EKSTRA
MENÜ

Madenci

Madenci ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Madenci haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.915 Madenci haberi bulunmuştur.

Madenci Haberleri

Abisi için hukuk okudu... Soma’da adalet arıyor

Abisi için hukuk okudu... Soma’da adalet arıyor

Can Çolak, ağabeyi Uğur’u Soma maden faciasında kaybetti. Göçüğün meydana geldiği 13 Mayıs 2014 akşamı, siyaset bilimi okuduğu Kocaeli Üniversitesi’nin final sınavlarına hazırlanıyordu. Son sınıf öğrencisiydi. Kara haberi duyar duymaz apar topar Soma’ya gitti. Ağabeyinin de ölen 301 madenci arasında olduğunu öğrendi. Psikolojisi darmadağın olmuştu. Tedavi görmeye, ilaç kullanmaya başladı. Ama yine de okulunu bitirdi, diplomasını aldı.

8.07.2018Gündem
YKS’nin ikinci oturumu AYT tamamlandı

YKS’nin ikinci oturumu AYT tamamlandı

Dün TYT'de (Temel Yeterlilik Testi) ter döken üniversite adayları bugün, saat 10.15'te AYT sınavına girdi. 2 milyon 19 bin 853 adayın başvurduğu AYT’de adaylar, alanlarına göre 160 sorunun olduğu dört testten istediklerini yanıtladı. YKS’nin ikinci oturumu olan AYT de tamamlandı. Sabah saat 10.15’te başlayın sınav 180 dakika sürdü ve 13.15’te sona erdi.

1.07.2018Eğitim
Zararlı kripto madenci kurbanlarının sayısında patlama yaşanıyor

Zararlı kripto madenci kurbanlarının sayısında patlama yaşanıyor!

Zararlı kripto para madencisi yazılımları tarafından saldırıya uğrayan internet kullanıcılarının sayısı yalnızca bir yıl içinde 1,9 milyondan 2,7 milyona ulaştı. Son 24 aylık istatistiklere göre madenciler özellikle gelişmekte olan pazarlara odaklanıyor ve gelirlerini artırmak için bu bölgelerdeki internet kullanıcılarından faydalanıyor. Bu bulgu, Kaspersky Lab’in 2016-2018’e dair fidye yazılımı ve zararlı kripto madencileri raporunda öne çıkan konular arasında yer alıyor. Birbirine benzer iki dönemi (Nisan 2016’dan Mart 2017’ye ve Nisan 2017’den Mart 2018’e) kapsayan rapor, fidye yazılımlarının değişken bir alanda siber suçlulara tek seferde büyük miktar kazanç sağladığını, öte yandan kurbanlardan daha az para elde eden madencilerin ise daha uzun vadeli ve sürdürülebilir bir model olduğunu gösteriyor. Siber suçlu topluluğu arasında madencilerin popülerliği de bu nedenle artıyor.

27.06.2018Teknoloji
Zonguldakta göçük: 2 işçi mahsur kaldı

Zonguldak'ta göçük: 2 işçi mahsur kaldı

Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde, kömür ocağında meydana gelen göçükte bir madenci yaralandı, göçük altındaki 2 işçiyi kurtarma çalışması başlatıldı.

22.06.2018Haber
Maden ocağında göçük... 2 işçi için kurtarma çalışması başlatıldı

Maden ocağında göçük... 2 işçi için kurtarma çalışması başlatıldı

Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde, kömür ocağında meydana gelen göçükte bir madenci yaralandı, göçük altındaki 2 işçiyi kurtarma çalışması başlatıldı.

22.06.2018Gündem
MHP Muğla Milletvekili adayları 2018 MHP Muğla adayları

MHP Muğla Milletvekili adayları 2018! MHP Muğla adayları

MHP Muğla Milletvekili Adayları, 24 Haziran Pazar günü öncesi yöre halkı tarafından araştırılan konular arasında yer aldı. Toplam 7 kişinin miletvekili adayı olarak seçilebileceği ilde, MHP Muğla Milletvekili adayları arasında meslek dalları ise madenci, gazeteci, mülki idare amiri, doktor olarak yer alıyor. İşte, 2018 MHP Muğla Milletvekili adayları ve bazı bilgiler

22.06.2018Gündem
İstanbul MHP Milletvekili adayları kimlerdir İstanbul MHP adayları

İstanbul MHP Milletvekili adayları kimlerdir? İstanbul MHP adayları

İstanbul MHP Milletvekili adayları, seçimde kritik öneme sahip olan başkentliler tarafından araştırılmaya başlandı. Türkiye'nin en kalabalık şehirlerinin başında gelen İstanbul, üç bölge olarak seçime katılacak. Bölgelerin toplamında 98 milletvekili ile mecliste yer alacak olan metropol şehirde, MHP milletvekili adayları araştırılmaya başlandı. İşte, tüm bölgeler dahil olmak üzere İstanbul MHP Milletvekili adayları listesi

22.06.2018Gündem
Maden işçisinin kızı mağduriyetini böyle anlattı: Keşke babam 1 gün önce ölseydi

Maden işçisinin kızı mağduriyetini böyle anlattı: 'Keşke babam 1 gün önce ölseydi'

Maden kazasında ölen işçilerin çocukları için kamuda istihdam sağlayan düzenlemeyi 1 gün ile kaçıran maden işçisi Mehmet Aygün’ün kızı Elif Aygün, düzenleme kapsamının genişletilmesini istedi ve mağduriyetini “Keşke babam 1 gün önce ölseydi” diye ifade etti.

18.06.2018Gündem
AYM’den faciaya yeniden yargılama

AYM’den faciaya yeniden yargılama

ANAYASA Mahkemesi (AYM) madenci yakınlarının bireysel başvurusu üzerine Zonguldak Kozlu’da, 7 Ocak 2013’te metan gazının açığa çıkması nedeniyle 8 işçinin hayatını kaybettiği maden faciası davasıyla ilgili ihlal ve yeniden yargılama kararı verdi.

12.06.2018Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Muharrem İnce’ye sert sözler: Sen ne zamandan beri Hitler oldun

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Muharrem İnce’ye sert sözler: Sen ne zamandan beri Hitler oldun

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Zonguldak'ta konuştu. CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'yi eleştiren Erdoğan, "Afrin operasyonlarında etkisiz hale getirilen terörist sayısı ne biliyor musunuz? 4 bin 497. Şimdi Kuzey Irak’ta 446. Yurt içinde 443. Bu son aylarda; peki sayın İnce bütün bu operasyonların başındaki bizim kahraman komutanımıza İsmail Metin komutanımıza ne diyor? Senin diyor apoletlerini sökeceğim. Ya benim bu milletim bir defa senin gibi haddini bilmez birisine 24 Haziran’da zaten haddini bildirecek. Sen ne zamandan beri Hitler oldun ya? Türkiye hukuk devleti. Türkiye’de yargı var, sen önce bunu öğren" dedi.

5.06.2018Gündem
Tek kuruş alamadılar

Tek kuruş alamadılar

TÜRKİYE'nin en büyük maden faciasının yaşandığı Manisa'nın Soma ilçesinde, 11 yıl önce yerin 350 metre altında kömür madeninde dinamit patlatılması sırasında meydana gelen kazada, madenciler Ali Kandemir iki gözünü, İdris Sarıkaya da iki ayağını kaybetti. Madencilerden Sarıkaya 2011 yılında sonuçlanan davada 126 bin TL, Kandemir ise 2015 yılında karara bağlanan davada 1 milyon 76 bin TL almaya hak kazandı. Ancak iki madenci de şirketin sürekli isim değiştirmesi nedeniyle tazminattan tek kuruş tahsil edemedi.

27.05.2018Ekonomi
Felaketin üstünden 11 yıl geçti... Tek kuruş alamadılar

Felaketin üstünden 11 yıl geçti... Tek kuruş alamadılar

TÜRKİYE'nin en büyük maden faciasının yaşandığı Manisa'nın Soma ilçesinde, 11 yıl önce yerin 350 metre altında kömür madeninde dinamit patlatılması sırasında meydana gelen kazada, Ali Kandemir (38) iki gözünü, İdris Sarıkaya (45) da iki ayağını kaybetti. İki işçinin, Ermenek'te 18 işçinin yaşamını yitirdiği facianın yaşandığı madenin de sahibi olan Uyar Ailesi'ne ait firmaya açtıkları dava, yılan hikayesine döndü. Madencilerden İdris Sarıkaya 2011 yılında sonuçlanan davada 126 bin TL, Ali Kandemir ise 2015 yılında karara bağlanan davada 1 milyon 76 bin TL almaya hak kazandı. Ancak iki madenci de şirketin sürekli isim değiştirmesi nedeniyle tek kuruş tahsil edemedi.

27.05.2018Ekonomi
İptal edilmişti, karar değişti

İptal edilmişti, karar değişti

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, ses kısıklığı nedeniyle iptal ettiği iki mitingini yeniden yapma kararı aldı.

21.05.2018Gündem
Son dakika... MHPnin aday listesi belli oldu

Son dakika... MHP'nin aday listesi belli oldu

MHP'nin 27. dönem milletvekilliği aday listesi netleşti. MHP Lideri Devlet Bahçeli, Osmaniye'den 1. sırada aday oldu. MHP'nin eski Genel Başkan Yardımcısı ve eski Grup Başkanvekili İzmir Milletvekili Oktay Vural ile anayasa ve uyum çalışmalarında yer alan Mehmet Parsak'ın listede yer almaması dikkat çekti.  Aday listesinde, mevcut 35 milletvekilinden 22'si yeniden aday olarak yer aldı.

17.05.2018Gündem
Maden işçileri yerin 300 metre altında ilk sahuru yaptı

Maden işçileri yerin 300 metre altında ilk sahuru yaptı

Zonguldak'ta, maden işçileri Ramazan ayının ilk sahurunu yerin metrelerce altında evlerinden getirdikleri yiyeceklerle yaptı.

15.05.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Tabela değişir kader değişmez

UYAR Madencilik’in Soma’daki ocağında 7 yıl önceki kazada Ali Kandemir 2 gözünü kaybetti, İdris Sarıkaya’nın vücudunda 42 parça çoklu kırık meydana geldi.

28.05.2018

Nestle’nin 100 milyon liralık yatırımı

NESTLE Türkiye’de yatırım yapan en eski şirketlerden biri.

15.05.2018