EKSTRA
MENÜ

Kyk Kredi Basvurusu

Kyk Kredi Basvurusu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kyk Kredi Basvurusu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 325 Kyk Kredi Basvurusu haberi bulunmuştur.

Kyk Kredi Basvurusu Haberleri

2020 KYK burs başvurusu ne zaman başlayacak KYK kredi başvurusu başvuru tarihleri için gözler GSBde

2020 KYK burs başvurusu ne zaman başlayacak? KYK kredi başvurusu başvuru tarihleri için gözler GSB'de

KYK burs ve kredi başvuruları için gözler artık son dakika açıklamalara çevrildi. Kredi ve Yurtlar Kurumu ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından müracaatları alınacak olan 2020 KYK burs ve kredi başvuruları e devlet sistemi üzerinden gerçekleşecek. Her yıl binlerce üniversite öğrencisinin faydalandığı KYK burs başvurularının Yükseköğretim takvimine göre alınacağı daha önce bakanlık tarafından açıklanmıştı. Peki, KYK burs başvurusu ne zaman başlayacak? İşte, 2020 KYK kredi ve burs başvuruları için ayrıntılı bilgiler.

21.10.2020Gündem
KYK kredi ve burs başvurusu E Devlet ile nasıl yapılır KYK başvurusu için son gün detayı

KYK kredi ve burs başvurusu E Devlet ile nasıl yapılır? KYK başvurusu için son gün detayı!

4 ya da 2 yıllık eğitim hayatı süresince 12 ay üzerinden hesaplara yatırılan KYK burs ve kredisi için başvuru süreci 24 Ekim tarihine kadar devam edecek. Adaylar 24 Ekim tarihine kadar başvurularını gerçekleştirecek. Bu aşamada öğrenciler belirli koşullara dikkat edecek. Peki, KYK kredi ve burs başvurusu yaparken dikkat edilmesi gerekenler neler olacak? İşte, KYK burs ve kredi başvurusu hakkında bazı bilgiler

18.10.2019Eğitim
KYK burs başvuruları o tarihte bitiyor Bunlara dikkat edilmezse bursunuz yanabilir

KYK burs başvuruları o tarihte bitiyor! Bunlara dikkat edilmezse bursunuz yanabilir!

KYK burs başvurusu E Devlet ekranından gerçekleştirilebilecek ve yaklaşık bir aylık değerlendirme sürecinin ardından sonuçları ile öğrencilerin erişimine açılacak. Ancak KYK kredi ve burs başvurusu esnasında beyan edilen bazı hassas bilgilerin yanlışlığı, öğrencinin burs haricinde kredi de almasına engel olacak. Peki, KYK burs ve kredi başvurusu esnasında nelere dikkat edilmesi gerekecek? İşte, burs başvuru ekranı ve detaylı bilgiler

16.10.2019Gündem
KYK kredi ve burs başvurusu ne zaman alınmaya başlanacak

KYK kredi ve burs başvurusu ne zaman alınmaya başlanacak?

2019-2020 eğitim öğretim döneminde KYK burs ve kredi başvuruları hakkında araştırmalar son olarak DGS'de yaşanan önemli gelişmenin ardından hız kazandı. Gözler şimdi KYK bursları için başvuruların e-Devlet üzerinden alınacağı tarihte. Peki, KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak?

15.10.2019Gündem
KYK burs ve kredi ücretleri ne kadar olacak Burs başvuruları ne zaman başlayacak

KYK burs ve kredi ücretleri ne kadar olacak? Burs başvuruları ne zaman başlayacak?

Üniversite öğrencilerine maddi destek kapsamında ödenen KYK burs ve kredi başvuru tarihleri için bekleyiş devam ediyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı YURTKUR tarafından ödenen burs ve kredileri alacak olan öğrenciler, başvuru tarihlerinin yanısıra, bu yılki ücretler hakkında da araştırma yapıyor. Peki, KYK burs ve kredi ücretleri ne kadar olacak? KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak? İşte, merak edilen bilgiler.

12.10.2019Gündem
KYK burs başvurusu ne zaman yapılacak KYK kredi başvurusu nasıl yapılır

KYK burs başvurusu ne zaman yapılacak? KYK kredi başvurusu nasıl yapılır?

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurt başvurularının ardından, üniversitelerde yeni öğretim döneminin başlamasına kısa süre kala, burs ve kredi başvuruları öğrencilerin gündemine gelmeye başladı. Geri ödemeli ya da karşılıksız maddi destek alacak olan öğrenciler, KYK burs başvuru tarihlerini sorguluyor. Peki, KYK burs başvurusu ne zaman yapılacak? KYK kredi başvurusu nasıl yapılır? İşte, o konu hakkında bilgiler.

3.09.2019Gündem
KYK burs ve kredi başvurusu 11 adımda tamamlanıyor... Başvurular ne zamana kadar sürecek

KYK burs ve kredi başvurusu 11 adımda tamamlanıyor... Başvurular ne zamana kadar sürecek?

KYK burs ve kredi başvurularıyla ilgili süreç dün yapılan açıklamayla birlikte başladı. Milyonlarca üniversite öğrencisi eğitim ve öğretim hayatlarına destek sağlaması amacıyla KYK burs ve kredi başvurularını yapmaya başladı. KYK burs ve kredi başvurularını E-Devlet üzerinden gerçekleştirecek olan öğrencilerin yanı sıra, 15 yaş ve altındaki öğrencilerin başvurusu ise Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun resmi internet sitesi üzerinden alınacak. Peki, KYK burs ve kredi başvuruları için son gün ne zaman?

16.10.2018Gündem
KYK burs başvurusu bu yıl hangi gün başlayacak Çalışan öğrencilere müjde

KYK burs başvurusu bu yıl hangi gün başlayacak? Çalışan öğrencilere müjde!

KYK burs başvurusu, YURTKUR internet sitesi üzerinden kabul edilecek. Üniversite öğrencilerinin maddi durumlarını belgelendireceği burs başvuru sürecinin ardından KYK, öğrenim kredisi ya da karşılıksız burs tahsisi için kararını verecek. Geçtiğimiz aylarda Resmi Gazete'de yer alan bilgilere göre çalışan öğrencilerin öğrenim kredileri ise artık kesilmeyecek. Diğer taraftan öğrencilere tahsis edilecek olan burs miktarı ise yeni yıl itibariyle 500 lira olacak

3.10.2018Gündem
KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak (KYK 2016 başvuruları)

KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak? (KYK 2016 başvuruları)

KYK burs ve kredi başvuruları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Yurt yerleştirmelerinin ardından öğrenciler KYK burs ve kredi başvurularının ne zaman başlayacağını merak ediyor. Kredi Yurtlar Kurumu henüz tarihi açıklamadı. Üçüncü yedek yurt yerleştirmeleri ise yarın belli olacak.

21.09.2016Gündem
KYK burs başvuruları başladı mı

KYK burs başvuruları başladı mı?

KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak? Yurt yerleştirme sonuçlarının ardından, 1. yedek yurt yerleştirme sonuçları da belli oldu. Öğrenciler heyecanla KYK burs başvurularının başlamasını bekliyor. Peki KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak?

9.09.2016Gündem
2015 KYK burs ve kredi başvuruları açıklandı mı

2015 KYK burs ve kredi başvuruları açıklandı mı?

KYK burs ve kredi başvuruları açıklandı mı? Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun (KYK) öğrencilere sağlamış olduğu yurt,burs ve kredi olanaklarından yararlanmak isteyen öğrenciler başvurularını yaptı, sonuçların ne zaman açıklanacağını merakla bekliyor. KYK kredi ve burs sonuçları ne zaman açıklanacak? Kredi ve sorgulama işlemleri nasıl yapılır?

17.12.2015Eğitim
2015 KYK burs ve kredi başvuruları başladı mı Kimler KYKdan burs ve kredi alabilecek

2015 KYK burs ve kredi başvuruları başladı mı? Kimler KYK'dan burs ve kredi alabilecek?

2015 KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman olacak? Kimlere KYK burs ve kredi imkanı tanınacak. KYK ile merak ettiğiniz herşey haberimizde...

5.10.2015Gündem
2015 KYK burs ve kredi başvuruları açıklandı Burs ve kredi başvuru sonuçları

2015 KYK burs ve kredi başvuruları açıklandı! Burs ve kredi başvuru sonuçları!

2015 KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman olacaı açıklandı. KYK'nın yaptığı açıklamaya göre başvurular Ekim'de başlıyor.

1.10.2015Gündem
2015 KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı mı KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman yapılacak

2015 KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı mı? KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman yapılacak?

2015 KYK yurt başvurusu yapan adaylar, yurt başvurusu sonuçlarını merakla bekliyor. Peki, yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Kredi ve burs başvuruları ne zaman yapılacak? Detaylarda...

20.08.2015Gündem
Vergi yapılandırması için son gün ne zaman %90 indirim imkanı

Vergi yapılandırması için son gün ne zaman? %90 indirim imkanı

Vergi borcu yapılandırması için son günlere girildi. 1 Şubat tarihinde sona erecek olan yapılandırma süreci kapsamında MTV, SGK, KYK, Bağkur, trafik cezası gibi pek çok vergi kaleminde borçlar yeniden hesaplanacak. İlk taksit döneminde peşin ödeme yapılması halinde ise borçların yüzde 90'ında indirim sağlanacak. İşte, 1 Şubat tarihinde sona erecek olan vergi borcu yapılandırma işlemi ve %90 indirim imkanı hakkında merak edilen detaylı bilgiler

29.01.2021Ekonomi
2021 vergi borcu yapılandırmada son gün ne zaman İşte açıklanan tarih ve verilen karar

2021 vergi borcu yapılandırmada son gün ne zaman? İşte açıklanan tarih ve verilen karar

Yapılandırma borcu ödeme işlemi için son başvuru tarihi 1 Şubat 2021'e kadar uzatıldı. 31 Ağustos 2020'den önceki dönemlere ait ve 17 Kasım 2020 itibarıyla kesinleşen borçları kapsayan yapılandırma işlemi İnteraktif Vergi Dairesi'nin (www.ivd.gib.gov.tr) internet adresi üzerinden yapılacak. 7 gün 24 saat online gerçekleşen yapılandırma borcu ödeme başvurusunu tamamlayan mükellefler, 6-9-12 ya da 18 taksitle borcunu ödeyebilecek. Peşin ödemelerde ise faiz silme olanağı sağlanacak. Peki, vergi borcu yapılandırma ve ödeme nasıl yapılır? İşte, e-Devlet yapılandırma ekranı ve ayrıntılar.

19.01.2021Ekonomi
Vergi borcu yapılandırmada son gün yaklaşıyor 2021 yapılandırma borç ödeme başvurusu nasıl yapılır

Vergi borcu yapılandırmada son gün yaklaşıyor! 2021 yapılandırma borç ödeme başvurusu nasıl yapılır?

Yapılandırma borcu ödeme işlemi için son başvuru tarihi 1 Şubat 2021'e kadar uzatıldı. 31 Ağustos 2020'den önceki dönemlere ait ve 17 Kasım 2020 itibarıyla kesinleşen borçları kapsayan yapılandırma işlemi İnteraktif Vergi Dairesi'nin (www.ivd.gib.gov.tr) internet adresi üzerinden yapılacak. 7 gün 24 saat online gerçekleşen yapılandırma borcu ödeme başvurusunu tamamlayan mükellefler, 6-9-12 ya da 18 taksitle borcunu ödeyebilecek. Peşin ödemelerde ise faiz silme olanağı sağlanacak. Peki, vergi borcu yapılandırma ve ödeme nasıl yapılır? İşte, e-Devlet yapılandırma ekranı ve ayrıntılar.

16.01.2021Ekonomi
KYK memur alımı başvurusu nasıl yapılır GSB KYK personel alımı başvuru detayları

KYK memur alımı başvurusu nasıl yapılır? GSB KYK personel alımı başvuru detayları

KYK personel alımı başvuruları ile ilgili açıklama yapıldı ve detaylar belli oldu. Kurum, 63 ilde, yurtlarda yönetim personeli olarak çalışacak 500 kişiyi göreve alacak. Başvuru şartlarını taşıyan adaylar başvurularını, belirtilen tarihler arasından basvuru.gsb.gov.tr adresi üzerinden yapmaları gerekiyor. KYK personel alımı başvuruları aşağıdaki bilgilere göre gerçekleşecek.

5.01.2021Gündem
Vergi borcu yapılandırma başvurusu nasıl yapılır Başvurular 31 Aralık’ta sona eriyor

Vergi borcu yapılandırma başvurusu nasıl yapılır? Başvurular 31 Aralık’ta sona eriyor

Vergi borcu yapılandırma başvuruları tüm hızıyla devam ediyor. 31 Ağustos 2020'den önceki dönemlere ait ve 17 Kasım 2020 itibarıyla kesinleşen borçları kapsayan yapılandırma yoğun ilgi görüyor. Kampanya, başvuru süresinin son günü olarak belirlenen 31 Aralık 2020'ye kadar devam edecek. İşte SGK, KYK borçlarını da içeren vergi borcu yapılandırma başvuruları ile ilgili detaylar

29.12.2020Gündem
Dikkat: Son başvuru tarihi 31 Aralık

Dikkat: Son başvuru tarihi 31 Aralık

Vergi ve diğer bazı alacakların yapılandırılması için yapılan düzenlemede başvuru süreci doluyor. Son günün 31 Aralık olarak belirlendiği yapılandırma işlemleri kapsamında bugüne kadar 6 milyon 575 bin mükellef başvuruda bulundu. 40 günlük süreçte ise toplam yapılandırmaya kabul edilen miktar 76 milyar 45 milyon 643 bin lira oldu.

28.12.2020Ekonomi
KYK yurt başvurusu nasıl ve nereden yapılır Müracaatlar E-Devlet üzerinden alınacak

KYK yurt başvurusu nasıl ve nereden yapılır? Müracaatlar E-Devlet üzerinden alınacak

KYK yurt başvuru süreci, Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun E-Devlet platformu üzerinden alınacak. Üniversiteyi kazandıkları illerde barınma sorununun önüne geçmek isteyen öğrenciler, KYK yurt başvuru işlemi ile devlet yurtları imkanından faydalanabilecek. Peki, KYK yurt başvurusu nereden ve nasıl yapılabilecek? Bu yıl üniversite eğitimi almaya hak kazanan öğrencilerin yakından takip ettiği o konu hakkında detaylı bilgiler

28.12.2020Gündem
KYK yurt başvurusu ne zaman başlayacak Binlerce öğrenci haber bekliyor

KYK yurt başvurusu ne zaman başlayacak? Binlerce öğrenci haber bekliyor

KYK kredi ve burs başvuru sonuçlarının açıklanması ile birlikte şimdi de yurt başvuruları gündeme geldi. Yeni yıl öncesi beklentiye giren adaylar, 2020-2021 eğitim yılı için KYK yurt başvurularının ne zaman e-Devlet üzerinden alınacağını merak ediyor. Peki, KYK yurt başvurusu ne zaman başlayacak?

24.12.2020Gündem
GİB KYK borç yapılandırma başvuru ekranı KYK borç yapılandırma başvurusu nasıl ve nereden yapılır

GİB KYK borç yapılandırma başvuru ekranı! KYK borç yapılandırma başvurusu nasıl ve nereden yapılır?

KYK borç yapılandırma işlemi e devlet ve Gelir İdaresi Başkanlığı üzerinden alınmaya devam ediyor. Devlet tarafından sağlanan KYK kredilerini alarak, borcunu ödemekte zorlananlar, yapılandırma başvuru süresince, İnteraktif Vergi Dairesi'nin internet sitesi üzerinden müracaatlarını tamamlayacaklar. İmkandan faydalanmak isteyenler 31 Aralık tarihine kadar başvuru işlemlerini gerçekleştirecekler. KYK borç ödemede, ilk taksit ödemesi ise Ocak 2021'de gerçekleşecek. İşte, 2020 KYK borcu yapılandırma başvurusu ekranı ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler...

23.12.2020Ekonomi
Vergi borcu yapılandırma E-Devlet ekranı KYK, MTV, SGK vergi borcu yapılandırma için sona yaklaşılıyor

Vergi borcu yapılandırma E-Devlet ekranı! KYK, MTV, SGK vergi borcu yapılandırma için sona yaklaşılıyor

Vergi borcu yapılandırma süreci 31 Aralık 2020 tarihine kadar devam edecek. MTV, SGK, KYK, Bağkur, trafik cezası gibi pek çok kalemde yapılandırma sürecini gerçekleştirecek olan Gelirler İdaresi Başkanlığı, başvuruları yılın son gününe kadar kabul edecek. 7256 kodu ile başlatılan vergi borcu yapılandırma süreci, E-Devlet üzerinden tamamlanacak. İşte, Vergi borcu yapılandırma E-Devlet ekranı ve detaylı bilgiler

23.12.2020Ekonomi
Vergi borcu yapılandırma başvuru E-Devlet ekranı 7256 E-Devlet yapılandırma başvuru adımları

Vergi borcu yapılandırma başvuru E-Devlet ekranı! 7256 E-Devlet yapılandırma başvuru adımları

Vergi borcu yapılandırma başvuru E-Devlet ekranı pek çok vatandaşın gündeminde yer almaya devam ediyor.7256 sayılı kanun kapsamında gerçekleştirilen vergi borcu yapılandırma işlemi, E-Devlet şifresi gerektirebiliyor. Gelir Vergisi, Kurumlar Vergisi, KDV, MTV, ÖTV ile sosyal güvenlik primi, trafik, seçim, nüfus para cezaları gibi pek çok kalemde yapılacak olan vergi borcu yapılandırma işlemleri belirli işlemlerle tamamlanacak. KYK, MTV, SGK, GSS borcu ve pek çok kalemde borçlu kişilerin müracaat edebileceği vergi borcu yapılandırma süreci, internet üzerinden birkaç adımda gerçekleştirilebilecek. 7256 sayılı yapılandırma kanunu kapsamında gerçekleşecek olan vergi borcu yapılandırma işlemleri ile ödemeler, 18 ay taksit ve toplam 36 ay vadede tamamlanacak. Peki, vergi borcu yapılandırma işlemi nasıl yapılır? İşte, adım adım yapılandırma süreci hakkında detaylı bilgiler

17.12.2020Ekonomi
KYK yurt başvurusu ne zaman başlayacak 2020-2021 yurt başvuru şartları ve başvuru ekranı

KYK yurt başvurusu ne zaman başlayacak? 2020-2021 yurt başvuru şartları ve başvuru ekranı

KYK yurt başvuruları öğrencilerin odaklandığı konuların başında geliyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından burs ve kredi değerlendirmelerinin tamamlanmasının ardından gözler KYK yurt başvurularına çevrildi. İlk kez bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan öğrenciler ve ara sınıfta öğrenimine devam eden öğrenciler KYK yurt başvurusunda bulunacak. KYK yurt başvuruları e devlet ekranı üzerinden gerçekleşecek. Peki, KYK yurt başvurusu ne zaman başlayacak? İşte, 2020-2021 yurt başvuru şartları ve başvuru işleminin detayları.

14.12.2020Gündem
KYK 2020 yurt başvurusu ne zaman başlayacak Burs sonuçlarının ardından araştırmalar arttı

KYK 2020 yurt başvurusu ne zaman başlayacak? Burs sonuçlarının ardından araştırmalar arttı!

KYK yurt başvuruları hakkındaki araştırmalar hız kazandı. Burs ve kredi sonuçlarının erişime açılmasının hemen ardından şimdi de yurt başvuruları gündeme geldi. Öğrenciler yoğun şekilde sorularına internette yanıt arıyor. Peki, KYK 2020 yurt başvurusu ne zaman başlayacak?

11.12.2020Gündem
GİB KYK yapılandırma başvuru ekranı: 2020 KYK kredi borcu nasıl yapılandırılır İşte taksit ve borç hesaplama

GİB KYK yapılandırma başvuru ekranı: 2020 KYK kredi borcu nasıl yapılandırılır? İşte taksit ve borç hesaplama

KYK borcu yapılandırma başvurusu vatandaşların gündeminde yer almaya devam ediyor. e devlet üzerinden yapılan KYK vergi borç yapılandırma işlemi ile 18 ya da 36 aya varan ödeme imkanı sağlanıyor. Üniversite öğreniminde devlet tarafından sağlanan KYK kredilerini alıp ödemekte zorlananlar, KYK kredi yapılandırma işlemlerini tek seferde gerçekleştirmeleri halinde gecikme zammı ya da faizi silme imkanından faydalanabilecekler. Peki, 2020 KYK kredi borcu nasıl yapılandırılır? İşte, KYK yapılandırma başvuru ekranı ve borç hesaplama işlemiyle ilgili ayrıntılar.

5.12.2020Ekonomi
KYK yurt başvuruları başladı mı, ne zaman 2020 e devlet KYK yurt başvuru ekranı

KYK yurt başvuruları başladı mı, ne zaman? 2020 e devlet KYK yurt başvuru ekranı!

KYK yurt başvurusu için geri sayım devam ediyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yapılacak olan başvuru işlemleri e devlet üzerinden alınacak. KYK yurtlarına ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan hazırlık, birinci sınıf öğrencileri ile ara sınıf öğrencileri başvuracak. KYK yurt başvuru müracaatlarında başvuru şartlarını taşıyan öğrenciler değerlendirilecek. Peki, 2020 KYK yurt başvuruları başladı mı? İşte, e devlet KYK yurt başvuru ekranı ve konuyla ilgili ayrıntılar.

1.12.2020Gündem
KYK 2020 yurt başvurusu ne zaman başlayacak e devlet KYK yurt başvuru ekranı için gözler GSBde

KYK 2020 yurt başvurusu ne zaman başlayacak? e devlet KYK yurt başvuru ekranı için gözler GSB'de!

KYK yurt başvuruları, burs başvurularının tamamlanmasının ardından öğrencilerin odaklandığı konulardan oldu. Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yapılacak olan KYK yurt başvuru müracaatları e devlet üzerinden T.C kimlik numarası, öğrenim durumu bilgileri kullanılarak gerçekleşecek. KYK yurtlarına ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan hazırlık, birinci sınıf öğrencileri ile ara sınıf öğrencileri başvuracak. Peki, KYK 2020 yurt başvurusu ne zaman başlayacak? İşte, 2020 2021 KYK yurt başvurularıyla ilgili ayrıntılar.

16.11.2020Gündem
KYK burs başvurusu ne zaman açıklanır 2020 burs sonuçları bekleniyor

KYK burs başvurusu ne zaman açıklanır? 2020 burs sonuçları bekleniyor

Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun (KYK) değerlendirmesine devam ettiği 2020 KYK burs başvuru sonuçları için bekleyiş sürüyor. KYK burs başvuru sonuçları, bu yıl Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun değerlendirme hızına göre değişiklik gösterebilecek. Peki, KYK burs başvurusu ne zaman açıklanır?

12.11.2020Gündem
KYK yurt başvurusu ne zaman başlayacak 2020 yurt başvurularına odaklanıldı

KYK yurt başvurusu ne zaman başlayacak? 2020 yurt başvurularına odaklanıldı

KYK yurt başvurusu, barınma ihtiyacı bulunan öğrenciler için kritik bir öneme sahip olmaya devam ediyor. Devlet yurtlarının işletmesini gerçekleştiren Kredi ve Yurtlar Kurumu, E-Devlet üzerinden açılacak olan KYK yurt başvurusu ile müracaatlarını alacak. Başvuruların başlamaması dolayısıyla yurt ihtiyacı bulunan öğrenciler ise yurt müdürlüklerine başvurarak misafir öğrenci statüsünde konaklayabilecek. Peki, KYK yurt başvurusu ne zaman başlayacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

9.11.2020Gündem
KYK burs ödemeleri için Bakan Kasapoğlundan açıklama: Hesaplara yatmaya başladı

KYK burs ödemeleri için Bakan Kasapoğlu'ndan açıklama: Hesaplara yatmaya başladı

Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun tahsis ettiği KYK burs ve kredi ödemeleri, kasım ayında öğrencilerin hesaplarına yatırılmaya başlandı. Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu'nun duyurduğu KYK burs ödemeleri, halihazırda burs almaya devam eden öğrenciler için geçerli olurken, yeni dönem için burs başvurusu yapan öğrencilerin değerlendirmesi devam ediyor.

6.11.2020Ekonomi
KYK yapılandırma ne zaman, faizler silinecek mi KYK öğrenim kredisi yapılandırma ilk taksit ödemesi o tarihte

KYK yapılandırma ne zaman, faizler silinecek mi? KYK öğrenim kredisi yapılandırma ilk taksit ödemesi o tarihte!

KYK borç yapılandırma, gündemde yer almaya devam ediyor. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edilen KYK borçları ve hazine alacaklarını kapsayan vergi borcu yapılandırması, borçların 18 taksitle ödenmesine imkan sağlayacak. Kredi ve Yurtlar Kurumu'ndan öğrenim kredisi alarak borcunu ödeyemeyenlerin, KYK yapılandırma başvurusuyla ilk taksit tarihine kadar peşin ödeme yapması durumunda faizleri silinecek. Peki, KYK yapılandırma başvurusu ne zaman yapılacak? İşte, KYK öğrenim kredisi borç yapılandırma başvurusuyla ilgili ayrıntılar.

5.11.2020Ekonomi
KYK burs başvurusu nereden yapılır

KYK burs başvurusu nereden yapılır?

KYK burs, yurt ve öğrenim kredisi başvuruları her yıl belirli tarihlerde alınıyor. KYK burs başvurusu ile ilgili, kurum tarafından yapılan açıklamada Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı’na girerek ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan öğrenciler ile hâlen bir yükseköğretim programına devam eden ara sınıf öğrencileri ve yurt dışında öğrenim gören Türk vatandaşlarının başvurularını e-Devlet üzerinden yapabilecekleri açıklandı. Peki KYK burs başvurusu ne zaman bitecek? KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte başvuru ekranı ve detaylar

4.11.2020Gündem
KYK burs başvurusu ne zaman bitecek 2020 KYK burs ve kredi başvuruları o tarihe kadar uzadı

KYK burs başvurusu ne zaman bitecek? 2020 KYK burs ve kredi başvuruları o tarihe kadar uzadı!

KYK burs başvurularında son tarih, başvuru işlemleri devam ederken gündemde yer almaya devam ediyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu burs başvurularını e devlet üzerinden yapan yükseköğrenim öğrencilerini ilgilendiren açıklama Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu'ndan geldi. 3 Kasım'da bitmesi planlanan KYK burs ve kredi başvuruları yapılan açıklamaya göre hafta sonunda da devam edecek. Peki, KYK burs başvurusu ne zaman bitecek? İşte, KYK burs ve kredi başvurularıyla ilgili ayrıntılar.

4.11.2020Gündem
KYK yurt başvurusu ne zaman yapılacak KYK 2020 yurt başvurusu için heyecanlı bekleyiş

KYK yurt başvurusu ne zaman yapılacak? KYK 2020 yurt başvurusu için heyecanlı bekleyiş

KYK yurt başvurusu ile ilgili son dakika açıklamaları araştırılıyor. KYK başvuruları her yıl belirli tarihlerde alınıyor. Bu yıl burs/kredi başvurular 8 Kasım Pazar günü saat 23.59’a kadar uzatıldı. Burs/kredi hakkından yararlanmak isteyen öğrenciler e-Devlet üzerinden başvurularını yapabilecekler. Peki KYK yurt başvurusu ne zaman yapılacak?

3.11.2020Gündem
KYK yapılandırma başvurusu ne zaman ve nasıl yapılacak KYK borç ve öğrenim kredisi yapılandırma detayları

KYK yapılandırma başvurusu ne zaman ve nasıl yapılacak? KYK borç ve öğrenim kredisi yapılandırma detayları

KYK yapılandırma başvurusu gündemde yer almaya devam ediyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından sağlanan öğrenim kredilerini kullanıp borçlarını ödeyemeyenler, KYK yapılandırma başvurusunda bulunabilecek. geçtiğimiz günlerde Meclis'te kabul edilen KYK borç ve öğrenim kredisi yapılandırma İlk taksite kadar peşin ödeme yapılırsa ana para yanında faizler de silinecek. Ödemeler 2021'in başında başlayacak? Peki, KYK borç erteleme nasıl yapılır ve kimler faydalanacak? İşte, KYK yapılandırma başvurusuyla ilgili ayrıntılı bilgiler...

2.11.2020Gündem
KYK burs başvurusu ne zaman bitecek KYK yurt başvuruları bekleniyor

KYK burs başvurusu ne zaman bitecek? KYK yurt başvuruları bekleniyor!

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) 2020-2021 eğitim öğretim yılı burs ve kredi başvuru işlemleri kısa süre içinde sona erecek. Eğitim hayatları süresince alacakları bursun hayalini kuran öğrenciler, başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağını öğrenmek istiyor. Peki, KYK burs başvurusu ne zaman bitecek?

31.10.2020Gündem
KYK burs başvuruları için son gün ne zaman İşte KYK burs ve kredi başvuru tarihleri

KYK burs başvuruları için son gün ne zaman? İşte KYK burs ve kredi başvuru tarihleri

KYK burs başvuruları bu yıl 28 Ekim Çarşamba günü başladı. 2020-2021 eğitim öğretim yılında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı'na girerek ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan öğrenciler ile halen bir yükseköğretim programına devam eden ara sınıf öğrencileri ve yurt dışında öğrenim gören Türk vatandaşları, KYK burs-kredi başvurusunda bulunabiliyor. Peki, KYK burs başvuruları için son gün ne zaman? KYK burs ve kredi başvurusu nasıl yapılır?

30.10.2020Gündem
KYK borç yapılandırma başvurusu nasıl ve ne zaman yapılır KYK yapılandırma Mecliste kabul edildi: İlk ödeme o tarihte

KYK borç yapılandırma başvurusu nasıl ve ne zaman yapılır? KYK yapılandırma Meclis'te kabul edildi: İlk ödeme o tarihte!

KYK kredi yapılandırma işlemi gündemde yer almaya devam ediyor. KYK borçlarını da içeren 'borç yapılandırma paketi', TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi. Yapılandırmadan faydalanmak isteyenlerin, kanunun çıktığı tarihten itibaren yıl sonuna kadar müracaat etmesi gerekecek ve maksimum 18 taksit yapılabilecek. Öğrenim kredisi borçlarını ödeyemeyenler KYK borç yapılandırma işlemiyle ilgili gelişmelere odaklandı. Peki, KYK borç yapılandırma başvurusu nasıl yapılacak? İşte, KYK öğrenim kredisi borç yapılandırma işleminin detayları...

29.10.2020Ekonomi
KYK burs başvurusu nasıl yapılır 2020 11 adımda E-Devlet KYK burs başvurusu ve kredi bilgileri

KYK burs başvurusu nasıl yapılır 2020? 11 adımda E-Devlet KYK burs başvurusu ve kredi bilgileri

Öğrencilerin KYK burs başvurusu için işlemleri E-Devlet üzerinden resmen başladı. Bu yıl 500 TL'nin üzerinde KYK burs ve kredi ödemesi alacak olan öğrenciler, öncelikle E-Devlet KYK burs başvurusu ekranı üzerinden işlemlerini gerçekleştirecek. Bu işlemler esnasında doğru bilgi vermek büyük önem arz edecek. Beyanlarında yanlış bilgi tespit edilen öğrencilerin burs başvurusu negatif seyre dönecek. 3 Kasım tarihine kadar devam edecek olan KYK burs başvurusu toplam 11 adımda verilen bilgilerle tamamlanacak. KYK burs ve kredi başvurusu olumlu sonuçlanan adaylara Ziraat Genç Kart gönderimi sağlanarak burs ve kredi yatacak hesapları aktif hale getirilecek. Peki, KYK yurt başvurusu nasıl yapılır ve nereden tamamlanır? İşte, kredi ve burs başvurusu yapacak olan adayların merak ettiği tüm bu konuların cevabı niteliğindeki detaylar

28.10.2020Ekonomi
KYK burs başvurusu için açıklama geldi mi, başvurular ne zaman KYK kredi ve burs başvuru tarihi GSBye çevrildi

KYK burs başvurusu için açıklama geldi mi, başvurular ne zaman? KYK kredi ve burs başvuru tarihi GSB'ye çevrildi!

KYK burs başvurusu ne zaman? Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) burs başvuruları öğrenciler tarafından son dakika açıklamalar ile takip ediliyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından koordine edilecek olan başvuru sürecinde öğrenciler başvurularını e devlet üzerinden yapacaklar. KYK burs başvurusu 12 farklı kurumun teyit vermesiyle değerlendirilecek. Kasım ayı yaklaşırken KYK burs başvuruları için öğrencilerin beklentisi bu hafta için yoğunlaştı. İşte, KYK burs başvuru tarihi ve başvuru işlemleriyle ilgili ayrıntılar...

27.10.2020Gündem
KYK burs ve yurt başvurusu ne zaman başlıyor Gözler 2020 KYK burs ve yurt başvurularında

KYK burs ve yurt başvurusu ne zaman başlıyor? Gözler 2020 KYK burs ve yurt başvurularında

KYK burs ve yurt başvurusu için heyecan giderek artıyor. Yüksek öğrenim gören başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrenciler Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından belirtilen tarihlerde burs, öğrenim kredisi ve devlet yurdu başvurularını e-Devlet üzerinden yapıyorlar. Peki 2020 KYK burs ve yurt başvuruları başladı mı? İşte konu ile ilgili detaylar…

23.10.2020Gündem
KYK burs başvurusu ne zaman başlıyor KYK 2020 burs ve kredi başvuruları için heyecanlı bekleyiş

KYK burs başvurusu ne zaman başlıyor? KYK 2020 burs ve kredi başvuruları için heyecanlı bekleyiş

KYK burs başvurusunun ne zaman yapılacağı merak ediliyor. Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü her yıl belirli tarihlerde devlet bursu ve öğrenim kredisi başvurularını e-Devlet üzerinden alıyor. Başvuru sırasında öğrenciden ekonomik, sosyal ve eğitim durumuna ilişkin bilgiler talep ediliyor. Geçtiğimiz yıl başvurular 21 Ekim Pazartesi günü saat 23.59’a kadar devam etti. İşte detaylar...

23.10.2020Gündem
KYK burs ve yurt başvurusu için kritik viraja girildi KYK başvuru işlemleri E-Devletten alınacak

KYK burs ve yurt başvurusu için kritik viraja girildi! KYK başvuru işlemleri E-Devlet'ten alınacak

KYK burs başvurusu ile maddi destek, KYK yurt başvurusu ile de barınma imkanından faydalanmak isteyen pek çok öğrenci, üniversitelerin yüz yüze açılma sinyalinin verilmesiyle birlikte araştırmalarına başladı. Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından E-Devlet üzerinden alınacak olan KYK burs ve yurt başvurusu, öğrencinin verdiği bilgilerini 12 farklı devlet kurumuna teyit ettirdikten sonra başvuruları kabul edecek. KYK burs ve yurt başvurusu için nihai kararın alınmasına bu sistem imkan tanıyacak. Peki, KYK yurt ve burs başvurusu bugün başlar mı? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

19.10.2020Gündem
KYK burs başvurusu E-Devlet ile yapılacak 2020-2021 KYK burs başvurusu bugün başlar mı

KYK burs başvurusu E-Devlet ile yapılacak! 2020-2021 KYK burs başvurusu bugün başlar mı?

KYK burs başvurusu, E-Devlet üzerinden gerçekleştirilecek olan müracaatlarla tamamlanacak. Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından henüz alınmaya başlanmayan KYK burs başvurusu için işlemlerin tamamı online ekran üzerinden tamamlanacak. 18 yaşından küçük üniversitelilerin ise veli onayları alınarak işlemler sağlanacak. Peki, KYK burs başvurusu ne zaman başlayacak ve nereden yapılacak? İşte, 2020-2021 KYK burs başvuru detayları ve konuyla ilgili bazı bilgiler

16.10.2020Gündem
KYK burs başvurusu E-Devlet üzerinden nasıl yapılacak KYK burs başvurusu adımları ve başvuru bilgileri

KYK burs başvurusu E-Devlet üzerinden nasıl yapılacak? KYK burs başvurusu adımları ve başvuru bilgileri

Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) KYK burs başvurusu ile on binlerce kişiye burs imkanı sağlayacak. E-Devlet üzerinden gerçekleşecek olan KYK burs başvurusu ile yeni yıl itibariyle burs ödemesi almaya hak kazanacak olan öğrencileri belirleyecek olan GSB, KYK burs başvurusu işleminde 10'dan fazla kurumla irtibat halinde olacak. E-Devlet üzerinden 11 adımda burs başvuru işlemini tamamlayacak olan KYK, öğrencilerin başvuru işlemini değerlendirmeye alacak ve uygun gördüklerine gençkart gönderimini sağlayacak. Peki, hepsinden önce KYK burs başvurusu ne zaman başlayacak? İşte, o bilgileler

14.10.2020Gündem
KYK yurt başvurusu ne zaman hangi gün yapılacak Öğrencilerin gözü KYK yurt başvuru duyurusunda

KYK yurt başvurusu ne zaman hangi gün yapılacak? Öğrencilerin gözü KYK yurt başvuru duyurusunda

KYK yurt başvurusu, 12 Ekim Pazartesi günü binlerce öğrencinin araştırdığı konu olmaya başladı. Üniversite eğitimi almaya hak kazandıkları ilde barınma ihtiyacını karşılamak isteyen öğrenciler, Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından tahsis edilecek olan yurt odası için KYK yurt başvuru ekranına ulaşmak istiyor. Peki KYK yurt başvurusu ne zaman yapılacak? İşte, bu yıl üniversite eğitimi almaya hak kazanan öğrencilerin özellikle merak ettiği KYK yurt başvuru detayları

12.10.2020Gündem
2020 ve 2021 KYK burs başvurusu ne zaman KYKnın burs ve kredi başvuruları bekleniyor

2020 ve 2021 KYK burs başvurusu ne zaman? KYK'nın burs ve kredi başvuruları bekleniyor!

KYK burs başvurusu, her yıl olduğu gibi bu yılda online olarak kabul edilecek. Üniversite öğrencilerinin maddi durumlarını belgelendireceği burs başvuru sürecinin ardından KYK, öğrenim kredisi ya da karşılıksız burs tahsisi için kararını verecek. Geçtiğimiz yıllarda Resmi Gazete'de yer alan bilgilere göre çalışan öğrencilerin öğrenim kredileri ise artık kesilmeyecek. Peki, 2020 KYK burs başvurusu ne zaman başlayacak?

10.10.2020Gündem