EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Lütfi Elvan

Lütfi Elvan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Lütfi Elvan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.904 Lütfi Elvan haberi bulunmuştur.

Lütfi Elvan Haberleri

Sabancı: Teşvik bölgesel farklılığı artırdı

Sabancı: Teşvik bölgesel farklılığı artırdı

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Ömer Sabancı, Türkiye’de bölgeler arasında çok ciddi sosyo-ekonomik gelişmişlik farklılıkları bulunduğunu belirterek, bu sonucun oluşmasında merkeziyetçi teşvik politikalarının da büyük etkisi olduğunu belirtti.

7.09.2005Ekonomi
AB için kimseye sen ’çatı’sın diyemeyiz

AB için kimseye sen ’çatı’sın diyemeyiz

Avrupa Birliği (AB) müzakere sürecinde sivil toplum kuruluşları ile ilişkilerini katı bir organizasyon yapısı içinde götürmeyeceklerini belirten Devlet Bakanı Ali Babacan, bu yöndeki beklentilere yanıt verdi. Kendilerinin çatı örgüt belirleyemeyeceğini, ayrıcalıklı bir liste hazırlayamayacağını belirten Babacan, çatı örgüt önerilerine sıcak bakmadıklarını açıkladı.

11.04.2006Ekonomi
İşte AKPnin adaylarının tam listesi

İşte AKP'nin adaylarının tam listesi

AKP aday listeleri açıklandı. AKP'nin adayları ve seçim bölgeleri şöyle :

4.06.2007Spor Arena
Ekonomiden Meclise transferler

Ekonomiden Meclis'e transferler

Genel seçimlerde milletvekili adayı olan isimlerin arasında ekonomi ile ilgili kuruluşlardan bazı isimler dikkat çekti.

5.06.2007Gündem
Ekonomiyi kimler yönetecek

Ekonomiyi kimler yönetecek

Partiler, kendi alanlarında uzman isimleri kadrolarına katarken ekonomi yönetiminden yapılan transferler de dikkat çekti. Ekonomi yönetiminin bu ünlü isimleri yeni seçilecek hükümetin de ekonomi bakanlığının en güçlü adayları arasında yer alacak.

5.06.2007Gündem
AKPden aday olan ekonomi dünyası isimleri Mecliste

AKP'den aday olan ekonomi dünyası isimleri Meclis'te

Seçimlerden zaferle çıkan AKP'den aday olan ekonomi dünyasından çok sayıda isim milletvekili seçildi. CHP ve MHP'den aday olan ekonomi ile ilişkili isimler ise listelerin en tepelerinde bulunmadıkları için sınırlı sayı ile TBMM'ye girebildiler. Devlet ya da özel sektörde ekonomi ile ilgili olan yeni milletvekilleri şöyle:

22.07.2007Gündem
İşte seçilen milletvekilleri

İşte seçilen milletvekilleri

İşte il il Meclis'e girmeye hak kazanan milletvekilleri.

23.07.2007Gündem
Yeni vekillerde türbanlı eş azaldı

Yeni vekillerde türbanlı eş azaldı

Bir önceki dönemde 274 milletvekilinin eşi tesettürlü olan TBMM’de, bu oran azaldı. Yeni seçilen milletvekillerinin 235’inin eşi tesettürlü. Bunların arasından, birisi çarşaflı olmak üzere 226’sı AKP’li milletvekillerinin eşleri. CHP’den ise, TBMM’de eşi tesettürlü milletvekili kalmadı.

12.08.2007Gündem
AKP milletvekilleri Dinçer ve Elvan trafik kazası geçirdi

AKP milletvekilleri Dinçer ve Elvan trafik kazası geçirdi

AKP İstanbul Milletvekili Ömer Dinçer ile Karaman Milletvekili Lütfi Elvan, Konya'nın Cihanbeyli ilçesinde trafik kazası geçirdi. Kazada, maddi hasar meydana geldi.

28.10.2007Dünya
İşte vekillerin devamsızlık karnesi

İşte vekillerin devamsızlık karnesi

TBMM, milletvekillerinin üç aylık Genel Kurul ve komisyonlara devamsızlık cetvelini çıkardı. Buna göre son üç aylık dönemde, Meclis’e en çok devam eden MHP milletvekilleri olurken, AKP’liler ise sık sık rapor ve izin kullandı. CHP ve DTP de genel kurul ve komisyonlara devam konusunda sınıfta kaldı. DSP Ankara Milletvekili Emrehan Halıcı ile Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç Genel Kurul’a en çok devam eden milletvekillerinin başında geldi. 12 günle AKP İstanbul Milletvekili Lokman Ayva, 11 günle de CHP’li Ensar Öğüt, en fazla Genel Kurul’da devamsızlık yapan milletvekilleri oldu.

7.04.2008Gündem
Bölgesel uçurum zenginden yoksula parayla değil ’cazibe’yle kapanır

Bölgesel uçurum zenginden yoksula parayla değil ’cazibe’yle kapanır

TÜSİAD Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, göç, işsizlik gibi sorunlara yol açan bölgesel eşitsizliklere karşı, bölgelerin ve şehirlerin cazibelerinin yeni iş imkanları için artırılmasını önerdi. Arzuhan Doğan Yalçındağ, "Zengin bölgelerden fakir bölgelere para aktarmak ancak kısa vadeli çözüm getirir" diye konuştu.

3.09.2008Ekonomi
Belgian delegation visits Turkish parliament

Belgian delegation visits Turkish parliament

A Belgian parliamentary delegation held talks with Lutfi Elvan, acting chairman of the EU Adjustment Committee, at the Turkish parliament on Friday.

12.09.2008Gündem
Turkish MP re-elected as chairman of EU commission

Turkish MP re-elected as chairman of EU commission

A deputy from the ruling Justice and Development Party (AKP), representing the north-western province of Duzce, Yasar Yakis, has been elected as the chairman of the Turkish Parliamentary EU Harmonization Commission again.

17.10.2008Gündem
Çankaya Köşkündeki AB toplantısı başladı

Çankaya Köşkü'ndeki AB toplantısı başladı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün başkanlığında Çankaya Köşkü'nde yapılan ve Türkiye-Avrupa Birliği ilişkilerinin ele alınacağı toplantı başladı.

28.10.2008Gündem
Çankaya Köşkündeki AB toplantısı sona erdi

Çankaya Köşkü'ndeki AB toplantısı sona erdi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün başkanlığında Çankaya Köşkü'nde yapılan ve Türkiye-Avrupa Birliği ilişkilerinin ele alındığı toplantı sona erdi.

28.10.2008Gündem
Cumhurbaşkanı Gülden AB mesajı

Cumhurbaşkanı Gül'den AB mesajı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yasama ve yürütme organlarının temsilcileriyle gerçekleştirilen AB değerlendirme toplantısında, “AB ile müzakere sürecinin ve bu yolda atılacak adımların günlük siyasi çekişmelerin dışında tutarak, partiler üstü bir anlayış içinde ele alınması gerektiğini” söyledi.

28.10.2008Gündem
Europeans miss Gül’s policy making

Europeans miss Gül’s policy making

ANKARA - Dashed hopes for the government’s return to the reform agenda have made Europeans long for the first term of the Justice and Development Party, or AKP, when Abdullah Gül was foreign minister. PM Tayyip Erdoğan’s European counterparts refrain from openly targeting his shift from democracy as a major cause of problems.

30.11.2008Gündem
Modern kadılar geliyor

Modern kadılar geliyor

Mahkemelerin yükünü azaltmak için hukuk sistemine yeni bir yapı kazandırılıyor. Modern kadı olarak da adlandırılabilecek arabulucular artık anlaşmazlıkların çözülmesinde rol oynayacak....

28.01.2009Gündem
Erdoğandan Baykala : Erbille televoleye çık

Erdoğan'dan Baykal'a : "Erbil'le televoleye çık"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kendisini canlı yayında tartışmaya davet eden Deniz Baykal'ı, Mehmet Ali Erbil'le televoleye çıkmaya davet etti.

20.03.2009Gündem
Şehit asker ölmeden önce kardeşini aramış

Şehit asker ölmeden önce kardeşini aramış

ŞIRNAK’ın Bestler Dereler Bölgesi’nde terör örgütü PKK ile girilen çatışmada şehit düşen Uzman Çavuş Yunus Berber, memleketi Karaman’ın Ermenek İlçesi’ne bağlı Yukarı Çağlar Köyü’nde yaklaşık 3 bin kişi tarafından son yolculuğuna uğurlandı.

2.07.2010Gündem
Baba-oğul uğurladı

Baba-oğul uğurladı

Şırnak’ın Bestler Dereler Bölgesi’nde terör örgütü PKK ile girilen çatışmada şehit düşen Uzman Çavuş Yunus Berber (26), memleketi Karaman’ın Ermenek İlçesi’ne bağlı Yukarı Çağlar Köyü’nde son yolculuğuna uğurlandı.

2.07.2010Gündem
Ak Partiden MHPye referandum ziyareti

Ak Parti'den MHP'ye referandum ziyareti

AK Parti Karaman Milletvekili Lütfi Elvan, beraberindeki heyetle MHP Karaman İl Başkanlığı’nı ziyaret ederek 12 Eylül’de yapılacak referandumda niçin ‘evet’ diyeceklerini anlattı.

2.08.2010Gündem
Şehit polis son yolculuğuna uğurlandı

Şehit polis son yolculuğuna uğurlandı

Konya'nın Çumra ilçesinde radar uygulaması sırasında uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit olan polis memuru Ömer Durmaz (36) memleketi Karaman'ın Sudurağı beldesinde toprağa verildi.

11.08.2010Gündem
Türkiye-AB Başkanlık Divanı APde toplandı

Türkiye-AB Başkanlık Divanı AP'de toplandı

ürkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu (KPK) başkanlık divanı Avrupa Parlamentosu'nun (AP) evsahipliğinde toplanarak gündemi değerlendirdi.

7.10.2010Dünya
Türkiye AB ile vizeyi görüşecek

Türkiye AB ile 'vize'yi görüşecek

Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Avrupa Parlamentosu'nun ev sahipliğinde toplanıyor. Toplantıda vize sorunu konusunda tavsiye kararı alınması bekleniyor.

25.10.2010Dünya
Bakan Bağış: Fişi çeken taraf olmayacağız

Bakan Bağış: Fişi çeken taraf olmayacağız

DEVLET Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne üyelik yolunda gerçekleştirdiği reform sürecinde attığı adımların takdire şayan olduğunu belirterek, "Ancak yapılan tüm özverili çalışmalara, kararlılığımıza rağmen, AB’den aynı kararlılığı göremiyoruz. Türkiye bu çifte standarda boyun eğmeyecektir. Avrupa Birliği sürecinde masadan kalkan taraf Türkiye olmayacak. Fişi çeken taraf Türkiye olmayacak" dedi.

21.02.2011Gündem
AK Parti milletvekili aday listesi açıklandı

AK Parti milletvekili aday listesi açıklandı

AK Parti, 24’üncü Dönem milletvekili aday listesini açıkladı.

11.04.2011Gündem
AK Parti adaylarının tam listesi

AK Parti adaylarının tam listesi

AK Parti'nin 81 ilde gösterdiği milletvekili adaylarının listesi belli oldu.

12.04.2011Gündem
Karamanda minibüs devrildi: 18 yaralı

Karaman'da minibüs devrildi: 18 yaralı

Karaman'da yolcu midibüsünün devrilmesi sonucu, 18 kişi yaralandı.

4.06.2011Gündem
8 milyon 891 bin kişi sandığa gitmedi, 973 bin oy iptal edildi

8 milyon 891 bin kişi sandığa gitmedi, 973 bin oy iptal edildi

Yüksek Seçim Kurulu, 12 Haziran’da yapılan 24. dönem milletvekili seçimi kesin sonuçlarını açıkladı. Açıklanan sonuçlarda, Diyarbakır’da bağımsız milletvekili seçilen Hatip Dicle yok, dün mazbatasını alan AK Partili Oya Eronat var. Seçimlerde 52 milyon 806 kayıtlı seçmenden, 43 milyon 914 bin oy kullandı. Böylece seçimlerde oy kullanmayan seçmen sayısı 8 milyon 891 bin kişi oldu.

23.06.2011Gündem
Koltuk krizi

Koltuk krizi

KARAMAN’da 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü Kutlama töreninde protokol krizi yaşandı. AK Parti Karaman Milletvekili, aynı zamanda TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Lütfi Elvan, Vali, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı için ayrılan koltukların birinci, kendilerinin oturacağı koltuğun ikinci sırada olduğunu fark edince, tepki gösterip tören alanını terk etti. Vali Süleyman Kahraman’ın telefonla ikna etmesi üzerine Elvan alana dönerken, protokol koltukları da tek sıra haline dönüştürüldü.

30.08.2011Gündem
Bakanlığında kadına yönelik pozitif kadrolaşma

Bakanlığında kadına yönelik pozitif kadrolaşma

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, kadına yönelik pozitif ayrımcılığı önce bakanlığında başlattı.

4.11.2011Gündem
CHPli Aydoğdudan Bakan Ergine: Gözlüğünü gözüne sokarım

CHP'li Aydoğdu'dan Bakan Ergin'e: Gözlüğünü gözüne sokarım

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, CHP'li Aykut Erdoğdu'nun Adalet Bakanı Sadullah Ergin'e yönelik “Gözlüğünü gözüne sokarım” sözleri tartışmaya neden oldu.

18.11.2011Gündem
Meclis ‘veto’ya uygun adım attı, emekli vekil  6 bin 270 lira alacak

Meclis ‘veto’ya uygun adım attı, emekli vekil 6 bin 270 lira alacak

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün “kamu vicdanında rahatsızlık yarattı” gerekçesiyle iade ettiği milletvekili emekli maaşlarıyla ilgili düzenlemeyi, maaşların katlanmasına neden olan yüzde 60 oranını yüzde 45’e çekerek kabul etti.

7.01.2012Ekonomi
İntibak yasası Alt Komisyonda

İntibak yasası Alt Komisyon'da

Meclis'de görüşülen İntibak yasası Meclis Alt Komisyonu'na gönderildi.

9.02.2012Ekonomi
Bazı yatırımlara KDV muafiyeti getiririliyor

Bazı yatırımlara KDV muafiyeti getiririliyor

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, bazı yatırımlarda KDV muafiyeti getiren kanun teklifi kabul edildi.

13.03.2012Ekonomi
Süreç futbolumuza zarar vermesin

"Süreç futbolumuza zarar vermesin"

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, şike davasındaki belirsizliğin Türk futboluna zarar vermesini istemediklerini söyledi.

24.03.2012Futbol
Ermenek Barajı su sporlarına hazır

Ermenek Barajı su sporlarına hazır

Toroslar'ın zirvesinde bulunan, Karaman'ın Ermenek ilçesindeki Ermenek Barajı'nda sürat tekleri ilk kez gösteri yaptı.

1.09.2012Spor
Mecliste limonlu ve pankartlı eylem

Meclis'te limonlu ve pankartlı eylem

CHP’liler Meclis Plan Bütçe Komisyonu’nda limonlu ve pankartlı eylem yaptı.

30.10.2012Gündem
Komisyonda “tweet” tartışması

Komisyonda “tweet” tartışması

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş ile CHP İstanbul Milletvekili Müslim Sarı'nın danışmanlarının komisyon salonundan “tweet” atmaları tartışmalara neden oldu.

6.11.2012Gündem
Şahin: Biberden üretilmiştir

Şahin: Biberden üretilmiştir

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, “Milletvekillerimiz ne biber gazının ne diğer başka caydırıcı güvenlik önlemi uygulamamızın muhatabı değildirler, olmadılar, olamazlar. Güvenlik güçleri bir kanunsuzluğa hakim olmak durumunda kaldığında neyi, ne kadar, hangi oranda uygulamalı? Bize göre en hafifi biber gazıdır” dedi.

16.11.2012Gündem

Yazar Sonuçları

Şener: Erdoğan Çankaya’ya çıkarsa AKP’nin oyu artar

BAŞBAKAN Yardımcısı ve Devlet Bakanı Abdüllatif Şener’e göre, Başbakan Erdoğan’ın Çankaya’ya çıkması AKP’nin oylarını artıracak.

13.01.2007

Teşviklerin değişmesi kesinleşti

ARTIK teşvik sisteminin değişmesi kesinleşti. Hatta önümüzdeki dönem, detayları ne olur bilemeyiz ama, sektörel ve bölgesel teşvik sistemine geçileceğine kesin gözüyle bakabiliriz.

25.06.2007

Terfilere 4 ay kala Genelkurmay

Askerin en duyarlı olduğu dönem, şura toplantıları öncesidir. Terfiler yaklaştıkça herkes çok daha dikkatli davranır. Atılan adımlar, söylenen sözler tartılır. Bu yıl Genelkurmay Başkanı da değişecek. Bu, Genelkurmayda belirli oranda bir nöbet değişimi, genel yaklaşım değişimi anlamına da gelir. Önümüzde hala dört ay var, ancak şimdiden değişimin işaretleri görülüyor.

14.03.2008

Gül’ün AB için MHP planı

ALİ Babacan ara sıra, "Reformlar durmadı, müzakerelere hazırız" demese, bu ülkede bir AB başmüzakerecisi olduğunu anımsayan çıkmaz.

12.10.2008

364 gün “engelsiz” 1 gün “engelli”

3 ARALIK’ta Dünya Engelliler Gününü “kutladık.” Engelli vatandaşlarımızı yalnızca bu günde hatırladığımız için onlara anlı şanlı kutlamalar yaptık.

8.12.2011