EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Lgs

Lgs ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Lgs haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.638 Lgs haberi bulunmuştur.

Lgs Haberleri

Kamyonda, şerit ihlaline arkadan vurmaya paydos

Kamyonda, şerit ihlaline arkadan vurmaya paydos

Son yıllarda otomobillerde gelişen güvenlik önlemleri ağır ticari araçlara da girmeye başladı. MAN AG, yeni ürettiği kamyon ve otobüslerde şerit ihlallerini ve öndeki araca fazla yaklaşmayı önleyen sistemler geliştirdi. Böylece kamyon ve otobüslerde kaza riski daha da azaldı.

18.07.2002Ekonomi
GİSAD bu yıl da ihracat şampiyonluğunu garantiledi

GİSAD bu yıl da ihracat şampiyonluğunu garantiledi

GİSAD, bu yıl da ihracat şampiyonu olmayı planlıyor. GİSAD Genel Koordinatörü İbrahim Özdoğan, ‘‘Yılı 1 milyar 300 milyon dolarlık ihracatla kapatacağız. Hedef Dış Ticaret'le birlikte 1 milyar 600 milyon dolar ihracat gerçekleştireceğiz’’ dedi.

16.12.2002Ekonomi
2 milyar dolar ihracata ulaşır, borsaya da gireriz

2 milyar dolar ihracata ulaşır, borsaya da gireriz

Hazır giyim sektöründeki ihracatıyla ilk sırayı alan Gisad, şimdi 2 milyar dolarlık ihracatı yapan ilk şirket olmayı hedeflerken diğer yandan halka açılmak için çalışıyor. Gisad Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Özdoğan, ‘‘Borsa bir dolar seviyesine gelince hisselerimizi halka açağız’’ dedi.

19.05.2003Ekonomi
Sınavlara başvurular başlıyor

Sınavlara başvurular başlıyor

Öğrenci Seçme Sınavı ve Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı'na başvurular Aralık ayı içinde yapılacak.

28.11.2003Gündem
Hayallerdeki okul Galatasaray

Hayallerdeki okul Galatasaray

Galatasaray İlköğretim Okulu Türkiye'nin en gözde okullarından biri. Her yıl iki bin veli çocukları için başvuruyor. Kura çekiliyor ve okula yalnızca 50 öğrenci alınıyor. Devlet okulu olmasına karşın 'kolej' eğitimi veren okuldan mezun olanlar Galatasaray Lisesi'ne devam ediyor.

28.11.2003Gündem
LGSye başvurular başladı

LGS'ye başvurular başladı

Fen, Anadolu ve bazı meslek liseleri ile Sosyal Bilimler Lisesi'ne öğrenci yerleştirmek amacıyla gerçekleştirilecek Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı'na (liselere giriş sınavı) başvurular, bugün başladı.

22.12.2003Gündem
LGSye başvurular yarın sona eriyor

LGS'ye başvurular yarın sona eriyor

Fen, Anadolu ve bazı meslek liseleri ile Sosyal Bilimler Lisesi'ne öğrenci yerleştirmek amacıyla gerçekleştirilecek Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı'na (liselere giriş sınavı)yarın sona eriyor.

4.01.2004Gündem
LGSye başvurular bugün sona eriyor

LGS'ye başvurular bugün sona eriyor

Fen, Anadolu ve bazı meslek liseleri ile Sosyal Bilimler Lisesi'ne öğrenci yerleştirmek amacıyla gerçekleştirilecek Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı'na
(liselere giriş sınavı)başvuru süresi, bugün mesai saati bitiminde sona erecek.

5.01.2004Gündem
Bir zamanların savaşçı tugayı şimdi öğretmen

Bir zamanların savaşçı tugayı şimdi öğretmen

Hakkari Dağ ve Komando Tugayı, Türkiye’nin en zor şartlarda görev yapan birliklerinden biri. Fazla söze gerek yok, Emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu’nun bu tugayın başında bulunduğu 1993-95 yılları arasında yaşadıklarını yazdığı son dönemlerin bestseller kitabı ‘Unutulanlar Dışında Yeni Bir Şey Yok’u okumak yeterli.

13.03.2004Gündem
Kendime Verdiğim Değer

Kendime Verdiğim Değer

Kendimi özel görüyorum. Kendimi her şeyi başarabilecek kişi olarak görüyorum. Kendimi dünyayı kurtaracak kişi olarak görüyorum. Düşündüğüm iki meslek var. Bunlar; siyaset ve mucitlik… İmza: Enes M. Haki… Bu haftaki konumuz “Enes”. Çünkü o çok farklı biri…

19.04.2004Seyahat
LGS yarın yapılacak

LGS yarın yapılacak

Fen, Anadolu ve bazı meslek liseleri ile Sosyal Bilimler Lisesi'ne öğrenci yerleştirmek amacıyla düzenlenen Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı (liselere giriş sınavı-LGS), yarın yapılacak.

12.06.2004Gündem
Liselere Giriş Sınavı sona erdi

Liselere Giriş Sınavı sona erdi

Fen, Anadolu ve bazı meslek liseleri ile Sosyal Bilimler Lisesi'ne öğrenci yerleştirmek amacıyla düzenlenen Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı (liselere giriş sınavı-LGS) saat 12.00'de sona erdi.

13.06.2004Gündem
LGS cevap anahtarı

LGS cevap anahtarı

Toplam 689 bin 685 öğrencinin ter döktüğü Lise Giriş Sınavı'nda adaylara,Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında toplam 100 adet test sorusu yöneltildi.

13.06.2004Gündem
Dışarda slogan, sınıfta soru

Dışarda slogan, sınıfta soru

Dün düzenlenen Orta Öğretim Kurumları Seçme ve Yerleştirme Sınavı’nda 600 bini aşkın öğrenci hayalindeki liseye girmek için yarıştı. İstanbul’da Ahmet Burhan Lisesi’nde sınava giren öğrenciler, Çağlayan’daki ‘Savaşa Tecrit’ mitinginde atılan sloganlar yüzünden konsantre olamadılar.

13.06.2004Gündem
LGSde 1 soru iptal

LGS'de 1 soru iptal

Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı'ndaki (Liselere Giriş Sınavı-LGS) bir matematik sorusu iptal edildi.

17.06.2004Gündem
LGS’de 1 soru iptal

LGS’de 1 soru iptal

Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı’ndaki (Liselere Giriş Sınavı-LGS) bir matematik sorusu iptal edildi. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, sınavda matematik testinin A kitapçığında 2., B kitapçığında ise 1. sırada yer alan sorunun doğru cevabının bulunmadığı yönündeki iddiaların incelendiği belirtildi.

17.06.2004Gündem
Geleceği görmek değil geleceğe bakmak önemli

Geleceği görmek değil geleceğe bakmak önemli

Türkiye’nin en tanınmış psikiyatrlarından Prof. Dr. Yankı Yazgan ile hayatın anlamını ‘psikolojik’ açıdan sorguladık. Yazgan, çoğumuzu zaman zaman esir alan umutsuzluk, güvensizlik, karamsarlık, mutsuz olma gibi durumlara daha olumlu yaklaşmanın yollarını anlattı. Yazgan’a göre kendine güvenmenin yolu ‘başlanan projeleri tamamlamaktan’ geçiyor. Mutluluğu arayanlar ise ‘kazanmaya değil, sahaya çıkıp oynamaya’ odaklanmalılar.

9.07.2004Kelebek
Sınav ikincisi: Amacım mühendis olmak

Sınav ikincisi: Amacım mühendis olmak

Özel Okullar Sınavı'nda 822.053 puanla ikinciliği paylaşan Buğra Baturay Akaslan, annesi ve babası gibi mühendis olmak istediğini söyledi.

26.07.2004 Gündem
LGS sonuçları çarşamba günü açıklanıyor

LGS sonuçları çarşamba günü açıklanıyor

Fen ve Anadolu liseleri ile bazı meslek liselerine öğrenci yerleştirmek amacıyla gerçekleştirilen Liselere Giriş Sınavı (LGS) sonuçları, 28 Temmuz Çarşamba günü açıklanacak.

26.07.2004Gündem
LGS sonuçları yarın açıklanıyor

LGS sonuçları yarın açıklanıyor

Fen ve Anadolu liseleri ile Sosyal Bilimler Lisesi ve bazı meslek liselerine öğrenci yerleştirmek amacıyla gerçekleştirilen Liselere Giriş Sınavı (LGS) sonuçları, yarın açıklanacak.

27.07.2004Gündem
LGS şampiyonu Urfadan

LGS şampiyonu Urfa'dan

Liselere Giriş Sınavı (LGS) sonuçları, açıklandı. Her iki puan türünde de birinci, Şanlıurfa'dan Galiye Aylin Tolunay oldu. 64 bin 598 bin aday sınavda sıfır çekti.

 • LGS'ye giriş mecburi olacak
 • Bakan Çelik'in 'sıfır' yorumu

  28.07.2004 Gündem
 • LGSye giriş mecburi olacak

  LGS'ye giriş mecburi olacak

  Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, gelecek yıl yapılacak Liselere Giriş Sınavı'na (LGS) tüm öğrencilerin girmesini mecburi hale getireceklerini bildirdi.

  28.07.2004Gündem
  Tolunay: Başarımı aileme borçluyum

  Tolunay: Başarımı aileme borçluyum

  Liselere Giriş Sınavı'nda (LGS) Matematik-Fen (MF) puan türünde 1078.388 ve Türkçe-Matematik (TM) puan türünde 1045.296 puanla Ankara Fen Lisesi'ni kazanan Galiye Aylin Tolunay, başarısını ailesinin manevi desteğine borçlu olduğunu söyledi.

  28.07.2004Gündem
  Bakan Çelikin sıfır yorumu: Abartmayın

  Bakan Çelik'in 'sıfır' yorumu: Abartmayın

  Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Sıfır alan adayların hem ÖSS’de hem de LGS’de yüksek olmasıyla ilgili yapılan yorumlara ilişkin yaptığı açıklamada sıfır alanların sayısında geçen yıla göre "trajik bir artış olmadığını" savundu.

  28.07.2004Gündem

  Yazar Sonuçları

  Annan planının arkasındaki oyunlara dikkat

  KKTC'den K.H. adlı okurumuz, önceki günkü 'Volkan' gazetesinin ‘‘Şok ifşaat... Böylesi görülmedi... Skandal...’’ ifadeleriyle çıkan manşetini ve metnini göndermiş.

  22.02.2003