EKSTRA
MENÜ

Madagaskar

Madagaskar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Madagaskar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 996 Madagaskar haberi bulunmuştur.

Madagaskar ya da resmî adıyla Madagaskar Cumhuriyeti, Afrika kıtasına bağlı bir ada ülke konumunda olup, kıtanın doğu kesiminde Hint Okyanusu'nun batı kısmında yer almaktadır. Mozambik Kanalı ülkeyi Afrika ana kıtası ile birbirinden ayırmaktadır. Madagaskar adası, dünyanın dördüncü büyük adası konumundadır. Ülke ada ülkesi olması nedeniyle sınır komşusu bulunmamakta olup, en yakın anakara ülkesi adanın batısında yer alan Mozambik'tir. Bunun haricinde komşu ada ülkeler ise kuzeybatıda Komor Adaları ve Fransa denizaşırı bölgesi Mayotte, doğuda Mauritius ile yine Fransa denizaşırı bölgesi olan Réunion adalarıdır. Ülkenin başkenti Antananarivo'dur.

Madagaskar Haberleri

Vanilya Adası Nerede Ve Nasıl Gidilir Vanilya Adası Gezilecek Yerler, Konaklama, Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Vanilya Adası Nerede Ve Nasıl Gidilir? Vanilya Adası Gezilecek Yerler, Konaklama, Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Vanilya Adası, görsel olarak sunduğu güzellikler ve farklı kültürü ile akıllara yer eden bir adadır. Bu adaya gelenler, ayrılırken mutlaka bir kez daha gelmeyi isteyeceklerdir. Adada hem Fransız hem de Afrika kültürü harika bir şekilde harmanlanmıştır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

22.02.2021Seyahat
Reunion Adası Nerede Ve Nasıl Gidilir Reunion Adası Gezilecek Yerler, Konaklama, Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Reunion Adası Nerede Ve Nasıl Gidilir? Reunion Adası Gezilecek Yerler, Konaklama, Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Reunion adası, Hint Okyanusu'nda bulunan bir adadır. Fransa'ya bağlıdır. Tropikal iklimi olması sebebi ile turistler tarafından çok ilgi görmektedir. Bunun yanında adada volkanik kraterler de bulunmaktadır. Reunion adası nerede ve nasıl gidilir? İşte Reunion adası gezilecek yerler, konaklama, tarihi ve özellikleri hakkında bilgiler.

22.02.2021Seyahat
Mauritius Adası Nerede Ve Nasıl Gidilir Mauritius Adası Gezilecek Yerler, Konaklama, Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Mauritius Adası Nerede Ve Nasıl Gidilir? Mauritius Adası Gezilecek Yerler, Konaklama, Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Mauritius Adası doğal güzellikleri ile adeta cennetten bir parça gibidir. Bu sebeple de pek çok turist tarafından ilgi görmektedir. Bu ada Hint Okyanusu'nda bulunur. Madagaskar'ın ise doğu kısmında, Seyşeller'in de batısında kalan bir bölgedir. Mauritius Adası nerede ve nasıl gidilir? Mauritius adası gezilecek yerler, konaklama, tarihi ve özellikleri hakkında bilgileri derledik.

22.02.2021Seyahat
Tarçın Nasıl Yetişir Tarçın Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Tarçın Nasıl Yetişir? Tarçın Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Baharatlar hem kokusu hem de lezzetleri ile ön plana çıkar. Yemeklerde kullanılabilen bu baharatların çayları da yapılabilir. Tarçın da toz ve kabuk halde bulunan hoş kokulu baharatlardandır. Tarçının nasıl yetiştiği ise merak edilir. Tarçın nasıl yetişir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

16.02.2021Bitki Bakımı
Türkiyede üretilen otobüs, minibüs ve midibüsler geçen yıl 99 ülkeye satıldı

Türkiye'de üretilen otobüs, minibüs ve midibüsler geçen yıl 99 ülkeye satıldı

Türkiye'de üretilen otobüs, minibüs ve midibüsler geçen yıl 99 ülke ve bölgeye ihraç edilerek 1 milyar 521 milyon 403 bin dolarlık gelir sağlandı.

24.01.2021Ekonomi
Madagaskarda kuraklıkla mücadele için 75 milyon ağaç dikilecek

Madagaskar'da kuraklıkla mücadele için 75 milyon ağaç dikilecek

Madagaskar'da 2021 yılında kuraklıkla mücadele amacıyla 75 milyon ağaç dikileceği duyuruldu.

20.01.2021Dünya
Gönül Dağı neden yok, bitti mi TRT yayın akışında önemli değişiklik

Gönül Dağı neden yok, bitti mi? TRT yayın akışında önemli değişiklik

Gönül Dağı neden yok sorusu ile dizinin yeni bölümünün TRT 1 yayın akışı içerisinde neden olmadığını öğrenmek isteyen pek çok kişi, internet üzerinden araştırmalarını gerçekleştiriyor. Her cumartesi günü TRT ekranlarında izleyicilerle buluşan Gönül Dağı, TRT 1 yayın akışı içerisinde 2 Ocak Cumartesi günü yer almıyor. Peki, Gönül Dağı neden yok, bitti mi? İşte, o dizi hakkında bazı bilgiler

2.01.2021Televizyon
Ressam Pınar Tınç: Evde kalmak, ruhumu gezmeye zorladı

Ressam Pınar Tınç: Evde kalmak, ruhumu gezmeye zorladı

Ressam Pınar Tınç, pandemi sürecinde herkesin evde olduğu dönemde ürettiği yeni eserlerini “Home Coming- Yuvaya Dönüş” sergisiyle gün yüzüne çıkartıyor. Sergisi, 14 Ocak - 14 Şubat tarihleri arasında Arnavutköy Art Gallery Istanbul’da sanatseverlerle buluşacak. Öncesinde Pınar Tınç ile bir araya geldik “yuvaya dönmenin” nasıl bir şey olduğunu konuştuk

18.12.2020Keyif
Kuvars kristali nedir ne işe yarar Kuvars kristali yararları nelerdir

Kuvars kristali nedir ne işe yarar? Kuvars kristali yararları nelerdir?

Kuvars kristali veya kuvars taşı, tedavi edici özelliklere sahip olan özel bir taştır. İnşaat sektöründen, tıbba kadar çok geniş bir alanda kullanılan kuvars kristali, pek çok faydası ile bilinmektedir. Peki, Kuvars kristali nedir ne işe yarar ve Kuvars kristali yararları nelerdir? İşte, kuvars kristali hakkında merak edilen bazı bilgiler

15.12.2020Sağlık
İhracata büyükelçilik katkısı

İhracata büyükelçilik katkısı

Merkez Bankası, Türkiye’nin 2008-2016 yılları arasında 39 ülkede büyükelçilik açmasının ihracata yansımasını analiz etti. Analize göre, büyükelçilik açılması ihracatta yüzde 27 artış sağlarken, ihracat yapan firma sayısını yüzde 7.7, ürün çeşitliliğini de yüzde 10 yükseltti.

12.12.2020Ekonomi
Fransa’da Ulusal Meclis, Senato’nun Senegal ve Benin kültürel mirasının iadesi kararını onayladı

Fransa’da Ulusal Meclis, Senato’nun Senegal ve Benin kültürel mirasının iadesi kararını onayladı

Senatoda kasım ayında kabul edilen Senegal ve Benin'e ait Fransa'daki kültürel mirasın iadesine ilişkin karar, Ulusal Mecliste görüşüldü.

7.12.2020Dünya
Ağaç tünel yolda görsel şölen

Ağaç tünel yolda görsel şölen

Bartın ile Karabük arasındaki yolun 9 kilometrelik bölümünde bulunan ağaç dallarından oluşan tünel, görsel şölen oluşturuyor. Tünel yolda ağaçların yapraklarının dökülmesiyle eşsiz manzaralar ortaya çıkıyor.

3.12.2020Seyahat
Ağaç tünel yolda görsel şölen

Ağaç tünel yolda görsel şölen

BARTIN ile Karabük arasındaki yolun 9 kilometrelik bölümünde bulunan ağaç dallarından oluşan tünel, görsel şölen oluşturuyor. Tünel yolda ağaçların yapraklarının dökülmesiyle eşsiz manzaralar ortaya çıkıyor.

3.12.2020Güncel
100den fazla ülkeden çocuklar, Çevrimiçi «Football for Friendship» Dünya Kupasına katılacaklar

100'den fazla ülkeden çocuklar, Çevrimiçi «Football for Friendship» Dünya Kupası'na katılacaklar!

27 Kasım'da çevrimiçi kura çekilişi sonucunda, «Football for Friendship» PAO «Gazprom» Uluslararası Çocuk Sosyal Programı'nın yıllık Dostluk Futbol Şampiyonası'na katılacak 32 milli takımı belirlendi. Dünyanın her yerinden katılımcı çocuklar, «Football for Friendship» Dünya Şampiyonası unvanı almak ve İstanbul'da düzenlenecek olan 2021 UEFA Şampiyonlar Ligi finali biletleri için yarışacaklar. Kura çekilişi ilk kez Genç katılımcılar tarafından canlı olarak gerçekleştirildi ve efsanevi futbolcu Roberto Carlos, yayına özel olarak konuk oldu.

30.11.2020Futbol
9 ayda 35 milyon liralık süt ve süt ürünü ihracatı yapıldı

9 ayda 35 milyon liralık süt ve süt ürünü ihracatı yapıldı

Kırklareli'nde üretilen süt ve süt ürünleri, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere pek çok ülkeye ihraç ediliyor.

26.11.2020Ekonomi
Nioli (Niaouli) Uçucu Yağı Nedir Nioli Yağının Faydaları Nelerdir

Nioli (Niaouli) Uçucu Yağı Nedir? Nioli Yağının Faydaları Nelerdir?

Nioli yağı, Melaleuca quinquenervia ağacının yapraklarından buhar distilasyon yoluyla (Aynı gül yağı eldesinde kullanılan klasik yönteme benzer şekilde) elde edilen yağdır. Tıbbı Onkoloji ve Fitoterapi Uzmanı Prof. Dr. Hakan Karagöl nioli yağı hakkında bilgi verdi, kullanım alanlarını anlattı.

25.11.2020Kişisel Bakım
Sivasspordan 4 futbolcuya milli davet

Sivasspor'dan 4 futbolcuya milli davet

Demir Grup Sivasspor'da 4 futbolcu, ülkelerinin milli takımlarına davet edildi.

9.11.2020Futbol
Dünyanın yüzde 10u açlıkla mücadele ediyor

Dünyanın yüzde 10'u açlıkla mücadele ediyor

Dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 10'unu oluşturan 821,6 milyon insan dünyada yeterli gıdaya ulaşamazken, bu sayının yüzde 60'ını siyasi istikrarın olmadığı, savaşların yaşandığı bölgelerdeki kişiler oluşturuyor.

16.10.2020Dünya
Otobüs, minibüs ve midibüs ihracatından sevindiren rakam

Otobüs, minibüs ve midibüs ihracatından sevindiren rakam

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) kayıtlarından derlediği verilere göre, eylülde Türkiye'nin otobüs, minibüs ve midibüs ihracatı geçen yılın aynı ayına göre yüzde 2 artarak 159 milyon 303 bin dolara ulaştı. Bu ürün grubunda ocak-eylül döneminde dış satım, 1 milyar 75 milyon 836 bin dolar olarak kayıtlara geçti.

13.10.2020Ekonomi
Afrika ülkeleri nelerdir ve hangileri Afrika ülkelerinin isimleri, başkentleri, nüfusları ve para birimleri

Afrika ülkeleri nelerdir ve hangileri? Afrika ülkelerinin isimleri, başkentleri, nüfusları ve para birimleri

Afrika, dünyadaki yedi kıtadan biridir. Nüfusu ve yüzölçümü bakımından en büyük ikinci kıtadır. 30,8 milyon km²'lik yüzölçümüyle dünya yüz ölçümünün %6'sını, 1 milyarı aşan nüfusuyla da dünya nüfusunun ’ini karşılıyor. Afrika’nın ülkeleri, başkentleri, nüfusları ve para birimleriyle ilgili bilgiyi hazırladık.

29.09.2020Araştırma
Nesli tükenmiş hayvanlar nelerdir Nesli tükenmiş hayvanlar isimleri listesi ve hakkında bilgi

Nesli tükenmiş hayvanlar nelerdir? Nesli tükenmiş hayvanlar isimleri listesi ve hakkında bilgi

Nesli tükenen hayvanlar her zaman merak konusu olan bir durumdur. Pek çok insan, bu konu hakkında bilgi edinmek için bazı araştırmalar yapmaktadırlar. Peki, nesli tükenen hayvanlar hangileridir? Nesli tükenen hayvanların isimleri nelerdir? İşte, tüm detaylar.

28.09.2020Araştırma
TBMM Başkanı Şentop ‘Uluslararası Deniz Hukuku ve Doğu Akdeniz Sempozyumu’nda konuştu

TBMM Başkanı Şentop ‘Uluslararası Deniz Hukuku ve Doğu Akdeniz Sempozyumu’nda konuştu

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Türkiye her zaman maddi, manevi bütün gücüyle Azerbaycan'ın yanındadır. Bir an tereddüt göstermeden her zaman yanında olmaya devam edecektir." dedi.

28.09.2020Gündem
Satranç Müzesi Nerede Satranç Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Satranç Müzesi Nerede? Satranç Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Müzeler, gencinden yaşlısına pek çok insan bakımından merak edilen ve çok ziyaret edilen mekanlardan birisidir. Satranç Müzesinin bunların arasında yer aldığını söylemek mümkün. Peki Satranç Müzesi nerede? Satranç Müzesinin tarihçesi, eserleri, ziyaret saatleri, giriş ücreti nelerdir? İşte ayrıntılar.

9.09.2020Seyahat
Ametist Taşı nedir, nerelerde ve nasıl bulunur Ametist Taşı nasıl anlaşılır Özellikleri ve faydaları

Ametist Taşı nedir, nerelerde ve nasıl bulunur? Ametist Taşı nasıl anlaşılır? Özellikleri ve faydaları

Ametist, doğal taşlar grubunda yer alan beğenilen bir taş cinsidir. Morun her tonu ile büyüleyici bir atmosfer oluşturan ametist farklı özellikleri ile büyük ilgi uyandırıyor. Sizlerde ametist taşı satın almayı düşünüyorsanız Ametist taşı nedir, nerelerde ve nasıl bulunur? Ametist taşı nasıl anlaşılır? Özellikleri ve faydaları gibi soruların yanıtlarını derledik.

27.08.2020Gündem
THY’nin eylül ayı uçuş planı açıklandı

THY’nin eylül ayı uçuş planı açıklandı

KORONAVİRÜS nedeniyle 11 Haziran itibariyle yurt dışı uçuşlarına kademeli olarak başlayan Türk Hava Yolları’nın (THY) Eylül ayı uçuş planı belli oldu. Bu kapsamda 19 Temmuz’da tekrar askıya alınan İran uçuşları da 1 Eylül itibariyle Tahran, Şiraz, Tebriz ve Meşhed seferleri olarak yeniden planlamaya dahil edildi.

16.08.2020Ekonomi
Nadir görülen sivriburun canlı, Şanlıurfa’da görüntülendi

Nadir görülen sivriburun canlı, Şanlıurfa’da görüntülendi

Tarımda çiftçi dostu olarak bilinen ve zararlı böceklerle beslenen, Türkiye’de nadir olarak görülen 2 gram ağırlığındaki sivriburun canlı, Şanlıurfa’da doğa fotoğrafçısı tarafından görüntülendi. Kuyruğuyla birlikte ortalama 5 santim uzunluğunda olan canlı fotoğraflandıktan sonra tekrar doğaya bırakıldı.

11.08.2020Haber
Oniks Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur Oniks Taşı Nasıl Anlaşılır Özellikleri Ve Faydaları

Oniks Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur? Oniks Taşı Nasıl Anlaşılır? Özellikleri Ve Faydaları

Oniks taşı günümüzde oldukça yaygın kullanılan bir taş olmaktadır. Bu sebep ile birçok insan tarafından talep görmektedir. Bizde oniks taşı nedir? Diye sizler için detaylı bir şekilde araştırdık ve derledik.

11.08.2020İyi Yaşam
Lal Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur Lal Taşı Nasıl Anlaşılır Özellikleri Ve Faydaları

Lal Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur? Lal Taşı Nasıl Anlaşılır? Özellikleri Ve Faydaları

İlgi çekici değişik renkleri ile toprağa uyumlu olan taşlardan birisidir. Lal taşının sevgi ve şefkatin sembolü olduğu dile getirilir. Pek çok özelliği ve önemli yararları ile değişik amaçlar için kullanılan bir taştır. Lal taşı nedir, nerelerde ve nasıl bulunur? Lal taşı nasıl anlaşılır? Özellikleri ve faydaları konularına ilişkin işte detaylar.

10.08.2020İyi Yaşam
Turmalin Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur Turmalin Taşı Nasıl Anlaşılır Özellikleri Ve Faydaları

Turmalin Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur? Turmalin Taşı Nasıl Anlaşılır? Özellikleri Ve Faydaları

Doğal taşlar olarak bilinen turmalin taşı, en renkli seçeneklere sahip olan taştır. Halk arasında gökkuşağı taşı olarak da bilinse de taş hakkında pek fazla bilgisi olmayan kişilerin sayısı da bir hayli fazladır. Turmalin taşı ne demek, nasıl anlaşılır ve özellikleri hakkında bilgileri derledik.

10.08.2020İyi Yaşam
Sitrin Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur Sitrin Taşı Nasıl Anlaşılır Özellikleri Ve Faydaları

Sitrin Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur? Sitrin Taşı Nasıl Anlaşılır? Özellikleri Ve Faydaları

İmadan vücudunda bulunan birçok organ için faydalı ve doğal bir taş olan sitrin taşı; özellikle kalp, böbrek, karaciğer ve akciğer için oldukça yararlı ve şifalıdır. İnsanların bağışıklık sistemini de güçlendiren sitrin taşı, kişiyi hastalıklara karşı daha dirençli yaparak korur. Vücuda maksimum enerji verir ve beyin fonksiyonlarının daha sağlıklı çalışmasını sağlar. Bunlardan dolayı birçok kişi tarafından tercih edilmekte ve kullanılmaktadır. İşte, tüm detaylar.

7.08.2020İyi Yaşam
Necef Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur Necef Taşı Nasıl Anlaşılır Özellikleri Ve Faydaları

Necef Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur? Necef Taşı Nasıl Anlaşılır? Özellikleri Ve Faydaları

Ülkemizde değerli olan ve yaygın olarak kullanılan birçok taş bulunmaktadır. Bazılarının renkli bazılarının ise renksiz halde bulunan bu taşlardan birisi de Necef taşıdır. Necef taşının özellikleri ve faydaları pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Peki Necef taşı nedir, nerelerde ve nasıl bulunur? Necef taşı nasıl anlaşılır? Özellikleri ve faydalarını sizlere detaylıca açıkladık.

7.08.2020İyi Yaşam
Kuvars Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur Kuvars Taşı Nasıl Anlaşılır Özellikleri Ve Faydaları

Kuvars Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur? Kuvars Taşı Nasıl Anlaşılır? Özellikleri Ve Faydaları

Kuvars değerli taş grubundan olup, çok geniş bir kullanım alanı vardır. Eski çağlarda sihir yapmakta kullanılan bu taş günümüzde tedavi amacı dışında sanayi ve inşaat sektöründe de kullanılıyor. Birçok çeşidi olan kuvarsın ne olduğunu, özelliklerini ve faydalarını derledik.

7.08.2020İyi Yaşam
Ay Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur Ay Taşı Nasıl Anlaşılır Özellikleri Ve Faydaları

Ay Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur? Ay Taşı Nasıl Anlaşılır? Özellikleri Ve Faydaları

Çok eski medeniyetlerden günümüze kadar ulaşmış olan aytaşı, en değerli madenler içerisinde yer almaktadır. Özellikle daha çok mücevherat olarak kullanılan bu taş, farklı renkleri ve ayrıcalıkları ile bir adım öne çıkıyor. Peki, ay taşı nedir, nerelerde ve nasıl bulunur? Ay taşı nasıl anlaşılır? Özellikleri ve faydaları hakkında bilinmesi gerekenler.

6.08.2020İyi Yaşam
Ametist Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur Ametist Taşı Nasıl Anlaşılır Özellikleri Ve Faydaları

Ametist Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur? Ametist Taşı Nasıl Anlaşılır? Özellikleri Ve Faydaları

Ametist, doğal taşlar grubunda yer alan beğenilen bir taş cinsidir. Morun her tonu ile büyüleyici bir atmosfer oluşturan ametist farklı özellikleri ile büyük ilgi uyandırıyor. Sizlerde ametist taşı satın almayı düşünüyorsanız Ametist taşı nedir, nerelerde ve nasıl bulunur? Ametist taşı nasıl anlaşılır? Özellikleri ve faydaları gibi soruların yanıtlarını derledik.

5.08.2020İyi Yaşam
Koronavirüs için bitkisel karışım geliştirmişlerdi Vazgeçtiler

Koronavirüs için bitkisel karışım geliştirmişlerdi! Vazgeçtiler

Madagaskar, ülkede yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirilen bitkisel karışım Covid Organics'ten vazgeçerek tedavi merkezleri açmaya başladı.

26.07.2020Dünya
Fransada vaka sayılarında endişelendiren artış

Fransa'da vaka sayılarında endişelendiren artış

Fransa'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı 30 bin 192'ye çıktı.

24.07.2020Dünya
Fransa, 16 ülkeden gelecek yolculara Kovid-19 testini zorunlu kıldı

Fransa, 16 ülkeden gelecek yolculara Kovid-19 testini zorunlu kıldı

Fransa, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında 16 ülkeden gelecek yolculara havalimanlarında Kovid-19 testini zorunlu kıldı.

24.07.2020Dünya
4. Sınıf Sosyal Bilgiler Diğer Ülkeler konu anlatımı

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Diğer Ülkeler konu anlatımı

Dünyada 7 kıta bulunur. Antarktika dışındaki diğer kıtalarda birçok ülke yer alır. Bu ülkelerin bayrakları, dilleri ve kültürel alışkanlıkları birbirinden farklıdır. Ülkelerin konumu iklim şartlarını ve coğrafi özelliklerini belirler. 4. sınıflar için diğer ülkeler konusunu anlattık.

20.07.20204. SINIF
Pandemiler toplumların kanayan yaralarını daha da gözler önüne seriyor

Pandemiler toplumların kanayan yaralarını daha da gözler önüne seriyor

Dünyada 600 bin kişinin hayatını kaybettiği korona salgını, zahmetli bir muhasebe istiyor. İnsanların doğaya verdikleri zararla salgınlar arasında nasıl bir bağ var? Siyasete etkisi ne olacak, sosyal ilişkilerimiz nasıl şekillenecek? Yoksa yeni hastalıklar kapıda mı? Pandemi tarihçisi Doç. Dr. Nükhet Varlık’a sorduk.

19.07.2020Hürriyet Pazar
Türkiyeden 86 ülkeye otobüs, minibüs ve midibüs ihracatı yapıldı

Türkiye'den 86 ülkeye otobüs, minibüs ve midibüs ihracatı yapıldı

Türkiye'den bu yılın ilk yarısında 86 ülkeye otobüs, minibüs ve midibüs ihraç edildi.

16.07.2020Ekonomi
Madagaskar nerede, ne demek İşte Madagaskarın haritadaki konumu

Madagaskar nerede, ne demek? İşte Madagaskar'ın haritadaki konumu

Güney Yarım Küre'de yer alan ve ada ülkesi olan Madagaskar'ın bu nedenle komşusu da bulunmuyor. Ülke coğrafi yapı bakımından beş bölgeye ayrılıyor. Bunlar doğu sahili, kuzeyde bulunan Tsaratanana kütlesi, merkez yaylalar, batı sahili ve güneybatı olarak adlandırılmıştır. Madagaskar'da daha önce görülmemiş hayvan ve bitki çeşitlerine rastlamak mümkün.Madagaskar aynı zamanda dünyanın en önemli vanilya ve kahve üreticilerinden. Madagaskar nerede, ne demek? İşte Madagaskar'ın haritadaki konumu

15.07.2020Gündem
Madagaskarın başkenti Antananarivoda vaka sayısı artıyor

Madagaskar'ın başkenti Antananarivo'da vaka sayısı artıyor

Madagaskar'ın başkenti Antananarivo'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayılarının artması nedeniyle iki buçuk ay sonra yeniden karantina uygulamasına gidileceği bildirildi.

6.07.2020Haber
Koronavirüsün ilacını bulduk demişlerdi Vakalar 2’ye katlandı…

Koronavirüsün ilacını bulduk demişlerdi! Vakalar 2’ye katlandı…

Madagaskar'ın başkenti Antananarivo'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayılarının artması nedeniyle iki buçuk ay sonra yeniden karantina uygulamasına gidileceği bildirildi.

6.07.2020Dünya
Koronavirüse karşı ilaç geliştirdiklerini iddia etmişlerdi Vaka sayısı artıyor

Koronavirüse karşı ilaç geliştirdiklerini iddia etmişlerdi! Vaka sayısı artıyor

Koronavirüse karşı bitkisel ilaç geliştiren Madagaskar'da vaka sayısı 1000'i geçti.

6.06.2020Dünya
51 bin 140 kişi arasından Picasso tablosu kazandı

51 bin 140 kişi arasından Picasso tablosu kazandı

Fransa’da hayır işi için yapılan çekilişte İtalyan bir kadın, İspanyol ressam Pablo Picasso’nun yağlı boya tablosunun kazananı oldu.

21.05.2020Avrupa

Yazar Sonuçları

Egzotik çekirdeğin peşinde dünya turu

Sevgililer Günü kutlamalarının ayrılmaz parçası, şehvetli tatların bir numarası çikolatanın hammaddesi kakaonun peşinde bir tur atalım. Bu sırada size en sofistike çikolatayı üretmek için çabalayan şeflerin öyküleriyle sevdiceğinize çikolata ikram ederken anlatacağınız ilginç bilgiler hazırladım.

14.02.2021

Nedir bu hindi merakımız?

Biz Hindiyi bir Bursaspor maçlarında Teksas taraftarları arasında söylediğimiz ‘’Hindi baba hindi hey Allah‘’ nidalarından, bir de İngiltere -Türkiye maçlarında kaybettiğimizde, İngiliz gazetelerinin Türkiye’yi kastederek hindiyi doldurduk, pişirdik diye bizlerle dalga geçmelerinden biliriz.

20.12.2020

Stil kişinin kendi olmasıdır

Cansın Hacısoyu genç, başarılı bir girişimci. Geleneksel ve modern tıp uygulamalarının birlikte sunulduğu sağlıklı yaşam merkezi Vitalica Wellness’ın kurucularından. Bir yandan üç kızını büyütürken diğer yandan kendi sektöründe başarılı adımlar atan Cansın Hacısoyu, şıklığıyla da dikkatlerden kaçmıyor. “Benim için stil, kişinin kendi olmasıdır” diyen Cansın Hacısoyu, zamansız kullanabileceği parçalar almayı tercih edenlerden. Sevgili Cansın ile hedeflerini ve modayı konuştuk.

4.10.2020