EKSTRA
MENÜ

Marshall Adaları

Marshall Adaları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Marshall Adaları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 229 Marshall Adaları haberi bulunmuştur.

Marshall Adaları Haberleri

PLATFORM TAŞIYAN GEMİ İSTANBUL BOĞAZINDAN GEÇTİ

PLATFORM TAŞIYAN GEMİ İSTANBUL BOĞAZI'NDAN GEÇTİ

Çin bayraklı 216 metre uzunluğundaki 'Xiang Yun Kou' isimli gemi, güvertesinde bulunan Marshall Adaları Bayraklı 21 bin 815 grostonluk, 107.1 metre uzunluğunda ve 108.6 metre genişliğindeki petrol ve doğalgaz arama platformu 'Ocean Endeavor' ile Marmara Denizi'nden İstanbul Boğazı'na saat 07.00'da giriş yaptı. Saat 08.00 sıralarında ise gemi Dolmabahçe açıklarında durdu. Geminin neden durduğu henüz öğrenilemezken, yaklaşık yarım saat sonra gemi tekrar hareket etti. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü?ne ait 2 römorkör de gemigeçişi sırasında eşlik ediyor. Bulut MULHİM İstanbul DHA

25.03.2014Haber
Gemi ve yat ihracatının iki aylık performansı şaşırttı

Gemi ve yat ihracatının iki aylık performansı şaşırttı

Türkiye'de 2013 yılını 1,1 milyar dolarlık rekor dış satımla kapatan gemi ve yat sektörünün ihracatı, yılın ilk iki ayında, geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 32 düşüşle 143 milyon 708 bin dolara geriledi.

5.03.2014Ekonomi
El Salvadorlu balıkçıya yamyam şüphesi

El Salvadorlu balıkçıya yamyam şüphesi

Geçtiğimiz haftalarda Pasifik Okyanusu’ndaki Marshall Adaları’nda kıyıya çıkan ve 13 aydır küçük bir kayık üzerinde yaşam savaşı verdiğini iddia eden El Salvadorlu balıkçı Jose Salvador Alvarenga’nın birlikte denize açıldığı 25 yaşındaki balıkçı ile ilgili yaptığı çelişkili açıklamalar ve “iyi beslenmiş, sağlıklı” görünümü yamyamlık şüphelerinin doğmasına neden oldu.

8.02.2014Dünya
İlk iş saçlarını kestirdi

İlk iş saçlarını kestirdi

Büyük Okyanus’ta (Pasifik) teknesiyle kaybolduktan sonra 13 ay boyunca kaplumbağa kanı içip, elleriyle balık ve kuş avlayarak hayatta kalan El Salvadorlu balıkçı, Marshall Adaları’nın başkenti Majuro'ya getirildikten sonra yerleştirildiği otelde ilk iş saçını sakalını kestirdi.

5.02.2014Dünya
Medeniyete geri döndü

Medeniyete geri döndü

Büyük Okyanus’ta (Pasifik) teknesiyle kaybolduktan sonra 13 ay boyunca kaplumbağa kanı içip, elleriyle balık ve kuş avlayarak hayatta kalan El Salvadorlu balıkçı, Marshall Adaları’nın başkenti Majuro'ya getirildi. Balıkçının hikayesi, Tom Hanks'in Yeni Hayat filminde canlandırdığı ve ıssız adada tam dört yıl geçiren karakteri akıllara getirdi.

3.02.2014Dünya
Okyanusun ortasında 16 ay

Okyanusun ortasında 16 ay

BÜYÜK Okyanus’ta (Pasifik) ‘Pi’nin Hayatı’ ve ‘Cast Away’ (Yeni Hayat) gibi Hollwyood filmlerini andıran bir macera yaşandı.

31.01.2014Dünya
Gemi ve yat ihracatı katladı

Gemi ve yat ihracatı katladı

Gemi ve yat ihracatı, ağustosta geçen yılın aynı ayına göre yaklaşık yüzde 120 artarak 139 milyon 246 bin dolara ulaştı.

3.09.2013Ekonomi
Türk gemisi Singapur Boğazında çarpıştı

Türk gemisi Singapur Boğazı'nda çarpıştı

Merkezi İstanbul Bayrampaşa’da bulunan Beks Gemi İşletmeciliği A.Ş.’ye ait M/V Beks Halil adlı gemi 1 Mart'ta Singapur Boğazı'ndan geçtiği sırada önündeki gemiye çarptı.

4.03.2013Ekonomi
TÜRK GEMİSİ SİNGAPUR BOĞAZINDA ÇARPIŞTI

TÜRK GEMİSİ SİNGAPUR BOĞAZI'NDA ÇARPIŞTI

Merkezi İstanbul Bayrampaşa’da bulunan Beks Gemi İşletmeciliği A.Ş.’ye ait M/V Beks Halil adlı gemi seyir halindeyken önündeki gemiye çarptı. Marshall Adaları bayrağı taşıyan ve 2011 yılı yapımı 192 metre uzunluğundaki dökme yük gemisi Singapur Boğazında seyir halindeyken önündeki gemiye çarptı. Kaza anı saniye-saniye görüntülendi. Edinilen bilgilere göre kazadan ölen veya yaralanan olmadı.

4.03.2013Haber
Uyuşturucu baronu Lopeze baskın

Uyuşturucu baronu Lopez'e baskın

Ekvator'dan Marshall Adaları Bandıralı 'Taurus' adlı gemiyle Mersin Limanı'na getirilen muz yüklü konteynere yapılan operasyonda, 3 milyon lira değerinde, 20 kilo 880 gram kokain ele geçti. Organizatör İspanyol P. Lopez Perez'in de arasında bulunduğu 4 kişi yakalandı.

1.03.2013Gündem
BMden İsraile nükleer’ çağrı

BM'den İsrail'e 'nükleer’ çağrı

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, İsrail'in bir an önce nükleer programını incelemeye açması çağrısı yapan ve Ortadoğu'da nükleer silahları yasaklamak için üst düzey toplantıyı destekleyen karar tasarısını kabul etti.

4.12.2012Gündem
İsrail’in korktuğu başına gelecek mi

İsrail’in korktuğu başına gelecek mi

BM Genel Kurulu’nda ‘gözlemci devlet’ statüsü kazanan Filistin’in İsrail’i Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne şikâyet edip etmeyeceği merak konusu.

30.11.2012Gündem
Türk insanı kazancının çoğunu beş ülkeye veriyor

Türk insanı kazancının çoğunu beş ülkeye veriyor

Türkiye dış ticarette 5 ülkeye verdiği açık ile 2012 yılının ilk ayında 5.2 milyar dolar döviz kaybına uğradı. 2012 yılı Ocak ayında Rusya, Çin, İran, ABD ve Güney Kore’ye verilen bu açık, 7 milyar doları aşan toplam dış ticaret açığının yüzde 74’ünü karşılık geldi.

3.03.2012Ekonomi
ABD yarım saat içinde istediği yeri vurabilecek

ABD yarım saat içinde istediği yeri vurabilecek

ABD ordusu sesten beş kat daha hızlı hareket eden ve dünyanın herhangi bir yerini 30 dakika içinde vurma potansiyeline sahip bir silah geliştirdiğini açıkladı.

19.11.2011Gündem
Denizdeki krize 15 dakikada müdahale

Denizdeki krize 15 dakikada müdahale

Marshall Adaları bayraklı, İstanbul-Kuşadası seferini yapan dev yolcu gemisi Marina, önceki gece Çanakkale Boğazı Akbaş mevkii önlerindeyken, yolcularından Belçikalı 65 yaşındaki Lorenzo Crace kalp krizi geçirdi.

4.11.2011Gündem
Somalili korsanlar Yunan gemisini kaçırdı

Somalili korsanlar Yunan gemisini kaçırdı

Somalili korsanlar, Aden Körfezi açıklarında seyreden bir Yunan gemisini kaçırdı.

1.11.2011Gündem
38 atlet tek başına takım olacak

38 atlet tek başına takım olacak

Güney Kore'nin Daegu kentinde 27 Ağustos-4 Eylül tarihlerinde düzenlenecek 13. Dünya Atletizm Şampiyonası'na 38 ülke tek atletle katılıyor.

23.08.2011 Spor
Çin’e verilen dış ticaret açığı yüzde 46 arttı

Çin’e verilen dış ticaret açığı yüzde 46 arttı

Türkiye’nin 2011 yılının ilk 4 ayında 33.7 milyar dolara ulaşan dış ticaret açığının yüzde 18.2’sini Çin’e verilen dış ticaret açığı oluşturdu. Ocak-Nisan döneminde Türkiye’nin Çin’e verdiği dış ticaret açığı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 45.7 artışla 6.1 milyar doları aştı. Çin’i yüzde 16 payla Rusya izledi. Türkiye’nin en çok petrol ithal ettiği ülkeler arasında yer alan Rusya’ya verilen dış ticaret açığı yılın ilk 4 ayında geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 6.6 azalışla 5.4 milyar dolar düzeyinde gerçekleşti.

6.06.2011Ekonomi
Gemi sanayicileri bartera yöneliyor

Gemi sanayicileri bartera yöneliyor

İstanbul Gemi ve Yat İhracatçıları Birliği Başkanı Başaran Bayrak, 2011 yılının ilk 4 aylık dönemi ihracatında yüzde 78'lik artış gösteren gemi sanayicilerinin 2023 hedefi olan 10 milyar doları yakalamak için alternatif ticaret yöntemlerinden “Barter ticareti”ni benimsediklerini, ancak Türkiye'de bu modelin uygulanması için devletin bu ticarete aracılık etmesi ya da bağımsız barter şirketlerinin devreye alınması gerektiğini bildirdi.

8.05.2011Gündem
Füze kalkanında fiyasko

Füze kalkanında fiyasko

Bush Yönetimi’nin 2000’den beri kurmaya çalıştığı füze kalkanı projesine yönelik denemeler fiyaskoyla sonuçlanıyor.

16.12.2010Dünya
BM İklim Konferansı Meksikada başladı

BM İklim Konferansı Meksika'da başladı

Sanayi ürünlerindeki karbondioksit salımından kaynaklanan iklim ısınmasına çare bulmak için Meksika'nın Cancun kentinde düzenlenen Birleşmiş Milletler İklim Konferansı başladı.

30.11.2010Dünya
Issız adadan sevgilerle...

Issız adadan sevgilerle...

Sydney Başkonsolosu Recep Peker, Türkiye’ye çok uzak coğrafyalarda, ülkenin adını duyurmuş bir diplomattı... 9 gün önce kanserden kaybettiğimiz Peker’in, Pasifik’in ortasındaki bir ada ülke olan Nauru’dan 2009 yılında bir internet kafeden gönderdiği mektubunu Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu elinden düşürmüyor. Peker, mektubunda Türkiye’nin jeneratör yardımının adaya nasıl hayat verdiğini anlatıyor.

24.07.2010Gündem
Somalili korsanlar iki gemiyi serbest bıraktı

Somalili korsanlar iki gemiyi serbest bıraktı

Somalili korsanlar tarafından mart ayında kaçırılan fuel oil yüklü tanker ve bir balıkçı teknesi serbest bırakıldı.

20.07.2010Dünya
Schwarzenegger ailesinin rüya tatili sona erdi

Schwarzenegger ailesinin rüya tatili sona erdi

ABD'de Kaliforniya Eyaleti'nin ‘Terminatör’ filmiyle ünlü Valisi Arnold Schwarzenegger'in eşi ve dört çocuğu ile kuzenlerinden oluşan 12 kişi, Fethiye, Marmaris, Datça ve Bodrum koylarındaki bir hafta süren mavi yolculuklarının ardından bugün ülkelerine döndü.

22.06.2010Gündem
MANKENLERİ ARATMAYAN DENİZCİLER

MANKENLERİ ARATMAYAN DENİZCİLER

Avustralya yakınlarındaki Marshall Adaları Cumhuriyeti bandıralı üç katlı, 40 metre uzunluğundaki ``Domani' isimli lüks yat, çok ağır hareketlerle iskeleye yanaşırken, mankenleri aratmayacak güzellikteki kadın denizciler ilgi çekti. Ellerindeki usturmaçalarla yatın güvertesine çıkan kadın görevliler, telsiz talimatı ile yatın yanaşmasını dakikalarca bekledi. Yatın yanaşmasının ardından, karada bir süre telaş yaşandı. Tekneden inen bir rehberin telefonla yaptığı görüşmede, yattakilerin inmek istemediklerini söylemesi dikkat çekti. Olası bir rüzgar durumunda yatın arka kısmının iskeleye çarpmasından endişe edildiği ortaya çıktı. (Haber-Kamera: Mehmet ÇİL / DATÇA (Muğla), (DHA)

19.06.2010Haber
ABD, İran füzesini vuramadı

ABD, İran füzesini vuramadı

İlk kez ABD ordusu İran’ın füze tehdidine karşı hava savunma tatbikatı yaptı. Sözde İran’ın fırlattığı füze, ABD’nin son teknoloji ürünü radar sistemindeki arıza yüzünden vurulamadı. 150 milyon dolar çöpe gitti.

2.02.2010Dünya
ABDnin füzesavarı başarısız oldu

ABD'nin füzesavarı başarısız oldu

ABD, İran ve Kuzey Kore'nin atabileceği türden füzeleri etkisiz hale getirecek füzesavar denemesi başarısızlıkla sonuçlandı.

2.02.2010Dünya
Korsanlar kimyasal madde yüklü gemi kaçırdı

Korsanlar kimyasal madde yüklü gemi kaçırdı

Somalili korsanların kimyasal madde yüklü gemi kaçırdıkları bildirildi.

11.11.2009Dünya
Türkiye yedi ülkeye 23.8 milyar dolar akıttı

Türkiye yedi ülkeye 23.8 milyar dolar akıttı

Türkiye dış ticarette yedi ülkeye verdiği açık ile yedi ayda 23 milyar 814 milyon 976 bin dolar döviz kaybına uğradı.

2.09.2009Ekonomi
Türk firmaları da yabancı yatırımcı oldu

Türk firmaları da "yabancı yatırımcı" oldu

Türk firmaları da “yabancı yatırımcı” oldu. Bu yılın Ocak - Haziran döneminde 59 firma 652,6 milyon dolarlık sermaye ihracı gerçekleştirirken, Türkiye'den toplam sermaye ihracı 9,5 yılda 15,8 milyar dolara ulaştı.

9.08.2009Ekonomi
Türkiye dövizini beş ülkeye akıttı

Türkiye dövizini beş ülkeye akıttı

Türkiye dış ticarette beş ülkeye verdiği açık ile beş ayda 14.3 milyar dolar döviz kaybına uğradı.

7.07.2009Ekonomi
Petrol yüklü tanker Çanakkale Boğazından geçti

Petrol yüklü tanker Çanakkale Boğazı'ndan geçti

Marshall Adaları bayraklı “Astra” adlı petrol yüklü tanker, Çanakkale Boğazı'ndan geçti.

23.05.2009Gündem
Kaçırılan gemiciler serbest bırakıldı

Kaçırılan gemiciler serbest bırakıldı

Nijerya'nın Onne Limanı'na giderken silahlı kişilerin saldırısına uğrayan Aleyna Mercan gemisinden kaçırılan kaptan Sinan Taşkıran ile ikinci makinist Salim Atilla Şengül'ün serbest bırakıldığı bildirildi.

22.04.2009Gündem
Korsanlara büyük darbe

Korsanlara büyük darbe

Gemilerin kabusu haline gelen Somalili korsanlara bugün NATO güçleri kapsamlı bir operasyon düzenledi.

18.04.2009Dünya
Konteyner gemisi, İstanbul Boğazında arızalandı

Konteyner gemisi, İstanbul Boğazı'nda arızalandı

İstanbul Boğazı'nda, Marshall Adaları bandıralı, bir konteyner gemisi arızalandı.

8.11.2008Gündem
ABDden seçim füzesi

ABD'den seçim füzesi

ABD'de dün yapılan tarihi başkanlık seçiminin ardından gece yarısından sonra savaş başlığı taşımayan kıtalararası bir balistik füze denemesi yapıldı.

5.11.2008Dünya
NATO’ya inat, Türk gemisi de kaçırdılar

NATO’ya inat, Türk gemisi de kaçırdılar

Bir aydır ellerinde tuttukları tank yüklü Ukrayna gemisini, çevrelerini saran ABD ve Rus savaş gemilerine rağmen halen rehin tutan, bir Türk firkateyni de dahil bölgeye gönderilen NATO savaş gemilerine rağmen hemen her gün bir gemiye saldıran Somalili korsanların dünkü hedefi, bir Türk gemisiydi. Ya/Sa Denizcilik’in Kanada’dan Çin’e demir cevheri götüren gemisi Neslihan, Aden Köfrezi’nde minik botlu korsanların saldırısına uğradı. Gemi ve 20 kadar mürettebat rehin...

30.10.2008Dünya
Hedefi, dünyayı dolaşan en genç denizci olmak

Hedefi, dünyayı dolaşan en genç denizci olmak

Los Angeles’tan dün yelken açan Zac Sunderland (16), teknesiyle tek başına dünya turu yapan en genç denizci olmaya çalışacak.

14.06.2008Dünya
Bu yatta bir haftalık tatil villa fiyatına

Bu yatta bir haftalık tatil villa fiyatına

SEKİZ ayrı dilde yayın yaparak dünya üzerindeki deniz aracı meraklılarını buluşturan ‘www.lodky.com’ adlı internet sitesinde haftalık kirası 300 bin euro (yaklaşık 600 bin YTL) olduğu belirtilen ‘Lady Christine’ adlı motor yat, Marmaris'e geldi.

5.05.2008Gündem
Kömür boşaltırken zehirlendiler

Kömür boşaltırken zehirlendiler

İskenderun Demirçelik Fabrikaları (İSDEMİR) limanına petrokok kömürü boşaltmak için sırada bekleyen Marshall Adaları Cumhuriyeti bandıralı gemide, Ukrayna ukruklu 5 tayfa zehirlendi. Tayfalardan biri, hayatını kaybetti.

20.09.2007Gündem
İlk özel girişim roketi uzayda

İlk özel girişim roketi uzayda

Dünyanın düşük maliyetli ve özel girişime ait ilk roketi Falcon 1'in (Şahin 1) sonunda uzaya gönderildi.

21.03.2007Gündem
Nükleer denemeler gerçek, tazminatlar sanal

Nükleer denemeler gerçek, tazminatlar sanal

ABD'nin çok sayıda nükleer deneme yaptığı Marshall adalarındaki küçük bir atolün sakinlerinin 307 milyon dolar tazminat almaya hakları olduğu, ancak şimdiye dek metelik bile alamadıkları ortaya çıktı.

19.12.2006Dünya
Gemide petrokok zehirlenmesi: 1 ölü

Gemide petrokok zehirlenmesi: 1 ölü

Bozcaada açıklarında Marshall Adaları bandıralı petrokok yüklü gemide zehirlenen iki gemiciden biri öldü, diğeri tedavi altına alındı.

25.09.2006Gündem
Balıkçılar yamyam çıktı

Balıkçılar yamyam çıktı

Pasifik'te arızalanan tekneleri 9 ay akıntılarla sürüklenen ve Marshall adaları yakınlarında bir Tayvan balıkçı gemisi tarafından kurtarılan üç Meksikalı balıkçıdan biri ölen iki arkadaşlarını yediklerini itiraf etti.

23.08.2006Dünya

Yazar Sonuçları

55 milyon dolarlık tankeri denize indirdi, beyaz bayrak için Malta ve Marshall’ı seçti

Seul’den (Kore) Hyundai Heavy Industries (HHI) Co. Ltd’nin önemli tersanelerinden birinin bulunduğu Gunsan’a 3 saatlik yolculuk için otobüsteyiz.

15.09.2013

Kar yağsa da küresel ısınma sürüyor

Bu dünyada herkesin aynı fikirde olduğu herhangi bir konu yok herhalde. Bir konuda taraf olursanız her zaman sizinle aynı fikirde olmayanlarla karşılaşırsınız.

28.02.2010

İstanbul’da Pasifik Zirvesi

VANUATU, Kribati, Palau, Tonga, Tuvalu, Fiji, Cook Adaları, Nauru, Solomon Adaları, Niue, Marshall Adaları, Papua Yeni Gine, Samua, Micronezia ile Avustralya ve Yeni Zelanda.

7.04.2008