EKSTRA
MENÜ

Meb Son Dakika

Meb Son Dakika haberleri sayfasında güncel ve son dakika Meb Son Dakika hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 338 Meb Son Dakika haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Meb Son Dakika Haberleri

Son dakika... Okullarda yüz yüze eğitim pazartesi başlıyor İşte bilinmesi gereken tüm detaylar

Son dakika... Okullarda yüz yüze eğitim pazartesi başlıyor! İşte bilinmesi gereken tüm detaylar

Milli Eğitim Bakanlığı'nca, okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencilerinin yüz yüze uyum eğitimleri yarın başlayacak ve 3 gün sürecek. 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı, diğer tüm sınıf seviyelerinde 6 Eylül Pazartesi günü Kovid-19 tedbirleri alınarak haftada 5 gün yüz yüze yürütülecek. İşte yüz yüze eğitimle ilgili merak edilen tüm detaylar...

31.08.2021Gündem
Okullar ne zaman açılacak Bakan Selçuk 2021-2022 eğitim takvimini açıkladı

Okullar ne zaman açılacak? Bakan Selçuk 2021-2022 eğitim takvimini açıkladı

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 2021-2022 eğitim öğretim yılına ait çalışma takvimi açıklandı. Takvime göre, 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında, öğretmenlerin mesleki çalışmaları 31 Ağustos 2021 Salı başlayacak. Milli Eğitim Bakanı Selçuk geçtiğimiz günlerde okulların açılışıyla ilgili eylül ayını işaret etmişti. Peki, okullar ne zaman açılacak? Yaz tatili ne zaman bitecek?

3.08.2021Gündem
Okullar ne zaman açılacak İşte 2021-2022 MEB okulların açılış tarihi... Bakan Selçuktan son dakika açıklaması

Okullar ne zaman açılacak? İşte 2021-2022 MEB okulların açılış tarihi... Bakan Selçuk'tan son dakika açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Tedbirlerimiz ve yüksek dikkatimizle yeni döneme eylül ayında başlayacağız inşallah." ifadesini kullandı. Yeni dönemde okulların ne zaman açılacağı sorgulanıyor. 18 milyon öğrenci ve velilerinin yanı sıra yüz binlerce eğitimci de okulların yeni eğitim yılında başlangıç tarihine odaklandı. Geçtiğimiz 2020-2021 eğitim yılının ilk dönemi 31 Ağustos'ta online olarak başlamıştı. Gözler şimdi yeni dönemin ayrıntılarında. Peki, 2021-2022 döneminde okullar ne zaman açılacak?

24.07.2021Gündem
Okullar ne zaman açılıyor 2021 Yeni eğitim öğretim yılı ne zaman başlayacak İşte MEBden gelen son açıklama

Okullar ne zaman açılıyor 2021? Yeni eğitim öğretim yılı ne zaman başlayacak? İşte MEB'den gelen son açıklama

Okulların açılacağı tarih, Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2021-2022 eğitim öğretim takvimi ile belli oldu. Telafi eğitimi devam ederken, yeni yol haritasını belirleyen MEB, ilkokul, ortaokul ve liselerde okulların açılış tarihi için eylül ayını işaret gösterdi. Milyonlarca veli ve öğrencinin gündeminde yer alan okulların başlayacağı tarih ile uzun süre sonra öğrencilerin yüz yüze eğitime başlaması ön görülüyor. Diğer yandan okullarda ara tatillerin tarihleri de kesinleşti. Peki, okullar ne zaman açılıyor 2021, yeni eğitim yılı ne zaman? İşte, yaz tatili sonrası okulların başlangıç tarihi hakkında ayrıntılı bilgiler.

12.07.2021Gündem
Sorumluluk sınavı ne zaman İşte MEB 2021 lise sorumluluk sınav tarihleri ve detaylar..

Sorumluluk sınavı ne zaman? İşte MEB 2021 lise sorumluluk sınav tarihleri ve detaylar..

Liselerdeki sorumluluk sınavları hakkındaki araştırmalar hız kazandı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), hazırlık, 9, 10 ve 11. sınıflara ikinci dönem sınavlarına katılıp katılmama hususunda tercih hakkı sunulacağını bildirmişti. Şimdi ise sorumluluk sınav takvimi gündem oldu. Peki, lise sorumluluk sınavları ne zaman?

16.06.2021Gündem
Okullar ne zaman kapanacak Uzaktan eğitim ne zaman bitecek MEBden gelen son açıklama

Okullar ne zaman kapanacak? Uzaktan eğitim ne zaman bitecek? MEB'den gelen son açıklama

Okulların ne zaman kapanacağı, uzaktan eğitim sürecinde gündemde yer almaya devam ediyor. Eğitim öğretim takviminde yol haritasını belirleyen MEB okul öncesi, özel eğitim merkezleri ile 8 ve 12. sınıfların destekleme ve yetiştirme kurslarında 17 Mayıs'tan itibaren yüz yüze eğitime geçilmesine karar verdi. Diğer kademelerde ise 1 Haziran'a kadar uzaktan eğitim sürecek. Online eğitim süreci haziran başında yeniden değerlendirilecek. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada okullarda karneler için temmuz ayını işaret etti. Milyonlarca veli ve öğrencinin gözü şimdi karne tarihinde. Peki, Okullar ne zaman kapanacak ve uzaktan eğitim ne zaman bitecek? İşte, MEB'in yaptığı açıklamalar.

28.05.2021Gündem
Okullar ne zaman kapanacak Uzaktan eğitim ne zaman bitecek İşte MEBden yapılan son açıklama

Okullar ne zaman kapanacak? Uzaktan eğitim ne zaman bitecek? İşte MEB'den yapılan son açıklama

Okulların ne zaman kapanacağı, uzaktan eğitim sürecinde gündemde yer almaya devam ediyor. Eğitim öğretim takviminde yol haritasını belirleyen MEB okul öncesi, özel eğitim merkezleri ile 8 ve 12. sınıfların destekleme ve yetiştirme kurslarında 17 Mayıs'tan itibaren yüz yüze eğitime geçilmesine karar verdi. Diğer kademelerde ise 1 Haziran'a kadar uzaktan eğitim sürecek. Online eğitim süreci haziran başında yeniden değerlendirilecek. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada okullarda karneler için temmuz ayını işaret etti. Milyonlarca veli ve öğrencinin gözü şimdi karne tarihinde. Peki, Okullar ne zaman kapanacak ve uzaktan eğitim ne zaman bitecek? İşte, MEB'in yaptığı açıklamalar.

25.05.2021Gündem
LGS 2021 ne zaman yapılacak İşte MEBden gelen son açıklama

LGS 2021 ne zaman yapılacak? İşte MEB'den gelen son açıklama

Milli Eğitim Bakanı (MEB) Ziya Selçuk, LGS 2021 için açıklamada bulundu. Selçuk, bu sene yapılacak olan sınavdan bazı konuların muaf tutulacağını açıkladı. Sınavın ertelenmesinin gündemde yer almadığını duyuran Bakan Selçuk, sınavın 6 Haziran'da gerçekleşeceğini açıkladı. Bakan Selçuk "LGS'de bu seneye has olmak üzere dil bilgisinden soru sorulmayacak. Daha çok akıl yürütme, muhakeme olacak” dedi.

18.05.2021Gündem
Pazartesi okullar açılıyor mu (17 Mayıs) Sınavlar iptal olacak mı.. MEBden son dakika açıklaması..

Pazartesi okullar açılıyor mu (17 Mayıs)? Sınavlar iptal olacak mı?.. MEB'den son dakika açıklaması..

Son dakika haberi... Milli Eğitim Bakanlığı, 17 Mayıs Pazartesi günü resmi ve özel, örgün ve yaygın tüm eğitim ve öğretim kurumlarında uzaktan eğitim yapılacağını bildirdi. Okullar 17 Mayıs’ta uzaktan eğitimle başlıyor..

15.05.2021Gündem
MEB Son dakika: 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için sözlü sınav yerleri e-Devlet üzerinden açıklandı

MEB Son dakika: 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için sözlü sınav yerleri e-Devlet üzerinden açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı, 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için adayların sözlü sınav yerlerini e-Devlet üzerinden açıkladı.

4.05.2021Gündem
MEBden son dakika açıklaması: Lise sınavlar ne zaman yapılacak, iptal mi oldu Bakan Selçuk duyurdu ..

MEB'den son dakika açıklaması: Lise sınavlar ne zaman yapılacak, iptal mi oldu? Bakan Selçuk duyurdu ..

Sınavlar iptal mi oldu, sorusu Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un son dakika açıklamalarının ardından netleşti. Tam kapanmaya geçilmesi ile beraber tüm kademelerde uzaktan eğitim kararı alınırken, lise sınavları hakkında önemli değişiklik yapıldı. Milli Eğitim Bakanı Selçuk ikinci dönem tek sınav yapılacağını bildirdi. Ayrıca Bakan Selçuk, karnelerin 2 Temmuz'da verileceğini duyurdu. Öte yandan Kabine Toplantısı'nda alınan karar gereği lise sınavlarının takvimi de değişmişti. Milyonlarca öğrenci ve veli lise sınavlarının ne zaman yapılacağına odaklandı. Gözler şimdi sınavların yeni tarihinde. Peki, sınavlar ne zaman yapılacak ve ertelendi mi? İşte MEB sınav açıklaması ve konu ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

30.04.2021Gündem
Sınavlar iptal mi oldu, ne zaman olacak Yüz yüze eğitimde flaş karar Tüm sınavlar ertelendi

Sınavlar iptal mi oldu, ne zaman olacak? Yüz yüze eğitimde flaş karar! Tüm sınavlar ertelendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası alınan yeni tedbirleri açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüz yüze eğitime ara verilerek tüm sınavların ertelendiğini duyurdu. Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı uzaktan eğitime geçiş ve sınavların ne zaman yapılacağı ile ilgili ayrıntıları paylaştı.

26.04.2021Gündem
Tablet başvurusu nasıl yapılır, tablet dağıtımı ne zaman yapılacak MEB ücretsiz tablet dağıtımında son bilgiler

Tablet başvurusu nasıl yapılır, tablet dağıtımı ne zaman yapılacak? MEB ücretsiz tablet dağıtımında son bilgiler

MEB tablet başvurusu son yapılan açıklamaların ardından gündeme geldi. Tablet başvurusu ile MEB ücretsiz tablet almak isteyenler veli ve öğrenciler, MEB'in açıklamalarına odaklandı. Bakanlık tarafından ihtiyacı olan öğrencilere temin edilen ücretsiz tablet dağıtımının 12. fazının detayları belli oldu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzaktan eğitime tablet desteği kapsamında 42 bin 873 öğrenciye daha tablet bilgisayar ulaştırıldığını bildirdi. 63 ile gönderilen ücretsiz tabletlerde öğrencilerin canlı dersler ve EBA platformundan yararlanabilmeleri için 25 GB internet paketi bulunuyor. Peki, tablet başvurusu nasıl yapılır? İşte, MEB ücretsiz tablet dağıtımı ile ilgili ayrıntılı bilgiler...

19.04.2021Gündem
Ara tatil ne zaman İşte Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan açıklama

Ara tatil ne zaman? İşte Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan açıklama

Nisan ayı ile birlikte, geçen yıl yapılan ara tatil uygulaması gündeme geldi. 1 haftalık dinlenme fırsatı bulmak isteyen milyonlarca öğrenci, ara tatil tarihini sorguluyor. Peki, nisan ara tatili ne zaman?

14.04.2021Gündem
Okullar ne zaman kapanacak, kapanacak mı Hangi iller uzaktan eğitime geçti.. İşte MEB son dakika açıklamaları

Okullar ne zaman kapanacak, kapanacak mı? Hangi iller uzaktan eğitime geçti.. İşte MEB son dakika açıklamaları

Okulların ne zaman kapanacağı ile ilgili açıklamalar merak ediliyor. Koronavirüs risk haritasında 58 ilin kırmızı renge döndüğü açıklandı. MEB tarafından yapılan açıklamada, ‘Yüze ve uzaktan eğitim faaliyetlerine il bazlı alınacak kararlar ile devam edilecektir.’ denilmişti. Konu ile ilgili son dakika açıklaması Ankara'dan geldi ve ardından Yalova'dan geldi.  Ankara İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu yarından itibaren 5,6,7 ile lise hazırlık 9,10,11. sınıflarda tam zamanlı uzaktan eğitime geçilmesi kararı alırken, Yalova'da İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile 1, 2, 3 ve 4’üncü sınıflarda yarından itibaren tam zamanlı uzaktan eğitime geçildi. İşte detaylar

8.04.2021Gündem
MEB tablet başvurusu nasıl ve nereden yapılır İşte yapılan son açıklamalar

MEB tablet başvurusu nasıl ve nereden yapılır? İşte yapılan son açıklamalar

MEB ücretsiz tablet başvurusu, uzaktan eğitimin devam ettiği illerde ve sınıflarda gündemde yer almaya devam ediyor. Online eğitim sürecinde ihtiyacı olan öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sağlanan ücretsiz tablet dağıtımında yeni detaylar belli oldu. İl müdürlerinin koordinesinde dağıtımı sağlanan 27 bin 445 tablet bilgisayar 26 ilde öğrencilere gönderildi. Ücretsiz tablet dağıtımı il müdürleri tarafından bazı koşulları sağlayan ailelere ulaştırılıyor. İşte, merak edilen MEB tablet başvurusu nasıl yapılır? sorusunun yanıtı ve 27 bin ücretsiz tablet dağıtımı hakkında ayrıntılı bilgiler.

6.04.2021Gündem
Okullar ne zaman kapanacak 2021 yılı eğitim takvimi ve karne alınacak tarih

Okullar ne zaman kapanacak? 2021 yılı eğitim takvimi ve karne alınacak tarih

Okulların ne zaman kapanacağı hem veliler hem de öğrenciler tarafından merak edilen konular arasında. Koronavirüs önlemleri kapsamında devam eden uzaktan eğitimin ardından kademeli şekilde yüz yüze eğitime geçiliyor. Öğrenciler ara tatil ve sömestr tatilinin ardından yeni eğitim öğretim yılına başladılar. Peki okullar ne zaman kapanacak? İşte Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklama

24.03.2021Gündem
Sınavlar ne zaman yapılacak Lise sınavları iptal mi MEBden son dakika açıklaması

Sınavlar ne zaman yapılacak? Lise sınavları iptal mi? MEB'den son dakika açıklaması

Sınavların ne zaman yapılacağı ile ilgili son dakika açıklaması araştırılıyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında uzaktan eğitime geçilmesi ile beraber ertelenen lise sınavları, 8 Mart tarihinde yapılmaya başlanmıştı. Öğrenciler heyecanla beklediği açıklama dün Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapıldı. Peki lise 2. sınavları ne zaman, hangi tarihte yapılacak? Sınavlar ertelendi mi? işte MEB tarafından yapılan açıklama

24.03.2021Gündem
Sözleşmeli öğretmenlik başvurusu 2021 ne zaman bitecek MEB 20 bin öğretmen ataması için gözler bu tarihte..

Sözleşmeli öğretmenlik başvurusu 2021 ne zaman bitecek? MEB 20 bin öğretmen ataması için gözler bu tarihte..

20 bin sözleşmeli öğretmenlik 2021 başvuru tarihleri için süreç devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan sözleşmeli öğretmenlik atama kılavuzuna göre, başvuru işlemleri ‘ilkatama.meb.gov.tr’ internet adresinden gerçekleşecek. Atama işlemleri, “Ön Başvuru” ve “Tercih Başvurusu” olmak üzere iki aşamada tamamlanacak. 2021 sözleşmeli öğretmenlik mülakatları sınav merkezleri 3 Mayıs tarihinde ilan edilecek. Gözler şimdi sözleşmeli öğretmenlik başvurusu ne zaman bitecek? sorusunun yanıtında. İşte, ayrıntılar.

23.03.2021Gündem
Okullar ne zaman kapanacak, ara tatil olacak mı Milli Eğitim Bakanı Selçuk 2021 yaz tatili takvimini açıkladı

Okullar ne zaman kapanacak, ara tatil olacak mı? Milli Eğitim Bakanı Selçuk 2021 yaz tatili takvimini açıkladı

Yüz yüze eğitimin kademeli olarak başlamasıyla beraber 2021 yeni yaz tatili takvimi belli oldu. Eğitim öğretimde yeni haritasını belirleyen MEB, milyonların merak ettiği, 'okullar ne zaman kapanacak?' sorusuna yanıt verdi. Ara tatil olmayacağını vurgulayan Bakan Ziya Selçuk, "15 Şubat'taki iki haftayı üç hafta yaptık. Yani bu ara tatili alarak oraya ekledik ve bir ara tatilden ziyade hatta okulun uzatılmasıyla ilgili de planlamalarımız var. " ifadelerini kullandı. Alınan karara göre okulların yaz aylarına kadar sürmesi planlanıyor. İşte, okullarda yaz tatili takvimi ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

11.03.2021Gündem
1 Martta okullar açılacak mı Okullar ne zaman açılacak Sağlık Bakanı Koca ve Ziya Selçuktan açıklamalar

1 Mart'ta okullar açılacak mı? Okullar ne zaman açılacak? Sağlık Bakanı Koca ve Ziya Selçuk'tan açıklamalar

Okulların ne zaman açılacağı ile ilgili son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında eğitime ara verilen okullarda yüz yüze eğitim kademeli olarak başlıyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada, ‘Geçen hafta köy okullarımızı açtık, Pazartesi günü de İlkokullarımız ile 8 ve 12. sınıflarımızda yüz yüze eğitime başlıyoruz.’ demişti. Konu ile ilgili son açıklama ise Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan geldi. Bakan Koca, ‘Eğitim dahil olmak üzere bütün detaylar pazartesi Kabine'de gündeme alınacak.’ dedi.

26.02.2021Gündem
Mesleki, Teknik, Güzel Sanatlar ve Spor Liseleri açılacak mı MEBden yüz yüze eğitim için tarih açıklaması

Mesleki, Teknik, Güzel Sanatlar ve Spor Liseleri açılacak mı? MEB'den yüz yüze eğitim için tarih açıklaması

Liselerde yüz yüze eğitim başlayacak mı sorusunun cevabı uzun süredir hem veliler hem de öğrenciler tarafından merakla takip ediliyordu. MEB'den konu hakkında son dakika açıklaması geldi. Mesleki, Teknik, Güzel sanatlar ve spor liseleri için eğitim tarihi açıklandı

19.02.2021Gündem
Okullar açılacak mı, ne zaman açılacak MEBden yüz yüze eğitim açıklaması

Okullar açılacak mı, ne zaman açılacak? MEB'den yüz yüze eğitim açıklaması

Okullar açılacak mı sorusu gündemde yer alıyor. Karnelerin alınmasıyla okulların açılış tarihi ile ilgili araştırmalar hızlandı. Okullarda yüz yüze eğitime geçiş süreci ile ilgili yapılan açıklamalar yakından takip ediliyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okullarda yüz yüze eğitimle ilgili yaptığı açıklamada, ‘15 Şubat'ta okulların açılması ile ilgili ilke kararı var. 15 Şubat'tan 10 gün önce net bir tablo karşımıza çıkar.’ dedi. Öte yandan bakanlık 12. sınıf öğrencileri ve mezunlar ile ilgili yeni bir açıklama yaptı.

22.01.2021Gündem
Hangi illerde tablet bilgisayar dağıtımı yapılıyor Milli Eğitim Bakanı Selçuktan açıklama

Hangi illerde tablet bilgisayar dağıtımı yapılıyor? Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan açıklama

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Gaziantep'te 60 bin öğrencinin daha tablet bilgisayarlarına kavuşacağını belirterek, "Bunların internet paketi de olduğu için herhangi bir sıkıntı çekmeden, doğrudan doğruya erişimleri hızlanacak." dedi.

28.12.2020Eğitim
Son dakika haberi: Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu Yüz yüze sınavlar ertelendi

Son dakika haberi: Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu! Yüz yüze sınavlar ertelendi

Gelen son dakika haberine göre; Yüz yüze sınavlar ertelendi. Karne notu için sınavlar sömestr tatili sonrasına bırakıldı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla ilk dönem sınavların iptal edildiğini duyurdu. Bakan Selçuk 'ilk ve ortaokul öğrencilerinin karne notunu öğrencilerin derse katılımları, lise öğrencilerinin birinci dönem notlarını ikinci dönem yapacağımız yüz yüze sınavlar belirleyecek' dedi. İşte sınavlar ne zamana ertelendi ve ne zaman yapılacak detaylar..

25.12.2020Gündem
Liselerde sınavlar olacak mı, karne verilecek mi Bakan Ziya Selçuktan yüz yüze sınav açıklaması

Liselerde sınavlar olacak mı, karne verilecek mi? Bakan Ziya Selçuk'tan yüz yüze sınav açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk imzasıyla illere gönderilen yazıda liselerde 2020-2021 eğitim ve öğretim yılının birinci döneminde bugüne kadar sınav gerçekleştirilememiş derslerden herhangi bir sınav yapılmamasına karar verildiği belirtildi.

25.12.2020Gündem
Son Dakika: Okullar ne zamana kadar kapalı olacak Online (uzaktan) eğitim yıl sonuna kadar devam edecek mi MEBden sınav açıklaması

Son Dakika: Okullar ne zamana kadar kapalı olacak? Online (uzaktan) eğitim yıl sonuna kadar devam edecek mi? MEB'den sınav açıklaması

Okullar ne zaman açılacak sorusu gündemde yer alırken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda eğitim öğretimle ilgili yeni kararlar alındı. Erdoğan, ara tatillerde olan okullardaki eğitim öğretim yıl sonuna kadar online olarak süreceğini duyurdu. Sınavlar ve online eğitimin detayları merak edilirken Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan açıklama geldi. Selçuk yaptığı açıklamada, "31 Aralık 2020’ye kadar yüz yüze veya uzaktan hiçbir sınav yapılmayacak" dedi. İşte, okulların açılış tarihi, online eğitim ve sınavlarla ilgili ayrıntılar.

19.11.2020Gündem
Son dakika haberi: Okullar ne zaman açılacak 5 ve 9. Sınıflar belli oldu 6, 7, 10 ve 11. sınıflar bekleniyor..

Son dakika haberi: Okullar ne zaman açılacak? 5 ve 9. Sınıflar belli oldu! 6, 7, 10 ve 11. sınıflar bekleniyor..

Okullar ne zaman açılacak sorusu yüz yüze eğitime henüz başlamayan sınıflarda öğrenim gören öğrenci ve velilerin yanıt aradığı konulardan. Kademli yüz yüze eğitim devam ederken okulların durumuyla ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası okulların durumuyla ilgili alınan kararları açıkladı. Yüz yüze eğitimde yeni sınıfların eğitime başlayacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, 5. Ve 9. Sınıflar için tarih verdi. Peki, diğer sınıflar ne zaman okula başlayacak? 6, 7, 10 ve 11 sınıflar için okullar ne zaman açılacak? İşte, okulların açılış tarihi için ayrıntılar.

21.10.2020Gündem
Okullar ne zaman açılacak (5.6.7 ve 9.10.11 sınıflar için) MEBden yapılan son dakika açıklamaları

Okullar ne zaman açılacak? (5.6.7 ve 9.10.11 sınıflar için) MEB'den yapılan son dakika açıklamaları

Ortaokul 5. 6. 7. sınıflar ve lise 9. 10. 11. sınıflar için okulların başlayacağı tarih, yüz yüze eğitimde ikinci aşamaya geçilmesiyle birlikte aranan internette aranan konular arasında yer alıyor. 12 Ekim Pazartesi günü koronavirüs tedbirlerine uyularak bazı sınıfların ders başı yapmasının ardından gözler MEB'ten ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gelecek yeni açıklamalara çevrildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada, diğer sınıflarla ilgili kararın ilerleyen günlerde verileceğini bildirmişti. Peki, lise 9. 10. 11. sınıflar ve ortaokul 5. 6. 7. sınıflar ne zaman okula başlayacak? İşte, lise ve ortaokullarda okulların açılacağı tarihle ilgili detaylar.

17.10.2020Gündem
Ara tatil ne zaman, okullar ne zaman tatil olacak İşte MEB tarafından açıklanan 2020-2021 takvimi

Ara tatil ne zaman, okullar ne zaman tatil olacak? İşte MEB tarafından açıklanan 2020-2021 takvimi

Koronavirüs önlemleri dahilinde kademeli eğitimin başlaması ile birlikte tatil takvimi hem öğrenciler hem de veliler tarafından merak edilen konular arasında yer alıyor. Kasım ara tatilinin ne zaman olacağı ile ilgili araştırmalar okulların açılmasının ardından yoğun ilgi görüyor. 12 Ekim itibari ile Milli Eğitim Bakanlığının yüz yüze eğitime geçiş planlamasının ikinci aşaması başladı. MEB tarafından yayımlanan takvim içerisinde ara tatil tarihleri duyuruldu. İşte ilk ara tatil tarihleri

14.10.2020Gündem
MEB Son Dakika: Okullar ne zaman açılacak 1, 2, 3 ve 4üncü sınıf ile ortaokul 8inci sınıflar için takvim belli oldu

MEB Son Dakika: Okullar ne zaman açılacak? 1, 2, 3 ve 4'üncü sınıf ile ortaokul 8'inci sınıflar için takvim belli oldu

Yüz yüze eğitimde hangi sınıflar için okulların açılacağı gündemde yer almaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı takvimine göre 12 Ekim'de Ekim'de başlayacak ikinci aşamanın uygulama programının detayları belli oldu. MEB'den gelen son dakika açıklamasına göre, ilkokul 1, 2, 3 ve 4'üncü sınıf ile ortaokul 8'inci sınıflarda haftada 2 gün okula gideceği, lise hazırlık sınıfları ve 12'inci sınıflarda ise haftada 2 gün toplam 16 ders saati yapılacağı MEB'den gelen açıklama ile duyuruldu. Diğer yandan okul öncesi sınıflarda haftada 5 gün eğitim yapılacak. Yüz yüze ve EBA tv üzerinden yapılacak olan dersler ve müfredatlar da gelen son bilgiler arasında yer aldı. Peki, okullar ne zaman açılacak? İşte, 12 Ekim'de açılacak sınıflar ve ders saatleriyle ilgili tüm detaylar...

9.10.2020Gündem
Son Dakika: Okullar ne zaman açılacak Tarihler ve sınıflar açıklandı.. Bakan Selçuk merak edilen soruları yanıtladı

Son Dakika: Okullar ne zaman açılacak? Tarihler ve sınıflar açıklandı.. Bakan Selçuk merak edilen soruları yanıtladı

Bakan Selçuk'un okullar ne zaman açılacak sorusuna yönelik son dakika açıklamasının ardından pek çok vatandaş, kimler okula gidecek sorusunun cevabını alabilmek adına araştırmalarına başladı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un önceki gün yapmış olduğu açıklamada 2,3,4,8 ve 12. sınıfların okula gideceği açıklamasını yapması ve detayları 6 Ekim tarihinde açıklayacağını duyurmasının ardından tüm dikkatler bu açıklamaya çevrilmişti. Peki, Bakan Selçuk'un yaptığı açıklamaya göre diğer sınıflar için okullar ne zaman açılacak ve okulların açılışı ile ilgili süreç nasıl işleyecek? İşte, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un 'Yüz yüze eğitime başlayacak öğrencilerimiz haftanın iki günü okulda olacaklar' açıklamasının detayları...

7.10.2020Gündem
Okullar 1 Haziranda açılacak mı 2020 Okullar ne zaman açılacak

Okullar 1 Haziran'da açılacak mı? 2020 Okullar ne zaman açılacak?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk katıldığı programda okulların açılış tarihiyle ilgili açıklamalarda bulundu. 31 Mayıs'a kadar uzaktan eğitim sürecinin devam edeceğini belirten Selçuk, ilk kez net bir tarihi işaret etti ancak normalleşme sürecinin altını çizerek. Bakan Selçuk'un açıklaması ardından hem öğrenciler hem de veliler kafasındaki soru işaretlerine yanıt aramaya başladı. Peki, Okullar 1 Haziran'da açılacak mı? 2020 Okullar ne zaman açılacak? İşte Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un okulların durumuna ilişkin yaptığı açıklama...

30.04.2020Gündem
Son dakika MEBden flaş karar: Kovid-19 hastası ve temaslı öğrencilere mazeret izni

Son dakika! MEB'den flaş karar: Kovid-19 hastası ve temaslı öğrencilere mazeret izni

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), resmi ve özel tüm okul ve eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerden Sağlık Bakanlığı e-Nabız Sistemi'nde kronik hastalıklar listesinde yer alan hastalığa ait raporu olanlar yüz yüze eğitimde mazeretli sayılacak.

8.09.2021Gündem
AKS sınav ücreti ne kadar, ne zaman yatırılacak  Adaylık Kaldırma Sınavı bilgileri

AKS sınav ücreti ne kadar, ne zaman yatırılacak? Adaylık Kaldırma Sınavı bilgileri

AKS sınav tarihi için geri sayım devam ederken, Milli Eğitim Bakanlığı'ndan son dakika açıklama geldi. 2021 Adaylık Kaldırma Sınavı kılavuz bilgileri ile sınav ücretini yatıracak olan adaylara ek süre verildi. Sınava girecek adaylar, sınav ücreti olan 140 TL'yi kılavuzda belirtilen banka hesaplarına yatıracaklar. Tüm banka kartları ile https://odeme.meb.gov.tr/ internet adresinden de ödeme yapılabilecek. 25 Nisan 2021 tarihinde yapılması beklenen ancak eylül ayına ertelenen söz konusu sınav tek oturum olarak yapılacak ve 120 dakika sürecek. Peki, AKS sınav ücreti ne zamana kadar yatırılacak? İşte, AKS hakkında ayrıntılı bilgiler.

20.08.2021Gündem
AKS sınav ücreti ne kadar, ne zaman yatırılacak  Adaylık Kaldırma Sınavı ne zaman MEBden Ek Süre açıklaması

AKS sınav ücreti ne kadar, ne zaman yatırılacak? Adaylık Kaldırma Sınavı ne zaman? MEB'den Ek Süre açıklaması!

AKS sınav tarihi için geri sayım devam ederken, Milli Eğitim Bakanlığı'ndan son dakika açıklama geldi. 2021 Adaylık Kaldırma Sınavı kılavuz bilgileri ile sınav ücretini yatıracak olan adaylara ek süre verildi. Sınava girecek adaylar, sınav ücreti olan 140 TL'yi kılavuzda belirtilen banka hesaplarına yatıracaklar. Tüm banka kartları ile https://odeme.meb.gov.tr/ internet adresinden de ödeme yapılabilecek. 25 Nisan 2021 tarihinde yapılması beklenen ancak eylül ayına ertelenen söz konusu sınav tek oturum olarak yapılacak ve 120 dakika sürecek. Peki, AKS sınav ücreti ne zamana kadar yatırılacak? İşte, AKS hakkında ayrıntılı bilgiler.

19.08.2021Gündem
MEBten son dakika atama açıklaması: 20 bin sözleşmeli öğretmen atama takvimi değişti - Tercihler ne zaman alınacak

MEB'ten son dakika atama açıklaması: 20 bin sözleşmeli öğretmen atama takvimi değişti - Tercihler ne zaman alınacak?

MEB'ten son dakika atama açıklaması geldi. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasına ilişkin takvimini değiştirdi.. Kadro ve branşlar göz önüne alınarak yapılacak olan 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için tercih tarihleri öne çekildi. Sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan alan adaylar, en fazla 40 (kırk) eğitim kurumunu elektronik ortamda tercih edebilecektir. Peki, sözleşmeli öğretmen atama tercihleri ne zaman?

18.08.2021Gündem
Okullar ne zaman açılacak, yüz yüze açılacak mı 2021-2022 yüz yüze eğitim için MEBden son dakika açıklaması

Okullar ne zaman açılacak, yüz yüze açılacak mı? 2021-2022 yüz yüze eğitim için MEB'den son dakika açıklaması

Okullar ne zaman açılacak, sorusunun yanıtı veli ve öğrencilerin gündeminde yer almaya devam ediyor. 2021-2022 eğitim öğretim takvimini daha önce paylaşan Milli Eğitim Bakanlığı, yüz yüze eğitim yapılmasının planlandığını bildirdi. Vaka sayılarında yaşanan artış eğitim takviminde aksama yaşanacağını akıllara getirirken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada tüm okulların zamanında açılacağını duyurdu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ilk ve ortaöğretimde okulların belirlenen tarihte açılacağını, yüz yüze eğitimin bütün sınıflarda ve haftada 5 gün olacağı söyledi. Peki, okullar ne zaman açılacak... İşte, okulların açılış tarihi ve Bakan Koca'nın konuyla ilgili yaptığı açıklamalardan öne çıkanlar.

14.08.2021Gündem
LGS 2. tercih (ek tercih) sonuçları açıklandı - LGS yerleştirme sonucu MEB.gov.tr sorgulama ekranı

LGS 2. tercih (ek tercih) sonuçları açıklandı - LGS yerleştirme sonucu MEB.gov.tr sorgulama ekranı!

LGS tercih sonuçları için MEB'den son dakika açıklama geldi. Takvimde de yer aldığı gibi LGS 2. tercih (ek tercih) sonuçları 2 Ağustos 2021 tarihinde açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı yerleştirmeye esas 1. nakil sonuçları online sistem üzerinden erişime açıldı. LGS nakil sonuçlarını öğrenciler www.meb.gov.tr adresinden öğrenebilecek. Bugün başlayan yerleştirmeye esas ikinci nakil tercih başvuruları 6 Ağustos'ta sona erecek, sonuçları ise 9 Ağustos'ta açıklanacak. Böylece merkezi yürütülen ana yerleştirme süreci, 9 Ağustos'ta tamamlanacak. İşte, 2021 LGS tercih sonucu sorgulama ekranı ve nakil süreci hakkında ayrıntılar.

3.08.2021Gündem
AÖL telafi sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak 2021 AÖL ek sınav sonuçları açıklaması için gözler MEBde

AÖL telafi sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? 2021 AÖL ek sınav sonuçları açıklaması için gözler MEB'de!

AÖL telafi sınavı sonuçları için öğrenciler bakanlığın yapacağı açıklamaya odaklandı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 27-28 Temmuz tarihleri arasında online olarak gerçekleştirilen sınavın ardından öğrencilerin gözü MEB'den yapılacak son dakika açıklamaya çevrildi. 25 Şubat-1 Mart 2021 tarihleri arasında yapılan çevrim içi (online) sınavlara çeşitli nedenlerle katılamayan öğrencilerin katılımı ile gerçekleşen 2021 AÖL ek sınav sonuçları yapılan değerlendirmelerin ardından erişime açılacak. Peki, AÖL telafi sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, Açık Öğretim Lisesi telafi sınav sonuçları ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

29.07.2021Gündem
Öğretmen il içi atama sonuçları 2021 MEBBİS ve MEB ekranı: İl içi yer değiştirme tayin sonuçları tüm illerde açıklandı

Öğretmen il içi atama sonuçları 2021 MEBBİS ve MEB ekranı: İl içi yer değiştirme tayin sonuçları tüm illerde açıklandı

Öğretmen il içi atama sonuçları 2021, MEBBİS ve il milli eğitim müdürlükleri aracılığıyla 27 Temmuz Salı günü itibariyle erişime açıldı ve tüm illerde duyurular gerçekleşti. 8-14 Temmuz 2021 tarihleri arasında alınan başvuruların ardından öğretmenlerin "2021 yılı il içi isteğe bağlı yer değiştirme tayin sonuçları" MEBBİS ekranı üzerinden ilan ediliyor. İl içi yer değiştirmeler, hizmet puanı üstünlüğüne göre öğretmenlerin tercihleri de dikkate alınarak valiliklerce gerçekleşecek. Gözler şimdi MEB.gov.tr'den yapılacak son dakika açıklamalarda. Peki, öğretmen il içi atama sonuçları nasıl görüntülenir? İşte, 2021 il içi yer değiştirme tayin sonuçları tarihi ve sorgulama ekranı hakkında ayrıntılar...

29.07.2021Gündem
LGS tercih sonuçları açıklandı: MEB.gov.tr ve e Okul 2021 LGS sonuç sorgulama ekranı yayında

LGS tercih sonuçları açıklandı: MEB.gov.tr ve e Okul 2021 LGS sonuç sorgulama ekranı yayında!

LGS tercih sonuçları için son dakika açıklama geldi. Öğrencilerin ve velilerin haftalardır merakla beklediği 2021 LGS sonuçları Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) duyuruldu. Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki birinci yerleştirme sonuçları "meb.gov.tr" internet adresinden açıklandı. LGS tercihinde bulunan öğrenciler, yerleştirme sonuçlarına TC kimlik numaraları ve doğum tarihleri ile "sonuc.meb.gov.tr" internet adresinden ulaşabilecek. Peki, LGS tercih sonuçları nasıl öğrenilir? İşte, 2021 LGS sonuç görüntüleme ekranı ve LGS yerleştirme sonuçlarına ilişkin detaylar...

26.07.2021Gündem
2021 ve 2022 eğitim yılında okullar ne zaman açılacak Milli Eğitim Bakanından yüz yüze eğitim açıklaması

2021 ve 2022 eğitim yılında okullar ne zaman açılacak? Milli Eğitim Bakanı'ndan yüz yüze eğitim açıklaması!

Yaz tatilinin bitmesine az bir süre kala, 2021 ve 2022 eğitim yılında okulların açılış tarihi araştırma konusu oldu. Okulların yeni eğitim yılında başlayacağı tarihe yönelik araştırmalar hız kazandı. Gelecek aylardaki planlarını MEB'in açılacağı tarihe göre şekillendirmek isteyen pek çok kişi, resmi kişi ve kurumlardan gelen son dakika bilgilerine odaklandı. Peki, 2021-2022 döneminde okullar ne zaman açılacak?

25.07.2021Gündem
LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak 2021 LGS yerleştirme sonuçları meb.gov.tr ve e okul ekranında olacak

LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? 2021 LGS yerleştirme sonuçları meb.gov.tr ve e okul ekranında olacak!

LGS sonuç tarihi için gözler artık MEB'den gelecek son dakika açıklamalarda. Liselere giriş kapsamında düzenlenen LGS sınavının sonuçlarına göre tercihlerini yapan öğrenciler, LGS yerleştirme sonuçlarını beklemeye başladı. 16 Temmuz tarihinde tamamlanan LGS tercihleri ile meb.gov.tr ve e okul ekranında sonuçlar erişime açılacak. Yüzdelik dilim ve taban puanlarının kritik önem taşıdığı tercihlerde değerlendirme sonuçlarına göre ülke genelinde 2 bin 91 liseye merkezi sınav puanına göre öğrenci yerleştirilecek. Peki, LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, 2021 LGS tercih sonuçları ile ilgili bilgiler.

20.07.2021Gündem
AÖL sınav sonuçları meb.gov.tr sorgulama ekranı AÖL 3. Dönem online sınav sonuçları MEB tarafından açıklandı

AÖL sınav sonuçları meb.gov.tr sorgulama ekranı! AÖL 3. Dönem online sınav sonuçları MEB tarafından açıklandı!

AÖL sınav sonuçları açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın son dakika yaptığı açıklamada Açık Öğretim Kurumları 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı 3. dönem online (çevrim içi) sınav sonuçlarının açıklandığı bildirildi. 7 Temmuz tarihinde tamamlanan Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 3. dönem sınav sonuçları MEB.gov.tr üzerinden sorgulamaya açıldı. Heyecanla beklenen AÖL sonuçları ile puanlamaları görüntüleyecek olan öğrenciler sınav sonuçlarına bilgi yönetim sistemi üzerinden ve AÖL mobil uygulaması üzerinden ulaşabilecekler. Değerlendirme süreci tamamlanan AÖL sınav sonuçları için öğrenci numarası ya da T.C kimlik numarası kullanılacak. İşte, 2021 AÖL 3. Dönem online sınav sonuçları

15.07.2021Gündem
MEBten son dakika LGS duyurusu: LGS sonuçları açıklandı... LGS sonuçları nasıl öğrenilir

MEB'ten son dakika LGS duyurusu: LGS sonuçları açıklandı... LGS sonuçları nasıl öğrenilir?

LGS sonuçları MEB'ten son dakika duyurusuyla paylaşıldı. Öğrenciler, LGS sonuçlarını online ekran üzerinden T.C kimlik no ve doğum tarihleriyle öğrenebilecek. Sınava 36 farklı ilden katılan 97 öğrenci tüm soruları doğru yanıtlayarak 500 tam puan aldı. Puanların 100 ile 500 arasında değiştiği dağılımda öğrencilerin yüzde 5,61'i, 400-500 puan aralığında yer aldı. Öğrencilerin en yoğun bulunduğu puan aralığı (yüzde 62,17) ise 200-299 oldu. Resmi olarak tercih sürecinin 30 Haziran’da başlamasıyla birlikte https://e-okul.meb.gov.tr internet adresinden öğrenciler, tercihlerini okula gitmeden de bireysel olarak yapabilecek. İşte LGS sonuç görüntüleme adresi...

30.06.2021Gündem
TYT hakkında uzman görüşleri

TYT hakkında uzman görüşleri

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) bugün düzenlendi. TYT’ ye 2 milyon 607 bin 903 aday başvurdu. Tüm yurtta saat 10.15’te başlayan sınav, tek oturumda 135 dakika sürdü. TYT’de adaylara 40 Türkçe, 40 Matematik, 20 sosyal Bilimler (Din Kültürü Ahlak Bilgisi dersinden muaf öğrenciler için ekstra 5 Felsefe), 20 Fen Bilimleri sorusu soruldu. Sosyalde 5 Tarih, 5 Coğrafya, 5 Felsefe ile 5 Din Kültürü Ahlak Bilgisi; Fen Bilimlerinde ise 7 Fizik, 7 Kimya, 6 Biyoloji sorusu yer aldı. Uzmanlar TYT sorularını değerlendirdi.

26.06.2021Eğitim
Uzmanlardan sınavda başarı getirecek ipuçları

Uzmanlardan sınavda başarı getirecek ipuçları

Zihnimiz, etrafımızdaki dünyayı sürekli olarak yorumlama ihtiyacı duyar, olaylara anlam vermeye çalışır. Bazen dünyayı doğru bir şekilde görürüz – gerçekte olduğu gibi-fakat stres anlarında zihnimizin ürünleri olan sahip olduğumuz düşünceler, başımıza gelenleri gerçekçi bir resim ile çizemez. Örneğin, öncesinde yaptığınız bir hatayı hatırlamak, kendi kendinize “Hiçbir şeyi doğru yapamıyorum ve yapamayacağım!” demenize yani aşırı genelleme yapabilmenize sebep olur.

18.06.2021Eğitim
2021 ve 2022 döneminde okullar ne zaman açılacak İşte MEBden gelen son bilgiler

2021 ve 2022 döneminde okullar ne zaman açılacak? İşte MEB'den gelen son bilgiler

Okulların yeni eğitim yılında başlayacağı tarihe yönelik araştırmalar, henüz bu eğitim yılının ikinci yarıyılı bitmeden hız kazandı. Gelecek aylardaki planlarını MEB'in açılacağı tarihe göre şekillendirmek isteyen pek çok kişi, resmi kişi ve kurumlardan gelen son dakika bilgilerine odaklandı. Peki, 2021-2022 döneminde okullar ne zaman açılacak?

16.06.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Milli Eğitim’e ‘ilkler’in bakanı

Prof. Dr. Mahmut Özer’in adı bir süredir Milli Eğitim Bakanlığı için geçiyordu. Sonunda önceki gece ataması gerçekleşti ve Milli Eğitim Bakanı oldu. Yükseköğretimi bilen, rektörlüğün ardından ÖSYM Başkanlığı da yapan Mahmut Özer, hayata geçirdiği ilk uygulamalar ve yaratıcı projeleriyle biliniyor...

7.08.2021