EKSTRA
MENÜ

Maden Ocağında Göçük

Maden Ocağında Göçük ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Maden Ocağında Göçük haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 519 Maden Ocağında Göçük haberi bulunmuştur.

Maden Ocağında Göçük Haberleri

Maden ocağında göçük: 1 ölü, 1 yaralı

Maden ocağında göçük: 1 ölü, 1 yaralı

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Armutçuk Müessesesi maden ocağındaki göçükte 1 işçi öldü, 1 işçi yaralandı.

10.03.2015Gündem
Zonguldakta maden ocağında göçük: 1 ölü,1 yaralı

Zonguldak'ta maden ocağında göçük: 1 ölü,1 yaralı

Zonguldak'ın Ereğli ilçesine bağlı Kandilli beldesinde, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Armutçuk Müessese Müdürlüğüne bağlı maden ocağında sabah karşı meydana gelen göçükte 1 işçi öldü, 1 işçi de yaralandı. Kaza ile ilgili konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, "Büyük ihtimalle çok basit bir ihmal nedeniyle o göçük meydana gelmiştir. Çünkü ocaktaki faaliyetlerin durdurulmasını gerektiren bir eksiklik bulunmamıştır. O halde nedir? Orada sorumluluk üstlenen insanların basit bir ihmalinden kaynaklanan bir can kaybıyla karşı karşıyayız" dedi.

10.03.2015Gündem
Bosna Hersekte maden ocağında göçük: 4 ölü

Bosna Hersek'te maden ocağında göçük: 4 ölü

Bosna Hersek'in kuzeydoğusundaki Tuzla kenti yakınlarında bulunan Dubrave Maden Ocağı'nda meydana gelen göçükte dört kişi hayatını kaybetti.

23.02.2015Avrupa
Zonguldakta maden ocağında göçük: 1 işçi yaşamını yitirdi

Zonguldak'ta maden ocağında göçük: 1 işçi yaşamını yitirdi

ZONGULDAK’ta özel maden ocağında meydana gelen göçükte, maden işçisi 33 yaşındaki Selami Yalçın hayatını kaybetti.

12.12.2014Haber
Zonguldakta maden ocağında göçük: 1 işçi yaşamını yitirdi

Zonguldak'ta maden ocağında göçük: 1 işçi yaşamını yitirdi

ZONGULDAK’ta özel maden ocağında meydana gelen göçükte, maden işçisi 33 yaşındaki Selami Yalçın hayatını kaybetti.

12.12.2014Gündem
Osmaniyede maden ocağında göçük: 1 ölü

Osmaniye'de maden ocağında göçük: 1 ölü

Osmaniye'nin merkeze bağlı Akyar Köyü'nde bulunan krom madeninde göçük meydana geldi.

7.12.2014Gündem
Osmaniyede maden ocağında göçük 1 işçi öldü

Osmaniye'de maden ocağında göçük 1 işçi öldü

Osmaniye'nin merkeze bağlı Akyar Köyü'nde bulunan krom madeninde göçük meydana geldi. Göçük altında kalan 41 yaşındaki işçi Cumali Tataş'ın cansız bedenine ulaşılarak madenden çıkarıldı. Göçük altında kalan bir işçinin ise yaralı olarak kurtarıldığı kaydedildi. Göçük altında işçinin kalmadığı açıklandı. DHA

6.12.2014Haber
Bartında maden ocağında göçük: 2 işçi mahsur

Bartın'da maden ocağında göçük: 2 işçi mahsur

Bartın'ın Amasra ilçesindeki Tarlaağzı köyünde özel bir maden ocağında galeri açma çalışmaları sırasında göçük meydana geldi. Göçük altında kalan 3 Çinli işçiden 1'i 2 saatlik çalışmayla kurtarılırken, 2 Çinli işçinin kurtarma çalışmaları sürüyor.

1.11.2014Haber
Ermenekte maden ocağında göçük: 19 işçi mahsur

Ermenek'te maden ocağında göçük: 19 işçi mahsur

Karaman'ın Ermenek ilçesine bağlı Pamuklu köyü yakınlarındaki Has Şekerler Madencilik'e ait madende, kömür ocağındaki suyun galeriyi basması sonucu ilk belirlemelere göre 19 işçinin mahsur kaldığı açıklandı.Karaman Valisi Murat Koca, ilk haberlere göre 25 işçinin kurtarıldığını 19 işçinin mahsur kaldığını söyledi. Vali Koca, 50 metrelik bir bölümü suyun işgal ittiğini belirten Vali Koca, 19 işçiyi kurtarma ve yer altındaki suyun tahliye çalışmalarının sürdüğünü dile getirdi.Öte yandan Türkiye Taş Kömürü Kurumu'ndan da bölgeye 16 kişilik kurtarma ekip gönderildi.

28.10.2014Haber
Gümüşhanede maden ocağında göçük

Gümüşhane'de maden ocağında göçük

Kelkit ilçesinde, kömür ocağında meydana gelen göçükten bir işçi yaralı olarak kurtarıldı.

19.09.2014Gündem
Bartın maden ocağında göçük

Bartın maden ocağında göçük

Bartın'ın Amasra İlçesi'nde özel bir şirkete ait kömür ocağında meydana gelen göçükte 1 Çinli işçi öldü, 1 Çinli işçi de yaralandı.Kaza, saat 11.00 sıralarında Tarlaağzı mevkiinde faaliyet gösteren özel şirkete ait kömür ocağında meydana geldi. Maden ocağında Çinli işçilerin hazırlık işlerini yürüttüğü bölgede yan taraftaki kömür yağınlarının çökmesi sonucu göçük oluştu. İşçilerden 2'si, kömür yığınlarının altında kaldı. İşçiler, mesai arkadaşlarının çalışması sonucu göçükten kurtarılarak ocaktan çıkarıldı. Ancak işçilerden birisi hayatını kaybetti. Diğer işçi ise ambulansla Bartın Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

19.09.2014Haber
Zonguldakta maden ocağında göçük

Zonguldak'ta maden ocağında göçük

Zonguldak'ta özel bir şirkete ait maden ocağında meydana gelen göçükte ilk belirlemelere göre 9 madencinin mahsur kaldığı bildirildi. DHA - Zonguldak

12.08.2014Haber
Karamanda maden ocağında göçük

Karaman'da maden ocağında göçük

Karaman'ın Ermenek ilçesindeki bir kömür ocağında göçük altında kalan işçi hayatını kaybetti.

18.06.2014Gündem
Göçük altında can pazarı

Göçük altında can pazarı

ERZURUM’da bir apartmanın dış duvarı kenarında su sızan boruya ulaşmak için kazı yapan işçilerden 26 yaşındaki Zekeriya Güngör meydana gelen göçükte toprak altında kaldı. Can pazarının yaşandığı olayda kazma kürekle göçük temizlendi ve Güngör’ün önce başı sonra da vücudu toprak altında çıkarıldı.

3.06.2014Gündem
Maden ocağında göçük

Maden ocağında göçük

Şırnak’ın Toptepe Köyü yakınlarında Maden Ocakları Mevkii’nde bulunan özel bir şirkete ait 2 numaralı kömür ocağında gelen göçükte toprak altında kalan 27 yaşındaki İbrahim Saknak, AFAD, sivil savunma ekiplerinin yaklaşık 3 saat süren çalışmaları sonunda ağır yaralı olarak çıkarıldı. Şırnak Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Saknak, yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Göçüğün meydana sırada ocakta yaklaşık 12 işçinin çalıştığı, bu işçilerin kurtulup sadece Saknak’ın kaldığı belirtildi.

3.06.2014Gündem
Maden ocağında göçük

Maden ocağında göçük

Şırnak'ta kömür ocağında meydana gelen göçükte 1 işçinin toprak altında kaldığı belirtildi. İşçiyi kurtarmak için bölgeye ekipleri sevk edildi.Şırnak'ın Toptepe Köyü yakınlarnda bulunan Maden Ocakları Mevkii'nde bulunan özel bir şirkete ait 2 Nolu kömür ocağında saat 12.30 sıralarına henüz belirlenemeyen nedenle göçük meydana geldi. İlk bilgilere göre 1 işçinin göçük altında kaldığı bildirildi. Bölgeye arama kurtarma ve sağlık ekipleri sevk edildi.Ebubekir KARATOPRAK/ŞIRNAK,(DHA)

3.06.2014Haber
Hürriyet Somada

Hürriyet Soma'da

Hürriyet çalışanları Soma'da.... Türkiye’yi sarsan maden faciasının ayrıntıları, umutla bekleyen madenci yakınlarının, sevdiklerini yitirenlerin tarifsiz duyguları…

14.05.2014Gündem
Çağrı: Yarın herkes siyah giysin

Çağrı: Yarın herkes siyah giysin

DİSK-KESK-TMMOB ve TTB, tüm işçi sınıfını, emekçileri ve emek dostlarını, Soma’daki işçiler için ortak eylem yapmaya çağırdı; '15 Mayıs Perşembe tüm halkımızı siyah giyinmeye çağırıyoruz' denildi. Yurdun dört bir yanında Soma faciasında hayatını kaybedenleri anmak için eylemler yapıldı.

14.05.2014Gündem
Prof. Dr. Orhan Kural özür diledi

Prof. Dr. Orhan Kural özür diledi

Manisa'da yaşanan facianın ardından Profesör Doktor Orhan Kural, CNN Türk'te yaptığı 'karbonmonoksit zehirlenmesi tatlı bir ölümdür' sözleri büyük tepkiye sebep oldu. Kural bu sabah özür diledi.

14.05.2014Gündem
Maden ocağında göçük mahsur kalanlar var

Maden ocağında göçük mahsur kalanlar var

NEVŞEHİR’in Gülşehir İlçesi’ne bağlı Gümüşyazı Köyü yakınlarında kömür madeni ocağında grizu patlaması sonucu 1 kişi öldü, 6 kişi yaralandı.

26.04.2014Gündem
Maden ocağında göçük: 1 ölü

Maden ocağında göçük: 1 ölü

ZONGULDAK’ın Kilimli Beldesi’nde özel bir şirkete ait kömür ocağında meydana gelen göçükte maden işçisi 39 yaşındaki Recai Akol öldü

19.02.2014Gündem
Zonguldakta kaçak maden ocağında göçük: 1 ölü

Zonguldak'ta kaçak maden ocağında göçük: 1 ölü

Zonguldak'ta kaçak işletilen maden ocağında meydana gelen göçükte, 1 kişi öldü.

29.12.2013Gündem
Zonguldakta maden ocağında göçük

Zonguldak'ta maden ocağında göçük

ZONGULDAK’ın Gelik Beldesi’nde kaçak işletildiği iddia edilen kömür ocağında meydana gelen göçükte maden işçisi Naci Güldağı mahsur kaldı. Haberi alıp kaza yerine gelen işçinin yakınları sinir krizi geçirdi

29.11.2013Gündem
Maden ocağında göçük

Maden ocağında göçük

20 işçi göçük altından kurtarılırken 1 işçi yaşamını yitirdi.

20.10.2013Ege
Kaçak maden ocağında göçük

Kaçak maden ocağında göçük

Zonguldak'ta kaçak kömür ocağında meydana gelen göçükte 1 işçi mahsur kaldı.

15.09.2013Gündem
Zonguldaktaki göçükte mucize gerçekleşti

Zonguldak'taki göçükte mucize gerçekleşti

Zonguldak’ın Kilimli Beldesi’nde özel bir şirkete ait kömür ocağında meydana gelen göçükte 2 işçi mahsur kaldı. Mahsur kalan işçiler Eray Saka ve Şaban Aydınlı, yaklaşık 4 saat sonra sağ olarak kurtarıldı.

13.09.2013Gündem
MADEN OCAĞINDA GÖÇÜK

MADEN OCAĞINDA GÖÇÜK

Zonguldak'ın Kilimli Beldesi'nde özel bir şirkete ait maden ocağında mahsur kalan işçiler Eray Saka ve Şaban Aydınlı, yaklaşık 4 saat sonra sağ olarak kurtarıldı. Ocak girişinden 310 metre ileride üretim yaparken ön ve arka taraflarında tavan çökmesi oluşan işçiler Saka ve Aydınlı'nın, şans eseri iki göçüğün arasındaki boşlukta kaldığı ortaya çıktı. Saka ve Aydınlı, çalışma arkadaşları ve Türkiye Taşkömürü Kurumu Tahlisiye ekibinin yaklaşık 4 saat süren göçük açma çalışmaları sonucu sağ kurtarıldı.DHA

12.09.2013Haber
Maden ocağında göçük: 1 ölü

Maden ocağında göçük: 1 ölü

Zonguldak’ta özel şirkete ait kömür ocağında meydana gelen göçükte mahsur kalan maden işçisi Muhammet Aydoğan’ın 6 saat sonra cesedine ulaşıldı.

13.03.2013Gündem
MADEN OCAĞINDA GÖÇÜK

MADEN OCAĞINDA GÖÇÜK

Zonguldak'ta, özel bir şirkete ait kömür ocağında meydana gelen göçükte, maden işçisi 43 yaşındaki Muhammet Aydoğan mahsur kaldı. Göçük, Zonguldak merkeze bağlı Çatak Köyü mevkiinde meydana geldi. Ocak girişinden yaklaşık 10 metre ileride ahşap direklerle yapılan tahkimatın sağlamlaştırılması sırasında göçük oluştu. Bu sırada maden işçisi Muhammet Aydoğan, göçüğün altında kaldı. Ocakta çalışan diğer madenciler, Aydoğan'ı kurtarmak için çalışma başlattı. Akşam saatlerine kadar yapılan çalışmalarda Aydoğan'a ulaşılamayınca Türkiye Taşkömürü Kurumu'ndan (TTK) yardım istendi. Çalışmaya ara veren madenciler, ocak önünde beklerken, TTK tahlisiye ekibinin gelmesi bekleniyor.Durmuş SEVİNDİK-Gürkay GÜNDOĞAN/ ZONGULDAK/DHA

13.03.2013Haber
Kütahyada maden ocağında göçük: 1 ölü

Kütahya'da maden ocağında göçük: 1 ölü

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde, özel şirkete ait kömür madeninde meydana gelen göçük nedeniyle 1 işçi hayatını kaybetti.

13.03.2013Gündem
Bir madencinin cesedine daha ulaşıldı

Bir madencinin cesedine daha ulaşıldı

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Kozlu Müessese Müdürlüğü'ne ait maden ocağında, göçük altındaki son madencinin cesedi de çıkarıldı.

12.01.2013Gündem
Zonguldakta maden ocağında göçük: 1 yaralı

Zonguldak'ta maden ocağında göçük: 1 yaralı

Zonguldak'ta maden ocağında meydana gelen göçükte, 1 kişi yaralandı.

22.10.2012Gündem
MADEN OCAĞINDA GÖÇÜK; 1 İŞÇİ 23 SAATTİR MAHSUR

MADEN OCAĞINDA GÖÇÜK; 1 İŞÇİ 23 SAATTİR MAHSUR

Zonguldak merkeze bağlı Gelik Beldesi'nde özel bir şirkete ait kömür ocağında meydana gelen göçükte 1 işçi mahsur kaldı. Sağ olduğu belirtilen işçiyi kurtarma çalışmaları sürüyor.Yerin 100 metre altında ahşap direklerle yapılan tahkimat çalışması sırasında tavan çökmesi sonucu göçük meydana geldi. Göçüğün arka tarafında 3 maden işçisi mahsur kaldı. İşçilerden ikisi enkazda oluşan küçük deliği genişletip sürünerek dışarıya çıktı. Olay nedeniyle şoka giren diğer madenci 36 yaşındaki Erdal Hamarat ise delikten geçemeyeceğini söyledi. Bir süre sonra ikinci bir göçük meydana gelince enkazdaki delik kapandı. Maden ocağı çalışanları, Hamarat'ı kurtarmak için çalışma başlattı.

14.09.2012Haber
Maden işçisi 27 saat sonda kurtarıldı

Maden işçisi 27 saat sonda kurtarıldı

Zonguldak merkeze bağlı Gelik Beldesi’nde özel şirkete ait kömür ocağında meydana gelen göçükte mahsur kalan maden işçisi Erdal Hamarat, 27 saat sonra kurtarıldı.

14.09.2012Gündem
Kaçak maden ocağında göçük: 1 ölü

Kaçak maden ocağında göçük: 1 ölü

ZONGULDAK’ta, kaçak maden ocağınında meydana gelen göçükte 58 yaşındaki işçi Ramazan Taşkın öldü.

1.09.2012Gündem
Zonguldakta kaçak maden ocağında göçük: 1 ölü

Zonguldak'ta kaçak maden ocağında göçük: 1 ölü

Zonguldak'ta kaçak işletilen maden ocağında meydana gelen göçükte, 1 kişi hayatını kaybetti.

1.09.2012Gündem
MADEN OCAĞINDA GÖÇÜK

MADEN OCAĞINDA GÖÇÜK

Yozgat'ın Sorgun İlçesi'nde özel bir maden ocağında meydana gelen göçükte 7 işçi yaralandı. Göçük, saat 23.30 sıralarında Savana Madenciliğe ait bir kömür ocağında meydana geldi. Gece vardiyasında görevli 15 işçi havalandırma bölümünde çalıştığı sırada büyük bir gürültünün ardından maden ocağının havalandırma bölümünde göçük meydana geldi. Ocakta çalışan 15 işçiden 2'si göçük altında kaldı. 2 işçi arkadaşları tarafından göçük altında çıkarılırken olayda toplam 7 işçi yaralandı. Göçüğün ardından olay yerine çok sayıda ambulans, kurtarma aracı ve UMKE ekipleri çağrıldı. Yaralılar, olay yerine çağırılan ambulanslarla Yozgat ve Sorgun Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaralılardan Ömer Kılıçer, Aydın Gencer ile Cumhur Yılmaz adlı işçilerin durumlarının ağır olduğu, Ömer Yiğit, Aydın Aydoğdu, Yalçın Çura ve Saffet Barış'ın ise hafif yaralı oldukları öğrenildi. Halit YILMAZ - Harun GÖKÇEOĞLU / YOZGAT (DHA)

14.07.2012Haber
Yozgatta maden ocağında göçük: 7 yaralı

Yozgat'ta maden ocağında göçük: 7 yaralı

Yozgat’ın'ın Sorgun İlçesindeki bir maden ocağında göçük meydana geldi. Alınan ilk bilgilere göre toprak altında kalan 7 işçi yaralandı. Diğer işçiler tarafından kurtarılan 7 işçi Sorgun Devlet Hastanesi'ne götürülüp tedaviye alındı.

13.07.2012Gündem
26 YAŞINDA 7 ÇOCUK ANNESİNİN AĞLATAN PİŞMANLIĞI

26 YAŞINDA 7 ÇOCUK ANNESİNİN AĞLATAN PİŞMANLIĞI

Zonguldak’ta oturan 26 yaşındaki Fatma Nalbant, 12 yılda iki evlilik yaparken, 7 çocuk dünyaya getirdi.Henüz 14 yaşında evlenip 4 çocuk sahibi olduğu ilk eşi Ahmet Çetin’in maden ocağında göçük altında kalarak ölmesi ardından 20 yaşında ayakkabı boyacısı 48 yaşındaki Metin Nalbant ile evlenip 3 çocuk daha dünyaya getiren Fatma Nalbant, "Şimdiki aklım olsa bu evliliği yapmaz, bu kadar da çocuk doğurmazdım. Çünkü bakamıyorum. İstediklerini alıp giydiremiyorum" diyerek gözyaşı döktü. Ersin ERCAN- Gürkay GÜNDOĞAN/ZONGULDAK, (DHA)

22.04.2012Haber
26 yaşında yedi çocuk annesi kadının büyük pişmanlığı

26 yaşında yedi çocuk annesi kadının büyük pişmanlığı

Zonguldak’ta oturan 26 yaşındaki Fatma Nalbant, 12 yılda iki evlilik yaparken, 7 çocuk dünyaya getirdi.

22.04.2012Gündem
Eskişehirde maden ocağında göçük: 4 ölü

Eskişehir'de maden ocağında göçük: 4 ölü

Eskişehir’in Mihalıççık İlçesi’ndeki kömür ocağında meydana gelen göçükte 4 işçi yaşamını yitirdi.

3.04.2012Gündem
MADEN OCAĞINDA GÖÇÜK: 4 ÖLÜ

MADEN OCAĞINDA GÖÇÜK: 4 ÖLÜ

Eskişehir'in Mihalıççık ilçesindeki kömür ocağında akşam saatlerinde meydana gelen göçükte 4 işçi yaşamını yitirdi.Alınan bilgilere göre Mihalıççık ilçesine bağlı Koyunağılı Köyü'nde bulunan özel bir şirkete ait kömür ocağında akşam saat 19.00 sıralarında göçük meydana geldi. Göçük altında kalan ve ilk belirlemelere göre isimleri Ramazan Karaca, Hamza Aktürk, İsa Mırık ve Hüseyin Kök olan işçiler olay yerinde öldü. Ölen 4 işçinin cesetlerinin Ankara Beypazarı Devlet Hastanesi morguna kaldırıldığı olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü belirtildi.DHA

3.04.2012Haber
Maden ocağında göçük: 1 işçi mahsur

Maden ocağında göçük: 1 işçi mahsur

Zonguldak merkeze bağlı Gelik Beldesi’nde özel bir şirkete ait maden ocağında meydana gelen göçükte, maden işçisi evli ve 2 çocuk babası 32 yaşındaki Selçuk Yılmaz mahsur kaldı. Madenciyi kurtarma çalışmaları sürüyor.

22.03.2012Gündem
İki maden kazası: 2 ölü

İki maden kazası: 2 ölü

ZONGULDAK’ta, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Üzülmez Müessese Müdürlüğü’ne ait maden ocağında meydana gelen göçükte, zehirlenen 3 işçi hayatını kaybetti.

19.03.2012Gündem
Madendeki göçükte bir işçi can verdi

Madendeki göçükte bir işçi can verdi

MANİSA Soma’da dün saat 10.30 sıralarında özel bir maden ocağında göçük meydana geldi.

23.01.2012Ege
Maden kaçak kurtaran yok

Maden kaçak kurtaran yok

Zonguldak’ta kulübe görünümlü kaçak maden ocağında göçük altında kalan işçinin cesedine 38 saat sonra ulaşıldı.

23.01.2012Gündem
Özel maden ocağında göçük: 1 ölü

Özel maden ocağında göçük: 1 ölü

ZONGULDAK’ın Kilimli Beldesi’nde, özel bir maden ocağında meydana gelen göçükte, maden işçisi 26 yaşındaki Ayhan Akkaya öldü.

1.12.2011Gündem