EKSTRA
MENÜ

Meclis Başkanlığı

Meclis Başkanlığı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Meclis Başkanlığı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 18.366 Meclis Başkanlığı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Meclis Başkanlığı Haberleri

Türkiye’nin metal altın potansiyeli 4.500 ton

Türkiye’nin metal altın potansiyeli 4.500 ton

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 111 adet altın arama ruhsatı, 36 adet altın ve 84 adet altın içeren kompleks maden işletme ruhsatı bulunduğunu belirterek, “Türkiye jeolojisinin altın cevherleşmesi için elverişli olmasından hareketle tahmini metal altın potansiyelimiz yaklaşık 4 bin 500 tondur” dedi.

17.09.2021Ekonomi
En çok kredi müşterisi İstanbul ve Ankara’da

En çok kredi müşterisi İstanbul ve Ankara’da

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, stok bireysel kredi tutarının 874.3 milyar TL olduğunu belirterek, “Bireysel kredi müşteri sayısı ise 34 milyon 119 bin 250’dir” dedi.

15.09.2021Ekonomi
Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Selim Yaşar, İzmirde son yolculuğuna uğurlandı

Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Selim Yaşar, İzmir'de son yolculuğuna uğurlandı

Tatil için gittiği Dubai'de hayatını kaybeden Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Selim Yaşar (65), İzmir Karşıyaka'da kılınan cenaze namazı sonrası Soğukkuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi.

6.09.2021Gündem
Mustafa Selim Yaşar kimdir Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyordu.

Mustafa Selim Yaşar kimdir? Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyordu.

Mustafa Selim Yaşar, 65 yaşında hayata veda etti. Bir süredir koronavirüs tedavisi gören Mustafa Selim Yaşar, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Peki, Mustafa Selim Yaşar kimdir, nereli? İşte, Pınar süt, Dyo boya, Desa Enerji, Viking Temizlik gibi pek çok firmanın sahibi olan Mustafa Selim Yaşar hakkında bazı bilgiler.

2.09.2021Ekonomi
Son dakika... İş adamı Mustafa Selim Yaşar vefat etti

Son dakika... İş adamı Mustafa Selim Yaşar vefat etti

Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Selim Yaşar, Covid-19 pandemisine bağlı gelişen rahatsızlık sebebiyle 2 Eylül 2021 Perşembe günü sabaha karşı vefat etti.

2.09.2021Ekonomi
TBMMde siber istihbarata engel

TBMM'de siber istihbarata engel

TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç, TBMM internet çıkışlarında yapılan engelleme ve kısıtlamaları açıklarken “Siber istihbarat platformları ile güvenlik zafiyeti tespit edilen ve mahkeme kararı ile yasaklanmış internet siteleri engellenmektedir. Ayrıca eğlence içerikli platformlarda kısıtlamaya gidilebilmektedir” dedi.

1.09.2021Gündem
Hulusi Akar: Fas’a hibe İHA ve SİHA sistemi yok

Hulusi Akar: Fas’a hibe İHA ve SİHA sistemi yok

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, CHP’nin Fas’a İHA (İnsansız Hava Aracı) ve SİHA (Silahlı İnsansız Hava Aracı) hibe edilip edilmediğine yönelik sorularına, “Bakanlığımızca dış askeri yardım çerçevesinde Fas’a hibe edilmiş veya satışı yapılmış İHA/SİHA sistemi bulunmamaktadır” karşılığını verdi.

26.08.2021Gündem
15 Temmuz bağışları açıklandı

15 Temmuz bağışları açıklandı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 15 Temmuz Dayanışma Kampanyası’nda toplanan 310 milyon 198 bin 40 TL’nin kamu sermayeli bankalarda açılan hesaplara aktarılıp nemalandırıldığını belirterek, “Vakıf hesaplarından şehit yakını, gazi ve gazi yakınlarına 84 milyon 27 bin 443 TL ödeme yapılmıştır” dedi.

24.08.2021Gündem
Bakan Varank: 2022 son çeyrekte banttan inecek

Bakan Varank: 2022 son çeyrekte banttan inecek

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere’nin “Yerli otomobilimiz hangi tarihte trafiğe çıkmaya hazır hale gelecektir?” sorusuna “Markanın ilk seri aracı olan C Segmentindeki SUV’un 2022’nin son çeyreğinde seri üretim bandından indirilmesi planlanmıştır” karşılığını verdi.

19.08.2021Ekonomi
HES faciasına 193 bin lira ceza

HES faciasına 193 bin lira ceza

Bakan Kurum, Adana’da ‘Kayalar HES’ şantiyesindeki tanktan sızan kimyasal nedeniyle Salam Deresi’nde balıkların öldüğünü, şirkete 193 bin lira ceza verildiğini açıkladı. Kimyasalın aktığı dere içme suyu amaçlı Yedigöze Barajı’na bağlanıyor.

27.07.2021Ekonomi
Şentop’tan Afgan başkana bayram telefonu

Şentop’tan Afgan başkana bayram telefonu

Afganistan Halk Meclisi Başkanı Mir Rahman Rahmani, Türkiye’nin Kabil Havaalanı’nın korunması için yaptığı girişimleri desteklediklerini belirterek, “Bize göre Türk Silahlı Kuvvetleri diğer ülkelere karşı daha güvenli bir şekilde koruyacak” dedi.

23.07.2021Gündem
Eski Başbakan Yıldırım Akbulutun ismi Erzincan Havalimanına verildi

Eski Başbakan Yıldırım Akbulut'un ismi Erzincan Havalimanı'na verildi

Erzincan Havalimanı’na eski Başbakan Yıldırım Akbulut’un ismi verildi. İsim değişikliği nedeniyle düzenlenen törende konuşan merhum Yıldırım Akbulut'un kızı Prof. Dr. Çiğdem Kırca, "Sevgili babamız gençlik yıllarından başlayarak hayatının son anına kadar ülkeye hizmet için çalışmıştır. Bu havalimanının Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı olarak adlandırılmasından dolayı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a çok teşekkür ediyoruz” dedi.

20.07.2021Gündem
4 ay sonra Meclis’e zılgıtla döndü

4 ay sonra Meclis’e zılgıtla döndü

Sosyal medyada yaptığı paylaşım üzerine 2 yıl 6 ay hapis cezasına mahkûm edilince Meclis’ten çıkarılan HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu, Anayasa Mahkemesi’nce lehine verilen karar üzerine milletvekilliğine geri döndü.

17.07.2021Gündem
Seehofer’ın kızı FDP’ye üye oldu

Seehofer’ın kızı FDP’ye üye oldu

Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer’ın 30 yaşındaki kızı Susanne Seehofer, parti tercihini CSU yerine Hür Demokrat Parti’den (FDP) yana kullandı. Bild Gazetesi’nin haberine göre Susanne Seehofer, resmen FDP üyesi oldu.

13.07.2021Avrupa
RTÜK’e 3 yeni üye

RTÜK’e 3 yeni üye

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nda (RTÜK) boşalan 3 üyelik için AK Parti ve MHP adaylarını Meclis Başkanlığı’na iletti.

25.06.2021Gündem
CHP soru önergesiyle tekrar gündeme getirdi Sabahattin Ali nasıl öldürüldü

CHP soru önergesiyle tekrar gündeme getirdi! Sabahattin Ali nasıl öldürüldü

Türk edebiyatının büyük ismi Sabahattin Ali’nin 1948 yılında Kırklareli’de katledilmesi Meclis’e sunulan yeni bir soru önergesiyle tekrar gündeme getirildi. CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel verdiği önergede, Sabahattin Ali’nin nasıl öldürüldüğü ile ilgili devletin istihbarat kayıtları dahil hangi bilgilerin mevcut olduğunu sordu.

22.06.2021Kitap Sanat
4. yargı paketi... Boşanmış eşe saldırıya ağır ceza

4. yargı paketi... Boşanmış eşe saldırıya ağır ceza

AK Parti, yargı reformunun parçası olan 4’üncü yargı paketini 27 maddelik teklifle Meclis Başkanlığı’na sundu. Düzenlemenin en önemli ayağını kadına yönelik şiddetle mücadele oluşturuyor. Paketle, İstanbul Sözleşmesi’nin kaldırılmasıyla eleştiri konusu olan açıkların kapatılması hedefleniyor.

19.06.2021Gündem
Soylu’dan Şentop’a ziyaret

Soylu’dan Şentop’a ziyaret

Bir siyasetçiye 10 bin dolar rüşvet tartışmalarının ardından dün İçişleri Bakanı Soylu Meclis Başkanı Şentop’u ziyaret etti. 1.5 saatlik ziyarette Soylu ve Şentop’un bu konuyu görüştüğü öne sürüldü.

17.06.2021Gündem
Bakan Selçuk anlattı Ders ders Atatürk

Bakan Selçuk anlattı! Ders ders Atatürk

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, eğitimde Atatürk öğretimini ders ders ve yıl yıl anlattı. Bakan Selçuk, Atatürk’ün Hayat Bilgisi dersinde çocukluğundan İnkılap Tarihi dersinde devlet adamlığı yeteneklerine kadar pek çok özelliğinin öğretim programlarında yer aldığını vurguladı.

15.06.2021Eğitim
Kılıçdaroğlu’ndan HDP’ye dava yorumu: ‘Kapatamazsınız’

Kılıçdaroğlu’ndan HDP’ye dava yorumu: ‘Kapatamazsınız’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP’ye kapatma davası konusunda, “Demokrasinin savunulması gereken bir ortamda siz bir partiyi kapatamazsınız. Şiddet uyguluyorsa kapatın, parti yöneticileri silahla geziyorlarsa eyvallah. Şimdiye kadar kaç parti kapatıldı ve ne sonuç elde edildi” dedi.

9.06.2021Gündem
TBMM Başkanı, Bakan Soylu’ya yazdı: ‘Suç örgütünden 10 bin $ maaş alanın bilgisini verin’

TBMM Başkanı, Bakan Soylu’ya yazdı: ‘Suç örgütünden 10 bin $ maaş alanın bilgisini verin’

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, suç örgütü lideri Sedat Peker’in bir siyasetçiye 10 bin dolar verdiği iddiaları üzerine harekete geçti.

6.06.2021Gündem
Rum vekilin 61 bin TL’lik maaşına göz diktiler

Rum vekilin 61 bin TL’lik maaşına göz diktiler

Kıbrıs Rum Kesimi’nin lider partisi DİSİ, meclis başkanlığına ilk kez bir kadın aday gösterdi. Anita Dimitriu, maaşı yüksek olan bu pozisyona aday olunca, erkek rakiplerinin cinsiyetçi saldırılarına maruz kaldı.

6.06.2021Dünya
Erdoğan’dan Soylu ve Yıldırım’a destek: ‘Bakanımızın yanındayız’

Erdoğan’dan Soylu ve Yıldırım’a destek: ‘Bakanımızın yanındayız’

İçişleri Bakanı Soylu ve eski başbakan Yıldırım’a destek veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’yu hedef alan saldırıların gerisinde, ülkemizde sağlanan huzur ve güven ikliminden duyulan rahatsızlık olduğunu biliyoruz. Terör örgütleri gibi suç örgütleriyle mücadelesinde de İçişleri Bakanımızın yanında olduk, yanında olacağız” dedi. Erdoğan, dün partisinin Meclis grubunda özetle şunları söyledi:

27.05.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğanın Yanındayız sözlerinden sonra Bakan Süleyman Soyludan ilk açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Yanındayız' sözlerinden sonra Bakan Süleyman Soylu'dan ilk açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ''Terör örgütleri gibi suç örgütleriyle mücadelesinde de İçişleri Bakanımızın yanında olduk, yanındayız ve yanında olacağız'' sözlerinin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan ilk açıklama geldi. Bakan Soylu, ''Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın emrinde olduk, emrindeyiz, emrinde olacağız'' dedi.

26.05.2021Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan flaş sözler... Süleyman Soylu ve Binali Yıldırıma destek

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş sözler... Süleyman Soylu ve Binali Yıldırım'a destek

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım'a destek verdi. Erdoğan, ''İçişleri Bakanımız Soylu'yu hedef alan saldırıların gerisinde ülkedeki huzur ikliminden duyulan rahatsızlık var. Terör örgütleri gibi suç örgütleriyle mücadelesinde de İçişleri Bakanımızın yanında olduk, yanındayız ve yanında olacağız. Binali Yıldırım arkadaşımızın oğlu üzerinden hedefe alınması asıl niyeti gösteren bir başka işarettir. Bu tezgahı da Allah'ın izniyle bozacağız'' dedi. Erken seçim iddialarına da yanıt veren Erdoğan, ''Boşuna uğraşmayın seçim Haziran 2023'tedir'' ifadelerini kullandı.

26.05.2021Gündem
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamalarından sonra siyasette tek gündem

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamalarından sonra siyasette tek gündem

Partilerin dünkü grup toplantılarında sosyal medyadan siyasetin gündemine taşınan suçlamalar ve İçişleri Bakanı Soylu’nun önceki gece ekranlardan iddialara verdiği yanıtlar konuşuldu. MHP Lideri Bahçeli Bakan Soylu’ya destek verirken, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun da gündeminde bu konu vardı.

26.05.2021Gündem
Mahkûm anneye ceza ertelemesi

Mahkûm anneye ceza ertelemesi

AK Parti’nin Meclis Başkanlığı’na verdiği yeni infaz düzenlemesiyle, hapis cezası alan annelere belirli şartlarda erteleme hakkı getiriliyor.

26.05.2021Gündem
Şampiyonluk gecesi bekçilerle taraftarın gerilimi

Şampiyonluk gecesi bekçilerle taraftarın gerilimi

Beşiktaş’ın şampiyonluğunu ilan etmesinin ardından kısıtlamalara rağmen İstanbul’da sokaklara dökülen taraftarlarla bekçiler arasında yer yer gerginlikler yaşandı. Eyüpsultan’da taraftarlarla arbede yaşayan bekçiler havaya ateş açtı, iki taraftar darp edildi. Görüntüler sosyal medyada büyük tepkiye neden oldu.

17.05.2021Gündem
Peray Ahmet Harringey Belediye Meclis Başkanı seçildi

Peray Ahmet Harringey Belediye Meclis Başkanı seçildi

İngiltere’nin başkenti Londra’da Türklerin yoğun olarak yaşadığı Haringey ilçesinde Kıbrıslı Türk Meclis üyesi Peray Ahmet, Belediye Meclis Başkanlığı’na seçildi. Londra doğumlu Ahmet, Enfield Meclis Başkanı Nesil Çalışkan’ın ardından bu göreve seçilen ikinci Türk siyasetçi oldu.

11.05.2021Avrupa
İnternete pandemi etkisi

İnternete pandemi etkisi

Sabit internet abone sayısının son bir yılda hızla yükseldiğini söyleyen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Abone sayısı yüzde 25, veri kullanımı yüzde 50 arttı. Sabit internet abone sayısı 17.2 milyon, fiber ağların uzunluğu 425 bin kilometre oldu” diye konuştu.

11.05.2021Ekonomi
CHP’den elektrikte 3’lü indirim teklifi

CHP’den elektrikte 3’lü indirim teklifi

CHP, vatandaşın elektrik faturalarına ek maliyetler yükleyen kalemlerin azaltılması için kanun teklifi hazırladı.

11.05.2021Ekonomi
Son dakika... TBMM Başkanı Şentoptan İsrailin hain saldırısına sert tepki

Son dakika... TBMM Başkanı Şentop'tan İsrail'in hain saldırısına sert tepki

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İsrail'in Mescid-i Aksa'da cemaate düzenlediği saldırıya tepki gösterdi. Şentop, "Mescid-i Aksa'da ibadet sırasında böyle bir saldırının yapılması bir vahşettir. Yapılanı şiddetle kınıyorum, lanetliyorum. Şiddet eken bunun karşılığını barış, sükunet olarak göremez. Şiddet eken şiddet biçer" dedi.

8.05.2021Gündem
Üniversitede 185 bin yabancı öğrenci

Üniversitede 185 bin yabancı öğrenci

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2019-2020 eğitim öğretim yılı itibariyle yükseköğretim kurumlarında eğitim gören yabancı uyruklu öğrenci sayısının 185 bin 47 olduğunu belirterek, “Suriye uyruklu öğrenci sayısı 37 bin 236’dır” dedi.

4.05.2021Eğitim
CHP’den Merkez Bankası teklifi

CHP’den Merkez Bankası teklifi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yasalaşması için ‘MHP Lideri Devlet Bahçeli’den de destek isteyeceğim’ dediği, Merkez Bankası’nın para politikasını ülke ve dünya ekonomisi gerçeklerine göre bağımsız şekilde oluşturabilmesi ve uygulayabilmesi için 10 maddelik kanun teklifi Meclis Başkanlığı’na sunuldu.

4.05.2021Ekonomi
Bakan 81 ilden çocuklarla buluştu: Geleceğimizin ilk adımısınız

Bakan 81 ilden çocuklarla buluştu: Geleceğimizin ilk adımısınız

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında 81 ilden çocuklarla çevirmiçi buluşmada bir araya gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk meclisin kuruluşu ile ilgili tarihi bilgiler vererek, “Mecilisimiz'in kurulması çok önemli bir dönüm noktasıdır. O yüzden kutlanması gereken bir bayramdır. Siz çocuklarımız için de önemli bir bayramdır. Cumhuriyet’in kurulması için ilk adım meclisin açılmasıydı. Siz de bizim geleceğimizin ilk adımı ve geleceğimizsiniz.” dedi.

23.04.2021Eğitim
TBMM Başkanı Şentop, 23 Nisan dolayısıyla 23 öğrenciyi kabul etti

TBMM Başkanı Şentop, 23 Nisan dolayısıyla 23 öğrenciyi kabul etti

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla 23 öğrenciyi kabul ederek, koltuğunu ilkokul 2. sınıf öğrencisi Miraç Eymen Kaya'ya devretti.

22.04.2021Haber
TBMM Başkanı Şentop koltuğunu Miraç Eymen Kayaya devretti

TBMM Başkanı Şentop koltuğunu Miraç Eymen Kaya'ya devretti

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla 23 öğrenciyi kabul ederek, koltuğunu ilkokul 2. sınıf öğrencisi Miraç Eymen Kaya'ya devretti.

22.04.2021Gündem
Meclisten Mısır dostluk grubu

Meclisten Mısır dostluk grubu

Meclis’ten, ikili ilişkilerde yeni döneme girilen Mısır ile ilgili önemli adım geldi. AK Parti’nin teklifiyle Mısır ile 8 yıl sonra yeniden dostluk grubu kuruluyor.

21.04.2021Gündem
Ülke genelinde ‘iltica’ya inceleme

Ülke genelinde ‘iltica’ya inceleme

CHP, Malatya’nın Yeşilyurt Belediyesi’nde ortaya çıkan ve daha sonra başka belediyelerde de yaşandığı belirtilen ‘belediyeden hizmet pasaportu alarak yurtdışına çıkıp toplu iltica etme’ skandalının peşine düştü. CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, onlarca belediyeden benzeri iltica iddiasının olduğunu söyleyerek, Meclis’te araştırma komisyonu kurulmasını talep etti. Torun, bir grup gazeteciyle sohbetinde özetle şunları söyledi:

19.04.2021Gündem
En düşük emekli aylığına asgari ücret şartı

En düşük emekli aylığına asgari ücret şartı

CHP yönetimi, emekliler ve asgari ücretliler açısından ‘sosyal refah paketi’ olarak hazırladığı yasa teklifiyle en düşük emekli maaşının asgari ücrete endekslenmesini, asgari ücretin Gelir Vergisi’nden muaf olmasını, emeklilerin bayram ikramiyesinin 1.500 liraya çıkarılmasını, her yıl enflasyon kadar artırılmasını ve sandıklardan aylık alanların da bayram ikramiyesi almasını istedi.

18.04.2021Ekonomi
Yeşiller’in İl Genel Meclisi Başkanlığı’na adayı Hılime Arslaner

Yeşiller’in İl Genel Meclisi Başkanlığı’na adayı Hılime Arslaner

10 yıldır Frankfurt Büyükşehir Genel Meclisi üyesi olan Yeşiller’li Hilime Arslaner, geçen ay gerçekleştirilen yerel seçimde en fazla oy alan partisinin meclis grubu tarafından oy birliğiyle İl Genel Meclisi Başkanlığı’na aday gösterildi. Arslaner’in önümüzdeki hafta gerçekleştirilecek meclis toplantısında bu göreve resmen seçilmesi bekleniyor.

17.04.2021Avrupa
Memleketi Erzincan’da, Yıldırım Akbulut üzüntüsü

Memleketi Erzincan’da, Yıldırım Akbulut üzüntüsü

Eski Başbakan ve Meclis Başkanı Yıldırım Akbulut’un vefatı memleketi Erzincan’da büyük üzüntüyle karşılandı. Bir zamanlar birbirlerine siyasette rakip olduklarını söyleyen İl Genel Meclisi Başkanı Bekir Yıldız, Erzincan’ın yetiştirdiği bürokrat ve devlet adamlarından birini kaybetmenin üzüntüsünü yaşadığını söyledi. Terzibaba Mezarlığı Müdürü Murat Uslu, her yıl anne ve babasının mezarını ziyarete gelen Akbulut’un kendine de bir yer ayırdığını ancak buraya koyulmayacağını düşündüğünü söylediğini anlattı. Babası Bahattin Bütün ile Yıldırım Akbulut’un birlikte siyaset yaptıklarını ifade eden Orhan Bütün, makam aracı olarak kullandığı klasik otomobili garajdan çıkararak, kent merkezinde kısa bir tur attı.

15.04.2021Gündem
Milli kahramana kilit tartışması

Milli kahramana 'kilit' tartışması

Demiryollarının kurucusu, Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı kahramanı Behiç Erkin’in Eskişehir’deki anıtmezarının kilitli bir demir kapısının olması tepki çekti. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Anıtmezar alanı alkol ve madde bağımlılarının uğrak yeri oldu, o yüzden kapısı kilitlendi” açıklamasını yaptı.

13.04.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Partili-partisiz

İster Tek Adam - Çift Adam, ister gürbüzleştirilmiş Parlamenter Sistem... Hangi sistem olursa olsun. Buyurun...

7.07.2021

Biden’ın önünde bekleyen Türkiye teklifi

İki günlük Yunanistan ziyaretinden geriye kalan özet şu:

1.06.2021

Erdoğan ne için ‘Ciddiye almayın, önemsemeyin’ dedi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son günlerde gündemde olan video operasyonları hakkında, “Ciddiye almayın, önemsemeyin” dediğini duyunca önce şaşırdım.

1.06.2021

Erdoğan ne yapacak?

Türkiye’nin Körfez’den yürütülen video operasyonları nedeniyle gerildiği, siyasetin diken üzerinde oturduğu bir ortamda tüm gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın vereceği mesajlara çevrilmişti.

27.05.2021

Muhalefet cephesinde bir şeyler pişiriliyor

“Muhalefetin 2023 Modeli” başlığını taşıyan, 20 Ekim 2020 tarihli yazıma, “Bu yazılar erken yazılardır. Bu da onlardan birisi” diye giriş yapmıştım.

18.05.2021

Hoşgörülü Başbakan

Yıldırım Akbulut denilince gözlerimin önünden gitmeyen bir fotoğraf karesi var.

15.04.2021