EKSTRA
MENÜ

Lokman-Cagirici

Lokman-Cagirici ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Lokman-Cagirici haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 596 Lokman-Cagirici haberi bulunmuştur.

Lokman-Cagirici Haberleri

Halef ve selefin gözyaşları

Halef ve selefin gözyaşları

Bağcılar Belediye Başkanı Feyzullah Kıyıklık’ın milletvekili aday adaylığı için istifasının ardından, dün olağanüstü toplanan Bağcılar Belediye Meclisi, Başkan Yardımcısı Lokman Çağırıcı’yı yeni başkan olarak seçti.

11.05.2007Gündem
Fetih sefası

Fetih sefası

Bağcılar Belediyesi’nin İstanbul’un fethinin 554’üncü yıldönümü nedeniyle düzenlediği boğaz turunda toplam 5 bin yolcu kapasiteli 3 vapura 7 bin 500 kişi binince izdiham yaşandı.

27.05.2007Gündem
İstihdam için mesleki eğitim projesi

İstihdam için mesleki eğitim projesi

İSTANBUL'da Bağcılar Kaymakamlığı, İşkur İstanbul İl Müdürlüğü, Bağcılar Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bağcılar Belediyesi’nin ortak düzenlediği ‘İstihdam için mesleki eğitim projesi’ protokolu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in de katıldığı toplantıda imzalandı.

13.03.2009Ekonomi
İl il seçim sonucu

İl il seçim sonucu

Ankara’da Gökçek 4. kez kazandı. İstanbul’u Topbaş 2. kez aldı. İzmir CHP’nin, Aytaç Durak’lı Adana ise MHP’nin oldu.

29.03.2009Gündem
CHP İstanbulda 6 ilçeyi geri aldı

CHP İstanbul'da 6 ilçeyi geri aldı

CHP 6 ilçeyi AKP’den aldı. AKP ise CHP’nin 2004’te kazandığı hiçbir ilçesinde kazanamadı.

31.03.2009Gündem
Kadastro işlemleri 5 ilçede artık online

Kadastro işlemleri 5 ilçede artık online

Bakırköy, Bahçelievler, Bağcılar, Güngören ve Esenler ilçelerine hizmet veren Bakırköy Kadastro Müdürlüğü artık www.bakirkoykadastro.gov.tr internet sitesi üzerinden hizmet vermeye başladı.

12.06.2009Gündem
Asya Belediye Başkanları İstanbulda buluşacak

Asya Belediye Başkanları İstanbul'da buluşacak

Tahran'daki Asya Kıtası Belediye Başkanları Zirvesi'nde, gelecek yılki zirvenin İstanbul'da yapılması kararlaştırıldı.

8.12.2009Gündem
Şahin: Yargıyı yargıya bırakalım

Şahin: Yargıyı yargıya bırakalım

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin: Yargıyı yargıya bırakalım, yasal çerçevede işini yapsın. dedi.

20.02.2010Gündem
Türkiyenin ilk otomobil AVMsi açıldı

Türkiye'nin ilk otomobil AVM'si açıldı

İstanbul Bağcılar'da Türkiye'nin ilk otomobil alışveriş ve yaşam merkezi AUTOMALL hizmete girdi. AUTOMALL'ın açılışı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Doğan Şirketler Grubu Holding Genel Koordinatörü İmre Barmanbek, Hürriyet Pazarlama Genel Müdürü Rıza Koçyiğit ile çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleşti.

28.04.2010Ekonomi
Bağcılar Belediyesi iftarında Pakistana 1 milyon TL yardım

Bağcılar Belediyesi iftarında Pakistan'a 1 milyon TL yardım

Bağcılar Belediyesince Pakistan'a yardım amacıyla düzenlenen iftar yemeğinde iş adamları tarafından 1 milyon TL'lik yardım taahhüdünde bulunuldu.

28.08.2010Gündem
Guinnesse Türkiyeden yeni rekor

Guinness'e Türkiye'den yeni rekor

Bağcılar'da bir gelinlik firmasınca dikilen 45 bin 24 swarovski taşlı gelinlik, Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi.

5.02.2011Gündem
VUSLAT DOĞAN SABANCI MİKROKREDİ ŞUBESİ AÇILDI

VUSLAT DOĞAN SABANCI MİKROKREDİ ŞUBESİ AÇILDI

Açılışta Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, Ali Sabancı’nın yanı sıra Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Milletvekili ve İçişleri Eski Bakanı Abdülkadir Aksu gibi isimler yer aldı.

9.02.2011Haber
Kadın girişimcilere Vuslat Doğan Sabancı desteği

Kadın girişimcilere Vuslat Doğan Sabancı desteği

Dar gelirli girişimci kadınların kendi kendilerine gelir getirici faaliyetlerde bulunmalarına imkân sağlamak amacıyla kurulan Vuslat Doğan Sabancı Mikrokredi şubesinin açılışı kalabalık bir protokol ve destekçileriyle gerçekleşti. Açılışta Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, Ali Sabancı’nın yanı sıra Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Milletvekili ve İçişleri Eski Bakanı Abdülkadir Aksu gibi isimler yer aldı.

9.02.2011Ekonomi
78 milyon lira mikro kredi 41 bin kadını kucakladı İstanbul’a Bağcılar’dan girdi

78 milyon lira mikro kredi 41 bin kadını kucakladı İstanbul’a Bağcılar’dan girdi

Yoksul ve geliri olmayan kadınlara kendi işlerini kurabilmeleri için kredi sağlayan Mikro Kredi Programı’nın, İstanbul’daki ilk şubesi açıldı. Bugüne kadar 48 ilde 41 bin kadını 78 milyon liralık krediden yararlandırılan programın İstanbul’daki ilk ayağı Bağcılar oldu. Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı’nın şahsi desteğiyle açılan şubenin, ilk gününde 5 kadına 700’er liralık kredi verildi.

9.02.2011Ekonomi
Kadın girişimcilere Vuslat Doğan Sabancı desteği

Kadın girişimcilere Vuslat Doğan Sabancı desteği

Dar gelirli girişimci kadınların kendi kendilerine gelir getirici faaliyetlerde bulunmalarına imkân sağlamak amacıyla kurulan Vuslat Doğan Sabancı Mikrokredi şubesinin açılışı kalabalık bir protokol ve destekçileriyle gerçekleşti. Açılışta Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, Ali Sabancı’nın yanı sıra Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Milletvekili ve İçişleri Eski Bakanı Abdülkadir Aksu gibi isimler yer aldı.

10.02.2011Ekonomi
Bağcılar Belediyesinden kiraz bahçesi

Bağcılar Belediyesi'nden kiraz bahçesi

Bağcılar Belediyesi’nin Nostalji Bahçeleri Projesi kapsamında Kirazlı Mahallesi’nde oluşturduğu Kiraz Bahçesi’nin sezon açılışı gerçekleştirildi.

28.06.2011Gündem
Bağcılar İletişim Merkezi kuruldu

Bağcılar İletişim Merkezi kuruldu

Bağcılar Belediyesi, Bağcılar İletişim Merkezi’ni kurdu. Artık, Belediye’de işi olan herkes, BİLMER’e başvuracak ve internetten de başvurusunun hangi aşamada olduğunu takip edebilecek.

14.10.2011Ekonomi
Engelliler Akademisi açıldı

Engelliler Akademisi açıldı

3 Aralık Dünya Engelliler Günü öncesinde Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyan Engelliler Akademisi’nin açılışı yapıldı.

5.12.2011Ekonomi
Engellilere devlet memurluğu için ücretsiz kurs

Engellilere devlet memurluğu için ücretsiz kurs

Bağcılar Belediyesi, ÖSYM tarafından 29 Nisan’da yapılacak, Özürlüler Memurluk Seçme Sınavı için engellilere yönelik kurs başlattı.

5.02.2012Ekonomi
Türk belediye başkanları Gazzeye giremedi

Türk belediye başkanları Gazze'ye giremedi

Gazze Şeridi'ne yardım imkanlarını araştırmak ve burada bulunan Türk belediyelerine kardeş belediyeleri ziyaret etmek isteyen Türk Belediyeler Birliği Heyeti'nden Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Beykoz Belediye Başkanı Yüksel Çelikbilek ve Keçiören Belediye Başkanı Yardımcısı Reşat Özcan'ın Gazze'ye girişine izin verilmedi.

24.03.2012Gündem
Ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz

"Ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz"

Tunus'ta yapılan 6. Uluslararası Atletizm Buluşması müsabakalarına katılan engelli sporcular yurda döndü.

30.03.2012Spor
Vali Mutlu süt dağıttı

Vali Mutlu süt dağıttı

BAĞCILAR’da bir ilköğretim okulunda öğrencilere süt dağıtım törenine katılan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu," Bunlar her türlü koruma tedbiri alınmış, geçerlilik tarihleri belli o süreye kadar sağlıklı bir şekilde mühafaza edilebilir ve kullanılabilir sütler" dedi. Vali Mutlu, "Bugün itibariyle 1 milyon 109 bin öğrencimize, anasınıflarımız bir beşinci sınıflarımız dahil olmak üzere toplam 1 milyon 109 bin öğrenciye süt dağıtımına başlandı" diye konuştu.

2.05.2012Gündem
Bakan Yazıcının acı günü

Bakan Yazıcı'nın acı günü

Kalp yetmezliği nedeniyle hayatını kaybeden Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı'nın kayınpederi Ahmet Yılmaz Paslı (78), İstanbul'da toprağa verildi.

4.05.2012Ekonomi
Balkan Sempozyumuna barış damgası

Balkan Sempozyumu'na 'barış' damgası

Uluslararası Balkan Sempozyumu’na “barış” damgasını vurdu

13.05.2012Gündem
Hamide ve Zübeydeye coşkulu karşılama

Hamide ve Zübeyde'ye coşkulu karşılama

Uluslararası Paralimpik Komitesi (IPC) tarafından düzenlenen Bedensel Engelliler Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda 200 metrede altın madalya kazanan Hamide Kurt ile 100 metrede bronz madalya alan Zübeyde Süpürgeci, İstanbul'da coşkuyla karşılandı.

30.06.2012Spor
Bağcılar’a 15 tane 5 yıldızlı otel geliyor

Bağcılar’a 15 tane 5 yıldızlı otel geliyor

BAĞCILAR’da kentsel dönüşüm 1992’de başladı. Çünkü o tarihe kadar Bakırköy Belediyesi´ne bağlı bir yerleşim yeriyken, Kirazlı, Güneşli ve Mahmutbey semtlerinin birleştirilmesi sonucu ilçe oldu. Belediye olduğunda 278 ahır ve mandıra, kereste atölyeleri ve ağır sanayi fabrikaları vardı. Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı “Sancılı bir dönüşüm hikayesi yaşadık. 15 tane 5 yıldızlı marka otel de yolda” diyor.

29.07.2012Ekonomi
20 bin kişiye aşure ikram edildi

20 bin kişiye aşure ikram edildi

Bağcılar Belediyesi Aşure Günü dolayısıyla Bağcılar’ın farklı noktasında kurduğu stantlarda 20 bin kap aşure ikramında bulundu.

23.11.2012Ekonomi
Diziler politikada yumuşak gücümüz

Diziler politikada yumuşak gücümüz

Medya sektörünün Türkiye’nin yüz aklarından biri olduğunu belirten AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, “Türkiye’nin AB sürecinde de dış politika sürecinde de en büyük engeli önyargılar. Türk dizileri bu şüpheleri kırma adına önemli bir misyon üstlendi. Dış politikadaki en önemli yumuşak gücümüz oldu” dedi.

18.01.2013Ekonomi
Bağcılar 66 ilden daha büyük

Bağcılar 66 ilden daha büyük

TÜİK’in Adrese Dayalı Nüfus sayımı sonuçları ilginç verileri ortaya çıkardı. Yeni verilere göre Bağcılar il ve ilçe nüfuslarına göre 66 ilden, belde ve köyler de dahil genel nüfusa göre ise 52 ilden daha fazla nüfusa sahip. 66 il arasında 14 de büyükşehir bulunuyor.

31.01.2013Gündem
Engelsiz ödüller

Engelsiz ödüller

Engelsiz Yaşam Vakfı, “yılın en iyileri”ni seçti.

13.02.2013Kelebek
GÜLBEN ÖDÜLÜ KIRDI

GÜLBEN ÖDÜLÜ KIRDI

Engelsiz Yaşam Vakfı'nca bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Yılın En İyileri” ödülleri sahiplerini buldu. Maslak Sheraton Hotel'deki ödül törenine, iş, sanat ve siyaset dünyasından çok sayıda davetli katıldı.

14.02.2013Gündem
Bağcılar üstün yeteneklilere özel eğitim

Bağcılar üstün yeteneklilere özel eğitim

Bağcılar’da üstün yetenekli öğrencilere özel eğitim verilmeye başlandı. Bağcılar Belediyesi’nin hazırladığı ve İstanbul Kalkınma Ajansı’nın fon desteği sağladığı “Yeteneğim Geleceğim” projesi kapsamında ilçede eğitim gören 82 bin 261 öğrenci testten geçirildi. Testlerde başarılı olan 150 öğrenci Enderun Üstün Yetenekliler Merkezi’nde eğitim görmeye başladı.

15.04.2013Ekonomi
Aydın Doğan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi açıldı

Aydın Doğan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi açıldı

Aydın Doğan Vakfı tarafından yapımı tamamlanarak Milli Eğitim Bakanlığı'na bağışlanan Bağcılar'daki Aydın Doğan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi törenle hizmete açıldı.

24.04.2013Gündem
Aydın Doğan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi açıldı

Aydın Doğan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi açıldı

Bağcılar’da Aydın Doğan Vakfı tarafından yaptırılan Aydın Doğan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın katıldığı törenle hizmete açıldı. Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan’ın da katıldığı açılışta konuşan Milli Eğitim Bakanı Avcı, “ Bizim inancımıza göre bir hayırsever bir eser yaptırdığı zaman o eserden yararlananların duaları hep onu takip eder” dedi.

24.04.2013Eğitim
AYDIN DOĞAN ANADOLU SAĞLIK MESLEK LİSESİ TÖRENLE AÇILDI

AYDIN DOĞAN ANADOLU SAĞLIK MESLEK LİSESİ TÖRENLE AÇILDI

Aydın Doğan Vakfı tarafından yapımı tamamlanarak Milli Eğitim Bakanlığı'na bağışlanan Bağcılar'daki Aydın Doğan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi törenle hizmete açıldı.Açılışa Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Aydın Doğan Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner, Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, Doğan Holding İcra Kurulu Başkanı Yahya Üzdiyen, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu, Hürriyet Gazetesi yazarları Ertuğrul Özkök, Doğan Hızlan, Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı Candan Fetvacı, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ile öğrenciler ve öğretmenler katıldı. Pınar ÇITAK KOYGUN - Ünsal ÇAKİN / İSTANBUL DHA

24.04.2013Haber
Otoparksız binaya izin yok

Otoparksız binaya izin yok

Kentsel dönüşüm kapsamında ilçedeki otopark sorununu çözmek için müteahhitlerle anlaşma yoluna giden Bağcılar Belediyesi, bundan sonra inşa edilecek binaların otoparklı ve asansörlü yapılması kararını aldı.

2.05.2013Ekonomi
İstanbul Milli Eğitim, Yunus Emre’yi andı

İstanbul Milli Eğitim, Yunus Emre’yi andı

Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası etkinlikleri kapsamında İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü’nce ‘13. Yüzyıldan 21. Yüzyıla Hayat Dersi’ adlı anma programı düzenlendi.

7.05.2013Eğitim
Birinci sınıflardan organ bağışına destek

Birinci sınıflardan organ bağışına destek

İstanbul Bağcılar’da birinci sınıf öğrencileri, tiyatro gösterisi ile organ bağışına destek verdi.

6.06.2013Eğitim
Bağcılarda işyerlerine denetim

Bağcılar'da işyerlerine denetim

Bağcılar Belediyesi Zabıta Ekipleri, Ramazan öncesinde ilçedeki fırınlara ve pastanelere denetim gerçekleştirdi. Denetimler sırasında işyeri sahiplerinin hijyenik kurallara uyup uymadıklarına bakıldı.Bağcılar Belediyesi Zabıta Ekipleri, Ramazan öncesinde ilçedeki fırınlara ve pastanelere denetim gerçekleştirdi. Denetimler sırasında işyeri sahiplerinin hijyenik kurallara uyup uymadıklarına bakıldı.

3.07.2013Gündem
Bağcılar’a ücretsiz internet

Bağcılar’a ücretsiz internet

Bağcılar Belediyesi, tüm mahallelerine şifresiz ve ücretsiz internet erişimi sağlayacak.

11.10.2013Ekonomi
Hamide madalyaya doymuyor

Hamide madalyaya doymuyor

9 yaşında geçirdiği kazayla yürüme yeteneğini kaybeden Hamide Kurt pes etmedi. Yurt içi ve dışında sayısız birincilikle müthiş bir atlet oldu.

7.12.2013Diğer
Kardeş köy okuluna 82 koli eğitim malzemesi

Kardeş köy okuluna 82 koli eğitim malzemesi

İstanbul’da başlatılan "Kardeşimin de Olsun" projesi ile toplanan 82 koli eğitim malzemesi, Kırıkkale’de bir köy okuluna gönderildi.

13.01.2014Eğitim
AK Partinin İstanbul adayları belli oldu

AK Parti'nin İstanbul adayları belli oldu

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yaklaşık 6 saat süren AK Parti Seçim İşleri Üst Kurulu toplantısı sona erdi. Başbakan Erdoğan'ın ilçe belediye başkan adaylarını belirleme çalışmaları tamamlandı.

19.01.2014Gündem
Maltepede Edibe Sözen sürprizi

Maltepe'de Edibe Sözen sürprizi

Başbakan Tayyip Erdoğan, İstanbul’daki hafta sonu programını seçim mesaisine ayırdı. Kurmaylarıyla birlikte 100’e yakın ilçe belediye başkan adayını tek tek gözden geçiren Erdoğan, listeye son halini verdi. AK Parti'nin Maltepe Belediye Başkan adayı Prof. Edibe Sözen oldu. Beyoğlu'nda Ahmet Misbah Demircan, Fatih'te Mustafa Demir ile yola devam kararı alındı.

19.01.2014Gündem
AK Parti İstanbul adaylarını açıkladı

AK Parti İstanbul adaylarını açıkladı

AK Parti'nin, İstanbul ilçe belediye başkan adayları açıklandı.

24.01.2014Gündem
İşte AK Partinin 30 ildeki aday listesi

İşte AK Parti'nin 30 ildeki aday listesi

AK Parti'de 30 ilin ilçe belediye başkan adayları açıklandı.

25.01.2014Gündem
Elektronik posta değil

Elektronik posta değil

Başbakan Tayyip Erdoğan, cuma günü Ankara’daki aday tanıtımında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na açıklaması için çağrıda bulunduğu CHP İstanbul büyükşehir belediye başkan adayı Mustafa Sarıgül’le ilgili dosyayı açıkladı. Dosya, 2004 yılında Sarıgül’le ilgili CHP’li vekiller tarafından hazırlanan ihraç dosyası çıktı.

26.01.2014Gündem
Adayların çoğu Karadenizli

Adayların çoğu Karadenizli

BAŞBAKAN Erdoğan tarafından İstanbul’da isimleri açıklanan ilçe belediye başkan adayları arasında tek kadın Maltepe’den Edibe Sözen oldu.

26.01.2014Gündem

Yazar Sonuçları