergisi de onunla buluştu, hakkında merak ettiklerini hiç sansürlemeden sordu!

9.02.2012Kelebek
Banu Alkan sendromu yaşıyoruz

Banu Alkan sendromu yaşıyoruz

Müziğe çok uzun bir ara verdi ama hiç unutulmadı. Hazırladığı “O Kız” adlı single’la da listelere en üst sıralardan giriş yaptı. Zamana meydan okuyan, geçen yıllara rağmen hem güzelliğini, hem formunu hem de sesini korumayı başaran Ayşegül Aldinç’le müzikten aşka, magazinden oyunculuğa uzanan çok keyifli bir söyleşi yaptık.

20.03.2011Kelebek

Yazar Sonuçları

Yeni yıla “farkında” başlamak

2020’de koronavirüs adında bir eğitmenle tanıştık ve bize büyük dersler verdi. İç dünyamıza dönüp yönümüzü tayin edebilmemize yardımcı olacak bir yığın ipucu bıraktı. Bu ipuçlarını toplayarak anlam arayışında olanlar ve kendilerine farkındalık payı çıkaranlar, ruhsal gelişimini arttırmaya yönelik ciddi bir aşama kaydetti.

29.12.2020

Geçmeyen ağrılar ve fibromiyalji

Fibromiyalji, yaygın kas ağrılarıyla karakterize beraberinde uyku bozukluklarının, kronik yorgunluğun ve vücutta genel hassasiyet alanlarının da sıklıkla eşlik ettiği bir romatizma çeşididir.

21.10.2020

Yoganın Kadim Yolu / Aydınlanma

Aydınlanma kelimesi sözlükte kişinin geleneksel görüşler, bağlılıklar ve ön yargılardan kurtarıp sadece kendi akıl yürütmesine dayanarak yaşamı kavramaya ve anlamaya çalışması olarak açıklanmış.

17.04.2020

Londra’da yaşayan Serel Yereli karantinasını anlatıyor

Dört yıl önce yayınlanmış bir diziyle (“Bodrum Masalı”) tanındı ama sonra oyunculuğa devam etmeyip Londra’ya taşındı Serel Yereli.

8.04.2020

Dünyayı beş yıldır yürüyerek keşfediyor

Dicle Doğan, koreograf. Şu anda Japonya’da ve 1200 kilometrelik ‘Shikoku Budist Hac Yolu’nu yürüyor. Doğan ile macerasını ve Japonya’daki koronavirüs salgınının günlük hayattaki yansımalarını konuştuk.

30.03.2020

Yalnızlar bir adım öne çıksın lütfen

Bu yazı, bugünlerde yaşamakta olduğumuz evdeki mecburi izole hayatı sevgilisi ya da karısı kocası olmadan sürdürmeye çalışanlar, yani ‘single’lar için. Yalnız olmak böyle günlerde daha mı fena? Yoksa tam aksine bir lüks mü? Yalnızlarla konuştum, sonuna da kendi halet-i ruhiyemi ekledim.

20.03.2020

Mindful eating (yeme farkındalığı) nedir?

Beslenme ile ilgili son zamanlarda en çok konuşulan konulardan biri “Mindful Eating” (Dikkatli Yeme / Farkındalıkla Yeme), yeme alışkanlıklarınız üzerinde kontrol sahibi olmanıza yardımcı olan bir tekniktir.

7.02.2020

Bangkok Tayland Gezisi

Tatilinizde lüks ve şaşa arıyorsanız Tayland sizi tatmin etmez ama farklı ve kendine özgü bir kültürü yakından tanımak, tarih ile iç içe olmak, moderni ve eskiyi tüm eşitliğiyle bir arada görmek, dağarcığınıza çok yeni bilgiler eklemek ilginizi çekiyorsa Bangkok hayatınızda bir kere de olsa mutlaka görmeniz gereken bir şehir.

27.11.2019

Derin bir nefes alın ve gözlerinizi kapayın...

Kulaklığınızı takın, kabin eğlence sistemindeki ‘meditasyon’ kanalını seçin. 10 bin metrede gözlerinizi kapatın. Tüm dertlerinizi yüksek irtifada bırakacaksınız...

26.11.2018

Uyurken doğum yapan bile var!

Aslında bilinenin aksine doğum o kadar da korkutucu bir şey değildir.

8.11.2018

Bebeğiniz doğuma hazır mı?

Uzun gibi gelen ama göz açıp kapayınca kadar geçen gebelik süresince, neler neler kafaya takılır di mi? Onlardan biri de bebeğin doğum için dönmesidir.

28.06.2018

Pilatesi neden öneriyorum?

Pilatesi sadece bir trend, bir moda gibi görmeyin. Bu, faydalı ve çok yönlü mükemmel bir egzersiz.

21.10.2014

Merhaba bahar

Bu kışı çok soğuk geçirmemiş olsak da saatlerin ileriye alınması, topraktaki mis gibi hava, ılık bir iklim, ara sıra yağan öğleden sonra yağmurlarıyla ‘gerçek’ bahara hoş geldin diyoruz şu günlerde…

10.04.2014

NEFES TERAPİSİ HAKKINDA BİR SÖYLEŞİ

ÜLKER UZUN POLAT’LA MİMOZA YAŞAM MERKEZİ VE DÖNÜŞÜMSEL NEFES TERAPİSİ HAKKINDA BİR SÖYLEŞİ

6.02.2014

Miley Cyrus'a Madonna sürprizi

Geçtiğimiz sene Florence And The Machine’ın konuk olduğu MTV Unplugged serisinin bu seneki konuğu Miley Cyrus oldu.

31.01.2014

Sessizliğe övgü

Sessizlikle yıkanırsın!

28.09.2013

T-pop, K-pop’u nasıl yener

Özcan Deniz’den sonra Mahsun Kırmızıgül de bir Güney Kore filminden uyarlama yapmaya karar vermiş.

13.07.2013

Okullar nasıl mutsuz çocuklar yetiştiriyor?

Velilere ve öğretmenlere, ‘Çocuklarınız için ne istiyorsunuz?’ diye sorunca hemen hemen hepsi mutluluk diyor.

19.09.2012

Kış uzadı dikkat edin!

Kış ağır geçiyor. Karlı, karanlık günler uzayınca hepimizin yavaş yavaş içi sıkılıyor, keyfi kaçıyor.

21.02.2012

Kentleri akapunkturla tedavi etmek

İZMİR Yüksek Teknoloji Üniversitesi öğretim görevlilerinden Yrd. Doç. Dr. Koray Velibeyoğlu’nun Urla Yarımada projesi Büyükşehir’in yarışmasında birincilik kazanmıştı.

12.08.2011