EKSTRA
MENÜ

Kuyumcular

Kuyumcular ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kuyumcular haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.695 Kuyumcular haberi bulunmuştur.

Kuyumcular Haberleri

Son dakika haberi... Altın fiyatları tepetaklak Kritik gün çarşamba.. İşte uzmanların yorumları

Son dakika haberi... Altın fiyatları tepetaklak! Kritik gün çarşamba.. İşte uzmanların yorumları

Gram altın fiyatları gün içerisinde yaklaşık 1 ay sonra ilk kez 500 liranın altını görürken; ons altın fiyatları ise 1850 doların altını gördükten sonra şu dakikalarda 1866 dolar seviyesinde bulunuyor. Altın fiyatları için kritik gün ise, çarşamba günü gerçekleşecek olan Fed toplantısı... Uzmanlar, altın fiyatında yaşanan hareketliliği ve olası senaryoları hurriyet.com.tr'ye değerlendirdi.

14.06.2021Ekonomi
Arasta Nedir Bedesten Ve Arasta Nedir

Arasta Nedir? Bedesten Ve Arasta Nedir?

Arasta mimaride terim anlamı dışında günlük hayatta da sıklıkla kullanılan bir kelimedir. ''Raste'' kelimesinden türetilmiş olan sözcük Farsça kökenlidir ve Osmanlı Devletinden bu yana kullanılmaktadır. Yine dilimize Farsçadan geçmiş olan bedestenin orijinali ise ''bezzezistan'' şeklinde yazılır. Bedesten ve arasta nedir? Sizin için kelimelerin hem gerçek hem terim anlamlarını örnek cümleler ile birlikte derledik.

27.05.2021Sözlük
Uzmanlar yorumladı: Kripto paralarda yaşanan sert düşüş altın fiyatlarını etkiledi mi

Uzmanlar yorumladı: Kripto paralarda yaşanan sert düşüş altın fiyatlarını etkiledi mi?

Kripto paraların düşüşe geçtiği dönemde ons altın fiyatlarında yaşanan yükseliş, yatırımcıların paralarını tekrar güvenli liman olan altına yönlendirdiği yorumlarını da beraberinde getirdi. Konu hakkında uzmanlar da farklı görüşleri savunuyorlar. İşte kripto para ve altın piyasasında son dönemde yaşanan gelişmeler hakkında yapılan uzman yorumları.

24.05.2021Ekonomi
Kuyumcular ne zaman açılacak İşte tam kapanma sonrası kuyumcuların açılacağı tarih

Kuyumcular ne zaman açılacak? İşte tam kapanma sonrası kuyumcuların açılacağı tarih

Tam kapatmanın ardından, önce okullar ve sınavların açılması gerektiği, ikinci aşamada, tek dükkân olarak tanımlanan kuaför, avukatlık bürosu ve küçük esnaf mekânlarının açılabileceği ifade ediliyor. Gözler ise kuyumcuların açılış durumunda. Peki, kuyumcular ne zaman açılacak?

13.05.2021Gündem
Amerikalılar anneleri için bu yıl 28,1 milyar dolar harcayacak

Amerikalılar anneleri için bu yıl 28,1 milyar dolar harcayacak

ABD'de özel günler perakende sektörünü canlandırırken, Anneler Günü'nde çiçek, takı, giysi ve elektronik eşya gibi hediyeler için yapılacak harcamaların bu yıl geçen yıla kıyasla yüzde 5,2 artması bekleniyor.

8.05.2021Ekonomi
Anne kedi, yavrusunu kurtarmak için 3 sokak köpeğini kovaladı

Anne kedi, yavrusunu kurtarmak için 3 sokak köpeğini kovaladı

ADANA'da bir kedinin, yavrusuna saldıran 3 köpeği kovalama anı bir iş yerinin güvenlik kamerasınca kaydedildi.

15.04.2021Haber
Anne kedi yavrusunu korumak için köpekleri böyle kovaladı

Anne kedi yavrusunu korumak için köpekleri böyle kovaladı

Adana'da bir kedinin, yavrusuna saldıran 3 köpeği kovalama anı bir iş yerinin güvenlik kamerasınca kaydedildi.

15.04.2021Haber
Aşı olana altın hızma hediye eden de var iki karton yumurta veren de...

Aşı olana altın hızma hediye eden de var iki karton yumurta veren de...

Sırası gelmesine rağmen aşı olmayanlar Türkiye'de de dünyada da aşılama hızının önündeki en önemli engellerden biri. ABD'den Hindistan'a birçok ülkede bu sorunla başa çıkmak için çok yaratıcı çözümler geliştirildi. Ayrıntılar haberimizde...

15.04.2021Dünya
Kuyumculara yetki belgesi şartı

Kuyumculara yetki belgesi şartı

Ticaret Bakanlığı, kuyumcu açma ve kapamayı kurallara bağladı. Artık yetki belgesi olmayan kuyumcu açamayacak.

15.04.2021Ekonomi
22 sektörün 19unda kartlı harcamalar arttı

22 sektörün 19'unda kartlı harcamalar arttı

İTO araştırmasına göre, mart ayının ilk 2 haftasında tüketicilerin banka kartı ve kredi kartıyla yaptığı yemek harcamaları önceki 2 haftaya göre yüzde 38 yükselirken, kartlı harcamalardaki artış otomobil kiralamada yüzde 34, hava yollarında ise yüzde 30'u buldu.

22.03.2021Ekonomi
Kuyumculara 500 gram altın teminat şartı kalktı

Kuyumculara 500 gram altın teminat şartı kalktı

İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa Atayık "500 gram altın teminatı şartı Bakan Pekcan’ın direktifiyle taslaktan çıkarıldı. Bu kararın özellikle mesleğimizdefaaliyet gösteren küçük esnafı korumak amacıyla alındığının bilinmesini isteriz” dedi.

18.03.2021Ekonomi
Düğün sezonu öncesi imitasyon altına ilgi arttı

Düğün sezonu öncesi 'imitasyon altın'a ilgi arttı

Antalya'da küpeden bileziğe, kolyeden gelin tacına tüm ziynet eşyalarının orijinaline birebir benzeyen imitasyonlarının satışını yapan Sevim Karaca, altın almaya gücü yetmeyen gelin ve damat adaylarının imdadına yetişiyor. Gerçeğinden ayırt edilmeyen bu imitasyon takıların satışında, düğün sezonu öncesinde yüzde 40 artış yaşandığı belirtildi.

16.03.2021Haber
Satışlar patladı Herkes almak istiyor...

Satışlar patladı! Herkes almak istiyor...

Antalya'da küpeden bileziğe, kolyeden gelin tacına tüm ziynet eşyalarının orijinaline birebir benzeyen imitasyonlarının satışını yapan Sevim Karaca, altın almaya gücü yetmeyen gelin ve damat adaylarının imdadına yetişiyor. Gerçeğinden ayırt edilmeyen bu imitasyon takıların satışında, düğün sezonu öncesinde yüzde 40 artış yaşandığı belirtildi.

16.03.2021Ekonomi
Bakan Elvan açıkladı Yüz binlerce kişiye kalıcı muafiyet

Bakan Elvan açıkladı! Yüz binlerce kişiye kalıcı muafiyet

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Anadolu Ajansı Editör Masası'nda "Ekonomi Reform Paketi"ne ilişkin soruları yanıtladı. Bakan Elvan, Ekonomik Reform Paketi kapsamında duyurulan vergi muafiyetiyle ilgili "Uygulamamız 2021 kazançlarıyla başlayacak ve kalıcı olarak uygulanacak" açıklamasında bulundu.

16.03.2021Ekonomi
Avcılarda pes dedirten olay Kuyumcular bile ayırt edemiyor

Avcılar'da pes dedirten olay! Kuyumcular bile ayırt edemiyor

Avcılar'da düzenlenen operasyonda sahte altın ve dolarları piyasaya sürmeye çalışan 4 kişi yakalandı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan kuyumcu Fatih Karakelle, gerçek ve sahte altını bu işin uzmanı olmayanların ayırt etmesinin çok zor olduğunu belirtti.

15.03.2021Gündem
Kıymetli maden ve taşlar piyasası uluslararası standartlara kavuşturulacak

"Kıymetli maden ve taşlar piyasası" uluslararası standartlara kavuşturulacak

Kıymetli maden ve taşlar piyasası Ekonomi Reform Paketi ile uluslararası standartlara uygun, kıymetli maden aracı kuruluşları, rafineriler, kuyumcular ve ayar evlerini kapsayacak şekilde yeniden düzenlenecek.

14.03.2021Ekonomi
Evlenecek çiftlere Suriye altını uyarısı Ciddi fiyat farkı var

Evlenecek çiftlere 'Suriye altını' uyarısı! Ciddi fiyat farkı var

Kontrollü normalleşmeyle birlikte başlaması beklenen düğünlerin en önemli geleneklerinden olan altın satışlarında artış olacağı bekleniyor. Gaziantep Kuyumcular Odası Başkanı Sedat Özdinç, evlenecek çiftleri, düşük ayarlı Suriye altını ve sahte altın alımına karşı uyardı.

10.03.2021Ekonomi
Evlenecek çiftlere Suriye Altını uyarısı

Evlenecek çiftlere 'Suriye Altını' uyarısı

GAZİANTEP Kuyumcular Odası Başkanı Sedat Özdinç, kontrollü normalleşme süreci ile birlikte başlaması beklenen düğünlerin en önemli geleneklerinden olan altın satışlarında artış olacağını ifade etti. Özdinç, evlenecek çiftleri, düşük ayarlı Suriye altını ve sahte altın alımına karşı uyardı.

10.03.2021Haber
Evlenecek çiftlere Suriye altını uyarısı Ciddi fiyat farkı var

Evlenecek çiftlere 'Suriye altını' uyarısı! Ciddi fiyat farkı var

Kontrollü normalleşmeyle birlikte başlaması beklenen düğünlerin en önemli geleneklerinden olan altın satışlarında artış olacağı bekleniyor. Gaziantep Kuyumcular Odası Başkanı Sedat Özdinç, evlenecek çiftleri, düşük ayarlı Suriye altını ve sahte altın alımına karşı uyardı.

10.03.2021Ekonomi
Zinciriye Medresesi Nerede Ve Nasıl Gidilir Zinciriye Medresesi Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Zinciriye Medresesi Nerede Ve Nasıl Gidilir? Zinciriye Medresesi Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Zinciriye Medresesi, 1385 yılında Mardin'de hüküm süren Artuklu Sultanı olan Melik Necmettin İsa bin Muzaffer Davud bin El Melik Salih tarafından yaptırıldı. Zinciriye Medresesi, anıtsal giriş kapısı ve dilimli kubbeleri ile Mardin'in en önemli yapılarından biri haline geldi. Zinciriye Medresesi nerede ve nasıl gidilir? İşte merak edilen tüm detaylar.

23.02.2021Seyahat
Kuyumcular sahte altını mihenk taşıyla anlıyor

Kuyumcular sahte altını mihenk taşıyla anlıyor

ÇANAKKALE Sarraflar ve Kuyumcular Derneği Başkanı Timur Ay, son dönemlerde altın fiyatlarının yükselmesiyle birlikte kalpazanların dolandırıcılıkta sahte altına yöneldiğini söyledi. Kalpazanların bozdurmak için getirdikleri sahte altınları gerçeğinden ayırt etmekte kuyumcular olarak kendilerinin dahi zorlandığını belirten Timur Ay, şüphelendikleri durumlarda altının sahte olup olmadığını mihenk taşına sürterek anlamaya çalıştıklarını belirtti.

11.02.2021Gündem
BDDK’dan altın kabulüne ‘ayar’

BDDK’dan altın kabulüne ‘ayar’

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), bankaların fiziki altın kabülüne değerleme standartları getirdi. Asgari değerleme tabanı oluşturularak fiziki altının bankaların gerek kendi personeli gerek ekspertiz hizmeti aldığı uzmanlar tarafından değerlenmesinde standart uygulama getirildi.

11.02.2021Ekonomi
BDDKdan altın düzenlemesi

BDDK'dan altın düzenlemesi

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun (BDDK), Bankaların Kıymetli Maden Alım Satımına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik'te yaptığı değişiklikler, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

10.02.2021Ekonomi
Kuyumcularda sevgililer Günü yoğunluğu başladı

Kuyumcularda sevgililer Günü yoğunluğu başladı

Kuyumcularda 14 Şubat Sevgililer Günü öncesi alışverişte artış yaşanırken, vatandaşlar baget taşlı yüzüklerin yanı sıra bütçelerine göre altın ürünler, küpe, kolye ve bilekliklere yoğun talep gösteriyor.

7.02.2021Ekonomi
Sevgililer Günü yoğunluğu başladı

Sevgililer Günü yoğunluğu başladı

Kuyumcularda 14 Şubat Sevgililer Günü öncesi alışverişte artış yaşanırken, vatandaşlar baget taşlı yüzüklerin yanı sıra bütçelerine göre altın ürünler, küpe, kolye ve bilekliklere yoğun talep gösteriyor.

7.02.2021Ekonomi
Sahte altın dolandırıcıları güvenilir markaların damgasını basarak aldatıyor

Sahte altın dolandırıcıları güvenilir markaların damgasını basarak aldatıyor

ADANA Kuyumcular Odası Başkanı Oğuz Başman, son yıllarda artış gösteren sahte altın dolandırıcılığında yeni yöntemler denendiğini belirterek, Sahte altınlara güvenilir firmaların markasını basarak piyasaya süren şebekeler türedi. Bunu yapanlar, mesleği bilen insanlar. Yani kuyumcu kuyumcuyu kandırıyorö dedi.

6.02.2021Haber
Kuyumcular birbirini kandırmaya başladı

Kuyumcular birbirini kandırmaya başladı

Adana Kuyumcular Odası Başkanı Oğuz Başman, son yıllarda artış gösteren sahte altın dolandırıcılığında yeni yöntemler denendiğini belirterek, "Sahte altınlara güvenilir firmaların markasını basarak piyasaya süren şebekeler türedi. Bunu yapanlar, mesleği bilen insanlar. Yani kuyumcu kuyumcuyu kandırıyor" dedi.

6.02.2021Ekonomi
30 kilo altınla kaçmıştı... Savunması şaşkına çevirdi

30 kilo altınla kaçmıştı... Savunması şaşkına çevirdi

Konya'da, indirim çadırında satacağını söyleyerek topladığı yaklaşık 30 kilo altını alıp, sevgilisiyle kaçtıktan sonra İstanbul'da yakalanan Musa Göksu'nun yargılanmasına devam edildi. Tutuksuz yargılanan Göksu savunmasında, "İndirim çadırı için kimseden ürün istemedim. Kendileri getirip ürünleri gösterdi" dedi.

28.01.2021Gündem
Zonguldakta kuyumcunun dikkati, çeteyi çökertti

Zonguldak'ta kuyumcunun dikkati, çeteyi çökertti

Zonguldak'ta sahte altın bozdururken kuyumcu fark edince kaçan, polisin çalışmasıyla yakalanıp, tutuklanan şüphelinin, İstanbul ve Ankara'da çok sayıda kuyumcuda sahte altın bozduran çetenin üyesi olduğu ortaya çıktı. Zonguldak Kuyumcular Odası Başkanı Çetin Çelik, "Birebir aynısını yapıyorlar. Çok güçlü altın kaplama yapıyorlar. Keserek anlamaya çalışıyoruz. Altını mihenk taşına sürttüğünüzde o zaman ortaya çıkıyor. Bu mesleğe yılların vermiş kuyumcuların dışında anlaşılması çok zor" dedi.

26.01.2021Gündem
Bu da yakut vurgunu Avukat hayatının şokunu yaşadı...

Bu da yakut vurgunu! Avukat hayatının şokunu yaşadı...

Ünlü bir mağazadan yakut ve pırlantadan oluşan bir takı setini 9 bin liraya satın alan avukat Senay Önal hayatının şokunu yaşadı. Laboratuvarda incelemeye alınan setteki taşların yakut değil, 10-15 dolarlık sentetik taşlar olduğu ortaya çıktı. Değerli taş bilimciler, yapılan sahteciliğin çıplak gözle görülmesinin imkânsız olduğuna işaret etti.

21.01.2021Gündem
Sahte altıncılara kuyumcu tuzağı

Sahte altıncılara kuyumcu tuzağı

Sahte altın satışı yapan şebekeye yönelik polis operasyonunun ayrıntıları ortaya çıktı. Gözaltına alınan 103 kişiden 54’ü tutuklandı. Sahte altınları çeşitli illerde satan şebekenin tutuklu bir üyesinin ise, Zonguldaklı kuyumcuların kurdukları çevrimiçi mesajlaşma uygulamasıyla yakayı ele verdiği ortaya çıktı.

18.01.2021Ekonomi
Altın günü oyunu

Altın günü oyunu

Ankara’da bir basım atölyesinde 18-20 ayar altınların bakır alaşımı karıştırılarak 22 ayar olarak piyasaya sürüldüğü belirlendi. Merdiven altı atölyede üretilen altınların tanınmış firmaların markalarıyla ev kadınları üzerinden, kuyumculara satıldığı tespit edildi.

14.01.2021Gündem
Turgutluda kuyumcu soygunu kamerada

Turgutlu'da kuyumcu soygunu kamerada

Turgutlu'da bir şahıs yüzük bakmak bahanesiyle girdiği kuyumcu dükkanından 24 adet altın yüzük çalarak kaçtı.

6.01.2021Haber
Dalgınlığı fırsat bilip soygun yapmıştı Flaş gelişme

Dalgınlığı fırsat bilip soygun yapmıştı! Flaş gelişme

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde, müşteri gibi girdiği kuyumcuda içerisinde 24 yüzük bulunan tablayı çalan 2 şüpheliden 1’i polisin operasyonuyla yakalandı.

6.01.2021Gündem
Altın ve pırlanta alacaklar dikkat Dolandırıcıların yeni yöntemi bu...

Altın ve pırlanta alacaklar dikkat! Dolandırıcıların yeni yöntemi bu...

Yeni yılla birlikte internetten altın ve pırlanta satışları internet üzerinden indirimli fiyatlarla uygulanmaya başladı. Gaziantep Kuyumcular Odası Başkanı Sedat Özdinç indirimli altın ve pırlanta almanın sakıncalarını anlattı.

29.12.2020Ekonomi
Aşı haberi çıktıkça altın geriliyor İşte vatandaşın tercihi

Aşı haberi çıktıkça altın geriliyor! İşte vatandaşın tercihi

Koronavirüs pandemisine ilişkin olarak aşının bulunması sonrasında altın fiyatları düşüşe geçti. Vatandaşlar altın düştükçe satın almaya yöneliyor.

26.12.2020Ekonomi
Çarşı sokağa döküldü Polis gelince ortalığı birbirine kattılar

Çarşı sokağa döküldü! Polis gelince ortalığı birbirine kattılar

Bursa'nın İnegöl ilçesinde, tırnakçılık yönetimiyle esnafı dolandırmaya çalışan ve aralarında çocukların da bulunduğu 10 kadın şüpheli yakalandı. İnegöl'e dışarıdan gelen bu kişiler her seferinde yakalandıklarında ortalığı birbirine katmaya devam ediyor.

23.11.2020Gündem
Son dakika... Altın fiyatları için flaş tahmin

Son dakika... Altın fiyatları için flaş tahmin

Van Kuyumcular Derneği Başkanı Mehmet Yıldırımoğlu “2021 yılının ilk 6 ayı içerisinde 550’lerde seyredecek olan altın, ikinci 6 ayda ise 600-650’leri görecek” dedi.

13.11.2020Sigorta
‘Herkes taşın altına eline koymalı’

‘Herkes taşın altına eline koymalı’

Almanya’da koronavirüsten en çok etkilenen küçük işletmelerin başında düğün salonları geliyor. 2 Kasım’dan beri tamamen kapanan salon sahipleri, düğün sahiplerinden kapora konusunda anlayış bekliyor.

11.11.2020Avrupa
İKOdan nitelikli eleman için iş birliği

İKO'dan nitelikli eleman için iş birliği

İstanbul Kuyumcular Odası (İKO), dünyada büyük kabul gören ustalıkta "Kapalıçarşı ekolü"nü gelecek kuşaklara taşımak ve bilgisayar destekli mücevher tasarımı eğitimleri için İstanbul Ticaret Üniversitesi ile protokol imzaladı.

1.11.2020Ekonomi
Bir saatlik düğünde takı töreni 40 dakika sürdü

Bir saatlik düğünde takı töreni 40 dakika sürdü

Pandemi nedeniyle bir saate indirilen düğünde davetliler, 40 dakika boyunca gelin ve damada takı taktı. Ceren ve Seyfi Karakaya'ya 1 milyon lira değirinde altın ve para takıldı. Kalan 10 dakikada ise pasta kesildi.

20.10.2020Haber
Son dakika haberler: Aşiret düğününde takı yarışı... Koronavirüsü hiçe saydılar

Son dakika haberler: Aşiret düğününde takı yarışı... Koronavirüsü hiçe saydılar

Muş’ta koronavirüs salgını nedeniyle 1 saatte gerçekleştirilen ve takı töreni 40 dakika süren düğünde genç çifte 1 milyon TL değerinde altın ve para takıldı.

20.10.2020Gündem
Aynı gün içinde 4 kuyumcuyu soyan 2 kişi polisten kaçamadı

Aynı gün içinde 4 kuyumcuyu soyan 2 kişi polisten kaçamadı

Kocaeli’de de aynı gün içerisinde girdikleri 4 kuyumcudan 'tırnakçılık yöntemi ile 50 bin liralık altın bileklikleri çalan 2 kişi polis ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda yakalandı. Adliyeye sevk edilen şüphelilerin daha önce İstanbul'da da 2 kuyumcudan vurgun yaptığı ortaya çıktı.

13.10.2020Gündem
’Hatalı basım’ 10 Euro için alıcı arıyor

’Hatalı basım’ 10 Euro için alıcı arıyor

BALIKESİR’de yaşayan Aydın Koçyiğit’e gezmek için gittiği Almanya’da yaptığı alışveriş sonrası para üstü olarak hatalı basım olduğu ileri sürülen 10 Euro verildi. Koçyiğit, 5 yıl sandıkta sakladığı ve hatalı basım olduğunu belirttiği paraya alıcı arıyor.

9.10.2020Gündem
Kuyumculara sahte altın satan 2 kişi yakalandı

Kuyumculara sahte altın satan 2 kişi yakalandı

BOLU’da, 3 kuyumcuya sahte altın vererek dolandıran 1’i kadın, 2 kişi, 37 kamera kaydı incelenerek yakalandı. 40 bin TL para ve sahte altınlarla yakalanan Z.K. (43) ve F.Y. (32) adliyeye sevk edildi.

1.10.2020Gündem
Son dakika... Kuyumculara ve vatandaşlara önemli uyarı Altında buna dikkat...

Son dakika... Kuyumculara ve vatandaşlara önemli uyarı! Altında buna dikkat...

DÜZCE El Sanatları Eğitim Merkezinde kuyumculuk eğitmeni olarak görev yapan Murat Eren, vatandaşların çeyrek, yarım ve tam altın alırken dikkat etmesi gerektiğini belirtti. Eren, bazı art niyetli kişilerin bu tür altınlara kulp takarken altını kestiklerini, yerine bakır ve bronz dolgu yaptıklarını söyledi.

1.10.2020Ekonomi
Dolandırılmak istenen kuyumcu, iş yerini 32 güvenlik kamerası ile donattı

Dolandırılmak istenen kuyumcu, iş yerini 32 güvenlik kamerası ile donattı

ADANA’da kuyumcu Bülent Dalyan, kuyumculara yönelik soygun girişimlerinin son zamanlarda artması ve kendisinin de dolandırıcılık girişimlerine maruz kalması üzerine güvenlik önlemlerini üst seviyeye çıkararak, iş yerine 32 güvenlik kamerası taktırdı. Müşterilerin görmedikleri noktalarda dahi güvenlik kamerasının olduğuna dikkati çeken Dalyan, "Hem tezgahın önü hem de arkasında kameralarımız mevcut. Bu da çok büyük bir caydırıcılık" dedi.

1.10.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Bizi mutlu eden tarihi hanlarımız

Kimi şehir kalabalığından kaçıp huzura sığınmanın, kimi ticaretin, kimi de geçmişte olduğu gibi konaklamanın adresi. Hepsinin çatısının altında yüzlerce yıl geriye giden canlı bir tarih var. Ne mutlu ki hanların birçoğu günümüzde de ayakta. Ben aralarından en sevdiğim ve içinde olmaktan mutluluk duyduğum 10 hanı sizlere anlatacağım.

21.02.2021