EKSTRA
MENÜ

Lice

Lice ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Lice haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.547 Lice haberi bulunmuştur.

Lice Haberleri

Diyarbakırda, narko-terörizmle mücadele operasyonu

Diyarbakır'da, narko-terörizmle mücadele operasyonu

DİYARBAKIR'ın Lice kırsalında gerçekleştirilen narko-terörizmle mücadele operasyonunda 3 kişi gözaltına alındı.

12.05.2021Gündem
Son dakika... İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı Gaziantepteki olayların iç yüzünü anlattı: Alparslan Kuytul gözaltına alındı

Son dakika... İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı Gaziantep'teki olayların iç yüzünü anlattı: Alparslan Kuytul gözaltına alındı

İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin birçok konuda açıklamalarda bulundu. Çataklı; terörle mücadele, koronavirüs tedbirleri ve iç güvenlik operasyonlarıyla ilgili bilgi verdi. Gaziantep'te camide biber gazlı müdahale iddiasıyla ilgili de detaylı açıklamalar yapan Çataklı, "Alparslan Kuytul dini istismar eden, 15 Temmuz'u örtmeye çalışan bir kişi. İkazlara rağmen küfürle karşılık verdiler. Dün gece kolluk kuvvetlerimiz provokasyona mani oldu. Alpaslan Kuytul gözaltına alındı" dedi.

4.05.2021Gündem
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıkladı: 6 terörist etkisizleştirildi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıkladı: 6 terörist etkisizleştirildi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Eren-2 Diyarbakır Lice Operasyonu'nda 29 Nisan'da, 6 teröristin etkisiz olduğu operasyonda, teröristlerin; 1'i kırmızı-sözde orta saha 3'lü yürütmede, 1'i turuncu, 1'i gri, 1'i Sözde Amed Eyaleti özel güç sorumlusu oldukları tespit edildi" mesajını paylaştı.

3.05.2021Haber
Son dakika... Bakan Soylu Hafta başı haberlerimiz var mesajıyla duyurdu Teröristlere darbe üstüne darbe

Son dakika... Bakan Soylu 'Hafta başı haberlerimiz var' mesajıyla duyurdu! Teröristlere darbe üstüne darbe

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Eren-2 Diyarbakır Lice Operasyonu'nda 29 Nisan'da, 6 teröristin etkisiz olduğu operasyonda, teröristlerin; 1'i kırmızı-sözde orta saha 3'lü yürütmede, 1'i turuncu, 1'i gri, 1'i Sözde Amed Eyaleti özel güç sorumlusu oldukları tespit edildi" mesajını paylaştı.

3.05.2021Gündem
Son dakika... Bakan Soylu duyurdu Özel güç sorumlusu etkisiz hale getirildi

Son dakika... Bakan Soylu duyurdu! 'Özel güç sorumlusu' etkisiz hale getirildi

Son dakika haberine göre İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Eren-2 Operasyonu'nda, Diyarbakır Lice kırsalında 5 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. İçişleri Bakanlığı'nın mesajında ise "Sözde 'özel güç sorumlusu'nun da içinde olduğu 6 terörist, etkisiz hale getirildi" denildi.

29.04.2021Gündem
21 plaka nerenin plaka kodu ve hangi şehire ait 21 plaka numaralı ilimiz neresi ve hangisidir

21 plaka nerenin plaka kodu ve hangi şehire ait? 21 plaka numaralı ilimiz neresi ve hangisidir?

Ülkemizin 81 şehri için numaralandırılmış plaka numaraları bulunmaktadır. 01-81 arasında değişmekte olan plaka kodlarına göre; her il için sırası ile plaka kodu belirlidir. Bunlardan bir tanesi de 21 plaka kodu durumundadır. Şehirler arası yolcuklar esnasında karşımıza çıkan araç plakalarına göre; 21 plaka hangi şehrin kodu, hangi şehre ait? İşte, tüm detaylar.

28.04.2021Araştırma
Diyarbakır plaka kodu kaçtır Diyarbakır ve ilçelerinin plaka harfleri

Diyarbakır plaka kodu kaçtır? Diyarbakır ve ilçelerinin plaka harfleri

Ülkemizde bulunan illerden birisi de Diyarbakır'dır. Diyarbakır tarihi yapısı ve coğrafi konumu itibari ile turistlerin sıklıkla uğradığı yerlerden birisidir. Bu nedenle Diyarbakır plaka kodu pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Peki Diyarbakır plaka kodu kaçtır? Diyarbakır ve ilçelerinin plaka harfleri nelerdir? Sizlere Diyarbakır ili plaka kod ve ilçelerinin plaka harflerini detaylıca derledik.

27.04.2021Araştırma
Son dakika: Bakan Soylu paylaştı: El Yapımı Patlayıcı düzeneği ele geçirildi

Son dakika: Bakan Soylu paylaştı: El Yapımı Patlayıcı düzeneği ele geçirildi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'Eren-5 Bagok Operasyonu kapsamında, Mardin Nusaybin Koruköy kırsalında 50 kilogram plastik patlayıcı ve patlamaya hazır El Yapımı Patlayıcı düzeneği ele geçirildi.' dedi.

26.04.2021Gündem
Diyarbakırda terör saldırılarında 31 yakınını kaybeden Yatçı: Şehitlerin kanı yerde kalmadı

Diyarbakır'da terör saldırılarında 31 yakınını kaybeden Yatçı: Şehitlerin kanı yerde kalmadı

DİYARBAKIR’ın Lice ilçesi kırsalında etkisiz hale getirilen PKK’lı 2 teröristin, 5 orman işçisi ile Jandarma Uzman Çavuş Çelik'in şehit olduğu saldırıların failleri olduğu açıklandı. 3’ü orman işçilerine yönelik düzenlenen saldırıda olmak üzere, babası ve amcası da dahil 31 yakınını teröre kurban veren Amil Yatçı, "Çok mutlu olduk. Şehitlerin kanı yerde kalmadı. Rabbim devletimizi güçlendirsin. Bir vatandaş olarak artık biz bunların bitmesini istiyoruz. Allah'ın izniyle de sonu gelmiş" dedi.

16.04.2021Gündem
Bakan Soylu duyurdu: Biri turuncu kategorideki 2 terörist etkisiz hale getirildi

Bakan Soylu duyurdu: Biri turuncu kategorideki 2 terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır'da 5 vatandaş ve 1 jandarmayı şehit eden biri "turuncu" kategorideki PKK'lı 2 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

14.04.2021Gündem
Diyarbakır Posta Kodu kaçtır Diyarbakır ili ve ilçelerinin Posta Kodları

Diyarbakır Posta Kodu kaçtır? Diyarbakır ili ve ilçelerinin Posta Kodları

Posta kodu, tüm ülkelerin kullandığı seri numaralar sistemidir. Yalnızca İrlanda ve Gana da posta kodu kullanmayan ülkeler arasında bulunmaktadır. Eski zamanlarda bir adrese mektup gönderirken gerekli bir sistem olarak kullanılmaya başlanmıştır. Posta kodu kullanılması, sadece mektup değil bankacılık işlerine de yardımcı olmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

7.04.2021Gündem
İçişleri Bakanı Soylu’dan İstanbul depremi açıklaması

İçişleri Bakanı Soylu’dan İstanbul depremi açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul İl Afet Risk Azaltma Planı (İRAP) Hazırlık Toplantısı’nda konuştu. Bakan Soylu, ''Yapılan tüm bilimsel tahliller İstanbul civarında bir depremin uzak olmadığını gösteriyor. Bugün burada da olabilir, az sonra da olabilir. 1 yıl sonra da olabilir.'' dedi. AFAD uygulaması hakkında detayları paylaşan Soylu deprem anında, ''WhatsApp'tan daha kıymetli olduğunu düşündüğümüz, daha güvenli olduğunu düşündüğümüz bir yazılım ile iletişimimizi sağlıyoruz.'' ifadelerini kullandı.

2.03.2021Gündem
Terör örgütüne ‘Eren’ darbesi

Terör örgütüne ‘Eren’ darbesi

PKK’lı hainlerin Trabzon’da şehit ettiği 17 yaşındaki Eren Bülbül’ün ismini taşıyan Eren operasyonları, terör örgütünün kış üslenmesine ağır darbe vurdu.

21.02.2021Gündem
PKKya ağır darbe 10 ayrı bölge yerle bir edildi

PKK'ya ağır darbe! 10 ayrı bölge yerle bir edildi

İçişleri Bakanlığı koordinesinde 10 ayrı bölgede yürütülen “Eren Operasyonları”nda terör örgütü PKK’nın kış üslenmesi yerle bir edilirken, örgütün lojistik yapılanmasına da ağır darbe vuruldu.

20.02.2021Gündem
Eren-8 Amanoslar operasyonunda 7 depo, 2 sığınak imha edildi

'Eren-8 Amanoslar' operasyonunda 7 depo, 2 sığınak imha edildi

Hatay, Osmaniye ve Gaziantep'te düzenlenen 'Eren-8 Amanoslar' operasyonunda, 7 depo ve 2 sığınak imha edilirken, çok sayıda patlayıcı madde ve yaşam maddesi ele geçirildi.

19.02.2021Gündem
Gara şehidi polisin babası: Yurt dışından arayan alçaklara kanmıyorum

Gara şehidi polisin babası: Yurt dışından arayan alçaklara kanmıyorum

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, "Gara şehitlerinin ailelerini Belçika numaralı bir telefonla arayıp, 'Deyin ki, 'Buralar bombalanmasın' dediler. Ölümlerini de istismar etmeye çalıştılar" açıklamasının ardından Gara şehidi polisin babası Şeyhmus Kaya, kendisinin de farklı ülkelerden arandıklarını ve bu kişilerin sözlerine kanmadığını söyledi. Kaya, "Belçika'dan, Almanya'dan, birçok ülkeden beni arayıp, 'Senin oğlunu devlet öldürmüş. Devlet, jetlerle senin oğlunu bombardımana tutmuş. Öldürmüş' dediler. Ben bu alçakların sözüne kanmıyorum. Ben Malatya'da, oğlumun cenazesini yıkadım. Kafasından vurulmuş. Bombalanmış olsaydı 10 parçaya ayrılırdı. Bu yalanlardan artık utanmalılar" dedi.

17.02.2021Gündem
Mehmetçikten Eren Bülbülün annesine anlamlı mesaj

Mehmetçikten Eren Bülbül'ün annesine anlamlı mesaj

Trabzon'un Maçka ilçesinde, 2017'de PKK'lı teröristlerin erzak çaldığını ihbar edip, güvenlik güçlerine yer gösterirken açılan ateşle şehit olan Eren Bülbül'ün annesine selam gönderen Mehmetçik "Operasyonlara ismi verilen şehidimiz Eren kardeşimizin annesinin ellerinden öpüyor ve selamlarımızı gönderiyoruz" dedi. Ayşe Bülbül de askerlerin selam gönderdiği görüntüleri gözleri dolarak, izlerken "Yavrumu unutmadığınız için acısını hissettiğiniz için Allah'ım sizden razı olsun" ifadelerini kullandı.

17.02.2021Gündem
Türkiye şehitlerini uğurluyor... En acı kavuşma

Türkiye şehitlerini uğurluyor... En acı kavuşma

Polisler Sedat Yabalak, Vedat Kaya, Astsubay Semih Özbey, uzman çavuşlar Hüseyin Sarı, Ümit Gıcır, Mevlüt Kahveci, erler Süleyman Sungur, Sedat Sorgun, Adil Kabaklı, Müslüm Altıntaş, siviller Aydın Köse ve Muhammet Salih Kanca ile henüz kimliği belirlenemeyen bir şehit. Yüreklerimize PKK terör örgütünün yıllardır rehin tutup Gara’da alçakça katlettiği 13 şehidin ateşi düştü.

16.02.2021Gündem
Gara şehitlerine acı veda

Gara şehitlerine acı veda

Terör örgütü PKK tarafından alıkonularak Pençe Kartal-2 harekat bölgesinde yer alan Gara'da, şehit edilen 13 Türk vatandaşı gözyaşlarıyla yolculuklarına uğurlanıyor.

15.02.2021Gündem
Erzurum’da Şehit Er Sedat Sorgun, gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı

Erzurum’da Şehit Er Sedat Sorgun, gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı

IRAK'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde PKK'lı teröristler tarafından şehit edilen 13 kişiden biri olan Er Sedat Sorgun, baba ocağı Erzurum'da son yolculuğuna uğurlandı. Binlerce kişinin katıldığı cenaze namazında terör lanetlenirken "Mecliste PKK istemiyoruz" sloganı atıldı.

15.02.2021Gündem
Gara şehidi polis memuru Vedat Kaya, Mardinde son yolculuğuna uğurlandı

Gara şehidi polis memuru Vedat Kaya, Mardin'de son yolculuğuna uğurlandı

IRAK'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde PKK'lı teröristler tarafından şehit edilen 13 kişiden polis memuru Vedat Kaya (33), memleketi Mardin'de düzenlenen törenin ardından toprağa verildi.

15.02.2021Gündem
Yolda önleri kesilerek kaçırılmışlardı

Yolda önleri kesilerek kaçırılmışlardı

PKK'lı teröristler tarafından Irak'ın Gara bölgesindeki bir mağarada şehit edilen ve cenazeleri Malatya'ya getirilen 13 vatandaştan 10'unun kimliği tespit edildi. Malatya Valisi Aydın Baruş, şehit edilen 13 kişinin PKK terör örgütü tarafından Irak'ta 6 yıldır dolaştırıldığını açıkladı

15.02.2021Gündem
Erzuruma şehit ateşi düştü

Erzurum'a şehit ateşi düştü

Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde PKK’lı teröristler tarafından şehit edilen 13 kişiden biri olan Er Sedat Sorgunun acı haberi Erzurum'daki ailesine verildi.

14.02.2021Gündem
Gara şehitlerinin 6sının ailesi acı haberi evlat nöbetinde aldı

Gara şehitlerinin 6'sının ailesi acı haberi evlat nöbetinde aldı

Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde PKK'lı teröristler tarafından şehit edilen ve cenazeleri Malatya'ya getirilen 13 vatandaştan kimliği tespit edilenlerden 6'sının ailesinin Diyarbakır'da HDP binası önünde evlat nöbetinde olduğu ortaya çıktı.

14.02.2021Gündem
PKK vahşeti Garada 13 şehit... Malatya Valisi kimliklerini açıkladı

PKK vahşeti! Gara'da 13 şehit... Malatya Valisi kimliklerini açıkladı

Pençe Kartal-2 Harekatı devam ederken kontrol altına alınan bir mağarada 13 vatandaşımızın şehit edilmesi ile ilgili Milli Savunma Bakanlığı’ndan yeni bir açıklama geldi. Bakanlık söz konusu mağarada ele geçirilen çok sayıda silah ve mühimmat olduğunu duyurdu. Öte yandan Malatya Valisi, mağarada cenazelerine ulaşılan 11 şehidin kimliklerini açıkladı. Şehit olan 2 vatandaşın kimlik belirleme çalışmalarının ise devam ettiği bildirildi.

14.02.2021Gündem
Diyarbakırdaki Narko-Terör Tırpan-2 operasyonunda 7 tutuklama

Diyarbakır'daki 'Narko-Terör Tırpan-2' operasyonunda 7 tutuklama

DİYARBAKIR'da, jandarmanın daha önce 15 olayda ele geçirdiği 1 milyon 203 bin kök Hint keneviri ve 2 ton 920 kilo esrar ile ilgili şüphelilerin yakalanması için 26 adrese düzenlenen eş zamanlı 'Narko-Terör Tırpan-2' operasyonunda gözaltına alınan 16 kişiden 7'si tutuklandı.

10.02.2021Gündem
Diyarbakırda ‘Eren-2 Narko Terör Tırpan-2’ operasyonu

Diyarbakır'da ‘Eren-2 Narko Terör Tırpan-2’ operasyonu

Diyarbakır'da geçen yıl 15 olayda ele geçirilen 1 milyon 203 bin kök Hint keneviri ve 2 ton 920 kilogram esrar maddesine ilişkin şüphelilerin yakalanmasına yönelik 'Eren-2 Narko Terör Tırpan-2' operasyonunda 16şüpheli gözaltına alındı.

7.02.2021Haber
Diyarbakırda ‘Eren-2 Narko Terör Tırpan-2’ operasyonu: 16 şüpheli yakalandı

Diyarbakır'da ‘Eren-2 Narko Terör Tırpan-2’ operasyonu: 16 şüpheli yakalandı

Diyarbakır'da geçen yıl 15 olayda ele geçirilen 1 milyon 203 bin kök Hint keneviri ve 2 ton 920 kilogram esrar maddesine ilişkin şüphelilerin yakalanmasına yönelik 'Eren-2 Narko Terör Tırpan-2' operasyonunda 16şüpheli gözaltına alındı.

7.02.2021Gündem
Eren-4 Karlıova-Varto ve Eren-5 Bagok operasyonları başladı

'Eren-4 Karlıova-Varto' ve 'Eren-5 Bagok' operasyonları başladı

Son dakika haberine göre İçişleri Bakanlığı, 1620 personelin katılımıyla "Eren-4 Karlıova-Varto" ve 2 bin 550 personelle "Eren-5 Bagok" operasyonlarının başladığını duyurdu.

26.01.2021Haber
Son dakika: İçişleri Bakanlığı duyurdu Eren-4 Karlıova-Varto ve Eren-5 Bagok operasyonları başladı

Son dakika: İçişleri Bakanlığı duyurdu! 'Eren-4 Karlıova-Varto' ve 'Eren-5 Bagok' operasyonları başladı

Son dakika haberine göre İçişleri Bakanlığı, 1620 personelin katılımıyla "Eren-4 Karlıova-Varto" ve 2 bin 550 personelle "Eren-5 Bagok" operasyonlarının başladığını duyurdu.

26.01.2021Gündem
Diyarbakırda Eren-2 Narko-Terör Tırpan Operasyonunda 19 tutuklama

Diyarbakır'da 'Eren-2 Narko-Terör Tırpan Operasyonu'nda 19 tutuklama

Diyarbakır'da 2020'de düzenlenen 21 operasyonda ele geçirilen 2 milyon 514 bin kök Hint keneviri, 2 ton 407 kilo esrar ve 337 kilo skunk maddesinin ticaretini yapanların kimlikleri belirlendi. Jandarmanın, 'Eren-2 Narko-Terör Tırpan Operasyonu' kapsamında 42 adrese düzenlediği operasyonda yakalanan 31 şüpheliden 19'u tutuklandı.

25.01.2021Gündem
Mutasyonlu virüs paniği... Anında karantinaya alındı

Mutasyonlu virüs paniği... Anında karantinaya alındı

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde bir kişide, mutasyona uğrayan ve daha hızlı yayılan korona virüs tespit edildi. Mutasyonlu virüse yakalanan kişinin yurt dışı bağlantısının olmadığı öğrenilirken, mahalle 14 gün boyunca karantinaya alındı.

23.01.2021Gündem
Eren-3 Ağrı Dağı Operasyonu başlatıldı

Eren-3 Ağrı Dağı Operasyonu başlatıldı

İçişleri Bakanlığı, 1040 personelin katılımıyla "Eren-3 Ağrı Dağı Operasyonu"nun başlatıldığını bildirdi.

23.01.2021Haber
Son dakika: İçişleri Bakanlığı duyurdu Eren-3 Ağrı Dağı Operasyonu başlatıldı

Son dakika: İçişleri Bakanlığı duyurdu! 'Eren-3 Ağrı Dağı' Operasyonu başlatıldı

İçişleri Bakanlığı, 1040 personelin katılımıyla "Eren-3 Ağrı Dağı Operasyonu"nun başlatıldığını bildirdi.

23.01.2021Gündem
Anne Ayşe Bülbül’den ‘Eren operasyonu’ teşekkürü

Anne Ayşe Bülbül’den ‘Eren operasyonu’ teşekkürü

Trabzon'un Maçka ilçesinde, 2017'de PKK'lı teröristlerin erzak çaldığını ihbar edip, güvenlik güçlerine yer gösterirken açılan ateşle şehit olan Eren Bülbül'ün (15) annesi Ayşe Bülbül, İçişleri Bakanlığı’nca terör örgütü PKK’nın kış yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonlara oğlunun adına ithafen ‘Eren Operasyonu’ adının verildiği için teşekkür etti. Ayşe Bülbül, "Gurur duydum. Oğlumun kanını yerde koymayan herkesten, Cumhurbaşkanımdan, Soylu bakanımızdan, herkesten Allah razı olsun" dedi.

21.01.2021Gündem
Eren Bülbül kimdir Operasyona ismi verildi

Eren Bülbül kimdir? Operasyona ismi verildi

İçişleri Bakanlığınca 2021 yılının ilk operasyonu olarak başlatılan Eren operasyonları tüm hızıyla devam ediyor. Bülbül'ün hatırasına ithafen başlatılan 'Eren Operasyonları'nın devamı Lice’de gerçekleştiriliyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Twitter adresinden, “Şehidimiz Eren Bülbül’ün maneviyatını yanımıza alarak, cesaretini cesaretimize kattık” mesajını paylaşmıştı. Peki, Eren Bülbül kimdir?

20.01.2021Gündem
Eren-2 Lice Operasyonu başladı

Eren-2 Lice Operasyonu başladı

Son dakika haberine göre İçişleri Bakanlığı, 2 bin 24 personelin katılımıyla "Eren-2 Lice Operasyonu"nun başlatıldığını bildirdi.

20.01.2021Haber
İçişleri Bakanlığı duyurdu Eren-2 Lice Operasyonu başladı

İçişleri Bakanlığı duyurdu! Eren-2 Lice Operasyonu başladı

Son dakika haberine göre İçişleri Bakanlığı, 2 bin 24 personelin katılımıyla "Eren-2 Lice Operasyonu"nun başlatıldığını bildirdi.

20.01.2021Gündem
Son dakika: İçişleri Bakanlığı duyurdu Eren-2 Lice Operasyonu başladı

Son dakika: İçişleri Bakanlığı duyurdu! Eren-2 Lice Operasyonu başladı

Son dakika haberine göre İçişleri Bakanlığı, 2 bin 24 personelin katılımıyla "Eren-2 Lice Operasyonu"nun başlatıldığını bildirdi.

20.01.2021Gündem
Diyarbakırda PKKya yardım yapanlara operasyon 6 kişi tutuklandı

Diyarbakır'da PKK'ya yardım yapanlara operasyon! 6 kişi tutuklandı

Diyarbakır'da terör örgütü PKK'ya yardım sağladıkları tespit edilenlere yönelik operasyonda gözaltına alınan 7 şüpheliden 6'sı, mahkemece tutuklandı.

14.01.2021Gündem
Şehit Uzman Çavuş Mehmet Çelik, memleketi Malatyaya uğurlandı

Şehit Uzman Çavuş Mehmet Çelik, memleketi Malatya'ya uğurlandı

Diyarbakır'ın Lice ilçesi kırsalında PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada yaralanan ve kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Çelik (25), düzenlenen törenin ardından memleketi Malatya'nın Yeşilyurt ilçesine uğurlandı.

10.01.2021Gündem
Malatya’ya şehit ateşi düştü

Malatya’ya şehit ateşi düştü

Diyarbakır Lice kırsalında dün PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada yaralanan Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Çelik (24), kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

10.01.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan şehit annesine telefon

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan şehit annesine telefon

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır Lice kırsalında teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Çelik’in annesi Aynur Çelik’le bir telefon görüşmesi gerçekleştirerek başsağlığı temennisinde bulundu.

9.01.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktaydan şehit asker için başsağlığı mesajı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan şehit asker için başsağlığı mesajı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Diyarbakır'ın Lice ilçesi kırsalında teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen asker için rahmet diledi.

9.01.2021Gündem
Liceden acı haber Bir asker şehit oldu

Lice'den acı haber! Bir asker şehit oldu

İçişleri Bakanlığı, Diyarbakır Lice kırsalında teröristlerle çıkan çatışmada, 1 jandarma personelinin şehit olduğunu, 2 jandarma personelinin yaralandığını açıkladı.

9.01.2021Gündem
Son dakika... Adana merkezli 3 ildeki PKK/KCK operasyonunda 3 tutuklama

Son dakika... Adana merkezli 3 ildeki PKK/KCK operasyonunda 3 tutuklama

Adana merkezli 3 ilde gerçekleştirilen PKK operasyonunda gözaltına alınan 3 kişi tutuklandı. Tutuklanan şüphelilerden Ramazan Ç.’nin, 24 Kasım 2015’te Denizli Polis Merkezi önüne getirilen bomba yüklü aracı evinde 2 hafta sakladığı, daha sonra kırsaldan gelen teröristlere verdiği ortaya çıktı.

25.12.2020Haber
Son dakika haberler: Polis merkezine yapılan saldırıdaki bombalı aracı evinde saklamış Flaş detaylar

Son dakika haberler: Polis merkezine yapılan saldırıdaki bombalı aracı evinde saklamış! Flaş detaylar

Son dakika haberi... Adana merkezli 3 ilde gerçekleştirilen PKK operasyonunda gözaltına alınan 3 kişi tutuklandı. Tutuklanan şüphelilerden Ramazan Ç.’nin, 24 Kasım 2015’te Denizli Polis Merkezi önüne getirilen bomba yüklü aracı evinde 2 hafta sakladığı, daha sonra kırsaldan gelen teröristlere verdiği ortaya çıktı.

25.12.2020Gündem
SİHA ile etkisiz hale getirilen teröristin iş birlikçisi 5 kişiye gözaltı

SİHA ile etkisiz hale getirilen teröristin iş birlikçisi 5 kişiye gözaltı

Adana merkezli 3 ilde, terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonda gözaltına alınan 5 şüphelinin isimlerinin, 3 Ekim’de Diyarbakır’ın Lice ilçesi kırsalında SİHA ile etkisiz hale getirilen ‘Dr. Amara’ kod adlı terörist Müzeyyen Aydın’ın (42) üzerinden çıkan 2 pusulada geçtiği ortaya çıktı. İş birlikçi olduğu iddiasıyla gözaltına alınan şüphelilerin, eylem için kente gelen örgüt üyelerine barınma ve saklanma imkanı sağladığı öne sürüldü.

17.12.2020Gündem
Diyarbakır’da terörün finansmanına ağır darbe

Diyarbakır’da terörün finansmanına ağır darbe!

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Lice kırsalında gerçekleştirilen Yıldırım-7 Narko-Terör operasyonlarında; 1 ton 16 kilogram esrar ele geçirildi" denildi.

14.12.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Rehine erler ailelerine hangi mesajları göndermişti?

"Anne, baba, bayramınız mübarek olsun...” diye başlıyor video mesajında ailesine seslenirken Müslüm Altıntaş ve ekliyor: “Hepinizi çok özledim...”

17.02.2021