EKSTRA
MENÜ

Marie Harf

Marie Harf haberleri sayfasında güncel ve son dakika Marie Harf hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 156 Marie Harf haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Marie Harf Haberleri

Howitzer topları görüntülendi..

Howitzer topları görüntülendi..

ABD'nin Rakka operasyonu için bölgeye gönderdiği Howitzer topları görüntülendi. ABD, Rakka operasyonunda topçu desteği için ABD deniz kuvvetlerinin Suriye'ye yollanacağını açıklamıştı.

10.03.2017Dünya
ABDden Türkiye açıklaması

ABD'den Türkiye açıklaması

ABD’nin Ankara Büyükelçisi John Bass, Suriye’de son dönemde yaşanan gelişmelere ilişkin, “Türkiye ve ABD Suriye’nin kuzey batısında ve Türkiye’nin sınırında IŞİD’e karşı ortak endişeleri var. Son zamanlarda PYD’nin IŞİD’i çıkardığı bölgelerde beklentilere bağlı kalmasını iletmekte çok netiz” dedi.

2.07.2015Dünya
Nükleer müzakereler 7 Temmuza kadar uzatıldı

Nükleer müzakereler 7 Temmuz'a kadar uzatıldı

İran ile P5+1 ülkeleri arasında kapsamlı anlaşma metninin yazımı amacıyla yürütülen müzakerelerin 7 Temmuz'a kadar uzatıldığı bildirildi. Müzakereler sürerken İran ve ABD'den de önemli açıklamalar geldi. Nükleer anlaşma sağlandıktan sonra ABD Başkanı Barack Obama'nın 9 Temmuz'a kadar anlaşmanın son şeklini Kongre'ye sunup onay alması gerekiyor. Dolayısıyla Obama'nın üzerinde Kongre'nin de yoğun baskısı mevcut.

1.07.2015Dünya
Dışişlerinden İsrail açıklaması

Dışişleri'nden 'İsrail' açıklaması

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, İsrail ile ilişkilerin normalleşmesinin ancak İsrail'in gerekli adımları atması durumunda gerçekleşecek bir durum olduğunu söyledi.

25.06.2015Dünya
Son mesaj ‘basın özgürlüğü’

Son mesaj ‘basın özgürlüğü’

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Marie Harf, Türk hükümetine, basın özgürlüğüne saygı göstermesi için çağrısını yineledi.

6.06.2015Dünya
İfade özgürlüğünü korumaya çağırıyoruz

'İfade özgürlüğünü korumaya çağırıyoruz'

ABD Dışişleri Bakanlığı Stratejik İletişim Başdanışmanı Marie Harf’a, Washington’daki basın toplantısında, “Cumhurbaşkanı Erdoğan, CNN, New York Times ve BBC’nin Türkiye’yi zayıflatmaya ve bölmeye çalıştıklarını söyledi. Bir müttefik ülkenin liderinin ABD medyası hakkında konuşmasına yorumunuz var mı?” sorusu yöneltildi.

6.06.2015Dünya
Ukraynada çatışmalar şiddetlendi

Ukrayna'da çatışmalar şiddetlendi

UKRAYNA’da çatışmaları sona erdiren 12 Şubat Minsk Ateşkes Anlaşması sonrasında gerginlik yeniden yükseldi.

5.06.2015Dünya
ABDye siber saldırı: Kamu personelinin bilgileri çalındı

ABD'ye siber saldırı: Kamu personelinin bilgileri çalındı

ABD'de hükümet kurumları milyonlarca federal çalışanın kişisel bilgilerini etkileyen bir siber saldırı neticesinde "kitlesel bir (güvenlik) ihlaliyle" karşı karşıya.

5.06.2015Dünya
ABD: Hükümetin düşünce özgürlüğüne müdahale etmesinden kaygı duyuyoruz

ABD: Hükümetin düşünce özgürlüğüne müdahale etmesinden kaygı duyuyoruz

ABD Dışişleri Bakanlığı Stratejik İletişim Başdanışmanı Marie Harf, Türkiye'de hükümetin düşünce özgürlüğüne müdahale etmesinden kaygı duyduklarını söyledi.

5.06.2015Dünya
O iddia doğrulandı: ABD Husilerle görüştü

O iddia doğrulandı: ABD Husilerle görüştü

ABD Dışişleri Bakanlığı Stratejik İletişim Başdanışmanı Marie Harf, Yakın Doğu İlişkilerinden sorumlu diplomat Anne Patterson'ın Umman'da Yemen krizinin taraflarıyla görüşmeler yaptığını ve bu kapsamda Husilerden bir grupla da görüştüğünü açıkladı.

3.06.2015Dünya
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Harfe yeni görev

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Harf'e yeni görev

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’le girdiği ‘sarışın’ polemiğiyle gündem olan ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Marie Harf, yeni bir göreve atandı. Harf'e, son dönemdeki günlük olağan basın toplantılarında sık sık Gökçek'le ilgili sorular yöneltiliyordu.

27.05.2015Dünya
NATO toplantısı Antalyada başladı

NATO toplantısı Antalya'da başladı

Dünyanın gözü Antalya’daki NATO Dışişleri Bakanları Zirvesi’nde… Antalya’nın Belek beldesinde gerçekleştirilen toplantılar iki gün sürecek. Antalya'daki ABD heyetinde, Washington'da yaptığı açıklamalarla Türkiye'de gündem yaratan Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Marie Harf de bulunuyor. Son olarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'le yaşadığı 'sarışın' polemiğiyle gündeme gelen Harf, şu ana kadar basına herhangi bir açıklama yapmadı. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ise Afganistan'daki NATO Kararlı Destek Misyonu'nun sona ermesinden sonra da bu ülkede NATO varlığı bulundurmak konusunda Afganistan ile anlaştıklarını açıkladı

13.05.2015Dünya
Yunanistan Dışişleri Bakanı: Davutoğlu ve Çiprasın kimyaları uyuyor

Yunanistan Dışişleri Bakanı: Davutoğlu ve Çipras'ın kimyaları uyuyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kocias ile düzenlediği ortak basın toplantısında, Türk kuru yük gemisinin Libya'nın Tobruk Limanı'na giderken ağır silahlı saldırıya uğraması hakkında açıklamalarda bulundu. Ankara-Atina ilişkilerine değinen Kocias ise, "Sayın Çipras Türkiye’ye davet edildi. Benim izlemime göre Davutoğlu ve Çipras kimyalarının uyduğu yönünde, ikisi de genç insanlar. Uluslararası ortamı çok iyi okuyabilen iki insan bu sebeple Sayın Çipras Türkiye’ye memnuniyetle gelecektir” dedi.

12.05.2015Dünya
Gökçek sorusuna yarın Türkiyeye gelecek olan Harftan yanıt: Seviyeler farklı

'Gökçek' sorusuna yarın Türkiye'ye gelecek olan Harf'tan yanıt: Seviyeler farklı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Marie Harf arasındaki "sarışın" polemiğinde yeni perde... NATO toplantısı için Türkiye'ye gelecek olan Harf'e Gökçek konusunun gündeme gelip gelmeyeceği soruldu. Gökçek'in "sarışın" dediği Harf yanıt verdi: "NATO toplantısı için geliyorum. Seviyeler farklı..."

12.05.2015Dünya
Tuna-1 adlı Türk gemisini Akdeniz’de vurdular

Tuna-1 adlı Türk gemisini Akdeniz’de vurdular

İç savaşın yaşandığı Libya’nın açıklarında bir Türk şirketine ait yük gemisine karadan topçu ateşi açıldı, havadan saldırı düzenlendi. 15 kişilik mürettebatın olduğu Tuna-1 isimli gemide 3’üncü kaptan İlker Büyükdere (37) hayatını kaybetti. Hürriyet’e konuşan İşletme Müdürü Refik Yeğiner, geminin uçaktan atılan roketle vurulduğunu söyledi.

12.05.2015Dünya
ABDden Türk gemisine saldırıya tepki

ABD'den Türk gemisine saldırıya tepki

ABD, İspanya'dan aldığı yükü teslim etmek üzere Libya'ya giderken Tobruk yakınlarında saldırıya uğrayan Türk şirketine ait Tuna-1 isimli yük gemisinde hayatını kaybeden Türk mürettebatın ailesine başsağlığı diledi.

11.05.2015Dünya
ABD Büyükelçisi John Bass: Denetim ve güç kullanımı önemli

ABD Büyükelçisi John Bass: Denetim ve güç kullanımı önemli

ABD Büyükelçisi John Bass, 7 Haziran öncesi önemli mesajlar verdi: “Gazetecileri desteklemek önemli. Başkanlık konusunda önemli olan, böyle bir değişim yaşanacaksa Türk insanına rağmen değil, onlarla birlikte yaşanması. Seçmenler kişilere güven duymazsa seçimde alaşağı ederler. Çözüm Süreci çatışmaya dönüşmemeli.” BASS, ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Vekili Marie Harf’e Baltimore’daki olaylar sırasında Twitter’dan “Hadi sarışın cevap versene. Come on blonde answer now” diye yazan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e tepki olarak Instagram’da kendisinin ‘sarışın’ bir fotoğrafını yayınlamıştı. Büyükelçi, sosyal medyada çok konuşulan paylaşımıyla ilgili “Fotoğraf kendini anlatıyor. O kendi bakış açısını, ben kendiminkini gösterdim” demekle yetindi.

4.05.2015Gündem
Denetim ve güç kullanımı önemli

Denetim ve güç kullanımı önemli

ABD Büyükelçisi John Bass, 7 Haziran öncesi önemli mesajlar verdi: “Gazetecileri desteklemek önemli. Başkanlık konusunda önemli olan, böyle bir değişim yaşanacaksa Türk insanına rağmen değil, onlarla birlikte yaşanması. Seçmenler kişilere güven duymazsa seçimde alaşağı ederler. Çözüm Süreci çatışmaya dönüşmemeli.”

4.05.2015Dünya
ABDli diplomatlar: Hepimiz sarışınız

ABD'li diplomatlar: Hepimiz sarışınız

Amerika'nın Ankara Büyükelçisi John Bass Instagram hesabından 'sarı saçlı' bir fotoğrafını paylaştı. Bass, fotoğrafıyla birlikte "ABD'li diplomatlar: hepimiz sarışınız. American diplomats: we're all blonde." ifadelerini kullandı.

30.04.2015Gündem
Marie Harf, Melih Gökçekin tweetine yanıt verdi

Marie Harf, Melih Gökçek'in tweet'ine 'yanıt' verdi

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Vekili Marie Harf, kendisine Twitter'dan 'Hadi sarışın cevap versene. Come on blonde answer now' diye yazan Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek'in sözlerine yanıt vermeyi düşünmediğini belirterek, "O sözlere yanıt verip, onurlandırmayı düşünmüyorum" diye konuştu.

30.04.2015Dünya
ABD: Bunun doğru yol olduğuna inanıyoruz

ABD: "Bunun doğru yol olduğuna inanıyoruz"

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf, ABD Başkanı Barack Obama'nın, Ermenilerin 1915 yılı olaylarının yıl dönümü olarak kabul ettikleri 24 Nisan'daki açıklamasıyla ilgili olarak, "Bazılarının farklı bir dil kullanılmasını istediğinin farkındayız ama biz bunun doğru bir yol olduğuna inanıyoruz" dedi.

24.04.2015Dünya
Beyaz Saraydan soykırım açıklaması

Beyaz Saray'dan "soykırım" açıklaması

Beyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest, 1915 yılı olaylarına ilişkin Ermeni iddialarıyla ilgili olarak, "Bu katliam hakkındaki gerçeği kabulün tüm tarafların çıkarına olduğuna inanıyoruz" dedi.

23.04.2015Dünya
ABDden flaş soykırım açıklaması

ABD'den flaş 'soykırım' açıklaması

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf, ABD Başkanı Barack Obama'nın 24 Nisan'da yapacağı açıklamayla ilgili olarak, "Bu yıl bazıları biraz farklı bir dil duymayı bekliyordu, bunu biliyoruz. Onların perspektifini elbette anlıyoruz ama geçen yıllarda takındığımız yaklaşımın doğru olduğuna inanmayı sürdürüyoruz" dedi.

22.04.2015Dünya
ABDden soykırım açıklaması

ABD'den 'soykırım' açıklaması

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf, 1915 Olayları'yla ilgili gerçeklerin "tam, adil ve içten kabulünün Türkiye, Ermenistan ve Amerika dahil herkesin çıkarına olduğunu" söyledi.

15.04.2015Dünya
ABD: İran’a S-300 satışı müzakereleri etkilemez

ABD: İran’a S-300 satışı müzakereleri etkilemez

Rusya’nın, BM Güvenlik Konseyi’nin İran’a yönelik silah ambargosu kalkmadan İran’a S-300 füzelerinin satışına onay vermesine ABD’den ilk yorum geldi. ABD Dışişleri Sözcüsü Marie Harf, bunun İran’la yapılan nükleer müzakerelerde etkisi olacağını düşünmediğini söyledi.

14.04.2015Dünya
ABDden Rusyaya S-300 tepkisi

ABD'den Rusya'ya 'S-300' tepkisi

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf, Rusya'nın İran'a S-300 hava savunma sistemlerini teslim etme kararını "yapıcı" bulmayarak, "İran'ın bölgedeki istikrarsızlaştırıcı rolü göz önünde bulundurulduğunda, bu satışların yapılması için şu anda zamanın uygun olmadığını" söyledi.

14.04.2015Dünya
Bangladeşte çok tartışılan idam

Bangladeş'te çok tartışılan idam

Bangladeş’te 1971 yılında savaş suçu işlediği için idama mahkum edilen eski komutan Muhammed Kamaruzzaman bugün son kez ailesi ile görüştükten sonra idam edildi.

12.04.2015Dünya
Beyaz Saray’da elektrik kesildi

Beyaz Saray’da elektrik kesildi

ABD'nin başkenti Washington DC’de yaşanan elektrik kesintisi başta Beyaz Saray olmak üzere, birçok devlet kurumunu etkiledi.

8.04.2015Dünya
ABD Dışişleri Bakanlığı: Sosyal medya yasakları kaldırılmalı

ABD Dışişleri Bakanlığı: Sosyal medya yasakları kaldırılmalı

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf, Türkiye’ye dijital medyaya yönelik yasakların kaldırılması çağrısı yaptı.

7.04.2015Dünya
ABD, İsrail’in talebini reddetti

ABD, İsrail’in talebini reddetti

İsrail Başbakanı Netanyahu’nun İran’la haziran sonunda varılması planlanan nihai anlaşmada Tahran’ın İsrail’in var olma hakkını açıkça tanıması şartının eklenmesi talebine ABD’den ret cevabı geldi.

4.04.2015Dünya
ABD, Netanyahunun önerisine karşı çıktı

ABD, Netanyahu'nun önerisine karşı çıktı

ABD, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun "İran ile varılacak nihai anlaşmanın, İsrail'in var olma hakkının açıkça tanınmasını içermesi" önerisine karşı çıktı.

4.04.2015Dünya
Nükleer müzakerede mutabakat formülü

Nükleer müzakerede mutabakat formülü

İsviçre’nin Lozan kenti P5+1 grubu ile İran arasında dün gece yarısına dek tamamlanması hedeflenen çerçeve anlaşması uzatmalara gitti. Taraflar anlaşmazlıkların sürdüğü kritik konuları 1 Temmuz’a kadar üç aylık sürede ele alacak bir mutabakat metnine odaklandı.

31.03.2015Dünya
Netanyahu, İsrail vatandaşı Filistinlilerden özür diledi

Netanyahu, İsrail vatandaşı Filistinlilerden özür diledi

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, seçim günü Arap seçmenler hakkında yaptığı açıklamalardan dolayı özür diledi.

24.03.2015Dünya
Esad: ABDden görüşme için adım bekliyoruz

Esad: ABD'den görüşme için adım bekliyoruz

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin açıklamalarından sonra ABD'den görüşme için eylem beklediklerini belirtti.

17.03.2015Dünya
ABD: Suriye savaşını bitirmek için Esadla konuşmak zorundayız

ABD: Suriye savaşını bitirmek için Esad'la konuşmak zorundayız

CIA Başkanı Brennan’ın “Suriye’de hükümetin çökmesini istemiyoruz” açıklamasının ardından ABD Dışişleri Bakanı John Kerry de dün, “ABD, eninde sonunda Esad’la müzakere etmek zorunda kalacak” dedi.

16.03.2015Dünya
Amerikaya bile söylemedi

'Amerika'ya bile söylemedi'

Eski ABD Hazine Bakanlığı yetkilisi Schanzer Davutoğlu’nun New York ziyaretinin alelacele gerçekleştiğini ‘bu yüzden ziyaretin ABD Dışişleri Bakanlığı’na bile söylenmediğini’ ifade etti. Öte yandan ABD Dışişleri Sözcüsü Marie Harf Davutoğlu’nun ziyaretinden bilgisi olmadığını ifade etmişti. Diplomasi teamüllerine göre eğer Birleşmiş Milletler’e bir ziyaret gerçekleştiriliyorsa Washington’a bildirmek zorunlu değil.

7.03.2015Ekonomi
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsünden şaşırtan yanıt

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü'nden şaşırtan yanıt

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Marie Harf, kendisine yöneltilen bir soru üzerine, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in, ABD’ye yapmakta oldukları ziyaretten haberi olmadığını söyledi.

5.03.2015Dünya
ABDnin Seul Büyükelçisi usturalı saldırıda yaralandı

ABD'nin Seul Büyükelçisi usturalı saldırıda yaralandı

ABD'nin Seul Büyükelçisi Mark Lippert, Güney Kore'de uğradığı usturalı saldırıda yüzünden ve bileğinden yaralandı.

5.03.2015Dünya
ABDden çözüm süreci açıklaması

ABD'den 'çözüm süreci' açıklaması

ABD, Türkiye'nin gündemindeki en önemli konulardan biri olan ‘çözüm süreci’ne destek vereceğini açıkladı.

3.03.2015Dünya
ABD: 14 Aralık mektubuna yanıt vereceğiz

ABD: 14 Aralık mektubuna yanıt vereceğiz

ABD Dışişleri Bakanlığı, 88 Temsilciler Meclisi üyesinin imzası ile Dışişleri Bakanı Kerry’e gönderilen ve Türkiye’de geçtiğimiz aralık ayında yaşanan Gülen cemaatine yönelik gözaltı kararları ile ilgili kaygıların yer aldığı mektuba cevap vereceklerini açıkladı.

7.02.2015Dünya
ABD Dışişleri Sözcüsünden Bank Asya açıklaması

ABD Dışişleri Sözcüsü'nden Bank Asya açıklaması

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü yardımcısı Marie Harf, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından polis baskınıyla yönetimine el konulan Bank Asya için konuştu. Günlük basın toplantısında soruları cevaplayan sözcü yardımcısı, "Türk hükümetinden, finansal aktivitelerin denetiminin uluslararası kanuni standartlara göre yapılmasını sağlamasını bekliyoruz" dedi.

7.02.2015Ekonomi
ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan mektup açıklaması

ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan mektup açıklaması

ABD Dışişleri Bakanlığı, 88 Temsilciler Meclisi üyesinin imzası ile Dışişleri Bakanı John Kerry’e gönderilen ve Türkiye’de geçtiğimiz aralık ayında yaşanan gözaltı kararları ile ilgili kaygıların yer aldığı mektuba cevap vereceklerini açıkladı.

7.02.2015Dünya
4 sayfalık kriz

4 sayfalık kriz

Charlie Hebdo dergisinin son sayısından 4 sayfalık yazı ve karikatür seçkisine yer veren Cumhuriyet gazetesini İstanbul’da dağıtacak kamyonları gece yarısı Hadımköy’deki matbaa çıkışında polis durdurdu. Savcının incelemesinin ardından geçiş izni verildi. Gazetenin Şişli’deki merkezinde güvenlik önlemleri arttırılırken protesto için gelen 2’si sarıklı 8 kişi gözaltına alındı.

14.01.2015Gündem
ABDden yayın yasağı eleştirisi

ABD'den yayın yasağı eleştirisi

Washington Yönetimi, Charlie Hebdo Dergisi’nin Hz. Muhammed’i tasvir eden son kapağını yayınlayan basın kuruluşlarına destek verdi. Amerikan Dışişleri Sözcüsü, Türkiye’de kapağı yayınlanan web sitelerinin ilgili sayfalarının mahkeme kararıyla engellenmesini eleştirerek ifade özgürlüğünün önemine değindi ve “Bunlar gazetecilerin kendilerinin karar vermesi gereken konular” dedi.

14.01.2015Dünya
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Harf: Erdoğanın sözlerine şiddetle karşıyız

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Harf: Erdoğan'ın sözlerine şiddetle karşıyız

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Marie Harf, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, İsrail Başbakanı Benyamin Netahyahu ile ilgili sözlerine 'şiddetle karşı olduklarını' söyledi.

14.01.2015Dünya
Kuzey Kore’de internet gitti

Kuzey Kore’de internet gitti

ABD ile Kuzey Kore arasında Sony şirketini hedef alan siber saldırıyla ilgili tartışmalar devam ederken ülkede internet hizmetleri önceki gün saatlerce kesintiye uğradı.

23.12.2014Dünya
Erdoğana ABDden yanıt: Kobanide yanlış yapmadık

Erdoğan'a ABD'den yanıt: Kobani'de yanlış yapmadık

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kobani’deki Amerikan hava yardımlarını “Bu konuda yapılanın yanlış olduğu ortaya çıktı” diyerek sert bir dille eleştirmesine Washington’dan yanıt gecikmedi. Pentagon Sözcüsü Albay Steven Warren, Erdoğan’ın sözlerine ilişkin çarşamba sabahı Pentagon’da gazetecilere yaptığı açıklamada, havadan bırakılan 28 paketten 26’sının Kürt güçlerine ulaştırıldığını söylerken Dışişleri Sözcüsü Marie Harf ise Erdoğan’ın sözlerinin hatırlatılıp “Kobani’de yapılan yanlış mıydı” şeklinde yöneltilen soruya “Kesinlikle değil” diye cevap verdi. Harf, Erdoğan’ın tam aksine, operasyonu “başarılı” olarak nitelendirdi.

23.10.2014Dünya
Harf: Türkiye oldukça önemli işler yapıyor

Harf: Türkiye oldukça önemli işler yapıyor

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Marie Harf, "Türkiye'nin IKBY Peşmergeleri'nin Kobani'ye gitmesine izin vermesi, koalisyonun oradaki güçleri destekleme çabalarına önemli bir katkı. Türkiye oldukça önemli şeyler yapıyor" dedi.

22.10.2014Dünya

Yazar Sonuçları

Dış politikada ince ayar vakti

NEREDEYSE her gün Türkiye ile ilgili sorulara muhatap olan ABD Dışişleri Bakanlığı Stratejik İletişim Danışmanı Marie Harf’a günlük brifingde sordular geçen perşembe.

8.06.2015