EKSTRA
MENÜ

Lozan

Lozan haberleri sayfasında güncel ve son dakika Lozan hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 5.119 Lozan haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Lozan Haberleri

TBMM Başkanı Şentoptan 10 büyükelçi tepkisi: Türkiyede iç işlerine çok açık ve çok terbiyesizce bir müdahale

TBMM Başkanı Şentop'tan 10 büyükelçi tepkisi: Türkiye'de iç işlerine çok açık ve çok terbiyesizce bir müdahale

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, 10 büyükelçinin tutuklu Osman Kavala'ya ilişkin açıklamasıyla ilgili, "TBMM'de bu büyükelçilerin konuşmuş olduğu davayla ilgili konuşamazken, anayasa bunu bize yasaklamışken, bizim milletvekillerimize yasaklamışken kalkıp yabancı ülkelerin büyükelçilerinin yargıya talimat verir bir şekilde 'derhal serbest bırakılmasının sağlanması' şeklinde bir ifadeyle bir bildiri kaleme almaları Türkiye'de iç işlerine çok açık ve çok terbiyesizce bir müdahaledir" dedi.

25.10.2021Gündem
Cumhuriyet ne zaman, nasıl ilan edildi

Cumhuriyet ne zaman, nasıl ilan edildi?

Ekim ayıyla birlikte Cumhuriyet ne zaman, nasıl ilan edildi soruları vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin cumhuriyet yönetimini ilan ettiği tarih olarak kutlanan Cumhuriyet Bayramı'nın bu yıl 98.si kutlanacak. İşte Cumhuriyet Bayramı'nın tarihine ait detaylar...

23.10.2021Gündem
İsviçre hangi kıtada ve yarım kürede yer alır İsviçre hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor

İsviçre hangi kıtada ve yarım kürede yer alır? İsviçre hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor

İsviçre, 1499 yılında Kutsal Roma Cermen İmparatorluğundan ayrılarak bağımsızlığını ilan etti. Ülkede hayvancılık ve tarım dışında, finans ve bankacılık sektörü gelişmiştir. İsviçre'nin en fazla ihraç ettiği ürünlerin başında çikolata ve peynir gelir. En fazla turist çeken yerleri ise Ren Şelalesi, Zürih Gölü ve Titlis Dağı'dır. İsviçre hangi kıtada, hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor? İşte, merak edilen tüm detaylar.

18.10.2021Araştırma
Avrupa Atletizm Birliğinde Dobromir Karamarinov başkan seçildi

Avrupa Atletizm Birliği'nde Dobromir Karamarinov başkan seçildi

Avrupa Atletizm Birliğinin (EA) Lozan'da yapılan başkanlık seçiminde geçici olarak bu görevi yürüten Dobromir Karamarinov, başkan seçildi.

15.10.2021Diğer
SOLOTÜRK, Mudanya semalarında nefes kesti

SOLOTÜRK, Mudanya semalarında nefes kesti

Mudanya Mütarekesi’nin 99'uncu yılı nedeniyle, Mudanya Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte Türk Hava Kuvvetleri’nin akrobasi timi SOLOTÜRK'ün yaptığı gösteri nefes kesti.

11.10.2021Haber
SOLOTÜRK, Mütarekenin 99uncu yılında Mudanya semalarında nefes kesti

SOLOTÜRK, Mütareke'nin 99'uncu yılında Mudanya semalarında nefes kesti

Mudanya Mütarekesi’nin 99'uncu yılı nedeniyle, Mudanya Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte Türk Hava Kuvvetleri’nin akrobasi timi SOLOTÜRK'ün yaptığı gösteri nefes kesti.

11.10.2021Gündem
Sinirlioğlu’nun mektubu Atina’yı karıştırdı

Sinirlioğlu’nun mektubu Atina’yı karıştırdı

Türkiye’nin Birleşmiş Milletler’deki (BM) Daimi Temsilcisi Büyükelçi Feridun Sinirlioğlu’nun, Yunanistan’ın, Ege adalarını uluslararası antlaşmalara aykırı bir şekilde silahlandırması ile ilgili olarak BM Genel Sekreteri Antonia Guterres’e 30 Eylül’de gönderdiği yeni mektup, Atina’da büyük tepki yarattı.

7.10.2021Dünya
20 Kasım hangi burç ve burcu ne 20 Kasım tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

20 Kasım hangi burç ve burcu ne? 20 Kasım tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Eski devirlerden beri insanlar yıldızlara, gökyüzü olaylarına ilgi duymuşlardır. Bunları analiz ederek bazı çıkarımlarda bulunmuşlardır. Böylelikle astroloji binlerce yıllık bir geçmişten günümüze gelmiştir. Kişilerin doğum tarihlerine bazı özel haller atfedilmektedir. İşte, 20 Kasım hangi burç, özellikleri, yükseleni, 20 Kasımda doğan yabancı ve Türk ünlüler kimlerdir, 20 Kasım özel bir gün müdür ve çok daha fazlasını sizler için derledik.

20.09.2021Burçlar
24 Temmuz hangi burç ve burcu ne 24 Temmuz tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

24 Temmuz hangi burç ve burcu ne? 24 Temmuz tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Astroloji her zaman insanların ilgi odağı oldukları konulardan bir tanesi olmuştur. Bu sebepten dolayı burçlar günümüzde büyük bir öneme sahiptir. 24 Temmuz tarihinde doğan kişilerin hangi burç olduğunu, bu burcun özelliklerini, yükselenini, 24 Temmuz tarihinde gerçekleşmiş olan olayları ve bu tarihte doğan ünlüleri sizler için derledik.

15.09.2021Burçlar
23 Ağustos hangi burç ve burcu ne 23 Ağustos tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

23 Ağustos hangi burç ve burcu ne? 23 Ağustos tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Astroloji burç yorumları her gün yayınlanmaktadır. Bu burçlardan bir tanesi de 23 Ağustos burcudur. 23 Ağustos doğumlu olanlar sürekli olarak hangi burca ait olduklarını araştırmaktadırlar. Ülkemizde en çok araştırılan burçlardan bir tanesi 23 Ağustos burcudur. Peki, 23 Ağustos hangi burcudur? 23 Ağustos tarihte bugün ne yaşanmıştır? 23 Ağustos'ta doğan Türk ünlüler nelerdir? İşte 23 Ağustos tarihi ile ilgili tüm detaylar.

15.09.2021Burçlar
18 Ağustos hangi burç ve burcu ne 18 Ağustos tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

18 Ağustos hangi burç ve burcu ne? 18 Ağustos tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçlar bir konuda bireylere yön vermenin yanında aynı zamanda da sahip oldukları nitelikleri ve karakterleri geliştirmede de büyük ölçüde etkili olmaktadır. Bir bireyin hangi burca ait olduğunu bildiğinizde o birey hakkında bilgi almış gibi olabilmektesiniz. Sizin için 18 Ağustos tarihinin hangi burcu ifade ettiğini, bu burcun özelliklerini, yükselen burcunu, 18 Ağustos tarihinde yaşanmış olan olayları, bu tarihte doğan ünlüleri ve futbolcuları derledik.

15.09.2021Burçlar
Cesaretleriyle isimlerini tarihe kazıdılar

Cesaretleriyle isimlerini tarihe kazıdılar

Sakarya Zaferi’nin 100. Yılı Kutlama programında konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “İstiklal Marşımıza ilham veren kahramanlarımız isimlerini tarihe cesaretleri ve kanlarıyla kazımışlardır” dedi. Erdoğan, Ankara’nın Polatlı ilçesinde tarihin tanığı olan Duatepe’deki törende özetle şunları söyledi:

14.09.2021Gündem
14 Eylül hangi burç ve burcu ne 14 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

14 Eylül hangi burç ve burcu ne? 14 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Astroloji alanına olan ilgi her geçen gün artmaktadır. Çeşitli özellikleri ile ön plana çıkan burçlar ise yaşamların üzerinde önemli bir etki bırakmaktadır. Sizin için 14 Eylül tarihinin hangi burcu ifade ettiğini, bahsedilen burcun özelliklerini ve yükselen burcunu, 14 Eylül tarihinde doğan futbolcuları, anime karakterlerini ve ünlüleri derledik.

14.09.2021Burçlar
6 Ağustos hangi burç ve burcu ne 6 Ağustos tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

6 Ağustos hangi burç ve burcu ne? 6 Ağustos tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçlar her zaman ilgi odağı biçiminde görülmüş olan bir konuyu ifade etmektedir. Sizin için 6 Ağustos tarihinin hangi burcu ifade ettiğini, bu burcun özeliklerini, yükselenini, 6 Ağustos tarihinde yaşanmış olan olayları, bu tarihte doğan ünlüleri, futbolcuları ve anime karakterlerini derledik.

14.09.2021Burçlar
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2023 hedeflerimiz küresel senaryolara karşı başkaldırıdır

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2023 hedeflerimiz küresel senaryolara karşı başkaldırıdır

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Polatlı'da Sakarya Zaferi'nin 100. Yıl Dönümü Kutlama Programı'nda açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023'e endekslendiğimiz hedeflerimiz, küresel senaryolara karşı bir başkaldırıdır. Alın terimizle ve yeri geldiğinde kanımızla, istikbaline sahip çıkan bir ülke olduğumuz gerçeğini kabul ettirdik" dedi.

13.09.2021Gündem
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar  ABDye gidecek

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ABD'ye gidecek

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar KKTC'nin tanınması için çalışmalara devam ettiklerini belirterek, "18 Eylül'de ekibimle New York şehrine gidiyorum. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu da orada olacak." dedi.

10.09.2021Dünya
Rum Yönetiminden skandal karar Bakan Akar: Çarpık ve düşmanca zihniyetin bir örneğidir

Rum Yönetimi'nden skandal karar! Bakan Akar: Çarpık ve düşmanca zihniyetin bir örneğidir

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kıbrıs Rum kesiminde Atatürk'ün anlatıldığı kitabın sayfasının yırtılması kararına ilişkin, "Bu çarpık ve düşmanca zihniyetin yeni bir örneğidir. Bu olay kimlerle ve nelerle uğraştığımızı açıkça göstermektedir. Şiddetle reddediyor, şiddetle kınıyoruz. Gerçekten pes doğrusu." ifadelerini kullandı.

9.09.2021Gündem
18 Ocak hangi burç ve burcu ne 18 Ocak tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

18 Ocak hangi burç ve burcu ne? 18 Ocak tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Gezegenlerin atmosferdeki konumuna ve yıldızların hareketlerine göre burçlar belirlenir. 18 Ocak tarihinde doğan kişiler, oğlak burcu karakteristik özelliklerini taşırlar. Oğlak burçları, kararlı ve mücadeleci yapıları ile dikkat çeker. Bu burç insanları, onurlu, becerikli ve büyüleyici bir kişiliğe sahiptir. 18 Ocak hangi burç ve burcu ne? İşte, merak edilen tüm detaylar.

6.09.2021Burçlar
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlundan Yunanistana tepki

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Yunanistan'a tepki

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan'ın Batı Trakya'da Türklerin seçtiği müftülere yönelik müdahaleci uygulama ve baskı politikalarına son vermesi gerektiğini belirterek, "Lozan Barış Antlaşması'ndan doğan haklarının ve dini özgürlüklerinin korunması hususunda soydaşlarımızın yanındayız." ifadesini kullandı.

4.09.2021Dünya
4 Şubat hangi burç ve burcu ne 4 Şubat tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

4 Şubat hangi burç ve burcu ne? 4 Şubat tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burç yorumları merak uyandırıcı yorumlardır. Gündelik burç yorumlarının ne olduğunu merak eden kişiler yoğun bir araştırma sürecine girerek hangi burca ait olduklarını merak etmektedirler. 4 Şubat doğumlular da hangi burç olduklarını ve burçlarının yükselenin ne olduğunu sorgulamaktadırlar. Son günlerde 4 Şubat ile ilgili araştırmalar artmıştır. Peki, 4 Şubat hangi burçtur? 4 Şubatta doğan kişiler hangi burçtur? 4 Şubat tarihinde neler olmuştur? 4 Şubatta doğan futbolcular ve Türk ünlüler kimlerdir? İşte 4 Şubat ile ilgili merak edilen tüm detaylar.

1.09.2021Burçlar
Son dakika: Bakan Akardan Yunanistana sert tepki

Son dakika: Bakan Akar'dan Yunanistan'a sert tepki

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 'Yunanistan'ın yayılmacı tutum, yaklaşım ve provokatif davranışlarla bir yere varamayacağını, bu politikaların akıldan uzak olduğunu görmesi lazım.' açıklamasında bulundu.

29.08.2021Gündem
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Türkiye göçmen kampı değildir

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Türkiye göçmen kampı değildir

AK Parti MYK toplantısının ardından kameraların karşısına geçen parti sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu.

10.08.2021Gündem
Son dakika: MSBden sınır ihlali açıklaması

Son dakika: MSB'den sınır ihlali açıklaması!

Milli Savunma Bakanlığı'nca bu yılın başından itibaren 1595 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. İran sınırında kaçak göçle mücadele kapsamında gerekli birlik kaydırmaları ve takviyelerin yapıldığı belirtildi. MSB Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği Plan Subayı Hava Muhabere Binbaşı Pınar Kara, "Göreve devam edilmesi durumunda TSK unsurlarının Afganistan'da en başından beri olduğu gibi muharip bir görevi olmayacak, meşru müdafaa dışında herhangi bir operasyonel görevde bulunulmayacaktır" dedi.

29.07.2021Gündem
BM ve AB’den yüz buldular Türkiye’ye yüklendiler

BM ve AB’den yüz buldular Türkiye’ye yüklendiler

YUNANİSTAN Başbakanı Kiriakos Miçotakis ve Kıbrıs Rum Yönetimi lideri Nikos Anastasiadis, Maraş konusunda, BM Güvenlik Konseyi ve AB’den yapılan açıklamalardan cesaret alarak, Türkiye ve KKTC’ye karşı sert ifadeler kullanıp ağır suçlamalarda bulundular.

29.07.2021Dünya
Akar’dan Atina’ya... 3-5 kullanılmış uçakla güç dengesi değişmez

Akar’dan Atina’ya... 3-5 kullanılmış uçakla güç dengesi değişmez

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Fransa’dan Rafale savaş uçağı alan Yunanistan’a “Bir silahlanma yarışı tutturmuş gidiyorlar. Uçak, silah, araç gereç alıyorlar. Üç-beş kullanılmış uçakla güç dengelerinin değişmesi mümkün değil” diye tepki gösterdi. Akar, Türkiye’den Yunanistan’a yönelik bir tehdit olmadığını da vurguladı.

28.07.2021Gündem
Son dakika... Milli Savunma Bakanı Akardan Yunanistana silahlanma yarışı tepkisi

Son dakika... Milli Savunma Bakanı Akar'dan Yunanistan'a 'silahlanma yarışı' tepkisi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Yunanistan'ın Fransa'dan aldığı savaş uçaklarına ilişkin ''Bir silahlanma yarışı tutturmuş, gidiyorlar. Uçak, silah, araç gereç alıyorlar. Üç-beş kullanılmış uçakla güç dengelerinin değişmesi mümkün değil. Dolayısıyla Yunan komşularımızın saldırgan çözümler değil, barışçıl, siyasal çözümler için uğraşmalarını, buradaki sorunlara yönelik çözüm gayretimize katkı sağlamalarını bekliyoruz'' dedi.

27.07.2021Gündem
‘İstiklal zaferimiz Lozan’la tasdik edildi’

‘İstiklal zaferimiz Lozan’la tasdik edildi’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Lozan Barış Antlaşması’nın 98’inci yıl dönümü mesajında, “Kahraman milletimizin zaferle taçlandırdığı istiklal mücadelesi, Lozan Barış Antlaşması ile uluslararası alanda da tasdik edilmiştir. Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını tazimle anıyorum” dedi.

25.07.2021Gündem
Devlet Bahçeliden Lozan mesajı

Devlet Bahçeli'den Lozan mesajı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Lozan Antlaşması, Anadolu coğrafyasında o güne kadar ki 852 yıllık mevcudiyetimizin gelecek bin yıllara güvenle ve bir millet halinde taşıma şuurunun belgelere kazınmış, masalarda karara bağlanmış irade künhüdür. Lozan, Türk Kurtuluş Savaşı’nın siyasi ve diplomatik tacıdır" dedi.

24.07.2021Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan Lozan Antlaşmasının yıl dönümü mesajı

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Lozan Antlaşması'nın yıl dönümü mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kahraman milletimizin her türlü imkansızlığa, ihanete ve zorluğa rağmen zaferle taçlandırdığı istiklal mücadelesi, Lozan Barış Antlaşması ile uluslararası alanda da tasdik edilmiştir." ifadesini kullandı.

24.07.2021Gündem
Yunanistan’dan adaları silahlandırmaya devam

Yunanistan’dan adaları silahlandırmaya devam

Yunanistan Savunma Bakanı Nikos Panayiotopulos, 1923 Lozan ve 1947 Paris Antlaşmaları uyarınca, silahtan arındırılmış olması gereken Ege adalarını silahlandırmaya devam edeceklerini söyledi.

18.07.2021Dünya
Türkiye, Yunanistanı BM’ye şikâyet etti

Türkiye, Yunanistan'ı BM’ye şikâyet etti

Türkiye, Yunanistan’ın Doğu Ege adalarının silahsızlandırılmış statüsünü ihlal eden eylemleri hakkında Birleşmiş Milletler’e (BM) mektup göndererek şikâyette bulundu.

17.07.2021Haber
Türkiye, Yunanistan’ın adalar ihlalini BM’ye şikâyet etti

Türkiye, Yunanistan’ın adalar ihlalini BM’ye şikâyet etti

Türkiye, Yunanistan’ın Doğu Ege adalarının silahsızlandırılmış statüsünü ihlal eden eylemleri hakkında Birleşmiş Milletler’e (BM) mektup göndererek şikâyette bulundu.

17.07.2021Dünya
Bakan Akardan Yunan mevkidaşına tepki

Bakan Akar'dan Yunan mevkidaşına tepki

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Yunanistan Savunma Bakanı Nikolaos Panagiotopulos'un Türkiye aleyhindeki sözlerine tepki göstererek, ''Değerli meslektaşımı bencillikten, duygusallıktan uzak makul, mantıklı, adil ve objektif olarak ülkelerimiz arasındaki antlaşmalar, uluslararası hukuk ve iyi komşuluk ilişkileri çerçevesinde düşünmeye ve konuşmaya davet ediyoruz'' dedi.

11.07.2021Haber
Son dakika... Bakan Akardan Yunan mevkidaşına tepki: Mantıklı konuşmaya davet ediyorum

Son dakika... Bakan Akar'dan Yunan mevkidaşına tepki: 'Mantıklı konuşmaya davet ediyorum'

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Yunanistan Savunma Bakanı Nikolaos Panagiotopulos'un Türkiye aleyhindeki sözlerine tepki göstererek, ''Değerli meslektaşımı bencillikten, duygusallıktan uzak makul, mantıklı, adil ve objektif olarak ülkelerimiz arasındaki antlaşmalar, uluslararası hukuk ve iyi komşuluk ilişkileri çerçevesinde düşünmeye ve konuşmaya davet ediyoruz'' dedi.

11.07.2021Gündem
AİHMden Arafat’ın ölümünün yeniden soruşturulması talebine ret kararı

AİHM'den Arafat’ın ölümünün yeniden soruşturulması talebine ret kararı

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), eski Filistin Devlet Başkanı Yasir Arafat’ın 2004’teki ölümüne dair yeniden soruşturma açılması talebini kabul etmedi.

1.07.2021Dünya
AIBA, boksörlere adil mücadele ve reform garantisi verdi

AIBA, boksörlere adil mücadele ve reform garantisi verdi

Uluslararası Boks Derneği (AIBA), bağımsız denetim uzmanı Profesör Dr. Ulrich Haas'ın göreve getirilmesi ve Profesör Richard McLaren'in hakemlik ve yargılama konusunda yürüttüğü bağımsız soruşturmasına ek olarak, büyük bir bağımsız mali denetimin de yürütüleceğinin onaylanmasıyla boks sporunda reform yapma yolundaki önemli gelişmeleri açıkladı.

29.06.2021Spor Arena
Yunan komutandan Ege’de provokatif uçuş

Yunan komutandan Ege’de provokatif uçuş

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, Brüksel’deki NATO Zirvesi sırasında Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis ile görüşmesinden sonra Türk-Yunan ilişkilerinde ılımlı bir ortam tesis edilmeye çalışılırken, Yunan Genelkurmay Başkanı Konstantinos Floros önceki gün Ege semalarında şov yaptı.

20.06.2021Dünya
Atina ile yaşanan mezarlık krizinde yeni gelişme... Resmi bildirim yapıldı

Atina ile yaşanan mezarlık krizinde yeni gelişme... Resmi bildirim yapıldı

Yunanistan’ın spor salonu inşası sırasında bulduğu Osmanlı mezarlığındaki naaşları depoya kaldırmasına, o köyde yaşayan Türklerin torunları isyan etmişti. Yeni gelişmeye göre Osmanlı mezarlığındaki 201 naaş, İslami geleneklere uygun olarak defnedilecek.

18.06.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Tarih tekerrür ediyor - Denizlerde Misak-ı Milli ‘Mavi Vatan’ı ilan etme zamanı

Fransız Le Figaro gazetesinde 11 Ağustos 2020 günü yayınlanan: ‘Batılı Ülkeler Erdoğan Emperyalizmine Direnmeli’ başlıklı makalede Ayasofya’nın ibadete açılmasının, “Avrupa’ya hakaret ve tehdit” içeren bir provokasyon olduğu, Türkiye’nin, Yunan adalarının egemenliğine düzenli olarak saldırarak bin yıllık hayallerine yeniden başladığı ve Kıbrıs ile Yunanistan’daki toprak ihlallerini artırdığı yazıldı.

18.10.2021

İki ülke tek destinasyon

PANDEMİDEN bu yana adalar Türk misafirlerini ağırlayamıyor. Doğal olarak bizim kıyılar da Yunanlı misafirlerini çok özlediler.

3.10.2021

Tahammül sevgi ve saygıya dönüşmeli

BU ülkede farklı dünya görüşlerine sahip insanlar daha da katılaşmış bir halde “ötekilerini” nazara almadan yaşıyorlar. Birkaç yıl öncesine kadar bu umursamazlık bu denli değildi. Bu denli kopukluk yoktu. Şimdilerde her iki taraf da kendi güçlerinin farkına vardı. Zira, hiçbir kesimin diğerini sindirerek bir gücü olmadığı giderek anlaşılmıştır. Farklı zaman dilimlerinde de olsa laik ve muhafazakâr kitleler artık ihtiyaçları olan özgüveni kazanmış durumundalar. Bu hal, şayet birlikte yaşanacaksa, bir ön koşuldur ve iyi bir şeydir.

26.09.2021

Yunanistan’a ültimatom

İzmir’de 8,9 ve 10 Eylül günleri yoğun bir etkinlik içinde bulduk kendimizi. Vali ve Belediye Başkanlarının, İzmir’in Kurtuluşu ve İzmir Enternasyonal Fuarı’ndan başka İzmir UCLG Kültür Zirvesi’nde dünya kentlerinin İzmir’de buluşması etkinlikleri hayli yoğundu.

14.09.2021

‘Önce ekmekler bozuldu’

Bazı kitap adları var ki olağanüstü bir çağrışım zenginliği taşır. Bir dönemin, olayın simgesi haline gelir. 

26.08.2021

Sosyal medya kundakçıları milli güvenlik sorunudur

Öncelikle genel bir rakam verelim: Dünya üzerinde 7 milyar 83 milyon internet kullanıcısı, 4 milyar 20 milyon da sosyal medya kullanıcısı var. Türkiye’de ise 84 milyon internet kullanıcısı, 60 milyon da sosyal medya kullanıcısı bulunuyor. (Kaynak: Hootsuite ve We Are Social 2021 Dijital Türkiye Raporu)

6.08.2021

Selvi Hanım’ın acı kahkahaları

Armağan Çağlayan, muhteşem bir söyleşi yapmış CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu’yla...

25.07.2021

'Oldubittiye izin vermeyiz'

Geçen hafta bugün Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile birlikte Atina’da “dostluk rüzgârları”na tanık olmuştum. Çavuşoğlu Atina’daki sohbetimizde “pozitif mesajlar” vermişti. Pozitif bir sonuçla da dönmüştük. Bu defa Rodos açıklarında Denizkurdu Tatbikatı’nı yapan Türk donanmasının sancak gemisindeyim. Ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Salihreis Fırkateyni’nden dostça bir uyarı yapıyor: “Elbette biz bu sularda sorunların karşılıklı görüşerek, konuşarak, birbirini dinleyerek çözülmesini istiyoruz. Ama oldubittiye de hiçbir zaman izin vermeyiz... Geri adım atmayız...”

5.06.2021