MENÜ

Matteo Renzi

Matteo Renzi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Matteo Renzi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Matteo Renzi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 351 Matteo Renzi haberi bulunmuştur.

Matteo Renzi Haberleri

Yayılıyor... Sardalyalar sokağa indi

Yayılıyor... "Sardalyalar" sokağa indi

İtalya'da aşırı sağcı Lig Partisi lideri Matteo Salvini ve söylemlerine karşı ortaya çıkan sivil inisiyatif "Sardalyalar", başkent Roma'da büyük miting düzenledi.

14.12.2019Dünya
Kriz büyüyor Tüm gözler 21 Ağustosta

Kriz büyüyor! Tüm gözler 21 Ağustos'ta

İtalya'da Senato Genel Kurulu, hükümet krizinde Başbakan Giuseppe Conte ve hükümeti için istenen güvenoyunun yarın yapılmasını isteyen koalisyon ortağı aşırı sağcı Lig Partisi’nin talebini reddetti. İtalyan basınına yansıyan haberlerde, 20 Ağustos Salı günü Başbakan Conte’nin konuşmasının sonunda istifasını açıklayabileceği, açıklamazsa Lig’in hükümetten çekilebileceği ya da PD’nin M5S ile Lig’in erken seçim talebini bozacak şekilde anlaşmaya gidebileceği senaryoları dile getiriliyor.

13.08.2019Dünya
Ursula von der Leyen İtalya’yı karıştırdı

Ursula von der Leyen İtalya’yı karıştırdı

İtalya’da 5 Yıldız Hareketi (M5S) ile Lig Partisinden oluşan koalisyon hükümetinde ortaklar arasında son günlerde artan tansiyon Avrupa Birliği (AB) Komisyonunun yeni başkanı Ursula von der Leyen üzerindeki fikir ayrılığıyla daha da büyürken, taraflar birbirine erken seçim kartını gösteriyor.

19.07.2019Avrupa
Yeni Zelanda’yı yalnız bıraktılar

Yeni Zelanda’yı yalnız bıraktılar

Paris’te 7 Ocak 2015’te mizah dergisi Charlie Hebdo’ya yapılan terör saldırısı, o zaman dünyayı ayağa kaldırdı. Saldırıdan 4 gün sonra Türkiye de dahil 40 ülke devlet ve hükümet başkanı 11 Ocak 2015’te Paris’e giderek, Fransa’ya, “Yanınızdayız, hepimiz Charlie Hebdo’yuz” dediler.

19.03.2019Avrupa
ABnin Akdenizdeki düzensiz göçle mücadele misyonu tehlikede

AB'nin Akdeniz'deki düzensiz göçle mücadele misyonu tehlikede

Almanya'nın İtalya'nın göçmen politikasını protesto etmek için Sophia Operasyonu'ndan çıkacağını duyurması AB'nin Akdeniz'deki düzensiz göçle mücadele misyonunu tehlikeye attı.

23.01.2019Dünya
İtalya düzensiz göç sorunu için ABden çözüm bekliyor

İtalya düzensiz göç sorunu için AB'den çözüm bekliyor

İtalya Savunma Bakanı Elisabetta Trenta, "AB bu soruna daha fazla izleyici kalamaz." dedi.

20.01.2019Dünya
Mülteci akını, korku kampanyası Türkiye ile kıyaslanırsa Yunanistan’daki göçmenlerin durumu utanç verici

Mülteci akını, korku kampanyası! Türkiye ile kıyaslanırsa Yunanistan’daki göçmenlerin durumu utanç verici

Avrupa ülkelerinin görüşüne başvurduğu sayılı göç uzmanlarından ve AB ile Türkiye arasında yapılan mülteci anlaşmasının mimarlarından Gerald Knaus, Avrupa’ya mülteci akını olmadığını bunun sağ partilerin korku kampanyası olduğunu söyledi. Knaus, Yunanistan’ın AB’den mülteciler için yüksek miktarlarda para almasına rağmen Türkiye ile kıyaslandığında mültecilere bakımının utanç verici olduğunu söyledi.

6.12.2018Avrupa
Orban ile birlikte Avrupa’yı yönetme hayali kuruyor

Orban ile birlikte Avrupa’yı yönetme hayali kuruyor

İtalya Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Matteo Salvini, 23-26 Mayıs 2019’da yapılacak Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerine atıfta bulunarak, “Eminim ki birkaç ay içinde Viktor Orban’la birlikte kendimizi Avrupa’yı yönetirken bulacağız” dedi.

15.09.2018Avrupa
İtalya’da popülistler ve aşırı sağın zaferi

İtalya’da popülistler ve aşırı sağın zaferi

İtalya’da önceki gün yapılan seçimlerden herhangi bir parti ya da seçim ittifakı tek başına hükümet kurma çoğunluğuna ulaşamazken AB’ye şüpheyle yaklaşan popülist ve aşırı sağcıların oy toplamı yüzde 50’yi geçti. Hükümet kurulması için partiler arasında kıyasıya bir mücadele yaşanması bekleniyor.

5.03.2018Dünya
İtalya sandık başına gitti İlk sonuçlar...

İtalya sandık başına gitti! İlk sonuçlar...

İtalya’da seçmenler, Temsilciler Meclisi ve Senato’yu belirlemek için dün sandık başına gitti. Yarışın üç ana bloku, merkez sol ile merkez sağ ittifakı ve 5 Yıldız Hareketi (M5S) olarak sıralandı. Aday olamasa da eski İtalya Başbakanı Berlusconi’nin partisi Forza Italia’nın yer aldığı sağ ittifak anketlerde öndeydi. Sandık çıkış anketleri, merkez sağ ittifakının yüzde 33 ile yüzde 36 aralığında bir oran ile seçimi kazanacağını gösterdi. Anket sonuçlarına göre hiçbir ittifak ve parti, tek başına iktidar olamıyor.

4.03.2018Dünya
İtalyada kritik seçim başladı

İtalya'da kritik seçim başladı

İtalya'da seçmenler, Temsilciler Meclisi ve Cumhuriyet Senatosunu belirlemek için sandık başına gidiyor.

4.03.2018Dünya
İtalyada seçim kampanyaları sona erdi sıra sandıkta

İtalya'da seçim kampanyaları sona erdi sıra sandıkta

İtalya'da yarın yapılacak genel seçimler öncesi siyasi partiler miting ve toplantılarında son kez seçmenlere vaatlerini anlattı.

3.03.2018Dünya
İtalyanın kaderi 81lik Berlusconinin elinde

İtalya'nın kaderi 81'lik Berlusconi'nin elinde

Avrupa Birliği’nin en önemli ve siyaset alanındaki bölünmüşlük nedeniyle yönetilmesi en zor ülkesi olan İtalya’da pazar günü seçim var. Son veriler koalisyon dışında bir opsiyonun bulunmadığına işaret ediyor. 1946’dan bu yana 60’tan fazla koalisyonun iktidar olduğu İtalya’da “Koalisyon mu?” sorusundan çok “Hangi koalisyon?” sorusu gündemde. ‘Siyasi belirsizlik içinde yaşama konusunda uzmanlaşan’ İtalya’da olası bir koalisyonun rengi ne olursa olsun eski Başbakan Silvio Berlusconi, yeni hükümetin oluşmasında kilit role sahip olacak.

2.03.2018Dünya
Aşırı sağ korkusu İtalyanları sokağa döktü

Aşırı sağ korkusu İtalyanları sokağa döktü

İtalya’da 4 Mart’ta yapılacak genel seçim öncesinde Roma, Milano ve Palermo şehirlerinde, “faşizm, ırkçılık ve aşırı sağ” karşıtı protestolar düzenlendi.

25.02.2018Dünya
Lazio için antisemitizm soruşturması başlatıldı

Lazio için 'antisemitizm' soruşturması başlatıldı

İtalya'da SS Lazio takımı taraftarlarının, ezeli rakipleri AS Roma taraftarlarını aşağılamak için İkinci Dünya Savaşı'nda Yahudi soykırımının sembolü haline gelen Anne Frank'i Roma formasıyla gösteren fotoğraflar kullanması büyük tepkiye yol açtı.

24.10.2017Futbol
İtalyada muhalefetin ‘darbe’ dediği yasa geçti

İtalya'da muhalefetin ‘darbe’ dediği yasa geçti

İtalya’da uzun süredir gündemi meşgul eden, iktidarın siyasi istikrar sağlayacağı gerekçesiyle hazırladığı yeni seçim yasası ‘Rosatellum’ sert tartışmaların ardından Temsilciler Meclisi’nde kabul edildi. Yasayı ‘faşistellum’ diye niteleyen ana muhalefet 5 Yıldız Hareketi ise “Bu bir hükümet darbesidir. Böyle bir şeyi sadece Mussolini yapmıştı” diye yasaya karşı çıkıyor.

13.10.2017Dünya
Spal mucizesi 49 yıl sonra Serie A...

Spal mucizesi! 49 yıl sonra Serie A...

İtalya İkinci Futbol Ligi (Serie B) takımlarından Spal, sezonun bitimine bir hafta kala bir üst lige yükselmeyi garantiledi.

13.05.2017Futbol
Fitch İtalya’nın notunu kırdı

Fitch İtalya’nın notunu kırdı

Fitch İtalya'nın kredi notunu zayıf büyüme ve siyasi risk nedeniyle bir kademe indirdi.

24.04.2017Ekonomi
Euro Grubu Başkanına istifa çağrısı

Euro Grubu Başkanına istifa çağrısı

Euro Grubu Başkanı ve Hollanda Maliye Bakanı Jeroen Dijsselbloem’in, Avrupa’nın güney ülkeleriyle ilgili yaptığı açıklamalardan ötürü istifası istendi.

23.03.2017Dünya
İtalya’da Renzi partisinin liderliğinden ayrıldı

İtalya’da Renzi partisinin liderliğinden ayrıldı

İtalya’da eski başbakan ve koalisyon iktidarının büyük ortağı Demokrat Partinin (PD) genel sekreteri Matteo Renzi, partisini olağanüstü kongreye götürmek üzere görevinden ayrıldı.

20.02.2017Dünya
Ahmet Davutoğlundan 71 sayfalık cevap

Ahmet Davutoğlu'ndan 71 sayfalık cevap

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, darbe girişimiyle ilgili Meclis Araştırma Komisyonu'nun sorularına 71 sayfalık cevap gönderdi.

12.01.2017Gündem
Dünyanın en güzel 20 şehri

Dünyanın en güzel 20 şehri

İngiliz Telegraph Gazetesi okurları, İstanbul'u dünyanın en güzel 20 şehri arasında gösterdi. Gazetenin internet sitesinde yapılan ankete göre birinci sırayı Güney Afrika Cumhuriyeti'nin Cape Town şehri alırken, İstanbul 11'inci sırada yer buldu. İşte, Telegraph okurlarına göre dünyanın en güzel 20 kenti.

11.01.2017Seyahat

Yüzlerce mültecinin ölümünden sorumlu kaptana 18 yıl hapis

2015 yılında Akdeniz’de 700'den fazla mültecinin ölümüyle sonuçlanan faciaya yönelik karar açıklandı. Mahkeme, mültecilerin ölümünden sorumlu tutulan geminin kaptanını 18 yıl hapis cezasına çarptırdı.

14.12.2016Dünya
İtalyada hükümet kurma görevi Gentiloniye verildi

İtalya'da hükümet kurma görevi Gentiloni'ye verildi

İtalya'da istifa eden Renzi hükümetinde dışişleri bakanlığı yapan Paolo Gentiloni, yeni başbakan olarak belirlendi.

11.12.2016Dünya
Küresel piyasalar ECB toplantısına odaklandı

Küresel piyasalar ECB toplantısına odaklandı

Küresel piyasalarda gözler, bugün Avrupa Merkez Bankası (ECB) Para Politikası Kurulu toplantısından çıkacak sonuçlar ile sonrasında ECB Başkanı Mario Draghi'nin yapacağı açıklamalara çevrilirken, yurt içinde Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) kararları ve sanayi üretim endeksi verisi takip edilecek.

8.12.2016Ekonomi
Reddedilen reformun  mimarı bakan üzgün

Reddedilen reformun mimarı bakan üzgün

İtalya’da geçen pazar günkü referandumda halkın reddettiği reform paketinin mimarlarından Anayasal Reformlar ve Parlamento ile İlişkiler Bakanı Maria Elena Boschi (35), dün Senato’daki 2017 bütçe görüşmeleri oturumunda tüm ilgiyi topladı.

7.12.2016Dünya
İtalya Başbakanı istifasını sundu, yeni hükümet arayışına girildi

İtalya Başbakanı istifasını sundu, yeni hükümet arayışına girildi

İTALYA’DA anayasa reform paketine ilişkin yapılan referandumda aldığı ağır yenilgiyi kabul ederek istifasını açıklayan Başbakan Matteo Renzi, istifa mektubunu Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella’ya sundu. Böylece İtalya, yeni bir hükümet arayışı sürecine girmiş oldu.

7.12.2016Dünya
Monte dei Paschi devlet kontrolüne alınacak

Monte dei Paschi devlet kontrolüne alınacak

İtalya, Başbakan Matteo Renzi'nin istifa kararının ardından özel yatırımcılardan sermaye bulması zora giren güç durumdaki banka Monte dei Paschi di Siena'ya BMPS.MI 2 milyar euro mali yardımda bulunarak bankanın yönetim kontrolünü ele almaya hazırlanıyor.

7.12.2016Ekonomi
Çeyrek altın fiyatları düşüyor.. İşte altın fiyatlarında son durum

Çeyrek altın fiyatları düşüyor.. İşte altın fiyatlarında son durum

Altın fiyatları sabah saatlerinde güne düşüş ile başladı. Çeyrek altın fiyatları da altın fiyatlarının düşmesi ile birlikte değer kaybetmeye devam ediyor. Altın fiyatları geçtiğimiz günü 133 lira seviyesinde kapatırken, bu sabah saatlerinde 130 liraya kadar geriledi. Peki altın fiyatlarının düşmesi ile birlikte çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu? İşte altın fiyatlarında son durum

7.12.2016Ekonomi
İtalyada belirsizlik endişesi

İtalya'da belirsizlik endişesi

İtalya'da pazar günü gerçekleştirilen anayasa değişikliği ile ilgili referandumdan "hayır" sonucunun çıkmasıyla piyasalar ve AB çevrelerinin pek de istemediği belirsizlik sürecinin ortaya çıkabileceği belirtiliyor.

6.12.2016Ekonomi
İtalya’da Başbakan Renzi’nin istifası ertelendi

İtalya’da Başbakan Renzi’nin istifası ertelendi

İtalya’da pazar günkü tarihi anayasa referandumunda büyük hüsrana uğrayan Başbakan Matteo Renzi, Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella'dan gelen talep üzerine istifa kararını erteledi. Cumhurbaşkanı Mattarella, Renzi’den istifasını bütçenin parlamentoda onaylanması sonrasına bırakmasını istedi.

5.12.2016Dünya
İtalyada Renzinin yenilgisiyle Monte Paschi bankasının geleceği tehlikede

İtalya'da Renzi'nin yenilgisiyle Monte Paschi bankasının geleceği tehlikede

İtalya'da Başbakan Matteo Renzi'nin istediği anayasa reformunun dün yapılan referandumda reddedilmesiyle, ülkede siyasi istikrarsızlığın artması beklenirken, Monte dei Paschi di Siena bankasının beklediği 5 milyar euroluk kurtarma planı da suya düşmüş görünüyor.

5.12.2016Ekonomi
İtalyadaki referandumda oy kullanma işlemi başladı

İtalya'daki referandumda oy kullanma işlemi başladı

İtalya’da, senatonun yasama yetkisini törpülemeyi öngören anayasa reformuna ilişkin referandumda oy kullanma işlemi başladı.

4.12.2016Dünya
5 soruda İtalya referandumu ve ABye olası etkileri

5 soruda İtalya referandumu ve AB'ye olası etkileri

İtalya'da Pazar günü yapılacak referandumda anayasa değişikliği paketi oylanacak. Referandum, Avrupa Birliği (AB) tarafından da dikkatle izlenecek.

3.12.2016Dünya
Anayasa referandumu: İtalyanın stres testi

Anayasa referandumu: İtalya'nın stres testi

Anayasa referandumu öncesinde İtalya’ya tedirginlik hakim. Yarınki referandumda Başbakan Renzi’nin anayasası kabul edilmezse; İtalya, AB'nin de içine çekilebileceği bir krize sürüklenebilir.

3.12.2016Dünya
Avrupa’da gözler bu iki ülkede

Avrupa’da gözler bu iki ülkede

Bugün, Avusturya’da cumhurbaşkanlığı seçimi, İtalya’da anayasa referandumu var. Avusturya’da seçimi aşırı sağ adayın kazanmasından, İtalya’da referandumdan hayır çıkmasından endişe ediliyor. Her iki ihtimal de Avrupa Birliği’nde ciddi krizlere gebe.

3.12.2016Dünya
Gözler onların üzerinde... Başbakan güvence verdi

Gözler onların üzerinde... Başbakan güvence verdi

İtalya Başbakanı Matteo Renzi, 4 Aralık Pazar günü yapılacak referandum sonrasında bankaların sorunlu kredilerine ilişkin meseleyi ele alacaklarını söyledi.             

30.11.2016Ekonomi
En çok Avusturyalılarla Fransızlar korkuyor

En çok Avusturyalılarla Fransızlar korkuyor

Avrupa’da yapılan bir araştırmaya göre Avrupalıları popülist sağ partilere yönelten en önemli etken küreselleşme korkusu... Bu korkunun en etkili olduğu ülkeler Avusturya ve Fransa.

30.11.2016Dünya
Dolar fiyatıları yatay seyir izliyor

Dolar fiyatıları yatay seyir izliyor

Dolarda Trump seçilmesinden bu yana gözlenen küresel güçlenme eğiliminin zayıflamasıyla dolar/TL yatay seyir izliyor. Kur, güne 3.41 seviyesinden başladı.Dolar/TL, ABD'de Cumhuriyetçi Donald Trump'ın seçimleri kazanmasının ardından dolarda gözlenen küresel güçlenme eğiliminin dün ve bugün bir miktar zayıflamasıyla tarihi zirvelerinin altında seyrediyor.

29.11.2016Ekonomi
Alitalia kayıpları sonlandırmak için 2 bin kişiyi işten çıkarabilir

Alitalia kayıpları sonlandırmak için 2 bin kişiyi işten çıkarabilir

Alitalia hissedarı Etihad Airways, zararda olan havayoluna yönelik planlanan değişiklikler çerçevesinde 2,000 kişiyi işten çıkarabilir.

25.11.2016Ekonomi
Berlusconiden Türkiye uyarısı Büyük bir tehlike var

Berlusconi'den Türkiye uyarısı! Büyük bir tehlike var

Eski İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, AB'nin Türkiye ile ilişkilerini kesmesi halinde, bu ülkede bulunan 2 milyon 400 bin sığınmacının Avrupa’ya gönderilebileceğini söyledi.

23.11.2016Dünya
Bu referandum İtalyanın kaderini belirleyecek

Bu referandum İtalya'nın kaderini belirleyecek

İtalya'da hem Başbakan Matteo Renzi'nin ve ülkenin AB içindeki kaderinin belirleneceği referanduma iki haftadan az bir süre kala, "evet" yanlısı ünlüler imza kampanyası başlattı. Seksen ünlü arasında, Türk asıllı yönetmen Ferzan Özpetek de bulunuyor. 'Evet' kampında yer alan ünlü İtalyan aşçı Massimo Bottura ise, "Hayırcılar kazanırsa, her şeyi bırakıp yurt dışına yerleşebilirim" diyor.

23.11.2016Dünya
Obama AB liderlerini yatıştırmaya çalıştı

Obama AB liderlerini yatıştırmaya çalıştı

İKİ ay daha koltuğunda oturacak olan ABD Başkanı Barack Obama önceki gün Almanya’nın başkenti Berlin’de Alman Başbakanı Angela Merkel ile yediği akşam yemeğinin ardından dün de Avrupalı liderlerle beraber mini bir zirve düzenledi.

18.11.2016Dünya
Trump sadece Türkiyeden iki liderle görüştü

Trump sadece Türkiye'den iki liderle görüştü

Donald Trump'ın ABD'deki başkanlık seçimlerini kazandıktan sonra dünya genelinde 29 lider ya da üst düzey yetkiliyle görüştüğü açıklandı.

17.11.2016Dünya
İtalya Başbakanından AB hamlesi: Bayrağı kaldırttı

İtalya Başbakanı'ndan 'AB' hamlesi: Bayrağı kaldırttı!

İtalya Başbakanı Matteo Renzi, resmi konutunda düzenlediği basın toplantısından önce AB bayrağını kaldırttı.

16.11.2016Dünya
Avrupa ve ABD: Derinden rahatsız etti

Avrupa ve ABD: Derinden rahatsız etti

ABD, AB ve Almanya’dan HDP’ye operasyonla ilgili yapılan açıklamalarda kaygı ve rahatsızlık dile getirildi. AB ülkelerinin Ankara büyükelçileri dün olağanüstü toplandı. Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz gözaltıların ürkütücü sinyal verdiğini söyledi. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, ‘Derinden rahatsız etti’ dedi.

4.11.2016Dünya
Deprem bölgesinde zemin 70 santimetre çöktü

Deprem bölgesinde zemin 70 santimetre çöktü

İtalya'nın orta kesimini vuran 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından bölgede zeminin, yer yer 70 santimetre kadar çöktüğü bildirildi.

31.10.2016Dünya

Yazar Sonuçları

Beyaz boksör külodu ile sürgünde bile zamparalık yapan faşist

OKYANUS atıklarından yapılmış, turkuaz renkli spor ayakkabılarımı çıkarıp kuma bastım...

14.07.2018

Nereye?

CEVABI bilinmeyen bir sorudur bu; sadece bizde değil, dünyada da.

5.12.2016

AB’de iki kritik sınav

İNGİLTERE’nin AB’den ayrılma kararı, ABD’de ülkenin kendi içine dönmesini savunan Donald Trump’ın iktidara gelmesinin ardından Avrupa’da pazar günü iki kritik sınav var.

1.12.2016