EKSTRA
MENÜ

Marka

Marka ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Marka haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 60.019 Marka haberi bulunmuştur.

Marka Haberleri

FunPlus Phoenix ve Herman Miller ortaklıklarını duyurdu

FunPlus Phoenix ve Herman Miller ortaklıklarını duyurdu

FunPlus Phoenix ve Herman Miller uzun soluklu bir anlaşma imzaladı.

7.02.2021eSpor
Esenyurtta 4 şüpheli silah ve yüklü miktarda para ile yakalandı

Esenyurt'ta 4 şüpheli silah ve yüklü miktarda para ile yakalandı

İstanbul Esenyurt'ta bir araç ve içinde 4 şüphelinin kaldığı evde yapılan aramalarda 4 tabanca ele geçirilirken, sahte kimlik taşıyan bir şüphelinin hakkında iki suçtan yaklaşık 20 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu belirlendi.

6.02.2021Haber
Esenyurtta hareketli dakikalar Silah ve yüklü miktarda para ile yakalandılar

Esenyurt'ta hareketli dakikalar! Silah ve yüklü miktarda para ile yakalandılar

İstanbul Esenyurt'ta bir araç ve içinde 4 şüphelinin kaldığı evde yapılan aramalarda 4 tabanca ele geçirilirken, sahte kimlik taşıyan bir şüphelinin hakkında iki suçtan yaklaşık 20 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu belirlendi.

6.02.2021Gündem
Mahir Ünal: Boğaziçi Üniversitesinin marka değerine zarar vermemek gerekiyor

Mahir Ünal: Boğaziçi Üniversitesi'nin marka değerine zarar vermemek gerekiyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "Boğaziçi Üniversitesi müstesna üniversitemiz. Öncelikle üniversitenin marka değerine zarar vermemek gerekiyor. Öğrencilerimizle ilgili son derece dikkatli bir dil kullanıyoruz." dedi.

6.02.2021Gündem
KOBİler işlerini Vodafone Businessın dijital pazarlama çözümleriyle büyütüyor

KOBİ'ler işlerini Vodafone Business'ın dijital pazarlama çözümleriyle büyütüyor

İşletmelerin dijital iş ortağı Vodafone Business, sunduğu dijital pazarlama çözümleri ile ekonominin can damarı KOBİ’leri bugünün ve geleceğin dijital dünyasına hazırlıyor. Vodafone Business, KOBİ’lerin pandemi döneminde kaybettikleri müşteri potansiyelini yerine koymaları ve büyümeye devam etmeleri için gerekli çözümleri 3 ana başlıkta topladı. Dijitalleşme Testi, Dijital&Mobil Pazarlama ve E-Ticaret çözümleriyle KOBİ’lere rehberlik eden Vodafone Business, KOBİ’lerin hem verimliliklerini artırıp tasarruf etmelerini hem de hedef kitlelerine ve potansiyel müşterilerine dijital kanallardan kolayca ulaşarak işlerini büyütmelerini sağlıyor.

5.02.2021Teknoloji
Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları nedir

Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları nedir?

Telif Hakları veya Fikri haklar diye de anılan “Fikri Mülkiyet”, bir eser üzerinde sahip olunabilecek maddi ve manevi hakların tamamını ve komşu haklarını ifade eder. Fikri mülkiyet, bir kişiye veya kuruluşa ait olan fikir ürünüdür; söz konusu kişi ya da kuruluş, sonradan, bunu serbestçe paylaşmayı veya kullanımını belirli biçimlerde kontrol etmeyi tercih edebilir.

5.02.2021Gündem
Stanislav Cherchesovdan Fatih Terim açıklaması Hatırladığım İmparator...

Stanislav Cherchesov'dan Fatih Terim açıklaması! "Hatırladığım İmparator..."

Antalya'da kamp yapan Rus futbol takımlarının hazırlıklarını takip eden Rusya Milli Takım Direktörü Stanislav Cherchesov, Belek'teki Cornelia Diamond Golf Resort Spa'da basın toplantısı düzenledi.

5.02.2021Futbol
Türkiye Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı ile ziyaretçilerine güven sağladı

Türkiye "Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı" ile ziyaretçilerine güven sağladı

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Erkan Yağcı, Türkiye'ye gelen ziyaretçilere sertifikalı tesislerde tatillerini güvenle geçirebilme imkânı tanıyan "Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı"nın, yine bakanlığın öncülüğünde başlatılan bir dizi sigorta çözümüyle de desteklenerek, turistlerin tatillerinde Türkiye’yi tercih etmelerinin önünü açtığını bildirdi.

5.02.2021Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: 1915 Çanakkale Köprüsüyla 567 milyon lira tasarruf edeceğiz

Bakan Karaismailoğlu: 1915 Çanakkale Köprüsü'yla 567 milyon lira tasarruf edeceğiz

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu "1915 Çanakkale Köprüsü, feribotla 30 dakikada geçilen ancak bekleme süresiyle çoğu zaman saatler süren Çanakkale Boğazı'ndan geçiş süresini 6 dakikaya kadar indirecek. Proje tamamlandığında yıllık zaman tasarruf tutarı 465 milyon liraya, akaryakıt tasarruf tutarı ise 102 milyon liraya ulaşacak. Kısaca her yıl toplam 567 milyon lira tasarruf sağlayacağız." dedi.

5.02.2021Ekonomi
Bodrum’da devam eden yatırım tutarı 10 milyar dolarla tarihi zirvesinde

Bodrum’da devam eden yatırım tutarı 10 milyar dolarla tarihi zirvesinde

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras “Özellikle Rusya ve Ukrayna'dan dünyanın en önemli organizasyonların yapılması için ciddi yatırım talebi var. Bizim eksiğimiz sezonun kısa olması, 12 ay turizmi sağlarsak 2,5 milyon turist ve 5 milyar dolar gelir hedefimize ulaşabiliriz. Bunun için çalışıyoruz” dedi.

5.02.2021Ekonomi
Bu ülkenin üniversitesi olduklarını anlayacaklar

Bu ülkenin üniversitesi olduklarını anlayacaklar

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Hâlâ eski Türkiye’nin alışkanlıklarıyla devletten ve toplumdan kopuk şekilde inşa ettikleri hükümranlık alanlarını koruma peşinde olanlar var. Ama onlar da adım adım bu ülkenin üniversitesi olduklarını, bu millete hizmet etmekle mükellef olduklarını anlayacaklar” dedi. Erdoğan YÖK Anadolu Projesi Tanıtım Toplantısı’nda özetle şu mesajları verdi:

5.02.2021Gündem
MEBin bu yılki hedefi 250 tescil almak

MEB'in bu yılki hedefi 250 tescil almak

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı okullardaki fikri mülkiyet çalışmaları kapsamında, bu eğitim öğretim yılında 250 patent, faydalı model, marka ve tasarım tescili almayı hedeflediklerini belirtti.

4.02.2021Eğitim
YÖK Anadolu Projesi tanıtıldı... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Önemli bir projenin müjdesini vermek istiyorum

YÖK Anadolu Projesi tanıtıldı... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Önemli bir projenin müjdesini vermek istiyorum

YÖK Anadolu Projesi Tanıtım Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, YÖK Anadolu Projesi ile 15 genç üniversitenin öğrencilerinin bazı derslerini, 12 üniversitenin kıdemli hocalarından alacağını açıkladı. ''YÖK'ün uygulamaya koyacağı önemli bir projenin müjdesini vermek istiyorum'' da diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''YÖK Akademik Kariyer Liyakat projesidir. Doktoralı insan kaynağının daha şeffaf bir şekilde istihdamına imkan sağlamaktır. Türk veya yabancı uyruklu doktorasını tamamlamış tüm akademisyen adaylarımız ile, öğretim üyesi arayan üniversitelerimiz bu platformda bir araya geleceğiz'' diye konuştu.

4.02.2021Gündem
Son Dakika: Galatasaray Başkanı Mustafa Cengizden İrfan Can Kahveci, Fenerbahçe ve Erencan Yardımcı açıklaması

Son Dakika: Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'den İrfan Can Kahveci, Fenerbahçe ve Erencan Yardımcı açıklaması!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, ara transfer döneminin ardından ve Fenerbahçe derbisi öncesinde gündemle ilgili açıklamalarda bulundu. Basın mensuplarından gelen soruları yanıtlayan Mustafa Cengiz'in açıklamalarının tamamı haberimizde...

4.02.2021Futbol
Xiaomi 30 milyon dolarlık yatırımla Türkiyede üretime başlıyor

Xiaomi 30 milyon dolarlık yatırımla Türkiye'de üretime başlıyor

Türkiye, küresel teknoloji lideri Xiaomi'nin 30 milyon dolarlık yatırımla Avcılar'da açacağı fabrika ile markanın dünyada üretime geçtiği dördüncü ülke olacak

4.02.2021Teknoloji
Meslek liselerinde denizcilik eğitimi verilecek

Meslek liselerinde denizcilik eğitimi verilecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, meslek liselerinde denizcilik eğitimine yönelik Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile başlatılan işbirliğinin son derece önemli olduğunu belirtti. Bakan Karaismailoğlu, "Bu liselerimizde güncel mesleki bilgiyle donatılmış, yabancı dil bilen, öz güveni yüksek, kritik kararlar alabilen, mesleğin gerektirdiği psikolojik duyarlılık ve dayanıklılığa sahip gemi insanları yetiştireceğiz" dedi.

4.02.2021Eğitim
Meslek liselerinde denizcilik eğitimi için iş birliği protokolü imzalandı

Meslek liselerinde denizcilik eğitimi için iş birliği protokolü imzalandı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu "Denizcilik sektörünün ihtiyacı olan eğitimli insan kaynağı yetiştirilmesi için bugün başlattığımız iş birliği son derece önemli" dedi.

4.02.2021Ekonomi
Xiaomi Türkiye fabrikası nereye açılacak 2 bin kişiye istihdam imkanı

Xiaomi Türkiye fabrikası nereye açılacak? 2 bin kişiye istihdam imkanı

Xiaomi Türkiye fabrikası ile akıllı telefon üretimini İstanbul'a taşıyor. Fiyat performans odaklı üretim yapan teknoloji markası Xiaomi, akıllı telefon üretimi için Türkiye'de karar kıldı. Toplam 30 milyon dolarlık bir yatırım yapacak olan Çinli firma, 2021 yılının ilk çeyreği itibariyle üretime geçecek. Fabrikanın hedefi yılda 5 milyon adet telefon üretmek olacak. Peki, Xiaomi Türkiye fabrikası nereye açılacak? İşte, 2 bin kişiyi istihdam edecek olan fabrika hakkında bazı bilgiler

4.02.2021Teknoloji
Xiaomi Avcılara fabrika kuruyor

Xiaomi Avcılar'a fabrika kuruyor

Türkiye, markanın dünyada üretime geçtiği dördüncü ülke olacak. İstanbul Avcılar'da kurulacak fabrika ile yaklaşık 2 bin kişiye istihdam sağlanacak. Fabrika, yıllık 5 milyon adet telefon üretim kapasitesine sahip olacak.

4.02.2021Ekonomi
Ünlü komedyenden esprili gönderme: Cem Yılmaz geliyor

Ünlü komedyenden esprili gönderme: Cem Yılmaz geliyor!

Cem Yılmaz, ofisinden çıkarken karşısında objektifleri bulunca “Geliyor, Cem Yılmaz geliyor!” diye seslenerek muhabirleri güldürdü.

4.02.2021Magazin
Afyon lokumuna coğrafi işaret tescili geldi

Afyon lokumuna coğrafi işaret tescili geldi

Afyonkarahisar Belediyesi'nin coğrafi işaret tescili için başvuruda bulunduğu "Afyon lokumu"na Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) tarafından tescil belgesi verildi.

Bakan Karaismailoğlundan Kanal İstanbul açıklaması

Bakan Karaismailoğlu'ndan Kanal İstanbul açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kanal İstanbul projesinde çalışmaların bitmek üzere olduğunu ve yasal düzenlemelerin yakında yapılacağını belirterek, "2021'de Kanal İstanbul için önemli ilerlemeler olacak inşallah. 2021'de kazma vurmak için çalışıyoruz." dedi.

3.02.2021Ekonomi
Ocak ayının en fazla satılan otomotiv markaları belli oldu

Ocak ayının en fazla satılan otomotiv markaları belli oldu

Türkiye'de ocak ayında binek ve hafif ticari olmak üzere toplam otomotiv pazarında en fazla satışı sırasıyla Fiat, Volkswagen ve Toyota gerçekleştirdi.

3.02.2021Ekonomi
Elektrikli araçlar yerli lastikle enerjiden tasarruf edecek

Elektrikli araçlar yerli lastikle enerjiden tasarruf edecek

Düzce'de bir firmanın üreteceği yerli lastiklerin, TÜBİTAK Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları'na katılacak takımların daha az enerji tüketerek uzun mesafe gidebilen elektrikli araç tasarlamalarına katkı sağlaması hedefleniyor.

3.02.2021Teknoloji
Ocak ayının en fazla satılan otomotiv markaları belli oldu

Ocak ayının en fazla satılan otomotiv markaları belli oldu

Ocak ayında binek ve hafif ticari toplam otomotiv satışlarında Fiat 5 bin 44 adetle ilk sırada yer alırken, Volkswagen 4 bin 708 adetle ikinci ve Toyota da 4 bin 300 adetle de üçüncü sırada yer aldı.

3.02.2021Ekonomi
Bakan Pekcandan gizli zam açıklaması

Bakan Pekcan'dan gizli zam açıklaması

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan: "Ticari Reklam ve Haksız Ticari Uygulamalar Yönetmeliği'nde yaptığımız düzenleme ile özellikle gıda ve temel tüketim ürünlerinde gramajı azaltma yoluyla tüketicilerimizi mağdur eden gizli zam uygulamalarına idari para cezası uygulanacak. can: Gıdada gramajı azaltma yoluyla tüketicilerimizi mağdur eden gizli zam uygulamalarına 114 bin 326 liraya varan idari para cezası verilecek" açıklamasında bulundu.

3.02.2021Ekonomi
Kozmetik markasını yarattı

Kozmetik markasını yarattı

Birçok ünlü markaya reklam yüzü olan Gizem Özdilli, şimdi kendi kozmetik markasının yüzü olacak.

2.02.2021Keyif
Pet şişeden binlerce çamaşır makinesi

Pet şişeden binlerce çamaşır makinesi

Son dönemde sürdürülebilirliğin daha da önem kazandığına dikkati çeken Arçelik, dün düzenlediği toplantı ile yeni marka stratejisini paylaştı.

2.02.2021Ekonomi
Gramaja dikkat

Gramaja dikkat!

Birbiri ardına yükselen fiyatlar tartışılmaya devam ederken, bazı süt ürünlerinin gramajları küçültüldü. Örneğin daha yakın zamana kadar 700 gramlık kaşar peynirleri pazarda hâkim ürünken, artık bu ürünlerin yerini 600 gramlık paketler aldı. Üreticiler de vatandaşları uyararak, “Aldığınız ürünlerin sadece fiyatına değil, gramajına da bakın” dedi.

2.02.2021Ekonomi
Son dakika: Erdoğan açıkladı Yüz yüze eğitimde tarih belli oldu

Son dakika: Erdoğan açıkladı! Yüz yüze eğitimde tarih belli oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, üç hafta sonra toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sonrasında önemli açıklamalarda bulundu. Yüz yüze eğitimle ilgili tarih veren Erdoğan, "15 Şubat'ta köy okulların açılmasını kararlaştırdık. Olağan bir artış söz konusu olursa eğitime yeniden ara verilecektir. Özellikle söyleyeyim. 8 ve 12 sınıflar ile ilkokul ve özel okulların eğitim öğretimin 1 Mart'tan itibaren başlaması için hazırlıklara başlanacak" dedi.

1.02.2021Gündem
Guild Esports büyümeye hızla devam ediyor

Guild Esports büyümeye hızla devam ediyor

David Beckham’ın ortaklarından biri olduğu Guild Esports, 2020 senesine ait raporlarında kat ettikleri yolu gözler önüne serdi.

1.02.2021eSpor
Sivasta inşaat işçisi kardan otomobil yaptı

Sivas'ta inşaat işçisi kardan otomobil yaptı

SİVAS'ta, inşaat işçisi Ramazan Urhan'ın (28) arkadaşlarıyla beraber yaptığı kardan otomobil ilgi çekti.

1.02.2021Gündem

Zeynep Selvili'nin babası vefat etti! Hüzünlü veda...

Marttan beri tedavi gören babasının yanında İzmir’de olan Zeynep Selvili, bu ağır durumla mücadele ederken bir de 4 yıllık eşi Kerim Çarmıklı’nın açtığı boşanma davasıyla sarsılmıştı. Ne yazık ki Zeynep Hanım’ın babası Haluk Selvili kanserle mücadelesini kaybetti ve geçtiğimiz perşembe günü vefat etti.

1.02.2021Magazin
Otomobilde 4 ceset

Otomobilde 4 ceset

Manisa’da, liseden arkadaş olan 4 gençten 3’ü, otomobil içerisinde pompalı tüfekle başlarından vurulmuş, diğeri ise boynu kırılmış halde bulundu. Toplu intihar etme şüphesiyle soruşturma başlatan jandarma, cinayetlerin aydınlatılması için çalışmalara başladı.

1.02.2021Gündem
Doğukan Manço: Barış Manço, Türk insanını kendisiyle tanıştırdı

Doğukan Manço: "Barış Manço, Türk insanını kendisiyle tanıştırdı"

Anadolu rock müziğinin usta ismi, şarkıcı, besteci, söz yazarı ve televizyon programcısı Barış Manço, vefatının 22. yılında anılıyor. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle çevrim içi düzenlenen anma etkinliklerinin gölgesinde oğulları Doğukan ve Batıkan Zorbey Manço, babaları olmadan geçirdikleri 22 yılı AA muhabirine anlattı.

31.01.2021Magazin
Devrilen minibüsün altında kalmaktan son anda kurtuldular

Devrilen minibüsün altında kalmaktan son anda kurtuldular

İstanbul Sancaktepe’de servis minibüsü, kapalı kasa kamyonetin çarpması sonucu devrilerek yan yattı. Feci kaza kameralara yansırken, kaldırımda yürüyen 2 genç devrilmek üzere olan minibüsün altında kalmaktan son anda kurtuldu. Yaralanan minibüs sürücüsü ambulansla hastaneye kaldırıldı.

31.01.2021Haber

Yazar Sonuçları

Açıl susam açıl

Üreticilerden de zeytinyağı severlerden de en çok gelen sorulardan biri “filtreli” mi “filtresiz” mi.

8.02.2021

Değişirken ben hep yanımda kal

Bir yaz, Çeşme’de bir akşam yemeğinde, yanıma yabancı bir psikolog denk geldi.

8.02.2021

Atatürk Caddesi trafiğe kapatılınca ne olacak?

Tarihi Çarşyı ve Hanlar Bölgesi’ni ortaya çıkarmak için uygulanacak projeyle ilgili yarışma sonuçlandı. Proje kapsamında birinci seçilen çalışmada Heykel ‘in trafiğe kapatıldığı görülüyor. Ancak yarışma jürisinin birinci olan projenin mimarlarına, revize önerisinde bulunabilecekleri konuşuluyor. Konu çok hassas, zira Bursa’nın en yoğun caddesinin trafiğinin böyle bir durumda ne olacağı hangi alternatiflere yönlendirileceği merak konusu. Burada Cumhuriyet Caddesi’ni pratiğini de unutmamak gerekiyor.

7.02.2021

Kazan kaynayacak Bursa kazanacak

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş Hürriyet Bursa’ya bir ziyaret gerçekleştirdi.

7.02.2021

Battaniyeleri bebekleri geliri de kızları ısıtıyor

Kariyerine yön vermek için iş görüşmeleri yapar. Ama istediği gibi bir iş bulamayınca da kendi şirketini kurma kararı alır. Gülten Taner, pazarlamadan firmaların imaj yenilemesine kadar çeşitli konularda danışmanlık yapar. Türkiye’ye getirdiği ev tipi ekmek makinesinin tanıtım ve pazarlamasını yapar. Glutensiz ekmek tarifleri kitapçığı hazırlar. Gülten Taner, 2018’de ise organik bebek battaniyeleri üretmek için Guppies and You markasını hayata geçirir. Gelirinin bir kısmını da kız çocuklarının eğitimine ayırır. Gülten Taner, Guppies and You’u dünyada bilinen bir marka yaparak daha çok kız çocuğunun okuması için burs sağlamayı hedefliyor.

7.02.2021

Bu düşmanlık neden?

Hadise çırpınıyor bir süredir. “Bu kadar da olmaz, bunun bir yaptırımı yok mu” diye sağa sola dert yanıyor.

6.02.2021

İdealizm, teknoloji ve birikim tarımda üst ligleri getirecek

Orhangazi ilçesinde tüm izinleri tamamlanan HEKTAŞ Orhangazi Tarımsal İnovasyon ve Deneyim Merkezi yavaş yavaş faaliyete başladı.Geçtiğimiz haftalarda yine bu satırlardan HEKTAŞ’ın Orhangazi projelerinden bahsetmiş, tarihi projenin önemini anlatmıştım

3.02.2021

Replikanın Gerçeği

Kapalıçarşı’ya baskın…

3 Milyonluk Sahte Ürün…

Türkiye’ye yasadışı yollardan sokulan ürünler…

Ünlü markaların ürünlerinin replikalarını satan esnafa ceza yağdı…

3 Adrese eş zamanlı baskın…

3.02.2021

Hem restoranlar hem de sahipleri Bodrum Loft’un yolunu tutuyor!

Bodrum Loft’ta bu yaz Loft Elia, Papermoon ve Sunset hizmet verecek. Restoranların sahipleri de tatillerini 6 ay boyunca bu adreste geçirecek.

1.02.2021

Konuşmayı mı özledik yoksa durum başka mı

Hafta sonu Covid-19 dışında bir virüs daha gündemdeydi: Clubhouse!

1.02.2021