EKSTRA
MENÜ

Manuela Schwesig

Manuela Schwesig ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Manuela Schwesig haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 93 Manuela Schwesig haberi bulunmuştur.

Manuela Schwesig Haberleri

Başbakana ‘cesaret’ ödülü

Başbakana ‘cesaret’ ödülü

Mecklenburg Vorpommern Eyalet Başbakanı Manuela Schwesig, yakalandığı göğüs kanserine karşı verdiği etkin mücadelede diğer kanser hastalarına örnek olduğu ve cesaret verdiği için ödüle layık görüldü.

18.09.2020Avrupa
Eyaletler arası korona önlemleri kavgası

Eyaletler arası korona önlemleri kavgası

Almanya’da korona vakaları endişe verici yükselişini sürdürüyor. Bazı eyaletler tek tip kurallardan yana çıkarken, bazıları ise her eyaletin vaka sayısına göre kendi kurallarını koymasından yana.

23.08.2020Avrupa
10 bin Euro maaşla danışmanlık yapmış

10 bin Euro maaşla danışmanlık yapmış

SPD eski Genel Başkanı ve Almanya eski Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, işçileri çok kötü şartlar altında çalıştırmakla suçlanan Tönnies et fabrikasına danışmanlık yaptığı için partisinden eleştiri aldı.

3.07.2020Avrupa
Alman ordusunda nazi skandalları büyüyor

Alman ordusunda nazi skandalları büyüyor

Alman ordusunda ortaya çıkan neonazi skandalları, aşırı sağın ordu içine yuvalandığı korkularını giderek güçlendiriyor. Sekizi Türk 10 kişiyi öldüren neonazi terör örgütü NSU’nun iki elebaşısı da Alman ordusunda silah kullanmayı öğrenmişti. Ordu içinde özellikle yedekler arasında neonazi vakaların korkutucu boyutta artması dikkati çekiyor.

1.07.2020Avrupa
Aşırı sağcı askerde 17 isimlik liste ele geçirildi

Aşırı sağcı askerde 17 isimlik liste ele geçirildi

Alman ordusunda radikal yapılanma şüphesiyle yürütülen soruşturma kapsamında aşırı sağcı olarak değerlendirilen bir yedek astsubayda üst düzey politikacıların özel adres ve cep telefonu numaralarının bulunduğu bir liste ele geçirildi.

30.06.2020Avrupa
‘Riskli bölgelerden gelenleri almayacağız’

‘Riskli bölgelerden gelenleri almayacağız’

Almanya’nın Gütersloh bölgesinde koronavirüsün mezbaha skandalı sonrası hızla yayılması üzerine bazı eyaletler bu bölgede yaşayanlara yönelik seyahat kısıtlaması getirdi. Bu bölge yaşayanlar, ülkenin en çok tercih edilen tatil yerlerinden olan Mecklenburg Vorpommern’e belli kısıtlamalar altında alınıyor. Koronavirüs testi olmayanların otellerde konaklamalarına izin verilmiyor.

26.06.2020Avrupa
‘Hayatımın en zor savaşını verdim’

‘Hayatımın en zor savaşını verdim’

SPD’li Mecklenburg Vorpommern Eyalet Başbakanı Manuela Schwesig (45), göğüs kanserine karşı yaklaşık dokuz aydır verdiği mücadeleyi kazandı. Tedavisi olumlu sonuç veren iki çocuk annesi Schwesig, salı günü yaptığı açıklamada, “Tekrar sağlığıma kavuştum” dedi.

12.05.2020Avrupa
‘İlk başta çok korktum, çocuklarımı düşündüm’

‘İlk başta çok korktum, çocuklarımı düşündüm’

Almanya’nın Mecklenburg Vorpommern Eyalet Başbakanı Manuela Schwesig, göğüs kanseri teşhisi konuluncaya kadar partisi SPD’nin lider adayları arasındaydı. Şimdi ise hem sağlığına kavuşmak için mücadele veriyor hem de kendisiyle aynı hastalığa yakalananlara cesaret veriyor.

2.01.2020Avrupa
Manuela Schwesig’den kötü haber: Meme kanseri

Manuela Schwesig’den kötü haber: Meme kanseri

SPD geçici Genel Başkanı ve Mecklenburg Vorpommern Eyalet Başbakanı Manuela Schwesig meme kanserine yakalandı. SPD Genel Başkanlık görevini bırakacak olan Schwesig, eyalet başbakanlık görevine devam edecek.

10.09.2019Avrupa
SPD liderlik koltuğu için 17 aday yarışacak

SPD liderlik koltuğu için 17 aday yarışacak

Andrea Nahles’in haziran ayında istifa etmesiyle boşalan SPD Genel Başkanlığı için 21 aday başvurdu. Dün genel merkez binasında basının karşısına çıkan SPD geçici Genel Başkanı Manuela Schwesig, bu adaylardan sadece teşkilat desteği alan 17 kişinin genel başkanlık için yarışacağını açıkladı.

2.09.2019Avrupa
AfD ile kesinlikle...

AfD ile kesinlikle...

SPD’nin geçici üç genel başkanından biri olan Manuela Schwesig, Berlin’deki parti genel merkezinde Saksonya ve Brandenburg seçimlerini değerlendirdi. Schwesig’e, Brandenburg Eyalet Başbakanı ve SPD’nin liste başı adayı Dietmar Woidke ile Saksonya Eyaleti liste başı adayı Martin Dulig de eşlik etti.

2.09.2019Avrupa
‘Eğer siz de istiyorsanız, ben hazırım’

‘Eğer siz de istiyorsanız, ben hazırım’

Almanya’da Sosyal Demokrat Parti’de (SPD) genel başkan arayışı sürdürüyor. Yeni lider, aralık ayında yapılacak genel kurulda belli olacak. Adaylık için başvuru tarihi 1 Eylül’de sona eriyor. Spiegel, partinin önemli isimlerinden Federal Maliye Bakanlı Olaf Scholz’un da aday olmak istediğini yazdı.

16.08.2019Avrupa
Can çekişen SPD’ye ‘kurtarıcı’ aranıyor

Can çekişen SPD’ye ‘kurtarıcı’ aranıyor

Almanya’da 2009 yılından beri yapılan Federal Meclis seçimleri ile son dönemlerde yapılan eyalet seçimlerinde sistematik olarak oy kaybına uğrayan Sosyal Demokrat Parti’de (SPD) tam bir ‘can çekişme’ havası yaşanırken, ‘kurtarıcı’ olarak Andrea Nahles 2018 yılı nisan ayında genel başkan olarak göreve getirildi.

7.08.2019Avrupa
SPD liderini arıyor

SPD liderini arıyor

Büyük ümitlerle SPD Genel Başkanı olan Andrea Nahles’in istifasından sonra partide lider arayışı sürüyor. Şimdiye kadar “Liderlik yarışında varım” diyenler, genellikle kamuoyunun tanımadığı yüzler.

6.08.2019Avrupa
SPD’de lider krizi O da istemiyor

SPD’de lider krizi! O da istemiyor

26 Mayıs’ta yapılan Avrupa Parlamentosu seçimlerinde büyük hezimete uğrayan SPD’de Andrea Nahles hem genel başkanlık, hem Federal Meclis Grup Başkanlığı hem de milletvekilliğinden istifa etmişti. Nahles’ten boşalan koltuğa kimin oturacağı tartışmaları sürüyor.

16.06.2019Avrupa
‘Hükümetin devamı, uzlaşıya bağlı’

‘Hükümetin devamı, uzlaşıya bağlı’

Almanya’da SPD Lideri Andrea Nahles’in istifası, Merkel hükümetinin ne kadar ayakta kalabileceği sorusunu gündeme getirdi. Göç yasasında uzlaşma sağlayan hükümet, yaşanan krize rağmen iş yaptığını göstermek istedi. SPD ise koalisyonun geleceğinin güvencesi için CDU/CSU’yu önemli konularda daha fazla uzlaşıya çağırdı.

5.06.2019Avrupa
SPD’deyi geçici olarak üçü yönetecek

SPD’deyi geçici olarak üçü yönetecek

SPD Yönetim Kurulu, istifa eden Andrea Nahles’in yerine üç ismi atadı. Genel Başkan Yardımcıları Malu Dreyer, Manuela Schwesig ve Thorsten Schaefer Gümbel, yapılacak genel kurula kadar SPD’yi birlikte yönetecek. SPD, 24 Haziran’da yapacağı toplantıyla genel kurul tarihini ve genel başkan adaylarını açıklayacak.

3.06.2019Avrupa
Nahles’in yerine 6 isimden biri geçecek

Nahles’in yerine 6 isimden biri geçecek

SPD Genel Başkanı Andera Nahles’in istifasının duyurmasından sonra parti adına resmi açıklamayı Genel Başkan Yardımcısı ve Rheinland Pfalz Eyalet Başbakanı Malu Dreyer yaptı. Dreyer, yarın parti genel başkanlığı için bir isim önereceklerini söyledi.

2.06.2019Avrupa
Yasal düzenleme şart

Yasal düzenleme şart

Almanya’da özellikle son dönemlerde başta politika olmak üzere, çeşitli alanlarda kadın-erkek eşitliği yeniden yoğun bir biçimde ülkenin gündemine oturdu.

18.02.2019Avrupa
Siyaset bizim okulun DNA’sıydı

Siyaset bizim okulun DNA’sıydı

Kevin Kühnert. Almanya’da Sosyal Demokratlar’ın umudu ve en genç, en yetenekli politikacılarından biri. Henüz 29 yaşında. SPD’nin 80 bin üyeli gençlik kolları Juso (Genç Sosyalistler) Başkanı. Geçen yıl SPD’nin, CDU/CSU ile yeniden büyük koalisyon hükümeti kurmasına karşı isyan bayrağını çekti. Bir sırt çantasıyla Almanya’yı dolaşarak, ‘Büyük koalisyona hayır’ kampanyası yaptı. Çok sayıda insan büyük koalisyonu önlemek için SPD’ye üye oldu.

2.02.2019Avrupa
Almanya karıştı, Merkeli sarsmıştı: Yankıları sürüyor

Almanya karıştı, Merkel'i sarsmıştı: Yankıları sürüyor

Almanya'da Başbakan Merkel’in desteklediği Kauder’ın CDU/CSU Federal Meclis Grup Başkanlığı yarışını kaybetmesinin yankıları sürüyor. Merkel, güvenoyu istemesini gerektirecek bir neden görmediğini açıkladı.

26.09.2018Dünya
SPD ve Yeşiller “AfD izlensin” diyor

SPD ve Yeşiller “AfD izlensin” diyor

Almanya’nın Chemnitz kentini birbirine katan ırkçı eylemlerde başı çeken oluşumlardan biri olan aşırı sağcı parti AfD’nin istihbarat tarafından izlenmesi istendi. Federal koalisyon hükümetinin ortağı SPD ve muhalefetteki Yeşiller, “AfD izlensin” diyor.

3.09.2018Avrupa
Almanya’da koalisyon müzakereleri başlıyor

Almanya’da koalisyon müzakereleri başlıyor

Almanya’da CDU/CSU ve SPD arasında yeni bir hükümet kurmak için koalisyon müzakereleri bugün başlıyor. İki taraf da hızla müzakereleri sona erdirmek istiyor.

25.01.2018Dünya
Müzakere krizi koltuk kavgasından çıktı

Müzakere krizi koltuk kavgasından çıktı

Berlin’de SPD Genel Merkezi’nde düzenlenen ‘Regine Hildebrandt’ ödül töreninde konuşan Mecklenburg Vorpommern Eyalet Başbakanı Manuela Schwesig, koalisyon görüşmelerinin ‘koltuk kavgası’ yüzünden tıkandığını söyledi.

27.11.2017Dünya
Regine Hildebrandt Brül Kahramanlar’a

Regine Hildebrandt Brül Kahramanlar’a

SPD'nin 15 yıldan beri, uyum alanında çalışmalar yürüten kurum ve inisiyatiflere verdiği Regine Hildebrand ödülünü bu yıl Brühl Kahramanlar adlı spor kulübü ile Natur schafft Wissen gGmbH adlı kuruluş aldı. Her iki kurum 10'ar bin euroluk para ödülü de kazandı.

27.11.2017Dünya
Almanyada koalisyon krizinde flaş gelişme

Almanya'da koalisyon krizinde flaş gelişme

Almanya'da koalisyon ön görüşmelerinin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından Sosyal Demokrat Partinin (SPD), koalisyon konusunda görüşmelere hazır olduğu belirtildi.

24.11.2017Dünya
Kadınları kazanmadan seçim kazanılamaz mı

Kadınları kazanmadan seçim kazanılamaz mı

24 Eylül’de yapılan genel seçimlerde toplam oyların ancak yüzde 20.5’ini elde ederek, tarihinde en büyük yenilgiyi alan Sosyal Demokrat Parti’de (SPD) huzursuzluk son dönemlerde iyice artmaya başladı.

15.11.2017Dünya
Alman erkeklerine göre en çekici Jana Schimke

Alman erkeklerine göre en çekici Jana Schimke

Erkek dergisi Playboy için bir anket yapan Mafo adlı kuruluş, ülkenin en seksi ve en çekici kadın politikacılarını belirledi.

11.07.2017Dünya
‘Demokrasiye geri dönün’

‘Demokrasiye geri dönün’

Alman Sosyal Demokrat Parti (SPD), 24 Eylül’de yapılacak genel federal seçimler için olağanüstü kongresini topladı. Can Dündar’ın da ‘onur konuğu’ olduğu kongrede konuşan SPD lideri Schulz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da “Demokrasiye dönün” çağrısı yaptı.

26.06.2017Dünya
Barley, mazbatasını alarak göreve başladı

Barley, mazbatasını alarak göreve başladı

Almanya’nın yeni Federal Aile Bakanı, Sosyal Demokrat Parti’li (SPD) Katarina Barley oldu.

2.06.2017Dünya
Sellering’in yerine Schwesig geliyor

Sellering’in yerine Schwesig geliyor

Almanya’nın doğu eyaletlerinden Mecklenburg Vorpommern Eyalet Başbakanı Erwin Sellering (SPD) istifa etti.

30.05.2017Dünya
Kadınların ekonomideki yeri nasıl güçlendirilir

Kadınların ekonomideki yeri nasıl güçlendirilir

Temeli Türkiye’nin G-20 dönem başkanlığında atılan W-20 (Kadın 20) zirvesinin üçüncüsü Berlin’de başladı. Zirvede dünyanın en etkili kadınları buluşarak, kadının ekonomideki yerini güçlendirmek için atılması gereken adımları tartıştı.

25.04.2017Dünya
Herkes Türkiye’yi sordu

Herkes Türkiye’yi sordu

Başkent Berlin’de geleneksel Basın Balosu siyaset, sanat ve moda dünyasından ünlü isimlerini ve simaları bir araya getirdi. Cumhurbaşkanı Gauck, Viyana Valsi’yle geceyi açtı. Bu yıl yabancı karşıtı parti AfD Başkanı Petry baloya davet edilmedi. Baloda karşılaştığım hemen herkes, Türkiye’yi sordu.

29.11.2016Dünya
‘İmdat’ telefonundan 100 bin kadın yararlandı

‘İmdat’ telefonundan 100 bin kadın yararlandı

Almanya'da Aile Bakanı Manuela Schwesig ile Asayiş Şubesi (BKA) Başkanı Holger Münch, aile içi şiddete ilişkin istatistikleri açıkladı. Almanya'da geçen yıl dört duvar arasında 127 bin 457 şiddet olayı yaşandı.

23.11.2016Dünya
Almanya İçişleri Bakanı: Hepsi İslam Konferansı sayesinde oldu

Almanya İçişleri Bakanı: Hepsi İslam Konferansı sayesinde oldu

İslam Konferansı’nın 10’uncu yılında Berlin’de etkinlik düzenledi. ‘Küçük İstanbul’ Kreuzberg’deki etkinlikte konuşan İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere, 10 yıldır aralıksız toplanan konferansın Almanya’ya yaptığı katkıları övdü.

27.09.2016Dünya
Ücrette kadın-erkek eşitsizliği kalkacak mı

Ücrette kadın-erkek eşitsizliği kalkacak mı

Almanya’da Aile Bakanlığı’nın kuruluşunun 30’uncu yıldönümü kutlaması renkli görüntülere sahne oldu. Kutlamaya kadın-erkek ücret eşitsizliği damgasını vurdu.

7.07.2016Avrupa
Aile Bakanı: Tek bir istismar vakası bile fazla

Aile Bakanı: Tek bir istismar vakası bile fazla

Almanya'da mülteci yurtlarında cinsel şiddet haberlerinin artması üzerine hükümet devreye girdi. Yurtlardaki kadın ve çocukları koruyucu önlemler alınacak.

26.05.2016Dünya
Alman bakan doğum iznine çıktı

Alman bakan doğum iznine çıktı

Almanya Aile Bakanı Schwesig 1 Mayıs'a kadar doğum iznine ayrıldı.

25.01.2016Avrupa
Almanyada aşırı sağla mücadele için bir araya geldiler

Almanya'da aşırı sağla mücadele için bir araya geldiler

Almanya Aile, Yaşlılar, Kadın ve Gençlik Bakanı Manuela Schwesig, Almanya'da aşırı sağcılar tarafından yapılan kışkırtıcılığın ve şiddetin artmasının ürkütücü olduğunu söyledi.

19.12.2015Dünya
Mülteci çocuklar cinsel tacize uğruyor

Mülteci çocuklar cinsel tacize uğruyor

Alman Federal Aile Bakanı Manuela Schwesig bazı yurtlarda mülteci çocukların cinsel istismara maruz kaldığını söyleyerek çocukların yasal yaptırımlarla korunmasından yana tavır koydu. Schwesig, mülteci yurtlarında çocuklarla çalışacak personelden iyi hal kağıdı talep edilmesini istedi.

9.12.2015Avrupa
‘Yalancı basın’ diyen gazeteciler balosunda

‘Yalancı basın’ diyen gazeteciler balosunda

Almanya için Alternatif Parti (AfD) Başkanı Frauke Petry, “Yalancı basın” dediği gazetecilerin balosuna davet edildi. Petry, ertesi gün basını “Sevgili Pinokyo temsilcileri” diye niteledi.

1.12.2015Avrupa
Terörle mücadele için 50 Milyon Euro

Terörle mücadele için 50 Milyon Euro

Alman hükümeti gençlerin terör pençesinden kurtarmak için 50 milyon Euro para harcayacak.

23.11.2015Avrupa
Yasa tasarısı onaylandı

Yasa tasarısı onaylandı

Almanya'da e-sigara ve e-nargile satışı için de yaş sınırı getiriliyor

5.11.2015Avrupa
Alman bakan şirketleri uyardı

Alman bakan şirketleri uyardı

Alman Federal Aile Bakanlığı ile Avrupa’nın Almanya İçin Sosyal Fonu (ESF), kalifiye eleman açığını kapamak için bu kez de göçmen anneleri keşfetti. Bakanlık ve fon, 29 milyon Euro’luk bir yatırımla kalifikasyonu iyi olan göçmen anneleri iş piyasasına çekmeye çalışıyor. Federal Aile Bakanı Manuela Schwesig, “Göçmen anneler Almanya için bir zenginlik.” dedi.

20.08.2015Avrupa
Camide dayanışma merkezi

Camide dayanışma merkezi

Almanya'da aşırılığa karşı ilk danışma merkezi Berlin Şehitlik Camisi'nde açıldı. BAHİRA Danışma Merkezini açan Aile Bakanı Manuela Schwesig, tüm camileri bu tür danışma merkezleriyle Müslüman gençlerin sorunlarına kapılarını açmaya çağırdı.

19.08.2015Avrupa
Bakım parasında bakan noktayı koydu

Bakım parasında bakan noktayı koydu

Almanya'da yaklaşık iki yıldır ödenen çocuk bakım parasına Anayasa Mahkemesi iptali üzerine yaşanan kaosa Aile Bakanı Manuela Schwesig açıklık getirdi.

24.07.2015Avrupa
Çocuk bakım parası ortakları böldü

Çocuk bakım parası ortakları böldü

Almanya'da 3 yaşına kadar olan çocuklarına evde kendi bakan ailelere ayda 150 Euro bakım parasını Anayasa Mahkemesi'nin iptal etmesi, koalisyon ortaklarını karşı karşıya getirdi.

23.07.2015Avrupa
Çocuk mülteciler 600 gençlik dairesine dağıtılacak

Çocuk mülteciler 600 gençlik dairesine dağıtılacak

Almanya’ya gelen çocuk yaştaki mülteciler, ülke genelinde 600 gençlik dairesine (Jugendamt) dağıtılacak.

15.07.2015Avrupa
Almanya’da üç yaşındaki on çocuktan biri

Almanya’da üç yaşındaki on çocuktan biri

Almanya’da üç yaşındaki her on çocuktan birinin internet kullandığı saptandı.

22.06.2015Avrupa