EKSTRA
MENÜ

Madenci

Madenci ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Madenci haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.916 Madenci haberi bulunmuştur.

Madenci Haberleri

Bitcoin nedir Bitcoin Madenciliği nasıl yapılır

Bitcoin nedir? Bitcoin Madenciliği nasıl yapılır?

Bitcoin, yeni çağın sanal para birimi. 10 yıl kadar önce Satoshi Nakamato tarafından ortaya çıkarılan; ancak o günlerde değeri pek anlaşılmayan Bitcoin, şu an hemen hemen tüm dünyadan kabul gören bir sanal para birimi olma özelliği taşıyor. Peki 1 Bitcoin kaç TL? Bitcoin nasıl para kazandırıyor?

28.06.2017Teknoloji
Kılıçdaroğlunun Adalet Yürüyüşünde 7. gün

Kılıçdaroğlu'nun Adalet Yürüyüşü'nde 7. gün

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü'nün 7. gününde Bolu il sınırına girdi. Kılıçdaroğlu gazeteci Çiğdem Toker'e de ilginç bir açıklama yaptı, "Yürüyüş Maltepe'de bitmeyecek. Devamı da gelecek" dedi. Bolu Valiliği, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan İstanbul’a başlattığı ’Adalet Yürüyüşü’nün Bolu’yu kapsayan bölümüyle ilgili alınan önlemleri ve güzergahı açıkladı. Yürüyüş, Bolu ili sınırları içerisinde; Ankara- Bolu sınırından Gerede İlçesine kadar D-750 Karayolu, Gerede İlçesinden Bolu- Düzce sınırına kadar D-100 Karayolu güzergahı kullanılarak yapılacak.

21.06.2017Gündem
Bitcoin nedir Bitcoin nasıl kullanılır Bitcoin kaç TL

Bitcoin nedir? Bitcoin nasıl kullanılır? Bitcoin kaç TL?

Bitcoin nedir? Bitcoin nasıl kullanılır? Bitcoin şu an kaç TL? Bitcoin nasıl ortaya çıktı, gerçekten de sahibinde para kazandırabiliyor mu? Bitcoin'in geleceği nasıl olacak? İşte Bitcoin'le ilgili merak ettiğiniz her şey...

16.06.2017Teknoloji
Zonguldaktaki madenden 31 saat sonra acı haber

Zonguldak'taki madenden 31 saat sonra acı haber

Zonguldak'ın Kilimli İlçesi'nde özel bir maden ocağında yaşanan göçükte mahsur kalan işçilerden Volkan Köroğlu ve Tayfun Keskin’in cenazelerine ulaşıldı.

1.06.2017Gündem
Liselilerin projesi madende denenecek

Liselilerin projesi madende denenecek

Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi 11. sınıf öğrencileri Muhammed Yusuf Alkuş ve Tuluğhan Çivioğlu'nun geliştirdiği "Madenciyi Arama Tespit ve Kurtarma Sistemi", Zonguldak'ta Türkiye Taş Kömürü Kurumunun eğitim madeninde test edilecek.

20.05.2017Eğitim
Soma’daki acının üçüncü yılında gözyaşları sel oldu

Soma’daki acının üçüncü yılında gözyaşları sel oldu

MANİSA’nın Soma İlçesi’nde 301 madencinin hayatını kaybettiği facianın üçüncü yıldönümünde yüreklerde ilk günkü gibi aynı acı bir kez daha yaşandı. Aileler, faciada can veren yakınlarının mezarlarına koştu, yüreklerindeki acı, gözyaşı olup aktı.

13.05.2017Gündem
lı

12.05.2017Manisa
Can Gürkana ilk hapis cezası sahtecilikten

Can Gürkan'a ilk hapis cezası sahtecilikten 

Manisa'nın Soma İlçesi'nde 301 madencinin yaşamını yitirdiği faciadan sonra tutuklanan Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, ilk hapis cezasını 'özel evrakta sahtecilik' suçundan aldı. Faciadan hemen sonraki adli soruşturmada Can Gürkan, madendeki tek sorumlunun Genel Müdür Razaman Doğru olduğunu gösteren yönetim kurulu belgesini savcılığa sundu. Buna itiraz eden Doğru ise Gürkan'ı suçladı. Bunun üzerine her ikisi de tutuklandı. İstanbul'da süren davada, belgedeki imza sahte çıktı, bunun üzerine Can Gürkan ile şirket yöneticilerinden Mustafa Yiğit hapis cezası aldı.

21.04.2017Gündem
Ciğerimi parçaladı maden

Ciğerimi parçaladı maden

301 madencinin hayatını kaybettiği Soma’daki maden faciasının üzerinden yaklaşık 3 yıl geçti. Davada ise sona yaklaşıldı. 18 Nisan’daki duruşmada savcının son görüşünü açıklaması bekleniyor. Davanın sonucunu merakla bekleyenlerden biri de acısı ilk günkü gibi taze olan Alime Gümcur. Hâlâ eşi Recep Gümcur’un hatıralarıyla yaşıyor. Alime Gümcur, acısını belki de hafifletecek tek şeyin dava sonucu olduğunu söylüyor.

15.04.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Hızlı ve eğlenceli

Angel Elgort’tan Jamie Foxx’a, Kevin Spacey’den Jon Hamm’a, birçok ünlü aktörü bir araya getiren “Tam Gaz”, adı kadar hızlı ve eğlenceli bir seyirlik. Yılın en iyilerinden “Lady Macbeth”, gerilim arayanlara “2:22” ve “Bakıcı”, iflah olmaz korku tutkunlarına “Katliam Günü” ve Kristen Stewart’lı gizem filmi “Hayalet Hikayesi”, haftanın diğer seçenekleri.

29.06.2017

Kardeşlerinin zihinsel engelli olması beni endişelendiriyor

Sevdiğim kızın abilerinden biri ve iki ablası zihinsel engelli. Bu hastalık genetik olabilir mi diye endişeleniyorum. İleride çocuklarımız da böyle sorunlar yaşarsa diye korkuyorum. Ne yapacağımı bilmiyorum.

22.05.2017