MENÜ

Lgs Sonuçları

Lgs Sonuçları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Lgs Sonuçları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 278 Lgs Sonuçları haberi bulunmuştur.

Lgs Sonuçları Haberleri

Sınavdan erken çıktın ama ful çektin

"Sınavdan erken çıktın ama ful çektin"

Lise tercihini yaptıktan bir gün sonra, havuzda yüzerken hayatını kaybeden 15 yaşındaki Yılmaz Bahadır Amaç, çok istediği Kabataş’ı kazandı ancak göremedi. Kabataş Erkek Liseliler Derneği, ‘Yılmaz’ı Kabataşlı sayıyoruz’ diyerek onun adına bir burs fonu oluşturdu. Babası sosyal medyada “Hayat en büyük sınav ve bence sen bu sınavdan erken çıkmana rağmen ful çektin” yazdı.

25.07.2019Eğitim
Bursluluk sınavı sonuçları açıklandı mı ODSGM sayfası neden açılmıyor

Bursluluk sınavı sonuçları açıklandı mı? ODSGM sayfası neden açılmıyor?

Milli Eğitim Bakanlığınca, Liselere Geçiş Sistemi kapsamındaki birinci yerleştirme sonuçları 'meb.gov.tr' internet adresinden açıklandı. LGS sonuçları ardından gözler geçtiğimiz yıl İOKBS (İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı) adı verilen bursluluk sınavının sonuçlarına çevrildi. Öte yandan ODSGM sayfasının açılmaması kafalarda soru işareti bıraktı. Peki, bursluluk sınavı sonuçları açıklandı mı? ODSGM sayfası neden açılmıyor?

22.07.2019Gündem
MEB LGS yerleştirme sonuçları için ne zaman açıklama yapacak Nakiller ne zaman

MEB LGS yerleştirme sonuçları için ne zaman açıklama yapacak? Nakiller ne zaman?

LGS yerleştirme sonuçları için Milli Eğitim Bakanlığı'nın değerlendirmesi sürüyor. Lise eğitimine başlayacak olan binlerce öğrencinin merakla araştırdığı Milli Eğitim Bakanlığı'nın LGS yerleştirme sonuçları, kurumun resmi internet sitesi üzerinden öğrenilebilecek. Peki, MEB, yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

17.07.2019Eğitim
Lise tercihleri için son gün

Lise tercihleri için son gün

Ortaokulu bu yıl 1 milyon 210 bin öğrenci tamamladı. Bunlardan 1 milyon 29 bin 555’i Liselere Geçiş Sınavı’na (LGS) girdi. LGS sonuçları ve yerel yerleştirmeyle bir liseye kayıt yaptıracak öğrenciler için 1 Temmuz’da başlayan tercih süreci bu akşam saat 17.00’de sona erecek. Ayrıca LGS ile öğrenci alacak 74 özel okul için de son serbest kayıtlar bugün tamamlanacak.

12.07.2019Eğitim
LGS sınav sonuçları sorgulama ekranı E Okul girişi ile LGS tercihleri nasıl yapılır

LGS sınav sonuçları sorgulama ekranı! E Okul girişi ile LGS tercihleri nasıl yapılır?

LGS sınav sonuçları, yüzdelik dilimler ile yapılacak olan tercihler dolayısıyla tercih robotu ile birlikte araştırılan hususlar arasında yer alıyor. LGS sonuçları içerisinde yer alan yüzdelik dilimler, tercihlerin gerçekleştirilmesine çok önemli bir yere sahip olacak. Bu aşamada tercih robotunun kullanımı ise önem arz edecek. Peki, LGS tercihleri için neler gerekir? İşte, LGS tercih işlemleri ve detaylı bilgiler

4.07.2019Eğitim
Korkunç olay LGS sonucu yüzünden babası ile tartışıyordu...

Korkunç olay! LGS sonucu yüzünden babası ile tartışıyordu...

Kocaeli’nin Derince ilçesinde LGS sonuçlarının açıklanması sonrasında babasıyla tartışarak 3. kattaki evlerinin balkonundan atlayan 14 yaşındaki bir çocuk kurtarılamadı.

25.06.2019Gündem
MEBden LGS analizi: 565 aday tam yaptı

MEB'den LGS analizi: 565 aday tam yaptı

1 Haziran’da yapılan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) sonuçları dün açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın analiz raporuna göre, 565 aday tüm soruları doğru cevapladı. Kızların erkeklerden daha başarılı olduğu sınavda öğrenciler, matematikte en düşük, Türkçe’de ise en iyi performansı gösterdi. Artan süre nedeniyle boş bırakma oranları düştü. Rize, Kırşehir, Tunceli ve Muğla farklı testlerde başarılı sonuçlar elde ederken, Şırnak tüm testlerde son sırada yer aldı.

25.06.2019Eğitim
LGS tercihleri ne zaman yapılacak 2019 tercih kılavuzu yayımlandı mı

LGS tercihleri ne zaman yapılacak? 2019 tercih kılavuzu yayımlandı mı?

2019 yılı sınavla öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına ilişkin merkezi sınav sonuç bilgileri – Liselere Geçiş Sınavı (LGS) -, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 24 Haziran Pazartesi günü erişime açıldı. Sonuç duyurusu ardından gözler LGS tercih sürecine çevrildi. Peki, 2019 LGS tercihleri ne zaman yapılacak? 2019 tercih kılavuzu yayımlandı mı?

25.06.2019Gündem
Yüzdelik dilim nedir

Yüzdelik dilim nedir?

Yüzdelik dilim, LGS tercih sürecinde en kritik veriler arasında yer alıyor. Aldıkları merkezi sınav puanının yanı sıra yüzdelik dilimlerine göre tercihlerini gerçekleştirecek olan öğrenciler, internet üzerinden yüzdelik dilim nedir sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki, yüzdelik dilim nedir ve ne anlama gelmektedir? İşte, EDP ve EYP dahil yüzdelik dilim hakkında detaylı bilgiler

24.06.2019Gündem
Çocuğunuzu sınav sonucuna göre yargılamayın

Çocuğunuzu sınav sonucuna göre yargılamayın

Liselere Geçiş Sınavı (LGS) sonuçları açıklandı. Unutmayın, sınav sonuçları sadece akademik başarıyı gösterir. Sınav sonuçları değerlendirilirken çocuğun kişiliğine yönelik övgü ve yergiler, çocuğun kendi değerinin yalnızca sınav sonuçlarına bağlı olduğu inancının gelişmesine sebep olabilir. Bu noktada değerlendirmeler yaparken çocuğun kişiliğinin tamamına yönelik yargılarda bulunmak yerine çocuğun güçlü ve zayıf yönlerinin değerlendirilmesi ileriki yaşamı için çocuğa faydalı olabilir.

24.06.2019Eğitim
LGS sonuçları açıklandı

LGS sonuçları açıklandı

1 milyon öğrencinin katıldığı LGS sonuçları açıklandı.

24.06.2019Eğitim
LGS birincileri sonuçların ardından belli oldu Yüzdelik dilimler o tarihte mi belli olacak

LGS birincileri sonuçların ardından belli oldu! Yüzdelik dilimler o tarihte mi belli olacak?

LGS sonuçlarının yayımlanmasının ardından birinciler de belli oldu. 66 ilde 565 öğrencinin birinciliğini ilan ettiği LGS sonuçları bilgisine göre ortalama puan aralığının ise 200 ila 300 arası olduğu öğrenildi. Bakanlığın yayımladığı rapora göre 1 milyon 74 bin öğrenci sınava başvururken katılım sayısı ise 1 milyon 29 bin olarak açıklandı. İşte, LGS sonuçları ve birincileri dışında yüzdelik dilimler hakkında detaylı bilgiler

24.06.2019Eğitim
Merakla bekleniyordu: LGS sonuçları açıklandı mı

Merakla bekleniyordu: LGS sonuçları açıklandı mı?

LGS (Liseye Geçiş Sınavı) sonuçları öğrenci ve velilerin ana gündem konusuydu. Milli Eğitim Bakanlığı'nın takvimine göre, 2019 LGS sonuçları bugün duyuruldu Öğrenciler sınav sonuçlarına itirazlarını sonucun açıklanmasından itibaren en geç 5 iş günü içinde yapabilecek. Peki, LGS sonuçları nasıl öğrenilecek?

24.06.2019Gündem
Merkezi sınav için gözler MEBte - LGS sonuçları açıklandı mı

Merkezi sınav için gözler MEB'te - LGS sonuçları açıklandı mı?

Liselere Geçiş Sınavı (LGS) sonuçları için nefesler tutuldu. Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2018-2019 sınav takvimine göre, Merkezi Sistem Sınavları içerisinde değerlendiren LGS'nin 2019 sonuçları bugün 'meb.gov.tr' üzerinden öğrenilebilecek. Sonuçlar ayrıca e-posta yoluyla gönderilmeyecek. LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler için tercih maratonu başlayacak. İşte, LGS ile ilgili diğer merak edilenler ve yanıtları

23.06.2019Gündem
Çocuğun değerini sınav belirlemiyor

Çocuğun değerini sınav belirlemiyor

Yaklaşık bir milyon 8’inci sınıf öğrencisinin girdiği Liselere Geçiş Sınavı (LGS) sonuçları 24 Haziran’da, 2.5 milyon adayın üniversiteli olmak için ter döktüğü Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) sonuçları ise 18 Temmuz’da açıklanacak.

23.06.2019Gündem
LGS tercihleri ne zaman yapılacak MEB LGS sonuçları için tarih verdi

LGS tercihleri ne zaman yapılacak? MEB LGS sonuçları için tarih verdi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenen Liseye Geçiş Sınavı (LGS) sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ve tercih işlemleri, öğrenci ve velilerin gündemindeki yerini koruyor. LGS kapsamında, tercih sürecinin tamamlanmasının ardından, Türkiye genelinde bin 531 liseye öğrenci yerleşecek. Peki, LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? LGS tercihleri ne zaman yapılacak? İşte, o konuya dair detaylar.

21.06.2019Gündem
LGS sonuçları ve tercih kılavuzu için beklenti sürüyor

LGS sonuçları ve tercih kılavuzu için beklenti sürüyor!

LGS sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ve tercih sürecinin başlayacağı tarih, eğitimciler ve velilerin araştırdığı hususlar arasında yer alıyor. 139 bin 120 öğrencinin sınavla alınacağı süreçte, kontenjan bu yıl yüzde 9 artmış olacak. Peki, LGS tercih kılavuzu ve sonuçları ne zaman yayımlanacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı detaylar

18.06.2019Eğitim
LGS sonuçları ne zaman açıklanacak Gözler MEBin açıklamasında

LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? Gözler MEB'in açıklamasında

LGS kapsamındaki merkezi sınavla Türkiye genelinde bin 531 liseye öğrenci yerleştirilecek. Okulların toplam kontenjanı ise 139 bin 660 olarak açıklanmıştı. Söz konusu sınav 1 Haziran'da tamamlandı. Peki, LGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

16.06.2019Gündem
LGS sonuçları ne zaman açıklanacak İşte LGS tercih süreciyle ilgili bilgiler

LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte LGS tercih süreciyle ilgili bilgiler

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından ortaöğretime geçiş için düzenlenen Liselere Geçiş Sınavı (LGS) 1 Haziran 2019'da gerçekleşti. Sınavın ardından, LGS'ye katılan lise adayları, sonuçların açıklanacağı tarihe kilitlendi. LGS'de başarılı olan öğrenciler ikinci aşama olan tercih sürecine geçecekler. Peki, LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte LGS tercih süreciyle ilgili bilgiler.

14.06.2019Gündem
LGS tercihleri ne zaman yapılacak MEB sınav sonuç tarihini açıkladı mı

LGS tercihleri ne zaman yapılacak? MEB sınav sonuç tarihini açıkladı mı?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavının 1 Haziran’da tamamlanmasının ardından, gözler tercih sürecine ve LGS sonuçlarının açıklanacağı tarihe çevrildi. LGS'ye katılan ve sınav stresini geride bırakan yaklaşık 1 milyon öğrencinin, sınav tercih klavuzu gündeminde yer buluyor. Peki, LGS tercih klavuzu ne zaman yayınlanacak? LGS sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu mu? İşte, sınavla ilgili detaylar.

6.06.2019Gündem

LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB LGS takvimini paylaşmıştı

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavının tamamlanması ardından sonuç heyecanı başladı. Ortaokul son sınıfta okuyanların isteğe bağlı girdiği 1 Haziran tarihli LGS sınavında öğrenciler, iki oturumda sözel ve sayısal toplam 90 soru yanıtladı. Özellikle sayısal test öğrencileri zorladı. İstedikleri okula gidip gidemeyeceklerini merak eden öğrenciler, şimdi heyecanla sonucu bekliyor. Peki, LGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

3.06.2019Gündem
LGS sonuçları ne zaman açıklanacak LGS sayısal ve sözel cevap anahtarı yayımlandı

LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? LGS sayısal ve sözel cevap anahtarı yayımlandı

Sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumları için Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 1 Haziran’da yapılan merkezi sınavın soru kitapçığı ve cevap anahtarları yayımlandı. İki oturumda gerçekleştirilen sınavın soru ve cevap anahtarını Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ölçme ve Değerlendirme Müdürlüğü aracılığıyla yayımlayan Bakanlık, kitapçıkları meb.gov.tr adresinden erişime açık tutacak. İşte, konuya ilişkin ayrıntılar...

2.06.2019Eğitim
LGS soru ve cevap anahtarı ne zaman yayınlanır Sonuçlar ne zaman açıklanacak

LGS soru ve cevap anahtarı ne zaman yayınlanır? Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığınca 8’inci sınıflara uygulanan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) 1 Haziran'da Türkiye genelinde yaklaşık 1 milyon öğrencinin katılımıyla gerçekleşti. İki oturumda düzenlenen sınavda öğrenciler kendilerine sorulan 90 soruya cevap aradı. LGS sonrası soru ve cevap anahtarlarının ne zaman yayınlanacağı da öğrenci ve velilerin gündemine geldi. Peki, LGS soru ve cevap anahtarı ne zaman yayınlanır? Sonuçlar ne zaman açıklanacak? İşte, LGS ile ilgili bilgiler.

1.06.2019Gündem
LGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak LGS puanıyla hangi okullar öğrenci alacak

LGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? LGS puanıyla hangi okullar öğrenci alacak?

Yurt genelinde yaklaşık 1 milyon öğrencinin katılımıyla iki oturumda gerçekleştirilen 2019 Liselere Geçiş Sınavı (LGS) 1 Haziran 2019 tarihinde tamamlandı. Sınav stresinin geride kalması ile, şimdide gözler 2019 LGS sonuçlarının açıklanacağı tarihe çevrildi. Peki, LGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? LGS puanıyla hangi okullar öğrenci alacak? İşte, detaylar.

1.06.2019Gündem
Sosyal medyada #lgs2018 tepkisi... Ortalaması yüksek çocuklar açıkta kaldı

Sosyal medyada #lgs2018 tepkisi... Ortalaması yüksek çocuklar açıkta kaldı

LGS ve adrese dayalı yerleştirme kapsamında yapılan lise tercih sonuçları açıklandı. MEB’in internet adresinden sonuçları öğrenen adaylar tepki göstermeye başladı. Eleştirilerini Twitter’dan #lgs2018 hashtag’iyle paylaşan kullanıcılar, birçok öğrencinin okul ortalaması yüksek olmasına rağmen hiçbir liseye yerleşemediğini savundu.

30.07.2018Eğitim
2018 LGS sonuçları az önce MEB tarafından açıklandı.. İşte sonuç sorgulama ekranı

2018 LGS sonuçları az önce MEB tarafından açıklandı.. İşte sonuç sorgulama ekranı

Liselere yerleştirme sonuçları Milli Eğitim Bakanlığının "www.meb.gov.tr" internet adresinden açıklandı. MEB'in 2 Haziran 2018'de yaptığı Liselere Geçiş Sınavı yerleştirme tercih sonuçları az önce Milli Eğitim Bakanlığı'nın "www.meb.gov.tr" internet adresinden sınava giren adayların erişimine açıldı. Öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı-2018 Yılı Ortaöğretim Kurumlarına Yerleştirme tercih sonuçlarını TC kimlik numarası ve doğum tarihlerini girerek sorgulayabilecek.

30.07.2018Eğitim
E okul tercih sayfası nasıl kullanılır MEB e okul sayfası

E okul tercih sayfası nasıl kullanılır? MEB e okul sayfası

Milli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB) liselere geçiş tercihleri başladı, e okul sistemi günün en çok ziyaret edilen sayfalarından biri oldu. Tercih sürecinin başlamasıyla tercihlere esas kontenjan tabloları da e-Okul üzerinden ilan edildi. Adaylar e-Okul üzerinden 13 Temmuz Cuma günü saat 17.00’ye kadar tercihte bulunabilecek. Peki, E okul tercih sayfası nasıl kullanılır?

1.07.2018Eğitim
LGS kılavuz bilgileri ÖDSGM üzerinden yayımlandı Yerleştirme ne zaman

LGS kılavuz bilgileri ÖDSGM üzerinden yayımlandı! Yerleştirme ne zaman?

LGS kılavuz bilgilerinin yayımlanmasının ardından öğrenci ve velilerin kayıtlar hakkındaki araştırması başladı. LGS sonuçları açıklamasının ardından özel okullar için kayıt dönemi başlarken, gözler yerleştirme tarihine çevrildi. Peki, LGS kılavuz bilgilerine göre yerleştirme işlemi nasıl gerçekleştirilecek? İşte, E-Okul üzerinden gerçekleştirilmesi mümkün olan LGS tercih süreci ve kılavuz bilgileri hakkında detaylı bilgiler

29.06.2018Gündem
MEB Müsteşarı: Tercih edilmeyen okula yerleştirme olmayacak, yüzdelik dilim açıklayacağız

MEB Müsteşarı: Tercih edilmeyen okula yerleştirme olmayacak, yüzdelik dilim açıklayacağız

Liselere Geçiş Sınavı (LGS) sonuçları açıklandı. Ancak velilerin kafası karışık. Yerel yerleştirmeyi düşünenler, tercihlerinde istemediği okula girebilir endişesi taşırken, sınavla bir okula gidecekler ise kolej-devlet okulu arasında koşturuyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin, velilere şu uyarılarda bulundu:

29.06.2018Eğitim
LGS tercih kılavuzu ve yerleştirme takvimi yayımlandı... Tercih sonuçları ne zaman açıklanacak

LGS tercih kılavuzu ve yerleştirme takvimi yayımlandı... Tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

LGS (Liselere Geçiş Sınavı) tercih kılavuzu ve yerleştirme takvimi Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yayımlandı. Yaklaşık bir milyon öğrencinin ter döktüğü, 2 Haziran'da gerçekleşen LGS'nin tercih süreci 2-13 Haziran olarak belirlendi. Peki, LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

27.06.2018Gündem
LGS son değil, üzülmeyin

'LGS son değil, üzülmeyin'

Yaklaşık 1 milyon öğrenci, LGS sonuçlarını öğrendi. Kimisi mutlu oldu, kimisi hayal kırıklığına uğradı. Uzmanlar, LGS’nin bir son olmadığını vurgulayarak, mutsuz olan öğrencilerin bu süreci atlatmasında ailelere önemli görevler düştüğünü söylüyor. Rehberlik Koordinatörü Cihan Yeşilyurt, öğrencilere ve ailelere bu konuda bazı tavsiyelerde bulunuyor.

27.06.2018Eğitim
LGSde özel okulların taban puanı belli oldu

LGS'de özel okulların taban puanı belli oldu

Liselere Geçiş Sınavı’nın (LGS) sonuçlarının açıklanmasının ardından, merkezi sınav puanına göre öğrenci alacak özel okulların taban puanları belli olmaya başladı. LGS’de adayları zorlayan sorular nedeniyle Robert, Alman ve Fransız liselerinin taban puanları, 500 tam puanın uzağında kaldı. Robert Lisesi 500 üzerinden 450, Özel Alman Lisesi ise 440 taban puanla öğrenci alacak.

27.06.2018Eğitim
LGS sonuçlandı.. LGS tercih işlemi E-Okul üzerinden nasıl yapılacak

LGS sonuçlandı.. LGS tercih işlemi E-Okul üzerinden nasıl yapılacak?

LGS tercih işlemi için öğrenci, veli ve öğretmenlerin araştırması devam ediyor. Lise eğitimlerine devam edecek olan yüz binlerce kişinin merakla araştırdığı konu olan LGS sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı tercih kılavuzu açıklamasının ardından değerlendirilmeye tutuldu. Peki, E Okul üzerinden detaylarına erişebilecek olan LGS tercihleri nasıl gerçekleştirilecek? İşte, birçok kişinin merak ettiği süreç hakkında detaylı bilgiler

27.06.2018Gündem
LGS tercih kılavuzu MEB tarafından yayımlandı... Liselere Geçiş Sınavı tercih ve yerleştirme takvimi

LGS tercih kılavuzu MEB tarafından yayımlandı... Liselere Geçiş Sınavı tercih ve yerleştirme takvimi

LGS sınav sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan duyuruyla birlikte açıklandı ve sınava katılım sağlayan öğrenciler sınav sorgulama sayfasına akın etti. Sonuçların açıklanmasının ardından birçok öğrencinin merakla araştırdığı hangi puanla hangi liseye gidilebilecek sorusu, tercih kılavuzunun yayımlanmasıyla birlikte netleşti. İşte MEB tarafından yayımlanan LGS tercih kılavuzu ve yerleştirme takvimi.

26.06.2018Eğitim
Bu yıl sadece 20 birinci çıktı

Bu yıl sadece 20 birinci çıktı

Liselere Geçiş Sınavı (LGS) sonuçları açıklandı.

26.06.2018Eğitim
2018 LGS sonuçları MEB tarafından açıklandı...Merakla beklenen LGS tercih kılavuzu da yayınlandı

2018 LGS sonuçları MEB tarafından açıklandı...Merakla beklenen LGS tercih kılavuzu da yayınlandı

Liselere Geçiş Sınavı (LGS) sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan duyuruyla birlikte bugün açıklandı. Yaklaşık 1 milyon öğrencinin katıldığı LGS sonuçlarına göre, 1.367 okuldaki 126 bin 510 kontenjana sınavla girilecek. Bazı özel okullar da, merkezi sınav puanına göre öğrenci alacak. LGS sonucuyla bir okula yerleşemeyen yüzde 90 ise, adrese dayalı olarak evine yakın okullara kaydedilecek. Bu gelişmelerin ardından LGS tercih kılavuzu da MEB tarafından yayınlandı.. İşte tercih kılavuzunda merak edilen detaylar

26.06.2018Eğitim
LGS sonuçları açıklandı

LGS sonuçları açıklandı

Yaklaşık 1 milyon ortaokul 8’inci sınıf öğrencisinin merakla beklediği LGS sonuçları MEB tarafından açıklandı. Adaylar LGS sonuçlarını MEB’in internet sitesinden öğrenebilir. Adrese dayalı yerleştirmede kullanılacak kılavuz ve eğitim bölgeleri ise henüz yayınlanmadı.

26.06.2018Eğitim
LGS sonuçları 16.00’da açıklanıyor

LGS sonuçları 16.00’da açıklanıyor

MEB, LGS sonuçlarının saat 16.00’da açıklanacağını duyurdu.

26.06.2018Eğitim
LGS tercihleri E Okuldan mı yapılacak E Okul VBS girişi

LGS tercihleri E Okul'dan mı yapılacak? E Okul VBS girişi

Merakla beklenen Liselere Geçiş Sınavı (LGS) sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler şimdi gözlerini , Milli Eğitim Bakanlığı'nın bir hizmeti olan e-Okul VBS'ye çevirdi. Peki, e Okul’a giriş nasıl yapılır? LGS tercihleri e Okul üzerinden mi yapılacak?

26.06.2018Gündem
MEB LGS sonuçlarını bugün açıklayacak Lise sınav sonucu saat kaçta açıklanacak

MEB LGS sonuçlarını bugün açıklayacak! Lise sınav sonucu saat kaçta açıklanacak?

İsteğe bağlı gerçekleştirilen Liselere Geçiş Sınavı'na (LGS) giren öğrencilerin beklediği gün geldi çattı. Yaklaşık 1 milyon öğrencinin 2 Haziran'da girdiği LGS'nin sonuçlarına göre, 1.367 okuldaki 126 bin 510 kontenjana sınavla girilecek. Bazı özel okullar da, merkezi sınav puanına göre öğrenci alacak. Peki, LGS sonuçları bugün saat kaçta açıklanacak?

26.06.2018Eğitim
LGS sonuçları bugün saat kaçta açıklanacak MEBden bazı bilgiler

LGS sonuçları bugün saat kaçta açıklanacak? MEB'den bazı bilgiler

LGS sonuçları, nitelikli liseler arasından birinde eğitimlerini gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediliyor. LGS sonuçları aracılığıyla 1 milyon 200 bin öğrencinin sınav neticelerini erişime açacak olan Milli Eğitim Bakanlığı, bu aşamadan sonra tercih dönemine geçecek. İşte, LGS sonuçları hakkında birçok kişinin merakla araştırdığı detaylı bilgiler

25.06.2018Eğitim
LGS sonuçları ne zaman açıklanacak Saatler kaldı

LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? Saatler kaldı

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sisteminin yerine getirilen yeni Liseye Geçiş Sınavı (LGS) sonuçları için nefesler tutuldu.  Lise eğitimine geçecek olan öğrencileri ilgilendiren LGS, saatler sonra online sistem üzerinden erişime açılacak. MEB yetkililerinden alınan bilgiye göre, liselere yerleştirmeler için adrese dayalı sistemde tercihler, yerelde oluşturulan Ortaöğretim Kayıt Alanları'na göre yapılacak. Peki LGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

24.06.2018Eğitim
LGS sonuçlar için Milli Eğitim Bakanlığından duyuru LGS ne zaman açıklanacak

LGS sonuçlar için Milli Eğitim Bakanlığı'ndan duyuru! LGS ne zaman açıklanacak?

LGS sonuçları için beklenen tarihin gelmesiyle birlikte öğrencilerin araştırması başladı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayımladığı ilk takvim bilgilerine göre 22 Haziran tarihinde açıklanacağı duyurulan LGS sonuçları, sınav sonrası alınan yeni bir kararla ileri tarihe ertelendi. Peki, LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, binlerce kişinin merakla araştırdığı sınavın sonuçları ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı duyuru

22.06.2018Eğitim
LGS sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak LGS tercihleri ne zaman başlıyor

LGS sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak? LGS tercihleri ne zaman başlıyor?

Yaklaşık 1 milyon öğrencinin ter döktüğü LGS’nin sonuçları için geri sayım sürüyor. 8'inci sınıfa devam eden öğrencilerin isteğe bağlı girdiği LGS, 2 Haziran Cumartesi günü Türkiye çapında gerçekleşti. Şimdi ise gözler sonuçlar ve tercih döneminde. Peki, LGS sonuç tarihi belli mi, tercih süreci ne zaman başlayacak?

18.06.2018Gündem
LGS tercihleri ne zaman 2018 LGS tercih işlemleri

LGS tercihleri ne zaman? 2018 LGS tercih işlemleri

Bu yıl ilk kez düzenlenen Liselere Giriş Sınavı'nın (LGS) tamamlanmasının ardından, sınava katılım sağlayan öğrencilerin tercihler için heyecanlı bekleyişi sürüyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın sınav sonuçlarını açıklamasının ardından tercih işlemlerini ne zaman başlatacağını merak eden öğrenciler ve aileleri, 'LGS tercihleri ne zaman başlıyor?' sorusuna yanıt arıyor. Peki, 2018 LGS tercihleri ne zaman?

12.06.2018Gündem
2018 LGS sonuçları ne zaman açıklanacak Öğrencilerin bekleyişi sürüyor

2018 LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? Öğrencilerin bekleyişi sürüyor

TEOG yerine gelen ve bu yıl ilk kez uygulanan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) sonuçları hakkında öğrencilerin meraklı bekleyişi devam ediyor. Sınavda ter döken öğrenciler ve aileleri sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi merakla araştırıyor. Peki, LGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

11.06.2018Gündem

Yazar Sonuçları

MEB Müsteşarı: Tercih edilmeyen okula yerleştirme olmayacak yüzdelik dilim açıklayacağız

Liselere Geçiş Sınavı (LGS) sonuçları açıklandı. Ancak velilerin kafası karışık. Yerel yerleştirmeyi düşünenler, tercihlerinde istemediği okula girebilir endişesi taşırken, sınavla bir okula gidecekler ise kolej-devlet okulu arasında koşturuyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin, velilere şu uyarılarda bulundu:

28.06.2018