EKSTRA
MENÜ

Lgs Sınavı Ne Zaman?

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 263 haberi bulunmuştur.

Lgs Sınavı Ne Zaman? Haberleri

2022 LGS tarihi belli oldu mu İşte Liselere Geçiş Sınavının 2022 etabı hakkında son bilgiler

2022 LGS tarihi belli oldu mu? İşte Liselere Geçiş Sınavı'nın 2022 etabı hakkında son bilgiler

Yüz binlerce sekizinci sınıf öğrencisi ve ailesinin merak ettiği konulardan biri de LGS sınavının tarihi. Geçtiğimiz yıl haziran ayında yapılan LGS'nin bu yılki tarihi, sınava aylar olmasına karşın araştırılıyor. Peki, LGS sınavı ne zaman? 2022 LGS ne zaman?

16.10.2021Gündem
LGS sınav yerleri ne zaman açıklanacak, LGS ne zaman yapılacak MEBden LGS sınav giriş yerleri için açıklama

LGS sınav yerleri ne zaman açıklanacak, LGS ne zaman yapılacak? MEB'den LGS sınav giriş yerleri için açıklama!

LGS sınavı ne zaman sorusunun yanıtı veli ve öğrenciler tarafından takip ediliyor. Liselere giriş kapsamında uygulanacak olan 2021 LGS sınavına binlerce öğrenci katılım sağlayacak. Söz konusu sınava günler kala Milli Eğitim Bakanlığı'ndan da önemli açıklama geldi. Bakan Selçuk sınavların ertelenmeyeceğini bildirdi. Sınava kısa süre kala açıklanan LGS sınav yerleri bilgisini paylaşacak olan MEB sınav binaları ve salonu hakkında bilgi verecek. Peki, LGS sınav yerleri ne zaman açıklanacak? İşte, LGS sınav tarihi ve konuyla ilgili MEB'den yapılan açıklamalar.

24.05.2021Gündem
2021 LGS sınavı ne zaman İşte MEBin verdiği tarih

2021 LGS sınavı ne zaman? İşte MEB'in verdiği tarih

2020-2021 eğitim yılının ikinci döneminin başlaması ile birlikte, en çok merak edilen konulardan biri de LGS tarihi oldu. 2021 LGS'nin ne zaman yapılacağını merak eden öğrenciler, konuya dair bilgi almak adına internette araştırma yapıyor. Peki, 2021 LGS sınavı ne zaman?

24.03.2021Gündem
LGS 2021 ne zaman yapılacak LGS sınav tarihi belli oldu

LGS 2021 ne zaman yapılacak? LGS sınav tarihi belli oldu!

LGS sınav tarihi veli ve öğrencilerin gündeminde yer almaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı LGS 2021 sınav tarihini duyurdu. Yapılan açıklamaya göre söz konusu sınav Haziran ayında organize edilecek. 8. sınıf öğrencilerinin katılım sağlayacağı sınavda öğrenciler kendilerine sorulan sorulara yanıt arayacak. Peki, LGS 2021 ne zaman yapılacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

8.03.2021Gündem
LGS sınavı ne zaman yapılacak İşte LGS örnek soruları

LGS sınavı ne zaman yapılacak? İşte LGS örnek soruları

Kitapçıkta Türkçe, matematik, fen bilimleri alanlarından 10'ar, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile İngilizce alanlarından 5'er soru olmak üzere toplam 45 soru yer alıyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak merkezi sınava katılacak öğrenciler için ocak ayı örnek soru kitapçığını yayımladı.

7.01.2021Eğitim
2021 LGS ne zaman İşte MEBin verdiği tarih

2021 LGS ne zaman? İşte MEB'in verdiği tarih!

2020-2021 eğitim öğretim yılı sonunda sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin merkezi sınavın tarihi, son günlerin en çok araştırılan konusu oldu. Yüz binlerce öğrenci ve ailesi sınav tarihini sorguluyor. Peki, 2021 LGS sınavı ne zaman yapılacak?

25.11.2020Gündem
LGS sınavı ne zaman yapılacak, sınav saat kaçta başlayacak LGS sınav giriş belgesiyle ilgili açıklama

LGS sınavı ne zaman yapılacak, sınav saat kaçta başlayacak? LGS sınav giriş belgesiyle ilgili açıklama

Liselere Geçiş Sınavı (LGS) için artık sayılı bşr gün kaldı. Bu yıl LGS sınav yerleri bilgisini de içeren sınav giriş belgesinde bu yıl farklı bir uygulama yapılacak. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, LGS sınav giriş belgesine yönelik değişikleri geçtiğimiz günlerde paylaşmıştı. Peki, LGS ne zaman yapılacak? LGS saat kaçta başlayacak? İşte LGS sınavı ve sınav giriş belgesiyle ilgili detaylar

9.06.2020Gündem
LGS sınavı ne zaman 2020 LGS sınav tarihi

LGS sınavı ne zaman? 2020 LGS sınav tarihi

Haziran ayına kısa bir süre kala, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavın yapılacağı tarih merak konusu oldu. Sekizinci sınıfta eğitim hayatına devam eden yüz binlerce öğrenci, 2020 LGS'ye yönelik araştırmalarına son zamanlarda hız verdi. Peki, LGS sınavı ne zaman yapılacak?

14.05.2020Gündem
2020 LGS ertelenecek mi LGS sınavı ne zaman yapılacak Bakan Selçuktan açıklama

2020 LGS ertelenecek mi? LGS sınavı ne zaman yapılacak? Bakan Selçuk'tan açıklama

LGS ne zaman yapılacak? sorusu, okulların açılış tarihinin ertelenmesiyle beraber gündeme geldi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk LGS'nin 21 Haziran'a alınacağına yönelik iddialarına yönelik net açıklamalar yaparak "Bu mesele eskiden olduğu gibi Milli Eğitim Bakanlığı'nın kendi için hemen karar verdiği ve tamamladığı süreç değil. Artık bu kararlar birçok bakanlığın birlikte istişare ederek ve görüş alışverişi yaparak karar vermesi gereken bir şey." dedi. Peki, 2020 LGS ertelenecek mi? İşte, Milli Eğitim Bakanı Selçuk'un konuyla ilgili yaptığı açıklamadan öne çıkanlar...

1.05.2020Eğitim
2020 LGS ne zaman yapılacak LGS sınavı ne zaman

2020 LGS ne zaman yapılacak? LGS sınavı ne zaman?

Yüz binlerce sekizinci sınıf öğrencisi ve ailesinin merak ettiği konulardan biri de LGS sınavının tarihi. Geçtiğimiz yıl haziran ayında yapılan LGS'nin bu yılki tarihi, sınava haftalar kala araştırılıyor. Öte yandan corona salgını nedeni ille pek çok sınav ertelenirken, LGS'nin durumu da akıllara soru işareti düşürdü. Peki, LGS sınavı ne zaman? 2020 LGS ne zaman yapılacak?

20.03.2020Gündem
LGS ertelenecek mi 2020 LGS sınavı ne zaman yapılacak Bakan Selçuk yanıtladı

LGS ertelenecek mi 2020? LGS sınavı ne zaman yapılacak? Bakan Selçuk yanıtladı

ÖSYM'nin aldığı sınav erteleme kararının ardından, LGS sınavının da ertelenip ertelenmeyeceği gündeme geldi. Ülkemizde alınan corona virüsü önemleri kapsamında açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, LGS sınavının tarihiyle ilgili merak edilenleri yanıtladı. Gözler 2020 LGS sınav tarihinde. Peki, LGS ertelenecek mi 2020? LGS sınavı ne zaman yapılacak? İşte, Bakan Selçuk'un o konuyla ilgili yaptığı açıklamanın detayları.

19.03.2020Gündem
LGS sınavı ne zaman yapılacak 2020 LGS takvimi açıklandı mı

LGS sınavı ne zaman yapılacak? 2020 LGS takvimi açıklandı mı?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından liselere geçiş kapsamında düzenlenen Liselere Geçiş Sistemi (LGS) için 2020 sınav tarihi merak edilmeye başlandı. Eğitim öğretimine devam eden öğrenciler, bu sene LGS'nin ne zaman yapılacağını araştırıyor. Peki, LGS sınavı ne zaman yapılacak? 2020 LGS takvimi açıklandı mı? İşte, sınava dair bilgiler.

15.10.2019Gündem
2020 yılında yapılacak LGS ne zaman yapılacak Sınav tarihi açıklandı mı

2020 yılında yapılacak LGS ne zaman yapılacak? Sınav tarihi açıklandı mı?

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) önümüzdeki yıl gerçekleştirilecek olan Liselere Geçiş Sistemi kapsamında yapılacak yerleştirmelere ilişkin sürecin ne zaman başlayacağı, 2019-2020 eğitim döneminde sekizinci sınıfa başlayan öğrenciler ve aileleri tarafından merakla takip ediliyor. Peki, 2020 LGS ne zaman yapılacak? Sınav tarihi açıklandı mı?

7.10.2019Eğitim
2020 LGS sınavı ne zaman MEB tarih verdi mi

2020 LGS sınavı ne zaman? MEB tarih verdi mi?

2019-2020 eğitim öğretim yılı sonunda sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin merkezi sınavın tarihi, son günlerin en çok araştırılan konusu oldu. Yüz binlerce öğrenci ve ailesi sınav tarihini sorguluyor. Peki, 2020 LGS sınavı ne zaman yapılacak?

6.10.2019Gündem
LGSye kaç gün kaldı LGS sınavı ne zaman

LGS'ye kaç gün kaldı? LGS sınavı ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı'nca 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenecek LGS kapsamındaki merkezi sınav için geri sayım başladı. Aylardır sınava yoğun tempoda hazırlanan öğrencilerin yanı sıra aileleri de LGS'ye kaç gün kaldığını ve sınav tarihini merak ediyor. Peki, LGS'ye kaç gün kaldı? LGS sınavı ne zaman?

28.05.2019Gündem
LGS ne zaman yapılacak LGS sınav giriş yerleri nasıl öğrenilir

LGS ne zaman yapılacak? LGS sınav giriş yerleri nasıl öğrenilir?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından, ortaöğretime geçiş için düzenlenecek olan, Liseye Geçiş Sınavı'nda (LGS) heyecanlı bekleyiş devam ederken, sınav giriş belgeleri geçtiğimiz günlerde adayların erişimine açıldı. LGS'ye sayılı günler kala, sınavda ter dökmeye hazırlanan adaylar, sınav giriş yerlerini ve sınav tarihini merak edip araştırmaya başladı. Peki, LGS bu sene ne zaman yapılacak? LGS sınav giriş yerleri nasıl öğrenilir? İşte, LGS ile ilgili bazı bilgiler.

26.05.2019Gündem
2019 LGS ne zaman | İşte LGS sınav takvimi

2019 LGS ne zaman? | İşte LGS sınav takvimi

8. sınıf öğrencilerinin orta öğretime geçiş uygulamaları kapsamında gireceği Liselere Geçiş Sistemi'nde (LGS) başvuru süresi geçtiğimiz günlerde son buldu. Sınav başvurularını tamamlayan adaylar bundan sonraki süreçte neler olacağını ve LGS sınav tarihi ile ilgili araştırma yapmaya başladı. Peki, 2019 LGS ne zaman? İşte, LGS sınav takvimi ilgili bazı bilgiler....

19.04.2019Gündem
LGS sınavı ve başvurusu ne zaman İşte, LGS örnek soruları

LGS sınavı ve başvurusu ne zaman? İşte, LGS örnek soruları

Liselere Geçiş Sınavı (LGS) 2019 için araştırmalar başladı. Milli Eğitim Bakanlığının her ay yayımladığı örnek sorular kılavuzunun ardından sınavın nasıl gerçekleştirileceğine yönelik bilgi sahibi olan öğrenciler, LGS başvurusu ne zaman yapılacak sorusuna yanıt aradı. Peki, LGS sınavı ne zaman gerçekleştirilecek? İşte, başvuru süreci ve örnek sorular hakkında bazı detaylar

12.02.2019Eğitim
2019 LGS sınavı ne zaman yapılacak İşte LGS sınav tarihi ve örnek sorular

2019 LGS sınavı ne zaman yapılacak? İşte LGS sınav tarihi ve örnek sorular

2018-2019 eğitim öğretim yılı sonunda sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin merkezi sınavın yani LGS'nin yapılacağı tarih, sekizinci sınıf öğrencileri ve ailelerinin merak ettiği konu olarak dikkat çekiyor. Peki, LGS ne zaman yapılacak? 2019 LGS sınavı ne zaman?

5.02.2019Gündem
2019 LGS sınavı ne zaman Uzmanlar örnek soruları değerlendirdi

2019 LGS sınavı ne zaman? Uzmanlar örnek soruları değerlendirdi!

2019 LGS sınavı ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı, lisede güzel bir okul kazanabilmek için sınava girecek olan öğrenciler tarafından sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ikinci kez LGS örnek soruları yayımlandı. Özel okullardan uzmanlar LGS örnek soruları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Peki, 2019 LGS sınavı ne zaman?

22.11.2018Eğitim
LGS sınav giriş yerleri için önemli uyarı Belgede buna dikkat edin

LGS sınav giriş yerleri için önemli uyarı! Belgede buna dikkat edin!

Liselere Giriş Sınavı olarak adlandırılan, merkezi sınavla öğrenci alacak liseler için gerçekleştirilen LGS için az bir süre kaldı. Sınav için geri sayım devam ederken, öğrencilerin araştırdığı konuların başında ise LGS sınav giriş belgesi yer aldı. Milli Eğitim Bakanlığı, LGS sınav giriş yerleri belgesi için öğrencilere ve müdürlüklere önemli uyarıda bulundu. İşte, Liselere Giriş Sınavı (LGS) ne zaman sorusunun cevabı ve sınav giriş belgesi hakkında bazı bilgiler

24.05.2018Eğitim
LGS ne zaman yapılacak İşte LGS örnek sorular kitapçığı

LGS ne zaman yapılacak? İşte LGS örnek sorular kitapçığı

LGS ne zaman yapılacak sorusu, binlerce öğrencinin merakla araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Öğrenimlerini iyi bir okulda devam ettirmek isteyen çocuklar ve velilerinin merakla sorguladığı LGS tarihi, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayımladığı uygulama takviminde yer aldı. Peki, LGS ne zaman yapılacak? İşte, sınav öncesi çocukların merakla araştırdığı LGS örnek sorular kitapçığı ve sınav hakkında merak edilen bazı detaylar

6.05.2018Gündem
Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ne zaman yapılacak İşte sınav tarihi

Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ne zaman yapılacak? İşte sınav tarihi

LGS ne zaman yapılacak sorusu, milyonlarca vatandaşın araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Liselere Geçiş Sınavı (LGS) aracılığıyla nitelikli okullar arasından birisini tercih edecek olan öğrenciler, LGS ne zaman yapılacak sorusuna cevap arıyor. Peki, LGS ne zaman yapılacak? İşte, öğrenciler, veliler ve öğretmenlerin merakla araştırdığı konuyla ilgili detaylı bilgiler

3.05.2018Eğitim
DYK başvurusu ne zaman bitecek İşte 7. ve 11. sınıfların Destekleme ve yetiştirme kurs başvurularında son durum

DYK başvurusu ne zaman bitecek? İşte 7. ve 11. sınıfların Destekleme ve yetiştirme kurs başvurularında son durum

Destekleme ve yetiştirme kurslarına başvuruların ne zaman biteceği gündemde yer almaya devam ediyor. MEB, daha önce Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak merkezi sınava hazırlanan 8'inci ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek 12'nci sınıf öğrencilerinin katıldığı DYK'lerden, 7 ve 11'inci sınıf öğrencilerinin de faydalanmasına imkan sağladı. Peki, DYK başvurusu ne zaman bitecek? İşte, ayrıntılar.

14.10.2021Gündem
Bugün ne sınavı var  11 Temmuz 2021 hangi sınav yapılacak, saat kaçta

Bugün ne sınavı var? 11 Temmuz 2021 hangi sınav yapılacak, saat kaçta?

Genellikle hafta sonu yapılan sınav dönemlerinde, bugün hangi sınavın yapılacağı merak ediliyor. Hızlı bire sınav dönemine giren öğrenciler ve onlara refakat eden aileleri, geçtiğimiz hafta sonu LGS ve YKS sınavlarının ardından 11 Temmuz 2021’de gerçekleşecek sınav için hazırlık içerisindeler. Peki bugün hangi sınav var? İşte, 11 Temmuz 2021’de gerçekleşecek olan sınav ve saati…

11.07.2021Gündem
Bakan Varank: İlk çeyrekte yüzde 7 gibi büyüme oranı yakaladık

Bakan Varank: İlk çeyrekte yüzde 7 gibi büyüme oranı yakaladık

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, yılın ilk çeyreğinde yüzde 7 gibi ciddi bir büyüme oranı yakalandığını belirterek, "OECD'nin yayımladığı son raporlarda da ekonomimiz, en güçlü toparlanma gösterecek ekonomilerden biri olarak öngörülüyor." dedi.

2.07.2021Ekonomi
LGS sonuçları ne zaman açıklanacak LGS 2021 sonuçları için MEB bilgisi

LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? LGS 2021 sonuçları için MEB bilgisi

LGS sonuçları sınavın üzerinden yaklaşık 1 hafta geçmesiyle birlikte araştırılmaya başlandı. Türkçe, İnkilap Tarihi, Din Kültürü, Yabancı Dil testlerinden sınava giren öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen LGS için sonuçlar, MEB'in Ölçme Değerlendirme Müdürlüğü aracılığıyla tamamlanacak. Değerlendirme sonuçlarının ardından itiraz için bir süre tanıyacak olan bakanlık, bu sürenin ardından ise nihai sonuçlara göre öğrencilerin tercihlerine yönelik hazırlıklara başlayacak. Peki, LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

12.06.2021Gündem
YKS’ye son 15 gün

YKS’ye son 15 gün

Adayların iyi bir üniversiteye girmek için ter dökeceği 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sınavı, Temel Yeterlilik Test (TYT), Alan Yeterlilik Testi  (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) olmak üzere üç oturumda tamamlanacak. TYT sınavı 26 Haziran’da, AYT ve YDT sınavı da 27 Haziran’da yapılacak. Artık sınava geri sayım başladı. Son 15 günün çok kritik olduğunu belirten uzmanlar YKS’ye girecek adayların rutinlerini değiştirmemesi gerektiğini söylüyor.

11.06.2021Eğitim
LGS tercihleri ne zaman başlayacak İşte Liselere Giriş Sınavı tercihlerinde son durum

LGS tercihleri ne zaman başlayacak? İşte Liselere Giriş Sınavı tercihlerinde son durum!

Milli Eğitim Bakanlığınca, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavın soru kitapçıkları ve cevap anahtarları yayımlandı. Sınava giren 8. sınıf öğrencileri, sorulara ve cevap anahtarlarına "meb.gov.tr" adresinden ulaşabilecek. Öğrenciler şimdi ise sonuçlara odaklanmış durumda. Peki, Lise tercihleri ne zaman?

10.06.2021Gündem
Adrese dayalı lise sorgulama 2021 ekranı ne zaman açılacak

Adrese dayalı lise sorgulama 2021 ekranı ne zaman açılacak?

Adrese dayalı lise sorgulama ekranı, 2021 LGS kapsamında ter döken pek çok öğrenci için kritik bir önem arz ediyor. Öğrencilerin LGS tercihleri kapsamında muhakkak yer vereceği adrese dayalı liseler, ikametin en yakınındaki okulu ifade edecek. Peki, MEB tarafından adrese dayalı lise sorgulama 2021 ekranı ne zaman açılacak?

8.06.2021Gündem
LGS matematik... Ağlatan sorular

LGS matematik... Ağlatan sorular

LGS’de 8’inci sınıf öğrencileri son yılların en zor matematik sorularıyla karşılaştı. Soruları anlamaya çalışırken süre de yetmedi. Birçok çocuk sınav sonunda hüsran yaşayıp ağladı. Uzmanlar matematik öğretmenlerinin dahi çözmekte zorlandığı soruların üniversite sınavı ayarında olduğunu, bu yıl ortalamanın düşeceğini söylüyor.

8.06.2021Eğitim
Uzmanlar LGSyi değerlendirdi

Uzmanlar LGS'yi değerlendirdi

Liselere Geçiş Sistemi’nin (LGS) sona ermesinin ardından, uzmanlar sınav sorularını değerlendirmeye başladı.

6.06.2021Eğitim
Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak MEB sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav sonuç tarihi belli oldu

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav sonuç tarihi belli oldu!

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları, 20 bin öğretmen ataması için süreç devam ederken adaylar tarafından son gelişmeler ile takip ediliyor. 6 Haziran 2021 tarihinde yapılacak olan LGS sınavı nedeniyle, 01-04 Haziran 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek sözlü sınavlarda herhangi bir aksama yaşanmaması amacıyla değişikliğe giden MEB, öğretmen adaylarını 13 Haziran tarihine kadar sözlü sınava tabi tutacak. Sözlü sınavdan başarı ile geçen adaylar, MEB sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçlarının açıklanması ile atama takviminde ikinci etabı bekleyecek. Peki, sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, ayrıntılar.

5.06.2021Gündem
LGS ne zaman, saat kaçta başlayacak ve bitecek LGS kaç dakika sürecek 2021 LGS süre bilgilerini MEB duyurdu

LGS ne zaman, saat kaçta başlayacak ve bitecek? LGS kaç dakika sürecek? 2021 LGS süre bilgilerini MEB duyurdu!

LGS saat kaçta başlayacak ve kaçta bitecek sorusu, öğrenciler, eğitmenler ve anne babaların gündeminde yer alıyor. Liselere giriş kapsamında uygulanacak olan söz konusu LGS Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu hafta sonu organize edilecek. Sınav 2020 yılında olduğu gibi iki oturum halinde uygulanacak. LGS'de sözel ve sayısal bölümlerdeki her bir alt test için doğru ve yanlış cevap sayıları belirlenecek. Gözler şimdi LGS sınavı saatinde. Peki, LGS 2021 ne zaman saat kaçta başlayacak? Sınav kaç dakika sürecek? İşte, LGS sınav süresi ve konuları ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

5.06.2021Gündem
Bakan Selçuk en sık sorulan soruları tek tek yanıtladı

Bakan Selçuk en sık sorulan soruları tek tek yanıtladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından 8'inci sınıf öğrenci ve velilerine bazı hatırlatmalarda bulundu.

2.06.2021Eğitim
Bir başarı sanatı olarak LGS

Bir başarı sanatı olarak LGS

OKS, OGES, SBS, TEOG, şimdi de LGS onlarca yıldan beri ortaöğretim kurumlarına geçiş ile ilgili süreci takip ederim. Hatta ilk rehber öğretmenliğe başladığımda Anadolu Liseleri Sınavları ilkokul 5’inci sınıflarda Fen Liseleri Sınavları ise orta 3’üncü sınıfta (o zaman ilköğretim 8’inci sınıfa orta 3’üncü sınıf denilirdi) yapılırdı.

2.06.2021Eğitim
LGS ne zaman hangi tarihte yapılacak LGSye kaç gün kaldı İşte MEB 2021 LGS sınav takvimi

LGS ne zaman hangi tarihte yapılacak? LGS'ye kaç gün kaldı? İşte MEB 2021 LGS sınav takvimi

LGS sınav tarihi için geri sayım devam ediyor. Liselere giriş kapsamında uygulanacak olan LGS Milli Eğitim Bakanlığı'nın aldığı tedbirler ile gerçekleşecek. Hayallerindeki liselere girmek isteyen 8. sınıf öğrencilerinin katılım sağlayacağı 2021 LGS sınavı iki oturum halinde 973 yurt içi ve 4 yurt dışı sınav merkezinde gerçekleştirilecek. Söz konusu sınava kısa süre kala MEB LGS kapsamındaki merkezi sınav için hazırlıklarını duyurdu. Peki, 2021 LGS ne zaman, hangi tarihte yapılacak? İşte, LGS sınav tarihi ve konuyla ilgili tüm detaylar.

2.06.2021Gündem
Şampiyondan adaylara tavsiyerler

Şampiyondan adaylara tavsiyerler

Sevgili LGS 2021 öğrencileri, eminim hepiniz çok heyecanlısınız. Nasıl heyecanlı olmayasınız ki? Resmen tüm sene boyunca uğruna çalıştığınız sınava, LGS’ye, sadece birkaç gün kaldı. İnanması zor geliyor olabilir, 8’inci sınıfa başladığınız anı daha dün gibi hatırlıyor olmalısınız.

31.05.2021Eğitim
LGSye 5 kala öneriler

LGS'ye 5 kala öneriler

6 Haziran’da uygulanacak LGS öncesi, MEF Okulları Bahçeşehir Kampüsü Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü uzmanları, anne babalara bazı önerilerde bulundu.

27.05.2021Eğitim
LGS ne zaman yapılacak 2021 Liseler Giriş Sınavı için geri sayım

LGS ne zaman yapılacak? 2021 Liseler Giriş Sınavı için geri sayım!

Hayalini kurdukları okullarda eğitim almak için dönem boyunca sıkı şekilde ders çalışan liseli adayları artık sınav tarihine odaklandı. 2021 LGS'nin MEB tarafından ne zaman ve hangi gün organize edileceğini sorgulayan adaylar ve aileleri, konu hakkında net bilgileri internette araştırıyor. Peki, 2021 LGS ne zaman yapılacak?

26.05.2021Gündem
LGS 2021 ne zaman yapılacak İşte MEBden gelen son açıklama

LGS 2021 ne zaman yapılacak? İşte MEB'den gelen son açıklama

Milli Eğitim Bakanı (MEB) Ziya Selçuk, LGS 2021 için açıklamada bulundu. Selçuk, bu sene yapılacak olan sınavdan bazı konuların muaf tutulacağını açıkladı. Sınavın ertelenmesinin gündemde yer almadığını duyuran Bakan Selçuk, sınavın 6 Haziran'da gerçekleşeceğini açıkladı. Bakan Selçuk "LGS'de bu seneye has olmak üzere dil bilgisinden soru sorulmayacak. Daha çok akıl yürütme, muhakeme olacak” dedi.

18.05.2021Gündem
MEB son dakika LGS 2021 duyurusu ile bazı konuların muaf olduğunu açıkladı

MEB son dakika LGS 2021 duyurusu ile bazı konuların muaf olduğunu açıkladı

Milli Eğitim Bakanı (MEB) Ziya Selçuk, LGS 2021 için açıklamada bulundu. Selçuk, bu sene yapılacak olan sınavdan bazı konuların muaf tutulacağını açıkladı. Sınavın ertelenmesinin gündemde yer almadığını duyuran Bakan Selçuk, sınavın 6 Haziran'da gerçekleşeceğini açıkladı. Bakan Selçuk "LGS'de bu seneye has olmak üzere dil bilgisinden soru sorulmayacak. Daha çok akıl yürütme, muhakeme olacak” dedi.

15.05.2021Gündem
LGS ne zaman yapılacak, 2021 LGS sınavı ertelendi mi MEBden açıklama

LGS ne zaman yapılacak, 2021 LGS sınavı ertelendi mi? MEB'den açıklama

LGS ne zaman sorusu, tam kapanma süreci kapsamında veli ve öğrenciler tarafından gündeme gelen konulardan oldu. Milli Eğitim Bakanlığı okullarda sınavlar için erteleme kararı alırken, LGS sınavının tarihi merak konusu oldu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan LGS sınavı, lise girişine hazırlanan öğrenciler için kritik bir önem arz ediyor. Peki, 2021 LGS ne zaman yapılacak? İşte, LGS sınav tarihi ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

11.05.2021Gündem
2021 LGS ne zaman İşte MEB Liselere Giriş Sınavı tarihi

2021 LGS ne zaman? İşte MEB Liselere Giriş Sınavı tarihi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavın ertelenmesinin söz konusu olmadığını söyledi. Bu gelişmenin ardından, LGS sınav tarihi merak konusu oldu. Peki, 2021 LGS ne zaman yapılacak?

30.04.2021Gündem
2021 LGS ne zaman yapılacak İşte erteleme durumu hakkında son gelişmeler

2021 LGS ne zaman yapılacak? İşte erteleme durumu hakkında son gelişmeler

'LGS ertelenecek mi? sorusu, Koronavirüs vaka sayılarının artışa geçmesi dolayısıyla pek çok öğrenci ve velisinin aklındaki soru işareti olmaya başladı. Milli Eğitim Bakanlığı sorumluluğundaki Liselere Giriş Sınavı (LGS) için müracaatlarını gerçekleştiren öğrenciler, çalışmalarına da aralıksız devam ederken bu soruya yanıt aramaya başladı. Peki, 2021 LGS ne zaman yapılacak?

27.04.2021Gündem
10 adımda LGS rehberi

10 adımda LGS rehberi

Liselere Geçiş Sınavı’na (LGS) sayılı günler kaldı. 6 Haziran’daki sınav için öğrenciler nasıl çalışılması gerektiği konusunda kafa karışıklığı yaşıyor. İşte öğrencilerin ihtiyaç duyduğu eğitim ve kaynakları tek platform üzerinde toplayan Kolay Kampus (www.kolaykampus.com) uzmanlarından netleri arttıracak, istenilen liseyi kazandıracak 10 kilit öneri:

16.04.2021Eğitim
LGS için uzmanlar uyardı

LGS için uzmanlar uyardı

LGS maratonunun son düzlüğüne girdiğimiz bugünlerde öğrencilerin yapacağı her çalışma çok önemli. Geçen yıl yapılan sınavda şartlar gereği sadece ilk dönem işlenen konular sınava dahilken bu yıl öğrenciler, önceki yıllarda olduğu gibi tüm 8.sınıf konularından  sorumlu.  MEB tarafından yayınlanan Nisan ayı örnek sorularını değerlendiren uzmanlar, soruların her alanda günlük hayatla ilişkili olduğunu belirtiyor. Diğer yandan öğrencileri panik yapmadan, her dersin beklentilerine yönelik doğru adımlarla çalışma konusunda uyarıyorlar.

12.04.2021Eğitim
Bakan Selçuk: 125 bin öğretmen önümüzdeki günlerde aşılanacak

Bakan Selçuk: 125 bin öğretmen önümüzdeki günlerde aşılanacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Habertürk Televizyonu’nda katıldığı programda önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, öğretmenlerin yüzde 10’unun aşılandığını belirterek, “125 bin öğretmen önümüzdeki günlerde aşılanacak.” dedi.

9.04.2021Eğitim
LGS ne zaman yapılacak MEB LGS 2021 tarih detaylarını açıkladı

LGS ne zaman yapılacak? MEB LGS 2021 tarih detaylarını açıkladı

LGS hangi tarihte ve ne zaman yapılacağı ile gündemde yer almaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan LGS 2021 sınavı için tarih detayı duyuruldu. Yapılan açıklamaya göre LGS sınavı Haziran ayında organize edilecek. 8. sınıf öğrencilerinin katılım sağlayacağı sınavda öğrenciler kendilerine sorulan sorulara yanıt arayacak. Peki, LGS 2021 ne zaman yapılacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

31.03.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Mesleki eğitimi ihmal etmeyin

Bugünlerde 8. sınıflardan mezun olan öğrenciler için lise tercih heyecanı yaşanıyor.

14.07.2021