EKSTRA
MENÜ

Maske Üretimi

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 628 haberi bulunmuştur.

Maske Üretimi Haberleri

Bakan Pekcan: Maskede fahiş fiyat artışı yapan 24 firmaya para cezası uygulandı

Bakan Pekcan: Maskede fahiş fiyat artışı yapan 24 firmaya para cezası uygulandı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulu’nca incelemeye alınan 40 firmadan, maskede fahiş fiyat artışı yaptığı tespit edilen 24 firmaya idari para cezası uygulandığını açıkladı.

19.04.2021Ekonomi
Sultanbeylide 60 bin adet kaçak tıbbi maske ele geçirildi

Sultanbeyli'de 60 bin adet kaçak tıbbi maske ele geçirildi

Sultanbeyli'de izin belgesi olmadan tıbbi maske üretimi yaptığı tespit edilen bir iş yerine baskın düzenlendi. Baskında 60 bin adet kullanıma hazır tıbbi maske ele geçirilirken, iş yeri zabıta ekiplerince mühürlendi.

7.04.2021Gündem
Kalitesiz maskelere dikkat

Kalitesiz maskelere dikkat

Uzmanlar artan mutasyonlu virüs vakalarına karşı özellikle çift maske takılması konusunda uyarıda bulunurken, piyasadaki maskelerin hâlâ yeterli standartta olmadığı belirtildi. Özellikle meltblown koruyucu olmayan ürünlere karşı harekete geçen yetkili kurumlar 400’ün üzerinde markaya ait maskeyi teste aldı. Çıkacak sonuca göre bu maskelerin büyük bölümü piyasadan toplatılacak.

6.04.2021Ekonomi
İstanbul’daki ‘fabrika okul’

İstanbul’daki ‘fabrika okul’

İstanbul’un Küçükçekmece ilçesindeki Nahit Menteşe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri, hem kendine hem de 23 ayrı okula maske üretim makinesi yaptı. Bu makinelerle okullar 50 milyon adet cerrahi maske üretirken, döner sermaye cirosunu 9 milyon 468 bin 680 ÿliraya çıkaran Nahit Menteşe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020 yılının en çok gelir elde eden okulu oldu.

3.02.2021Eğitim
Türkiye rekoru bu okulda... Yaptıkları makineyle 2020nin en çok gelir elde eden lisesi oldu

Türkiye rekoru bu okulda... Yaptıkları makineyle 2020'nin en çok gelir elde eden lisesi oldu

Nahit Menteşe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde öğretmenler ve öğrenciler maske üretim makinesi yaptı ve 23 okula dağıtımını gerçekleştirdi. Bu makinelerle lise, 2020'nin en çok gelir getiren okulu oldu.

3.02.2021Ekonomi
Meslek liseleri fabrikaya döndü

Meslek liseleri fabrikaya döndü

Antalya'daki mesleki ve teknik liseler, halk eğitim merkezleri ve olgunlaşma enstitüsü, koronavirüs sürecinde maske ve dezenfektan üretim merkezlerine dönüştü. Usta öğreticiler ve öğrencilerin toplam maske üretimi 5 milyon 784 bine, dezenfektan ve diğer temizlik ürünleri ise 370 tona yaklaştı. Üretimlerde çalışan öğrenciler, aylık 3 bin TL'yi bulan kazanç sağlıyor.

30.01.2021Eğitim
Pandemi döneminde okullar fabrikaya dönüştü

Pandemi döneminde okullar fabrikaya dönüştü

ANTALYA'daki mesleki ve teknik liseler, halk eğitim merkezleri ve olgunlaşma enstitüsü, koronavirüs sürecinde maske ve dezenfektan üretim merkezlerine dönüştü. Usta öğreticiler ve öğrencilerin toplam maske üretimi 5 milyon 784 bine, dezenfektan ve diğer temizlik ürünleri ise 370 tona yaklaştı. Üretimlerde çalışan öğrenciler, aylık 3 bin TL'yi bulan kazanç sağlıyor.

30.01.2021Gündem
Kırıkkalede, maske atölyesinde yangın

Kırıkkale'de, maske atölyesinde yangın

KIRIKKALE'nin Yahşihan ilçesinde, cerrahi maske üretimi yapılan atölyede çıkan yangın itfaiye tarafından söndürüldü.

8.01.2021Gündem
2020: Eğitimde kırılma ve fırsatlar yılı

2020: Eğitimde kırılma ve fırsatlar yılı

Küresel bir salgının bizi aldığımız nefesle sınaması, temel beşeri gerekliliğimiz olan sosyalleşme ihtiyacımızı elimizden alması hem bireysel hem de kurumsal anlamda ağır bir sınavdı. 2020 bu yüzden dünya tarihinde pek çok alanda büyük kırılmalar yarattı.

28.12.2020Eğitim
İstanbulun göbeğinde inanılmaz olay

İstanbul'un göbeğinde inanılmaz olay!

İstanbul Şişli'de, birlikte ticaret yaptıkları eski ortaklarını kaçıran 4 Çinli gözaltına alındı. Polis tarafından kurtarılan H.W. ise kendisini kaçıranlarla daha önceden maske üretimi ile ilgili iş yaptıklarını, son işlerinde firmanın sadece kendisiyle çalışmak istemesi nedeniyle kaçırıldığını iddia etti. Kaçırılma anları kameralar tarafından kaydedildi.

25.12.2020Gündem
Son dakika haberler: İstanbulun göbeğinde inanılmaz olay 4 Çinli adliyeye sevk edildi

Son dakika haberler: İstanbul'un göbeğinde inanılmaz olay! 4 Çinli adliyeye sevk edildi

İstanbul Şişli'de, birlikte ticaret yaptıkları eski ortaklarını kaçıran 4 Çinli gözaltına alındı. Polis tarafından kurtarılan H.W. ise kendisini kaçıranlarla daha önceden maske üretimi ile ilgili iş yaptıklarını, son işlerinde firmanın sadece kendisiyle çalışmak istemesi nedeniyle kaçırıldığını iddia etti. Kaçırılma anları kameraya yansıdı.

25.12.2020Gündem
Herkesin gözü önünde güpegündüz kaçırdılar 4 Çinli iş insanının o anları kamerada

Herkesin gözü önünde güpegündüz kaçırdılar! 4 Çinli iş insanının o anları kamerada

Son dakika haber... İstanbul Şişli'de, 4 Çinli tarafından sokak ortasında güpegündüz kaçırılan eski ortağın o anları kameraya yansıdı. Fulya Ortaklar Caddesi'nde dün 14.00 sıralarında yaşanan olay sonrası ekipler harekete geçti. Birlikte maske ticareti yaptıkları eski ortaklarını kaçıran 4 Çinli adliyeye sevk edildi.

25.12.2020Haber
Maskeciler Rekabet Kurulu önünde savunma yaptı: Hammadde fiyatları  yüzde 600 arttı

Maskeciler Rekabet Kurulu önünde savunma yaptı: Hammadde fiyatları yüzde 600 arttı

Maske üretimi alanında faaliyet gösteren 13 firmanın, COVID-19 salgını döneminde birlikte yüksek fiyat artışları yapmak suretiyle 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal edip etmediğinin tespiti amacıyla yürütülen soruşturma tamamlandı.

23.12.2020Ekonomi
20 kuruşluk maske tehlikesi

20 kuruşluk maske tehlikesi

Merdiven altı maske üretimi sebebiyle vaka sayılarındaki düşüşün tam anlamıyla gerçekleşmediğine dikkat çeken Or-El Medikal Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Duman, “Evlerde tanesi 20 kuruşa üretilen maskeler yüzünden, sisteme kayıtlı firmalar batıyor. Maskenin 60 kuruştan aşağı satılması mümkün değil. Ancak satan da alan da bunu dinlemiyor. Dev firmalar bile maliyetten kaçmak için kalitesiz maskeyi tercih ediyor” dedi.

18.12.2020Ekonomi
Türkiyenin medikal tekstil ihracatı 10 ayda 1 milyar doları aştı

Türkiye'nin medikal tekstil ihracatı 10 ayda 1 milyar doları aştı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele sürecinde önemi artan medikal ürünlerde Türkiye'nin ihracatı milyar dolar sınırını aştı.

30.11.2020Ekonomi
Günel Zeynalova: Azerbaycan’da konser vereceğim

Günel Zeynalova: Azerbaycan’da konser vereceğim

Uzun süredir Türkiye’de yaşayan Azerbaycanlı şarkıcı Günel Zeynalova, önceki gün Vadistanbul’daydı.

15.11.2020Magazin
Korona fırsatçılarına büyük darbe Fabrika kurmuşlar

Korona fırsatçılarına büyük darbe! Fabrika kurmuşlar

Bursa’nın İnegöl ilçesinde, polis ekiplerince bir fabrikaya düzenlenen operasyonda kaçak üretilmiş 152 bin 600 adet maske ele geçirildi.

23.10.2020Gündem
Festo Türkiye, Covid-19 ile mücadelesini belgelendirdi

Festo Türkiye, Covid-19 ile mücadelesini belgelendirdi

Tüm dünyada 300.000’den fazla partnerine endüstriyel otomasyon ürünleri ve sistemleri sağlayan Festo, ilk günden başlayarak korona krizini hafifletme konusundaki sosyal görevini ciddiye aldı ve acil solunum cihazının geliştirilmesi, koruyucu yüz maskelerinin üretimi, laboratuvar test sistemlerinin otomasyonu, aşı üretim sistemleri gibi çeşitli özel destek projeleri başlattı.

Uzmanlar uyardı: 5 kezden fazla kullanmayın

Uzmanlar uyardı: 5 kezden fazla kullanmayın

Covid-19 salgınıyla mücadele başta olmak üzere virüs sonucu ortaya çıkan solunum yolu hastalıklarının önlenmesi ve kontrolüne yönelik tedbirlerin başında gelen doğru maske kullanımı, bulaşın önlenmesi bakımından hayati önem taşıyor.

20.10.2020Gündem
Muğla’da işitme engellilere özel şeffaf maske üretildi

Muğla’da işitme engellilere özel şeffaf maske üretildi

MUĞLA Büyükşehir Belediyesi’nce işitme engellilere özel şeffaf maske üretildi.

16.10.2020Gündem
İzmirde ruhsatsız maske üreten iş yerine baskın

İzmir'de ruhsatsız maske üreten iş yerine baskın

İZMİR'in Karabağlar ilçesinde polisin, ruhsatsız maske üretimi yapan bir iş yerine yaptığı baskında, 92 bin maske ve maske yapımında kullanılan 125 rulo kumaş ele geçirildi.

5.10.2020Gündem
Tuncelide usta öğreticiler, öğrenciler için 30 bin maske üretti

Tuncelide usta öğreticiler, öğrenciler için 30 bin maske üretti

TUNCELİ’de Halk Eğitim Merkezi’nde görevli usta öğreticiler, 84 bin nüfusa sahip ilde öğrencilere ve vatandaşlara ulaştırılmak üzere 30 bin maske üretti. İl Milli Eğitim Müdürü Gürsel Ekmekci, "Maskelerimizi 2’şer tane olmak üzere okullar açıldığı günden itibaren, anaokuluna ve birinci sınıfa giden tüm çocuklarımıza dağıttık" dedi.

1.10.2020Gündem
Pet şişeleri giyeceğiz

Pet şişeleri giyeceğiz

Zorlu Tekstil pandemide akıllı tekstil üretimine odaklandı. 30 kez yıkanabilir 5 milyon maskeyi Marks&Spencer’a satan Zorlu Tekstil yatırımını yaptığı yeni tesisinde pet şişelerden iplik üretecek. Böylece plastik şişe atıklarının doğada çevre kirliliği yapmasını önleyecek ve ekonomiye kazandırılacak.

1.10.2020Ekonomi
17 milyon dolarlık maske, önlük, tulum ihracatı

17 milyon dolarlık maske, önlük, tulum ihracatı

Akdeniz Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (AHKİB) Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Tekin, ağustos ayında ihracatın zirvesine yerleşen Türk hazır giyim ve konfeksiyon sektörünün elde ettiği başarıda Covid-19 salgınından koruyan cerrahi maske, önlük ve tulum gibi ürünlerin başrol oynadığını belirtip, “Cerrahi maske ve koruyucu giysi ihracatında rekor artışlar yakalayan sektörümüz, bu ürünlerin dış satımında hibe şartının kaldırılmasını bekliyor. Bu sağlanırsa maske ve koruyucu giysi ihracatımızı üç katına çıkartabiliriz” dedi.

28.09.2020Ekonomi
Bangladeş’te Kızılay maskesi

Bangladeş’te Kızılay maskesi

MYNMAR 2017 yılında gerçekleşen katliamdan kaçan yüz binlerce Rohingyalı mülteci komşu ülke olan Bangladeş’e sığınmış, mülteciler Cox’s Bazar’da bulunan kamplara yerleştirilmişti. Yaklaşık 850 bin mültecinin bulunduğu kamplarda mültecilere gıda, sağlık ve barınma gibi çeşitli konularda destek veren Türk Kızılay’ı bu kez koronavirüse yönelik bir projeyi uygulamaya soktu. Yaklaşık 650 mülteci ailenin kaldığı “Kızılay Köyü’nde” mayıs ayında küçük bir dikiş atölyesi kuruldu.

14.09.2020Gündem
Bakan Selçuk: Koruyucu maske üretimi okullardan gelen talepler doğrultusunda devam ediyor

Bakan Selçuk: Koruyucu maske üretimi okullardan gelen talepler doğrultusunda devam ediyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, koruyucu maske üretiminin 48 ilde 139 okulda gelen talepler doğrultusunda devam ettiğini belirterek, "Bugüne kadar 50 milyon maske, 1 milyon yüz koruyucu siperlik, 1 milyon tek kullanımlık önlük/tulum, 6 milyon litre yüzey dezenfektanı, 600 bin litre el dezenfektanı ve 25 bin litre kolonya üretildi" dedi.

12.09.2020Gündem
Okullara uzaktan eğitim kılavuzları

Okullara uzaktan eğitim kılavuzları

Hisar Okulları tüm eğitim sektörüne açık kaynak oluşturacak üç rapor yayınladı.

2.09.2020Eğitim
LG koronavirüse karşı akıllı maske geliştiriyor

LG koronavirüse karşı akıllı maske geliştiriyor

Güney Kore merkezli teknoloji üreticisi LG, koronavirüs salgınında kullanımı zorunlu olan maskeleri 'akıllı' bir hale getirmek için düğmeye bastı. LG PuriCare Wearable ismini taşıyan bu özel maske bakın nasıl çalışacak, ne işe yarayacak?

28.08.2020Teknoloji
Temmuz ayında 1200 teşvik belgesi alınırken yapılacak yatırımlar dikkat çekti: Batman’da yazılım, Samsun’da cep telefonu

Temmuz ayında 1200 teşvik belgesi alınırken yapılacak yatırımlar dikkat çekti: Batman’da yazılım, Samsun’da cep telefonu

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından, temmuzda 1200 yatırım teşvik belgesi verildi. Belge verilen projelerin sabit yatırım tutarı 22 milyar 467 milyon TL olarak hesaplanırken, bu yatırımların gerçekleştirilmesiyle 33 bin 174 kişinin istihdam edilmesi planlanıyor. Teşvik belgesi alanlar arasında yazılım tesisi, cep telefonu fabrikası ve maske üretim tesisi gibi yatırımlar bulunuyor.

27.08.2020Ekonomi
Maskede şampiyonlar liginde

Maskede şampiyonlar liginde

Ortadoğu, Afrika ve Doğu Avrupa’nın en büyük temizlik kâğıdı üreticisi Hayat Holding iştiraki Hayat Kimya Başkan Yardımcısı İbrahim Güler, “Pandemi sonrasında başlattığımız, kendi hammaddemizle ürettiğimiz cerrahi maske işiyle dünyanın en büyük cerrahi maske üreticilerinden olduk” dedi. Günde 7 milyon cerrahi maske üreten Hayat, ürettiği maskelerin yüzde 50’sini ihraç edecek.

24.08.2020Ekonomi
Bağcılarda operasyon... 36 bin adet ele geçirildi

Bağcılar'da operasyon... 36 bin adet ele geçirildi

İstanbul Bağcılar’da kaçak maske üretimi yaptığı belirlenen tekstil atölyesine düzenlenen operasyonda 36 bin maske ele geçirildi.

13.08.2020Gündem
Samsung koronavirüs test merkezi kuruyor

Samsung koronavirüs test merkezi kuruyor

Koronavirüs salgını nedeniyle zor günler geçiren ve pek çok mağazasını kapatmak zorunda kalan Samsung, diğer yandan koronavirüse karşı mücadelede önemli bir adım atıyor ve kendi COVID-19 test merkezini kuruyor.

3.08.2020Teknoloji
İhracatçı, kayıplarını telafi etmeye başladı

İhracatçı, kayıplarını telafi etmeye başladı

TİM Başkanı İsmail Gülle "İhracatçılarımız, seri reflekslerle mart ortasından mayıs sonuna kadarki süreçte ihracatta yaşadığı kayıpları telafi etmeye başladı. Elbette bu kaybın tamamen telafisi dünya ticaretindeki koşullara da bağlı, salgının önümüzdeki aylardaki seyri bunu belirleyecek" dedi.

29.07.2020Ekonomi
Ambulans taksi skandalının ardından o isim hakkında yeni suçlama

Ambulans taksi skandalının ardından o isim hakkında yeni suçlama!

Romanya merkezli bir şirket, maske ve tulum almak üzere ödeme yaptığı İstanbul’daki iki firmanın sahipleri hakkında ‘dolandırıcılık’ iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. ‘Ne malı alabildik ne parayı’ denilen suç duyurusunda, şüphelilere ulaşılamadığı öne sürüldü. Şikâyet başvurusunda bulunulan isimlerden biri, bir süre önce kiraladığı ambulansla, özel taksi hizmeti vermesi ile gündeme gelmişti.

27.07.2020Gündem
Öğretmenlerin geliştirdiği makine günde 30 bin maske üretiyor

Öğretmenlerin geliştirdiği makine günde 30 bin maske üretiyor

Bursa'da, Ali Osman Sönmez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesince bir firmanın desteğiyle yapılan makine sayesinde günde 30 bin cerrahi maske üretiliyor.

27.07.2020Teknoloji
Ümraniyede bulunan fabrikada ultrasonik maske üretimi yapılıyor

Ümraniye'de bulunan fabrikada ultrasonik maske üretimi yapılıyor

Ümraniye'de yaklaşık 30 yıldır toptan medikal ürün satışı yapan bir firma, pandemi sürecinde 100 milyona yakın maske üretti.

9.07.2020Ekonomi
Sultanbeylide sahte maske operasyonu

Sultanbeyli'de sahte maske operasyonu

Sultanbeyli'de sahte maske üretimi yapılan tekstil atölyesine düzenlenen operasyonda 16 bin sahte maske ele geçirildi. Atölye mühürlendi.

18.06.2020Gündem
Yüzen fabrikalar ABD yolunda maske üretecek

"Yüzen fabrikalar" ABD yolunda maske üretecek

Koronavirüs salgınıyla dünyada maskeye olan talep arttı. Temmuz ayında İstanbul’dan ABD’ye gidecek Yunus Emre, Rumi ve İbn-i Sina isimli 3 gemide, seyir halindeyken maske üretimi yapılacak. O maskeler gidilen ülkelere ihraç edilecek. Gemilerin hazırlıkları Tuzla Tersanesi’nde sürüyor.

11.06.2020Ekonomi
‘Uzaktan eğitim, sistemimizin parçası olacak’

‘Uzaktan eğitim, sistemimizin parçası olacak’

'Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları', bu kez Kahramanmaraş’ta yapıldı. Meslektaşları, salgın sürecinde her bir öğrenciye ulaşmak için ürettikleri çözümleri Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile paylaştı. Bazı özel konularda uzaktan eğitime devam edilmesini isteyen öğretmenlere Selçuk, “Uzaktan eğitimi önümüzdeki yıllarda da Türk eğitim sisteminin olağan bir parçası haline getirmek için yeni bir proje çalışmasının içindeyiz” yanıtını verdi.

6.06.2020Eğitim
Sertifikasyonlu turizm tesislerinde pandemiden uzak güvenli ortam sağlanacak

Sertifikasyonlu turizm tesislerinde pandemiden uzak güvenli ortam sağlanacak

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam, bakanlığın oluşturduğu sertifikasyon standartlarını yerine getiren turizm tesislerinde pandemiden uzak güvenli bir ortam sağlanacağını bildirdi.

28.05.2020Seyahat
Yaz ayları için konforlu maskeler geliyor

Yaz ayları için konforlu maskeler geliyor

Bursa Teknoloji Koordinasyon ve Ar-Ge Merkezi, Kovid-19'a karşı birçok kez yıkanıp kullanılabilen antibakteriyel özellikli, ısı, nem ve hava geçirgenliğine sahip "konforlu" maskeler geliştirilmesi için firmalara test ve danışmanlık sistemi sunuyor.

26.05.2020Teknoloji

Yazar Sonuçları

Pandemi fırsatçılığı

Hükümetin tam da yeni yasaklar yerine, kurallara uymayanlara ceza uygulamasını benimsediği yeni pandemi mücadelesinde, karar vericilerin derhal gündemine almaları gerektiğini iki konuyu iletiyoruz.

27.09.2020

Maskeler ne kadar güvenli

Pandemiyi kontrol altına almanın en önemli unsurlarından birinin maske takmak olduğu kesinleşti.

21.09.2020

Haydar Ali Yıldız

Beyoğlu... İstanbul’da kültür, tarih, eğlence denince ilk akla gelen ilçelerden biri. O meşhur ilçe karanlık pandemi günlerini ardında bıraktı.

12.06.2020