EKSTRA
MENÜ

Lütfi Elvan

Lütfi Elvan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Lütfi Elvan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.905 Lütfi Elvan haberi bulunmuştur.

Lütfi Elvan Haberleri

TTK ve TKİ sahalarını özel sektöre açıyor

TTK ve TKİ sahalarını özel sektöre açıyor

TÜRKİYE Taşkömürü Kurumu (TTK) ve Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) atıl durumda bulunan sahalarını özel sektöre açmaya hazırlanıyor.

21.10.2017Ekonomi
Mersinde polis servis aracına yapılan saldırıda 11 gözaltı

Mersin'de polis servis aracına yapılan saldırıda 11 gözaltı

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Mersin'deki polis servis aracına bombalı saldırıya ilişkin, "Şu anda 11 kişi gözaltında. Bununla ilgili soruştura süreci devam ediyor. Şu anki belirlemelere göre arkasında PKK terör örgütü görünüyor" dedi.

19.10.2017Gündem
Bakan Elvandan büyüme tahmini

Bakan Elvan'dan büyüme tahmini

Kalkınma Bakanı Elvan: "2018-2020 sürecinde yüzde 5,5 büyüme hedefinin de üzerine çıkma ihtimalimiz yüksek. İş ile iş gücü arasındaki beceri uyumunu artırmaya yönelik çok ciddi politikalarımız var. Yatırımlarını ertelemiş olan yatırımcılarımız lütfen yatırımlarını yapsınlar, biz sonuna kadar onların arkasındayız" açıklamasında bulundu.

16.10.2017Ekonomi
Soylu Ailesinin mutlu günü

Soylu Ailesi'nin mutlu günü

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun oğlu Engin Levent Soylu, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Başkanı Ahmet Minder'in kızı Saadet Nur Minder ile evlendi.

15.10.2017Gündem
Başbakan Yıldırım: MTV konuşuldu OVP güme gitti

Başbakan Yıldırım: MTV konuşuldu OVP güme gitti

Başbakan Binali Yıldırım MÜSİAD Vizyoner 2017 Programı toplantısında konuştu. "Öğrencileri bir sınavın stresine bırakmak istemiyoruz" diyen Yıldırım, "Öğrencinin kabiliyetini ve hedeflerini tek bir sınava bağlamamak gerekir. Öğrencinin liseye gelmeden önce şekillenmesi lazım" dedi. Yıldırım, Orta Vadeli Programı'nın (OVP) açıklandığı gün Motorlu Taşıtlar Vergisi'nin yüzde 40'lık zammının daha çok konuşulduğunu hatırlattı ve "Gariplerim, o kadar hazırlandılar. MTV konuşuldu, OVP güme gitti" dedi.

11.10.2017Gündem
81 İl valisi Ankaraya çağrıldı

81 İl valisi Ankara'ya çağrıldı

İçişleri Bakanlığı 81 il valisini Ankara'ya çağırdı.

10.10.2017Gündem
12 saatlik yol 4 saate düşecek Çileli yola hayal gözüyle bakılıyordu...

12 saatlik yol 4 saate düşecek! 'Çileli yol'a hayal gözüyle bakılıyordu...

Kalkınma Bakanı Elvan: "Akdeniz Sahil Yolu Projesi hem Antalya'da hem de Mersin'de yaşayan vatandaşlarımızın hayaliydi. Bizden önceki hükümetlere baktığımızda, o dönemin Ulaştırma Bakanlarının 'Bırakın Türkiye'nin bütçesini, Avrupa Birliği'nin bütçesini verseler bu proje hayata geçirilemez' dedikleri bir çalışmayı hayata geçiriyoruz. Mersin'den Antalya'ya gitmek isteyen bir vatandaşımız belki de 10-12 saat harcıyordu. Akdeniz Sahil Yolu'nu tamamladığımızda bu süre 4-5 saate, hatta 4 saate bile düşebilecek" açıklamasında bulundu.

29.09.2017Ekonomi
Kur makul seviyeye inecek

'Kur makul seviyeye inecek'

Kurda istikrarın süreceğini düşündüklerini söyleyen Bakan Elvan, "Yıl sonu dolar kuru tahmini 3,63, bugün itibariyle kur geçildi söylemi doğru değil. Kurun makul yere ineceğini düşünüyoruz" dedi.

28.09.2017Ekonomi
Bakan Elvan: Kurda istikrar sağlanır

Bakan Elvan: Kurda istikrar sağlanır

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan A Haberin canlı yayınında yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:

28.09.2017Ekonomi
Yeni yılda MTV ne kadar olacak İşte o rakamlar

Yeni yılda MTV ne kadar olacak? İşte o rakamlar

2018-2020 yıllarına ait Orta Vadeli Program (OVP) hedeflerine ulaşmak için hükümet yeni bir torba yasa hazırladı ve bu yasada harcamalara yönelik alınan vergi artışları ve tasarruflar dikkat çekti. 28 milyar liralık bu tedbir paketine göre Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) otomobillerde yüzde 40 artırılırken, Gelir Vergisi yüzde 30’a, finans sektöründeki Kurumlar Vergisi oranı ise yüzde 22’ye çıkartılıyor.

27.09.2017Ekonomi
Ekonomide 3 yıllık yol haritası açıklanıyor

Ekonomide 3 yıllık yol haritası açıklanıyor

2018-2020 dönemini kapsayan Orta Vadeli Program açıklanıyor. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Maliye Bakanı Naci Ağbal ve Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan bir arada.

27.09.2017Ekonomi
Ekonomi için kritik gün Bugün açıklanıyor

Ekonomi için kritik gün! Bugün açıklanıyor

2018-2020 dönemini kapsayan Orta Vadeli Program, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek tarafından bugün açıklanacak. Toplantıya Maliye Bakanı Naci Ağbal ve Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan da katılacak. Toplantının saat 13:00'te başlaması planlanıyor.

27.09.2017Ekonomi
Gündem yoğun: Dolar 3.57 seviyesini gördü

Gündem yoğun: Dolar 3.57 seviyesini gördü

Kuzey Irak kaynaklı artan jeopolitik risklerin dolar fiyatları üzerindeki baskısı sürerken, dolar kuru 3.57 seviyesinin üzerini gördü. Piyasalar Orta Vadeli Program'ı bekliyor.

27.09.2017Ekonomi
8. İstanbul Finans Zirvesi için geri sayım başladı

8. İstanbul Finans Zirvesi için geri sayım başladı

8. kez düzenlenecek olan İstanbul Finans Zirvesi (IFS 2017) yarın başlayacak. İstanbul Finans Zirvesi'nde bu sene finansal teknolojiler ve risk yönetimini ele alınacak.

26.09.2017Ekonomi
8. Yöresel Ürünler Fuarı açıldı

8. Yöresel Ürünler Fuarı açıldı

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, "İnşallah 3. çeyrekte öncü göstergelere baktığımızda yüzde 7'nin üzerinde bir büyüme performansı gerçekleştirebileceğimizi görüyoruz." dedi.

14.09.2017Ekonomi
Sağlam büyüme

Sağlam büyüme

Geçen yılların aksine bu yılın ikinci çeyreğinde büyümenin lokomotifi vatandaşın tüketimi değil, yatırımlar oldu. Yatırımların yanı sıra sanayinin gücü, ihracatın hızı Türkiye ekonomisini yüzde 5.1 büyüttü. Analistler, yılın üçüncü çeyreğinde ekonominin hızının artacağı görüşünde.

11.09.2017Ekonomi
Başbakan Yıldırım: Kardeşliğimize gölge düşürmeye çalışanlar asla kazanamayacak

Başbakan Yıldırım: 'Kardeşliğimize gölge düşürmeye çalışanlar asla kazanamayacak'

Bu yıl 736’ıncısı düzenlenen Ertuğrulgazi’yi anma ve Söğüt Şenliğine katılan Başbakan Binali Yıldırım, “Alçaklara Söğüt Meydanı'ndan sesleniyorum, asla kazanamayacaksınız. Bu milleti, kardeşliğini asla bozamayacaksınız. Bu şanlı bayrağı asla indiremeyeceksiniz, bu ezanları asla susturamayacaksınız” dedi. Etkinliğin sonunda Başbakan Yıldırım, Balıkesir Karesi Atlı Okçuluk tarafından getirilen "Kosovalı" adlı ata bindi. Alandaki vatandaşları selamlayan Yıldırım'a, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

10.09.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Partiler ve odalarda seçim heyecanı

YÖRESEL Ürünler Fuarı için bulunduğumuz Antalya’da siyaset kulisleri de oldukça hareketliydi.

14.09.2017