EKSTRA
MENÜ

Makyaj Malzemeleri

Makyaj Malzemeleri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Makyaj Malzemeleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 760 Makyaj Malzemeleri haberi bulunmuştur.

Makyaj Malzemeleri Haberleri

Kadını 21 yerinden şişleyip tabancayla vurdular

Kadını 21 yerinden şişleyip tabancayla vurdular

SAKARYA'nın Pamukova İlçesi Pekmezce Rampası'nda ormanlık alanda sırtından kurşunlanan, ayrıca defalarca şişlendiği belirlenen 30 yaşlarındaki kadının kimliği belirlenemedi.

25.01.2007Gündem
Bombalı çanta festivali

Bombalı çanta festivali

Mersin’de bir işhanı önüne bırakılan çanta, içinde bomba olabileceği ihtimali üzerine fünyeyle patlatılırken meraklı vatandaşlar olayı festival heyecanıyla yakından takip etti.

7.01.2007Gündem
Başkasının rujunu rimelini kullanmayın tester’lara dikkat edin

Başkasının rujunu rimelini kullanmayın tester’lara dikkat edin

Kozmetik stantlarında onlarca kadının denediği rujlar, rimeller ve başka kozmetikler, arkadaşlardan bir kez sürmek için dahi ödünç alınan malzemeler çeşitli sorunlara yol açabilecek mikroorganizmaların bulaşmasına yol açabiliyor. Dermatoloji uzmanı Dr. Ayfer Bankaoğlu, başkalarının makyaj malzemelerinden kaçınılmasını öneriyor.

15.12.2006Kelebek
Güzelliğinizi paylaşmayın

Güzelliğinizi paylaşmayın!

Arkadaşlarınızla her şeyi paylaşıyor musunuz? Peki ya hastalık riski... Bunu hiç düşündünüz mü?

12.12.2006Makyaj
Lekelerden kurtulma zamanı

Lekelerden kurtulma zamanı

Örümcek izi, leylek ısırığı, kiraz lekesi, gülleme... Bunların her biri cilt üzerindeki farklı lekelere verilen ilginç isimler. Yüzlerindeki ben, çil, doğum ve yaşlılık lekeleriyle barışık yaşayanlar çok. Ancak belki bir o kadarı da onlardan kurtulmak istiyor. Son yıllarda geliştirilen bazı yöntemler buna olanak veriyor. Eğer böyle bir sıkıntınız ve niyetiniz varsa, işe başlamanın tam zamanı. Çünkü bu tür işlemler için güneşin az olduğu sonbahar ve kış ayları öneriliyor.

8.12.2006Kelebek
Liseli Ebru’nun ’cep’ intiharı

Liseli Ebru’nun ’cep’ intiharı

Adana’da Anadolu lisesi ikinci sınıf öğrencisi Ebru Erikli, babası cep telefonu ve makyaj malzemelerine el koyduğu için 8’inci kattan merdiven boşluğuna atlayarak yaşamına son verdi.

20.11.2006Gündem
Bakımlı erkek enflasyonu

Bakımlı erkek 'enflasyonu'

Bayanlardan sonra erkeklerin de kendilerine özen göstermesiyle kişisel bakım ürünlerine yönelik artan talep fiyatları da olumsuz etkiliyor. Son dönemde bu ürünlere yapılan zamlar enflasyonu solladı.

7.11.2006Ekonomi
Sakın azalan şampuana su eklemeyin

Sakın azalan şampuana su eklemeyin

Los Angeles’ta yaşayan ünlü Türk kimyager Gamze Turgut Sauzeat, oluşturduğu ürünlerle hepimizin evine girmeyi başardı. Kozmetiklerin yaratım sürecini kek yapmaya benzeten Sauzeat, kozmetik kullanımı hakkında da tüyolar verdi.

2.10.2006Kelebek
Aşk insana neler yaptırır

Aşk insana neler yaptırır?

Aşkın insanlar üzerindeki etkisi tartışılmaz bir gerçek. Peki aşık olduğunuzda neler yapabilirsiniz ya da gerçekten aşık olduğunuzu nerden anlarsınız? Siz istemeseniz de hareketleriniz sizi ele veriyor.

6.09.2006Aşk
Kanyon’daki 160 mağazadan 30’u Türkiye’ye ilk defa gelen markalar

Kanyon’daki 160 mağazadan 30’u Türkiye’ye ilk defa gelen markalar

İstanbul’da, Cevahir’in ardından yeni ve çok iddialı bir alışveriş merkezi daha hizmete giriyor. İnşaatı iki yıldır süren, Levent’teki Kanyon Alışveriş Merkezi 30 Mayıs’ta kapılarını açıyor. Eczacıbaşı Topluluğu ve İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından yapılan Kanyon çok yüksek tavanlı bir alışveriş merkezi. Katlar, mağazaların sıralandığı karşılıklı sokaklardan oluşuyor. Katlardaki yeşil alanlar, su ve doğal malzemenin kullanıldığı dekorlar, sanki şehir sokaklarında dolaşıyormuş havası veriyor. Kışın da açıkhavada rahatça alışveriş yapılabilmesi için dolaşılan alanlar ısıtılacak.

11.05.2006Kelebek
Aşk sizi ele verir

Aşk sizi ele verir!

Yüzünüz aydınlanır, gözlerinizin içi güler. İşten güçten de hayır gelmez. Aşık olduğunuz 1 kilometre uzaktan anlaşılır. Çünkü aşk, varlığını açıkça belli eder.

21.12.2005Aşk
Makyaj Malzemeleri Nasıl Kullanılır

Makyaj Malzemeleri Nasıl Kullanılır?

İyi makyaj ilk adımdan başlayarak size gün boyu doğal bir görünüm verir. İşte mükemmel bir makyaj için makyaj malzemelerini kullanma rehberi...

1.12.2005Makyaj
30lu yaşlarda cilt bakımı

30'lu yaşlarda cilt bakımı

Artık cildinize biraz daha özen göstermenin zamanı geldi. Cildin taşıdığı riskler ve öneriler,kullanmanız gereken ürünler,nemlendirici seçiminiz...

28.11.2005Kişisel Bakım
Kelebek kanatlarının rengi makyaj ürünlerine taşınıyor

Kelebek kanatlarının rengi makyaj ürünlerine taşınıyor

Konuşurken dudaklarda renk mesela pembeden maviye, maviden yeniden pembeye değiştiriyor, göz kapakları kafayı her çevirişte titreşiyor ve gözler kırpıştığı zaman kirpikler gümüş ile siyah renk arasında gidip geliyor. Tavus kuşunun kuyruğu ve kelebeğin kanatlarındaki yanardöner renkler kadınların bedenlerine geldi.

18.11.2005Spor
Lens kullanırken dikkat

Lens kullanırken dikkat

Lens kullananların sayısında gittikçe bir artış göze çarpıyor. Ve yapılan istatistikler çoğu lens kullananların çeşitli hatalar yaptığını veya hijyenik koşulları göz ardı ettiğini ortaya koyuyor.

Emmy ödüllü senaryo yazarıydı, bir mineral kozmetik markası kurdu ABD’de pazar lideri oldu

Emmy ödüllü senaryo yazarıydı, bir mineral kozmetik markası kurdu ABD’de pazar lideri oldu

Jane Iredale, yıllarca casting direktörlüğü yaptı. Susan Sarandon, Glen, Close ve Sarah Jessica Parker gibi ünlü oyunculara reklam filmlerinde ve dizilerde rol verdi. Baba filminin ünlü yönetmeni Francis Ford Coppola ile Outsiders filminde, Steven Spielberg ile The Color Purple filminde çalıştı.

9.09.2005Kelebek
Avon: Türk kadını en çok saçına özen gösteriyor

Avon: Türk kadını en çok saçına özen gösteriyor

Doğrudan satış alanında faaliyet gösteren Avon’un Türkiye Genel Müdürü Ron Griffiths, Türk kadınlarının saçlarına daha fazla özen gösterdiklerini söyledi.

1.09.2005Ekonomi
Erkek eşyası erkeğin, kadın eşyası kadının

Erkek eşyası erkeğin, kadın eşyası kadının

Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, yeni Medeni Kanun’a göre mal paylaşımının ilkelerini de belirledi. Daire, mal paylaşımı yapılırken, bir eşin üzerine kesilen faturanın tek başına mülkiyeti göstermeyeceğine karar verdi. Daire bir başka kararında ise tıraş makinesi, takım elbise gibi niteliği gereği erkeğe ait olan eşyaların kadına verilemeyeceğine hükmetti.

11.08.2005Gündem
Ben karnımı içime çekmem

Ben karnımı içime çekmem

Özel bir gecede sahneye çıkan Gülben Ergen’in, Hülya Avşar’ı hedef alan sözleri, iki sanatçı arasındaki küllenen tartışmayı alevlendirecek. Ergen, ‘Karnımı çekmiyorum, selülitim yok’ dedi.

4.07.2005Kelebek
Bu erkekler racona ters

Bu erkekler racona ters

Bütün kadınlar doğru erkeği bulmanın kolay bir iş olmadığını bilir. Çünkü genel olarak bakıldığında zaten mükemmel bir erkek bulmak deve hendek olayından da zordur. Biz de size uyarı niteliğinde bir yazı yazdık ve hangi erkeklerle birlikte olmamanız gerektiğini belirledik.

26.06.2005Aşk
Bıktım sivilcelerden

Bıktım sivilcelerden

Bazı insanların ciltleri kadife gibiyken, ben niye aknelerle uğraşıyorum?

Kadınlar günü bu yıl böyle kutlanıyor

Kadınlar günü bu yıl böyle kutlanıyor

Son bir iki yıldır 8 Mart Dünya Kadınlar Günü de, hediye verilen günler kapsamına girdi. Alışveriş merkezleri, restoranlar ve oteller bu güne özel programlar hazırlıyorlar. Açılışı 8 Mart’a denk getirilen kadın sergileri ve konser bile mevcut. Eski usul kutlamaktan yana olanlar için seminerler var. İşte Kadınlar Günü rehberi.

3.03.2005Kelebek
Sophia Loren neden ‘Ben İtalyan değil, Sicilyalıyım’ demiş anladım

Sophia Loren neden ‘Ben İtalyan değil, Sicilyalıyım’ demiş anladım

Sedef Kabaş (35), on parmağında on marifet olan çok beceriklilerden: Haftada dört gün TV’de canlı yayın yapıyor, üç gün üç farklı üniversitede ders veriyor, kitap yazıyor, doktora öğrencisi; bir de eski kokartlı rehber. Benim gibi hayatında bir şeyleri yapabilmek için uygun vakti beklemeyenlerden, istediği şey için vakit yaratanlardan.

30.01.2005Seyahat
Makyaj malzemeleri ne zaman zarar verir

Makyaj malzemeleri ne zaman zarar verir?

Bazen daha sonra kullanmak üzere aldığımız makyaj malzemelerimiz cildimize zarar verebilir.

Kullanmalı mı atmalı mı

Kullanmalı mı atmalı mı?

Bazen daha sonra kullanmak üzere aldığımız makyaj malzemelerimiz cildimize zarar verebilir. Ne de olsa onların da belirli bir ömrü var. Kötü kokuyorsa, rengi değişmişse kozmetik ürünlerinden uzak durun.

4.12.2004Makyaj
Siz sadece erkeklerin mi haremi olur zannediyorsunuz

Siz sadece erkeklerin mi haremi olur zannediyorsunuz?

Evlere şenlik bir kitap ve evlere şenlik bir kadın! Literatür Yayınevi’nden çıkan ‘İzmir Büyücüleri’ adlı kitaptan ve onun 55 yaşındaki 3 kocalı güzel yazarı Mara Meimaridi’den söz ediyorum. Yunanistan’da kısa sürede best seller olan ve 6 dile çevrilen roman, Türkiye’de de ilgi çekeceğe benzer. En azından benim ilgimi çekti!

30.10.2004Kelebek
Jandarmadan Binbir Surat operasyonu

Jandarmadan 'Binbir Surat' operasyonu

Bolu İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler, otoyolda silahlı 6 kişi tarafından vurularak parasının gasp edildiğini iddia eden ve sorgusunda kendisini ”Emekli Albay” diye tanıtan kişinin, dolandırıcılıktan arandığını ortaya çıkardı.

24.09.2004Gündem

Yazar Sonuçları

Mucizelere inanır mısınız

Doğanın bize sunduğu güzellik, aslında uzun zaman önce kozmetik vitrinlerinde yerini aldı.

16.01.2007

Makyaj ürünü kullanırken...

İyi ya da kötü makyaj ürünleri var... Ancak güzelleşmek uğruna kullandığımız bu makyaj malzemelerinin sağlığımızı tehdit edebileceği çoğumuzun aklına gelmiyor!

10.12.2006

Yüzünüzde en çok beğendiğiniz noktaya odaklanın

Eduardo Ferreira, kozmetik dünyasının önemli makyaj markalarından Bobbi Brown’un 10 kişilik özel ekibindeki makyaj artistlerinden...

26.11.2006

Evde düzen için sihirbaz olmaya gerek yok!

Raflarımız, dolaplarımız, yatak altlarımız, banyo ve mutfaklarımız, kullanılmayı bekleyen birçok ürünle dolup taşıyor.

19.10.2006

Organikçiler Harvey Nichols’ın kozmetik bölümünü bir görsün derim

Bilgisayarımın klavyesinde ilgili tuşlar aşındı. Artık K, A, N, Y ve O harfleri okunmuyor. Fakat yapacak bir şey yok, her hafta yeni bir yer açılıyor Kanyon’da. Tüm mağazalar açılsa da, ben de yeni konulara, yeni alışveriş mecralarına yelken açsam.

12.10.2006

Kalabalıklara el sallayıp 1 milyon dolar kazanan kadın

Yeryüzünde hakkında en çok konuşulan kişi kim? Amerikan Başkanı George W. Bush. Peki ikinci? Sıkı tutunun, çünkü oturduğunuz yerden düşebilirsiniz! Paris Hilton. Hani şu Hilton Otelleri’nin várisi olan.

10.09.2006

Ağır makyaj terimini ilk defa sizden duydum

Eylül’de Harvey Nichols’la birlikte Türkiye’ye gelecek 200 markadan biri de Bobbi Brown. Kozmetik markası, kurucusunun adını taşıyor.

10.08.2006

Krizi ailenin çocukları aştı, 45 ülkeye renkli kozmetik satıyor

İTALYA’da doğan FlorMar’ı Türk kozmetik markası haline getiren Şenbay ailesi, 45 ülkeye ihracat yapıyor.

6.08.2006

Kozmetiklerin yeni misyonu anti-aging etkili ve anti-stres olması

Cilt temizliği ve bakımında kullanılan ürünler yıllar içinde değişti. Önceleri temizlik için kükürtlü, katranlı sabunlar öneriliyordu.

21.07.2006

Nişanlımın eski kız arkadaşını unutamıyorum

Ben yaklaşık üç yıl boyunca ayrılıp barışmalarla süren bir beraberliğin sonunda, nişanlandım.

9.07.2006