EKSTRA
MENÜ

Lütfi Elvan

Lütfi Elvan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Lütfi Elvan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.946 Lütfi Elvan haberi bulunmuştur.

Lütfi Elvan Haberleri

Sayenizde biber gazını tatmış olduk

'Sayenizde biber gazını tatmış olduk'

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Sağlık Bakanlığı'nın bütçesinin görüşmeleri sürüyor. AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu, CHP İstanbul Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu'nun, ikram ettiğini Malatya kayısıları için teşekkür ederken, “İkram ettiğiniz her şey çok güzeldi ama biber gazını da sayenizde tatmış olduk” dedi.

20.11.2012Gündem
İşçi emeklisine Ocakta 322 TL zam geliyor

İşçi emeklisine Ocak'ta 322 TL zam geliyor

ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik yaklaşık bir yıldır çalışmaları süren intibak düzenlemesine ilişkin çalışmayı tamamladıklarını açıkladı. Çalışma hayata geçtiğinde 1.9 milyon işçi emeklisinin maaşı Ocak ayında 322 liraya kadar artacak. Çelik, emeklilere müjdeyi vererek, ödemelerin Ocak maaşına yansıtılacağını da bildirdi.

21.11.2012Ekonomi
Meclis’te “Kürt illeri” krizi

Meclis’te “Kürt illeri” krizi

BDP Hakkari Milletvekili Adil Kurt’un görüşmeler sırasında “Kürt illeri” ifadesini kullanmasına milletvekilleri tepki gösterdi.

26.11.2012Gündem
Dürüst vatandaşa kötü haber

Dürüst vatandaşa kötü haber

Dürüst vatandaş kaçak elektriğin faturasını üç, belki de sekiz yıl daha ödeyecek.

3.01.2013Gündem
130 bin doktor, 700 bin sağlık çalışanı işçi mi oluyor

130 bin doktor, 700 bin sağlık çalışanı işçi mi oluyor?

Sağlık Bakanlığı’nın kamu özel sektör işbirliğiyle dev şehir hastaneleri yapımına ilişkin tasarısı muhalefeti ayağa kaldırdı. 'Yerli ve yabancı yandaşlarınıza ülkenin geleceğini peşkeş çekiyorsunuz' '2.5 yıllık kira bedeliyle binayı yapacak, geri kalan 46.5 yıl kira alacak' 'Doktor, hemşire, sağlık teknisyeni 700 bin sağlık çalışanını işçi yapacaksınız" sözleri havada uçuştu. Tasarı görüşmelerine sendikalar gelmezken, Uluslararası Yabancı Sermaye Derneği hazır bulundu. Sağlık Bakanı Akdağ, "Türkiye'de bugün kimse öküzlerini ya da karısının kolundaki bilezikleri satarak sağlık hizmeti almıyor" dedi.

24.01.2013Ekonomi
Sayıştay krizine Erdoğan müdahalesi

Sayıştay krizine Erdoğan müdahalesi

AK Parti Milletvekillerinin imzasıyla bir süre önce TBMM’ye gönderilen Sayıştay teklifi, parti içinde de krize neden oldu.

1.05.2013Ekonomi
ŞEHİT PİLOT SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

ŞEHİT PİLOT SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Şehit pilot Üsteğmen Hamza Gümüşsoy'un cenazesi memleketi Aksaray'da ilk olarak İl Jandarma Komutanlığı'na, oradan da baba ocağına getirildi. Ay- Yıldızlı Türk bayrağına sarılı naaşı evin içine alınıp, ailesi helalleşti. Bu sırada oğluna veda eden emekli öğretmen Zübeyde Gümüşsoy, baygınlık geçirdi. Anne Gümüşsoy'a hazırda bekleyen sağlık görevlileri müdahale etti.Şehit Gümüşsoy'un cenazesi dualar eşliğinde evinden alınıp, dini ve askeri törenin yapılacağı Ulu Camii önüne getirildi.Törene başta Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Mehmet Erten olmak üzere 2'nci Hava Kuvvet Nejat Bilgin, Aksaray Valisi Selami Altınok, Ak Parti Aksaray Milletvekili Lütfi Elvan ve Ali Rıza Alaboyun, Belediye Başkanı Nevzat Palta, Garnizon Komutanı Albay Erdal Eren ve yaklaşık 5 bin kişi katıldı.Hasan BÖLÜKBAŞ/AKSARAY/DHA

14.05.2013Haber
Şehit üsteğmen koltuk kurbanı

Şehit üsteğmen 'koltuk' kurbanı

Suriye sınırında kontrol uçuşu gerçekleştirirken Amanos Dağları’nın Osmaniye sınırları içinde düşen savaş uçağıyla ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı.

14.05.2013Gündem
Alkol yasasının görüşüldüğü komisyonda kavga

Alkol yasasının görüşüldüğü komisyonda kavga

Alkol tüketimi ile satışını düzenleyen teklifin görüşüldüğü Komisyon'da vekiller arasında 4. Murad kavgası çıktı.

15.05.2013Gündem
Alkole ‘kazanılmış hak’ rötuşu geliyor

Alkole ‘kazanılmış hak’ rötuşu geliyor

Hükümetin, alkollü içecek yasağını genişleten düzenlemesi, komisyonda “Dördüncü Murat” benzetmeleri ve tartışmaları eşliğinde, değişiklikler yapılmak üzere alt komisyona sevkedildi. Teklif sahibi Recai Berber, “Düzenlemedeki ifade netleştirilecek” açıklaması yaptı.

15.05.2013Ekonomi
Alkolde keskin yasaklar alt komisyonda yumuşadı

Alkolde keskin yasaklar alt komisyonda yumuşadı

HÜKÜMETİN alkollü içkilere keskin yasaklar getiren düzenlemesi “Dördüncü Murad” benzetmesinin ve tartışmalı oturumların ardından yumuşatıldı.

16.05.2013Ekonomi
‘Ayranı milli içki diye ikram ediyorsanız ben de rakı istiyorum’

‘Ayranı milli içki diye ikram ediyorsanız ben de rakı istiyorum’

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, alkol ile ilgili düzenlemeleri de içeren kanun teklifinin görüşülmesi sırasında, milletvekillerine ayran ikram edilmesi polemik konusu oldu. CHP Ankara Milletvekili İzzet Çetin, "Ayranı 'milli içki' diye ikram ediyorsanız ben de rakı istiyorum. Bizim milli içeceğimiz sudur, yoğurda katarsan ayran olur, rakıya koyarsan bayram olur" diye espri yaptı.

21.05.2013Gündem
Alkolde şok yasaklar

Alkolde şok yasaklar

AK Parti’nin son dakika önergeleriyle alkole yeni sürpriz yasaklar geldi. Gece 22.00 ile sabah 06.00 saatleri arasında alkol satışı yapılamayacak. Önergede herhangi bir kayıt yer almadığı için gece parakende alkol satışına ilişkin yasak, turizm bölgelerini de kapsayacak.

23.05.2013Ekonomi
Yeni ehliyet fiyatı 101 değil, 15 lira

Yeni ehliyet fiyatı 101 değil, 15 lira

hürriyet.com.tr'nin duyurması üzerine paralı ehliyet konusunda sosyal medyada başlayan kampanyalar sonuç verdi. Meclis’te görüşülen torba teklifle yenilenecek ehliyetlerin fiyatı konusunda çıkan tartışma sona eriyor. 101 lira yerine yeni ehliyetler için 15 lira alınacak.

5.07.2013Ekonomi
#ehliyetiçin101TLvermediler

#ehliyetiçin101TLvermediler

Sürücü belgelerine ‘son kullanma tarihi’ getirerek, mevcut 24 milyon sürücünün ehliyetinin yenilenmesinin önünü açan yasa, kamuoyunda ‘yeni ehliyet ücreti’ tartışması başlattı.

5.07.2013Ekonomi
CHPden bütçeye 10 koli engel

CHP'den bütçeye 10 koli engel

AK PARTİ, iktidarı boyunca ilk kez bütçe görüşmelerinde “taktik savaşlarına” karşı önlem almak zorunda kalacak. CHP’nin bütçeyi engelleme kararlılığı, ortaya on koli önerge, her gün 6 saat zaman kaybı ve bütçe görüşmelerinin planlanan sürede bitmemesi sonucunu doğurabilecek. İktidar Partisi, “bütçenin reddedilme” riskine karşı da alarma geçti.

9.12.2013Gündem
‘Atatürk’ diyemeyen bize ders vermesin

‘Atatürk’ diyemeyen bize ders vermesin

MİLLİ Eğitim, Dışişleri, Çevre ve Şehircilik bakanlıklarının 2014 yılı bütçe görüşmelerinde CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter’in “AK Parti, iktidara geldiği günden itibaren Atatürkçü eğitimi tek tipleşme olarak niteledi.

15.12.2013Gündem
Kabinede 10 değişiklik

Kabinede 10 değişiklik

Başbakan Tayyip Erdoğan, büyük rüşvet operasyonu sonucu üç bakanın istifasının ardından beklenen kabine değişikliğini dün gece yaptı. Üç bakan istifa, üç bakan belediye başkan adaylığı, üç bakan da Erdoğan’ın takdiri ile kabine dışı kaldı. 10 bakan değişikliği yapılırken kabinede 9 yeni isim yer aldı.

25.12.2013Gündem
Kabinenin ortalama yaşı 53 oldu

Kabinenin ortalama yaşı 53 oldu

Bakanlar Kurulu'na atanan 10 yeni isimle birlikte, kabine üyelerinin yaş ortalaması 1 yaş gençleşerek 53 oldu.

26.12.2013Gündem
O da ağladı

O da ağladı

BİNALİ Yıldırım, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı görevini Lütfi Elvan’a devretti.

27.12.2013Gündem
Erdoğandan önemli açıklamalar

Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı'ndan Japonya'ya hareket etmeden önce basın açıklaması yaptı.

5.01.2014Gündem
Başbakan Erdoğan Japonyada

Başbakan Erdoğan Japonya'da

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, THY'ye ait uçakla TSİ 07.40'ta Japonya'nın başkenti Tokyo'ya geldi.

6.01.2014Gündem
Yeni bakanlara yeni takipçi ordusu

Yeni bakanlara "yeni takipçi" ordusu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 25 Aralık'ta Bakanlar Kurulunda gerçekleştirilen revizyonu açıklamasının ardından kabineye giren 9 yeni ismin sosyal medyadaki takipçi sayısında 209 bin 234 kişilik bir artış meydana geldi.

6.01.2014Gündem

Erdoğan Malezya'da askeri törenle karşılandı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, resmi ziyarette bulunduğu Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da mevkidaşı Najip Tun Razak tarafından askeri törenle karşılandı. Emine Erdoğan ile Malezya Başbakanı'nın eşi Datin Paduka Seri Rosmah Mansor'un da katıldığı törende, platformdaki klimalar dikkat çekti.

10.01.2014Dünya
Havada yeni rekor: 150 milyon yolcu

Havada yeni rekor: 150 milyon yolcu

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan "Sivil havacılığımız, 2013'te 150 milyonu aşan yolcu sayısıyla yeni bir rekora imza attı" dedi.

11.01.2014Ekonomi
‘Tek TİB kapatmaya’ revizyon

‘Tek TİB kapatmaya’ revizyon

Ulaştırma Bakanı Elvan, internette yeni düzenleme yapacak torba yasa ile ilgili ilgili olarak "Sadece özel hayatın gizliliğinde yargı kararı olmadan kapatma olabilecek" dedi.

14.01.2014Teknoloji
Bakan Elvandan internet düzenlemesi ve dinlemelerle ilgili çok önemli açıklamalar

Bakan Elvan'dan internet düzenlemesi ve dinlemelerle ilgili çok önemli açıklamalar

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan Habertürk'te yeni internet düzenlemesiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yeni düzenlemeyle internet sitelerinin kapatılmayacağını, ilgili sayfanın engelleneceğini ifade eden Elvan, telefon dinlemeleriyle ilgili de 'Ben hayretler içerisinde kalıyorum. Bir insanın eşiyle yaptığı telefon konuşmasının dinlenmesi... İnsanlar bu kadar düşmemeli. Ben de bilemiyorum. Benim de çoluğum çocuğum kendim dinleniyor olabilirim. Sizler de olabilirsiniz. Ama biz de açıkçası aile olarak konuşmalarımıza dikkat ediyoruz' sözlerini kaydetti.

16.01.2014Teknoloji
HÜRRİYET TV 16 OCAK 2014 HABERLERİ

HÜRRİYET TV 16 OCAK 2014 HABERLERİ

*GÜNÜN ÖZETİ *CHP'den HSYK önerisine ret *Gezi olaylarına takipsizlik kararı çıktı *Lütfi Elvan’dan önemli açıklamalar *Taksilere VIP hizmet geliyor *Haliç Metro Geçiş Köprüsü'nde sona yaklaşıldı *İz dergisi son sayısını çıkardı *Akıllı telefonlarda uygulama skandalı *Sergen Yalçın istifa etti *FIFA’dan Fenerbahçe açıklaması Bülten Editörü: Sevde Eğribacak - Kamera: Mertcan Şener - Yönetmen: Nur Tütüncü

16.01.2014Diğer Videolar
“Sanırım şehirleri karıştırdı”

“Sanırım şehirleri karıştırdı”

İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ak Parti Adayı Binali Yıldırım'ın açıklamalarına sert yanıtlar verdi.

18.01.2014Ege
Çalışmalara UNESCO hızı

Çalışmalara UNESCO hızı

MUĞLA'nın Marmaris İlçesi Orhaniye Köyü'ndeki Kızkumu'nun Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Teşkilatı'nın (UNESCO) Dünya Kültürel ve Doğal Miras Listesi'nde yer alabilmesi için başlatılan çalışmalar olumlu sonuç verdi.

19.01.2014Ege
Türkiyede internet fiyatları düşüyor

Türkiye'de internet fiyatları düşüyor

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) kararıyla Türk Telekom'un İnternet Servis Sağlayıcılarına (İSS) toptan seviyede sunduğu DSL tarife yapısının bu yıl haziran ayından itibaren geçerli olacak şekilde değiştirileceğini belirterek, "Düzenlemeyle İSS'lerin tarife belirleme serbestileri daha da artacağı için abonelerin ihtiyaçlarıyla uyumlu tarife paketleri oluşturulabilecek ve İSS'ler arasındaki rekabet de artacak. İnternet aboneleri için daha makul ücretler karşılığında daha fazla seçenek sunulmasını amaçlıyoruz" dedi.

25.01.2014Teknoloji
DAVUTOĞLU: 30 YIL SONRA GEZİ OLAYLARI HATIRLANMAYACAK

DAVUTOĞLU: 30 YIL SONRA GEZİ OLAYLARI HATIRLANMAYACAK

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Ak Parti Konya İlçe Belediye Başkan Adayları'nın tanıtım toplantısı için Konya'ya geldi. Karatay Belediyesi Kongre Merkezi'nde yapılan toplantıda konuşan Davutoğlu "Atılan büyük kalıcı adımlar, hafızalarda kazınır ve gelecek nesillere aktarılır. 2013 yılı bundan emin olunuz ki, birilerinin yapmak istediği, ne Gezi olaylarıyla ne de 17 Aralık operasyonuyla alakalandırılacaktır, bunların hepsi geçicidir. Ama 2013 dediğimizde hiç unutulamayacak bazı adımlar atılmıştır. Mesela çözüm süreci, hatırlanacaktır çözüm süreci ki, bu aziz milletin kardeşliğini bozmak isteyenlerin 30 yıllık çabalarına son vermiştir. Omuz omuza yürüyen Hakkarili ile Edirnelinin, Muğlalı ile Rizelinin, Diyarbakırlı ile Konyalının kardeş kılan o tarihin ayağa kalkmasıdır" dedi. İsmail AKKAYA - Hasan DÖNMEZ KONYA (DHA)

26.01.2014Haber
Davutoğlu: 17 Aralık bizim için sadece ve sadece Şeb-i Arus’tur

Davutoğlu: 17 Aralık bizim için sadece ve sadece Şeb-i Arus’tur

DIŞİŞLERİ Bakanı Ahmet Davutoğlu, 17 Aralık operasyonuna değinerek, "17 Aralık bizim için sadece ve sadece Şeb-i Arus’tur. Başka hiç bir şey değildir. Dünyevi var oluşun, uhrevi var oluşa geçişin olduğu düğün gecesidir" dedi.

27.01.2014Gündem
Hollandeın Türkiye ziyareti

Hollande'ın Türkiye ziyareti

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande’ın onuruna Çankaya Köşkü’nde resmi akşam yemeği verdi. Köşk'te renkli anlar yaşandı. Bu arada Kılıçdaroğlu ile yaklaşık yarım saat süren ikili bir görüşme gerçekleştiren Hollande, CHP liderine ''Erdoğan cumhurbaşkanlığına aday olacak mı?'' diye sordu.

28.01.2014Gündem
Piyasalar siyaset ve iş dünyasının gündeminde

Piyasalar siyaset ve iş dünyasının gündeminde

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu’nun faize gece yarısı yaptığı sert müdahale piyasalarda farklı yorumlara neden oldu.

29.01.2014Ekonomi
Umut Oran: 10 gün önce arabama saldırdılar

Umut Oran: 10 gün önce arabama saldırdılar

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, düzenlediği basın toplantısında önemli iddialarda bulundu. Oran çok büyük baskı altında yasama faaliyetlerini sürdürdüklerine dikkat çekerek, "10 gün önce arabama saldırıda bulunuldu, camı kırıldı, içinde sadece benim evrak çantalarım alındı. Ben bunu hiç dikkate alamadım. Usulen polise verdik ama ben hiç dikkate almadım. Bizim sonuçta ne verilmeyecek hesabımız var, ne de kimseden korkumuz var. Ama olaylara böyle baktığım zaman, burada bir baskı var. Benim büyükşehir belediye başkan adayımın ofisi kurşunlanıyor, il başkanımın, milletvekillerimin evine hırsız giriyor. O zaman demek ki biz izleniyoruz, takip ediliyoruz. Her konuda baskı ve tehdide maruz bırakılıyoruz” dedi.

3.02.2014Gündem
40 milyon kişi fişlenecek

40 milyon kişi fişlenecek

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, “Meclis’e gelecek yeni düzenlemeyle 40 milyon kişinin sosyal medyada yazdıkları kayıt altına alınacak. Bu vatandaşlar fişlenecek ve izlenecek” dedi. Oran, Sabah ve atv’nin satışına ilişkin Başbakan hakkında Meclis’e verdiği soru önergesine Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın yayın yasağı getirmesiyle ilgili İstanbul İl Başkanlığı’nda basın açıklaması yaptı, özetle şunları söyledi:

3.02.2014Gündem
Çile sonunda bitti

Çile sonunda bitti

İstanbul'da Fatih Sultan Mehmet Köprüsü gişelerinde OGS ve HGS gişelerinin birleştirilmesi amacıyla 17 Aralık'ta başlayan çalışmalar bugün saat 12.00 itibariyle sona erdi ve gişelerin tümü açıldı. Yapılan çalışmalar nedeniyle bir süredir gişelerde saatleri bulan çok uzun kuyruklar meydana geliyordu. Hatta 1 saat civarı olan Mahmutbey-FSM köprüsü 2-2.5 saate kadar uzamaya başlamıştı. Sürücülerin bu konudaki isyanı da bir süredir medyaya yansıyordu.

5.02.2014Ekonomi
Gişe çalışması bitti, trafik bitmedi

Gişe çalışması bitti, trafik bitmedi

İstanbul’da akşam trafiği sürücülere ve yolculara yine zor anlar yaşatıyor. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde sona eren gişe çalışmasına rağmen köprünün Avrupa-Anadolu geçişinde araç kuyruğu yaklaşık 10 kilometreye ulaştı.

5.02.2014Gündem
FSM’de ‘ortak geçiş’ dönemi

FSM’de ‘ortak geçiş’ dönemi

FATİH Sultan Mehmet Köprüsü’nde test süreci olarak Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) ve Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) birleştirilerek ortak geçiş dönemi dün öğle saatlerinde başladı.

5.02.2014Ekonomi
Cumhurbaşkanı Gülden sürpriz görüşme

Cumhurbaşkanı Gül'den sürpriz görüşme

Perşembe günleri Cumhurbaşkanlığı Köşkü'nde "devlet günü" olarak adlandırılır; Çünkü Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, her perşembe Başbakan, Genelkurmay Başkanı ve MİT Müsteşarı'nı kabul eder, son gelişmeler hakkında ilk elden bilgi alır. Ancak bugün, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün rutin programına son anda sürpriz bir isim daha eklendi; Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Lütfi Elvan.

6.02.2014Gündem
İnternetle ilgili flaş açıklamalar

İnternetle ilgili flaş açıklamalar

Yeni internet düzenlemesiyle ilgili açıklamalarda bulunan Ulaştırma, Denizcilik Ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan "Biz interneti yasaklamıyoruz, bilakis internetin yasaklanmasının çok kolay olduğu bir mekanizmayı ortadan kaldırıyoruz." dedi.

6.02.2014Teknoloji
Sanal âlemin yeni kralı

Sanal âlemin yeni kralı

TELEKOMÜNİKASYON İletişim Başkanlığı (TİB), yeni yasayla birlikte internetteki tek hakim kurum olacak.

7.02.2014Ekonomi
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvandan korsan açıklaması

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan'dan korsan açıklaması

ULAŞTIRMA, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Kharkov - İstanbul seferini yapan yolcu uçağının kaçırılmak istenmesinin terör saldırısı olmadığını, bireysel bir saldırı olduğunu düşündüğünü belirtti. Bakan Elvan, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen internet düzenlemesiyle ilgili de ”Bizim yapmış olduğumuz düzenleme, kesinlikle ifade edildiği gibi Çin, İran ve Hindistan ile bu tür ülkelerle kıyaslanacak düzeyde değildir" dedi.

8.02.2014Gündem

Yazar Sonuçları

Terkos’a deniz suyu mu veriliyor

YAŞADIĞIMIZ dönem içinde ülke coğrafyamız böyle bir ‘kuraklık’ yaşamadı.

23.01.2014