EKSTRA
MENÜ

Mahkûm

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 40 haberi bulunmuştur.

Mahkûm Haberleri

Şaka yapayım derken arkadaşını vuran polis adayına hapis

Şaka yapayım derken arkadaşını vuran polis adayına hapis

Almanya’nın Würzburg kentinde yargılanan 21 yaşındaki polis adayı, birlikte eğitim gördüğü 21 yaşındaki arkadaşını tedbirsizlik sonucu öldürmekten suçlu buldu ve bir yıl üç ay hapis cezasına çarptırdı. Sanık öldürdüğü arkadaşının ailesine ayda 100 Euro da taksitle toplam 2 bin 400 Euro para cezası ödemeye mahkûm edildi.

15.07.2020Avrupa
Son dakika... Kurban vekalet ücreti belli oldu

Son dakika... Kurban vekalet ücreti belli oldu

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, "2020 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu" tanıtım toplantısında konuştu. Erbaş, yurt içi kurban vekaletinin 975 lira, yurt dışı kurban vekaletinin 825 lira olarak belirlendiğini açıkladı.

22.06.2020Ekonomi
Cezaevi mektupları

Cezaevi mektupları

Cezaevlerindeki mahkûm sayısı 280 bine dayanırken, gözler infaz sistemi değişikliğine çevrildi. Bu hafta söz sırası, cezaevlerinden arayıp beni mektup yağmuruna tutan okurlarımın. Ortak soruları infaz düzenlemesinin ne zaman çıkarılacağı ve neleri kapsayacağı. Talepleri ise bu düzenlemenin 23 Haziran’daki İstanbul seçimi sonrası Meclis tatile girmeden temmuzda yasalaşarak yürürlüğe girmesi.

17.06.2019Gündem
‘İşlem hatası’ yüzünden 8 ay fazla hapis yattı

‘İşlem hatası’ yüzünden 8 ay fazla hapis yattı

Hollanda’da bir mahkûmun, ‘işlem hatası’ yüzünden yaklaşık 8 ay fazla hapis yattığı ortaya çıktı.

26.04.2019Avrupa
Fransa’da Türk derneklerine saldıran PKK yandaşlarının cezası artırıldı

Fransa’da Türk derneklerine saldıran PKK yandaşlarının cezası artırıldı

Fransa'da İstinaf Mahkemesi, 2016'da Türk derneklerine saldıran PKK yandaşlarına verilen cezanın artırılmasına hükmetti.

12.04.2019Dünya
Denetimli Serbestlik’te kritik düzenleme: Bu yabancı sakıncalı mı

Denetimli Serbestlik’te kritik düzenleme: Bu yabancı sakıncalı mı

Cezaevlerindeki yabancı mahkûmların ziyaretini daha sıkı kurallara bağlayan Adalet Bakanlığı, yabancı uyruklu hükümlünün Türkiye’de kalması konusunda da kritik düzenleme yaptı.

21.12.2018Gündem
Altınlarını çalıp hortumla dövdü Cani kocasından şikayetçi olmadı

Altınlarını çalıp hortumla dövdü! Cani kocasından şikayetçi olmadı

ERZURUM’da, 2 çocuğunun annesi T.Ç.’yi (25) boynunda kurdeleyle bağlı 2 çeyrek altını bıçakla keserek aldıktan sonra hortumla döven Fıraç Ç. (25), ’silahla yağma’ suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı. Genç kadın, "Engelli çocuğum var. Şikayetçi olsam bana kim bakacak?" diyerek eşinden şikayetçi olmamıştı.

19.12.2018Gündem
Köşeye sıkıştılar Panik anları yazışmalarda ortaya çıktı

Köşeye sıkıştılar! Panik anları yazışmalarda ortaya çıktı

ERZURUM 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen FETÖ/PDY davasında, Doğu Anadolu Sanayici İş Adamları Dernekleri Federasyonu (DASİDEF) Genel Sekreteri Halim Gökçe, ’silahlı terör örgütüne üye olma’ suçundan 9 yıl 2 ay hapis cezasına mahk–m edildi. Örgüte ait hastane, yurt ve okullarının kapatılması nedeniyle örgüt üyeleri arasındaki panik hallerinin, aralarındaki ByLock yazışmalarına yansıdığı, gerekçeli kararda yer aldı.

13.06.2018Gündem
Camla kesildi, suyla haşlandı şikayetçi olmadı

Camla kesildi, suyla haşlandı şikayetçi olmadı

Şizofreni olduğu ileri sürülen mahkûm, koğuş arkadaşını camla kestikten sonra kaynar suyla haşladı. Mahkemeye çıkan mağdur “Sanığın hasta olduğunu biliyorum. Şikâyetçi değilim” dedi.

19.12.2016Gündem
Bahçeliden Başika açıklaması

Bahçeli'den Başika açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Irak ile yaşanan Başika kriziyle ilgili "Türk Silahlı Kuvvetlerinin terörizmle mücadele etmek için komşu coğrafyalardaki mevcudiyetinden rahatsızlık duyulması en hafif tabirle pervasızlık ve art niyetliliktir. Komşu ülke Irak’ın, topraklarında terör örgütleri cirit atıp birçok ülkenin askeri varlığı konuşlanmışken, Türkiye’ye işgalci muamelesi yapması, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ne müracaatta bulunması tek kelimeyle hezeyan ve akıl tutulmasıdır. ABD’nin ikircikli ve sarsak tutumu ise bir başka açmaz, bir diğer izah ve kabulü mümkün olmayan sorundur" dedi.

8.10.2016Gündem
İhracatçılara yeşil pasaport verilecek

İhracatçılara yeşil pasaport verilecek

Resmi Gazete’de 9 Ağustos 2016 tarihinde yayımlanan 6728 sayılı Kanununun 7. Maddesi ile Pasaport Kanunu’nun 14 üncü maddesinin (A) bendine bir paragraf eklenerek, ihracatçılara yeşil pasaport verilmesine yasal zemin hazırlandı.

9.08.2016Gündem
Haluk Koç : Başkanlık ısrarı siyasi hendektir

Haluk Koç : Başkanlık ısrarı siyasi hendektir

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, yeni yasama döneminin ana siyasi gündemi haline gelen Anayasa tartışmalarını yorumlarken, "Başkanlık ısrarı siyasi hendektir. Bunu savunanlara, bu tezi koruyanlara bu benzetmeyi yapmak zorundayız" diye konuştu.

6.01.2016Gündem
Tuvaletten kaçmaya çalışan mahkûm böyle yakalandı

Tuvaletten kaçmaya çalışan mahkûm böyle yakalandı

Brezilya'daki bir cezaevinde çekildiği iddiaedilen görüntülerde, hücresindeki tuvaletten kaçmaya çalışan bir mahkûmunyakalanma anı saniye saniye kameralara yansıdı. Tuvalet döşemesini sökerekaçtığı delikten kafa üstü girmeye çalışan mahkum, fazla yol katedemeden yakayıele verdi. Baştan aşağı pislik içinde kalan mahkumun çabası, akıllara ShawshankRedemption filminde Tim Robbins tarafından canlandırılan Andy Dufresnekarakterinin kaçma girişimini getirdi. Ancak Brezilya'daki mahkûmun aksine,filmdeki karakter, kanalizasyon borusunu kullanarak kaçmayı başararak hedefineulaşıyordu.     

5.01.2016Haber
Bahçeli: 7 Haziran’da Türkiye’nin solgun yüzü gülecek, sararmış benzinde hilaller açacak

Bahçeli: 7 Haziran’da Türkiye’nin solgun yüzü gülecek, sararmış benzinde hilaller açacak

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli yaptığı açıklamada, "Sorarım sizlere, suçlular nereye kadar caka satacak, kötüler ne zaman hak ettiğini bulacak, riyakarlar daha ne kadar kazanacak? Cevabını ben söyleyeyim: 7 Haziran 2015 Pazar Günü Türkiye’nin solgun yüzü gülecek, sararmış benzinde hilaller açacak. Türkiye kardeşliğe yürüyecek, selamete koşacak, dirliğe ve birliğe kucak açacak ve yeni bir Türk destanı için şafak sökecek, fırtına kopacak" ifadelerini kullandı.

25.03.2015Gündem
 Savunma hakkını savunmayı sonuna kadar takip edeceğim

' Savunma hakkını savunmayı sonuna kadar takip edeceğim'

Maoist Komünist Partisi (MKP) üyeliği iddiasıyla kendisine verilen 6 yıl 3 aylık hapis cezasının onanmasına tepki gösteren Tunceli Baro Başkanı Uğur Yeşiltepe, " Başsavcılığın evrensel hukuk değerleriyle bağdaşmayan hak ve özgürlükleri ayaklar altına alan, savunma hakkını mahkum eden bu kararın kaldırılması ve infazın durdurulması talebiyle Yargıtay 9’uncu Ceza Dairesi’ne itiraz edeceğini umuyoruz. Savunma hakkını savunmak için Anayasa Mahkemesi dahil, tüm yasal yollara başvuracağım" dedi.

21.01.2015Gündem
Şeytani emeller mutlaka kaybedecektir

'Şeytani emeller mutlaka kaybedecektir'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yayınladığı mesajında, ’Din sömürüsü yapan ve dinle kandıran günahkarlar, rüşvete din dairesinden kılıf bulmaya çalışan şeytani emeller mutlaka kaybedecektir. O’nun ulvi ismini çıkarlarına alet edenler, şiddeti, zulmü, hırsızlığı kabullendirmeye kalkışanlar iki dünyalarını da zelil edenlerdir’ ifadelerini kullandı.

2.01.2015Gündem
Devlet memuru gaspçıya 6 yıl hapis

Devlet memuru gaspçıya 6 yıl hapis

KAYSERİ’DE gece yarısı bir kadının çantasını ve cep telefonunu zorla alıp kaçan biri devlet memuru iki kişi 6’şar yıl hapis cezasına çarptırıldı.

19.11.2014Gündem
Bahçeli: Hani silahlar susuyordu

Bahçeli: Hani silahlar susuyordu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde 3 askerin şehit edildiği saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Hani silahlar susuyordu, hani güzel şeyler olacaktı, hani kan duracak, şehadet haberleri alınmayacaktı?" dedi.

26.10.2014Gündem
Bahçeli: Bayrağını muhafaza edemeyenler...

Bahçeli: Bayrağını muhafaza edemeyenler...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "İndirilen, yerlerde tekmelenen, çiğnenen bayrağımız 2. Hava Kuvvet Komutanlığı’nın bahçesinden, güpegündüz gasp edilen sancağımızdır. Ve sancak düşerse vatan düşecektir. Bu oluyorken, 2.Hava Kuvvet Komutanlığı’nda hiç mi duyarlı, hiç mi helal lokma yemiş, hiç mi kalbi vatan ve bayrak sevgisiyle çarpan bir asker çıkıp da şerefsize gününü gösterememiştir? Bayrağını muhafaza edemeyenler, bilen varsa söylesin, hava sahamızın güvenliğini nasıl teminat altına alacaktır?" dedi.

10.06.2014Gündem
Bülent Arınçtan Bozkurt işareti

Bülent Arınç'tan 'Bozkurt' işareti

BAŞBAKAN Yardımcısı Bülent Arınç, Bartın’da partisinin düzenlediği mitingde konuşurken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’da bozkurt işareti yapmasını eleştirirken kendisi de aynı işareti yaptı. Arınç, "Ben Kılıçdaroğlu böyle yapıyor diye yapıyorum. ’Herkesten oy lazım, o yüzden böyle yapıyorum’ diyor. Oyun bol olsun" dedi.

25.03.2014Gündem
Prof. Erkan: PKK gitti aile çatışmaları arttı

Prof. Erkan: "PKK gitti aile çatışmaları arttı"

ÇÖZÜM süreci ile PKK’lıların kırsal alanı terk etmesinden sonra Diyarbakır, Muş ve Batman’da aileler arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle meydana gelen 3 ayrı çatışmada 26 kişinin ölmesi ve 40 kişinin yaralanması, dikkatleri terörün gölgesinde kalan sosyal soruna çevirdi.

19.08.2013Gündem
“Adalet Sizsiniz” Bodrumda sahnelendi

“Adalet Sizsiniz” Bodrum'da sahnelendi

ÜNLÜ sanatçılar Rutkay Aziz ve Taner Barlas’ın rol aldığı “Adalet Sizsiniz” isimli tiyatro oyunu Bodrum’da sahnelendi. Sokrates, Galileo, Sacco ve Vanzetti’nin yaşamları anlatılan oyun sonunda sanatseverler usta oyuncuları ayakta alkışladı.

23.02.2013Ege
Bahçeli grup toplantısında konuştu

Bahçeli grup toplantısında konuştu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, pratisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, "Başbakan Erdoğan başkan olabilmek, tek adam olarak hanedanlığını kurabilmek için Türkiye’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü satışa çıkarmış, milli birliğini devretmek için bölücü terör şebekesine çağrıda bulunmuştur. Artık bundan sonra ’Erdoğan Başkan, PKK şampiyon’ sözleri işitilirse hiç kimse ’bu da nerden çıktı dememeli’ ve hiç kimse bunu garip karşılamamalıdır. Başbakan Erdoğan başkanlık ümidini İmralı canisine bağlamış, bunun karşılığında vermeyeceği hiçbir ödünün olmayacağını göstermiştir" diye konuştu.

12.02.2013Gündem
Bahçeliden önemli açıklamalar

Bahçeli'den önemli açıklamalar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu.

12.02.2013Gündem
Bahçeli grup toplantısında konuştu

Bahçeli grup toplantısında konuştu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Hükümetin dış politikasını eleştiren Bahçeli, AKP’nin dış politikasının Ortadoğu’da ağır bir yara aldığını ve her anlamda Türk milletinin aleyhine sonuçlar vermeye başladığını belirtti.

9.10.2012Gündem
Bahçeli: Dayanma gücümüz tükenme noktasında

Bahçeli: "Dayanma gücümüz tükenme noktasında"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Hakkari’de 8 askerin şehit olduğu, 16 askerin yaralandığı terör saldırısını lanetleyerek, "Milet olarak acımız büyük, yüreğimiz buruk, terör illetine dayanma gücümüz tükenme aşamasına gelmiştir. Bu son hunhar hadiseden sonra AKP hükümeti kararını ve tarafını belirlemeli, PKK terörünün kökünü kurutmak için devletin tüm imk?nlarını harekete geçirmelidir" dedi.

19.06.2012Gündem
Bahçeli: Erdoğan taviz veriyor

Bahçeli: Erdoğan taviz veriyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, Başbakan Erdoğan’ın taviz verdikçe bölücü canilerin ölüm saçtığını belirterek, "Başbakan Erdoğan’ın bölücü terör maşalarına karşı, ’Silahı bırakırsınız masaya gelirsiniz’ ifadelerinin üzerinden de çok geçmemiştir. Bu garabetin ve ateşkes çağrısının ardından; İmralı canisine boyun eğilmiş, Habur rezaleti yaşanmış, Kandil’e yüz sürülmüş, Avrupa ülkelerinde katillerle el sıkışılmış, yıkım demokratik açılım olarak yutturulmaya çalışılmıştır" diye konuştu.

24.04.2012Gündem
Devlet Bahçeliden önemli açıklamalar

Devlet Bahçeli'den önemli açıklamalar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuşuyor.

17.04.2012Gündem
Sapanca Gölünün suyu azalıyor

Sapanca Gölü'nün suyu azalıyor

SAKARYA ve Kocaeli’nin içme suyu havzası olan Sapanca Gölü’nde de su seviyesi hızla azalmaya başladı. Beklenen yağışların gecikmesiyle göl suyu, sahilden 14-15 metre kadar çekildi. Bazı iskeleler de çekilme sonucu açıkta kaldı.

15.12.2011Gündem
Kadın gezeteciye meslekten men cezası

Kadın gezeteciye meslekten men cezası

HAFTALIK Kırşehir Postası gazetesinin sahibi ve yazıişleri müdürü Havva Karakaya, yazdığı bir haber nedeniyle yargılandığı Kırşehir 2’nci Asliye Ceza Mahkemesi tarafından hakaret suçlamasıyla 7 bin 500 lira para ve 375 gün süreyle ’meslekten men’ cezasına çarptırıldı. Kararı temyiz edeceğini belirten Karakaya, "Gazeteciye meslekten men cezası verilmesine benim gibi hukukçular da şaşıp kaldı" dedi.

28.07.2011Gündem
Osman Baydemire bir para cezası daha

Osman Baydemir'e bir para cezası daha

DİYARBAKIR Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, PKK’nın gizli sivil yapılanması Kürdistan Tapluluklar Birliği Türkiye Meclisi (KCK/TM) operasyonları kapsamında dönemin DTP’li belediye başkanlarının gözaltına alınması nedeniyle düzenlediği basın açıklamasında söylediği, "Meşe ağacı hangi dalı nerenize battı. Has s..tir" sözlerinden dolayı 5 ay hapis cezasına çarptırıldı. Hapis cezası 3 bin TL para cezasına çevrildi.

3.03.2011Gündem
Şehit babası tazminatla borçlarını ödeyecek

Şehit babası tazminatla borçlarını ödeyecek

HAKKARİ’nin Çukurca İlçesi’nde 2003 yılında terhisine iki hafta kala, önce mayına basarak şehit olduğu söylenen daha sonra ise intihar ettiği bildirilerek, şehitlik unvanı ve hakları geri alınan İbrahim Serkan Gündüz’ün babası Servet Gündüz, Türkiye aleyhine Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde (AİHM)açtığı davayı kazandı. Acılı baba kazandığı tazminatla borçlarını ödeyecek.

14.01.2011Gündem
AKPye 2 iyi haber

AKP'ye 2 iyi haber

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu'nun, AKP'ye açtığı kapatma davası ile AKP Lideri Tayyip Erdoğan'ın genel başkanlık yetkilerine tedbir talebi, AB uyum paketinin yürürlüğe girmesiyle yasal dayanaktan yoksun hale düştü.

11.01.2003Gündem
Sarı zarfçılar kendini bilir

Sarı zarfçılar kendini bilir

Sağlık Bakanı Osman Durmuş, dün de basın mensuplarına sarı zarfla ödeme yapıldığını tekrarlayarak, ‘‘Yarası olan gocunur. İsim vermeyeceğim. İşin içinde olanlar kendilerini biliyorlar’’ dedi.

11.12.2001Gündem
Sarı zarfçılar kendini bilir

Sarı zarfçılar kendini bilir

Sağlık Bakanlığı'nın geçmişte basın mensuplarına sarı zarfla "ödeme" yaptığı iddialarını tekrarlayan Durmuş, "Yarası olan gocunur. Ben, yarası olanları kastettim" dedi.

10.12.2001Gündem
Bahçeliden önemli açıklamalar

Bahçeli'den önemli açıklamalar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un tutuklanmasının aklın ve mantığın iflas ettiğinin göstergesi olduğunu” öne sürdü.

10.01.2012Gündem
DTP:Barış tezkeresi geçseydi ölümler olmazdı

DTP:Barış tezkeresi geçseydi ölümler olmazdı

DTP Genel Başkanı Ahmet Türk, “Eğer Meclis'ten savaş tezkeresini değil de barış yasalarını geçirseydik, bu gençlerimiz ölmeyecek ve bugün annelerinin, babalarının, eşlerinin, çocuklarının yanında olacaktı” dedi.

7.10.2008Gündem

Yazar Sonuçları

Bodrum’dan Fas ve Tunus’a kültür balıkçılığı know-how’u

GÜNGÖR Uras, “çiftlik balığı ve ithal balık olmasa balıksız kalacağız” diye yazmış.

22.08.2011