EKSTRA
MENÜ

Mavi Bayrak

Mavi Bayrak ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mavi Bayrak haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.591 Mavi Bayrak haberi bulunmuştur.

Mavi Bayrak Haberleri

Bartın İnkum plajına mavi bayrak için başvuruda bulunuldu

Bartın İnkum plajına mavi bayrak için başvuruda bulunuldu

Bartın’ın gözde tatil beldeleri arasında yer alan İnkum’a mavi bayrak alabilmek için Bartın Belediyesi, Türkiye Çevre ve Eğitim Vakfı’na başvuruda bulundu. Bartın Belediyesi Başkanı Cemal Akın, “İnkum tatil beldesine mavi bayrak alabilmek için 4 kriterimizin çoğunu yerine getirdik. Önümüzdeki sezon kentimizin ilk mavi bayraklı plajı olmayı hedefliyoruz” dedi.

2.11.2020Seyahat
Okul bahçesine ağaç diktiler

Okul bahçesine ağaç diktiler

MİLLİ Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un çağrısı sonrası ülke genelinde başlatılan okul bahçelerinde fidan dikimi etkinliği, Kemer Merkez İlkokulu’nda da yapıldı.

15.10.2020Gündem
Side Plajları 2020 - Sidede Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Side Plajları 2020 - Side'de Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Yaz tatili denilince akla ilk gelen tertemiz kumsallar, parlayan güneş ve berrak mavi deniz. Tüm bu özellikleri ve daha fazlasını bulabileceğiniz Akdeniz kıyısındaki ilçeler, ülkemiz ve dünyadaki tatilcilerin göz hapsinde. Birbirinden güzel bu plajlardan Side Plajları 2020- Side'de denize girilecek en iyi ücretli ve ücretsiz (halk) plajları listesi.

13.10.2020Seyahat
Özdere Plajları 2020 - Özderede Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Özdere Plajları 2020 - Özdere'de Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Özdere İzmir'in Menderes ilçesinde yer alan ve plajları ile ünlü önemli bir bölgedir. Özellikle geniş alanları ve incecik kumuyla harika bir kumsal imkanı sağlayan plajlar, ücretli veya ücretsiz şekilde giriş olanağı tanımaktadır. İşte Özdere Plajları 2020 - Özdere'de denize girilecek en iyi ücretli ve ücretsiz (halk) plajları listesi.

13.10.2020Seyahat
Foça Plajları 2020 - Foçada Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Foça Plajları 2020 - Foça'da Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Yaz tatilinin vazgeçilmez bölgelerinden biri olarak İzmir Foça ön plana çıkıyor. Özellikle her geçen yıl daha fazla popüler hale gelen bölge, oldukça şirin ve ayrıca yeşilliğin mavilikle birleştiği muhteşem bir alan sunmaktadır. İşte Foça Plajları 2020 - Foça'da denize girilecek en iyi ücretli ve ücretsiz (halk) plajları listesi.

13.10.2020Seyahat
Bodrum Plajları 2020 - Bodrumda Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Bodrum Plajları 2020 - Bodrum'da Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Ülkemizin cennet köşelerinden Muğla ilimizin gözde turistik ilçesi Bodrum, her sene çok sayıda insanın tatil amacı ile akınına uğruyor. Masmavi Ege Denizi’nin sımsıcak kumlarına ve masmavi buz gibi denizine kendilerine bırakmak isteyenler Bodrum plajlarına koşuyor. Bu güzel plajlara dair Bodrum Plajları 2020- Bodrum'da denize girilecek en iyi ücretli ve ücretsiz (halk) plajları listesi.

12.10.2020Seyahat
Balıkesir Plajları 2020 - Balıkesirde Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Balıkesir Plajları 2020 - Balıkesir'de Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Ülkemiz tatil sezonunda oldukça hareketli bir seyahat dönemi geçirmektedir. Özellikle en güzel plajlarda tatil yapmak isteyen tatilciler internet üzerinden en iyi tatil ve plaj yerlerini araştırmaktadırlar. Araştırmalar sonucunda ise Balıkesir plajlarını da görebilirler. Balıkesir plajları ile ünlü bir şehir olduğundan ötürü ülkemizde oldukça fazla tercih edilen tatil bölgelerinden birisidir. Marmara denizine ve hatta Ege denizine de ilçe olarak kıyısı bulunan Balıkesir plajları tatilcilerin en çok tercih ettiği plajlardır. Balıkesir plajları çevresinde konaklama olanakları da gelişmiştir. Bundan ötürü Balıkesir'de pek çok kişi bütçesine uygun bir şekilde otel odası kiralamakta veya pansiyonlar da kalarak muhteşem bir tatil deneyimi geçirmektedirler. Balıkesir'de konaklama imkanları geliştiğinden ötürü online bir şekilde rezervasyon işlemi de gerçekleştirmek mümkündür. Peki, Balıkesir'de en çok tercih edilen plajlar hangileridir? Balıkesir'de denize girmek için en çok tercih edilen ücretli ve ücretsiz plajların listesi nedir? İşte Balıkesir plajlarına dair tüm detaylar.

12.10.2020Seyahat
Antalya Plajları 2020 - Antalyada Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Antalya Plajları 2020 - Antalya'da Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Antalya, yaz döneminde deniz turizminin cazibe merkezlerinden biridir. Göz alıcı plajlarıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağıdır. Antalya’nın birçok ilçesi deniz kıyısında bulunuyor. Alanya’dan Kaş’a kadar ücretli veya ücretsiz birçok plaj bulunuyor. Bunlardan birçoğu mavi bayrak ödüllüdür. Bakir kalmış koylarda veya tarihi kalıntıların içinde yüzme imkânı sunuyor. Bu yazımızda Antalya’da denize girebileceğiniz ücretli ve ücretsiz plajları bulabilirsiniz.

12.10.2020Seyahat
Alanya Plajları 2020 - Alanyada Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Alanya Plajları 2020 - Alanya'da Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Antalya'nın turizmin merkezi tatil beldelerinden biri olan Alanya, kıyı şeridi boyunca uzanan olağanüstü güzellikteki plajlarıyla göz dolduruyor. Tatil keyfini kum, güneş ve deniz üçlüsü ile doyasıya yaşamak isteyenler için işte Alanya Plajları 2020- Alanya'da denize girilecek en iyi ücretli ve ücretsiz (halk) plajları listesi.

12.10.2020Seyahat
Van Gölü’nün ’mavi bayraklı’ plajına ikinci etap geldi

Van Gölü’nün ’mavi bayraklı’ plajına ikinci etap geldi

Denize kıyısı olmadığı halde Türkiye’nin tek mavi bayraklı plajı olma unvanına sahip olan Van Gölü’ndeki Mollakasım Plajı, bir milyon 800 bin TL’ye mal olan ikinci etabıyla 2021 sezonunda turist ağırlayacak.

9.10.2020Seyahat
Sevgi Plajı Nerede Ve Nasıl Gidilir Sevgi Plajı Özellikleri, Kamp İle Konaklama Detayları Ve Giriş Ücreti (2020)

Sevgi Plajı Nerede Ve Nasıl Gidilir? Sevgi Plajı Özellikleri, Kamp İle Konaklama Detayları Ve Giriş Ücreti (2020)

Kuşadası ülkemizin en önemli ilçelerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkar. Özellikle yaz aylarında oldukça fazla turist ağırlayan Kuşadası bölgesi birçok kişinin akın ettiği, yaz aylarının oldukça yoğun geçtiği ilçelerden bir tanesidir. Kuşadası'nda bulunan plajlar da ülkemizin en nadide en güzel plajları olarak karşımıza çıkar. Kuşadası plajları arasında bulunan Sevgi Plajı da bu plajlardan biridir. Sevgi Plajı ile ilgili merak edilen detayları derledik.

18.09.2020Seyahat
Sarıgerme Plajı Nerede Ve Nasıl Gidilir Sarıgerme Plajı Özellikleri, Kamp İle Konaklama Detayları Ve Giriş Ücreti (2020)

Sarıgerme Plajı Nerede Ve Nasıl Gidilir? Sarıgerme Plajı Özellikleri, Kamp İle Konaklama Detayları Ve Giriş Ücreti (2020)

Sarıgerme Plajı, Muğla’nın en çok ilgi gören turistik yerlerinden biridir. Plaj, temizliğiyle ve muhteşem deniziyle turistlerin yoğunlukla tercih ettiği cazibe merkezidir. Halk plajı olmasından dolayı yabancı turistlerle birlikte yerli halkın da ilk tercih ettiği plajlardandır. Sarıgerme Plajı nerede, nasıl gidilir, giriş ücretleri gibi detayları sizler için derledik.

17.09.2020Seyahat
Ölüdeniz Plajı Nerede Ve Nasıl Gidilir Ölüdeniz Plajı Özellikleri, Kamp İle Konaklama Detayları Ve Giriş Ücreti (2020)

Ölüdeniz Plajı Nerede Ve Nasıl Gidilir? Ölüdeniz Plajı Özellikleri, Kamp İle Konaklama Detayları Ve Giriş Ücreti (2020)

Ölüdeniz Plajı ülkemizdeki en güzel plajlardan biridir. Bu sebeple her yıl birçok kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Ölüdeniz Plajı’nın nerede olduğu, plaja nasıl gidilebileceği ve özellikleri hakkında merak edilenleri sizler için derledik. Ayrıca plaj çevresindeki kamp yerleri ve konaklama mekanları hakkında detaylı bilgileri derledik.

17.09.2020Seyahat
Didim Altınkum Plajı Nerede Ve Nasıl Gidilir Didim Altınkum Plajı Özellikleri, Kamp İle Konaklama Detayları Ve Giriş Ücreti (2020)

Didim Altınkum Plajı Nerede Ve Nasıl Gidilir? Didim Altınkum Plajı Özellikleri, Kamp İle Konaklama Detayları Ve Giriş Ücreti (2020)

Her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlayan Didim Altınkum Plajı ince kumlardan oluşur. Aydın ilinde bulunan Didim Altınkum Plajı aynı zamanda mavi bayrak ödülü de almıştır. Eşsiz doğası bulunan Didim Altınkum Plajı ile ilgili tüm detayları sizler için derledik.

17.09.2020Seyahat
Akçagerme Plajı Nerede Ve Nasıl Gidilir Akçagerme Plajı Özellikleri, Kamp İle Konaklama Detayları Ve Giriş Ücreti (2020)

Akçagerme Plajı Nerede Ve Nasıl Gidilir? Akçagerme Plajı Özellikleri, Kamp İle Konaklama Detayları Ve Giriş Ücreti (2020)

Yaz ayları geldiğinde insanlar denize kendini atma konusunda oldukça istekli olur. Ülkemizin deniz turizminin oldukça iyi olması da yaz aylarının dolu geçmesini sağlayan bir etkiye sahiptir. Özellikle güney kıyılarımızda yaz aylarının çok uzun sürmesi ve sezonun erken açılarak geç kapanması bölgede bölgeye akın eden insan sayısında artırmaktadır. Güney kıyılarında yer alan plajlardan bir tanesi de Akçagerme Plajı’dır. Akçagerme Plajı ile ilgili detayları derledik.

17.09.2020Seyahat
Alanyada caretta carettalar denizle buluştu

Alanya'da caretta carettalar denizle buluştu

ANTALYA'nın Alanya ilçesinde nesli tükenme tehlikesinde bulunduğu için koruma altında olan caretta caretta kaplumbağaları yumurtadan çıkarak, denize ulaştı. Bu sezon sahilde 250 yuva tespit edilirken, bunlardan 200'ünden yavru çıkışı oldu. Her bir yuvadan ise yaklaşık 70'e yakın yavru çıkarak, denize ulaştı.

10.09.2020Gündem
Hamam Koyu’na doktor eli

Hamam Koyu’na doktor eli

Prof. Dr. Mete Düren ve psikiyatrist Rahşan Düren, Hamam Koyu’nda hayallerini gerçekleştiriyor. Göcek koylarını korumak için Dalaman Kültür Sanat ve Doğa Derneği’ni de kuran Düren çifti, gerçekleştirdikleri yaşam, kültür, sanat ve yeme-içme alanı Adaia’da pandemi döneminde ayda 5 bin misafiri ağırladı. Likya Yolu üzerinde yer alan koyda doğayla iç içe bir yaşam alanı kurdular. Koya güneş enerjisi getirdiler, yol yaptılar, teknelerin uğrak yeri oldular.

31.08.2020Ekonomi
Kuşadası’nda 26 plaja törenle mavi bayrak çekildi

Kuşadası’nda 26 plaja törenle mavi bayrak çekildi

Kuşadası’nda, Mavi Bayrak almaya hak kazanan plaj ve marinalar düzenlenen yerel bir törenle ödüllerine kavuştu. Kilometrelerce uzunluktaki plajları ile ulusal ve uluslararası alanda büyük bir üne sahip olan Kuşadası’nın 21 olan Mavi Bayrak sayısı 26’ya yükseldi.

25.08.2020Seyahat
Van Gölünün mavi bayraklı plajına tatilci akını

Van Gölü'nün mavi bayraklı plajına tatilci akını

Denize kıyısı olmadığı halde Türkiye'nin mavi bayraklı plaja sahip olan ilk kenti Van'da, göl kıyısındaki Mollakasım Halk Plajı, özellikle hafta sonları tatilcilerin akınına uğruyor. Türkiye'nin birçok kentinden plaja gelenler, pandemi nedeniyle sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat ediyor.

17.08.2020Seyahat
Türkiyenin en temiz plajları...  Hepsi Mavi Bayraklı

Türkiye'nin en temiz plajları... Hepsi Mavi Bayraklı

Dünya genelinde 46 ülkede uygulanan ‘Mavi Bayrak Programı’ kapsamında, Türkiye’de en son geçen 459 olan Mavi Bayraklı plaj sayısı şu an 486… Bu sayı her yıl artıyor. Biz de hazır normalleşmeye geçilmişken hem cebinizi yakmayacak hem de güzellik ve olanaklarıyla gittiğinizde dönmek istemeyeceğiniz Mavi Bayraklı en güzel halk plajlarını listeledik…

31.07.2020Seyahat
Antalya ünlü plajlarıyla ziyaretçilerini cezbediyor

Antalya ünlü plajlarıyla ziyaretçilerini cezbediyor

Coğrafi konumu ve fiziki şartlarıyla çok özel konuma sahip "turizmin başkenti" Antalya, kent merkezinde yer alan ünlü plajlarıyla da öne çıkıyor.

28.07.2020Seyahat
Yüzme Takip Sistemi deniz suyu temizliğinin kontrolüne olanak sağlıyor

'Yüzme Takip Sistemi' deniz suyu temizliğinin kontrolüne olanak sağlıyor

Vatandaşlar, kalacağı otelin, kullanacağı plajın sağlık yönünden risk taşıyıp taşımadığını, Sağlık Bakanlığının "https://yuzme.saglik.gov.tr/" internet adresine girerek öğrenebiliyor.

24.07.2020Seyahat
Yüzme Takip Sistemi deniz suyu temizliğinin kontrolüne olanak sağlıyor

'Yüzme Takip Sistemi' deniz suyu temizliğinin kontrolüne olanak sağlıyor

Vatandaşlar, kalacağı otelin, kullanacağı plajın sağlık yönünden risk taşıyıp taşımadığını, Sağlık Bakanlığının "https://yuzme.saglik.gov.tr/" internet adresine girerek öğrenebiliyor.

23.07.2020Gündem
1995te 5 taneydi şimdi 486 tane... Tatile çıkmadan mutlaka bu haritaya bakın

1995'te 5 taneydi şimdi 486 tane... Tatile çıkmadan mutlaka bu haritaya bakın!

Merkezi Danimarka'nın başkenti Kopenhag olan Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı (FEE) her sene mavi bayraklı ülkeler sıralamasını yayınlıyor. 2020 yılı mavi bayraklı ülkeler sıralaması Mayıs sonunda yayınlanmıştı. Hazır Kurban Bayramı'da geliyorken, görkemli plajlarımızla 3'lüğümüzün bulunduğu mavi bayraklı plajları sizler için derledik.

21.07.2020Ekonomi
Yaz aylarında turizm rotası Tekirdağ

Yaz aylarında turizm rotası Tekirdağ

Mavi ile yeşilin buluştuğu ve doğal güzellikleriyle ön plana çıkan Tekirdağ ziyaretçilerini bekliyor.

16.07.2020Seyahat
Cunda Adası yeni bir plaja kavuştu

Cunda Adası yeni bir plaja kavuştu

Balıkesir’in Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Türk turizminin gözbebeği konumundaki Ayvalık’ta vatandaşların yararlanabilmesi için, yeni plajlar ve işletmeler açarak vatandaşların tatil bütçesine önemli katkılar koymaya devam edeceklerini söyledi.

16.07.2020Seyahat
Hersek Sahilinde yoğunluk

Hersek Sahili'nde yoğunluk

YALOVA'nın Altınova ilçesindeki Hersek Sahili, hafta sonunda tatilcilerin akınına uğradı.

13.07.2020Gündem
Mavi bayraklı Altın Kemer Plajında hafta sonu yoğunluğu

Mavi bayraklı Altın Kemer Plajı'nda hafta sonu yoğunluğu

KOCAELİ’nin Karamürsel ilçesinde bulunan, mavi bayraklı Altınkemer Halk Plajı'nı hafta sonu tercih eden tatilciler, denize girip, güneşlendi. Kalabalık plajda, sosyal mesafe kuralının ihlal edildiği gözlendi.

11.07.2020Gündem
Antalyada loca gerginliği

Antalya'da loca gerginliği

Antalya'nın Konyaaltı Sahili'ndeki işletmetlerde, kıyı kanuna aykırı olduğu öne sürülen yapıların kaldırılması için Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ihtarın 3 günlük süresi doldu. Yapıların kaldırılması için gelen belediye ekipleri ile işletme sahipleri ve çalışanlar arasında arbede yaşandı. Bazı işletme çalışanları locaların üzerine çıkarak, taşınmasına engel olmaya çalıştı.

7.07.2020Gündem
Akyaka mavi gerdanlığını astı

Akyaka 'mavi gerdanlığı'nı astı

Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı tarafından her yıl plaj, marina ve yatlara bölgenin yüzme suyu kalitesi, çevre yönetimi, çevre eğitimi ve can güvenliği konularındaki kriterlere dayandırılarak verilen Mavi Bayrak almaya hak kazanan tesisler Mavi Bayraklarını asıyor.

2.07.2020Seyahat
Marmaris Halk Plajında mavi bayraklar dalgalanmaya başladı

Marmaris Halk Plajı'nda mavi bayraklar dalgalanmaya başladı

Marmaris Belediyesi Halk Plajı'ndaki mavi bayrak törenine Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

2.07.2020Seyahat
Samsun’un ‘Mavi Bayraklı plaj’ sayısı 13e çıktı

Samsun’un ‘Mavi Bayraklı plaj’ sayısı 13'e çıktı

Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne ait 12 olan ‘Mavi Bayraklı plaj’ sayısı, bu yıl 13'e yükseldi. Samsun, Türkiye’de en fazla mavi bayrağa sahip 6’ncı il oldu.

1.07.2020Seyahat
Mavi bayrak sayısını en fazla artıran il Balıkesir oldu

Mavi bayrak sayısını en fazla artıran il Balıkesir oldu

BALIKESİR genelinde 22 olan mavi bayrak sayısı, 31’e yükseldi. Balıkesir, 2020 yılında mavi bayrak sayısını en fazla artıran il oldu.

30.06.2020Gündem
Mavi bayrak sayısını en fazla artıran il Balıkesir oldu

Mavi bayrak sayısını en fazla artıran il Balıkesir oldu

BALIKESİR genelinde 22 olan mavi bayrak sayısı, 31'e yükseldi. Balıkesir, 2020 yılında mavi bayrak sayısını en fazla artıran il oldu.

30.06.2020Ekonomi
Ege sahilleri doldu taştı Ne sosyal mesafe var ne de maske...

Ege sahilleri doldu taştı! Ne sosyal mesafe var ne de maske...

Ege'nin turistik kentlerinde plajlar dolup taşarken, birçok vatandaşın sosyal mesafeye uymadığı gözlendi.

26.06.2020Seyahat
Van Gölü koyları normalleşme süreciyle kampçıların mekanı oldu

Van Gölü koyları normalleşme süreciyle kampçıların mekanı oldu

Bitlis'te doğayla iç içe zaman geçirmek isteyenler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri kapsamında normalleşme sürecinin başlamasıyla Van Gölü koylarına gelmeye başladı.

25.06.2020Seyahat
YÖK ‘engelsiz üniversite’leri ödüllendirdi

YÖK ‘engelsiz üniversite’leri ödüllendirdi

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, "Engelsiz Üniversite Ödülleri için geçen yıl 80 üniversiteden farklı kategorilerde 668 başvuru yapılmış iken bu yıl 116 yükseköğretim kurumu tarafından yapılan başvuru sayısı 841'e ulaştı. Engelsiz üniversite dediğimizde sadece mekanla ilgili düzenlemeler değil, sosyal ve kültürel faaliyetleri de içinde barındıran bir üniversite tasavvur edilmeli" dedi.

24.06.2020Eğitim
Alanyada orkinos kirliliği iddiası

Alanya'da orkinos kirliliği iddiası

Antalya'nın Alanya ilçesinde, orkinos avlayan balıkçılar her sene olduğu gibi bu yıl da geldi. Açıkta avladıkları orkinosları, koydukları özel kafeslerle Alanya kıyısına getiren balıkçıların görüntü ve çevre kirliliği yarattığı iddiaları gündeme gelirken, Alanya Çevre Eğitim ve Mavi Bayrak Derneği Başkanı (ALÇED) Şerefnur Kayhan, ortada çevre kirliliği yaratacak bir durum olmadığını söyledi.

24.06.2020Haber
Alanyada orkinos kirliliği iddiası

Alanya'da orkinos kirliliği iddiası

Antalya'nın Alanya ilçesinde, orkinos avlayan balıkçılar her sene olduğu gibi bu yıl da geldi. Açıkta avladıkları orkinosları, koydukları özel kafeslerle Alanya kıyısına getiren balıkçıların görüntü ve çevre kirliliği yarattığı iddiaları gündeme gelirken, Alanya Çevre Eğitim ve Mavi Bayrak Derneği Başkanı (ALÇED) Şerefnur Kayhan, ortada çevre kirliliği yaratacak bir durum olmadığını söyledi.

24.06.2020Gündem
‘2020 Engelsiz Üniversite Ödülleri’ veriliyor

‘2020 Engelsiz Üniversite Ödülleri’ veriliyor

Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) düzenlediği ‘Engelsiz Üniversite Ödülleri’  24 Haziran’da sahiplerini bulacak. Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler nedeniyle video konferans yöntemiyle ödül töreni yapılacak.

23.06.2020Eğitim
Alanya sezona 73 mavi bayraklı plaj ve bir marina işletmesi ile giriyor

Alanya sezona 73 mavi bayraklı plaj ve bir marina işletmesi ile giriyor

Alanya Belediyesi, TÜRÇEV denetiminin ardından Mavi Bayrağı’nı bugün teslim aldı. Böylece Antalya bölgesinde halk plajları arasında ilk mavi bayraklı İlçe Belediyesi unvanı aldı.

17.06.2020Seyahat
Turizm cenneti Bozcaadada konaklama tesisleri açıldı

Turizm cenneti Bozcaada'da konaklama tesisleri açıldı

Çanakkale'nin Kuzey Ege Denizi'ndeki turizm cenneti Bozcaada'da, 19 Mart'ta koronavirüs salgınına yönelik alınan tedbirler kapsamında kapatılan konaklama tesisleri, normalleşme süreciyle birlikte bugün yeniden açıldı.

15.06.2020Seyahat
Kızkalesinde şezlong fiyatı geçen yılla aynı, 20 TL

Kızkalesi'nde şezlong fiyatı geçen yılla aynı, 20 TL

Mersin'in Erdemli ilçesinde Doğu Akdeniz'in turizm merkezi olarak bilinen ve UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan Kızkalesi'ndeki şezlong fiyatları geçen yıl ile aynı kalarak 20 TL olarak belirlendi.

15.06.2020Seyahat
Balıkesirde mavi bayraklı plaj sayısı 31e çıktı

Balıkesir'de mavi bayraklı plaj sayısı 31'e çıktı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin yatırım ve çalışmaları ile kentin plajlarında 22 olan mavi bayrak sayısı 31’e çıktı. Bu yıl, Ayvalık’ta 11, Burhaniye’de 5, Edremit’te 7, Erdek’te 5 ve Gömeç’te 3 plajda mavi bayrak dalgalanacak. Büyükşehir Belediyesi, Sarımsaklı, Antandros, Özdemir Sitesi ve Ocaklar halk plajlarının yanı sıra bu yıl Zeytinli Altınkum, Sarıkız mevki ve Sarımsaklı Maliye Kampı plajlarına da mavi bayrak aldı. Balıkesir; Antalya, Muğla, İzmir, Aydın’ın ardından en fazla mavi bayrağa sahip 5’inci il oldu.

10.06.2020Seyahat
Van Gölündeki mavi bayraklı halk plajı, yeni sezon için hazır

Van Gölü'ndeki mavi bayraklı halk plajı, yeni sezon için hazır

Denize kıyısı olmadığı halde Türkiye'nin tek mavi bayraklı plajı olan Van Gölü kıyısındaki Mollakasım Halk Plajı’nda, pandemi tedbirlerine uyularak yeni sezon hazırlıkları sürdürülüyor. Geçen yıllarda günlük bin kişinin ziyaret ettiği plajda, bu yıl koronavirüs (covid-19) tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kuralı için kısıtlamaya gidilecek.

2.06.2020Seyahat
Konyaaltı Sahilinde yüzerken de sosyal mesafeye dikkat edilecek

Konyaaltı Sahili'nde yüzerken de 'sosyal mesafe'ye dikkat edilecek

Antalya'da, yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında uyarı levhalarının asıldığı, şezlong ve şemsiyelerin yerleştirildiği dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili'nde yüzerken de sosyal mesafe kuralına uyulması için çalışma başlatıldı.

29.05.2020Seyahat
Kuşadasında 26 plaj ve marina mavi bayrak aldı

Kuşadası'nda 26 plaj ve marina mavi bayrak aldı

Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) koordinasyonunda 49 ülkede yürütülen Mavi Bayrak programı çerçevesinde Uluslararası Mavi Bayrak Jürisi, 2020 yılı Mavi Bayrak ödüllerini açıkladı.

27.05.2020Seyahat

Yazar Sonuçları

Hep cazip hep romantik: Assos Cunda

Kuzey Ege her mevsim sevdiğim yerleri saklar koynunda. Sahilini ayrı, dağ köylerini ayrı severim. Her zaman romantik ve sade bir havası vardır. Pandemi nedeniyle yıldızı daha bir parladı çünkü uçağa, otobüse binmekten kaçınan tatilcilerin rotası oldu. Ben de bu hafta Kuzey Ege kıyılarının en sevdiğim noktalarından ikisini anlatacağım.

10.08.2020