EKSTRA
MENÜ

Lgs Örnek Sorular

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 139 haberi bulunmuştur.

Lgs Örnek Sorular Haberleri

LGS sınavı ne zaman yapılacak İşte LGS örnek soruları

LGS sınavı ne zaman yapılacak? İşte LGS örnek soruları

Kitapçıkta Türkçe, matematik, fen bilimleri alanlarından 10'ar, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile İngilizce alanlarından 5'er soru olmak üzere toplam 45 soru yer alıyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak merkezi sınava katılacak öğrenciler için ocak ayı örnek soru kitapçığını yayımladı.

7.01.2021Eğitim
LGS Mayıs ayı 2. örnek soru paketi yayımlandı LGS Mayıs ayı örnek soruları yayında

LGS Mayıs ayı 2. örnek soru paketi yayımlandı! LGS Mayıs ayı örnek soruları yayında!

Liselere Geçiş Sınavı (LGS) için hazırlıklarını gerçekleştiren öğrencilerin takip ettiği LGS Mayıs ayı örnek soruları, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlandı. Öğrencilerin sınav öncesi fikir edinebilmesi için önemli bir rol oynayan LGS Mayıs ayı örnek soruları, sözel ve sayısal olarak gözlemlenebiliyor. Peki, LGS Mayıs ayı örnek soruları nasıl görüntülenir? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

22.05.2020Eğitim
LGS Ocak ayı örnek sorular kitapçığı yayımlandı

LGS Ocak ayı örnek sorular kitapçığı yayımlandı!

MEB tarafından 7 Haziran’da yapılacak LGS için ocak ayı örnek soru kitapçığı, MEB’in internet sitesinden yayımlandı.

24.01.2020Eğitim
LGS Kasım ayı örnek soruları yayımlandı Sayısal ve sözel örnek sorular

LGS Kasım ayı örnek soruları yayımlandı! Sayısal ve sözel örnek sorular!

LGS Kasım ayı örnek soruları, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlandı. Bakanlığın Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan kasım ayı örnek soruları, LGS'ye girecek olan öğrenciler için çok önemli bir rehber niteliği taşıyacak. İşte, LGS kasım ayı örnek sorular hakkında bazı bilgiler

25.11.2019Eğitim
MEB LGS örnek soruları yayımlamaya devam ediyor

MEB LGS örnek soruları yayımlamaya devam ediyor

Milli Eğitim Bakanlığınca LGS kapsamında 1 Haziran'da yapılacak merkezi sınava ilişkin örnek soru kitapçıkları yayımlanıyor. MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü, 2018 Ekim, Kasım ve Aralık ile 2019 Ocak ve Şubat ayında beş kez örnek soru kitapçığı yayımlamıştı. İşte, LGS örnek sorularına ulaşabileceğiniz adres

6.04.2019Gündem
LGS ne zaman LGS örnek soruları MEB tarafından yayınlandı

LGS ne zaman? LGS örnek soruları MEB tarafından yayınlandı

LGS ne zaman sorusunun yanıtı yüz binlerce öğrenci tarafından büyük bir merakla araştırılan ve sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. LGS örnek sorularının yayınlanmasının ardından sınav tarihi de bir kez daha gündeme geldi. Peki, LGS ne zaman? LGS örnek konular neler?

6.11.2018Gündem
LGS 2019 örnek soruları yayımlandı... İşte sözel ve sayısal bölüm soruları

LGS 2019 örnek soruları yayımlandı... İşte sözel ve sayısal bölüm soruları

Milyonlarca öğrencinin katılım sağlayacağı 2019 Liseye Geçiş Sınavı (LGS) örnek soruları yayımlandı. MEB'e bağlı olan http://odsgm.meb.gov.tr/ adresinde 'Sözel Bölüm' ve 'Sayısal Bölüm' olarak iki ayrı örnek kitapçık paylaşıldı. Sınava girecek adaylara yol gösterecek olan örnek sorular ardından tarih detayı da yeniden gündeme geldi. Peki, LGS bu yıl ne zaman?

24.10.2018Gündem
LGS’ye geri sayım başladı...Altı dersten sınav

LGS’ye geri sayım başladı...Altı dersten sınav

Akademik başarısı yüksek liselerde eğitim almak isteyen yaklaşık 1 milyon öğrencinin katılacağı LGS için 10 gün kaldı. LGS’ye girecek otaokul 8’inci sınıf öğrencileri son tur tekrarları bitirmeye çalışıyor. Toplam altı dersten sınav yapılacak. Peki puan hesaplanırken testlerin ağırlık katsayıları ne olacak, hangi derslerin katsayıları daha yüksek, puanlar nasıl hesaplanacak?

24.05.2018Eğitim
LGS ne zaman yapılacak İşte LGS örnek sorular kitapçığı

LGS ne zaman yapılacak? İşte LGS örnek sorular kitapçığı

LGS ne zaman yapılacak sorusu, binlerce öğrencinin merakla araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Öğrenimlerini iyi bir okulda devam ettirmek isteyen çocuklar ve velilerinin merakla sorguladığı LGS tarihi, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayımladığı uygulama takviminde yer aldı. Peki, LGS ne zaman yapılacak? İşte, sınav öncesi çocukların merakla araştırdığı LGS örnek sorular kitapçığı ve sınav hakkında merak edilen bazı detaylar

6.05.2018Gündem
LGS ne zaman 2018 LGS tarihi belli oldu mu

LGS ne zaman? 2018 LGS tarihi belli oldu mu?

Milyonlarca öğrencinin beklediği, 2018 Liselere Geçiş Sınavının (LGS) ne zaman yapılacağı merak konusu oldu. Milli Eğitim Bakanlığı'nın, merkezi sınavla öğrenci alan ortaöğretim kurumları için yapacağı LGS sınavının yapılacağı tarih MEB tarafından daha önce açıklanmıştı. Peki 2018 LGS ne zaman yapılacak? LGS başvuruları ne zaman?

21.02.2018Gündem
Liselere geçiş sınavı (LGS) tarihi açıklandı... İşte liselere geçiş sınavının örnek soruları

Liselere geçiş sınavı (LGS) tarihi açıklandı... İşte liselere geçiş sınavının örnek soruları

Liselere geçiş sınavının tarihi Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı açıklamayla birlikte belli oldu. Değişen sistemin ardından TEOG yerine gelen LGS yani liselere geçiş sınavı 2 Haziran cumartesi günü saat 10:00'da yapılacak. İşte, liselere geçiş sınavı için örnek sorular.

29.12.2017Gündem
Bakan Selçuk LGS iddialarına yanıt verdi

Bakan Selçuk LGS iddialarına yanıt verdi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 6 Haziran'da yapılan merkezi sınava yönelik iddialara ilişkin, "Her çocuğumuz için bir imkan oluşturduk ve soru paketleri ulaştırılıyor. Çocuğun her türlü erişim imkanı var. 'Bazı çocuklar hiçbir şekilde bir öğretmen veya ders görmedi.' diyemeyiz. Öyle bir şey asla söz konusu değil, bunu çok iddialı söylüyorum." dedi.

11.06.2021Eğitim
Basılı karneler 2 Temmuz’da

Basılı karneler 2 Temmuz’da

Tvnet kanalında yayınlanan Netbakış Özel Programı’na katılan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Buradan ilk kez duyuralım 18 Haziran - 2 Temmuz arasında karneler dijital olarak yayınlanacak. Ancak yüz yüze karne almak isteyenler 2 Temmuz’da okullardan alabilirler” dedi.

11.06.2021Eğitim
Adrese dayalı lise sorgulama 2021 ekranı ne zaman açılacak

Adrese dayalı lise sorgulama 2021 ekranı ne zaman açılacak?

Adrese dayalı lise sorgulama ekranı, 2021 LGS kapsamında ter döken pek çok öğrenci için kritik bir önem arz ediyor. Öğrencilerin LGS tercihleri kapsamında muhakkak yer vereceği adrese dayalı liseler, ikametin en yakınındaki okulu ifade edecek. Peki, MEB tarafından adrese dayalı lise sorgulama 2021 ekranı ne zaman açılacak?

8.06.2021Gündem
Bakan Selçuk, LGSye ilişkin iddiaları yanıtladı

Bakan Selçuk, LGS'ye ilişkin iddiaları yanıtladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 6 Haziran'da yapılan merkezi sınava yönelik iddialara ilişkin, "Biz, somut olmayan söylemlerle hareket etmek yerine, kanıta dayalı, neyin ne olduğunu ortaya koyan ifadelerle ortaya çıkılsın istiyoruz. Bununla ilgili itiraz yolları belli, bu yollara müracaat edilebilir" dedi.

8.06.2021Eğitim
Son dakika: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuktan LGSde aynı soru iddialarına yanıt

Son dakika: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan LGS'de aynı soru iddialarına yanıt!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı son dakika açıklamasında "Bizim yayımladığımız örnek sorular, herkes için örnek oluyor. Bu bağlamda biz, somut olmayan söylemlerle, dedikodularla hareket etmek yerine, çok daha kanıta dayalı, neyin ne olduğunu ortaya koyan ifadelerle ortaya çıkılsın istiyoruz" dedi.

8.06.2021Gündem
LGS 2021 soruları zorladı Matematik eleyecek

LGS 2021 soruları zorladı! Matematik eleyecek

Sekizinci sınıf öğrencilerinin hayallerindeki liseye girmek için ter döktüğü LGS dün yapıldı. Öğrenciler Türkçe sorularının kolay ancak matematik sorularının uzun ve zor olduğunu söyledi. Soruları Hürriyet’e değerlendiren uzmanlar da “Bu yılki LGS, son dört yılın en zor sınavıydı. Öğrenciler çok zorlandı, matematik eleyici olacak” dedi.

7.06.2021Eğitim
LGS 2021 soruları sözel: Türkçe, İnkilap, Din Kültürü, İngilizce soruları

LGS 2021 soruları sözel: Türkçe, İnkilap, Din Kültürü, İngilizce soruları

LGS sözel soruları, MEB internet sitesi üzerinden yayımlandı. Toplam 50 soruya 75 dakika içerisinde yanıt veren öğrenciler, sınavın ardından sözel bölüm içerisindeki Türkçe, İnkilap, Din Kültürü, İngilizce sorularını araştırmaya başladı. İlk oturum içerisinde yer alan LGS sözel sınavı için cevap anahtarı da kitapçığın en altında yer buldu. İşte, LGS 2021 soruları hakkında detaylı bilgiler

6.06.2021Gündem
Uzmanlar LGSyi değerlendirdi

Uzmanlar LGS'yi değerlendirdi

Liselere Geçiş Sistemi’nin (LGS) sona ermesinin ardından, uzmanlar sınav sorularını değerlendirmeye başladı.

6.06.2021Eğitim
LGS Mayıs ayı örnek sorular kitapçığı MEB LGS soruları sözel ve sayısal kitapçığı

LGS Mayıs ayı örnek sorular kitapçığı! MEB LGS soruları sözel ve sayısal kitapçığı

LGS Mayıs ayı örnek sorular kitapçığı, sınav öncesinde öğrencilerin gündeminde yer alıyor. Her ay örnek sorular kitapçığı yayımlayarak LGS hakkında öğrencilerde fikir oluşmasına imkan tanıyan Milli Eğitim Bakanlığı, sınav öncesi son örnek sorular kitapçığı olan LGS Mayıs ayı örnek sorular kitapçığını erişime açtı. İşte, Sözel ve Sayısal alanda soruların yer aldığı LGS Mayıs ayı örnek sorular kitapçığı bilgileri

4.06.2021Gündem
Ortaokullara yeni kaynak desteği

Ortaokullara yeni kaynak desteği

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk öğrencilere kaynak desteklerinin sürdüğünü söyledi. Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla ortaokullar için 3 bin soru içerikli fasiküllerin erişime açıldığını duyurdu.

20.05.2021Eğitim
LGS Mayıs ayı örnek soruları 2021 kitapçığı yayımlandı İşte, soru kitapçıkları

LGS Mayıs ayı örnek soruları 2021 kitapçığı yayımlandı! İşte, soru kitapçıkları

LGS Mayıs ayı örnek soruları 2021 kitapçığı yayımlandı. LGS Mayıs ayı örnek soru kitapçığı Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yayımlandı. Yayımlanan LGS soru paketi ile öğrenciler sınava yönelik hazırlıklarına devam edebilecek. Mayıs ayı örnek soruları ile birlikte 2018 Ekim ayından itibaren 8’inci sınıf öğrencilerine sunulan örnek soru sayısı 1105’e ulaştı. İşte, LGS Mayıs ayı örnek sorular kitapçığı

4.05.2021Gündem
Mayıs ayı LGS örnek soru kitapçığı yayınladı

Mayıs ayı LGS örnek soru kitapçığı yayınladı

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 6’ncı soru paketi öğrencilerin erişimine açıldı. Mayıs ayı örnek sorularıyla beraber 2018 Ekim ayından itibaren 8’inci sınıf öğrencileriyle paylaşılan örnek soru sayısı 1.105'e ulaştı.

4.05.2021Eğitim
MEBden 4üncü sınıf öğrencileri için yeni kaynak desteği

MEB'den 4'üncü sınıf öğrencileri için yeni kaynak desteği

Milli Eğitim Bakanlığı'nca 4'üncü sınıf öğrencileri için yayımlanan çalışma fasiküllerinin 5'inci ve 6'ncı ünitelerinin erişime açıldığı bildirildi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Salgın sürecinde her bir öğrencimize ulaşmak ve onların ihtiyaçlarını karşılamak için kaynak sunmaya devam ediyoruz" dedi.

20.04.2021Gündem
4. sınıflar için yeni kaynak desteği

4. sınıflar için yeni kaynak desteği

Millî Eğitim Bakanlığı; uzaktan eğitim sürecinde kaynak desteğine bir yenisini daha ekledi. 4. sınıf öğrencileri için yayınlanan çalışma fasiküllerinin beşinci ve altıncı üniteleri yayımlandı. Yeni yayımlanan 10 fasikülde 850 sorunun yer aldığını belirten Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Salgın sürecinde her bir öğrencimize ulaşmak ve onların ihtiyaçlarını karşılamak için kaynak sunmaya devam ediyoruz." dedi.

20.04.2021Eğitim
Ortaokullara yeni çalışma fasikülü

Ortaokullara yeni çalışma fasikülü

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), uzaktan eğitim sürecinde öğrencilere ek kaynaklarla destek amacıyla tüm ortaokul derslerinin altıncı ünitelerini kapsayan 2 bin 800 sorudan oluşan 42 fasikül daha yayınlandı. 5, 6, 7 ve 8’inci sınıflar için hazırlanan 42 fasikülde toplam 2 bin 850 soru yer alıyor. Şimdiye kadar yayımlanan ve ilk altı üniteyi kapsayan 276 fasikülde öğrencilere sunulan soru sayısı 20 bine ulaştı.

16.04.2021Eğitim
LGS için uzmanlar uyardı

LGS için uzmanlar uyardı

LGS maratonunun son düzlüğüne girdiğimiz bugünlerde öğrencilerin yapacağı her çalışma çok önemli. Geçen yıl yapılan sınavda şartlar gereği sadece ilk dönem işlenen konular sınava dahilken bu yıl öğrenciler, önceki yıllarda olduğu gibi tüm 8.sınıf konularından  sorumlu.  MEB tarafından yayınlanan Nisan ayı örnek sorularını değerlendiren uzmanlar, soruların her alanda günlük hayatla ilişkili olduğunu belirtiyor. Diğer yandan öğrencileri panik yapmadan, her dersin beklentilerine yönelik doğru adımlarla çalışma konusunda uyarıyorlar.

12.04.2021Eğitim
LGS mart ayı örnek soru kitapçığı yayımlandı

LGS mart ayı örnek soru kitapçığı yayımlandı

LGS mart ayı örnek soru kitapçığı öğrencilerle paylaşıldı. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre; geçtiğim aylarda öğrencilerin istifadesine sunulan örnek soru kitapçığının 4'üncüsü yayımlandı. LGS örnek soruları, 6 Haziran 2021'de gerçekleştirilecek merkezi sınava kadar her ay yayımlanmaya devam edecek.

10.03.2021Gündem
Mart ayı LGS örnek soruları yayımlandı

Mart ayı LGS örnek soruları yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak merkezi sınava katılacak öğrenciler için mart ayı örnek soru kitapçığını yayımladı.

8.03.2021Eğitim
Ortaokullara yeni çalışma fasikülü

Ortaokullara yeni çalışma fasikülü

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), uzaktan eğitim sürecinde öğrencilere ek kaynaklarla destek amacıyla tüm ortaokul öğrencilerinin derslerinin beşinci ünitelerini kapsayan 2 bin 800 sorudan oluşan 42 fasikül daha yayımlandı.

4.03.2021Eğitim
Milli Eğitim Bakanlığı, ortaokul öğrencilerine yönelik çalışma fasikülleri yayımladı

Milli Eğitim Bakanlığı, ortaokul öğrencilerine yönelik çalışma fasikülleri yayımladı

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), uzaktan eğitim sürecinde öğrencilere ek kaynaklarla destek amacıyla tüm ortaokul öğrencilerinin derslerinin beşinci ünitelerini kapsayan 2 bin 800 sorudan oluşan 42 fasikül daha yayımlandı.

4.03.2021Gündem
Başarıyı etkileyen faktörler

Başarıyı etkileyen faktörler

Başarı tesadüfen gelen bir sonuç değil. İyi bir planlama ve yatırım gerektirir. Sınavlar eğitim sisteminde yoğun olarak uygulandığı ve elde edilen sonuçlara göre öğrencilerin gelecekleri şekillendirildiği için ülkemizde sınav başarısı önemli bir gündemi oluşturuyor. Peki öğrencilerin özellikle de ulusal ya da uluslararası düzeyde yapılan sınavlardaki başarıları nasıl arttırılabilir?

17.02.2021Eğitim
Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Yıl boyunca yayımlamayı sürdüreceğiz

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Yıl boyunca yayımlamayı sürdüreceğiz

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), uzaktan eğitim sürecinde öğrencilere ek kaynaklarla destek olmak amacıyla 4. sınıflara yönelik hazırlanan çalışma fasiküllerinin üçüncü ve dördüncü üniteleri yayımlandı. Bakan Selçuk yaptığı açıklamada ‘Ünitelerin işleniş zamanına göre yıl boyunca fasiküller yayımlamayı sürdüreceğiz’ dedi.

17.02.2021Gündem
İlkokul 4üncü sınıflar için çalışma fasikülleri yayımlandı

İlkokul 4'üncü sınıflar için çalışma fasikülleri yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) uzaktan eğitim sürecinde öğrencilere ek kaynaklarla destek olmak amacıyla 4'üncü sınıflara yönelik hazırlanan çalışma fasiküllerinin üçüncü ve dördüncü ünitelerini yayımladı. 

17.02.2021Eğitim
LGS Şubat ayı örnek soru kitapçığı yayımlandı İşte 2021 LGS örnek soru kitapçıkları

LGS Şubat ayı örnek soru kitapçığı yayımlandı! İşte 2021 LGS örnek soru kitapçıkları

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak merkezi sınava katılacak öğrenciler için şubat ayı örnek soru kitapçığını yayımladı. Şubat ayı örnek soruları ile bugüne kadar 8. sınıf öğrencilerine sunulan örnek soru sayısı 970'e ulaştı. İşte, 2021 LGS örnek soru kitapçıkları...

4.02.2021Gündem
LGS Şubat ayı örnek soru kitapçığı yayımlandı

LGS Şubat ayı örnek soru kitapçığı yayımlandı

MEB, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak merkezi sınava yönelik olarak üçüncü soru paketi öğrencilerin kullanımına açıldı. Şubat ayı örnek sorularıyla beraber bugüne kadar 8’inci sınıf öğrencileriyle 970 örnek soru paylaşılmış oldu.

4.02.2021Eğitim
Tatili güzel geçirmek için önerilerden öneri beğenin

Tatili güzel geçirmek için önerilerden öneri beğenin

Yarıyıl tatili bu yıl üç hafta. 2020-2021 Eğitim Öğretim yılının ilk dönemi tıpkı bir yıl öncenin ikinci döneminde olduğu gibi ağırlıklı olarak uzaktan eğitimle devam etti. Salgının hafiflemesi ve okullarda yüz yüze eğitimin 15 Şubat’tan itibaren başlaması artık herkesin ortak dileği. Ama görülen o ki önümüzdeki haftalarda yani tatil döneminde yine evlerdeyiz. Zaten evlerdeydik ama dersler vardı, şimdi derslere üç haftalığına ara veriyoruz. Peki bu arayı en iyi şekilde değerlendirmek için neler yapabiliriz. Bunun için ebeveynlerin, çocukların ve gençlerin evlerde yapabileceği pek çok etkinlik var. Yani tatil günlerini hem eğlenerek hem de en verimli şekilde geçirmek mümkün. Peki bunun için ebeveynler ve öğrenciler ne yapmalı?  Bugünlerde pek çok eğitim öğretim kurumu bu soruya farklı yanıtlar veriyor. İşte kurumlardan ve uzmanlardan bir birinden değerli ara tatil önerileri:

20.01.2021Eğitim
Ara tatilde ‘dijital detoks’ önerisi

Ara tatilde ‘dijital detoks’ önerisi

Yaklaşık 18 milyon 500 bin öğrenci için sömestir tatili bu yıl 22 Ocak’ta başlayacak. Nisan ara tatilinin de sömestir tatiline eklenmesiyle tatil 14 Şubat’ta sona erecek, öğrenciler 15 Şubat’ta okula başlayacak.

18.01.2021Eğitim
Son bir yılda 18.5 milyon öğrenci neler yaşadı

Son bir yılda 18.5 milyon öğrenci neler yaşadı

Türkiye'de ilk COVID-19 vakasının tespit edildiği 11 Mart'tan bu yana ilkokul, ortaokul ve liselerde, öğrencilerin yüz yüze eğitim süreci büyük değişime uğradı. Eğitimin evlere taşındığı, sınıfların sessizliğe büründüğü, yüz yüze derslerin sekteye uğradığı bu dönemde, öğrenciler TRT EBA kanalları, EBA, canlı dersler, basılı ve elektronik ders materyalleriyle dijital eğitim sürecine hızlı geçiş yaptı. Uzaktan eğitim sürecinde EBA, 16 milyar 348 milyon 941 bin tıklanma sayısıyla Türkiye'de ve dünyada en çok ziyaret edilen eğitim siteleri arasında üst sıralara çıktı. Bu süreçte TRT EBA kanallarında toplam 10 bin 845 saat yayın yapıldı. Salgının başlamasından bugüne kadar 154 milyon 535 bin 12 canlı ders gerçekleştirildi.

18.01.2021Eğitim
LGS ocak ayı örnek soru kitapçığı yayımlandı

LGS ocak ayı örnek soru kitapçığı yayımlandı

MEB, LGS kapsamında yapılacak 6 Haziran’daki merkezi sınava katılacak öğrenciler için ocak ayı örnek soru kitapçığını yayımladı. Sayısal alanda 10; sözel alanda ise toplam 25 soru bulunuyor.

6.01.2021Eğitim
LGS örnek soruları yayımlandı LGS 2021 ne zaman yapılacak

LGS örnek soruları yayımlandı! LGS 2021 ne zaman yapılacak?

LGS soruları, sınava girecek olan adaylar tarafından yoğun ilgi görüyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından LGS örnek soruları her ay yayınlanıyor. Ocak ayı örnek sorularında toplam 45 soru yer alıyor. İşte 2021 LGS tarihi ve sayısal-sözel örnek sorular

6.01.2021Gündem
Ortaokullara 3 bin soruluk yeni kaynak

Ortaokullara 3 bin soruluk yeni kaynak

5, 6,7 ve 8'inci sınıflar için hazırlanan çalışma fasiküllerinin üçüncü üniteleri, öğrencilerin çalışmalarını pekiştirme süreçlerini kolaylaştırması için ‘http://odsgm.meb.gov.tr/’ adresinden erişime açıldı.

25.12.2020Eğitim
4’üncü sınıf öğrencilerine destek

4’üncü sınıf öğrencilerine destek

MEB, dördüncü sınıflar için Türkçe, matematik, fen bilimleri, din kültürü ve ahlak bilgisi, sosyal bilgiler ve İngilizce derslerinin birinci ve ikinci ünitelerini kapsayan çalışma fasikülleri hazırlandı.

16.12.2020Eğitim
MEBden 4üncü sınıf öğrencilerine 6 dersten kaynak desteği

MEB'den 4'üncü sınıf öğrencilerine 6 dersten kaynak desteği

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 4'üncü sınıflar için Türkçe, matematik, fen bilimleri, din kültürü ve ahlak bilgisi, sosyal bilgiler ve İngilizce derslerinin birinci ve ikinci ünitelerini kapsayan 11 ayrı fasikül hazırlanarak erişime açıldı.

16.12.2020Gündem
Bu sene LGS’ye nasıl hazırlanmalı

Bu sene LGS’ye nasıl hazırlanmalı?

Geçen martta uzaktan eğitime geçilince LGS ve YSK’de sadece ilk dönem soruları sorulmuştu. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı bu yıl merkezi sınavlarda öğrencilerin tüm müfredattan sorumlu olacağını açıkladı. Bahçeşehir Koleji ve Uğur Okulları öğretmenleri, öğrencilere pandemi döneminde sınavlara iyi hazırlanmaları için şu tavsiyeleri verdi:

5.12.2020Eğitim
Öğrenciler LGS ve YKS’de tüm müfredattan sorumlu

Öğrenciler LGS ve YKS’de tüm müfredattan sorumlu

Milli Eğitim Bakanlığı bu yıl lise ve üniversite sınavlarına girişte öğrencilerin tüm müfredattan sorumlu olacağını açıkladı.

3.12.2020Gündem
LGS Aralık ayı örnek soruları yayınlandı

LGS Aralık ayı örnek soruları yayınlandı

MEB, LGS’ye girecek öğrenciler için örnek soruları yayınlamaya başladı. Sayısalda 20, sözelde ise 25 bulunuyor.

2.12.2020Eğitim
Ortaokul öğrencilerine yeni kaynak desteği

Ortaokul öğrencilerine yeni kaynak desteği

MEB, uzaktan eğitim kapsamında 5, 6, 7 ve 8'inci sınıflar için hazırlanan kaynak fasiküllerin ikinci ünitelerini yayımladı. ‘http://odsgm.meb.gov.tr/’ adresinden erişilecek 42 fasikülde 3 bin 300 soru yer alıyor.

26.11.2020Eğitim

Yazar Sonuçları

LGS’ye son iki ay kala neler yapılmalı?

Bu soru LGS sınavının son haftalarında Google aramalarında sıkça aranan konulardan bir tanesi.

11.04.2021