EKSTRA
MENÜ

Lösemi

Lösemi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Lösemi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.373 Lösemi haberi bulunmuştur.

Lösemi Haberleri

Müjdeli haber Almanyadan geldi... Kuruyan bir çiçektim, tekrar yeşeriyorum

Müjdeli haber Almanya'dan geldi... "Kuruyan bir çiçektim, tekrar yeşeriyorum"

Antalya'da, iki yıl önce lösemi hastalığını yenmesinin ardından geçirdiği enfeksiyon nedeniyle sol gözünü kaybeden, sonrasında ise tekrar lösemiye yakalanan Yağmur Damla Yanık'a (19) müjdeli haber Almanya'dan geldi. Almanya'da bulunan ve koronavirüs nedeniyle getirilemeyen yüzde 99 uyumlu ilik, yeni normal hayata geçilmesiyle Antalya'ya ulaştı. Nakil için gün sayan Yağmur, "Kuruyan bir çiçek gibiydim, şu an tekrar yeşeriyorum" dedi.

10.06.2020Gündem
Tam idrar tahlili (TİT) nedir Normal idrar testi değerleri nelerdir

Tam idrar tahlili (TİT) nedir? Normal idrar testi değerleri nelerdir?

Tam idrar tahlili (TİT), vücutta belli başlı sorunları tespit etmeye yarayan bir tahlil yöntemidir. Tahlil kolay ve ucuz şekilde yapılmasına rağmen verdiği sonuçlar bakımından çok önemlidir. Tam idrar tahlili yaptırarak, herhangi bir enfeksiyona ve hastalığa yakalanıp, yakalanmadığınızı öğrenebilirsiniz. Tam idrar tahlili ile ilgili detaylı bilgiyi sizler için derledik.

10.06.2020Sağlık
RBC nedir RBC değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

RBC nedir? RBC değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

RBC, kırmızı kan hücresi anlamına gelir. Kırmızı kan hücreleri de kan testleri yapılarak ölçülebilir. RBC nedir, RBC değeri kaç olmalıdır, RBC düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri nelerdir sorularının yanıtlarınız sizler için derledik.

9.06.2020Sağlık
NRBC nedir NRBC değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

NRBC nedir? NRBC değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

NRBC değerleri kan testleriyle ölçülmektedir. NRBC değerlerinin yüksek veya düşük çıkması hastaları oldukça endişelendirmektedir. Peki NRBC nedir? NRBC değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri nelerdir? Sizlere NRBC testleri hakkında bilinmesi gerekenleri detaylıca derledik.

9.06.2020Sağlık
NEU (nötrofil) nedir NEU değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

NEU (nötrofil) nedir? NEU değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

Kan testleri kişilerde pek çok hastalığın belirlenmesi için yapılmaktadır. Yapılan bu testlerden birisi de NEU yani nötrofil testleridir. Nötrofil testlerinin yüksekliği ve düşüklüğü pek çok hastalığının belirtisi olabilir. Bu sebeple çok önemli bir testtir. Peki NEU (Nötrofil) nedir? NEU değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri nelerdir? Sizlere nötrofil testi hakkında merak edilen soruları detaylıca açıkladık.

9.06.2020Sağlık
MPV nedir MPV değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

MPV nedir? MPV değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

MPV, kandaki trombositlerin sayısını ve büyüklüklerini ölçmek için yapılan bir testtir. Diğer anlamda ortalama trombosit hacmi olarak adlandırılabilir. MPV nedir, MPV değeri kaç olmalıdır, düşüklüğü ve yüksekliğinin nedenleri ile belirtileri nelerdir? gibi soruların yanıtlarını sizin için derledik.

9.06.2020Sağlık
Alkalen Fosfataz nedir Alkalen Fosfataz değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yükseliği nedenleri ve belirtileri

Alkalen Fosfataz nedir? Alkalen Fosfataz değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yükseliği nedenleri ve belirtileri

Özellikle karaciğerde üretimi yapılan ve hayati derecede önem taşıyan bir enzim olarak ALP karşımıza çıkar. Doktorların karaciğer enzimleri dediklerinde belirtilen enzimlerden biri ALP’ dir. ALP yani alkalen fosfataz nedir? Alkalen fosfataz değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri nelerdir? Alkalen fosfataz ile ilgili soruların yanıtlarını hazırladık.

8.06.2020Sağlık
Lökosit nedir Lökosit değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

Lökosit nedir? Lökosit değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

Vücutta taşınan kan, sağlıklı bireyler açısından hem sağlıklı beslenmelerini hem de asit dengelerini korunmaları açısından oldukça önemli bir göreve sahiptir. Bu nedenle de kişilere yapılan kan tahlilleri bu değerlerin tümünü belirlemek açısından önem kazanmaktadır. Kan tahlillerinde ortaya çıkan değerlerden birisi de Lökosit değeridir. Bu yazımızda lökosit nedir? Lökosit eğer aralığı kaç olmalıdır? Lökosit değerlerinin yüksekliği ve düşüklüğünün nedenleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar...

8.06.2020Sağlık
Hemoglobin nedir Hemoglobin değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yükseliği nedenleri ve belirtileri

Hemoglobin nedir? Hemoglobin değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yükseliği nedenleri ve belirtileri

Hemoglobin kırmızı kan hücrelerinde bulunan demir bakımından oldukça zengin bir proteindir. Akciğerler nüfuz eden oksijen, kanda bulunan hemoglobine yapışarak vücuttaki dokulara taşınır. Peki, Hemoglobin nedir? Hemoglobin değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri nelerdir? İşte, detaylar...

8.06.2020Sağlık
‘Babam yolu gösterdi, ben de yürüdüm’

‘Babam yolu gösterdi, ben de yürüdüm’

Dr. Seval Türkmen, Lüksemburg’da kan kanseri teşhisi konulan ya da şüpheli tüm hastaların kemik iliğini genetik olarak inceleyen, hastalık tedavisine yön veren ve planlayan Lüksemburg Ulusal Sağlık Merkezi’nin Kanser Genetiği Bölümü’nü yönetiyor. Ülke genelinden merkeze gönderilen tüm kemik iliklerini ve kanları ekibiyle birlikte inceleyen Türkmen, kemoterapi tedavilerini izliyor, hazırladığı raporlar doğrultusunda kanser tedavisine yönelik izlenecek yolu belirliyor.

4.06.2020Avrupa
Öykü Arin, ilik savaşında 1 yılı geride bıraktı

Öykü Arin, ilik savaşında 1 yılı geride bıraktı

ANTALYA'da lösemi tedavisi gören Öykü Arin Yazıcı'ya (6) babasından yarı uyumlu nakli yapılmasının üzerinden 1 yıl geçti. Anne Eylem Şen Yazıcı, “Çok zor günler, geceler gördük. Hala zor ama umudumuz tam" dedi.

2.06.2020Gündem
Hollanda’dan Türkiye’ye götürülen lösemili genç hayatını kaybetti

Hollanda’dan Türkiye’ye götürülen lösemili genç hayatını kaybetti

Hollanda’da yaşayan ve lösemi hastası olan Salih Kör tedavi için Sağlık Bakanlığı’na ait ambulans uçakla Türkiye’ye götürülmüştü. 21 yaşındaki Kör, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

1.06.2020Avrupa
15 yaş altı sigara içme oranı artıyor

15 yaş altı sigara içme oranı artıyor

Tütün mamulleri ve sigara kullanımının giderek yaygınlaştığını belirten Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Banu Musaffa Salepçi, 31 Mayıs Dünya Tütünsüzlük Günü için açıklamalarda bulundu. Salepçi, “15 yaş altı gençlerde de sigara içme oranları her yıl giderek artıyor. Sigara bırakıldığında haftada en az 5 gün, en az yarım saat olmak üzere spora başlamak sigara içme isteğini önemli ölçüde azaltır” dedi.

29.05.2020Sağlık
Kabızlık Neden Olur Kabızlığa İyi Gelen Öneriler

Kabızlık Neden Olur? Kabızlığa İyi Gelen Öneriler

Salgın sürecinde eve kapanarak yüksek miktarda karbonhidratlı yiyecekler tüketmek bağırsak sorunlarını da beraberinde getirdi. Mide ve bağırsaklarda bulunan serotonin, bağırsak hareketlerinin ve işlevlerinin düzenlenmesine katkıda bulunduğunu belirten uzmanlar, “Serotonin eksikliğinde kişi kabızlık, şişkinlik gibi birtakım sağlık sorunları ile karşılaşabilir” uyarısında bulunuyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Özden Örkçü, kabızlık sorunuyla ilgili bilgiler verdi.

28.05.2020İyi Yaşam
Koronayı yendiler, peki bundan ne öğrendiler

Koronayı yendiler, peki bundan ne öğrendiler?

Kimi günlerce hastanede kaldı, yoğun bakıma girdi, kimi hastalığı nispeten daha kolay atlattı, kendini evde karantinaya alıp iyileşti. Hayatları nasıl değişti? Büyük farklar var mı, yeni kararlar aldılar mı yoksa rutinlere devam mı? Hayata dönen sekiz kişi yaşama ‘artık’ nasıl baktıklarını anlatıyor...

Kan kanseri (Lösemi) belirtileri nelerdir Löseminin tedavisi mümkün müdür

Kan kanseri (Lösemi) belirtileri nelerdir? Löseminin tedavisi mümkün müdür?

Lösemiler, vücuttaki kan üretim sistemini (lenfatik sistem ve kemik iliği) etkileyen kanserlerdir. Lösemiler akut veya kronik olarak (mikroskoptaki görünüşlerine göre alt gruplara ayrılırlar) ve tümörün yayılım ve gelişim özelliklerine göre sınıflandırılırlar. Peki, kan kanseri (Lösemi) belirtileri nelerdir? Löseminin tedavisi mümkün müdür?

22.05.2020Sağlık
Mutlu son

Mutlu son

Adana’da yaşayan 3.5 yaşındaki Kuzey Deniz Şengezer’in yaklaşık 1 yıldır beklediği ilik nakli başarıyla gerçekleştirildi. Baba Gürcan Şengezer “Çok mutluyuz, doktorumuza ve bağışçıya minnettarız” dedi.

21.05.2020Gündem
Hücre nakli tamamlanan Kuzeyden ilk fotoğraf: İşlem tamam

Hücre nakli tamamlanan Kuzey'den ilk fotoğraf: İşlem tamam

ADANA’da, lösemi hastası 3 yaşındaki Kuzey Deniz Şengezer için Yunanistanlı Andreas’tan alınan kök hücrelerin nakil işlemi tamamlandı. Nakil sonrası ilk fotoğrafını hasta yatağında veren Kuzey, 'işlem tamam' pozu verdi.

20.05.2020Gündem
Hücre nakli tamamlanan Kuzeyden ilk fotoğraf: İşlem tamam

Hücre nakli tamamlanan Kuzey'den ilk fotoğraf: İşlem tamam

ADANA’da, lösemi hastası 3 yaşındaki Kuzey Deniz Şengezer için Yunanistanlı Andreas’tan alınan kök hücrelerin nakil işlemi tamamlandı. Nakil sonrası ilk fotoğrafını hasta yatağında veren Kuzey, 'işlem tamam' pozu verdi. Annesi dışında hasta odasına kimsenin girilmesine izin verilmeyen Kuzey'in durumunun anlık olarak takip edildiği öğrenildi.

20.05.2020Gündem
Akut Ne Demek Akut Nedir Akut Tdk Kelime Anlamı

Akut Ne Demek? Akut Nedir? Akut Tdk Kelime Anlamı

Akut, kronik terimi ile birlikte genellikle tıp bilimlerinde kullanılmaktadır. Hatalık teşhislerinde sıkça yer verilen akutun anlamı da fazlaca araştırılmaktadır. Bu terimin ne anlama geldiği ise çoğu insan tarafından anlaşılamamaktadır. Peki, akut ne demek? Bu kelimenin Türk Dil Kurumu’nda yer alan açıklaması nedir? Bu sıfatın ne anlama geldiğini sizler için araştırdık.

19.05.2020Gündem
Minik Kuzey’in kök hücre nakline saatler kaldı

Minik Kuzey’in kök hücre nakline saatler kaldı

Adana'da lösemi hastası 3 yaşındaki Kuzey Deniz Şengezer için Yunanistanlı Andreas’tan alınan kök hücreler, yarın saat 06.00’da nakledilmeye başlanacak. Kuzey Deniz’in doktoru, Prof. Dr. Bülent Antmen nakil işleminin öğle saatlerinde bitmesini planladıklarını söyledi.

19.05.2020Gündem
Maskeler çocuklar için çizgi film karikatürlerine büründü

Maskeler çocuklar için çizgi film karikatürlerine büründü

Kağıthane İHKİB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle çocuklar için üzerinde "Kral Şakir" çizgi filmi karikatürlerinin basılı olduğu rengarenk maskeler üretti.

18.05.2020Keyif
İlik savaşı süren Öykü Arine bağışıklık tedavisi

İlik savaşı süren Öykü Arin'e 'bağışıklık' tedavisi

Antalya'da lösemi tedavisi gören ve babasından yarı uyumlu nakil yapılan Öykü Arin Yazıcı'nın (5) doktor kontrolüne gittiğinde kan değerlerinde düşüş olduğu anlaşıldı. Hastanede bağışıklık için intravenöz immünglobulin (IVIG) tedavisi uygulandıktan sonra evine dönen Öykü Arin'in ilik savaşı devam ediyor.

17.05.2020Gündem
Minik Liya’nın yaşaması kök hücre bağışına bağlı

Minik Liya’nın yaşaması kök hücre bağışına bağlı

İngiltere’nin başkenti Londra’da yaşayan gurbetçi Ufuk ve Hatice Gümüşöz’ün geçtiğimiz nisan ayında lösemi teşhisi konulan 1.5 yaşındaki kızları Liya’nın yaşaması kök hücre nakline bağlı. Liya’nın babası Ufuk Gümüşöz, kızlarının 14 Nisan’dan bu yana Londra’daki Great Ormond Street Çocuk Hastanesi’nde tedavi gördüğünü ancak iyileşmesinin kök hücre nakli ile mümkün olacağını belirterek, Avrupa ve Türkiye’deki vatandaşlardan bağışçı olmalarını istedi.

17.05.2020Avrupa
Acılı anne istedi, Erdoğan talimat verdi, lösemili genç Türkiye’de

Acılı anne istedi, Erdoğan talimat verdi, lösemili genç Türkiye’de!

Hollanda’da lösemi hastası oğlunun tedavisine son verilmesi üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yardım isteyen acılı annenin isteği yerine getirildi. Ambulans uçakla 21 yaşındaki Salih Kör tedavisi için Türkiye’ye götürüldü.

15.05.2020Avrupa
Günler sonra dışarı çıkan Öykü Arin: En mutlu günüm

Günler sonra dışarı çıkan Öykü Arin: 'En mutlu günüm'

Antalya'da lösemi tedavisi gören 5 yaşındaki Öykü Arin Yazıcı, sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında çocuklara verilen izni anne ve babasıyla evlerinin bulunduğu sitenin bahçesinde oynayarak değerlendirdi. Günler sonra dışarı çıkma heyecanını oynayıp koşarak yaşayan Öykü Arin, "Bugün en mutlu günüm" dedi.

13.05.2020Gündem
Almanya’dan ilik bekleyen Yağmur’a korona engeli

Almanya’dan ilik bekleyen Yağmur’a korona engeli

Antalya’da 2 yıl önce lösemiye yakalanan, hastalığı yendikten sonra enfeksiyon kapan Yağmur Damla Yanık’ın (19) sol gözü, görme yetisini kaybetti. Bir süre sonra lösemi hastalığı yeniden ortaya çıkan Yanık, Almanya’dan gelecek yüzde 99 uyumlu ilik için koronavirüs sürecinin sona ermesini bekliyor.

12.05.2020Avrupa
Almanyadan ilik bekleyen Yağmura korona engeli

Almanya'dan ilik bekleyen Yağmur'a korona engeli

ANTALYA'da 2 yıl önce lösemiye yakalanan, hastalığı yendikten sonra enfeksiyon kapan Yağmur Damla Yanık'ın (19) sol gözü, görme yetisini kaybetti. Bir süre sonra lösemi hastalığı yeniden ortaya çıkan Yanık, Almanya'dan gelecek yüzde 99 uyumlu ilik için koronavirüs sürecinin sona ermesini bekliyor.

12.05.2020Haber
Yağmura korona engeli Yüzde 99 uyumlu ama...

Yağmur'a korona engeli! Yüzde 99 uyumlu ama...

ANTALYA'da 2 yıl önce lösemiye yakalanan, hastalığı yendikten sonra enfeksiyon kapan Yağmur Damla Yanık'ın (19) sol gözü, görme yetisini kaybetti. Bir süre sonra lösemi hastalığı yeniden ortaya çıkan Yanık, Almanya'dan gelecek yüzde 99 uyumlu ilik için koronavirüs sürecinin sona ermesini bekliyor.

12.05.2020Gündem
LÖSEV: Fitrelerinizle önce çocuklar iyileşsin

LÖSEV: Fitrelerinizle önce çocuklar iyileşsin

LÖSEV, ramazanda da lösemili çocuklar ve kanser hastalarını yalnız bırakmıyor. Besleyici ve sağlıklı koli içeriklerini ailelerine ulaştırmayı aralıksız sürdüren LÖSEV, başta kanser olmak üzere dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ve ekonomik zorluklar ile mücadele eden ailelerine sahip çıkıyor. LÖSEV Yönetim Kurulu Başkanı Üstün Ezer de LÖSEV bağışçılarına çağrıda bulundu; “Yapılan bağışların her kuruşunun şeffafça hesabının verildiğini hatırlattı, “Desteklerinizi bekliyoruz” dedi.

11.05.2020Avrupa
Öykü Arinden annesine: Sen iyi ki yanımdaydın

Öykü Arin'den annesine: Sen iyi ki yanımdaydın

Antalya'da lösemi tedavisi gören 5 yaşındaki Öykü Arin Yazıcı, Anneler Günü dolayısıyla annesi Eylem Şen Yazıcı'ya sımsıkı sarılarak şiir okudu. Saçlarındaki tokalarla, üzerindeki pembe elbiseyle dikkati üzerine çeken Öykü Arin, “Her zaman diyorum ki, sen iyi ki yanımdaydın" dedi.

10.05.2020Gündem
Son dakika... 11 ilaç daha geri ödeme listesine alındı

Son dakika... 11 ilaç daha geri ödeme listesine alındı

Bakan Selçuk; “7’si kanser, 4’ü MS tedavisinde kullanılmak üzere 11 ilacı daha geri ödeme listesine aldık” açıklamasında bulundu.

9.05.2020Ekonomi
Kuzey için geri sayım başladı

Kuzey için geri sayım başladı

Lösemi hastası 3.5 yaşındaki Kuzey Deniz Şengezer’i sağlığına kavuşturacak Yunan bağışçının koronavirüs testi negatif çıktı. Kuzey’in doktoru, “Geri sayım başladı. 20 Mayıs’ta nakil gerçekleşecek” dedi.

7.05.2020Gündem
Karagöz ve Hacivat bu ramazan bütün evlerde

Karagöz ve Hacivat bu ramazan bütün evlerde

Geleneksel Türk gölge oyunu ustası Suat Veral, yeni tip koronavirüs salgınının gölgesinde geçen ramazan ayında gösterilerini, sosyal medya ortamında seyirciyle buluşturuyor.

5.05.2020Keyif
Karagöz ve Hacivat bu ramazan bütün evlerde

Karagöz ve Hacivat bu ramazan bütün evlerde

Ramazan gecelerinin eğlencesi geleneksel Türk gölge oyunu, koronavirüs sürecinde bu sanatın önemli ustalarından Suat Veral ile Türkiye'nin ilk kadın karagöz sanatçısı yeğeni Merve İlken sayesinde, sosyal medya üzerinden evlere konuk oluyor.

4.05.2020Keyif
7 yaşındaki Uğur için uygun donör aranıyor

7 yaşındaki Uğur için uygun donör aranıyor

BALIKESİR’in Ayvalık ilçesinden, yaklaşık bir ay önce annesiyle birlikte tedavi olmak için İzmir'e gelen lösemi hastası 7 yaşındaki Uğur Akyüz, 7'nci kür kemoterapi tedavisini tamamladı. Bir aydır hastanede kaldığını ve oğlunun bir an önce iyileşmesini istediğini söyleyen Bedevi Akyüz (30), "İnsanlar evden çıkmadığı için kan bağışları çok azaldı. İnsanlardan kök hücre bağışı yapmalarını ve hem Uğur, hem de tüm hasta çocuklar için bir umut olmalarını istiyorum" dedi.

4.05.2020Gündem
Minik Liya hayata tutunabilmek için kök hücre bekliyor

Minik Liya hayata tutunabilmek için kök hücre bekliyor

Londra’da dünyaya gelen ve 2 ay önce Akut Miyeloid Lösemi (AML) teşhisi konulan 1.5 yaşındaki Türk kızı Liya Gümüşöz’ün ailesi gerekli kök hücre nakli için Avrupa ve Türkiye’deki vatandaşlardan destek bekliyor.

3.05.2020Avrupa
Juventuslu Cuadrado, lösemiden ölen Andrea Fortunatoyu Adrien Rabiota benzetti

Juventuslu Cuadrado, lösemiden ölen Andrea Fortunato'yu Adrien Rabiot'a benzetti

Juventus'un Kolombiyalı yıldızı Juan Cuadrado, kulübün lösemi nedeniyle hayatını kaybeden futbolcusu Andrea Fortunato ile ilgili paylaşımına verdiği yanıtla skandala imza attı.

3.05.2020Futbol
Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: Evden çıkmayanlara: Her an el yıkamaya gerek yok

Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: Evden çıkmayanlara: Her an el yıkamaya gerek yok

Altuğ BULGU soruyor:Bilim insanlarımız ellerimizin sık sık sabunla yıkanmasını öneriyor. Evden çıkmadığımız halde yine de yıkamamız gerekiyor mu? Gerekiyorsa bu hangi sıklıkta olmalı?

1.05.2020Gündem
Uzmanlardan çarpıcı araştırma Ölüm riskini 3 kat artırıyor

Uzmanlardan çarpıcı araştırma! Ölüm riskini 3 kat artırıyor

ABD, Çin ve Singapur ile yapılan bir araştırma, bazı kanser türüne sahip hastaların, yeni tip koronavirüsten (Kovid-19) ölüm oranının diğerlerine göre üç kat daha fazla olduğunu ortaya koydu.

28.04.2020Dünya
Minik Liya sağlığına kavuşmak için kök hücre bekliyor

Minik Liya sağlığına kavuşmak için kök hücre bekliyor

İNGİLTERE'de yaşayan Hatice -Ufuk Gümüşöz çiftinin Akut Miyeloid Lösemi (AML) hastası 1,5 yaşındaki kızları Liya'nın sağlığına kavuşabilmesi için kök hücre nakli gerekiyor. Liya'nın Mersin'de yaşayan halası Berna Tutuk, yeğeni için başlatılan kampanyaya herkesin destek olmasını istedi.

27.04.2020Gündem
Koronayı yendim lösemiyi de yeneceğim

Koronayı yendim lösemiyi de yeneceğim

Yüksek ateş şikâyetiyle hastaneye giden Necdet Çelen, hem koronavirüs hem de lösemi hastası olduğunu öğrendi. Tedaviye alınan Çelen, 17 gün sonra COVID-19’u yendi. Yaşadıklarını anlatan Çelen, “COVID-19’u yendim, lösemiyi de yeneceğim” dedi.

26.04.2020Gündem
Nakil 20 gün sonra

Nakil 20 gün sonra

Lösemi tedavisi gören Kuzey Deniz Şengezer’in Yunanistan’dan beklediği nakil İstanbul’a ulaştı. Hürriyet’e konuşan Kuzey’in doktoru Prof. Dr. Bülent Antmen, “Bağışçı 14 günlük karantinaya alındı. Eğer COVID-19 testi negatif çıkarsa nakil yapılacak. 12-14 Mayıs arasında da nakli yapacağız” dedi.

25.04.2020Gündem
Hatayda 6 yaşına giren lösemi hastası çocuğa sürpriz doğum günü

Hatay'da 6 yaşına giren lösemi hastası çocuğa sürpriz doğum günü

Hatay'da, Vefa Sosyal Destek Grubu görevlileri yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında evinden çıkamayan ve 6 yaşına giren çocuğa sürpriz doğum günü kutlaması yaptı.

23.04.2020Gündem
Kuzey’in umudu Girit’ten yola çıktı

Kuzey’in umudu Girit’ten yola çıktı

3.5 yaşındaki Kuzey Deniz Şengezer’e Yunanistan’da bulunan uygun ilik geliyor. Bağışçı Hanyalı Andreas’ın kemik iliği dün Girit’te alındı. Bu sabah ilk uçakla Atina’ya ulaştırılacak, oradan da otomobille Türkiye’ye gelecek.

23.04.2020Gündem
En çok şimdi ihtiyaçları var

En çok şimdi ihtiyaçları var

Kanser hastası çocuklar ile ailelerine tedavi ve sonrasında destek olan LÖSEV, koronavirüs nedeniyle evlerinden çıkamayan ailelere yardım ulaştırmak için aralıksız çalışıyor.

21.04.2020Eğitim

Yazar Sonuçları

Emzirme döneminde lazer epilasyon yapılır mı, saç boyanır mı?

Emziren annelerin lazer epilasyon konusunda bazı endişeler taşıdığını biliyorum. Lazer epilasyonda, lazer ışığı kullanılarak, ciltteki kıl kökleri seçici olarak ısıtılıp yok edilir. Bunun süte ya da bebeğe zararlı bir yan etkisi bugüne dek bildirilmedi.

2.06.2020