EKSTRA
MENÜ

Lösemi

Lösemi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Lösemi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.356 Lösemi haberi bulunmuştur.

Lösemi Haberleri

Mutlu son

Mutlu son

Adana’da yaşayan 3.5 yaşındaki Kuzey Deniz Şengezer’in yaklaşık 1 yıldır beklediği ilik nakli başarıyla gerçekleştirildi. Baba Gürcan Şengezer “Çok mutluyuz, doktorumuza ve bağışçıya minnettarız” dedi.

21.05.2020Gündem
Hücre nakli tamamlanan Kuzeyden ilk fotoğraf: İşlem tamam

Hücre nakli tamamlanan Kuzey'den ilk fotoğraf: İşlem tamam

ADANA’da, lösemi hastası 3 yaşındaki Kuzey Deniz Şengezer için Yunanistanlı Andreas’tan alınan kök hücrelerin nakil işlemi tamamlandı. Nakil sonrası ilk fotoğrafını hasta yatağında veren Kuzey, 'işlem tamam' pozu verdi.

20.05.2020Gündem
Hücre nakli tamamlanan Kuzeyden ilk fotoğraf: İşlem tamam

Hücre nakli tamamlanan Kuzey'den ilk fotoğraf: İşlem tamam

ADANA’da, lösemi hastası 3 yaşındaki Kuzey Deniz Şengezer için Yunanistanlı Andreas’tan alınan kök hücrelerin nakil işlemi tamamlandı. Nakil sonrası ilk fotoğrafını hasta yatağında veren Kuzey, 'işlem tamam' pozu verdi. Annesi dışında hasta odasına kimsenin girilmesine izin verilmeyen Kuzey'in durumunun anlık olarak takip edildiği öğrenildi.

20.05.2020Gündem
Akut Ne Demek Akut Nedir Akut Tdk Kelime Anlamı

Akut Ne Demek? Akut Nedir? Akut Tdk Kelime Anlamı

Akut, kronik terimi ile birlikte genellikle tıp bilimlerinde kullanılmaktadır. Hatalık teşhislerinde sıkça yer verilen akutun anlamı da fazlaca araştırılmaktadır. Bu terimin ne anlama geldiği ise çoğu insan tarafından anlaşılamamaktadır. Peki, akut ne demek? Bu kelimenin Türk Dil Kurumu’nda yer alan açıklaması nedir? Bu sıfatın ne anlama geldiğini sizler için araştırdık.

19.05.2020Gündem
Minik Kuzey’in kök hücre nakline saatler kaldı

Minik Kuzey’in kök hücre nakline saatler kaldı

Adana'da lösemi hastası 3 yaşındaki Kuzey Deniz Şengezer için Yunanistanlı Andreas’tan alınan kök hücreler, yarın saat 06.00’da nakledilmeye başlanacak. Kuzey Deniz’in doktoru, Prof. Dr. Bülent Antmen nakil işleminin öğle saatlerinde bitmesini planladıklarını söyledi.

19.05.2020Gündem
Maskeler çocuklar için çizgi film karikatürlerine büründü

Maskeler çocuklar için çizgi film karikatürlerine büründü

Kağıthane İHKİB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle çocuklar için üzerinde "Kral Şakir" çizgi filmi karikatürlerinin basılı olduğu rengarenk maskeler üretti.

18.05.2020Keyif
İlik savaşı süren Öykü Arine bağışıklık tedavisi

İlik savaşı süren Öykü Arin'e 'bağışıklık' tedavisi

Antalya'da lösemi tedavisi gören ve babasından yarı uyumlu nakil yapılan Öykü Arin Yazıcı'nın (5) doktor kontrolüne gittiğinde kan değerlerinde düşüş olduğu anlaşıldı. Hastanede bağışıklık için intravenöz immünglobulin (IVIG) tedavisi uygulandıktan sonra evine dönen Öykü Arin'in ilik savaşı devam ediyor.

17.05.2020Gündem
Minik Liya’nın yaşaması kök hücre bağışına bağlı

Minik Liya’nın yaşaması kök hücre bağışına bağlı

İngiltere’nin başkenti Londra’da yaşayan gurbetçi Ufuk ve Hatice Gümüşöz’ün geçtiğimiz nisan ayında lösemi teşhisi konulan 1.5 yaşındaki kızları Liya’nın yaşaması kök hücre nakline bağlı. Liya’nın babası Ufuk Gümüşöz, kızlarının 14 Nisan’dan bu yana Londra’daki Great Ormond Street Çocuk Hastanesi’nde tedavi gördüğünü ancak iyileşmesinin kök hücre nakli ile mümkün olacağını belirterek, Avrupa ve Türkiye’deki vatandaşlardan bağışçı olmalarını istedi.

17.05.2020Avrupa
Acılı anne istedi, Erdoğan talimat verdi, lösemili genç Türkiye’de

Acılı anne istedi, Erdoğan talimat verdi, lösemili genç Türkiye’de!

Hollanda’da lösemi hastası oğlunun tedavisine son verilmesi üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yardım isteyen acılı annenin isteği yerine getirildi. Ambulans uçakla 21 yaşındaki Salih Kör tedavisi için Türkiye’ye götürüldü.

15.05.2020Avrupa
Günler sonra dışarı çıkan Öykü Arin: En mutlu günüm

Günler sonra dışarı çıkan Öykü Arin: 'En mutlu günüm'

Antalya'da lösemi tedavisi gören 5 yaşındaki Öykü Arin Yazıcı, sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında çocuklara verilen izni anne ve babasıyla evlerinin bulunduğu sitenin bahçesinde oynayarak değerlendirdi. Günler sonra dışarı çıkma heyecanını oynayıp koşarak yaşayan Öykü Arin, "Bugün en mutlu günüm" dedi.

13.05.2020Gündem
Almanya’dan ilik bekleyen Yağmur’a korona engeli

Almanya’dan ilik bekleyen Yağmur’a korona engeli

Antalya’da 2 yıl önce lösemiye yakalanan, hastalığı yendikten sonra enfeksiyon kapan Yağmur Damla Yanık’ın (19) sol gözü, görme yetisini kaybetti. Bir süre sonra lösemi hastalığı yeniden ortaya çıkan Yanık, Almanya’dan gelecek yüzde 99 uyumlu ilik için koronavirüs sürecinin sona ermesini bekliyor.

12.05.2020Avrupa
Almanyadan ilik bekleyen Yağmura korona engeli

Almanya'dan ilik bekleyen Yağmur'a korona engeli

ANTALYA'da 2 yıl önce lösemiye yakalanan, hastalığı yendikten sonra enfeksiyon kapan Yağmur Damla Yanık'ın (19) sol gözü, görme yetisini kaybetti. Bir süre sonra lösemi hastalığı yeniden ortaya çıkan Yanık, Almanya'dan gelecek yüzde 99 uyumlu ilik için koronavirüs sürecinin sona ermesini bekliyor.

12.05.2020Haber
Yağmura korona engeli Yüzde 99 uyumlu ama...

Yağmur'a korona engeli! Yüzde 99 uyumlu ama...

ANTALYA'da 2 yıl önce lösemiye yakalanan, hastalığı yendikten sonra enfeksiyon kapan Yağmur Damla Yanık'ın (19) sol gözü, görme yetisini kaybetti. Bir süre sonra lösemi hastalığı yeniden ortaya çıkan Yanık, Almanya'dan gelecek yüzde 99 uyumlu ilik için koronavirüs sürecinin sona ermesini bekliyor.

12.05.2020Gündem
LÖSEV: Fitrelerinizle önce çocuklar iyileşsin

LÖSEV: Fitrelerinizle önce çocuklar iyileşsin

LÖSEV, ramazanda da lösemili çocuklar ve kanser hastalarını yalnız bırakmıyor. Besleyici ve sağlıklı koli içeriklerini ailelerine ulaştırmayı aralıksız sürdüren LÖSEV, başta kanser olmak üzere dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ve ekonomik zorluklar ile mücadele eden ailelerine sahip çıkıyor. LÖSEV Yönetim Kurulu Başkanı Üstün Ezer de LÖSEV bağışçılarına çağrıda bulundu; “Yapılan bağışların her kuruşunun şeffafça hesabının verildiğini hatırlattı, “Desteklerinizi bekliyoruz” dedi.

11.05.2020Avrupa
Öykü Arinden annesine: Sen iyi ki yanımdaydın

Öykü Arin'den annesine: Sen iyi ki yanımdaydın

Antalya'da lösemi tedavisi gören 5 yaşındaki Öykü Arin Yazıcı, Anneler Günü dolayısıyla annesi Eylem Şen Yazıcı'ya sımsıkı sarılarak şiir okudu. Saçlarındaki tokalarla, üzerindeki pembe elbiseyle dikkati üzerine çeken Öykü Arin, “Her zaman diyorum ki, sen iyi ki yanımdaydın" dedi.

10.05.2020Gündem
Son dakika... 11 ilaç daha geri ödeme listesine alındı

Son dakika... 11 ilaç daha geri ödeme listesine alındı

Bakan Selçuk; “7’si kanser, 4’ü MS tedavisinde kullanılmak üzere 11 ilacı daha geri ödeme listesine aldık” açıklamasında bulundu.

9.05.2020Ekonomi
Kuzey için geri sayım başladı

Kuzey için geri sayım başladı

Lösemi hastası 3.5 yaşındaki Kuzey Deniz Şengezer’i sağlığına kavuşturacak Yunan bağışçının koronavirüs testi negatif çıktı. Kuzey’in doktoru, “Geri sayım başladı. 20 Mayıs’ta nakil gerçekleşecek” dedi.

7.05.2020Gündem
Karagöz ve Hacivat bu ramazan bütün evlerde

Karagöz ve Hacivat bu ramazan bütün evlerde

Geleneksel Türk gölge oyunu ustası Suat Veral, yeni tip koronavirüs salgınının gölgesinde geçen ramazan ayında gösterilerini, sosyal medya ortamında seyirciyle buluşturuyor.

5.05.2020Keyif
Karagöz ve Hacivat bu ramazan bütün evlerde

Karagöz ve Hacivat bu ramazan bütün evlerde

Ramazan gecelerinin eğlencesi geleneksel Türk gölge oyunu, koronavirüs sürecinde bu sanatın önemli ustalarından Suat Veral ile Türkiye'nin ilk kadın karagöz sanatçısı yeğeni Merve İlken sayesinde, sosyal medya üzerinden evlere konuk oluyor.

4.05.2020Keyif
7 yaşındaki Uğur için uygun donör aranıyor

7 yaşındaki Uğur için uygun donör aranıyor

BALIKESİR’in Ayvalık ilçesinden, yaklaşık bir ay önce annesiyle birlikte tedavi olmak için İzmir'e gelen lösemi hastası 7 yaşındaki Uğur Akyüz, 7'nci kür kemoterapi tedavisini tamamladı. Bir aydır hastanede kaldığını ve oğlunun bir an önce iyileşmesini istediğini söyleyen Bedevi Akyüz (30), "İnsanlar evden çıkmadığı için kan bağışları çok azaldı. İnsanlardan kök hücre bağışı yapmalarını ve hem Uğur, hem de tüm hasta çocuklar için bir umut olmalarını istiyorum" dedi.

4.05.2020Gündem
Minik Liya hayata tutunabilmek için kök hücre bekliyor

Minik Liya hayata tutunabilmek için kök hücre bekliyor

Londra’da dünyaya gelen ve 2 ay önce Akut Miyeloid Lösemi (AML) teşhisi konulan 1.5 yaşındaki Türk kızı Liya Gümüşöz’ün ailesi gerekli kök hücre nakli için Avrupa ve Türkiye’deki vatandaşlardan destek bekliyor.

3.05.2020Avrupa
Juventuslu Cuadrado, lösemiden ölen Andrea Fortunatoyu Adrien Rabiota benzetti

Juventuslu Cuadrado, lösemiden ölen Andrea Fortunato'yu Adrien Rabiot'a benzetti

Juventus'un Kolombiyalı yıldızı Juan Cuadrado, kulübün lösemi nedeniyle hayatını kaybeden futbolcusu Andrea Fortunato ile ilgili paylaşımına verdiği yanıtla skandala imza attı.

3.05.2020Futbol
Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: Evden çıkmayanlara: Her an el yıkamaya gerek yok

Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: Evden çıkmayanlara: Her an el yıkamaya gerek yok

Altuğ BULGU soruyor:Bilim insanlarımız ellerimizin sık sık sabunla yıkanmasını öneriyor. Evden çıkmadığımız halde yine de yıkamamız gerekiyor mu? Gerekiyorsa bu hangi sıklıkta olmalı?

1.05.2020Gündem
Uzmanlardan çarpıcı araştırma Ölüm riskini 3 kat artırıyor

Uzmanlardan çarpıcı araştırma! Ölüm riskini 3 kat artırıyor

ABD, Çin ve Singapur ile yapılan bir araştırma, bazı kanser türüne sahip hastaların, yeni tip koronavirüsten (Kovid-19) ölüm oranının diğerlerine göre üç kat daha fazla olduğunu ortaya koydu.

28.04.2020Dünya
Minik Liya sağlığına kavuşmak için kök hücre bekliyor

Minik Liya sağlığına kavuşmak için kök hücre bekliyor

İNGİLTERE'de yaşayan Hatice -Ufuk Gümüşöz çiftinin Akut Miyeloid Lösemi (AML) hastası 1,5 yaşındaki kızları Liya'nın sağlığına kavuşabilmesi için kök hücre nakli gerekiyor. Liya'nın Mersin'de yaşayan halası Berna Tutuk, yeğeni için başlatılan kampanyaya herkesin destek olmasını istedi.

27.04.2020Gündem
Koronayı yendim lösemiyi de yeneceğim

Koronayı yendim lösemiyi de yeneceğim

Yüksek ateş şikâyetiyle hastaneye giden Necdet Çelen, hem koronavirüs hem de lösemi hastası olduğunu öğrendi. Tedaviye alınan Çelen, 17 gün sonra COVID-19’u yendi. Yaşadıklarını anlatan Çelen, “COVID-19’u yendim, lösemiyi de yeneceğim” dedi.

26.04.2020Gündem
Nakil 20 gün sonra

Nakil 20 gün sonra

Lösemi tedavisi gören Kuzey Deniz Şengezer’in Yunanistan’dan beklediği nakil İstanbul’a ulaştı. Hürriyet’e konuşan Kuzey’in doktoru Prof. Dr. Bülent Antmen, “Bağışçı 14 günlük karantinaya alındı. Eğer COVID-19 testi negatif çıkarsa nakil yapılacak. 12-14 Mayıs arasında da nakli yapacağız” dedi.

25.04.2020Gündem
Hatayda 6 yaşına giren lösemi hastası çocuğa sürpriz doğum günü

Hatay'da 6 yaşına giren lösemi hastası çocuğa sürpriz doğum günü

Hatay'da, Vefa Sosyal Destek Grubu görevlileri yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında evinden çıkamayan ve 6 yaşına giren çocuğa sürpriz doğum günü kutlaması yaptı.

23.04.2020Gündem
Kuzey’in umudu Girit’ten yola çıktı

Kuzey’in umudu Girit’ten yola çıktı

3.5 yaşındaki Kuzey Deniz Şengezer’e Yunanistan’da bulunan uygun ilik geliyor. Bağışçı Hanyalı Andreas’ın kemik iliği dün Girit’te alındı. Bu sabah ilk uçakla Atina’ya ulaştırılacak, oradan da otomobille Türkiye’ye gelecek.

23.04.2020Gündem
En çok şimdi ihtiyaçları var

En çok şimdi ihtiyaçları var

Kanser hastası çocuklar ile ailelerine tedavi ve sonrasında destek olan LÖSEV, koronavirüs nedeniyle evlerinden çıkamayan ailelere yardım ulaştırmak için aralıksız çalışıyor.

21.04.2020Eğitim
Lenfoma nedir Lenfoma hastalığı nasıl anlaşılır Lenfoma belirtileri neler

Lenfoma nedir? Lenfoma hastalığı nasıl anlaşılır? Lenfoma belirtileri neler?

Gündemdeki haberler ardından lenfoma hastalığı bir kez daha gündeme geldi. Lenfoma kür şansı olan yani tedavi sonrası tekrarlamayacak kanserlerden biridir. Lenfomaların birçok farklı alt tipi olmasına rağmen temel olarak iki tipi vardır: Hodgkin lenfoma (Hodgkin hastalığı) ve Non-Hodgkin lenfoma. Peki, Lenfoma nedir? Lenfoma hastalığı nasıl anlaşılır? Lenfoma belirtileri neler?

20.04.2020Sağlık
Koronavirüs nedeniyle sıkıntı çeken talasemi hastaları için kan bağışı kampanyası

Koronavirüs nedeniyle sıkıntı çeken talasemi hastaları için kan bağışı kampanyası

KORONAVİRÜS nedeniyle vatandaşların kan bağışı yapmaktan çekinmesiyle sıkıntılı günler yaşayan talasemi hastaları için Antalya'nın Manavgat ilçesinde kan bağışı kampanyası düzenlendi. Talasemi hastası Dilara Öner, "Vücudumuzun kan üretimi yok. Bu nedenle 20 güne bir kan almak zorundayız" diyerek, vatandaşları kan bağışı yapmaya çağırdı.

13.04.2020Gündem
Doç. Dr. Bülent Çitgezden kanser hastalarına tavsiye

Doç. Dr. Bülent Çitgez'den kanser hastalarına tavsiye

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bülent Çitgez, ‘kanser tiplerinde ülkemizde birinci sırada yer alan meme kanseri hastalarının koronavirüsün en riskli grubunda yer aldığını’ açıkladı.

9.04.2020Gündem
Kanser hastaları koronavirüse karşı ekstra dikkatli olmalı

Kanser hastaları koronavirüse karşı ekstra dikkatli olmalı

Tüm dünyada hızla yayılan ve yaşamı tehdit eden yeni tip koronavirüsün (COVID-19) risk gruplarında yer alan kanser hastalarında ağır sonuçlara sebep olabilir. Kanser hastalarının bağışıklık sistemlerinin zayıf olması nedeniyle enfeksiyonlara daha yatkın olabildiklerini belirten Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bülent Çitgez, ‘kanser tiplerinde ülkemizde birinci sırada yer alan meme kanseri hastalarının koronavirüsün en riskli grubunda yer aldığını’ söyleyerek, korunma yöntemleri konusunda önemli açıklamalar yaptı.

9.04.2020Sağlık
3 yaşındaki Kuzeye, babasından kök hücre nakli yapılacak

3 yaşındaki Kuzey'e, babasından kök hücre nakli yapılacak

ADANA’da yaşayan 3 yaşındaki lösemi hastası Kuzey Deniz Şengezer’e yüzde 70 uyumlu donör olan babasından kök hücre nakli gerçekleştirilecek.

8.04.2020Gündem
Öykü Arinin annesinden koronavirüs günlerinde ebeveynlere tavsiyeler

Öykü Arin'in annesinden koronavirüs günlerinde ebeveynlere tavsiyeler

ANTALYA'da lösemi tedavisi gören Öykü Arin Yazıcı (5), koronavirüs günlerinde ev karantinasına girdi. Öykü Arin'in tedavisi boyunca yaklaşık 1,5 sene evde kalma sürecini anlatan anne Eylem Şen Yazıcı, koronavirüs günlerinde çocuklarıyla birlikte kalan ebeveynlere önemli uyarılarda bulundu. Yazıcı, ''Her çocuk kendine göre yaratıcılıkta başka güzelliğe sahip. Onu bulması için ona yardımcı olmak, onunla birlikte o güzelliği keşfetmek ve dünyayı yeniden anlamak sizin için bir fırsata dönüşebilir" dedi.

8.04.2020Gündem
Son dakika... Corona Virüsü yenen doktor, ilk gönüllü plazma bağışçısı oldu

Son dakika... Corona Virüsü yenen doktor, ilk gönüllü plazma bağışçısı oldu

Sağlık Bakanlığı'nın koordinasyonu ve Türk Kızılay'ın yürütücülüğünde yeni tip Corona Virüse (Kovid-19) karşı başlatılan "immün plazma" tedavisi için ilk gönüllü plazma bağışçısı, koronavirüsü yenen Dr. Kürşat Demir oldu. Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, "10 ilimizde, 13 noktada şu anda plazma alımını başlattık. İllerimizde 4'er mobil tırımız hastalarımızın ayağına gidecekler. Kızılay olarak günde 750 bağışçımızdan plazma alabilecek durumdayız. Sağlıklı, iyileştikten sonra 14 gün geçmiş olan ve kan verme şartlarını haiz bütün kahramanlarımızı cephede savaşmakta olan diğer Kovid-19 hastalarımızın da kahramanı olmaya davet ediyoruz. Birer hafta arayla, toplam 3 kez plazmalarını alacağız. Bir hasta 6 insana şifa olacak. 6 insanı ölümün kıyısından hayat tarafına doğru çekebilecek'' dedi. Doktor Kürşat Demir ise "Sahada çalışmamın yanı sıra bu şekilde tedaviye vesile olmak gerçekten farklı bir duygu. Bunu ayrıca bir vatandaşlık görevi olarak görüyorum" diye konuştu.

7.04.2020Gündem
Öykü Arin için bağışlanan kök hücreler, umut olmaya devam ediyor: Corona Virüs günlerinde hayat kurtardı

Öykü Arin için bağışlanan kök hücreler, umut olmaya devam ediyor: 'Corona Virüs günlerinde hayat kurtardı'

Antalya'da lösemi tedavisi gören Öykü Arin Yazıcı (5) için başlatılan 'Öykü Arin'e umut ol' kampanyasına bağışta bulunan binlerce kişi, kök hücre bağışı bekleyen hastalara umut olmaya devam ediyor. Corona Virüs günlerinde de Öykü Arin'in başkalarına umut olduğunu açıklayan anne Eylem Şen Yazıcı, "Sıraç İşcan, Öykü Arin için donör olmuştu. Başka biriyle eşleşti ve kök hücre bağışı yaptı. Corona Virüs günlerinde bir hayat kurtardı" dedi.

5.04.2020Gündem
İlik bekleyenler... En zayıf halka

İlik bekleyenler... En zayıf halka

Koronavirüs salgını bütün dünyada hızla devam ederken, uluslararası ulaşım hatlarına da büyük zarar verdi. Bu durum Türkiye’deki hastanelerde organ nakli bekleyen ağır durumdaki hastaları ciddi şekilde etkiledi. Özellikle İspanya, Almanya gibi ülkelerdeki ilik bankalarından özel kurye ile yapılan taşımalar durunca, acil ilik bekleyen hastaların bundan etkilenmesi kaçınılmaz oldu.

31.03.2020Gündem
Eklem ağrılarına ne iyi gelir Eklem ağrısı neden olur ve nasıl geçer

Eklem ağrılarına ne iyi gelir? Eklem ağrısı neden olur ve nasıl geçer?

Hareket edebilmek için eklem yapıları da en az kemik ve kaslar kadar önemlidir. Ayakta dururken ya da otururken vücut işlevini yapabilmek ve destek alabilmek için eklem yapıları kullanır. Eklemlerde oluşan ağrılar vücut hareketlerini kısıtlayacağı için günlük hayatın gerekliliklerini yerine getirmede zorluk çıkartacaktır. Gerekli olan tedavi yönteminin uygulanabilmesi için ilk kural, eklem ağrılarının ne sebeple oluştuğunun bilinmesidir. Peki, eklem ağrısı neden oluşur? Eklem ağrıları nasıl geçer? Eklem ağrılarına ne iyi gelir? İşte, detaylar.

25.03.2020Sağlık
İranda 6 yaşındaki çocuk koronavirüsten hayatını kaybetti

İran'da 6 yaşındaki çocuk koronavirüsten hayatını kaybetti

İran'da 6 yaşında bir çocuğun yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybettiği bildirildi.

24.03.2020Dünya
Kan stoklarının azaldığı Kızılay: Covid-19 virüsü kan bağışı ile size bulaşmaz

Kan stoklarının azaldığı Kızılay: Covid-19 virüsü kan bağışı ile size bulaşmaz

Corona Virüsün ülkemizde görülmesinin ardından Türk Kızılay, resmi internet sitesinden kan stoklarında azalma meydana geldiğini açıkladı. Talasemi, lösemi ve kanser gibi kan ihtiyacı olan hastalar ise tedirginlik yaşamaya başladı. Kan bağışçılarına herhangi bir viral enfeksiyonun bulaşmaması için önlem aldıklarını açıklayan Türk Kızılay, vatandaşlara kan bağışı çağrısında bulundu. Yapılan açıklamada, Corona Virüsün kan bağışıyla bulaşmadığı vurgulandı.

20.03.2020Gündem
Öykü Arin, 5 yaşına ev karantinasında girdi

Öykü Arin, 5 yaşına ev karantinasında girdi

ANTALYA'da lösemi tedavisi gören Öykü Arin Yazıcı, koronavirüs nedeniyle doktorlarının uyarıları sonrası ailesi tarafından ev karantinasına alındı. Geçen sene yeni yaşına hastanede giren Öykü Arin, dün akşam da 5'inci doğum gününü evde annesi ve babasıyla kutladı. Öykü Arin, “Dışarıda olmak isterdim ama mikrop var. O yüzden evde parti yapıyoruz" dedi.

20.03.2020Gündem
Avcılarda liseli gencin kahreden ölümü

Avcılar'da liseli gencin kahreden ölümü

AVCILAR’daki Şehit Murat Kocatürk Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Mustafa Berk Kahraman (17), lösemi teşhisi konulmasının ardından kaldırıldığı hastanede kurtarılamadı.

19.03.2020Gündem

Yazar Sonuçları

100’ncü yılı gururla coşkuyla kutlayalım

 TÜRKİYE Büyük Millet Meclisi’nin 100’ncü kuruluş yıldönümünü perşembe günü kutlayacağız. Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları bir asır önce Meclis’i güç koşullarda kurdu, kurtuluş mücadelesinde demokrasinin de temelini attı.

21.04.2020

Kanser-Koronovirüs

Kanser hastaları COVİD-19’dan daha mı fazla etkilenir? Kanser hastalarında COVİD-19 bulguları, kanser olmayan kişlerden farklı mıdır? ve merak edilen birçok sorunun cevabı...

11.04.2020