EKSTRA
MENÜ

Marmara Denizi

Marmara Denizi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Marmara Denizi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.100 Marmara Denizi haberi bulunmuştur.

Marmara Denizi Haberleri

Saratovun, Çanakkale Boğazından geçişi görüntülendi

Saratov'un, Çanakkale Boğazı'ndan geçişi görüntülendi

ÇANAKKALE Boğazı'ndan geçen Rus Donanması'na ait 150 borda numaralı savaş gemisi 'Saratov', Marmara Denizi'ne doğru yol aldı. Geminin boğazdan geçişi sırasında güvertesindeki can yelekli askerler dikkat çekti. Rus savaş gemisine güvenlik gerekçesiyle Türk Sahil Güvenlik botu eşlik etti. Geminin boğazdan geçişi sırasında güvertesinde can yelekli askerler olduğu görüldü.

28.05.2020Haber
Rus savaş gemisi Saratovun, Çanakkale Boğazından geçişi görüntülendi

Rus savaş gemisi Saratov'un, Çanakkale Boğazı'ndan geçişi görüntülendi

ÇANAKKALE Boğazı'ndan geçen Rus Donanması'na ait 150 borda numaralı savaş gemisi 'Saratov', Marmara Denizi'ne doğru yol aldı. Geminin boğazdan geçişi sırasında güvertesindeki can yelekli askerler dikkat çekti. Rus savaş gemisine güvenlik gerekçesiyle Türk Sahil Güvenlik botu eşlik etti. Geminin boğazdan geçişi sırasında güvertesinde can yelekli askerler olduğu görüldü.

28.05.2020Gündem
Demokrasi ve Özgürlükler Adası (Yassıada) nerede

Demokrasi ve Özgürlükler Adası (Yassıada) nerede?

Demokrasi ve Özgürlükler Adası açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katılımı ile gerçekleşti. Eski ismi ile Yassıada olarak bilinen Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nda, 1960 darbesi sonrası merhum Başbakanlardan Adnan Menderes ve arkadaşlarının idamlarıyla neticelenen yargılamalar yapılmıştır. Peki, Demokrasi ve Özgürlükler Adası (Yassıada) nerede? Demokrasi ve Özgürlükler Adası ya da eski ismiyle Yassıada hakkında merak edilenler...

27.05.2020Gündem
İstanbul Boğazı turkuaza neden büründü

İstanbul Boğazı turkuaza neden büründü?

İstanbul Boğazı, Ramazan Bayramı’nın ilk günü turkuaz rengine büründü. Özellikle etkili olan rüzgƒrla birlikte boğazın renginin değiştiği gözlenirken, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Toros, renk değişiminin nedenlerini anlattı. Deniz renginin değişimine birçok faktörün etkili olabileceğini belirten Toros, bugünlerde yaşanan renk değişiminin poyrazdan kaynaklandığını söyledi.

26.05.2020Teknoloji
Barajdaki ürküten görüntünün nedeni belli oldu

Barajdaki ürküten görüntünün nedeni belli oldu

Tekirdağ'ın Malkara ile Şarköy ilçeleri arasında 'Trakya'nın GAP'ı' olarak nitelendirilen Çokal Barajı ile Karakarlı Deresi'ndeki balık ölümleriyle ilgili inceleme sürüyor. Çokal Barajı'ndaki balık ölümlerine sudaki oksijen miktarının düşmesinin neden olduğu belirlenirken, Karakarlı Deresi'ne ise dışarıdan müdahale olmadığı bildirildi.

22.05.2020Gündem
Paraşütçüler Türk bayrağını göklerde dalgalandırdı

Paraşütçüler Türk bayrağını göklerde dalgalandırdı

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 101'inci yılı kutlamaları kapsamında yapılan paraşütçülerin Türk bayrağı gösterisi Beyşehir Gölü semalarında güzel görüntüler oluşturdu. Tekirdağ'da da yamaç paraşütçüleri Ganos Dağı etiklerinden uçuş yaparak gökyüzünde Türk bayrakları açtı.

19.05.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Asırların hayaliydi gerçekleştirmek bize nasip oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Asırların hayaliydi gerçekleştirmek bize nasip oldu

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Çanakkale Boğazı’na köprü inşaatının son blokunun konma törenindeki konuşmasında, bu köprünün asırların hayali olduğunu belirterek, “Ülkemizde pek çok hayal gibi bunu da gerçeğe dönüştürmek hamdolsun bize nasip oldu” dedi. Erdoğan, “Kendi alanında ‘dünyanın en uzunu’ unvanına sahip bu köprü, asırlar boyunca 1915 Çanakkale Zaferimizin sembolü olarak Boğaz’ı süsleyecektir” dedi.

17.05.2020Gündem
İstanbul- Tekirdağ sınırındaki tarlalarda, jandarmadan motosikletli denetim

İstanbul- Tekirdağ sınırındaki tarlalarda, jandarmadan motosikletli denetim

İSTANBUL'dan seyahat kısıtlamasının kaldırıldığı Tekirdağ'daki yazlıklarına gitmek için yola çıkanlardan izin belgesi olmayanlar, geri çevrildi. Tarla yollarını kullanarak, geçmek isteyenleri ise motosikletli jandarma timleri yakaladı.

15.05.2020Gündem
Küresel iklim değişikliğinden insanlık hem sorumlu hem endişeli

'Küresel iklim değişikliğinden insanlık hem sorumlu hem endişeli'

Tüm dünya, küresel ısınmaya neden olan iklim değişikliğinin farkında ve endişeli. Bu sorunun insan kaynaklı olduğu ve gelecek için tehlike arz ettiği düşünülüyor. Ancak insanlık, geri dönüş için zamanımız olup olmadığı konusunda ikiye ayrılıyor. Yarıya yakın bir grup geri dönüş için bir fırsat olduğunu savunurken, diğer yarısı artık çok geç kalındığını düşünüyor. Türkiye bu sorunu bir tehdit olarak görürken, Çin karşı çıkıyor. Hindistan’a göre artık her şey için çok geç.

15.05.2020Teknoloji
Görüntüler Tekirdağdan... Tarla yollarından gelmek isteyenler jandarmaya yakalandı

Görüntüler Tekirdağ'dan... Tarla yollarından gelmek isteyenler jandarmaya yakalandı

İstanbul'dan seyahat kısıtlamasının kaldırıldığı Tekirdağ'daki yazlıklarına gitmek için yola çıkanlardan izin belgesi olmayanlar geri çevrilirken, tarla yollarını kullanarak geçmek isteyenler ise jandarma ekiplerince yakalandı.

14.05.2020Haber
Tekirdağa tarla yollarından gelmek isteyenler jandarmaya yakalandı

Tekirdağ'a tarla yollarından gelmek isteyenler jandarmaya yakalandı

İstanbul'dan seyahat kısıtlamasının kaldırıldığı Tekirdağ'daki yazlıklarına gitmek için yola çıkanlardan izin belgesi olmayanlar geri çevrilirken, tarla yollarını kullanarak geçmek isteyenler ise jandarma ekiplerince yakalandı.

14.05.2020Gündem

Isparta'da son dakika deprem mi oldu? En son nerede deprem oldu? Kandilli 13 Mayıs son depremler

Kandilli Rasathanesi'nden alınan son dakika verilere göre Isparta'da deprem meydana geldi. Son dakika deprem Isparta ve çevre illerde vatandaşların kısa süreli panik yaşamasına neden oldu. AFAD son depremler listesinde ise depremin büyüklüğü yer aldı. Yaşanan son dakika Isparta depreminin ardından en son nerede deprem oldu? sorusu bölgede yaşayan vatandaşlar tarafından sorgulanmaya başlandı. İşte, 13 Mayıs AFAD ve Kandilli son dakika depremler listesi ve Türkiye'de meydana gelen son depremlerin büyüklükleri...

13.05.2020Gündem
Seyahat kısıtlamasını yanlış anlayan yazlıkçılar geri çevriliyor

Seyahat kısıtlamasını yanlış anlayan yazlıkçılar geri çevriliyor

İstanbul'dan seyahat kısıtlamasının kaldırıldığı Tekirdağ'daki yazlıklarına gitmek için yola çıkanlardan izin belgesi olmayanlar geri çevrildi. İstanbul’da seyahat kısıtlaması sürdüğü için geri dönmek zorunda kalan yazlıkçılar, Tekirdağ’daki kısıtlamanın kaldırılmasını yanlış anladıklarını söyledi.

13.05.2020Gündem
İzin belgesi olmadan Tekirdağa gelmek isteyenler geri çevrildi

İzin belgesi olmadan Tekirdağ'a gelmek isteyenler geri çevrildi

İçişleri Bakanlığı'nın seyahat kısıtlamasını kaldırdığı Tekirdağ'daki yazlıklarına gelenlerden izin belgesi olmayanlar, jandarma tarafından geri çevrildi.

12.05.2020Haber
Kısıtlama kaldırıldı Yanlış anlayanlar böyle geri döndü...

Kısıtlama kaldırıldı! Yanlış anlayanlar böyle geri döndü...

İçişleri Bakanlığı'nın seyahat kısıtlamasını kaldırdığı Tekirdağ'daki yazlıklarına gelenlerden izin belgesi olmayanlar, jandarma tarafından geri çevrildi.

12.05.2020Gündem
Son depremler.. En son nerede deprem, deprem mi oldu 12 Mayıs deprem listesi

Son depremler.. En son nerede deprem, deprem mi oldu? 12 Mayıs deprem listesi

Son dakika Kandilli depremler listesi, Türkiye genelinde meydana gelen depremlerle güncelleniyor. Ülke genelinde büyük ve küçük çaplı hissedilen depremlere akşam saatlerinde bir yenisi eklendi. Bir çok bölgede yaşanan depremlerin ardından vatandaşlar, deprem mi oldu, en son nerede deprem oldu? sorularının yanıtını internet üzerinden araştırıyor. İşte, 12 Mayıs 2020 son dakika depremler listesi ve bugün meydana gelen depremlerin büyüklükleri.

12.05.2020Gündem
Karacabey nerede Karacabey nerenin ilçesi

Karacabey nerede? Karacabey nerenin ilçesi?

Bursa sınırları içerisinde bulunan Karacabey, zaman zaman gündeme gelmesi dolayısıyla nerede olduğu ile merak edilmeye başlandı. Bursa'nın en büyük beşinci ilçesi olan Karacabey, antik dönemden bu yana yerleşim yeri olarak faaliyet göstermiştir. Peki, Karacabey nerede yer alıyor? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

12.05.2020Gündem
Tekirdağ sahilleri yeniden turuncu renge büründü

Tekirdağ sahilleri yeniden turuncu renge büründü

Marmara Denizi'nin Tekirdağ sahillerinde 6 gün aradan sonra artan plankton (mikroskopla görülebilen tek hücreli canlı) nedeniyle su yeniden yer yer turuncu renk aldı.

12.05.2020Seyahat
Marmara Denizinde yine aynı görüntü

Marmara Denizi'nde yine aynı görüntü

Marmara Denizi'nin Tekirdağ sahilinde plankton (denizde bulunan, mikroskopla görülebilen tek hücreli canlı) çoğalması, deniz suyu renginin yer yer turuncu olmasına yol açtı.

11.05.2020Gündem
Çimpe Kalesi Nerede Çimpe Kalesi Tarihi, Özellikleri Ve Hakkında Bilgi

Çimpe Kalesi Nerede? Çimpe Kalesi Tarihi, Özellikleri Ve Hakkında Bilgi

Çimpe Kalesi Yeşilçam filmlerinde de çok sık karşılaşılan ve bilinen kalelerden biridir. Tarihi ve kültürel açıdan Türkiye'nin en önemli miraslarından biri olarak öne çıkıyor. Peki, Çimpe kalesi nerede? Çimpe kalesi tarihi, özellikleri ve hakkında bilgiler.

9.05.2020Seyahat
Deprem mi oldu En son nerede deprem oldu Kandilli ve AFAD son depremler listesi güncellendi

Deprem mi oldu? En son nerede deprem oldu? Kandilli ve AFAD son depremler listesi güncellendi

Kandilli son dakika depremler listesi Türkiye'de meydana gelen büyük ve küçük depremlerle güncellenmeye devam ediyor. 7 Mayıs depremler listesinde yer alan depremler kapsamında, özellikle Çanakkale, Balıkesir, Muğla gibi yaşanan depremleri hissedenler "Deprem mi oldu? En son nerede deprem oldu?" sorusuna yanıt arıyor. AFAD son depremler verileri de Türkiye'deki depremin büyüklüğü ve derinliği hakkında bilgileri anlık olarak yeniliyor. 7 Mayıs son depremler listesinde Girit Adası Akdeniz'de meydana gelen 3.7 büyüklüğündeki deprem dikkat çekiyor. İşte, son dakika depremler verileri ve bugünkü depremlerin listesi...

7.05.2020Gündem
Son dakika haberler: Marmarayda yarın bir ilk yaşanacak

Son dakika haberler: Marmaray'da yarın bir ilk yaşanacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Asya ve Avrupa’yı boğazın altından kesintisiz demiryolu ile bağlayan Marmaray’dan yarın gece ilk defa yurt içi yük treninin geçeceğini bildirerek, yılda 25 bin konteynerın Anadolu’nun sanayi merkezlerinden yüklenerek Marmaray üzerinden Avrupa yakasına geçeceğini söyledi.

7.05.2020Gündem
Kandilli son dakika depremler listesi: Deprem mi oldu, en son nerede deprem oldu 5 Mayıs

Kandilli son dakika depremler listesi: Deprem mi oldu, en son nerede deprem oldu 5 Mayıs?

Son dakika Kandilli depremler listesi, Türkiye genelinde meydana gelen depremlerle güncelleniyor. Ülke genelinde büyük ve küçük çaplı hissedilen depremlere akşam saatlerinde bir yenisi eklendi. Kandilli son depremler verilerine göre, Akdeniz'de 4,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Bölgede son günlerde yaşanan depremler sonrası vatandaşlar, deprem mi oldu, en son nerede deprem oldu? sorularının yanıtını internet üzerinden araştırıyor. İşte, 5 Mayıs 2020 son dakika depremler listesi ve bugün meydana gelen depremlerin büyüklükleri.

5.05.2020Gündem
Ege ve Akdeniz kıyıları için tsunami uyarısı

Ege ve Akdeniz kıyıları için 'tsunami' uyarısı

Yunanistan'ın Girit Adası'ndaki 6.4 büyüklüğündeki depremin ardından meydana gelen mini tsunamiyi değerlendiren Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir, "Geçmiş yıllarda baktığımızda kıyılarımızda tsunami olduğunu biliyoruz. Olası bir mega depremde kıyılarımızda tsunami yeniden görülebilir" ifadelerini kullandı.

5.05.2020Gündem
Marmara Denizi kızıla büründü

Marmara Denizi kızıla büründü

MARMARA Denizi'nin Gemlik Körfezi'ne bakan kıyısı, tek hücreli organizmaların aşırı derecede üredikten sonra toplu halde su yüzüne çıkmalarıyla ortaya çıkan ALG patlaması sebebiyle kızıla büründü. ALG patlaması olarak bilinen ve her yıl bahar aylarında görülen olayın oluşturduğu manzarayı görenler şaşkınlığını gizleyemedi.

1.05.2020Gündem
Sahilde mavi ışık heyecanı Bildiğim tüm duaları okudum, koşarak kaçtım

Sahilde "mavi ışık" heyecanı! 'Bildiğim tüm duaları okudum, koşarak kaçtım'

İstanbul Büyükçekmece sahilinde denizde 'mavi ışık heyecanı yaşandı. Meraklı vatandaşlar sahile toplanırken Prof. Dr. Reyhan Akçaalan Albay, " Bu gördüğümüz şey bizim 'Biyolüminesans' dediğimiz biyolojik olarak ışık saçma olayı. Denizdeki pek çok canlı tarafından yapılıyor ama burada gördüğümüz tek hücreli, çok küçük, mikroskobik deniz canlıları tarafından yapılan bir şey" dedi. Mavi ışığı gören bir vatandaş, "Çok şaşırdım hatta bildiğim bütün duaları da okudum. Koşarak kaçtım hemen." ifadelerini kullandı.

30.04.2020Gündem
Marmara Denizinde plankton çoğalması

Marmara Denizi'nde plankton çoğalması

Marmara Denizi'nin Tekirdağ sahilinde plankton (mikroskopla görülebilen tek hücreli canlı) çoğalması, deniz suyu renginin yer yer turuncu olmasına yol açtı.

28.04.2020Haber
Marmara Denizinde şaşırtan görüntü

Marmara Denizi'nde şaşırtan görüntü

Marmara Denizi'nin Tekirdağ sahilinde plankton (mikroskopla görülebilen tek hücreli canlı) çoğalması, deniz suyu renginin yer yer turuncu olmasına yol açtı.

28.04.2020Gündem
Yunuslar, Tekirdağ sahilinde görüntülendi

Yunuslar, Tekirdağ sahilinde görüntülendi

MARMARA Denizi'nde Tekirdağ sahillerine gelen yunuslar, vatandaşlar tarafından görüntülendi.

28.04.2020Gündem
Dev doğal gaz tankeri Çanakkale Boğazından geçti

Dev doğal gaz tankeri Çanakkale Boğazı'ndan geçti

Çanakkale Boğazı LNG tankerinin geçişi sebebiyle tek yönlü olarak transit gemi geçişlerine kapatıldı.

25.04.2020Gündem
Rus savaş gemisi Saratov İstanbul Boğazından geçti

Rus savaş gemisi Saratov İstanbul Boğazı'ndan geçti

RUS Donanması'na ait 150 borda numaralı Saratov isimli savaş gemisi İstanbul Boğazı'ndan geçerek Karadeniz'e açıldı. Savaş gemisinin geçişine Sahil Güvenlik botu eşlik etti.

24.04.2020Gündem
Koronavirüs sonrası deniz kirliliği kısmen azalırken biyoçeşitlilik artacak

'Koronavirüs sonrası deniz kirliliği kısmen azalırken biyoçeşitlilik artacak'

Yeni tip koronavirüs salgını ile denizlerdeki faaliyetlerin azalmasıyla deniz kirliğinin kısmen azaldığına işaret eden uzmanlar, uzun vadede de biyoçeşitliliğin artacağını belirtiyor.

24.04.2020Teknoloji
Marmara Denizinde ulaşıma poyraz engeli

Marmara Denizi'nde ulaşıma poyraz engeli

Marmara Denizi'nde sabah saatlerinden bu yana etkisini sürdüren poyraz, deniz ulaşımında aksamalara neden oldu.

21.04.2020Gündem
Rus savaş gemileri İstanbul Boğazından peş peşe geçti

Rus savaş gemileri İstanbul Boğazı'ndan peş peşe geçti

RUS Donanmasına ait 626 borda numaralı 'Koramiral Kulakov' isimli denizaltısavar gemisi ve yine Rus Donanmasında keşif gemisi olarak görev yapan Ivan Khurs İstanbul Boğazı'ndan geçti. Denizaltısavar gemisi Marmara Denizi'ne, keşif gemisi ise Karadeniz'e açıldı.

21.04.2020Gündem
Rus keşif gemisi Ivan Khurs Çanakkale Boğazından geçti

Rus keşif gemisi 'Ivan Khurs' Çanakkale Boğazı'ndan geçti

RUS Donanması'na ait keşif gemisi 'Ivan Khurs', Çanakkale Boğazı'ndan geçerek, Marmara Denizi'ne doğru yol aldı.

20.04.2020Gündem
Yüzen tarih Boğazı geçti

Yüzen tarih Boğaz'ı geçti

Yapımı 1926 yılında tamamlanan dünyanın en büyük ikinci yelkenli gemisi Kruzenshtern, dün İstanbul Boğazı’ndan geçerek Karadeniz’e açıldı.

20.04.2020Gündem
Yasağa saatler kala Tekirdağ yolunda araç yoğunluğu

Yasağa saatler kala Tekirdağ yolunda araç yoğunluğu

Corona Virüs tedbirleri kapsamında hafta sonunda uygulanacak 2 günlük sokağa çıkma yasağı öncesi İstanbul-Tekirdağ Karayolu'nda araç yoğunluğu yaşandı. 2 günü Tekirdağ'daki yazlıklarında geçirmek için gelen ancak seyahat izin belgesi olmayanlar polis ve jandarma tarafından geri döndürüldü.

17.04.2020Gündem
Tekirdağdaki yazlıklarına gelenler evlerine dönmüyor

Tekirdağ'daki yazlıklarına gelenler evlerine dönmüyor

Koronavirüs salgını nedeniyle Tekirdağ'ın Marmara Denizi kıyısındaki Marmara Ereğlisi ilçesindeki yazlıklarına gelenler, kendilerini güvende hissettiklerini belirterek, evlerine dönmeyeceklerini söyledi. İstanbul'dan gelen Yasemin Özbek, "Kendimizi burada daha güvenli hissediyoruz. Daha az insan, daha çok oksijen, daha korunaklı olduğu için burada kalmaktan dolayı mutluyuz" dedi.

16.04.2020Seyahat
İstanbulun hüzünlü sarayı: Bukoleon

İstanbul'un hüzünlü sarayı: Bukoleon

Yapıldığı tarih kesin olarak bilinmemekle birlikte, 5. yüzyılda II. Theodosius tarafından inşa ettirildiği tahmin edilen Bukoleon Sarayı, tarih boyunca gördüğü doğal ve insani hasarlara rağmen ayakta kalmayı başarmış, zamanının görkemli bir eseri.

15.04.2020Seyahat
Depremde ses duyulması normal

Depremde ses duyulması normal

Karadeniz kıyılarındaki 4.1’lik depremde duyulan uğultular İstanbulluları endişelendirdi. Uzmanlar korkuya gerek olmadığını, deprem sırasında duyulan seslerin normal olduğunu söyledi.

15.04.2020Gündem
Son dakika... İstanbul depremindeki korkutan uğultu ile ilgili açıklama

Son dakika... İstanbul depremindeki korkutan 'uğultu' ile ilgili açıklama

İstanbul'da dün akşam 3.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem sırasında duyulan uğultu endişeye neden oldu. Uzmanlardan bu sesle ilgili hurriyet.com.tr'ye açıklama geldi. Prof. Dr. Şerif Barış, deprem dalgalarının yayılırken ses yaptığını belirterek, ''‘Uğultu’ olarak duyulan ses budur. Büyük depremlerde daha şiddetli duyulur. Bu sesi hiç unutamayanlar da vardır. Her depremde olur bu. Özel bir durum değil'' dedi.

14.04.2020Gündem
Tekirdağda tatilcilerin uğrak yeri sahiller ıssız kaldı

Tekirdağ'da tatilcilerin uğrak yeri sahiller ıssız kaldı

Tekirdağ'da yerli ve yabancı tatilcilerin her yıl yoğun şekilde doldurduğu kumsal, plaj ve yazlık evler koronavirüs salgını nedeniyle boş kaldı.

13.04.2020Seyahat
Rus savaş gemileri, Çanakkale Boğazından geçti

Rus savaş gemileri, Çanakkale Boğazı'ndan geçti

ÇANAKKALE Boğazı'ndan geçen Rus Donanması’na ait 499 borda numaralı 'Admiral Makarov' ile 490 borda numaralı 'Admiral Essen' savaş gemileri, Marmara Denizi'ne doğru yol aldı.

9.04.2020Gündem
Marmara Denizinde poyraz etkisini sürdürüyor

Marmara Denizi'nde poyraz etkisini sürdürüyor

Marmara Denizi'nde poyraz, üç gündür ulaşımı olumsuz etkiliyor.

8.04.2020Gündem
Marmara Denizi’nde fırtına etkili oldu

Marmara Denizi’nde fırtına etkili oldu

TEKİRDAĞ’da, saatteki hızı 100 kilometreye ulaşan şiddetli fırtına, hayatı olumsuz etkiledi. Marmara Denizi açıklarındaki gemiler demir attı, feribot seferleri durduruldu.

7.04.2020Gündem
Marmara Denizinde poyraz etkisini sürdürüyor

Marmara Denizi'nde poyraz etkisini sürdürüyor

Marmara Denizi'nde poyraz, iki gündür ulaşımı olumsuz etkiliyor.

7.04.2020Gündem
60 yılda 3 Van Gölü kurudu

60 yılda 3 Van Gölü kurudu

Dr. Erol Kesici, Türkiye’nin yanlış tarım politikaları nedeniyle son 60 yılda 60’a yakın gölün kuruduğunu açıkladı.

7.04.2020Gündem
Tekirdağda fırtına nedeniyle çok sayıda gemi demir attı

Tekirdağ'da fırtına nedeniyle çok sayıda gemi demir attı

TEKİRDAĞ'da, saatte 80 kilometre hızla esen poyraz nedeniyle denizde 5 metreyi bulan dalgalar, sahilleri sular altında bıraktı. Fırtına nedeniyle Marmara Denizi açıklarında bekleyen yabancı bandrollü onlarca kuru yük gemisi ve tanker, demir atmak zorunda kaldı.

6.04.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Marmara Denizi’nde umut kalmadı

Sualtı Görüntüleme Yönetmeni ve Belgesel Yapımcısı Tahsin Ceylan ve ekibi, dört yıl önce kameralarını Marmara Denizi’nin saklı güzelliklerine çevirmiş, Bursa’nın kıyı şeridindeki denizsel yaşamı da ilk kez görüntülemişti. Bursa Valiliği desteğiyle gerçekleşen çalışmada azalan balık türlerinde önemli bulgular elde edilirken, kirlenmeye özellikle dikkat çekilmişti.

28.05.2020

Adnan Menderes'in son günü (2) ‘Ölüme giderken ne ayağı tökezledi, ne de sendeledi’

Yassıada Komutanı Albay Tarık Güryay’ın 17 Eylül 1961 günü sabahı “Seni hastaneye gönderiyoruz” diyerek hücumbotla Yassıada’dan yola çıkardığı Adnan Menderes’in zorlu bir yolculuktan sonra ayak bastığı yer, bir cezaevinin bulunduğu İmralı Adası’ydı. Bir gün önce sabaha karşı Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan’ın darağacında can verdikleri ada...

28.05.2020