EKSTRA
MENÜ

Marmara Denizi

Marmara Denizi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Marmara Denizi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.091 Marmara Denizi haberi bulunmuştur.

Marmara Denizi Haberleri

Son dakika... Bakan Karaismailoğlu müjdeyi verdi: Bu hafta sonu tamamlanıyor

Son dakika... Bakan Karaismailoğlu müjdeyi verdi: Bu hafta sonu tamamlanıyor!

Son dakika haberi... Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "400 kilometrelik Kuzey Marmara Otoyolu devam ediyor. İnşallah bu hafta sonu 5'inci kesimini tamamlıyoruz. 21 Aralık'ta da 6'ncı kesimiyle birlikte Kuzey Marmara Otoyolu'nun tamamını tamamlamış olacağız." dedi

14.09.2020Ekonomi
Son dakika... Eve değil okeye dönüyorlar

Son dakika... Eve değil okeye dönüyorlar

Her yıl eylül ortalarından itibaren sessizlik yaşanan tatil siteleri, bu yıl koronavirüsten kaçanlara ev sahipliği yapıyor. Yazlıkçılar, virüs korkusu nedeniyle şehirdeki evlerine dönmeyi düşünmüyor. Evlerinde ve bahçelerinde zaman geçiren yazlıkçılar, sohbet edip okey oynuyor.

14.09.2020Gündem
Ay denizanası uyarısı

Ay denizanası uyarısı

Marmara ve Karadeniz’de sıkça görülmeye başlanan ay denizanası hakkında uyarılarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar, “Değdiğinde yakar” dedi.

12.09.2020Gündem
Silivri’deki açık hava müzesi yoğun ilgi görüyor

Silivri’deki açık hava müzesi yoğun ilgi görüyor

Silivri Belediyesi tarafından yenileme çalışmaları tamamlanarak 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda hizmete açılan Kalepark Sosyal Tesisleri bünyesindeki açık hava müzesi tesise gelen vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.

11.09.2020Seyahat
Kyzikos Antik Kenti Nerede Kyzikos Antik Kenti Hakkında Bilgi, Tarihi, Efsanesi, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Kyzikos Antik Kenti Nerede? Kyzikos Antik Kenti Hakkında Bilgi, Tarihi, Efsanesi, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Binlerce yıl önce insanların yaşamlarını sürdürdüğü bazı yerleşim yerlerinden ufak kalıntılar günümüze ulaşmayı başarmıştır. Antik kent olarak isimlendirdiğimiz bu yapılar, oldukça ilgi çekmektedir. Kyzikos Antik Kenti de bunların başında gelir. Peki, Kyzikos Antik Kenti nerededir? Burası hakkında efsaneler var mıdır? Kyzikos Antik Kenti hakkında aklınıza gelebilecek tüm bu soruları detaylıca araştırdık.

11.09.2020Seyahat
Marmarada görülen ay denizanası için uyarı: Değdiğinde yakar

Marmara'da görülen ay denizanası için uyarı: Değdiğinde yakar

Marmara Denizi'nin müdavimi ay denizanası, su altı görüntü yönetmeni Tahsin Ceylan tarafından İstanbul Büyükada'da görüntülendi. Ay denizanası için 'Değdiğinde yakar' uyarısında bulunuldu.

11.09.2020Seyahat
Son depremler listesi: Bingölde deprem mi oldu, ne zaman deprem oldu 9 Eylül son dakika depremler haritası

Son depremler listesi: Bingöl'de deprem mi oldu, ne zaman deprem oldu? 9 Eylül son dakika depremler haritası

Son dakika depremler listesi İstanbul'da meydana gelen depremin ardından gündeme geldi. Kandilli Rasathanesi ve AFAD tarafından günlük olarak güncellenen son depremler listesinde Bingöl'de 3.5 ve 4.1 büyüklüğünde iki deprem meydana geldiği duyuruldu. AFAD verilerine göre, depremin derinliği 7.01 km olarak açıklandı. Deprem Muş ve Erzurum gibi çevre illerde de hissedildi. Diğer yandan Marmara Denizi'nde gece saatlerinde yaşanan 4.1 büyüklüğündeki deprem sonrası çok sayıda artçı deprem kaydedildi. Büyük ve küçük depremleri hisseden vatandaşlar 'deprem mi oldu?' sorusuna yanıt arıyor. İşte, 9 Eylül Kandilli ve AFAD son depremler listesi ve bugün meydana gelen depremlerin büyüklükleri

9.09.2020Gündem
Topkapı Sarayı Müzesi Nerede Topkapı Sarayı Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Topkapı Sarayı Müzesi Nerede? Topkapı Sarayı Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Topkapı Sarayı müzesi tarihte çok değerli olan eserleri barındırması nedeni ile sizler için detaylı bir şekilde araştırdık ve derledik.

9.09.2020Seyahat
Fay hattı haritası: Evimin altından fay hattı geçiyor mu İşte MTA Türkiye fay hatları sorgulama ekranı

Fay hattı haritası: Evimin altından fay hattı geçiyor mu? İşte MTA Türkiye fay hatları sorgulama ekranı

Fay hattı haritası gerçekleşen depremlerin ardından araştırılıyor. AFAD'ın verdiği bilgiye göre Marmara Denizi'nde 4.1 büyüklüğünde meydana gelen deprem İstanbul'dan da hissedildi. Kandilli Rasathanesi depremin büyüklüğünü 4.3 olarak açıkladı. Vatandaşlar bu depremin ardından, 'Evimin altından fay hattı geçiyor mu?' sorusunu araştırmaya başladılar. İşte, MTA Türkiye fay hattı sorgulama haritası ve deprem riski olan bölgeler hakkında ayrıntılı bilgiler.

9.09.2020Gündem
Son dakika deprem haberi: Tekirdağ açıklarında deprem

Son dakika deprem haberi: Tekirdağ açıklarında deprem

Son dakika deprem: Marmara Denizi, Tekirdağ açıklarında 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem İstanbul ve diğer illerde de hissedildi.

9.09.2020Haber
Deprem nedir ve  nasıl oluşur MD ML ve MW deprem birimi hakkında bilgiler

Deprem nedir ve nasıl oluşur? MD ML ve MW deprem birimi hakkında bilgiler

Marmara Denizi'nde meydana gelen depremin ardından, fay hatlarındaki kırılmalarla gerçekleşen depremin oluşu ve deprem birimleri bir kez daha gündeme geldi. Kandilli Rasathanesi ve AFAD'ın son deprem verilerinde yer alan MD ML ve MW deprem birimleri güncel olarak yayınlanıyor. Meydana gelen depremlerin büyüklüklerini hesaplayabilmek için MD, MW ve ML birimleri kullanılıyor. Depremler ise fay hatlarındaki kırılmalarla oluşuyor. İşte, MD ML ve MW deprem birimleri ve depremler hakkında ayrıntılı bilgiler.

9.09.2020Gündem
Son dakika deprem haberi: Marmara Denizinde deprem Tekirdağ ve İstanbulda da hissedildi

Son dakika deprem haberi: Marmara Denizi'nde deprem! Tekirdağ ve İstanbul'da da hissedildi

Son dakika deprem: Marmara Denizi, Tekirdağ açıklarında 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem İstanbul ve diğer illerde de hissedildi.

8.09.2020Gündem
Yarımburgaz Mağarası Nerededir Yarımburgaz Mağarası Oluşumu, Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Yarımburgaz Mağarası Nerededir? Yarımburgaz Mağarası Oluşumu, Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Yarımburgaz Mağarası Dünya'nın en eski yerleşim yerlerinden biridir. 2001 yılına gelindiği zaman mağara 1. Derece Arkeolojik Doğal Sit Alanı kabul edilmiştir. Mağarada yapılan çalışmalar sonucunda Paleolitik Çağa ait bazı belgeler bulunmuştur. İşte, Yarımburgaz Mağarasına ait tüm detaylar.

8.09.2020Seyahat
Rus savaş gemisi, Çanakkale Boğazından geçti

Rus savaş gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti

ÇANAKKALE Boğazı'ndan geçiş yapan, Rus Donanması'na ait 'PM-56' borda numaralı savaş gemisi, Marmara Denizi'ne doğru yol aldı.

7.09.2020Gündem
Sudüşen Şelalesi Nerededir Ve Nasıl Gidilir Sudüşen Şelalesi Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Sudüşen Şelalesi Nerededir Ve Nasıl Gidilir? Sudüşen Şelalesi Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Ülkemizin her bölgesi, birbirinden farklı doğal güzellikleriyle büyülüyor. Bu doğal güzellikler arasında Sudüşen Şelalesi dikkatleri çekiyor. Her yıl çok sayıda insanın uğrak yeri olan Sudüşen Şelalesi, nerededir ve nasıl gidilir? Sudüşen Şelalesi özellikleri, giriş ücreti ve ziyaret saatleri (2020) konuları detaylarıyla derledik.

7.09.2020Seyahat
Balık sezonu açıldı... Haydi, rastgele

Balık sezonu açıldı... Haydi, rastgele!

15 Nisan’da başlayan av yasağı sona erdi. Özlediğimiz lezzetler taze taze sofralarımıza geliyor artık. Ünlü şeflerden ve deniz mahsulleriyle ünlü restoranlardan tarifler aldık. Prof. Dr. Saadet Karakulak ise hangi balığı, hangi mevsimde yiyebileceğimizi anlattı.

Son dakika... Ankara-Niğde Otoyolunun açılışı gerçekleştirildi Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Son dakika... Ankara-Niğde Otoyolu'nun açılışı gerçekleştirildi! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

330 kilometrelik Ankara-Niğde Otoyolu, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törenle açıldı. Otoyol, yerli ve milli akıllı ulaşım sistemleri altyapısı ve 15 kişilik ekiple tek merkezden yönetilecek. Sistem ile otoyolda yaşanabilecek kaza ve diğer tehlikeli durumlara karşı sürücüler anında uyarılacak. Erdoğan açılışta yaptığı konuşmada, "Eskiden tamamen insan gücüyle yapılan işlemler akıllı ulaşım sistemiyle gerçekleştirilecek. Buzlanmaya, akıllı araçların kullanımına kadar bu projeyle geleceğin yolunu inşa ettik" dedi.

4.09.2020Ekonomi
Marmara Denizi ekosistemine gırgır tehlikesi

Marmara Denizi ekosistemine gırgır tehlikesi

Marmara Denizi’nde yaşayan balıklara, nadir mercanlara ev sahipliği yapan Neandros adası ve çevresi gırgır avcılığı nedeniyle tehlike altında.

3.09.2020Haber
Marmara Denizi ekosisteminde gırgır tehlikesi

Marmara Denizi ekosisteminde gırgır tehlikesi

Marmara Denizi’nde yaşayan balıklara, nadir mercanlara ev sahipliği yapan Neandros adası ve çevresi gırgır avcılığı nedeniyle tehlike altında.

3.09.2020Gündem
Son dakika haberler: Marmara Denizi ekosistemine gırgır tehlikesi

Son dakika haberler: Marmara Denizi ekosistemine gırgır tehlikesi

Marmara Denizi’nde yaşayan balıklara, nadir mercanlara ev sahipliği yapan Neandros adası ve çevresi gırgır avcılığı nedeniyle tehlike altında.

3.09.2020Gündem
Tarihi Metropolit Evi, Kültür Merkezi oluyor

Tarihi Metropolit Evi, Kültür Merkezi oluyor

Tekirdağ'ın Marmara Ereğlisi ilçesinde, tescilli taşınmazlar arasındaki en eski ve ender sivil mimari örneği olarak gösterilen Metropolit Evi'nin (Konstantin Evi), belediye tarafından Kültür Merkezi yapılması için çalışmalara başlandı.

3.09.2020Seyahat
Tarihi Metropolit Evi, Kültür Merkezi oluyor

Tarihi Metropolit Evi, Kültür Merkezi oluyor

TEKİRDAĞ'ın Marmara Ereğlisi ilçesinde, tescilli taşınmazlar arasındaki en eski ve ender sivil mimari örneği olarak gösterilen Metropolit Evi'nin, belediye tarafından Kültür Merkezi yapılması için çalışmalara başlandı.

3.09.2020Gündem
Doğu Anadoluda önemli deprem çalışması İzler böyle takip ediliyor...

Doğu Anadolu'da önemli deprem çalışması! İzler böyle takip ediliyor...

ELAZIĞ'ın Sivrice ilçesinde 24 Ocak'ta meydana gelen, 41 kişinin yaşamını yitirdiği 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından İstanbul Teknik Üniversitesi ve Fırat Üniversitesi, TÜBİTAK iş birliğiyle Hazar Gölü'nde kapsamlı deprem araştırması yaptı. Türkiye'de ilk kez bir gölde mikrobatimetrik yöntemin kullanıldığı çalışmada göl tabanının yüksek çözünürlüklü görüntü morfolojisi elde edilecek ve sondajla göl tabanında karotlar alınarak, binlerce yıllık depremlerin izleri tarihlendirilecek. Çalışma sonucunda gölün altından geçen Doğu Anadolu fayına ait kollar ortaya çıkartılacak ve fayın ne kadar sürede bir tetiklenip harekete geçileceği tespit edilerek ileride olabilecek depremlerin zamanları tahmin edilebilecek.

27.08.2020Gündem
8. Sınıf Türkçe Büyük Harflerin Yazımı konu anlatımı

8. Sınıf Türkçe Büyük Harflerin Yazımı konu anlatımı

Yazıda, cümlelerin daha iyi anlaşılabilmesi için yazım kuralları uygulanır. Cümlede büyük harflerin nerede ve nasıl kullanılacağı da yazım kurallarıyla belirtilmiştir. Yazım kurallarını öğrenip, yazılarınızda doğru kullanabilirsiniz. Bu dersimizde büyük harflerin yazılması konusunu öğreneceksiniz.

25.08.20208. SINIF
Denizle ormanın kucaklaştığı izole tatilin adresi: Karacabey Longozu

Denizle ormanın kucaklaştığı izole tatilin adresi: Karacabey Longozu

Bursa'nın Karacabey ilçesinde Marmara Denizi'nin kıyısında eşsiz doğal güzelliklere sahip longoz (su basar ormanları), yeni tip koronavirü salgını sürecinde açık havada günübirlik izole tatil arayan ziyaretçilerden yoğun ilgi görüyor.

24.08.2020Seyahat
İstanbul için dikkat çeken açıklama: Ağır ve yıkıcı deprem beklenmiyor

İstanbul için dikkat çeken açıklama: Ağır ve yıkıcı deprem beklenmiyor!

IĞDIR Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Geoteknik Anabilim Dalı'nda görevli öğretim üyesi Dr. Mehmet Salih Bayraktutan, İstanbul'da çok ağır ve yıkıcı deprem beklenmediğini söyledi. Bayraktutan, İstanbul'un genelinde ve özellikle de Gebze-Silivri arasındaki alanın, muhtemel deprem hasarlarını azaltan önemli avantajlara sahip olduğunu belirtti. İstanbul için kıyamet senaryoları oluşturulmasını kabul etmeyen, zeminin yüksek geoteknik dayanımı ve ana KAF fay hattından 40 kilometre uzaklığı gibi avantajının göz ardı edilmesinin doğru yaklaşım olmadığını sözlerine ekleyen Bayraktutan, "İstanbul'a önyargılı yaklaşım, arazideki olumlu jeolojik gerçekleri görmemezlikten gelmenin sonucudur. Depreme hazırlık çalışmalarını da olumsuz etkilemektedir" dedi.

23.08.2020Gündem
Av yasakları Akdenizde 15 Eylülde, diğer denizlerde 1 Eylülde kalkacak

Av yasakları Akdeniz'de 15 Eylül'de, diğer denizlerde 1 Eylül'de kalkacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, su ürünleri avcılığının Akdeniz'de 15 Eylül'de, diğer denizlerde 1 Eylül'de başlayacağını, 15 Nisan'da da tüm denizlerde sona ereceğini bildirdi.

22.08.2020Ekonomi
Sakinlik arayanların uğrak yeri: Uçmakdere

Sakinlik arayanların uğrak yeri: Uçmakdere

Tekirdağ'ın Şarköy ilçesindeki Uçmakdere Mahallesi doğal güzellikleri, kamp alanları, yamaç paraşütü pistleri ve temiz deniziyle sakinlik arayanların tercihi oluyor. Kent merkezine 35 kilometre uzaklıkta, Ganos Dağı eteklerinde bulunan Uçmakdere, doğayla iç içe zaman geçirmek isteyen yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Ziyaretçiler Marmara Denizi kıyısında bulunan kamp alanlarında çadır kurma imkanı da buluyor.

18.08.2020Seyahat
Deniz altında çektiği görüntülerle nefes kesti

Deniz altında çektiği görüntülerle nefes kesti

Peter Salvatore, denizi herkese tanıtmak adına kurduğu sitede sualtında çektiği muhteşem fotoğrafları yayınladı.

18.08.2020Seyahat
Uzmanlardan İstanbul depremi açıklaması Eli kulağında... Silivri son uyarılardan biri

Uzmanlardan İstanbul depremi açıklaması! 'Eli kulağında... Silivri son uyarılardan biri'

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Meteoroloji Mühendisi ve Afet Yönetim Uzmanı Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu ile İstanbul Üniversitesi (İÜ) Jeofizik Mühendisliği Bölümü eski öğretim üyesi Jeofizik Uzmanı Dr. Oğuz Gündoğdu, Gölcük Depremi’nden bu yana geçen 21 yılda olası İstanbul Depremi için risk oranının büyüdüğünü söylediler. İki bilim insanı Silivri’de geçen yıl meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki depremin ciddi bir uyarı olduğu konusunda birleşti. Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, ''Artık çok daha tehlikeli ‘Tik-tak yapan bir bombanın yakınındayız. Süremiz yaklaşıyor arkadaşlar. Her geçen gün deprem olma riski artıyor'' dedi.

17.08.2020Gündem
2. Sınıf Hayat Bilgisi Ülkemizin Yeri konu anlatımı

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ülkemizin Yeri konu anlatımı

Dünya üzerinde toplam 7 kıra bulunmaktadır. Ülkemiz hem Asya'da hem de Avrupa'da toprakları bulunan beş ülkeden biridir. Bu nedenle stratejik açıdan çok avantajlıdır. 2. sınıflar için ülkemizin yeri konusunu anlattık.

16.08.20202. SINIF
Depremde hasar alacak binaların yüzde 90ı güçlendirmeyle kurtarılabilir

Depremde hasar alacak binaların yüzde 90'ı güçlendirmeyle kurtarılabilir

Deprem Güçlendirme Derneği (DEGÜDER) Başkanı Sinan Türkkan, olası 7,5 ve üzeri şiddetli bir depremde zarar görmesi muhtemel 490 bin binadan 437 bin 709'unun, yüzde 89'unun, hafif veya orta hasar görmesinin beklendiğini ifade ederek, "Geriye kalan yüzde 11'lik kısmında ağır veya çok ağır hasar olacağı öngörülüyor. Ağır ve orta hasar alabilecek riskli binalar, kentsel dönüşüme göre çok daha kısa sürede ve daha az maliyetle güçlendirilerek depreme dayanıklı hale getirilebilir." dedi.

16.08.2020Ekonomi
Deprem uyarısı yapınca bize kızıyorsunuz ama ölüyoruz

Deprem uyarısı yapınca bize kızıyorsunuz ama ölüyoruz

Yarın, 17 Ağustos 1999 Gölcük depreminin yıldönümü. Aradan geçen 21 yılda depreme hazırlık konusunda kat ettiğimiz yolu konuşmak için buluştuğumuz yerbilimci Prof. Dr. Naci Görür: “Halkın ‘Biz depremde ölmek istemiyoruz’ demesi lazım. Talep olmazsa siyasetçi de depremi ciddi olarak gündemine almıyor.”

16.08.2020Hürriyet Pazar
Marmaranın ortasında böyle bulundu; 3 gündür yardım beklediğini söyledi

Marmara'nın ortasında böyle bulundu; 3 gündür yardım beklediğini söyledi

MARMARA Denizi ortasında motorsuz teknesinde mahsur kalan kişi, İDO feribotunun kaptanının dikkati sayesinde kurtarıldı.

15.08.2020Haber
İDO kaptanı tesadüfen fark etti... 3 gün sonra mucize kurtuluş

İDO kaptanı tesadüfen fark etti... 3 gün sonra mucize kurtuluş

Marmara Denizi ortasında motorsuz teknesinde mahsur kalan kişi, İDO feribotunun kaptanının dikkati sayesinde kurtarıldı.

15.08.2020Gündem
Türkiye genelinde Zorunlu Deprem Sigortalı konut sayısı 10 milyona yaklaştı

Türkiye genelinde Zorunlu Deprem Sigortalı konut sayısı 10 milyona yaklaştı

DASK Yönetim Kurulu Başkanı Mete Güler "DASK, geçtiğimiz 20 yılda Zorunlu Deprem Sigortası yaptıran konut sahiplerine, depremlerin neden olduğu maddi hasarlar için 394 milyon TL ödeme yaptı ve yaralarını sarıp hayata devam etmelerini kolaylaştırdı" dedi.

14.08.2020Ekonomi
Boğazdan bir dev geçti

Boğaz'dan bir dev geçti

Panama bayraklı ‘GSP Saturn’ isimli dev petrol platformu, İstanbul Boğazı’ndan geçip Karadeniz’e ilerledi.

13.08.2020Gündem
En son nerede deprem oldu 10 Ağustos 2020 Kandilli son depremler listesi

En son nerede deprem oldu? 10 Ağustos 2020 Kandilli son depremler listesi

Yeni günün başlamasıyla birlikte çeşitli büyüklüklerde deprem haberleri gelmeye devam ediyor. İkamet ettikleri şehirlerde deprem olup olmadığını merak eden vatandaşlar Kandilli Rasathanesi'nin açıklamalarına odaklanıyor. Peki, En son nerede deprem oldu? İşte, 10 Ağustos 2020 Kandilli son depremler listesi...

10.08.2020Gündem
Ayamama atağı

Ayamama atağı

Bir zamanların verimli topraklarına can suyuyken, son yıllarda ağır can kayıplarının yaşandığı sel felaketi ve çevreye yaydığı kötü kokusuyla anılan Ayamama Deresi’nde yaklaşık 10 yıl önce başlayan ıslah çalışmalarına hız verildi.

8.08.2020Gündem
Tatilcilerden iğrenç davranış... Çocuk bezlerini kuma gömmüşler

Tatilcilerden iğrenç davranış... Çocuk bezlerini kuma gömmüşler

TEKİRDAĞ’ın Marmara Ereğlisi ilçesinde belediye ekipleri, 4 günlük bayram tatili sonrası yaklaşık 500 ton çöp topladı. Belediye Başkanı Hikmet Ata, bayramda 500 bin kişiyi ağırladıklarını belirterek, "Çocuk bezlerini kuma gömmesinler, etrafı kirletmesinler; buyursunlar, gelsinler başımızın üstünde yerleri var" dedi.

5.08.2020Gündem
Tekirdağın tatil beldesinde 500 ton çöp toplandı

Tekirdağ'ın tatil beldesinde 500 ton çöp toplandı

TEKİRDAĞ'ın Marmara Ereğlisi ilçesinde belediye ekipleri, 4 günlük bayram tatili sonrası yaklaşık 500 ton çöp topladı. Belediye Başkanı Hikmet Ata, bayramda 500 bin kişiyi ağırladıklarını belirterek, "Çocuk bezlerini kuma gömmesinler, etrafı kirletmesinler; buyursunlar, gelsinler başımızın üstünde yerleri var" dedi.

5.08.2020Gündem
Arabalı yolcu feribotu arızalandı, yüzlerce yolcu mahsur kaldı

Arabalı yolcu feribotu arızalandı, yüzlerce yolcu mahsur kaldı

Avşa-İstanbul seferini yapan özel bir arabalı yolcu feribotu gece saatlerinde Marmara Denizi'nin ortasında henüz bilinmeyen bir nedenle arızalandı. Yüzlerce yolcusuyla denizin ortasında kalan arabalı yolcu feribotu Sahil Güvenlik ve römorkör teknelerinin yardımıyla Zeytinburnu'ndaki bir limana yanaştırıldı. Feribottan inen yolcular kaptan ve mürettebatın alkollü olduğunu iddia ederek tepkilerini dile getirdiler. Feribotta yaşananları ise vatandaşlar cep telefonları ile saniye saniye görüntüledi.

4.08.2020Haber
Son dakika haberi: Marmarada panik anları... Yüzlerce yolcu mahsur kaldı

Son dakika haberi: Marmara'da panik anları... Yüzlerce yolcu mahsur kaldı

Avşa-İstanbul seferini yapan özel bir arabalı yolcu feribotu gece saatlerinde Marmara Denizi'nin ortasında henüz bilinmeyen bir nedenle arızalandı. Yüzlerce yolcusuyla denizin ortasında kalan arabalı yolcu feribotu Sahil Güvenlik ve römorkör teknelerinin yardımıyla Zeytinburnu'ndaki bir limana yanaştırıldı. Feribottan inen yolcular kaptan ve mürettebatın alkollü olduğunu iddia ederek tepkilerini dile getirdiler. Feribotta yaşananları ise vatandaşlar cep telefonları ile saniye saniye görüntüledi.

4.08.2020Gündem
‘Dağlarda mineral toplumda dönüşüm arıyordum’

‘Dağlarda mineral toplumda dönüşüm arıyordum’

Türkiye bir deprem ülkesi... Senede en az bir defa orta veya büyük şiddette bir deprem yaşıyor, televizyonlarda günlerce fay tartışmalarını izliyoruz. Ekranların en ilgi çeken simalarından biri de renkli tarzıyla tanıdığımız Jeoloji mühendisi Prof. Dr. Şener Üşümezsoy… Üşümezsoy ile bayramın ilk günü buluştuk. Bize Tatar kökenlerini, çocukluğunda Suriçi’nde girdiği kavgaların bugün ekranlardaki fay tartışmalarında nasıl işe yaradığını, 1970’lerdeki gençliğinde madenlerde mineral ararken devrimciliği nasıl bulduğunu anlattı.

3.08.2020Gündem
Tatilciler akın etti... Nüfus 10 kat arttı

Tatilciler akın etti... Nüfus 10 kat arttı!

Kurban Bayramı nedeniyle Marmara Denizi’ndeki adalar, tatilcilerin akınına uğradı. Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, toplam nüfusu 15 bin olan Avşa, Marmara ve Paşalimanı adalarına bayram tatili için yaklaşık 150 bin kişinin geldiğini söyledi.

2.08.2020Gündem
Tekirdağda, feribot iskelesinde araç yoğunluğu

Tekirdağ'da, feribot iskelesinde araç yoğunluğu

TEKİRDAĞ'dan bayram tatillerini Marmara Denizi'ndeki adalarda geçirmek isteyen tatilciler, feribot iskelesi önünde uzun araç kuyrukları oluşturdu.

30.07.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Hoş mu erim? Höşmerim

Balıkesir’in en meşhur tatlısı höşmerimdir. Bu tatlının hikayesi dilden dile, kulaktan kulağa aktarılarak “höşmerim” adını alır...

13.09.2020

Denizlerimizdeki Misak-ı Milli: Mavi Vatan

Fransız Le Figaro gazetesinde 11 Ağustos günü ilginç bir yazı yayınlandı: ‘Batılı Ülkeler Erdoğan Emperyalizmine Direnmeli’ başlıklı yazı, basınımızda özet şeklinde yayınlandı. Ama tamamına göz atıldığında, özelde emperyalist Fransa’nın, genel olarak da Avrupa’nın, Türkiye hakkındaki yalan ve dezenformasyonunu hatta 100 yıl önce tarihin çöp tenekesine atılmış “Sevr hayali” peşinde olduğunu görmek mümkün.

26.08.2020

Üç bin yılın birikimi Gelibolu

Gelibolu Yarımadası, Çanakkale Boğazı ile Saros Körfezi arasında, güneye doğru genişleyerek uzanır ve çok ilginç bir kara parçasıdır. 3 bin yılı aşan yerleşim tarihi ve Büyük Çanakkale Zaferinin yaşandığı Gelibolu yarımadasına adını veren kentten bahsetmek istiyorum size bu pazar.

24.08.2020

Türkiye’de dalga sörfü yapabileceğiniz koylar

Biliyorum çoğunuzun aklına dalga sörfü deyince Okyanus ya da uzak destinasyonlar geliyor. Türkiye’de dalga sörfüne uygun yer olmadığını düşünüyorsunuz. Ancak Türkiye Okyanus kıyısına sahip olmamasına rağmen Karadeniz’den Ege’ye Marmara Denizi’nden Akdeniz’e kadar sörf yapmaya elverişli birçok yere sahip. Siz de sörf tutkunuysanız ve bu eşsiz sporu en iyi nerelerde yapabileceğiniz bilmiyorsanız işte size Türkiye’deki en ideal sörf yerleri.

18.08.2020