EKSTRA
MENÜ

Liseler Ne Zaman Açılacak?

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 66 haberi bulunmuştur.

Liseler Ne Zaman Açılacak? Haberleri

İstanbulda okullar açılacak mı İlkokullar, ortaokullar ve liseler için önemli adımlar

İstanbul'da okullar açılacak mı? İlkokullar, ortaokullar ve liseler için önemli adımlar

İstanbul'da okullar açılacak mı sorusu yanıt buldu. Kabine Toplantısı sonrasında yapılan açıklamada, risk haritasına göre illerde eğitim durumunun netlik kazanacağı ifade edildi. Bununla birlikte İstanbul'da ilkokullar, ortaokullar ve liseler ne zaman açılacak sorusuna yanıt verildi. İşte, Milli Eğitim Bakanlığı'ndan alınan bilgiler neticesinde İstanbul'da okullar açılacak mı sorusunun cevabı

2.03.2021Gündem
Okullar ne zaman açılacak Yüz yüze eğitim takviminde liseler ve ortaokullar için son gelişmeler

Okullar ne zaman açılacak? Yüz yüze eğitim takviminde liseler ve ortaokullar için son gelişmeler

Okulların yüz yüze açılacağı tarihi, veli ve öğrencilerin gündeminde yer almaya devam ediyor. Yüz yüze eğitimde kademeli sınıflarda ilk ders zili çalarken, ortaokul 5, 6, 7'nci sınıflarda eğitimin uzaktan süreceği açıklanmıştı. Eğitim öğretimde yol haritasını belirleyen MEB, 8. sınıflarda ise yüz yüze eğitime 1 Mart'tan sonra geçileğini bildirdi. Diğer yandan, 1 Mart Pazartesi günü itibarıyla yüz yüze eğitime başlayacak 12. sınıflarda ders saatinin haftada en az 16, en fazla 24 olmasına karar verdi. Peki, liseler ve ortaokullar ne zaman açılacak? İşte, yüz yüze eğitim takvimiyle ilgili açıklamalar.

17.02.2021Gündem
Liseler ne zaman açılacak Lise sınavları ne zaman yapılacak Milli Eğitim Bakanlığı tarih verdi

Liseler ne zaman açılacak? Lise sınavları ne zaman yapılacak? Milli Eğitim Bakanlığı tarih verdi

MEB liselerde yüz yüze eğitimin usul ve esaslarını belirledi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk imzasıyla illere gönderilen yazıda, liselerde yüz yüze eğitim ve yüz yüze sınavlarla ilgili detaylara yer verildi. Peki, liseler ne zaman açılacak?

13.02.2021Gündem
Liseler ne zaman açılacak, sınavlar yapılacak mı MEB duyurdu İşte 12. sınıflarda yüz yüze eğitim takvimi

Liseler ne zaman açılacak, sınavlar yapılacak mı? MEB duyurdu! İşte 12. sınıflarda yüz yüze eğitim takvimi

Liseler ne zaman açılacak, sorusunun yanıtı Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gelen son dakika açıklama ile yanıt buldu. Kademeli başlayacak olan süreçte, lise 12. sınıflarda yüz yüze eğitim takvimi netleşti. MEB 1 Mart'tan itibaren 12’inci sınıflarda eğitimin haftada en az 16, en fazla 24 saat olacağını bildirdi. Yüz yüze eğitime katılım, isteğe bağlı olacak ve öğrencinin devam zorunluluğu aranmayacak. Öte yandan veli ve öğrencilerin merakla beklediği birinci dönemde yapılamayan sınavların da yine yüz yüze olacak şekilde programlandığı duyuruldu. İşte, liselerde yüz yüze eğitimle ilgili yapılan açıklama.

12.02.2021Gündem
Liseler ne zaman açılacak, sınavlar ne zaman yapılacak İşte son gelişmeler

Liseler ne zaman açılacak, sınavlar ne zaman yapılacak? İşte son gelişmeler

Koronavirüs salgını nedeni ile yüz yüze eğitimin yapılamadığı liseler için araştırmalar hız kazandı. Lise eğitimi alan öğrenciler, ikinci dönem için yüz yüze eğitim ihtimalini araştırıyor. Öte yandan sınavların akıbeti de sorgulanıyor. Peki, liseler ne zaman açılacak?

10.02.2021Gündem
Liseler ne zaman açılacak Lise sınavları ne zaman yapılacak İşte en son gelişmeler

Liseler ne zaman açılacak? Lise sınavları ne zaman yapılacak? İşte en son gelişmeler

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Türkiye genelinde köy yerleşim yerlerinde bulunan ilkokul düzeyindeki yaklaşık 6 bin birleştirilmiş sınıf ile 2 bin 700 anaokulunda 15 Şubat'ta yüz yüze eğitimin başlatılmasını hedefliyor. Bu gelişme ile birlikte şimdi de liselerin akıbeti merak konusu oldu. Peki, liseler ne zaman açılacak?

3.02.2021Gündem
Liseler ne zaman açılacak İşte en son gelişmeler

Liseler ne zaman açılacak? İşte en son gelişmeler

Yeni yıla kısa bir süre kala, ne zaman yüz yüze eğitim şekline geçeceğini merak eden öğrenciler araştırmalarına hız verdi. Online eğitim şeklinde başlayan 2020-2021 eğitim yılı, bir süre sonra belli kapsamlarda yüz yüze devam etmişti. Artan vaka sayısı nedeni ile yeniden online olan eğitimlerin, yüz yüze olacağı tarih araştırılıyor. Peki, liseler ne zaman açılacak?

17.12.2020Gündem
Liseler ne zaman açılacak Yüz yüze eğitimin tarihi merak ediliyor

Liseler ne zaman açılacak? Yüz yüze eğitimin tarihi merak ediliyor!

'Liseler ne zaman açılıyor?' sorusu eğitim hayatına devam eden öğrencilerin yanı sıra aileleri tarafından da merak edilen konular arasında yer alıyor. Online eğitim şeklinde başlayan 2020-2021 eğitim yılı, bir süre sonra belli kapsamlarda yüz yüze devam etmişti. Yakın zaman önce alınan kararla yeniden online eğitime geçen lise öğrencileri, yeniden okulların açılacağı tarihi merak ediyor. Peki, liseler ne zaman açılacak?

14.12.2020Gündem
Liseler ne zaman açılacak İşte 9. 10. 11. ve 12. sınıflar için tarih bilgisi

Liseler ne zaman açılacak? İşte 9. 10. 11. ve 12. sınıflar için tarih bilgisi!

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, yüz yüze eğitime başlayacak öğrencilerin haftanın iki günü okulda olacağını belirterek, 'İsteyen velilerimiz çocuklarını okula gönderecek, istemeyenlere esneklik tanınacak.' dedi. Bu gelişmenin ardından liselerin durumu merak konusu oldu. Hafta başında meslek liselerinde yüz yüze eğitimin başlamasının ardından şimdi de anadolu, fen, imam hatip ve diğer tür liselerin akıbeti araştırılıyor. Peki, liseler ne zaman açılıyor? Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak?

8.10.2020Gündem
Son dakika: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okullar ne zaman açılacak sorusunu yanıtladı.. Cumartesi eğitim olacak mı

Son dakika: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 'okullar ne zaman açılacak' sorusunu yanıtladı.. Cumartesi eğitim olacak mı?

Okullar ne zaman açılacak? sorusu uzaktan eğitimi sürdüren öğrenciler ve velilerin en çok sorduğu sorulardan biri. İlkokul birinci sınıf öğrencileri ve anaokulu sınıfları 21 Eylül tarihi ile birlikte yüz yüze eğitime başlamışlardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısının ardından flaş açıklamalarda bulundu ve eğitim öğretimin hangi sınıflarda başlayacağını açıkladı. Bakan Selçuk, yaptığı konuşmada, "Yüz yüze eğitimdeki ilk aşamada süreci planladığımız şekilde yönettiğimiz, iyi sonuçlar aldığımız için ikinci aşamaya geçmeye hazırız. Yüz yüze eğitime başlayacak öğrencilerimiz haftanın iki günü okulda olacaklar. 12 Ekim itibarıyla yüz yüze eğitime başlayacak öğrencilerimiz için yüz yüze ve uzaktan eğitimin birlikte yürütüleceği bir planlama yaptık. İsteyen velilerimiz çocuklarını okula gönderecek, istemeyenlere esneklik tanınacak. Bu durumda öğrencimiz devamsız sayılmayacak." dedi.

6.10.2020Gündem
Son dakika haberi: Okullar pazartesi (Yarın) açılıyor mu, okullar ne zaman açılacak MEBden liseler için açıklama

Son dakika haberi: Okullar pazartesi (Yarın) açılıyor mu, okullar ne zaman açılacak? MEB'den liseler için açıklama!

Okullar ne zaman ve hangi gün açılacak sorusu, geçtiğimiz günlerde son dakika gelişmesi olarak Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) yapmış olduğu açıklamaların ardından araştırılmaya başlandı. 5 Ekim tarihinde bazı liselerin eğitime başlayacağını duyuran MEB, konuyla ilgili açıklamasını resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirdi. Peki, 5 Ekim Pazartesi günü hangi liseler ve okullar açılacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

4.10.2020Gündem
Okullar ne zaman açılacak Bakan Selçuk meslek liselerinin açılışı için tarih verdi MEBden Son Dakika açıklaması...

Okullar ne zaman açılacak? Bakan Selçuk meslek liselerinin açılışı için tarih verdi! MEB'den Son Dakika açıklaması...

Yüz yüze eğitimle ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Meslek liselerinde yüz yüze eğitimin ne zaman ve nasıl şartlarda başlayacağına ilişkin bilgiler bakan tarafından açıklandı. 'Okullar ne zaman açılacak?' sorusu ve liselerin okula ne zaman gideceği 21 Eylül'de başlayan yüz yüze eğitimin ardından gündeme geldi. Milli Eğitim Bakanlığı takvimine göre kademeli eğitim sürecinde 1. sınıf ve okul öncesi öğrencileri uyum haftasında 1 gün okulda eğitim gördü. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yüz yüze eğitim programıyla ilgili yaptığı son açıklamada, "İlk önce yüz yüze eğitime almak istiyoruz. 2. sınıfları okula almak için çalışmamız var." dedi. Mesleki ve teknik Anadolu liseleri, çok programlı Anadolu liseleri, mesleki eğitim merkezleri, güzel sanatlar liseleri ve spor liselerinde alan ve dal derslerin uygulama kazanımları, 5 Ekim'den itibaren yüz yüze eğitimle verilecek. Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Önümüzdeki haftalar bilim kurulunun düşündüğü, 2 sınıflar, 8. sınıflar ve 12 sınıflar için önerisi var. " dedi. Peki, liseler için okullar ne zaman açılacak?

2.10.2020Gündem
Son dakika haberi: 5 Ekim tarihinde bazı liseler yüz yüze eğitime başlıyor

Son dakika haberi: 5 Ekim tarihinde bazı liseler yüz yüze eğitime başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika duyurusuna göre bazı lise programlarında yüz yüze eğitim 5 Ekim tarihinde resmen başlıyor. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre Mesleki Ve Teknik Anadolu Liseleri, Çok Programlı Anadolu Liseleri, Mesleki Eğitim Merkezleri, Spor Liseleri ile Güzel Sanatlar Liseleri için gerçekleşecek olan yüz yüze eğitim programı, belirli koşullara bağlı olacak. İşte, MEB yüz yüze eğitim ve liselerin açılış tarihi açıklaması

2.10.2020Gündem
Liseler ve ortaokullar için okullar ne zaman açılacak 9. 10. 11. ve 12. sınıflar için MEB son dakika açıklaması

Liseler ve ortaokullar için okullar ne zaman açılacak? 9. 10. 11. ve 12. sınıflar için MEB son dakika açıklaması!

Liselerin okula ne zaman gideceği 21 Eylül'de başlayan yüz yüze eğitimin ardından gündeme geldi. Milli Eğitim Bakanlığı takvimine göre kademeli eğitim sürecinde 1. sınıf ve okul öncesi öğrencileri uyum haftasında 1 gün okulda eğitim gördü. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yüz yüze eğitim programıyla ilgili yaptığı son dakika açıklamada, "İlk önce yüz yüze eğitime almak istiyoruz. 2. sınıfları okula almak için çalışmamız var." dedi. Gözler şimdi son dakika açıklamalarda. Peki, liseler için okullar ne zaman açılacak? İşte, 9. 10. 11. ve 12. sınıfların durumuyla ilgili bilgiler...

25.09.2020Eğitim
Liseler ne zaman açılacak İşte MEBden gelen son bilgiler

Liseler ne zaman açılacak? İşte MEB'den gelen son bilgiler!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okullarda yüz yüze eğitim hazırlıklarını açıkladı. Bakan Selçuk, 'Okullarda tüm dezenfeksiyon çalışmaları tamamlandı, hijyen ve dezenfektan ihtiyaçları karşılandı, ateş ölçer bulundurulması sağlandı.' dedi. Bu gelişmenin ardından liselerin açılış tarihi merak konusu oldu. Peki, liseler ne zaman açılacak?

19.09.2020Gündem
Liseler ne zaman açılıyor Gözler yüz yüze eğitimin tarihinde

Liseler ne zaman açılıyor? Gözler yüz yüze eğitimin tarihinde!

'Liseler ne zaman açılıyor?' sorusu eğitim hayatına devam eden öğrencilerin yanı sıra aileleri tarafından da merak edilen konular arasında yer alıyor. Online eğitim şeklinde başlayan 2020-2021 eğitim yılının ne zaman yüz yüze eğitim şekline geçeceğini merak eden öğrenciler araştırmalarına hız verdi. Peki, liseler ne zaman açılıyor?

15.09.2020Gündem
Okullar ne zaman açılacak Yüz yüze eğitime geçiş tarihi araştırılıyor

Okullar ne zaman açılacak? Yüz yüze eğitime geçiş tarihi araştırılıyor!

Uzaktan eğitimin ikinci haftasının ilk günü olan 7 Eylül Pazartesi günü öğrencilerin yüz yüze eğitime dair araştırmaları hız kazandı. Geçtiğimiz eğitim yılının ikinci döneminin büyük bir kısmını okullarından uzak geçiren farklı kademelerden milyonlarca öğrenci, bu eğitim yılı da online başlayan derslerin ne zaman okullarda sürdürüleceğini sorguluyor. Peki, okullar ne zaman açılacak?

7.09.2020Gündem
Okullar ne zaman açılacak Ziya Selçuk konuştu

Okullar ne zaman açılacak? Ziya Selçuk konuştu!

Eğitimine hayatına kaldığı yerden devam edecek ara sınıf öğrencilerinin yanı sıra bu yıl ilk kez okula başlayacak öğrenciler ve aileleri de okulların yeni eğitim yılı için ne zaman açılacağını merak ediyor. İlk ders zilinin okullarda çalacağı tarihe odaklanan öğrenciler MEB'in bu kapsamdaki açıklamalarını sorguluyor. Peki, okullar açılacak mı?

30.08.2020Gündem
Liseler ne zaman açılacak 2020 İşte lise kayıtları için gerekli belgeler

Liseler ne zaman açılacak 2020? İşte lise kayıtları için gerekli belgeler

Liseler ne zaman açılacak 2020? LGS nakil işlemleri devam ederken liselerin açılacağı tarih gündeme geldi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, 31 Ağustos tarihinde uzaktan eğitim sistemi başlayacak. 21 Eylül'de ise aşamalı olarak yüz yüze eğitime geçilecek. LGS kapsamında yerleştikleri okullara kayıt yaptıracak olan öğrenciler evraklarıyla işlemlerini tamamlayacak. İşte, lise kayıtları için gerekli belgeler ve 2020 liselerin açılış tarihiyle ilgili ayrıntılar.

27.08.2020Eğitim
Liseler ne zaman açılacak İşte MEBin verdiği tarih

Liseler ne zaman açılacak? İşte MEB'in verdiği tarih!

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki ikinci yerleştirme sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından duyuruldu. Nakil sürecinin devam etmesiyle birlikte şimdi ise liselerin eğitim faaliyetlerine ne zaman başlayacağı merak ediliyor. Peki, liseler ne zaman açılacak?

17.08.2020Gündem
Liseler ne zaman açılıyor Gözler Bilim Kurulunun kararında

Liseler ne zaman açılıyor? Gözler Bilim Kurulu'nun kararında!

Fen, Anadolu, Anadolu İmam Hatip ve Anadolu Meslek gibi farklı branşlarda eğitim gören yüz binlerce öğrenci, 2020-2021 eğitim döneminde liselerin açılacağı tarihi merak ediyor. Konuya dair MEB'in takvimi belli olsa da Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu'nun da kararı önemli. Peki, liseler ne zaman açılacak?

12.08.2020Gündem
Liseler ne zaman açılacak İşte liselerin 2020de açılacağı tarih

Liseler ne zaman açılacak? İşte liselerin 2020'de açılacağı tarih

Milyonlarca liseli öğrenci ve bu yıl ilk kez liselere kayıt yaptıracak adaylar, yaz tatilinin son bulacağı ve 2020-2021 eğitim öğretim yılının başlayacağı tarihi öğrenmek istiyor. Geçtiğimiz eğitim-öğretim yılının yorgunluğunu, yaz tatili süresince atacak olan liseliler, okullarının eğitime açılacağı tarihe odaklandı. Peki, liseler ne zaman açılacak?

7.08.2020Gündem
Liseler ne zaman açılacak İşte MEBin açıklaması

Liseler ne zaman açılacak? İşte MEB'in açıklaması

Liselerin ne zaman açılacağı araştırılıyor. Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki sınav için süreç devam ediyor. Tercih sürecinin tamamlanmasının ardından gözler sonuç açıklamasına çevrildi. Sonuç açıklanmasının ardından isteyen öğrenciler boş kontenjanlara başvuru yapabilecek. Peki 2020-2021 eğitim döneminde liselerin açılış tarihi belli oldu mu?

3.08.2020Gündem
Liseler ne zaman açılacak

Liseler ne zaman açılacak?

Bilim Kurulunun verileri doğrultusunda ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verilmesinin ardından, yüz yüze eğitimin ardından uzaktan eğitim başlamıştı. Uzaktan eğitimin ilk haftasında ise pek çok öğrenci okullarda eğitim faaliyetlerinin tekrar ne zaman başlayacağını araştırmaya başladı. Peki, liseler ne zaman açılacak?

26.03.2020Gündem
Liseler ne zaman açılacak

Liseler ne zaman açılacak?

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki birinci yerleştirme sonuçları geçen hafta Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından duyuruldu. Nakil sürecinin başlamasıyla birlikte şimdi ise liselerin eğitim faaliyetlerine ne zaman başlayacağı merak ediliyor. Peki, liseler ne zaman açılacak?

28.07.2019Gündem
Okulların yüz yüze açılış tarihi hakkında açıklamalar: Okullar ne zaman açılacak

Okulların yüz yüze açılış tarihi hakkında açıklamalar: Okullar ne zaman açılacak?

Okulların açılıp açılmayacağı ile ilgili açıklamalar yakından takip ediliyor. 15 Şubat itibarıyla, kırsal mahalle ve köy okulları ile alınan kararlar doğrultusunda tüm ilkokul ve ortaokullar ile tüm bağımsız anaokulu ve özel eğitim anaokullarında haftada 5 gün yüz yüze eğitime geçileceği açıklanmıştı. Bazı illerde eğitime başlanılırken bazı illerde kar yağışı nedeni ile yüz yüze eğitime ara verildi. Tüm resmi ve özel ilkokullarda ve bu ilkokulların bünyesindeki ana sınıfları ile özel eğitim sınıflarında ise yüz yüze eğitim 1 Mart’ta başlayacak.

16.02.2021Gündem
Okullar ve üniversiteler ne zaman açılacak, açılacak mı YÖK ve MEBden önemli açıklamalar

Okullar ve üniversiteler ne zaman açılacak, açılacak mı? YÖK ve MEB'den önemli açıklamalar!

Okullar ve üniversitelerin açılacağı tarih milyonlarca vatandaşın gündeminde yer almaya devam ediyor. Pandemi dolayısıyla uzaktan eğitim sistemi devam ederken, eğitim öğretimde yeni yol haritasını belirleyen Milli Eğitim Bakanlığı( MEB) tarafından yapılan açıklamaya göre liseler için beklenen yüz yüze eğitim ile açılış tarihi 1 Mart olacak. Üniversiteler ne zaman açılacak sorusuna yanıt veren Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) ise ikinci dönem öncesi bu ay yapmış olduğu anket ile öğrenciler ve akademisyenlerin nabzını ölçtü. Gözler şimdi üniversiteler ve liseler için verilecek nihai karara çevrildi. Peki, liselerde okullar ne zaman açılacak? İşte, YÖK ve MEB'den konuyla ilgili yapılan açıklamalar.

15.02.2021Gündem
Okullar ne zaman açılacak ve yüz yüze eğitim hangi tarihte başlayacak MEBden önemli açıklamalar

Okullar ne zaman açılacak ve yüz yüze eğitim hangi tarihte başlayacak? MEB'den önemli açıklamalar

Okullar ne zaman açılacak sorusu, pek çok vatandaşın merakla araştırdığı konu olmaya devam ediyor.15 Şubat tarihinde açılacak olan okullar, bazı sınıflar için kısmi olarak yüz yüze eğitime geçecek. İlkokullar, ortaokullar ve liseler için ise yüz yüze eğitim kriterleri farklı olacak. Peki, okullar ne zaman açılacak ve yüz yüze eğitim hangi tarihte başlayacak? İşte, yüz yüze eğitim tarihi hakkında merak edilen bazı detaylar

8.02.2021Gündem
Üniversiteler ne zaman açılacak İşte bu kapsamda son bilgiler

Üniversiteler ne zaman açılacak? İşte bu kapsamda son bilgiler

Şubat ayına kısa bir süre kala, en çok merak edilenlerden biri de üniversitelerin ne zaman açılacağı oldu. Yüz binlerce öğrencinin eğitimine online ve uzaktan şekilde devam ettiği üniversitelerin akıbeti araştırılıyor. Peki, üniversiteler ne zaman açılacak?

30.01.2021Gündem
Üniversiteler ne zaman açılacak İşte en son gelişmeler

Üniversiteler ne zaman açılacak? İşte en son gelişmeler

Üniversitelerde eğitimin şekline yönelik araştırmalar, güz dönemi finallerinin başlaması ile birlikte hız kazandı. 2020-2021 eğitim döneminin güz dönemini geride bırakmak üzere olan üniversiteliler, bahar dönemi için araştırmalarını sürdürüyor. Peki, üniversiteler açılacak mı?

24.01.2021Gündem
Üniversiteler ne zaman açılacak Bahar dönemi öncesi beklentiler arttı

Üniversiteler ne zaman açılacak? Bahar dönemi öncesi beklentiler arttı!

2020-2021 eğitim yılının güz döneminin bitmesine artık sayılı günler kaldı. Koronavirüs salgını nedeniye kampüslere gidemeyen, online olarak derslere katılım sağlayan öğrencilerin araştırmaları da hız kesmeden devam ediyor. Yüz binlerce üniversiteli genç, bahar döneminde eğitimin yüz yüze olup olamayacağını merak ediyor. Peki, üniversiteler ne zaman açılacak?

14.01.2021Gündem
Üniversiteler ne zaman açılacak Yeni yılla birlikte araştırmalar hız kazandı

Üniversiteler ne zaman açılacak? Yeni yılla birlikte araştırmalar hız kazandı!

2021 yılının başlaması ile birlikte, en çok merak edilenlerden biri de üniversitelerin açılacağı tarih oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz hafta düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısının ardından yaptığı açıklamasında, MEB'e bağlı okullarda yüz yüze eğitime dair bilgiler verdi. Şimdi ise üniversitelerin akıbeti merak ediliyor. Peki, üniversiteler ne zaman açılacak?

2.01.2021 Gündem
Üniversiteler ne zaman açılacak İşte en son bilgiler...

Üniversiteler ne zaman açılacak? İşte en son bilgiler...

Yeni yılın gelmesi ve 2021'e adım atılması ile birlikte, en çok merak edilenlerden biri de üniversitelerin ne zaman açılacağı oldu. Yüz binlerce öğrencinin eğitimine online ve uzaktan şekilde devam ettiği üniversitelerin akıbeti araştırılıyor. Peki, üniversiteler ne zaman açılacak?

2.01.2021Gündem
Üniversiteler ne zaman açılacak Yeni yıl öncesi araştırmalar hız kazandı

Üniversiteler ne zaman açılacak? Yeni yıl öncesi araştırmalar hız kazandı!

2020-2021 eğitim yılına online şekilde başlayan yüz binlerce üniversite öğrencisi, yeni yıla kısa bir süre kala yüz yüze eğitime yönelik araştırmalarını yoğunlaştırdı. Son olarak MEB'e bağlı okullara ilişkin tarihin belli olması ile beklenti içine giren üniversiteliler net bilgileri sorguluyor. Peki, üniversiteler ne zaman açılacak?

30.12.2020Gündem
Üniversiteler ne zaman açılacak Son Kabine toplantısı sonrası araştırmalar arttı

Üniversiteler ne zaman açılacak? Son Kabine toplantısı sonrası araştırmalar arttı!

Türkiye'de corona virüsü (koronavirüs) vakalarının artmasıyla birlikte yüz yüze eğitime ara verilmişti. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, yüz yüze eğitime varılan aranın 15 Şubat 2021'e uzatıldığını duyurdu. Bu gelişmenin ardından üniversitelerin akıbeti merak konusu oldu. Peki, üniversiteler ne zaman açılacak?

28.12.2020Gündem
Son dakika: 5. 6. 7. sınıflar ve 9. 10. 11. sınıflar ne zaman açılacak Liseler ve ortaokullarda yüz yüze eğitim için son gelişmeler

Son dakika: 5. 6. 7. sınıflar ve 9. 10. 11. sınıflar ne zaman açılacak? Liseler ve ortaokullarda yüz yüze eğitim için son gelişmeler

5. 6. 7. sınıflar ve 9. 10. 11. sınıflar ne zaman açılacak? Ortaokul ve liselerde ara sınıfların okula ne zaman başlayacağı Bilim Kurulu toplantısıyla beraber yeniden gündeme geldi. Yüz yüze eğitimde ikinci aşamanın 12 Ekim'de başlamasının ardından, veliler ortaokul 5. 6. 7. sınıflar ve lise 9. 10. 11. sınıfların durumuyla ilgili yapılacak son dakika açıklamalara odaklandı. Koronavirüs salgınında vaka seyrine göre belirleyici olan okulların durumuyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan daha önce yaptığı açıklamada, diğer sınıflarla ilgili değerlendirmelerin ilerleyen haftalarda yapılacağını bildirmişti. Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "2 hafta geçtikten sonra başlayan yaş grubuyla ilgili vaka sayısını değerlendirip kademeli geçişe de geçmiş olacağız." dedi. İşte, detaylar.

15.10.2020Eğitim
Son dakika açıklama: Okullar ne zaman açılacak, açılacak mı sorusunda yeni gelişmeler: Ortaokullar ve liseler 12 Ekimde açılacak mı

Son dakika açıklama: Okullar ne zaman açılacak, açılacak mı sorusunda yeni gelişmeler: Ortaokullar ve liseler 12 Ekim'de açılacak mı?

Ara sınıf öğrencileri tarafından okullar ne zaman açılacak konusunu son dakika gelişmeleri ile takip edilmeye devam ediliyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalara göre 21 Eylül'de açılan okul öncesi ve birinci sınıfların ardından 3 haftalık değerlendirme süreci gerçekleştirilecek. Tüm sınıflar için okulların açılışı manasında gerçekleşecek olan bu değerlendirmenin ardından 12 Ekim itibariyle süreç yeniden ele alınacak. Bilim Kurulu toplantısı sonrası önemli açıklamalar yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca "Pazartesi günü Kabine toplantısında da bilim kurulunun önerisi gündeme alınmış olur." dedi. Gözler şimdi yeni gelişmelerde. Peki, okullar ne zaman açılacak? İşte, ilkokul, ortaokul ve liseler için okullar ne zaman açılacak sorusu ile ilgili önemli detaylar....

1.10.2020Gündem
Liseler ve ortaokullar için okullar ne zaman açılacak

Liseler ve ortaokullar için okullar ne zaman açılacak?

Liselerin okula ne zaman gideceği 21 Eylül'de başlayan yüz yüze eğitimin ardından gündeme geldi. Milli Eğitim Bakanlığı takvimine göre kademeli eğitim sürecinde 1. sınıf ve okul öncesi öğrencileri uyum haftasında 1 gün okulda eğitim gördü. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yüz yüze eğitim programıyla ilgili yaptığı son dakika açıklamada, "İlk önce yüz yüze eğitime almak istiyoruz. 2. sınıfları okula almak için çalışmamız var." dedi. Gözler şimdi son dakika açıklamalarda. Peki, liseler için okullar ne zaman açılacak? İşte, 9. 10. 11. ve 12. sınıfların durumuyla ilgili bilgiler...

25.09.2020Gündem
Okul kayıtları ne zaman başlayacak MEB E okul kayıt sorgulama ekranı 2020

Okul kayıtları ne zaman başlayacak? MEB E okul kayıt sorgulama ekranı 2020

Okul kayıtları ne zaman başlayacak? sorusunun yanıtı Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un okulların açılış tarihiyle ilgili yaptığı açıklamanın ardından gündeme geldi. Yapılan açıklamaya göre, ilkokul, ortaokul ve liseler 31 Ağustos 2020 tarihinde uzaktan eğitimle açılacak. Eğitim takviminin netleşmesiyle veliler okul kayıt tarihlerine odaklandı. Okul kayıt sorgulamaları e okul sistemi üzerinden gerçekleşecek. E okul sistemine giriş yapılırken, T.C no ve doğum yılı bilgileri kullanılacak. İşte, 2020 okul kayıt sorgulama ve okul kayıt tarihleriyle ilgili ayrıntılı bilgiler.

13.08.2020Eğitim
Okullar ne zaman açılacak İlkokullar, ortaokullar ve liseler için okullar açılış tarihi ertelendi

Okullar ne zaman açılacak? İlkokullar, ortaokullar ve liseler için okullar açılış tarihi ertelendi

Okullar ne zaman açılacak sorusu için tüm dikkatler Milli Eğitim Bakanlığı'nın yapacağı açıklamaya çevrilmişti. Bakanlık, Bilim Kurulu tavsiyesi sonrasında kararını açıklayarak, ilkokullar, ortaokullar ve liseler için okulların uzaktan eğitim ile açılacağı bilgisini aktardı. Diğer taraftan okulların açılış için hazırlandığını belirten Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ailesinde ya da yakın çevresinde virüs tanısı konulmuş kişilerin bu sistem sayesinde tespit edileceğini ve gerekli önlemlerin alınacağını vurguladı. Peki, okullar ne zaman açılacak ve uzaktan eğitim ne zamana kadar devam edecek? İşte, 2020-2021 okulların açılış tarihi hakkında detaylı bilgiler

13.08.2020Gündem
Kreşler ne zaman açılacak Anaokulları ve kreşlerin açılış tarihi belli oldu mu

Kreşler ne zaman açılacak? Anaokulları ve kreşlerin açılış tarihi belli oldu mu?

Normalleşme takvimindeki ilk adımların uygulanmaya başlamasıyla birlikte gözler kreşler ve anaokullarına çevrildi. Corona virüsü önlemleri kapsamında üniversiteler, ortaöğretim ve liseler gibi MEB'e bağlı anasınıf ve tüm kreşlere de ara verilmişti. Peki, kreşler ne zaman açılacak? Anaokulları ve kreşlerin açılış tarihi belli oldu mu?

14.05.2020Gündem
Okullar ne zaman açılacak İlkokul, ortaokul ve liseler haziran ayında açılır mı

Okullar ne zaman açılacak? İlkokul, ortaokul ve liseler haziran ayında açılır mı?

Koronavirüsü nedeniyle okulların kapatılmasının ardından, ülkemizde alınan önlemler neticesinde normalleşme takvimi gündeme gelmeye başladı. Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk İlkokul, ortaokul ve liselerde okulların açılacağı tarihle ilgili açıklamalar yaptı. Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığı'nın da onayı ile okulların açılacağı tarih merakla beklenirken, yurt genelinde milyonlarca öğrenci, veli ve eğitimcinin gözü haziran ayına çevrildi. Peki, İlkokul, ortaokul ve liseler haziran ayında açılır mı? Okullar ne zaman açılacak? İşte, okulların açılacağı tarihle ilgili ayrıntılar...

1.05.2020Gündem
Okullar ne zaman kapanacak 2020 Karne tatili ne zaman

Okullar ne zaman kapanacak? 2020 Karne tatili ne zaman?

2019 2020 eğitim öğretim döneminde 18-22 Kasım tarihlerinde ilk ara tatilini gerçekleştiren öğrenciler yarıyıl tatili için geri sayıma başladı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) takvimine göre sömestr tatilinin ne zaman başlayacağını araştıran öğrenci ve veliler karne tatili programlarını bu bilgilere göre şekillendirecek. Peki, okullar ne zaman kapanacak? 2020 karne tatili ne zaman? İşte, karne tatili ile okulların kapanacağı tarihle ilgili ayrıntılar.

13.01.2020Gündem
Sanal gerçeklik araçları meslek okullarında kullanılacak

Sanal gerçeklik araçları meslek okullarında kullanılacak

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "Sanal gerçeklik araçlarının meslek okullarımızda kullanılacak olması bizi heyecanlandırıyor. Türkiye'nin bir ilinin, örneğin Şırnak ilinin İdil ilçesinde herhangi iş ve işlemde bir problem varsa bunu dijital bir teftişle mobil olarak izleyebilmemizin altyapısını kuruyoruz" dedi.

13.01.2020Eğitim

MEB LGS yerleştirme sonuçları için ne zaman açıklama yapacak? Nakiller ne zaman?

LGS yerleştirme sonuçları için Milli Eğitim Bakanlığı'nın değerlendirmesi sürüyor. Lise eğitimine başlayacak olan binlerce öğrencinin merakla araştırdığı Milli Eğitim Bakanlığı'nın LGS yerleştirme sonuçları, kurumun resmi internet sitesi üzerinden öğrenilebilecek. Peki, MEB, yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

17.07.2019Eğitim
2018 LGS sonuçları az önce MEB tarafından açıklandı.. İşte sonuç sorgulama ekranı

2018 LGS sonuçları az önce MEB tarafından açıklandı.. İşte sonuç sorgulama ekranı

Liselere yerleştirme sonuçları Milli Eğitim Bakanlığının "www.meb.gov.tr" internet adresinden açıklandı. MEB'in 2 Haziran 2018'de yaptığı Liselere Geçiş Sınavı yerleştirme tercih sonuçları az önce Milli Eğitim Bakanlığı'nın "www.meb.gov.tr" internet adresinden sınava giren adayların erişimine açıldı. Öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı-2018 Yılı Ortaöğretim Kurumlarına Yerleştirme tercih sonuçlarını TC kimlik numarası ve doğum tarihlerini girerek sorgulayabilecek.

30.07.2018Eğitim
MEB Müsteşarı Tekin: LGS ile hiçbir öğrenci istemediği okula yerleştirilmeyecek

MEB Müsteşarı Tekin: LGS ile hiçbir öğrenci istemediği okula yerleştirilmeyecek

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, canlı yayında LGS ile ilgili açıklamalarda bulundu. Tekin, sistem değişikliğinin öğrenciler üzerindeki sınav baskısını kaldırmak için yapıldığını belirterek tercih süresiyle ilgili, “Hiçbir öğrenci istemediği, tercih etmediği okul türüne yerleştirilmeyecek. Böyle bir zorlamayla karşı karşıya kalmayacaklar” dedi.

30.06.2018Eğitim
MEB, LGS sonuçları için tarih açıklaması yaptı

MEB, LGS sonuçları için tarih açıklaması yaptı

LGS sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yapacağı değerlendirmenin ardından erişime açılacak. Bakanlık tarafından açıklanan nitelikli liseler arasından birisine yerleşmek isteyen öğrencilerin merakla beklediği LGS sonuçları, yine bakanlık tarafından belirlenen tarihte erişime açılacak. Peki, LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıklayacağı LGS sonuçları için tarih bilgisi

10.06.2018Eğitim
Okullar ne zaman açılacak sorusuna MEBden tarihli yanıt... İstanbul, Ankara ve Adanada okulların açılacağı tarih

Okullar ne zaman açılacak sorusuna MEB'den tarihli yanıt... İstanbul, Ankara ve Adana'da okulların açılacağı tarih!

Okullar ne zaman açılacak sorusu milyonlarca öğrenci tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Yaz tatilinin bitmesinin ardından okulların başlamasına artık çok az bir zaman kaldı. İstanbul'da okulların saat kaçta açılacağı belli oldu. Saat uygulamasının ortadan kaldırılmasıyla birlikte veliler çocuklarının okula gidiş saatinden rahatsız olmuş ve çözüm bulunmasını istemişti. Peki, İstanbul, Ankara ve Adana'da okullar saat kaçta açılacak? İşte MEB tarafından verilen o tarih.

16.09.2017Gündem
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz: “İhraç edilen öğretmenlerin durumları bir komisyonda değerlendiriliyor”

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz: “İhraç edilen öğretmenlerin durumları bir komisyonda değerlendiriliyor”

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Kanal 7’de Başkent Kulisi programında eğitim gündemi ile ilgili soruları yanıtladı. Öğretmen atamalarının siyasi görüş, inanç ve mezhep gibi ayrımlara göre yapılmadığını belirten Bakan Yılmaz, ihraç edilen öğretmenlerin durumlarının bir komisyon tarafından değerlendirildiğini dile getirdi.

16.10.2016Eğitim