EKSTRA
MENÜ

Kuyruklu Yıldız

Kuyruklu Yıldız ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kuyruklu Yıldız haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 398 Kuyruklu Yıldız haberi bulunmuştur.

Kuyruklu Yıldız Haberleri

Dinozorların ölümünün sebebi ‘kuyruklu yıldızlar’ mı

Dinozorların ölümünün sebebi ‘kuyruklu yıldızlar’ mı?

ABD'de yapılan yeni bir araştırma, dinozorların 66 milyon yıl önceki ölümlerinin altında yatan sebebin bir kuyruklu yıldız parçası olabileceğini öne sürüyor. Ancak birçok uzman bu felakete bir asteroidin neden olduğu tezinde ısrarcı… Peki gerçekten küçücük bir kuyruklu yıldız parçası koca bir neslin tükenmesine sebep olmuş olabilir mi?

22.02.2021Dünya
Dünyaya göktaşı çarpacak mı Nostradamusun 2021 kehanetleri akıllara geldi...

Dünya'ya göktaşı çarpacak mı? Nostradamus'un 2021 kehanetleri akıllara geldi...

Kehanetleriyle günümüzde de adından söz ettiren Nostradamus'un 2021 yılında dünyaya göktaşı çarpacağı sözleri yeniden gündeme geldi. Eyfel Kulesi büyüklüğündeki bir asteroidin dünyaya 'yakın' mesafeden geçecek olması 2021'in ilk felaketi olarak yorumlandı. 'Oldukça büyük ve tehlikeli olduğu değerlendirilen asteroid için NASA'dan kesin bir açıklama yapılmazken, göktaşının 270 metre çapında olduğunu belirten bilim insanları erken tespit sistemi için harekete geçti. İşte, Nostradamus 2021 kehanetleri ve konuyla ilgili bilgiler.

6.01.2021Teknoloji
NASA alarma geçti 2021in ilk felaketi olabilir...

NASA alarma geçti! 2021'in ilk felaketi olabilir...

NASA, Eyfel Kulesi büyüklüğündeki bir asteroidin dünyaya 'yakın' mesafeden geçecek olmasından dolayı alarma geçti. 2021'in ilk felaketi olduğu düşünülen olay akla Fransız astrolog Nostradamus'un sözlerini getirdi. Nostradamus 2021 yılı için ‘Gökyüzünde ateş ve uzun bir kıvılcım izi görülür.’ sözlerini kullanmıştı.

4.01.2021Dünya
Harvard Üniversitesi profesöründen dünyayı sarsacak dünya dışı yaşam açıklaması

Harvard Üniversitesi profesöründen dünyayı sarsacak 'dünya dışı yaşam' açıklaması!

Harvard Üniversitesi Astronomi Bölümü Başkanı'ndan dünyayı sarsacak 'dünyadışı yaşam açıklaması. Harvard Üniversitesi Astronomi Bölümü başkanı Prof. Avi Loeb'e göre, dünya dışı yaşama ait bir cisim yakın zamanda gezegenimizin yakınından geçti. Loeb yeni kitabında, 2017 yılında dünyaya yakın bir mesafeden geçen Oumuamua gök cisminin dünya dışı medeniyetlere ait olduğuna inandığını ve bu fikrini destekleyecek ciddi bulgulara sahip olduğunu yazdı.

3.01.2021Dünya
800 yılda bir gerçekleşen gök olayı görüntülendi

800 yılda bir gerçekleşen gök olayı görüntülendi

Uzay fotoğrafçılığına ilgi duyan Bitlis Eren Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Cihan Önen, en son 800 yıl önce yakınlaşan Jüpiter ve Satürn gezegenlerini yeniden aynı karede görüntülemeyi başardı.

22.12.2020Gündem
Serveti Fünun Dönemi nedir ve özellikleri nelerdir Serveti Fünun romanları, şairleri ve iiirleri

Serveti Fünun Dönemi nedir ve özellikleri nelerdir? Serveti Fünun romanları, şairleri ve iiirleri

Servet-i Fünun, ''sanat için sanat'' anlayışını benimseyen yazarların oluşturduğu bir edebiyat topluluğudur. Adını, ilk sayısı 17 Mart 1891 yılında çıkmış olan Servet-i Fünun Dergisinden almıştır. Kurucusu Ahmet İhsan Tokgöz'dür. Servet-i Fünun döneminin özeliklerini, romanlarını ve şairlerini sizin için derledik.

15.12.2020Araştırma
Bilim insanlarından uzay yolculuğunu hızlandırabilecek önemli keşif

Bilim insanlarından uzay yolculuğunu hızlandırabilecek önemli keşif

Güneş Sistemi'nde gelecekte uzay yolculuğunu hızlandırabilecek bir "çekimsel otoban" ağı keşfedildi.

12.12.2020Teknoloji
XPG SPECTRIX D50 Xtreme tanıtıldı

XPG SPECTRIX D50 Xtreme tanıtıldı

XPG, SPECTRIX D50 Xtreme DDR 4 RGB bellek modelini duyurdu. İşte ürünün öne çıkan özellikleri...

2.10.2020Teknoloji
7. Sınıf İngilizce Planet Names (Gezegen İsimleri) konu anlatımı

7. Sınıf İngilizce Planet Names (Gezegen İsimleri) konu anlatımı

7. sınıf planets ünitesi dersimize başlamadan önce kısaca gezegenleri tanıyacağız. Sonrasında İngilizce de sıcaklık, ışık yılı, uzaklık gibi birimlerin nasıl söylendiğini öğrenerek dersimize devam edeceğiz. Son olarak da sıfatlar konusu ile birleştirmek suretiyle gezegenler temasını superlative ve comparative olarak bütünleştireceğiz.

13.08.20207. SINIF
Hadise ve Kaan Yıldırım’dan ilk kare

Hadise ve Kaan Yıldırım’dan ilk kare

2020’nin sürpriz aşkı Hadise ve Kaan Yıldırım’dan, dün akşam ilk fotoğraf geldi.

31.07.2020Magazin
Neowise kuyruklu yıldız ile atmosfere giren meteoru aynı karede çekti

Neowise' kuyruklu yıldız ile atmosfere giren meteoru aynı karede çekti

DENİZLİ'de, tesisatçı ustası İlyas Kurban (41), gökyüzü fotoğrafçılığına merak sarınca, fotoğraf makinesi satın alarak, 1 yılda kendisini geliştirip, astrofotoğrafçı oldu. Bir yandan tesisat işleriyle uğraşan bir yandan da yıldızları fotoğraflayan Kurban, dünya genelinde NASA ile astrofotoğrafçıların yakından takip ettiği ve bir daha 6 bin 766 yıl sonra tekrar görülebilecek olan 'Neowise' kuyruklu yıldızını, atmosfere giren meteorla aynı karede çekmeyi başardı.

25.07.2020Haber
6 bin 800 yılda bir görülen kuyruklu yıldız fotoğraflandı

6 bin 800 yılda bir görülen kuyruklu yıldız fotoğraflandı

Tüm dünyanın konuştuğu ve 6 bin 800 yılda bir görülen C/2020 F3 Neowise adlı kuyruklu yıldız, Antalya'dan fotoğraflandı.

24.07.2020Seyahat
6 bin 800 yılda bir görülen kuyruklu yıldız Antalyaya da uğradı

6 bin 800 yılda bir görülen kuyruklu yıldız Antalya'ya da uğradı

Tüm dünyanın konuştuğu ve 6 bin 800 yılda bir görülen C/2020 F3 Neowise adlı kuyruklu yıldız, Antalya’dan fotoğraflandı.

24.07.2020Teknoloji
Neowise kuyruklu yıldızı Ankara Üniversitesi Gözlemevinde görüntülendi

Neowise kuyruklu yıldızı Ankara Üniversitesi Gözlemevi'nde görüntülendi

Uzaydaki varlığı bu yıl keşfedilen Neowise C/2020 F3 kuyruklu yıldızı, Ankara Üniversitesi Kreiken Rasathanesi'ndeki bilim insanları tarafından görüntülendi.

23.07.2020Teknoloji
Bursalı fotoğrafçı Uğur İkizler, Neowise kuyruklu yıldızını görüntüledi

Bursalı fotoğrafçı Uğur İkizler, Neowise kuyruklu yıldızını görüntüledi

Dünya’ya 103 milyon kilometre uzaklıktan geçen Neowise ’ isimli bir kuyruklu yıldız Bursa'da fotoğrafçı Uğur İkizler tarafından görüntülendi.

22.07.2020Teknoloji
Kuyruklu yıldızın hayran bırakan görüntüleri

Kuyruklu yıldızın hayran bırakan görüntüleri

Dünyaya 103 milyon kilometre uzaklıktan geçen Neowise isimli bir kuyruklu yıldız Bursa'da fotoğrafçı Uğur İkizler tarafından görüntülendi.

22.07.2020Seyahat
Neowise kuyruklu yıldızı Kazdağları’nda görüntüledi

Neowise kuyruklu yıldızı Kazdağları’nda görüntüledi

Çanakkale’nin Yenice ilçesine bağlı Kalkım beldesinde ikamet eden doğa fotoğrafçısı İsmail Öztürk, önceki gece saat 22.00 sularında Kazdağları üzerinde Neowise kuyruklu yıldızını görüntüledi.

20.07.2020Teknoloji
Neowise kuyruklu yıldızı Türkiyede görüntülendi

Neowise kuyruklu yıldızı Türkiye'de görüntülendi!

Neowise kuyruklu yıldızı son günlerde sosyal medyanın gündeminde yer alıyordu. Türkiye'den de görüntülenebilen Neowise kuyruklu yıldızı, pek çok ilin ardından son olarak Tekirdağ'da gözlendi. Kuyruklu Yıldız C / 2020 F3 NEOWISE olarak adlandırılan Neowise kuyruklu yıldızı, 3 Temmuz 2020'de Güneş'e yakın bir geçiş sergilemişti. Daha sonra Dünya'ya yaklaşmaya başlayan Neowise kuyruklu yıldızı, çıplak gözle görülebilir seviyede geçişini gerçekleştirdi. İşte, NASA'nın yakından takip ettiği Neowise kuyruklu yıldızı görüntüsü ve detaylı bilgiler

17.07.2020Teknoloji
Kuzey yarımküre göklerinde kuyruklu yıldız şovu

Kuzey yarımküre göklerinde kuyruklu yıldız şovu

Dünyanın yakınından geçip inanılmaz görüntüler sergileyen Neowise kuyruklu yıldızı Temmuz ayı boyunca kuzey yarımküre semalarını süslemeye devam edecek.

17.07.2020Teknoloji
Neowise kuyruklu yıldızı, Malatya semalarında görüntülendi

Neowise kuyruklu yıldızı, Malatya semalarında görüntülendi

Amerika Birleşik Devletleri Uzay ve Havacılık Ajansı (NASA) tarafından keşfedilen Neowise kuyruklu yıldızı, Malatya semalarında çıplak gözle görüntülendi.

16.07.2020Teknoloji
Neowise kuyruklu yıldızı, İstanbul semalarında görüntülendi

Neowise kuyruklu yıldızı, İstanbul semalarında görüntülendi

Amerika Birleşik Devletleri Uzay ve Havacılık Ajansı (NASA) tarafından Mart ayında keşfedilen ve adını NEOWISE teleskobundan alan C/2020 F3 NEOWI Neowise kuyruklu yıldızı, İstanbul semalarında görüntülendi.

13.07.2020Teknoloji
4 bininci kuyruklu yıldız böyle görüntülendi

4 bininci kuyruklu yıldız böyle görüntülendi

NASA ile ESA'nın, SOHO Teleskobu, 4 bininci kez bir kuyruklu yıldızı kayda aldı.

18.06.2020Teknoloji
Kuyruklu bir asteroit keşfedildi

Kuyruklu bir asteroit keşfedildi

ABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), Hawaii Üniversitesinin ATLAS teleskobuyla keşfedilen Truva asteroitinin, kuyruklu yıldız gibi bir kuyruğa sahip olduğunu duyurdu.

22.05.2020Teknoloji
Atlas Kuyruklu Yıldızı görüntülendi

Atlas Kuyruklu Yıldızı görüntülendi

Ursa Major Takım Yıldızı bölgesinde 29 Aralık 2019 tarihinde keşfedilen ve 'Atlas' adı verilen kuyruklu yıldız, Antalya Bakırlıtepe'deki TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi'nde, T100 teleskobu ile görüntülendi. TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi Müdürü Prof. Dr. Sacit Özdemir, Atlas Kuyruklu Yıldızı'nın Güneş'e doğru yaklaştığını ve parçalanmaya başladığını açıkladı.

4.05.2020Teknoloji
Realme 6, realme 6 Pro ve realme Buds Air Türkiyede satışa çıkıyor

Realme 6, realme 6 Pro ve realme Buds Air Türkiye'de satışa çıkıyor

realme, yeni serisinin ilk üyesi 6i modelini geçtiğimiz günlerde satışa çıkarmıştı. Şimdi sıra diğer modellere geldi. Realme 6, realme 6 Pro ve realme Buds Air bugün raflardaki yerini alıyor.

21.04.2020Teknoloji
ADATA, SPECTRIX D50 DDR4 RGB’yi duyurdu

ADATA, SPECTRIX D50 DDR4 RGB’yi duyurdu

ADATA Technology, yeni bellek modeli SPECTRIX D50 DDR4 RGB’yi duyurdu. 32GB’a kadar kapasite seçeneği sunan ürün 4800MHz gibi bir frekans hızında çalışabiliyor. Ürün bu performansının yanında metal gövdeli minimalist geometrik tasarımıyla da dikkat çekiyor.

16.04.2020Teknoloji
realme 6 serisi tantıldı: İşte yeni telefonlar

realme 6 serisi tantıldı: İşte yeni telefonlar

Önde gelen akıllı telefon markalarından realme, Covid-19 salgını nedeniyle 6 serisi ile birlikte Buds Air kulaklıklarını bugün Youtube kanalından yayınladığı video ile duyurdu. realme 6 serisi Ürün Müdürü Denny Baker’ın anlatımıyla gerçekleşen online lansmanda ürünlerin fiyatları ve satış tarihleri belli oldu.

14.04.2020Teknoloji
Neptünün ötesinde 139 yeni gök cismi keşfedildi

Neptün'ün ötesinde 139 yeni gök cismi keşfedildi

Gök bilimciler Güneş Sistemi'nde Neptün gezegeninin ötesinde 139 yeni gök cismi keşfetti.

15.03.2020Teknoloji
Hale Akınlı son yolculuğuna uğurlandı

Hale Akınlı son yolculuğuna uğurlandı

İBB Şehir Tiyatroları’nın ve Türk Sineması’nın değerli sanatçısı Hale Akınlı, Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde düzenlenen bir törenle son yolculuğuna uğurlandı.

17.12.2019Magazin
Pandora, yeni yılda sevgiyi anlatmanın en güzel yolunu sunuyor

Pandora, yeni yılda sevgiyi anlatmanın en güzel yolunu sunuyor

Modern tasarımları ve ışıltılı taşları ile yenilenen Pandora, yeni yıl yaklaşırken sevgiyi anlatmanın en güzel yolunu sunuyor. Stilini dilediğin gibi ifade edebileceğin ve sevdiklerine hediye edebileceğin özel parçalar, içindeki nostaljiyi ve sihri harekete geçiriyor.

10.12.2019Alışveriş
Pandora İlhamını Gökyüzünden Alıyor

Pandora İlhamını Gökyüzünden Alıyor

Modern tasarımları ve ışıltılı taşları ile yenilenen Pandora, yeni yıl yaklaşırken sevgiyi anlatmanın en güzel yolunu sunuyor. Stilini dilediğin gibi ifade edebileceğin ve sevdiklerine hediye edebileceğin özel parçalar, içindeki nostaljiyi ve sihri harekete geçiriyor.

9.12.2019Alışveriş
12 bin 800 yıl önce Dünyada dev bir gök taşı çarpmış olabilir

12 bin 800 yıl önce Dünya'da dev bir gök taşı çarpmış olabilir

Birçok bilim kurgu filmine konu olan gök taşlarının Dünya'nın sonunu getireceği düşünülür. Bu kapsamda bilim insanları uzun süredir araştırmalarını sürdürürken, son olarak yapılan araştırmalar büyük bir gök taşının 12 bin 800 yıl öncesinde Dünya'ya çarpmış olabileceğini ortaya koyuyor.

23.10.2019Teknoloji
Hubble Teleskobu 2I/Borisov kuyruklu yıldızını görüntüledi

Hubble Teleskobu "2I/Borisov" kuyruklu yıldızını görüntüledi

NASA'dan yapılan açıklamada, Hubble Teleskobu'nun, Güneş Sistemi'nden girdiği tespit edilen ikinci yıldızlar arası ziyaretçi 2I/Borisov kuyruklu yıldızını kayda aldığı bildirildi.

17.10.2019Teknoloji
Beta Pictorisin çevresinde 3 kuyruklu yıldız keşfi

Beta Pictoris'in çevresinde 3 kuyruklu yıldız keşfi

Dünya'dan 63 ışık yılı uzaklıktaki Beta Pictoris yıldızında 3 extrasolar kuyruklu yıldız keşfedildi.

23.05.2019Teknoloji
2019un meteor yağmuru bu akşam başlıyor

2019'un meteor yağmuru bu akşam başlıyor!

Yeni yıla girmemizle birlikte yılın ilk gök olayları da yaşanmaya başladı haliyle. Quadrantid Meteor Yağmuru, yılın en muhteşem gök taşı yağmurlarından biri olarak biliniyor. Peki bu meteor yağmurları tam olarak ne zaman başlayacak? Türkiye'den görebilmek mümkün olacak mı?

3.01.2019Teknoloji
Kurukafa ölüm yıldızı Dünyaya 38 milyon km yakından geçecek

'Kurukafa ölüm yıldızı' Dünya'ya 38 milyon km yakından geçecek

Ürkütücü görünüşlü kurukafa şeklindeki bir asteroit, Cadılar Bayramı'ndan 11 gün sonra Dünya'nın 38 milyon kilometre yakınından geçecek.

1.10.2018Teknoloji
Kurukafa ölüm yıldızı Dünyaya 38 milyon km yakından geçecek

'Kurukafa ölüm yıldızı' Dünya'ya 38 milyon km yakından geçecek

Ürkütücü görünüşlü kurukafa şeklindeki bir asteroit, Cadılar Bayramı'ndan 11 gün sonra Dünya'nın 38 milyon kilometre yakınından geçecek.

1.10.2018Dünya
Direnç Dedeoğlu kimdir Hangi filmlerde rol aldı

Direnç Dedeoğlu kimdir? Hangi filmlerde rol aldı?

Direnç Dedeoğlu, oyunculuk kariyeri dahilinde tiyatro, dizi ve filmlerde boy göstermiştir. Cem Yılmaz'ın Pek Yakında filminde Bülent karakterini canlandıran Direnç Dedeoğlu, bir pizza firmasının reklam filminde de yer almıştır. Peki, Direnç Dedeoğlu kimdir ve kaç yaşındadır? İşte, merak edilen oyuncunun yer aldığı projeler

5.09.2018Magazin
Seyfettin Asal’ın eserleri ölümünden 63 yıl sonra ilk kez kaydedildi

Seyfettin Asal’ın eserleri ölümünden 63 yıl sonra ilk kez kaydedildi

Türk keman ekolünün öncülerinden Seyfettin Asal, bestelediği operetlerle 1930’lar İstanbul’unun eğlence hayatını renklendirmiş, kurduğu orkestralarla İDSO’nun temelini atmıştı. Unutulmaya terk edilen Asal’ın altı eserini piyanist Gülru Ensari eşliğinde ‘Yüz Yıllık Serüven’ albümünde kaydeden kemancı Sevil Ulucan, “Müziğe, öğrencilerine verdiği emekle, bestelerinin kalitesiyle hatırlanmayı hak ediyor” diyor.

23.08.2018Kitap Sanat
Amatör astronomlar için dünyanın en keyifli gözlem noktaları

Amatör astronomlar için dünyanın en keyifli gözlem noktaları

2018 yılının başında yaşanan 'süper mavi kanlı ay' gibi gökyüzü fenomenleri ve kuyruklu yıldız geçişleri daima büyük ilgiyle izleniyor. Çoğu bu olayları internet üzerinden gerçekleştirilen yayınlar aracılığıyla izleme yoluna giderken, sayıları giderek artan bilim meraklısı amatörler kendi teleskoplarıyla gözlem yapmayı tercih ediyor. İkinci şıkkı tercih edenler için gözlem noktasını doğru seçmek önem taşıyor.

3.07.2018Seyahat
Gizemli gök cisminin kuyruklu yıldız olduğu saptandı

Gizemli gök cisminin kuyruklu yıldız olduğu saptandı

Bilim insanları keşfettikleri ilk yıldızlar arası gök cismi Oumuamua'nın kuyruklu yıldız olduğu sonucuna vardı.

28.06.2018Teknoloji
Kafaları karıştırmıştı... Ne olduğu ortaya çıktı

Kafaları karıştırmıştı... Ne olduğu ortaya çıktı

Bilim insanları keşfettikleri ilk yıldızlar arası gök cismi Oumuamua'nın kuyruklu yıldız olduğu sonucuna vardı.

28.06.2018Dünya
Erkenci Kuş dizisinin oyuncuları kimdir İşte Erkenci Kuş dizisinin konusu ve oyuncu kadrosu

Erkenci Kuş dizisinin oyuncuları kimdir? İşte Erkenci Kuş dizisinin konusu ve oyuncu kadrosu

Erkenci Kuş dizisi, Sanem (Demet Özdemir) ve Can (Can Yaman)’ın reklam ajansında tesadüf eseri karşılaşması ile başlayan büyük aşkını ekrana getirecek. Diziseverler bu akşam yayınlanmaya başlayacak olan dizinin oyuncu kadrosunda kimlerin olduğunu merak ediyor. Birbirinden renkli ve eğlenceli isimlerin yer aldığı Erkenci Kuş dizisinin oyuncuları kimdir? İşte dizisinin konusu ve oyuncu kadrosu.

26.06.2018Televizyon
Bugün de aynı zevkle okunur: Hüseyin Rahmi Gürpınar

Bugün de aynı zevkle okunur: Hüseyin Rahmi Gürpınar

Edebiyat tarihimizin ‘sokağı edebiyata taşıyan yazarı’ Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın ‘Kuyrukluyıldız Altında Bir İzdivaç’ ve ‘Mürebbiye’ romanları; İş Bankası Kültür Yayınları tarafından günümüz Türkçesiyle yayımlandı. Hüseyin Rahmi’nin hayatın içinden gelen, küfür ve argo içermeden güldüren, güldürürken düşündüren mizahı geçmişte olduğu gibi gelecekte de zevkle okunacaktır.

17.05.2018Kitap Sanat

Yazar Sonuçları

Ya zaman sizi harcar ya siz zamanı…

Günaydın yepyeni bir günden hepinize…

24.12.2019

İstanbullu seçmene: Aman o güne dikkat!

YÜKSEK Seçim Kurulu (YSK), İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini iptal etti, 23 Haziran’da yenilenmesine karar verdi.

11.05.2019

‘1000 Temel Eser’den ‘100 Temel Eser’e

MİLLİ Eğitim Bakanlığı’nın kurduğu bir komitenin saptadığı ‘100 Temel Eser’ yine bakanlığın yayınladığı bir genelgeyle yürürlükten kaldırılmış.

27.12.2018

Şans kuyruklu bir yıldız gibidir

İZMİR Ekonomi Üniversitesi’nin açılış törenine katıldım. Üniversitenin bir geleneği var. Her yıl kamuoyunun yakından tanıdığı bir isim konuk konuşmacı oluyor. İki kere Demirel’i dinlemiştim. Demirel kendine özgü üslubuyla müthiş iki konuşma yapmıştı.

27.09.2018

Kuyruklu yıldız

Geçtiğimiz 20 yılda, 20'nin üzerinde karşılaşmıştı Fenerbahçe ve Baskonia. Bunlardan bir tanesi hepimizin dün gibi hatırladığı, Vittoria-Gasteiz'de alınan meşhur mağlubiyet ve diğeri de 2 yıl önceki Final Four'da, Berlin'de, uzatmalarda gelen efsane galibiyet. Ama iki takım, tarihinde ilk defa Euroleague playoff'larında karşılaştı dün akşam. Ataşehir'de, Fenerbahçe Doğuş, harika seyircisinin önünde başladığı gibi bitirdi maçı. Baskonia karşısında baştan sona galip götürdüğü mücadeleyi, 9 sayı farkla, 82-73 kazanarak, seride durumu 1-0'a getirdi.

19.04.2018