EKSTRA
MENÜ

Lgs Nakil Sonuçları

Lgs Nakil Sonuçları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Lgs Nakil Sonuçları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 126 Lgs Nakil Sonuçları haberi bulunmuştur.

Lgs Nakil Sonuçları Haberleri

LGS nakil ve tercih işlemi nasıl yapılır E Okul VBS giriş ekranı

LGS nakil ve tercih işlemi nasıl yapılır? E Okul VBS giriş ekranı

E Okul üzerinden alınan nakil başvuru işlemleri, son günlerde birçok vatandaşın araştırdığı konu oldu. Nakil ve tercih işlemleri için boş kontenjanların sorgulanabildiği MEB E-Okul sistemi, aynı zamanda bu işlemlerin işlendiği yer olarak da biliniyor. Peki, E-Okul nakil işlemleri nereden ve nasıl yapılır? İşte, binlerce kişinin merakla sorguladığı konuyla ilgili detaylı bilgiler

8.08.2018Gündem
MEB, LGS nakil kılavuzunu yayımladı | LGS nakil işlemleri

MEB, LGS nakil kılavuzunu yayımladı | LGS nakil işlemleri

Lise nakil işlemleri için beklenen gün geldi. Binlerce öğrencinin farklı bir okula nakil olabilmek için yapacağı başvuru, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından E-Okul üzerinden yapılabilecek. LGS nakil işlemlerinde kılavuz ve renkler önem arz edecek. Lise boş kontenjanları ise yine E Okul üzerinden görüntülenebilecek. Peki, lise nakil tercihleri ne zaman yapılacak? İşte, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yapacağı nakil yerleştirme süreci hakkında bazı bilgiler

6.08.2018Eğitim
Lise kayıtları ne zaman başlayacak 2018 LGS kayıt ve nakil işlemleri

Lise kayıtları ne zaman başlayacak? 2018 LGS kayıt ve nakil işlemleri

LGS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından gözler bu kez lise kayıt işlemlerine çevrildi. Merkezi yerleştirme ile 127 bin öğrencinin işlemi tamamlanırken, 798 bin öğrenci ise yerel yerleştirme ile bir okulun kontenjanına dâhil oldu. Peki, lise kayıtları ne zaman başlayacak? LGS nakil işlemleri nasıl yapılacak?

3.08.2018Gündem
Lise adayının umudu nakillerde

Lise adayının umudu nakillerde

Liseye yerleşemeyen ya da girdiği okulu değiştirmek isteyen adaylar için şimdi de nakil süreci başlıyor. Ancak eğitimciler MEB’in kılavuzuna göre yerleşenlerin nakillerde şansının daha yüksek olduğunu belirtiyor. Çünkü bu öğrencilerin yapacağı üç tercihte okul türü, kayıt alanı zorunluluğu yok. Hiçbir yere giremeyenlerin üç tercihinden ilk ikisi ise kayıt alanından olacak ve aynı okul türünden en fazla iki lise seçilebilecek. İşte nakil rehberi:

2.08.2018Eğitim
LGS ile yerleşemeyen öğrencilerden takdir belgeli tepki

LGS ile yerleşemeyen öğrencilerden takdir belgeli tepki

İzmir’de LGS tercih sonuçlarına göre Şehit Erkan Er Ortaokulu’ndaki 273 öğrenciden 13’ü meslek liselerine yerleşebildi, geri kalanı ise hiçbir okula yerleşemedi. Not ortalaması 90 ve üzeri olan öğrenciler, tercih ettikleri Anadolu liselerine yerleşemeyince, velilerle birlikte soluğu İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde aldı. Takdir ve teşekkür belgelerini müdürlüğün bahçesine atarak tepkilerini gösteren öğrencilerden okul birincisi Aleyna Kantar, "Ben bu sonucu hiç beklemiyordum, görünce elim ayağım titredi. Umarım her şey düzelir" dedi.

2.08.2018Eğitim
LGS nakil işlemleri ne zaman hangi gün başlayacak Ek yerleştirme ve nakiller ne zaman

LGS nakil işlemleri ne zaman hangi gün başlayacak? Ek yerleştirme ve nakiller ne zaman?

LGS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından gözler bu kez MEB tarafından yapılacak olan nakil işlemlerine çevrildi. İlk yerleştirmede tercih yapmayan ve bu nedenle herhangi bir liseye yerleşemeyen öğrenciler ya da başka bir okula nakil olmak isteyen öğrenciler, LGS 1. nakil işleminin ne zaman yapılacağını öğrenmek istiyor. Peki, LGS nakil işlemleri ne zaman başlayacak? LGS 1. nakil işlemi ne zaman?

2.08.2018Gündem
Liselere yerleştirmede ilk gün şikâyet yağdı

Liselere yerleştirmede ilk gün şikâyet yağdı

1 milyon 200 bin adayın beklediği liselere yerleştirme sonuçları açıklandı. Sınavlı okullarda 197, adrese dayalı yerleştirmede yaklaşık 343 bin kontenjan boş kaldı. 91 bin 687 aday liseli olamadı. Adresine en yakın liseleri seçip okul başarı puanı yüksek olmasına rağmen ekranda “Hiçbir tercihinize yerleşemediniz” yazısını gören bazı veliler, ilçe milli eğitim müdürlüklerine dilekçe vererek itiraz ettiler.

30.07.2018Eğitim
2018 LGS sonuçları az önce MEB tarafından açıklandı.. İşte sonuç sorgulama ekranı

2018 LGS sonuçları az önce MEB tarafından açıklandı.. İşte sonuç sorgulama ekranı

Liselere yerleştirme sonuçları Milli Eğitim Bakanlığının "www.meb.gov.tr" internet adresinden açıklandı. MEB'in 2 Haziran 2018'de yaptığı Liselere Geçiş Sınavı yerleştirme tercih sonuçları az önce Milli Eğitim Bakanlığı'nın "www.meb.gov.tr" internet adresinden sınava giren adayların erişimine açıldı. Öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı-2018 Yılı Ortaöğretim Kurumlarına Yerleştirme tercih sonuçlarını TC kimlik numarası ve doğum tarihlerini girerek sorgulayabilecek.

30.07.2018Eğitim
LGS tercih sonuçları MEB tarafından açıklandı... Ek kontenjan ve ikinci tercihler ne zaman

LGS tercih sonuçları MEB tarafından açıklandı... Ek kontenjan ve ikinci tercihler ne zaman?

Öğrencilerin merakla beklediği LGS tercih sonuçları bugün açıklandı. Merkezi yerleştirme ile 127 bin öğrencinin işlemi tamamlanırken, 798 bin öğrenci ise yerel yerleştirme ile bir okulun kontenjanına dahil oldu. 347 bin kontenjanın boş kaldığı LGS yerleştirme döneminde, öğrencilerin yüzde 15'i İmam Hatip liselerine yerleştirildi. Merkezi yerleştirme ile LGS tercihi yapan aday sayısı ise 437 bin olarak kayıtlara geçti. İşte, LGS lise yerleştirme sonuçları ve ek yerleştirme dönemine dair detaylı bilgiler

30.07.2018Eğitim
E Okul üzerinden LGS tercih sonuçları nasıl öğrenilir

E Okul üzerinden LGS tercih sonuçları nasıl öğrenilir?

LGS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından, e-Okul VBS sistemi yoğun şekilde sorgulanmaya devam ediyor. Bakanlığın öğrenci ve velilerin kullanımına sunduğu ve son zamanların en çok tercih edilen hizmetlerinden e-Okul sistemi aracılığıyla LGS tercih sonuçları öğreniliyor ve nakil işlemleri yapılabiliyor. Peki, e-Okul VBS'ye nasıl girilir?

30.07.2018Gündem
MEB LGS tercih sonuçları açıklandı

MEB LGS tercih sonuçları açıklandı

Lise tercih sonuçları, sabah saatleri itibariyle öğrenciler ve eğitimcilerin odak noktası oldu. LGS tercih sonuçları bilgisine göre yerleştirme sürecine yön verecek olan veliler, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yapacağı açıklamaya kilitlendi. Peki, liselere yerleştirilmek isteyen on binlerce öğrencinin güdümünde yer alan LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, öğrenciler, veliler ve eğitimcilerin dikkatini yönelttiği lise tercih sonuçları hakkında bazı bilgiler

29.07.2018Eğitim
Kolejden nakilde ücret kesintisi karmaşası

Kolejden nakilde ücret kesintisi karmaşası

Milli Eğitim eski Bakanı İsmet Yılmaz’ın, bakanlık görevini Prof. Dr. Ziya Selçuk’a devretmeden önce, özel okuldan devlete nakil yaptıracak 9’uncu sınıf öğrencilerinden, yüzde 10’luk ücret kesintisi yapılmaması talimatı verdiği ortaya çıktı. Özel okullar bunun yönetmeliğe aykırı olduğunu ve isteyenlerin kesinti yapabileceğini savunuyor.

16.07.2018Eğitim
LGS tercihleri için süre doluyor Sonuçlar ne zaman açıklanacak

LGS tercihleri için süre doluyor! Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

LGS tercihleri yapılmaya devam ederken adaylar LGS tercih sürecinin ne zaman sona ereceğini merak ediyor. E-Okul üzerinden yapılan lise tercihleriyle birlikte öğrenciler oturdukları bölgedeki en yakın okullara düşebilecekler. Peki, LGS tercih işlemleri için son gün ne zaman?

12.07.2018Gündem
Adaylar dikkat.. Lise tercihi için son gün 13 Temmuz

Adaylar dikkat!.. Lise tercihi için son gün 13 Temmuz

LGS ve adrese dayalı yerleştirme kapsamında lise tercihleri 13 Temmuz Cuma günü sona eriyor. Adaylar cuma günü saat 17.00'ye kadar e-Okul üzerinden tercihte bulunabilir. Sınavla öğrenci alan özel okullarda ise serbest kayıtlar sona erdi, bazı kurumlar kontenjanını doldurdu ancak isteyen kolejler 13 Temmuz Cuma günü de kayıt alabilecek. Tercih sonuçları 30 Temmuz’da açıklanacak, nakillerse ağustosta.

12.07.2018Eğitim
E-Okul girişi nasıl yapılır E-Okul LGS tercih ekranı nasıl kullanılır

E-Okul girişi nasıl yapılır? E-Okul LGS tercih ekranı nasıl kullanılır?

E Okul öğrenci girişi ile tercih ekranı üzerinde işlemlerini yapacak olan birçok kişi, konuyla ilgili sorgulamalarını sürdürüyor. E Okul tercih ekranında yer alan detaylar üzerinden yüzdelik dilimlerine en uygun okulları tercih edecek olan öğrenciler, bu işlemlerini LGS tercih ekranı üzerinden tamamlayacak. Peki, E Okul LGS tercih ekranı nasıl kullanılır? İşte, birçok vatandaşın merakla araştırdığı konu hakkında dikkat edilmesi gerekenler

5.07.2018Gündem
LGS tercih işlemleri devam ediyor | LGS tercihleri için son gün ne zaman

LGS tercih işlemleri devam ediyor | LGS tercihleri için son gün ne zaman?

Geçtiğimiz günlerde başlayan LGS tercih işlemleri devam ediyor. Henüz tercih yapmayan adaylar, nasıl tercih yapılacağını ve tercih yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiğini araştırıyor. Ayrıca LGS tercihleri için son günün ne zaman olduğu da merak edilen diğer konulardan biri.Peki, LGS tercihi nasıl yapılır? LGS tercihleri ne zaman bitecek?

4.07.2018Gündem
LGS tercihi yaparken nelere dikkat etmeli Yüzdelik dilim önemli mi

LGS tercihi yaparken nelere dikkat etmeli? Yüzdelik dilim önemli mi?

LGS (Liselere Geçiş Sınavı) 2018 sonuçlarının açıklanması ardından gözler tercih sürecine ve bu süreçte yapılacaklara çevrildi. Bu yıl ilk kez uygulanan LGS'de tercihlerin nasıl yapılacağına yanıt rehber öğretmenlerden geldi. Okulların geçen yılki yüzdelik dilimine bakıp birebir tercih yapmanın yanıltıcı olacağı vurgulanıyor. Peki, LGS tercihi yaparken nelere dikkat etmeli?

2.07.2018Eğitim
E okul tercih sayfası nasıl kullanılır MEB e okul sayfası

E okul tercih sayfası nasıl kullanılır? MEB e okul sayfası

Milli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB) liselere geçiş tercihleri başladı, e okul sistemi günün en çok ziyaret edilen sayfalarından biri oldu. Tercih sürecinin başlamasıyla tercihlere esas kontenjan tabloları da e-Okul üzerinden ilan edildi. Adaylar e-Okul üzerinden 13 Temmuz Cuma günü saat 17.00’ye kadar tercihte bulunabilecek. Peki, E okul tercih sayfası nasıl kullanılır?

1.07.2018Eğitim
Lise tercihleri 2 Temmuzda başlıyor

Lise tercihleri 2 Temmuz'da başlıyor

MEB’in yayınladığı ‘Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu’na göre, okulların kontenjanları 2 Temmuz pazartesi ilan edilecek ve aynı gün tercihler başlayacak.

26.06.2018Eğitim
LGS sonuçlar için Milli Eğitim Bakanlığından duyuru LGS ne zaman açıklanacak

LGS sonuçlar için Milli Eğitim Bakanlığı'ndan duyuru! LGS ne zaman açıklanacak?

LGS sonuçları için beklenen tarihin gelmesiyle birlikte öğrencilerin araştırması başladı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayımladığı ilk takvim bilgilerine göre 22 Haziran tarihinde açıklanacağı duyurulan LGS sonuçları, sınav sonrası alınan yeni bir kararla ileri tarihe ertelendi. Peki, LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, binlerce kişinin merakla araştırdığı sınavın sonuçları ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı duyuru

22.06.2018Eğitim
LGSye ÖSS modeli

LGS'ye ÖSS modeli

Milli Eğitim Bakanlığı, ilköğretimi bitirenlere Anadolu ve Fen liselerinde eğitim yolunu açan liseye giriş sınavında (LGS), Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) benzeri bir model uygulayacak.
  ÖSS başvuruları bugün sona eriyor

6.12.2004Gündem

Yazar Sonuçları

4 yıllık liseler ölü doğmuş projedir

BEN liseden 1952-53’de mezun oldum. Ancak o günün iktidarı bir reform yapma sözü ile birden liseleri 4 yıla çıkardı. Dört yıllık lise mezunu olduk ama yaşamlarımızdan birer yıl çalındı.

10.06.2005