EKSTRA
MENÜ

May

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 10.024 haberi bulunmuştur.

May Haberleri

Apple, Dünya Kadınlar Günü’nü böyle kutladı

Apple, Dünya Kadınlar Günü’nü böyle kutladı

Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü... Dünyanın dört bir yanından kadın fotoğrafçılar iPhone 12 modellerindeki kamera sistemlerinden yararlanarak cinsiyet konusunu ve 2021’de kadın olmanın çalışmalarını nasıl etkilediğini ele aldı. Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’dan Şili, Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri, Japonya'ya ve daha birçok ülkeye uzanan bu koleksiyon, sonsuz yeteneklere sahip, ilham verici kadınlara ışık tutuyor, kız kardeşlik kavramını tanıtıyor ve insanı kendisi üzerine düşünmeye teşvik ediyor.

8.03.2021Teknoloji
Tuğba Ekinciden sevgilisine: Ayrılırsan takıları vermem

Tuğba Ekinci'den sevgilisine: Ayrılırsan takıları vermem

Kim kime ne demiş, kim nereye gitmiş ve neler yapmış? Magazin dünyasından kısa haberler...

2.03.2021Magazin
Türk pamuğuna ABD ve AB’den onay

Türk pamuğuna ABD ve AB’den onay

Pamuk tohumu ıslahçı ve üreticilerinden MAY Tohum, 2008-2013 yılları arasında, Tarım ve Orman Bakanlığı, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) ile hayata geçirdiği ‘Pamukta Melezleme Islahı ile Çeşit Geliştirme ve Adaptasyon Araştırmaları’ projesi sonucunda, MAY455, MAY505 ve MAY344 isimleriyle tescil edilen çeşitler, ABD ve AB ülkelerindeki Islahçı Hakları Koruma başvurusunu tamamlanarak, koruma altına alındı.

24.02.2021Ekonomi
September Hangi Ay Ve Türkçesi Nedir Sep Hangi Ayın Kısaltmasıdır

September Hangi Ay Ve Türkçesi Nedir? Sep Hangi Ayın Kısaltmasıdır?

Dünyada İngilizce oldukça yaygın olarak kullanılmakta olan bir dildir. Ayrıca İngilizcede aylar artık nerdeyse ana dil gibi kullanılmaktadır. Bu nedenler sizler için September hangi ay ve Türkçesi nedir? Sep hangi ayın kısaltmasıdır? Tüm detayları ve merak edilenleri sizler için derledik.

13.02.2021Sözlük
May Hangi Ay Ve Türkçesi Nedir May Hangi Ayın Kısaltmasıdır

May Hangi Ay Ve Türkçesi Nedir? May Hangi Ayın Kısaltmasıdır?

Zamanı ölçmemizi sağlayan takvimlerin birden fazla çeşidi bulunmasına rağmen dünya üzerinde ki düzen Dünya'nın Güneş çevresinde dönüşü baz olarak hazırlanmış olan takvim olmaktadır. Neredeyse dünyanın her yerinde ki ülkeler bu takvime göre günlük ve resmi hayatlarını sürdürmektedir. Diğer bir yandan bu takvimde bulunan ay isimleri neredeyse bütün dillerde benzer şekilde söylenmektedir. Bu aylardan birsi de May olmaktadır. May sözcüğünün Türkçe anlamı ve May kısaltmasının ne demek olduğuna dair bilgileri derledik.

13.02.2021Sözlük
June Hangi Ay Ve Türkçesi Nedir Jun Hangi Ayın Kısaltmasıdır

June Hangi Ay Ve Türkçesi Nedir? Jun Hangi Ayın Kısaltmasıdır?

İngilizce kelimelerin kullanılma sıklığı her geçen gün artış göstermektedir. Birçok kişi tarafından kullanılmakta olan İngilizce kelimeler, aynı zamanda birçok yerde de karşımıza çıkmaktadır. Bu yüzden özellikle de tarih bildirmek için kullanılan ay isimlerinin İngilizce karşılıklarının öğrenilmesinde fayda vardır. June hangi ay ve Türkçesi nedir? Jun hangi ayın kısaltmasıdır? İşte, tüm detaylar.

13.02.2021Sözlük
December Hangi Ay Ve Türkçesi Nedir Dec Hangi Ayın Kısaltmasıdır

December Hangi Ay Ve Türkçesi Nedir? Dec Hangi Ayın Kısaltmasıdır?

Birçok bağımsız ülkenin resmi dili İngilizcedir. Bunun nedeni ya çok göç aldığı için ya da sömürü altında oldukları içindir. Dünya da en çok kullanılan dil İngilizcedir. Hatta iş dili olarak bile sadece İngilizce kullanılmaktadır. Farklı kültürdeki insanlar bu ortak dili kullanarak tanışırlar. Bu yüzden okullarda çok eskiden itibaren öğretilmektedir. İşte, tüm detaylar.

13.02.2021Sözlük
April Hangi Ay Ve Türkçesi Nedir Apr Hangi Ayın Kısaltmasıdır

April Hangi Ay Ve Türkçesi Nedir? Apr Hangi Ayın Kısaltmasıdır?

İngilizce dünyada oldukça yaygın olarak kullanılmakta olan bir küresel dildir. Ayrıca İngilizcede aylar son zamanlarda nerdeyse ana dil şeklinde kullanılmaktadır. Bu nedenler sizler için April hangi ay ve Türkçesi nedir? Apr hangi ayın kısaltmasıdır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.02.2021Sözlük
Başbakanın Trump paniği: Eyvah elimi tuttu, eşimi aramalıyım

Başbakan'ın Trump paniği: Eyvah elimi tuttu, eşimi aramalıyım!

Donald Trump, ABD Başkanlık koltuğunu 20 Ocak’ta Joe Biden’a devretti ama görünüşe bakılırsa kendisinden önceki birçok eski başkanın aksine manşetlerdeki yerini daha uzun süre koruyacak. Bu hafta BBC’de yayınlanmaya başlayacak bir Trump dönemi belgeseli de şimdiden ses getirdi.

9.02.2021Dünya
MAY Tohum’un bilişim altyapısını Trend Micro sağlayacak

MAY Tohum’un bilişim altyapısını Trend Micro sağlayacak

Trend Micro’nun en son teknolojilerle geliştirilen güvenlik çözümleri MAY Tohum’un bilişim altyapısını siber tehditlere karşı uçtan uca korumasını sağlıyor.

5.02.2021Teknoloji
Jessica May, Türk vatandaşı oluyor

Jessica May, Türk vatandaşı oluyor

Geçtiğimiz temmuz ayında Türk vatandaşlığına hak kazanan oyuncu Jessica May, koronavirüs pandemisi nedeniyle evraklarını Brezilya'da getirtemediği için yeni başvuru yaptı.

19.01.2021Magazin
Jessica May: Anne olmak için çok erken

Jessica May: Anne olmak için çok erken

Oyuncu Jessica May, eşi Hüseyin Kara’yla önceki gün Etiler’deydi.

15.01.2021Magazin
Böcek türleri yok oluyor Korkutan açıklama

Böcek türleri yok oluyor! Korkutan açıklama

Böceklerin iklim değişikliği, böcek ilaçları, herbisitler, ışık kirliliği ve istilacı türler ile tarımsal faktörler ve arazi kullanımındaki değişiklikler sebebiyle yok olduğu belirtildi.

13.01.2021Teknoloji
8. Sınıf İngilizce 4. Ünite Friendship (Arkadaşlık) konu anlatımı

8. Sınıf İngilizce 4. Ünite Friendship (Arkadaşlık) konu anlatımı

İngilizce dil eğitimlerinde konu çalışırken kelime ezberi çok önemlidir. Pratik aşamasında ne kadar çok kelime öğrenirseniz, o kadar çok düşünme alanınız genişler. Konuyu pratiğe dökme alanında daha aktif olabilirsiniz. Orta eğitimin son basamağında öğrenilen konularda birbiri ile ilişkilendirilen konular bulunur. Bir konu öğrenilirken pratik alanında gerekli olacak ve temel oluşturacak konular ile eğitime başlanır. Bunlardan biri olan 8. Sınıf İngilizce 4. Ünite Friendship (Arkadaşlık) konu anlatımı nedir? Bu konudan önce hangi temel konular kullanılmalıdır? Örnek soru kalıpları nelerdir? İşte detaylar.

12.01.20218. SINIF
Pelvik Konjesyon Sendromu (Rahim Varisleri) Nedir Nasıl Tedavi Edilir

Pelvik Konjesyon Sendromu (Rahim Varisleri) Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Mert Dumantepe Pelvik Konjesyon Sendromu (PKS) hakkında merak edilenleri anlattı…

6. Sınıf İngilizce Ordinal Numbers (Sıra Sayıları) konu anlatımı

6. Sınıf İngilizce Ordinal Numbers (Sıra Sayıları) konu anlatımı

Sıra sayıları varlıkların birbirlerine göre durumlarını göstermek için kullanılır. Bütün dillerde olduğu gibi tarihi, günü, varlıkların sırasını belirtmek için sıra sayıları kullanılır. Bu dersimizde İngilizce sıra sayılarını ve rakamları nasıl sıra sayılarına çevireceğinizi öğreneceksiniz.

5.01.20216. SINIF
6. Sınıf İngilizce Reading Dates (Tarihleri Okuma) konu anlatımı

6. Sınıf İngilizce Reading Dates (Tarihleri Okuma) konu anlatımı

İngilizce öğrenme aşamalarındna birisi de İngilzice tarihleri yazma ve okumadır. Genellikle öğrenciler İngilizce derslerinde tarih yazımı konusunda zorlanabiliyor. Aslında oldukça basit bir mantığa dayanan İngilizce tarih yazımı, bazı kalıplar sayesinde kolaylıkla halledilebilir. Bu sebeple sadece tarihleri değil aynı zamanda gün ve ay isimlerini de öğrenmek yararlı olacaktır.

5.01.20216. SINIF
7. Sınıf İngilizce Reading Dates (Tarihleri Okuma) konu anlatımı

7. Sınıf İngilizce Reading Dates (Tarihleri Okuma) konu anlatımı

İngilizcede tarihlerin okunuşu ve yazılışı diğer dillerden farklıdır. Sadece İngilizce diline özgü belli başlı kuralları öğrendikten sonra tarihleri çok daha pratik bir şekilde yazabiliriz. Bununla birlikte günlerin ve ayların isimlerini de bilmemiz gerekir. 7. sınıflar için Reading Dates (Tarihleri Okuma) konusunu örnek cümleler ile birlikte anlattık.

5.01.20217. SINIF
Son dakika... Bugün karar verilecek... Merakla beklenen anlaşmada imzalar atılacak mı

Son dakika... Bugün karar verilecek... Merakla beklenen anlaşmada imzalar atılacak mı?

Brexit onaylandıktan sonra İngiltere Başbakanı Boris Johnson ve Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen arasındaki görüşmeler halen sürüyor. Görüşmelerdeki en önemli maddeler ticaret ve güvenlik anlaşması. 31 Aralık'ta sona erecek ve tamamen kopacak İngiltere ve AB arasındaki anlaşmanın bugün açıklanması bekleniyor. Yetkililer, kısa bir süre içinde ticaret ve güvenlik anlaşmasına varılabileceğini söylüyor.

24.12.2020Ekonomi
The Witcher 2.sezon ne zaman yayınlanacak

The Witcher 2.sezon ne zaman yayınlanacak?

The Witcher 2.sezon için heyecan dolu bekleyiş devam ediyor. Dizinin ilk sezonunu izleyen ve ikinci sezonunu merakla bekleyen izleyiciler, Netflix platformunda yer alan dizinin yeni sezon tarihini araştırıyor. Peki, The Witcher 2. sezon ne zaman başlayacak? İşte, İşte, The Witcher dizisinin yeni sezonuna yönelik merakla araştırılan bazı bilgiler

9.12.2020Televizyon
Jessica Mayden top sektirme şovu

Jessica May'den top sektirme şovu

Fotoğrafçı Hüseyin Kara ile evlenerek Türkiye’ye yerleşen Brezilyalı model ve oyuncu Jessica May'den top sektirme şovu...

3.12.2020Magazin
Ne de olsa Brezilyalı

Ne de olsa Brezilyalı

Fotoğrafçı Hüseyin Kara ile evlenerek Türkiye’ye yerleşen Brezilyalı model ve oyuncu Jessica May'den top sektirme şovu...

3.12.2020Magazin
Kırmızı bereli Kikko,  Alice’in izinde...

Kırmızı bereli Kikko, Alice’in izinde...

‘Alice Harikalar Diyarında’dan ödünç ismiyle ‘Ormanda Çay Partisi’, daha kapakta okuru yakalayarak fantastik bir kış evreninde geçecek büyülü bir masalın haberini veriyor.

20.11.2020Kitap Sanat
Uzun ince bir yoldayım

Uzun ince bir yoldayım

Jessica May dizi setinde sazla poz verdi.

17.11.2020Televizyon
Devil May Cry 5 Special Edition bugün satışa çıktı

Devil May Cry 5 Special Edition bugün satışa çıktı

Devil May Cry 5 Special Edition'ın dijital sürümü bugün Xbox Series X | S için ve 12 Kasım 2020'de PlayStation 5 için çıkacak. Tüm konsollar için fiziksel sürümler 1 Aralık 2020'den itibaren sunulacak.

10.11.2020Teknoloji
Meltem Cumbul: Sanat, sivil toplum kuruluşu değildir; örnek olması gerekmez

Meltem Cumbul: Sanat, sivil toplum kuruluşu değildir; örnek olması gerekmez

Uzun zamandır ekrandan uzak ancak tiyatroyla yoğun şekilde ilgileniyor. “Kendi işleyişimden memnunum. Ben iyiyim lakin biz...” diyor. Geçmişe döndüğümüzde “90’larda başrol oynamam fiziksel açıdan çok zordu” diye açıklıyor: “34 bedendim. Benden önceki kuşak dolgun ve olgun kişiliklerdi.” Meltem Cumbul’la 16 Kasım’da prömiyerini yapacağı Ben “Sevgili Milena” için buluşup hayatını ve oyununu konuştuk.

Yıllar öncesinin çocuk kitapları

Yıllar öncesinin çocuk kitapları

Eskiden çocuk kitaplarının çoğunun baskısı özensiz ve çeviri eserlerden oluşuyordu. En çok okunan da Kemalettin Tuğcu idi. Günümüzde iyi çocuk yazarları olduğu gibi, baskıların da kalitesi arttı.

29.10.2020Kitap Sanat
Maria ile Mustafa oyuncuları kimdir, konusu nedir Maria ile Mustafa dizisi oyuncu kadrosu

Maria ile Mustafa oyuncuları kimdir, konusu nedir? Maria ile Mustafa dizisi oyuncu kadrosu

Maria ile Mustafa dizisi oyuncuları ve konusu merak edilen konular arasında yer alıyor. Her hafta Pazar akşamları yayınlanan dizi, Kolombiya'dan Türkiye'ye gelen Maria ile Ürgüp'ün tanınmış ailesinin veliahdı olan Mustafa'nın aşk hikâyesini konu ediniyor. İşte Maria ile Mustafa oyuncuları ve konusu ile ilgili bilgiler

25.10.2020Televizyon
PlayStation 5 ve Xbox Series X için çıkacak ilk oyunlar

PlayStation 5 ve Xbox Series X için çıkacak ilk oyunlar

Sony ve Microsoft, Kasım ayında yeni oyun konsollarını satışa sunmaya hazırlanıyor. Peki bu konsolların satışa çıkmasıyla birlikte her iki konsolda hangi oyunlar satın alınabilecek?

19.10.2020Teknoloji
Ninja x Adidas koleksiyonu: Chase the Spark

Ninja x Adidas koleksiyonu: Chase the Spark

Profesyonel yayıncı ve oyuncu Tyler "Ninja" Blevins, Adidas ile bir ortaklığa daha imza atıyor.

12.10.2020eSpor
Diş ve dişeti hastalıkları olanlara koronavirüs bulaşma riski daha yüksek

Diş ve dişeti hastalıkları olanlara koronavirüs bulaşma riski daha yüksek

Yapılan bilimsel araştırmalara göre, diş ve diş eti hastalıkları olanların koronavirüse yakalanma riski daha yüksek. Diş Eti Hastalıkları ve Cerrahisi Uzmanı Dr. Dt. Çağdaş Çağlar Laçin, salgın günlerinde ağız ve diş sağlığının önemini anlattı.

5.10.2020Sağlık
6. Sınıf İngilizce 1. Ünite Life (Yaşam) konu anlatımı

6. Sınıf İngilizce 1. Ünite Life (Yaşam) konu anlatımı

Dil eğitiminde uluslararası standartlara göre 6 kademe bulunur. İlk orta ve lise ders müfredatlarında öğrencilerin temel becerileri kazanma üzerine çalışmalar yürütülmektedir. İlkokul düzeyinde daha çok belirli kalıplar üzerinden giden müfredat ortaokul düzeyinde daha akademik konuların ve detayların öğretilmesi ile devam ediyor. Bu alanda 6. Sınıf 1. Ünite Life ( Yaşam ) konu anlatımı hakkında araştırmalar yapanlar için işte detaylar.

22.09.20206. SINIF
5. Sınıf İngilizce Months Of The Year (Aylar - Ay İsimleri) konu anlatımı

5. Sınıf İngilizce Months Of The Year (Aylar - Ay İsimleri) konu anlatımı

5.sınıfın İngilizce dersi kapsamına yer alan konulardan biri de "Months of the year" yani yılın ayları konusudur. Bu konu içerisinde ayların İngilizce telaffuzları, kelimelerin cümle içerisinde kullanımı ve benzeri konular yer almaktadır. Bu konudaki tüm bilgileri sizin için bir araya getirdik.

20.09.20205. SINIF
4. Sınıf İngilizce 1. Ünite Classroom Rules - Sınıf Kuralları konu anlatımı

4. Sınıf İngilizce 1. Ünite Classroom Rules - Sınıf Kuralları konu anlatımı

4. sınıf İngilizce dersleri, genellikle yabancı bir dil ile ilk kez karşılaşmayı ifade eder. Bu sebeple de sınıf dersleri hakkında pek çok araştırma yapıldığı görülür. Peki, ilk ünite olarak geçen Classroom Rules (Sınıf Kuralları) nedir? Sizler için detaylıca anlattık.

18.09.20204. SINIF
PlayStation 5 çıkış bilgileri ve gelecek yeni oyunlar

PlayStation 5 çıkış bilgileri ve gelecek yeni oyunlar

Sony'nin çıkaracağı Playstation 5 ile ilgili her haber oyun severler tarafından sıkı bir şekilde takip altındaydı. Akıllardaki en önemli soru ise konsolun ne zaman çıkacağı ve ve ne kadar olacağıydı. Playstation bu gidişe bir dur diyerek geçtiğimiz gün Playstation 5'in çıkış tarihi ve fiyatını duyurduğu bir showcase videosu yayınladı. Videoda yeni çıkacak olan Playstation 5’de yer alacak oyunlar da sergilendi. Videoda birçok yeni oyun yer alırken bir remake videosu da vardı. Kimi oyunlardan haberimiz varken videoyla birlikte sürpriz bir çıkış yapan oyunlar da oldu. Biz de tüm bu tanıtılan oyunları sizler için kısaca derledik.

18.09.2020eSpor
PlayStation 5 ile birlikte piyasaya çıkacak ilk oyunlar tanıtıldı

PlayStation 5 ile birlikte piyasaya çıkacak ilk oyunlar tanıtıldı

Sony'nin düzenlediği tanıtım etkinliğinde PlayStation 5 ile birlikte piyasaya çıkacak ilk oyunlar da tanıtıldı.

18.09.2020Teknoloji
Park halindeki lüks otomobil yandı

Park halindeki lüks otomobil yandı

Bursa'nın Gemlik ilçesinde park halindeki otomobil alev alev yandı

17.09.2020Gündem
2. Sınıf İngilizce 3. Ünite In The Classroom (Sınıfta) konu anlatımı

2. Sınıf İngilizce 3. Ünite In The Classroom (Sınıfta) konu anlatımı

İlköğretim 2. sınıf ile birlikte İngilizce öğretimi başlıyor. Bu dönemde, öğrencilere basit kalıplar ve kelimeler verilerek, İngilizce diline alıştırma etkinlikleri yapılıyor. İkinci ünitede “Friends”, Arkadaşlar konusu ele alınıyor. Bu ünitede insanların adını sormayı ve tanışmayı öğreneceksiniz.

16.09.20202. SINIF
2. Sınıf İngilizce 2. Ünite Friends (Arkadaşlar) konu anlatımı

2. Sınıf İngilizce 2. Ünite Friends (Arkadaşlar) konu anlatımı

İlköğretim 2. sınıf ile birlikte İngilizce öğretimi başlıyor. Bu dönemde, öğrencilere basit kalıplar ve kelimeler verilerek, İngilizce diline alıştırma etkinlikleri yapılıyor. İkinci ünitede “Friends”, Arkadaşlar konusu ele alınıyor. Bu ünitede insanların adını sormayı ve tanışmayı öğreneceksiniz.

16.09.20202. SINIF

Yazar Sonuçları

Ne izlesem okusam dinlesem

8 Mart Dünya Kadınlar Günü yaklaşırken haftanın en iyilerini de kadınlardan seçtik. Hindistanlı kadın yönetmen Gitanjali Rao’nun ödüllü animasyonu “Bombay Rose”, Kundura Sinema’nın sessiz sinemanın kadın komedyenlerine selam gönderen sohbet ve gösterim programı “Sinema’nın İlk Edepsiz Kadınları” ve BGST’nin tek kişilik oyunu “Bir Kadın Uyanıyor”, haftanın çevrimiçi seçenekleri... Haftanın kitabı Leni Zumas’ın ödüllü distopik romanı “Kırmızı Saatler”, haftanın albümü de Melike Şahin’in 90’ların ruhunu taşıyan 10 şarkılık çalışması “Merhem”.

5.03.2021

Bugün ne yapsak

Bugün sizin için 1 Mart Tek Başına Tatil Planlama Günü. Huzurlu ve özgür hissettiren bir seyahat planlayın.

1.03.2021

Çanakkale madalyası önerisi

Çanakkale savaşlarının önemli isimlerinden biri olan Binbaşı Ali Faik Bey’in yaşadıklarını, hissettiklerini yıllar sonra torunu Erdal Kabatepe kitaplaştırmıştı.

26.02.2021

Satürn/Uranüs Karesi 2021 Yılına Damgasını Vuracak

Satürn sıkı çalışma, zor dersler ve çok çaba sarf etmekle ilişkilendirilen bir gezegendir.

8.02.2021

Satürn-Uranüs karesi:Özgür olmak ve insan olmak eş anlamlıdır.

Satürn gezegeninin zorluklarının üstesinden gelene kadar, genellikle yaşamanızın belirli bir alanına gecikmiş bir başarı getirebilir. Satürn’ün derslerini daha ciddiye almayı öğrendiğimizde ise ödüllendirilmeye başlarız.

6.02.2021

Ne izlesem okusam dinlesem

28 Şubat’ta sahiplerini bulacak Altın Küre adayları açıklanmışken hafta sonunu evde aday dizi ve filmleri izleyerek geçirmeye ne dersiniz? Yılın sürprizleri ve notlarıyla birlikte Altın Küre izleme listesi köşemizde yer alıyor. Ekranlarda ayrıca, “Euphoria”nın yıldızı Zendaya ile John David Washington’ın kimyasından doğacak “Malcolm&Marie”, Suudi Arabistan’ın ilk kadın yönetmeni Haifaa Al-Mansour’un “Mükemmel Aday” filmleriyle Nordik polisiye dizisi “The Investigation”, tavsiyelerimiz arasında. Oyun izlemek isteyenlere de Platform Tiyatro’nun Alican Yücesoy ve Elif Ürseli performanslarını öneririz. Raflarda bu hafta 20 yazarın özgün öykülerini bir araya getiren “İlk-Bilimkurgu Seçkisi”, türün tutkunlarını bekliyor.

5.02.2021

Yeni Moda Beslenme: Fleksitaryen Diyet Nedir?

Dleksitaryen diyet, et ve diğer hayvansal ürünlere ölçülü olarak izin verirken, çoğunlukla bitki bazlı yiyecekleri teşvik eden bir beslenme tarzıdır.

18.01.2021

Ne izlesem, okusam, dinlesem

2020’nin en çok konuşulan film ve dizilerinden en iyileri Hürriyet Ankara okurları için derledik. Sağlık, mutluluk ve huzurlu bir yıl diliyorum.

1.01.2021

Equanimity; sakinlik ve serinlik

Acı insanlığın ortak yazgısıdır; kendi acılarımız, sevdiklerimizin hatta bazen de tanışıklığımız olmayan insanların, başka canlıların acıları.

11.12.2020

'Sadakat'siz Aldatmanın Anatomisi

"Son dönemlerde eşinde bazı değişiklikler seziyordu. Daha az konuşur olmuştu, iş gezileri sıklaşmaya başlamıştı. Daha bir dalgındı, telefonuyla daha haşır neşir bir haldeydi. Hatta zaman zaman sosyal medyada manidar paylaşımlar yapmaya başlamıştı. Ona ne olduğunu, neden değiştiğini sorduğunda aldığı cevap "işler çok yoğun" ya da "nereden çıkardın ki" şeklindeydi. Eşine inanırdı, bunca yıllık ilişkileri vardı ve hep yan yana olmuşlardı. Bir gün tamamen tesadüf, eşinin telefonunda, biriyle çekilmiş samimi pozlarını gördü. Tam bir şoktu onun için, onca güvendiği eşi onu aldatıyordu. Önce inanmak istemedi, sonra büyük bir acı, öfke ve hayal kırıklığı hissetti."

2.12.2020