EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Lpg

Lpg ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Lpg haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.829 Lpg haberi bulunmuştur.

Lpg Haberleri

Her 4 LPGli araçtan 3ü riskli

Her 4 LPG'li araçtan 3'ü riskli!

Makine Mühendisleri Odası, LPG’li araç tanklarının ekonomik ömrünün 10 yıl olduğunu ve bu sürenin dolduğunu hatırlatarak, acil önlem çağrısında bulundu.

22.02.2005Gündem
Lisans almayan artık LPG işi yapamayacak

Lisans almayan artık LPG işi yapamayacak

Çoğunlukla taksilerde kullanılan sıvılaştırılmış petrol gazı (LPG) piyasasına kurallar geliyor. Bundan böyle LPG dağıtımı, taşınması, LPG tüpünün imalatı, dolumu, bakımı için lisans alınması zorunlu olacak. Dolum tesisleri ve otogaz istasyonlarında sertifikalı personel çalıştırılacak.

3.03.2005Ekonomi
Emniyetten LPG genelgesi

Emniyet'ten "LPG" genelgesi

Emniyet Genel Müdürlüğü 81 ilin emniyet müdürlüğüne gönderdiği genelgeyle, LPG'li araçların denetimlerine ağırlık verilmesini istedi.

3.03.2005Gündem
LPGli araç sahiplerinde denetim korkusu

LPG'li araç sahiplerinde denetim korkusu

Emniyet'in LPG'li araçların denetimini sıkılaştırması üzerine, kaçak araç sahipleri LPG'leri ruhsatlarına işletmek için sıraya girdi.
  804 bin LPG'li araç var

4.03.2005Gündem
804 bin LPGli araç var

804 bin LPG'li araç var

Bolu Trafik Şube Müdürü Burhan Oflaz, Emniyet Genel Müdürlüğü'nün 2005 yılı tespitlerine göre LPG'li araç sayısının 804 bin 107 olduğunu söyledi.

4.03.2005Gündem
Medyadan BAŞLIKLAR...

Medyadan BAŞLIKLAR...

MASHATTAN bir faciaydı, 100’lü başlıklar da öyle... Ama bir iki manşet ve başlık vardı ki, beni bu hafta çok güldürdü, bakalım beğenecek misiniz!..

6.03.2005Gündem
LPG gemisi izinsiz çıkmış

LPG gemisi izinsiz çıkmış

Zeytinburnu açıklarında önceki gece batan gemiden Marmara’ya sürüklenen 7 LPG tankeri, İstanbullulara ve yetkililere dehşet dolu saatler yaşattı. 138 ton LPG’nin bulunduğu tankerleri taşıyan geminin yasak saatlerde denize açıldığı belirlendi.

13.03.2005Gündem
Jaguar’ın imajı değişti müşteriler gençleşti

Jaguar’ın imajı değişti müşteriler gençleşti

Geçen yıl dünya genelinde 125 bin otomobil satan İngiliz otomobil üreticisi Jaguar, son yıllarda piyasaya sunduğu modellerle hitap ettiği müşteri kitlesini genişletmeye çalışıyor. Yıllardır sadece çok zengin olan kişilerin sahip olabileceği bir otomobil olarak görülen Jaguar, markanın insanların zihninde yarattığı bu imajı değiştirmek için fiyat avantajına sahip olan ’X Type’ ve ’S Type’ modellerini 1999 yılında piyasaya sundu.

22.03.2005Kelebek
Danış: LPG ekonomi için kara delik

Danış: LPG ekonomi için kara delik

TBMM Akaryakıt Kaçakcılığını Araştırma Komisyonu, sorunun çözümü için önerileri bulunan grupları dinlemeye devam ediyor. TÜPRAŞ Genel Müdürü Hüsamettin Danış, komisyona kaçak akaryakıt ve LPG raporu sundu. Danış, otomobillerde LPG kullanılmasının ekonomi açısından ‘kara delik’ olduğunu söyledi.

22.03.2005Ekonomi
Türkpetrol: Dağıtım lisansı bizi kamçılar

Türkpetrol: Dağıtım lisansı bizi kamçılar

Turcas Petrol Yönetim Kurulu Başkanı Vekili Yılmaz Tecmen, serbest piyasa koşullarının uygulanmaya başlandığı akaryakıt sektörünün önünde henüz çözüme kavuşmamış sorunlar olduğunu söyledi. Tecmen, yüksek vergilerin makul seviyelere çekilmesi ve kaçak akaryakıtın önlenmesi gerektiğini kaydetti.

30.03.2005Ekonomi
Bolu’da faciaya kıl payı: 2 ölü

Bolu’da faciaya kıl payı: 2 ölü

Bolu’da hatalı sollama yapan kamyon, LPG yüklü tankerle çarpıştı. Savaş alanına dönen D-100 karayolundaki kazada tanker ve kamyon şoförleri sıkıştıkları sürücü kabinlerinde can verirken, tankerdeki LPG’nin alev almaması, ‘Büyük şans’ olarak nitelendi.

2.04.2005Gündem
LPGli araçlarda ürkütücü tablo

LPG'li araçlarda ürkütücü tablo

LPG'li araç denetimleri, sektördeki bozukluğu da ortaya çıkardı. LPG dönüşümü yapan 200 işyerinden sadece 25'i TSE'den onaylı.

21.04.2005Gündem
Erdoğan’dan taksiciye  vergi desteği sözü

Erdoğan’dan taksiciye vergi desteği sözü

Başbakan Tayyip Erdoğan, eski araçlarını yenileyip AB standartlarına uygun hale getirmek için kendilerinden bir defaya mahsus ÖTV ve KDV alınmamasını isteyen ticari taksicileri umutlandırdı. Erdoğan, bu konuyu Maliye Bakanı Kemal Unakıtan ile görüşeceğini belirtip, ‘Taksici esnafımıza elimizden gelen yardımı esirgemeyeceğiz’ diyerek, bu konuda yeşil ışık yaktı.

22.04.2005Ekonomi
4.5 milyar dolarlık LPG  pazarına sıkı kontrol geliyor

4.5 milyar dolarlık LPG pazarına sıkı kontrol geliyor

EPDK Başkanı Yusuf Günay, LPG piyasasının denetimi için harekete geçtiklerini açıkladı. LPG Yasası gereği piyasayı EPDK’nın denetleyeceğini belirten Günay, Türkiye’nin 4.5 milyar dolarlık iş hacmi ile AB’de İtalya’dan sonra ikinci büyük LPG pazarı olduğunu söyledi.

24.04.2005Ekonomi
Hükümet akaryakıtta ucuzluk hakkını kullanmıyor

Hükümet akaryakıtta ucuzluk hakkını kullanmıyor

Akaryakıt fiyatlarında yıl başından bu yana yaşanan dalgalanmaya rağmen hükümetin, özel tüketim vergilerinde indirim yapmaması, ham petrol fiyatlarındaki tüm değişimlerin fiyatlara yansımasına yol açtı.

28.04.2005Ekonomi
TIR otomobilin üzerine çıktı

TIR otomobilin üzerine çıktı

FSM Köprüsü yakınında meydana gelen kazada, otomobildeki 3 kişinin ezilerek ölmesine neden olan terminotör TIR’ın şoförü, olaydan sonra kaçtı.

30.04.2005Gündem
TIR otomobilin üzerine çıktı

TIR otomobilin üzerine çıktı

Maslak’ta dün sabaha karşı, direksiyon başında uyuduğu tahmin edilen TIR şoförü, önünde seyreden otomobilin üzerine çıktı. Yaklaşık 300 metre sürüklenen otomobilin içindeki 3 kişi öldü. TIR şoförü olay yerinden kaçtı. O-2 otoyolu üzerindeki tünelde meydana gelen kazada, şans eseri, otomobilin LPG tüpü patlamadı.

30.04.2005Gündem
Taksilere hologram takılma süresi uzatıldı

Taksilere hologram takılma süresi uzatıldı

İstanbul'da, taksilere hologram takılması için tanınan sürenin 11 Haziran 2005 tarihine kadar uzatıldığı bildirildi.

10.05.2005Gündem
LPG fiyatı sabitlensin önerisi

'LPG fiyatı sabitlensin' önerisi

TÜPRAŞ Genel Müdürü Hüsamettin Danış, yakıtlar arasındaki fiyat farkı nedeniyle LPG'de önemli vergi kaybı yaşandığının dile getirerek LPG fiyatlarının şu anki seviyesinin ideal olduğunu ve sabit tutulmasını önerdi.

11.05.2005Ekonomi
Pompalı soygun

Pompalı soygun

Sanayi ve Ticaret Bakanı Coşkun, 15 bin istasyonu denetlediklerini, 100 litre yerine 70-80 litre akaryakıt satan pompalarla karşılaştıklarını söyledi.

22.05.2005Gündem
100 litre diye 70 litre veren pompa var

100 litre diye 70 litre veren pompa var

Petrol Piyasası’nda Yapılacak Denetimlere İlişkin İşbirliği Protokolü, Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun ile EPDK Başkanı Yusuf Günay tarafından imzalandı.

22.05.2005Ekonomi

Yazar Sonuçları

LPG’li araçlar El Kaide gibi

LPG’li araçlara ‘saatsiz bomba’ adını takmakta ne kadar haklı olduğum bir kez daha ortaya çıktı.

Önceki gün Ankara’da, dün de İstanbul’da LPG’li araçlardan ikisi daha ‘patladı’.

18.02.2005

Emniyet kemeri uyarı sinyalini kesmenin yolları

Yazının başlığına bakarak, bunun emniyet kemeri takmak istemeyen ancak, insanın sinirini bozucu seviyede ses çıkaran uyarı sinyalini engellemek isteyenlere yol gösterdiğimi sanmayın.

22.02.2005

LPG toplumsal bir sorun

Otoyaşam gazetesi uzun bir süredir LPG sorununu masaya yatırdı. LPG ile yaşanan problemlerin çözümüne yönelik, yetkilileri ve tüketicileri uyaran haberler yaptık.

1.03.2005

Yaza hazır mısınız

Son zamanlarda pek çok kadın hem fazla kilolarından kurtulmak, hem cilt elastikiyetini yeniden artırmak için ülkemizde de yoğunlukla uygulanmaya başlanan yeni bir yöntemin peşinde.

22.03.2005

AKP’li Tekinbörü: Kaya ve benzerlerine selam vermiyorum

AKP milletvekili Cemal Kaya ile ilgili dünkü yazımdan sonra aralarında milletvekillerinin de bulunduğu pek çok AKP’li aradı.

Tamamı benimle aynı görüşteydi.

18.04.2005