EKSTRA
MENÜ

Lothar Wieler

Lothar Wieler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Lothar Wieler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 38 Lothar Wieler haberi bulunmuştur.

Lothar Wieler Haberleri

‘Durum ciddi, hem de çok ciddi’

‘Durum ciddi, hem de çok ciddi’

Robert Koch Enstitüsü Başkanı Prof. Lothar Wieler, bugün enstitünün merkezinde basın toplantısı düzenleyerek, “Durum ciddi, hem de çok ciddi. Alınan önlemler sonunda salgının yayılma eğiliminin değişip değişmediğini bilmiyoruz. Beklemek zorundayız. Yoğun bakım hasta ve hayatını kaybedenlerin sayısı çok yüksek ve yükseliyor” diyerek halkı uyardı.

19.11.2020Avrupa
Aşıyı beklerken dünya toz duman

Aşıyı beklerken dünya toz duman

Aşı çalışmalarında umut veren gelişmeler yaşanırken, vakalar 53 milyona, ölümler 1 milyon 300 bine dayandı.

13.11.2020Dünya
Almanya’da Kovid-19’dan dolayı yoğun bakımda bulunanların sayısı en yüksek seviyede

Almanya’da Kovid-19’dan dolayı yoğun bakımda bulunanların sayısı en yüksek seviyede

Almanya’da yeni tip koronavirüsten dolayı yoğun bakımda bulunan hastaların sayısının salgının başlangıcından bu yana en yüksek seviyede olduğu bildirildi.

12.11.2020Dünya
Almanya’da durum çok ciddi: Hastanelerin yarısı kapasitesini doldurdu

Almanya’da durum çok ciddi: Hastanelerin yarısı kapasitesini doldurdu

Almanya’da kısmi karantinaya rağmen korona vakalarındaki tehlikeli artışın durdurulamaması üzerine Robert Koch Enstitüsü acil uyarılarda bulundu. Enstitü Başkanı Prof. Lothar Wieler, “Durum çok ciddi” dedi.

12.11.2020Avrupa
Peş peşe kötü haberler geliyor... Koronavirüs Avrupayı sallıyor

Peş peşe kötü haberler geliyor... Koronavirüs Avrupa'yı sallıyor

83 milyon nüfusuyla Avrupa’nın en kalabalık ülkesi Almanya’da önceki gün 11 bin 287 vaka ile günlük vaka rekoru kırıldı. İspanya, vakaların 1 milyonu aştığı ilk Avrupa ülkesi olurken, Çekya ikinci kez karantina ilan etti.

23.10.2020Dünya
Son dakika haberi: Almanyada alarm... Halka acil çağrı yapıldı.. Durum çok ciddi

Son dakika haberi: Almanya'da alarm... Halka acil çağrı yapıldı.. 'Durum çok ciddi'

Son dakika haberi... Almanya'da korona vakalarının bugüne kadar olmayan rekor bir seviyeye ulaşması üzerine salgın hastalıklardan yetkili Robert Koch Enstitüsü Başkanı Prof. Lothar Wieler, "durum çok ciddi. Ağır hasta ve ölü sayısı daha da artacak" dedi.

22.10.2020Dünya
‘Sayı 11 bini aştı durum çok ciddi’

‘Sayı 11 bini aştı durum çok ciddi’

Almanya’da korona vakalarının bugüne kadar olmayan rekor bir seviyeye ulaşması üzerine salgın hastalıklardan yetkili Robert Koch Enstitüsü Başkanı Prof. Lothar Wieler, “Durum çok ciddi. Ağır hasta ve ölü sayısı daha da artacak” diyerek halka acil çağrı yaptı.

22.10.2020Avrupa
‘Grip aşısı olun Kendinizi koruyun’

‘Grip aşısı olun! Kendinizi koruyun!’

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, Robert Koch Enstitüsü ve sağlık yetkilileriyle yaptığı basın toplantısında “Grip aşısı olun. Kendinizi, başkalarını ve sağlık sistemimizi koruyun” çağrısı yaptı.

14.10.2020Avrupa
‘Markette, kuaförde değil, eğlencede, düğünde bulaşıyor’

‘Markette, kuaförde değil, eğlencede, düğünde bulaşıyor’

Virüse karşı kimsenin dokunulmazlığının olmadığını belirten Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, özelleklik gençlerin daha dikkatli olmasını gerektiğini söyledi. Spahn, “Süpermarkette, kuaförde, alışverişte veya metroda virüs vakaları yaşanmıyor. En çok özel eğlencelerde, düğünlerde ve dini ayinlerde bulaşıyor” dedi.

8.10.2020Avrupa
Son dakika haberler... Almanyada artan Kovid-19 vakalarından endişe duyuluyor: Vaka sayısı 10 bini aşabilir

Son dakika haberler... Almanya'da artan Kovid-19 vakalarından endişe duyuluyor: Vaka sayısı 10 bini aşabilir!

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, ülkede artan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının endişe verici olduğunu söyledi.

8.10.2020Dünya
Temas-izleme uygulamaları gerçekten işe yaradı mı

Temas-izleme uygulamaları gerçekten işe yaradı mı?

Almanya ve İrlanda cep telefonlarına yüklenen koronavirüs temas-izleme uygulamalarının başarılı olduğunu açıklayan ülkeler arasında.

23.07.2020Teknoloji
‘İkinci dalga tehlikesi gerçek’

‘İkinci dalga tehlikesi gerçek’

Federal Sağlık Bakanı Jens Spahn, Almanya’da salgının devam ettiğini belirterek, ikinci dalganın geleceği konusunda da uyarılarda bulundu. Berlin’de bugün Robert Koch Enstitüsü Başkanı Lothar Wieler ile birlikte ortak basın toplantısı düzenleyen Sağlık Bakanı Spahn, tatil sırasında uyanık olmak gerektiğini vurguladı.

13.07.2020Avrupa
Artık tüm sorumluluk vatandaşta

Artık tüm sorumluluk vatandaşta

Almanya koronavirüse karşı altı hafta önce başlattığı sıkı önlemleri iyice gevşetti. Ancak sadece salgının yayılma hızı yavaşladı. Pandemi ve ölüm vakaları devam ediyor. Şimdi tüm sorumluluk insanlara yüklendi.

7.05.2020Avrupa
Almanya’nın koronayla 100. günü

Almanya’nın koronayla 100. günü

Almanya, koronavirüsle mücadelede düşük ölüm oranları, yüksek test kapasitesi, titiz planlama ve disipliniyle örnek gösterilen ülkeler arasında. Peki gerçekten öyle mi? Koronayla geçen yüz günün bilançosu:

7.05.2020Avrupa
Almanya’da ikinci dalga endişesi

Almanya’da ikinci dalga endişesi

Almanya’da koronavirüs önlemlerinin hızla yumuşatılması tartışılırken, ülkede bulaşıcı hastalıklar konusunda yetkili kamu kurumu Robert Koch Enstitüsü Başkanı Prof. Lothar Wieler ikinci, hatta üçüncü bir dalga beklediklerini söyledi.

6.05.2020Dünya
Son dakika haberler: Almanyadan corona virüs için ikinci dalga uyarısı

Son dakika haberler: Almanya'dan corona virüs için 'ikinci dalga' uyarısı

Almanya'da bulaşıcı hastalıklar konusunda yetkili kamu kurumu Robert Koch Enstitüsü Başkanı Prof. Lothar Wieler, koronavirüste ikinci bir dalgaya karşı uyardı. Prof. Wieler "Biz ikinci bir dalganın geleceğinden çok eminiz" dedi.

5.05.2020Dünya
İkinci dalga uyarısı

İkinci dalga uyarısı

Almanya’da bulaşıcı hastalıklar konusunda yetkili kamu kurumu Robert Koch Enstitüsü Başkanı Prof. Lothar Wieler, koronavirüste ikinci bir dalgaya karşı uyardı. Prof. Wieler “Biz ikinci bir dalganın geleceğinden çok eminiz” dedi.

5.05.2020Avrupa
‘Bulaşma oranı yine yükseldi, lütfen kurallara uyun’

‘Bulaşma oranı yine yükseldi, lütfen kurallara uyun’

Robert Koch Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Lothar Wieler, koronavirüsle ilgili güncel rakamları açıkladığı basın toplantısında, kurallara sıkı sıkıya uymaya devam devam edilmesini istedi. Virüsün bulaşma oranının yeniden 1’e çıktığı ve bunun bir hastanın bir kişiye virüsü bulaştırdığı anlamına geldiğini söyleyen Prof. Wieler şöyle dedi:

28.04.2020Avrupa
Avrupa’nın huzurevlerinde ne oldu: ‘Ambulans göndermediler, doktorlar ilgilenmedi...’

Avrupa’nın huzurevlerinde ne oldu: ‘Ambulans göndermediler, doktorlar ilgilenmedi...’

Huzurevleri, Avrupa’daki Kovid-19 ölümlerinin merkez üssü oldu. İspanya’daki can kayıplarının yüzde 67’sini, Fransa’da ise yüzde 38’ini huzurevlerindeki ölümler oluşturuyor. İngiltere’de 7 bin 500 kişinin huzurevlerinde öldüğü tahmin edilirken, Belçika’da günlük Kovid-19 ölümlerinin yarısından fazlasını huzurevlerindekiler oluşturuyor. İtalya ve Avusturya’da bazı huzurevleri hakkında ihmaller nedeniyle soruşturma başlatıldı. Almanya’da bazı aileler, salgına karşı yeterli önlem alınmadığı için yakınlarını huzurevlerinden çıkarmak istiyor.

23.04.2020Avrupa
Almanya: Salgın kontrol altında

Almanya: Salgın kontrol altında

Koronavirüs nedeniyle bir aydır sıkı tedbirler alan Almanya, salgının ülkede kontrol altına alındığını açıkladı. Alman Sağlık Bakanı Spahn, bulaşma oranının azaldığını belirterek “Bugün itibariyle salgın kontrol altında” diye açıklama yaptı.

18.04.2020Dünya
Almanya: Salgını kontrol altına aldık

Almanya: Salgını kontrol altına aldık

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, sosyal temas, mesafe ve hijyen kuralları sonucu koronavirüsle mücadelede başarılı olduklarını söyledi. Sağlık Bakanı Spahn, "bugün itibariyle salgın kontrol altında ve kontrol edilebilir durumda" dedi.

17.04.2020Dünya
Önlemlerimiz başarılı, çok iyi yerdeyiz

Önlemlerimiz başarılı, çok iyi yerdeyiz

Almanya’da korona krizi üzerine gelişmelerin değerlendirme merkezi olan Robert Koch Enstitüsü Başkanı Prof. Lothar Wieler, “Başka ülkelere kıyasla çok iyi yerdeyiz. Önlemlerimiz başarılı oldu” dedi ama ihtiyatlı olma konusunda uyardı.

14.04.2020Avrupa
Gerileme yok, hafif artışa geçti

Gerileme yok, hafif artışa geçti

Robert Koch Enstitüsü Başkanı Prof. Lothar Wieler, salgınla ilgili Almanya’daki son durum hakkında bilgi verdi. Geçen hafta koronavirüs taşıyan bir kişinin hastalık bulaştırma oranını bire düşürdüklerini açıklayan Prof. Wieler, maalesef bu konuda gerileme olmadığını, aksine yayılma hızı oranının şimdi 1.2-1.5’e yükseldiğini söyledi.

7.04.2020Avrupa
Ne zaman bitecek

Ne zaman bitecek?

Aylardır koronayla yatıp kalkıyoruz. Korona hayatımızı belirliyor. Tüm temel özgürlüklerimiz sınırlandı. Ne sevdiklerimizle ne arkadaşlarımızla ne de yakınlarımızla birebir görüşebiliyoruz. Herkes birbirini görmeyi, birbirine sarılmayı, işini, özgürce dolaşmayı, sinemaya, konsere gitmeyi ve doyasıya eğlenmeyi, tatili çok özledi.

6.04.2020Avrupa
‘Başarıyoruz... Ne olur gevşemeyelim’

‘Başarıyoruz... Ne olur gevşemeyelim’

Robert Koch Enstitüsü Başkanı Lothar Wieler, Almanya’da koronavirüsle ilgili müdacadelede alınan önlemlerin başarıya ulaşması konusunda önemli açıklamalar yaptı. Ülkede toplam vaka sayısını cuma günü itibariyle 84 bin 794, ölü sayısını ise bin 117 olarak açıklayan Wieler, ölü sayısı oranının yüzde 1.2’ye çıktığı söyledi. Bu oranın daha da artacağını belirten Wieler, ancak Almanya’da yoğun bakım yatak sayısı ve solunum cihazlı yatak sayısıyla testlerin artırıldığını, önlemler sayesinde bulaşma hızının da bir kişiye düştüğünü belirterek umut verdi:

3.04.2020Avrupa
Almanya’da korkutan rakam... Bir günde...

Almanya’da korkutan rakam... Bir günde...

Almanya’da Robert Koch Enstitüsü koronavirüsle ilgili yeni rakamları açıkladı. Bir gün öncesine göre yeni koronavirüs vakaları 5 bin 400 artarak 67 bin 400’e çıktı. Kovid-19’dan ölenlerin sayısı ise bir gün öncesine göre 149 artarak, 732’ye ulaştı.

1.04.2020Avrupa
Korona mı önemli ekonomik kriz mi

Korona mı önemli ekonomik kriz mi

Almanya’da korona vaka ve can kaybı sayısı yükseliyor. Tedbirlerin işe yaramaya başladığı söylenirken ekonominin canlandırılmasına yönelik baskılar da artıyor.

1.04.2020Dünya
‘Almanya’da yoğun bakım yatak kapasitesi artırılmalı’

‘Almanya’da yoğun bakım yatak kapasitesi artırılmalı’

Almanya’da bulaşıcı hastalıklar alanında çalışmalar yürüten Robert Koch Enstitüsü Başkanı Lothar Wieler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ülkedeki yoğun bakım yatak kapasitesinin en az iki katına çıkarılması gerektiğini söyledi.

30.03.2020Avrupa
‘Salgının daha başındayız, savaşmaya yeni başladık’

‘Salgının daha başındayız, savaşmaya yeni başladık’

Almanya bulaşıcı hastalıklar alanında çalışmalar yürüten Robert Koch Enstitüsü Başkanı Prof. Lothar Wieler, koronavirüs vakalarının yayılmaya devam ettiğini belirtti ve “Biz salgının daha başındayız. Sürecin nasıl ilerleyeceği belirsiz. Kovid-19 ile savaşmaya henüz yeni başladık” dedi.

25.03.2020Avrupa
Angela Merkelin karantina günleri başladı

Angela Merkel'in karantina günleri başladı

Almanya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle ölenlerin sayısının 111'e yükseldiği bildirildi.

23.03.2020Dünya
Almanya’da umut ışığı... ‘Böyle giderse...’

Almanya’da umut ışığı... ‘Böyle giderse...’

Almanya diğer Avrupa ülkelerinin tersine sokağa çıkma yasağı yerine sosyal temasa önemli kısıtlamalar getirdi ve insanları aralarında en az 1.5 metre mesafe bırakması için her gün biliçlendirdi. Şimdi bu önlemerin meyvelerini alacağa benziyor. Robert Koch Enstitüsü verilerine göre yeni koronavirüs vakaları önceki günlere kıyasla azalmaya başladı.

23.03.2020Avrupa
Son dakika haberi: Almanyada sosyal mesafe önlemleri salgındaki yükseliş ivmesini durdurmaya başladı

Son dakika haberi: Almanya'da sosyal mesafe önlemleri salgındaki yükseliş ivmesini durdurmaya başladı

Almanya COVID-19 salgınında alınan sosyal mesafe tedbirlerinin olumlu sonuçlarını görmeye başladı.

23.03.2020Dünya
Almanya zaman kaybediyor

Almanya zaman kaybediyor

Almanya, koronavirüs tehlikesini tam anladı mı? Başbakan Angela Merkel hâlâ insanlara “Hijyen kurallarına uyun”, “Sosyal temaslardan uzak durun”, “Aranızda iki metre mesafe bırakın” çağrılarıyla yetiniyor. Sokağa çıkma yasağını hiç ağzına almıyor. Ama Almanya’da koronavirüs vakaları hızla yayılıyor ve dünya sıralamasında 14 bin vakayla 5’inci sırada.

20.03.2020Avrupa
Acil çağrı: Talimatlara uyun, yoksa...

Acil çağrı: Talimatlara uyun, yoksa...

Almanya’nın en önemli tıbbi araştırmalar merkezi olan Robert Koch Enstitüsü’nü Başkanı Prof. Lothar Wieler, vatandaşları koronavirüs tehlikesine karşı korunma talimatlarına çok sıkı biçimde uymaya çağırdı, aksi halde bir iki ay içinde hasta sayısının 10 milyona ulaşacağı uyarısında bulundu.

18.03.2020Avrupa
Almanya’da salgının risk derecesi yükseltildi

Almanya’da salgının risk derecesi yükseltildi

Robert Koch Enstitüsü koronavirüsün Alman halkı için oluşturduğu tehlikeyi ‘yüksek’ olarak açıkladı. Almanya’da bir günde vaka sayısı bin 100 arttı.

17.03.2020Avrupa
‘Kalbimiz, sağduyumuz sınavdan geçiyor. Umudum bu testi...’

‘Kalbimiz, sağduyumuz sınavdan geçiyor. Umudum bu testi...’

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Sağlık Bakanı Jens Spahn ve Robert Koch Enstitüsü Başkanı Dr. Lothar Wieler ile birlikte ülkede hızla yayılan koronavirüs üzerine bir basın toplantısı düzenledi. Avrupa Konseyi ile videolu görüşmesi hakkında bilgi veren Merkel, halkı koronavirüse karşı dayanışmaya çağırdı. Virüsün üstesinden gelmenin ancak dayanışma ve birliktelikle sağlanacağını belirten Merkel, şunları söyledi:

11.03.2020Avrupa
Almanya alarmda 2 günde 10 koronavirüs vakası

Almanya alarmda! 2 günde 10 koronavirüs vakası

Koronavirüs Almanya’da da hızla yayılmaya başladı. Son iki günde 10 vakaya rastlandı. Sağlık Bakanı virüsün yayılmasının başlangıç evresinin olduğunu söyleyerek endişelerini dile getirdi. Acil kriz masası oluşturan Almanya, Çin’in dışında Japonya, İran, Güney Kore ve İtalya’dan gelecek uçak yolcularının verilerini de bir merkezde toplayacak.

27.02.2020Avrupa

Yazar Sonuçları

Tıpçılar insanı tedavi eder veterinerler de insanlığı

Prof. Dr. Hazım Gökçen’in yukarıdaki başlıkla gönderdiği yazı iki isimle başlıyor. Çin’deki COVID-19 salgının başarıyla koordine edip kısa sürede sönmesini sağlayan kişi veteriner hekim George Gao adlı bir bilim adamıdır. Diğer isim ise Almanya’da COVID-19 salgınını koordine eden ve her sözü kanun niteliğinde olan Robert Koch Enstitüsü Başkanı Berlin Veterinerlik Fakültesi’nden Prof. Lothar Wieler adlı bir veteriner hekimdir.

14.04.2020