EKSTRA
MENÜ

Kuyruk

Kuyruk ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kuyruk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.574 Kuyruk haberi bulunmuştur.

Kuyruk Haberleri

Bakan açıkladı Hamside av yasağı uzayabilir

Bakan açıkladı! Hamside av yasağı uzayabilir

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, denizlerde hamsinin bol olduğunu ancak yeteri kadar büyümediğini belirterek, "Avcılık yasağı konusunda eğer 10 günlük süre yetmezse bir 10 gün daha uzayabilir." ifadesini kullandı.

13.01.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan flaş 2023 mesajı... Kılıçdaroğluna tepki: Boş laf

Cumhurbaşkanı Erdoğan flaş 2023 mesajı... Kılıçdaroğlu'na tepki: Boş laf

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 7. Olağan Kırşehir-Kırıkkale-Yozgat-Sivas İl Kongrelerine Canlı Bağlantı ile katıldı. "İnşallah 2023 seçimlerinde hem mecliste ezici bir çoğunlukla temsil edileceğiz hem de Cumhur Başkanlığı seçimini tekrar kazanacağız." diyen Erdoğan, "Gerek AK Parti gerek MHP gerek BBP olarak Cumhur İttifakı yarınlara yürümektedir, yürüyecektir." diye konuştu. CHP lideri Kılıçdaroğlu'na da sert sözlerle yüklenen Erdoğan, "Girdiği her seçimi kaybetmiş bu zatın, zerre kadar onuru, saygısı olsa kasetle geldiği o koltuktan haysiyetiyle çekip giderdi. Sürekli soru cümleleri ile ifade eden bu karikatür zatın psikolojik analizi işin erbabı için bulunmaz bir hazinedir." diye konuştu.

13.01.2021Gündem
ABD’de koronavirüse bağlı ölümlerde rekor artış yaşandı, son verilere göre dakikada 3 kişi hayatını kaybediyor...

ABD’de koronavirüse bağlı ölümlerde rekor artış yaşandı, son verilere göre dakikada 3 kişi hayatını kaybediyor...

Koronavirüs salgınında en fazla kayıp veren ülke olan ABD'de geçtiğimiz gün günlük can kaybı rekoru kırıldı, 4 bin 402 kişinin koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiği ve bu sayının günlük can kaybı rekoru olduğu açıklandı. Öte yandan aşıların çöpe atılması ülkede gündem oldu, yetkililer aşı kampanyasında değişiklik yapma kararı aldı...

13.01.2021Dünya
ABDnin Disneyland parkında aşı olmak isteyenler, metrelerce kuyruk oluşturdu

ABD'nin Disneyland parkında aşı olmak isteyenler, metrelerce kuyruk oluşturdu

Amerika Birleşik Devletleri'nin en büyük ve ünlü eğlence parklarından Kaliforniya eyaletindeki Disneyland, koronavirüs (Kovid-19) aşı merkezi olarak kullanılırken, aşı olmak isteyenler, metrelerce kuyruk oluşturdu.

13.01.2021Haber
ABDnin en büyük eğlence parkı Disneyland koronavirüs aşısı olmak isteyenlerle dolup taştı

ABD'nin en büyük eğlence parkı Disneyland koronavirüs aşısı olmak isteyenlerle dolup taştı

ABD’nin en büyük ve ünlü eğlence parklarından Kaliforniya eyaletindeki Disneyland, koronavirüs aşı merkezi olarak kullanılırken, aşı olmak isteyenler, metrelerce kuyruk oluşturdu.

13.01.2021Dünya
Omurga Ağrılarına Çözüm: Manuel Terapi Nedir

Omurga Ağrılarına Çözüm: Manuel Terapi Nedir?

Kökeni yüzyıllar öncesine dayanan manuel terapinin, genellikle boyun fıtığı, bel fıtığı, kas spazmı, kas gerginliği ağrılarını ve eklemlerdeki fonksiyonel bozuklukları gidermek için tercih edilen bir yöntem olduğunu söylen Osteopat Fizyoterapist Büşra Hussain, bu yöntemi anlatıyor.

12.01.2021İyi Yaşam
“Manuel terapi ile omurga ağrılarına son verilebilir”

“Manuel terapi ile omurga ağrılarına son verilebilir”

Kökeni yüzyıllar öncesine dayanan manuel terapinin, genellikle boyun fıtığı, bel fıtığı, kas spazmı, kas gerginliği ağrılarını ve eklemlerdeki fonksiyonel bozuklukları gidermek için tercih edilen bir yöntem olduğunu söylen Osteopat Fizyoterapist Büşra Hussain, “Manuel terapi eklemlerdeki hareket kısıtlılığını düzeltir. Bel, boyun ve fıtık ağrılarında fayda sağlar. Manuel terapi ile omurga ağrılarına son verilebilir” dedi.

12.01.2021 Sağlık
Uygulamaya 3 gün kala akbil bayilerinde HES kodu kuyruğu

Uygulamaya 3 gün kala akbil bayilerinde HES kodu kuyruğu

KORONAVİRÜSE karşı alınan yeni önlemler kapsamında İstanbul'da toplu ulaşımda kullanılan İstanbul kartlarına HES kodu zorunluluğu getirildi. 3 gün sonra uygulanmaya başlanacak yeni tedbir için akbil bayilerinin önünde gün boyunca uzun kuyruklar oluştu.

12.01.2021Gündem
DSÖ ABDnin yaptırımlarını delmekle suçlanıyor

DSÖ ABD'nin yaptırımlarını delmekle suçlanıyor

Koronavirüs salgınıyla mücadele sürerken DSÖ ile ilgili ortaya atılan iddia gündeme damgasını vurdu.  Söz konusu iddiaya göre, DSÖ tarafından Birleşik Arap Emirlikleri’nden (BAE) yola çıkan tıbbi malzemelerin, Libya’nın doğusunda yer alan Hafter güçlerinin kontrolündeki Bingazi şehrine gönderilmesi sırasında Suriye’nin en büyük ikinci havayolu firması “Cham Wings’e” ait uçak kullanıldı. Ortaya atılan iddia DSÖ’nün Libya ofisinin resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımla ortaya çıktı. İddiaların hedefindeki hava yolu firması “Cham Wings” geçtiğimiz günlerde Suriye’den Libya’ya Hafter saflarında savaşmak üzere giden askerleri taşımasıyla gündeme gelmişti.

12.01.2021Dünya
Biberli Brezilya çikolatası mı yoksa tuzlu karamelli mi

Biberli Brezilya çikolatası mı yoksa tuzlu karamelli mi?

Çikolatayı evde yapabileceğiniz gibi, bu konuda uzmanlaşmış, deneyimlerini kuşaktan kuşağa aktaran, çeşit ve sunumları zengin atölyelerin ürünlerini de deneyebilirsiniz. Kimi kullandığı malzeme, kimi tarihiyle öne çıkıyor. Kimi Kayseri’den, kimi Brezilya’dan...

Kapıkulede Bulgar turistler uzun araç kuyruğu oluşturdu

Kapıkule'de Bulgar turistler uzun araç kuyruğu oluşturdu

BULGARİSTAN'dan günübirlik alışveriş için Edirne'ye gelen turist sayısında yeniden artış yaşanması ile yılbaşı dolayısıyla tatillerini Türkiye'de geçirdikten sonra ülkelerine dönmek isteyen gurbetçiler nedeniyle Kapıkule Sınır Kapısında uzun araç kuyruğu oluşmaya başladı. Günübirlik alışveriş için Edirne'yi tercih eden Bulgar turistlerin girişleri ise pandemi önlemleri kapsamında gerçekleştiriliyor. Önce araçları dezenfekte edilen turistlerin, PCR testlerini negatif olarak ibraz ettikten sonra ülkeye girişlerine izin veriliyor.

7.01.2021Haber
2020de en fazla kuş türü, Antalyada gözlendi

2020'de en fazla kuş türü, Antalya'da gözlendi

Kuş gözlemcileri tarafından dünyanın en yaygın kullanılan uluslararası kuş gözlem platformu eBird üzerinde yer alan kayıtlara göre, 2020 yılında Türkiye'de en fazla kuş Antalya'da gözlendi. Antalya'da bir yıl içerisinde 289 kuş türü kayıt altına alındı.

7.01.2021Seyahat
Sabiha Gökçendeki helikopter kazasının güvenlik kamerası görüntüleri

Sabiha Gökçen'deki helikopter kazasının güvenlik kamerası görüntüleri

SABİHA Gökçen Havalimanı'nda 31 Aralık'ta meydana gelen helikopter kazasının güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı.

6.01.2021Haber
Hepsi satılıyor... Uçuş ömrünü tamamlamış 9 uçak ihaleye çıktı

Hepsi satılıyor... Uçuş ömrünü tamamlamış 9 uçak ihaleye çıktı

Atatürk Havalimanı'nda uçuş ömrünü tamamlamış ya da iflas eden şirketlere ait uçaklar ihaleyle satışa çıkıyor. Dokuz uçak toplamda 3 milyon 70 bin lira bedelle ihale edilecek.

5.01.2021Haber
Hepsi ihaleye çıktı Bu uçaklar satılıyor

Hepsi ihaleye çıktı! Bu uçaklar satılıyor

Atatürk Havalimanı'nda uçuş ömrünü tamamlamış ya da iflas eden şirketlere ait uçaklar ihaleyle satışa çıkıyor. Dokuz uçak toplamda 3 milyon 70 bin lira bedelle ihale edilecek.

5.01.2021Ekonomi
Kayseride 80 saatlik kısıtlama sonrası yoğunluk

Kayseri'de 80 saatlik kısıtlama sonrası yoğunluk

KAYSERİ'de koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan 80 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasının ardından, şehrin işlek cadde ve sokaklarında yoğunluk oluştu.

4.01.2021Gündem
Kısıtlamanın ardından Mardinde hareketlilik

Kısıtlamanın ardından Mardin'de hareketlilik

İÇİŞLERİ Bakanlığı'nca koronavirüs tedbirleri kapsamında ülke genelinde uygulanan 80 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasının ardından, Mardin'in cadde ve sokaklarında hareketlilik gözlendi.

4.01.2021Gündem
Üçüncü gününde de kuyruk sürüyor Yenikapıdan Kazlıçeşmeye kadar sıraya girdiler

Üçüncü gününde de kuyruk sürüyor! Yenikapı'dan Kazlıçeşme'ye kadar sıraya girdiler

İstanbul'da taksiciler taksimetre güncellemesi için bugün de soluğu Yenikapı Etkinlik Alanı’nda aldı. Güncellemenin üçüncü gününde kilometrelerce taksi kuyrukları oluştu, taksiciler duruma isyan etti.

3.01.2021Ekonomi
Harvard Üniversitesi profesöründen dünyayı sarsacak dünya dışı yaşam açıklaması

Harvard Üniversitesi profesöründen dünyayı sarsacak 'dünya dışı yaşam' açıklaması!

Harvard Üniversitesi Astronomi Bölümü Başkanı'ndan dünyayı sarsacak 'dünyadışı yaşam açıklaması. Harvard Üniversitesi Astronomi Bölümü başkanı Prof. Avi Loeb'e göre, dünya dışı yaşama ait bir cisim yakın zamanda gezegenimizin yakınından geçti. Loeb yeni kitabında, 2017 yılında dünyaya yakın bir mesafeden geçen Oumuamua gök cisminin dünya dışı medeniyetlere ait olduğuna inandığını ve bu fikrini destekleyecek ciddi bulgulara sahip olduğunu yazdı.

3.01.2021Dünya
Yenikapı’ya taksici akını

Yenikapı’ya taksici akını

İstanbul’da taksimetre ücretlerine zam yapılmasının ardından taksimetre güncellemesi için yüzlerce taksici, Yenikapı Etkinlik Alanı’na akın etti.

2.01.2021Ekonomi
Taksicilerin taksimetre çilesi Kuyruk kilometrelerce uzadı

Taksicilerin 'taksimetre' çilesi! Kuyruk kilometrelerce uzadı

İstanbul’da taksi açılış ücretine yapılan yüzde 11 oranındaki zammın ardından taksi şoförleri yeni tarifeye uygun olarak taksimetrelerini güncellemek için Yenikapı Etkinlik Alanına geldi. Sabah saatlerinden itibaren kilometrelerce uzayan araç kuyruğu, akşam saatlerinde de devam etti.

1.01.2021Gündem
ABDde inanılmaz görüntüler Saatlerce beklediler

ABD'de inanılmaz görüntüler! Saatlerce beklediler

ABD'nin Florida eyaletinde oluşan aşı kuyruğunun görüntüleri herkesi hayrete düşürdü. Koronavirüs aşısı için bekleyenler metrelerce uzayan bir kuyruk oluştururken bazı yaşlı vatandaşlar zor anlar yaşadı.

1.01.2021Dünya
Taksimetre güncelleme sırasındaki taksiler havadan görüntülendi

Taksimetre güncelleme sırasındaki taksiler havadan görüntülendi

İstanbul'daki ticari taksiler bugünden itibaren taksimetre ayarlarını yaptırmaya başladı. Yüzde 11 oranında zam gelen taksimetreler 14.50 liradan açılış yapacak.

1.01.2021Haber
İstanbulda taksimetre ayarları başladı Zamlı tarife yürürlüğe girdi

İstanbul'da taksimetre ayarları başladı! Zamlı tarife yürürlüğe girdi

İstanbul'daki ticari taksiler bugünden itibaren taksimetre ayarlarını yaptırmaya başladı. Yüzde 11 oranında zam gelen taksimetreler 14.50 liradan açılış yapacak.

1.01.2021Ekonomi
36 haftada 36 bin tane yakaladılar Bugün sona erdi 180 bin TL kazandırdı

36 haftada 36 bin tane yakaladılar! Bugün sona erdi 180 bin TL kazandırdı

Tarım ve Orman Bakanlığı balon balığının kuyruğunu getiren balıkçılara 5 TL ödeme yapacağını duyurmuştu. Bugün sona eren uygulama kapsamında balıkçılar 180 bin TL kazandı.

31.12.2020Ekonomi
Antalya’da balıkçılar 3 haftada 36 bin balon balığı kuyruğu getirdi

Antalya’da balıkçılar 3 haftada 36 bin balon balığı kuyruğu getirdi

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın balon balığı avcılığını desteklemesi amacıyla yürürlüğe soktuğu, balon balığının kuyruğunu getiren balıkçılara 5 TL ödenmesine dair uygulama bugün itibariyle son buldu. Antalyalı balıkçılar 36 bin kuyruk getirip kısa süre içerisinde 180 bin lira kazanmayı hak etti.

31.12.2020Haber
AVM önünde yılbaşı alışverişi kuyruğu

AVM önünde yılbaşı alışverişi kuyruğu

İstanbul Esenyurt'ta bulunan alışveriş merkezi önünde kısıtlama öncesi metrelerce uzunlukta kuyruk oluştu.

31.12.2020Gündem
Şişlide şaşırtan görüntü Mezeci kuyruğu...

Şişli'de şaşırtan görüntü! Mezeci kuyruğu...

Şişli'de  yılbaşı gecesi hazırlığı yapan vatandaşlar, mezecilerin önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

31.12.2020Gündem
Bodruma akın ettiler Kilometrelerce kuyruk oldu

Bodrum'a akın ettiler! Kilometrelerce kuyruk oldu

Yılbaşını Muğla’nın Bodrum ilçesinde geçirmek isteyen tatilciler akın etti. Kilometrelerce araç kuyruğu oluştu. 3 gündür trafik yoğunluğunun olduğunu söyleyen Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, vatandaşları koronavirüs önlemlerine dikkat etmeleri konusunda uyardı.

30.12.2020Gündem
Nimet Abla Gişesi önünde sonu gelmeyen kuyruk

Nimet Abla Gişesi önünde sonu gelmeyen kuyruk

Yılbaşı öncesinde alışveriş yapmak isteyenler Eminönü ve Mısır Çarşısı'nı hareketlendirirken, yılbaşı özel çekilişi biletlerinden almak isteyenler Nimet Abla Gişesi önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

30.12.2020Gündem
Nimet Abla Gişesi önünde sonu gelmeyen kuyruk

Nimet Abla Gişesi önünde sonu gelmeyen kuyruk

Yılbaşı öncesinde alışveriş yapmak isteyenler Eminönü ve Mısır Çarşısı'nı hareketlendirirken, yılbaşı özel çekilişi biletlerinden almak isteyenler Nimet Abla Gişesi önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

30.12.2020Gündem
İstanbulda AVMde yılbaşı yoğunluğu; uzun kuyruk oluştu

İstanbul'da AVM'de yılbaşı yoğunluğu; uzun kuyruk oluştu

İstanbul Esenyurt'ta bulunan bir alışveriş merkezinde, yılbaşında uygulanacak kısıtlama öncesinde yoğunluk oluştu. Yoğunluk nedeniyle AVM'nin girişinde uzun kuyruk oluştu.

30.12.2020Haber
Yılbaşı kısıtlaması öncesi İstanbulda AVMlere akın Uzun kuyruk oluştu

Yılbaşı kısıtlaması öncesi İstanbul'da AVM'lere akın! Uzun kuyruk oluştu

İstanbul Esenyurt'ta bulunan bir alışveriş merkezinde, yılbaşında uygulanacak kısıtlama öncesinde yoğunluk oluştu. Yoğunluk nedeniyle AVM'nin girişinde uzun kuyruk oluşurken, kuyruk görüntülendi.

30.12.2020Gündem
28 bin balon balığı avlandı

28 bin balon balığı avlandı

TARIM ve Orman Bakanlığı’nın balonbalığına karşı başlattığı ‘kuyruk başı 5 Türk Lirası’ desteği kapsamında 23 günde 28 bin balonbalığı avlandı.

30.12.2020Gündem
Berlin’de aşı merkezi kapandı

Berlin’de aşı merkezi kapandı

Almanya’da 27 Aralık’ta aşılamaya başlandı. 16 eyaletin tümünde aşı merkezleri kuruldu. Berlin’de de aşı yapılacak altı merkez belirlenmişti. Şimdi bu merkezlerden biri yeteri kadar talep olmadığı gerekçesiyle kapandı.

29.12.2020Avrupa
Antalyada yoğun ilgi... Milli Piyango biletlerinin yüzde 90ı tükendi

Antalya'da yoğun ilgi... Milli Piyango biletlerinin yüzde 90'ı tükendi

Tarihinde ilk defa 100 milyon liralık büyük ikramiyeyi verecek olan Milli Piyango biletlerine ilgi yoğun. Antalya genelinde biletlerin yüzde 90'ı tükendi. Öte yandan bu yıl bir de ilk gerçekleştirilecek. Milli Piyango tarihinin en büyük ikramiyesi olan 100 milyon lira, satın alınan bilete isabet edinceye kadar çekiliş sürecek. Biletler yılbaşına sayılı gün kala tükenme noktasına geldi. İl genelinde biletlerin yüzde 90'ı satıldı. Bilet alanlar en çok çeyrek bileti tercih etti.

28.12.2020Gündem
Kayseride kısıtlama sonrası yoğunluk

Kayseri'de kısıtlama sonrası yoğunluk

KAYSERİ'de koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesi ardından şehrin işlek cadde ve sokaklarında yoğunluk oluştu.

28.12.2020Gündem
Nesli tükenmekte olan su samuru Ardahanda vatandaşlar tarafından videoya kaydedildi

Nesli tükenmekte olan su samuru Ardahan'da vatandaşlar tarafından videoya kaydedildi

Sıcak haber... Ardahan'da nesli tükenmekte olan su samuru, Kula Nehri üzerinde balık yerken vatandaşlar tarafından video kaydına alındı. Gündüz saatlerinde bölgede gezen bir grup vatandaş, buz tutan nehir üzerinde su samurunun balık yediği anları görmesi üzerine hemen kayda alındı.

26.12.2020Haber
Balıkçılar balon balığının diğer türlerine de kuyruk parası istiyor

Balıkçılar balon balığının diğer türlerine de kuyruk parası istiyor

Balıkçıların korkulu rüyası balon balığının avlanmasına yönelik devlet desteği devam ederken bu destek kapsamına sadece bir balon balığı türünün alınmasının yetersiz olduğunu söyleyen Karataş Su Ürünleri Kooperatif Başkanı Celal Safsoylu, "7 tür bize zarar veriyor. Yakaladığımız balon balıklarının yüzde 99'u kapsam dışı kalıyor" dedi.

26.12.2020Gündem
Bilirkişi: Kaptan asli kusurlu

Bilirkişi: Kaptan asli kusurlu

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda pistten çıkarak 3 kişinin ölümüne neden olan uçak kazasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, bilirkişilerin hazırladığı rapora göre kaptan pilot Mahmut Aslan ile hava trafik kontrolörleri asli kusurlu bulunurken, ikinci pilot Ferdinant Pondaag tali kusurlu bulundu.

26.12.2020Gündem
Bilirkişi: Kaptan asli kusurlu

Bilirkişi: Kaptan asli kusurlu

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda pistten çıkarak 3 kişinin ölümüne neden olan uçak kazasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, bilirkişilerin hazırladığı rapora göre kaptan pilot Mahmut Aslan ile hava trafik kontrolörleri asli kusurlu bulunurken, ikinci pilot Ferdinant Pondaag tali kusurlu bulundu.

26.12.2020Gündem
Nesli tükenmekte olan balinalar kıyıya vurunca insanlar paniğe kapıldı

Nesli tükenmekte olan balinalar kıyıya vurunca insanlar paniğe kapıldı!

İngiltere'nin Doğu Yorkshire sahiline çok sayıda balına vurdu. Yaralı olan balinalar bölge halkında paniğe sebep oldu.

25.12.2020Dünya
Yılbaşı çekilişine 6 gün kala Eminönünde metrelerce kuyruk oluştu

Yılbaşı çekilişine 6 gün kala Eminönü'nde metrelerce kuyruk oluştu

Yılbaşı çekilişine 6 gün kala, bilet almak isteyenler Eminönü'ndeki ünlü bilet gişesi önünde uzun kuyruk oluşturdu. 1 saattir kuyrukta beklediğini söyleyen Mehmet Hakan'ın, büyük ikramiye için çok ilginç bir hayali var. Hakan, "Umudum, büyük ikramiye bana çıkarsa Avrupa'da oluyor bu iş. Kendimi donduracağım, sevdiğim insanları da donduracağım, öyle şirketler var. Büyük miktarda para veriyorlar. 200 yıl sonra dünyaya geleceğim.'' dedi.

25.12.2020Haber
Yalnızca 6 gün kaldı... Eminönünde metrelerce uzayan milli piyango bileti kuyruğu

Yalnızca 6 gün kaldı... Eminönü'nde metrelerce uzayan milli piyango bileti kuyruğu

Yılbaşı çekilişine 6 gün kala, bilet almak isteyenler Eminönü'ndeki ünlü bilet gişesi önünde uzun kuyruk oluşturdu. 1 saattir kuyrukta beklediğini söyleyen Mehmet Hakan'ın, büyük ikramiye için çok ilginç bir hayali var. Hakan, "Umudum, büyük ikramiye bana çıkarsa Avrupa'da oluyor bu iş. Kendimi donduracağım, sevdiğim insanları da donduracağım, öyle şirketler var. Büyük miktarda para veriyorlar. 200 yıl sonra dünyaya geleceğim.'' dedi.

25.12.2020Gündem
Son dakika haberler: Sabiha Gökçen Havalimanındaki uçak kazası davasında flaş gelişme

Son dakika haberler: Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki uçak kazası davasında flaş gelişme!

Son dakika haberi... Sabiha Gökçen Havalimanı'nda 5 Şubat tarihinde pistten çıkarak 3 kişinin ölümüne 180 kişinin de yaralanmasına neden olan kazaya ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında 6 kişilik bilirkişi heyeti tarafından hazırlanan rapor soruşturma dosyasına girdi.  Raporda, soruşturmada şüpheli olarak yer alan kaptan pilot Mahmut Aslan asli ve ikinci pilot Ferdinant Pondaag tali kusurlu bulunurken, soruşturmada şüpheli olmayan, Sabiha Gökçen ve Yeşilköy kulelerinde görevli iki kişi de kusurlu bulundu. Pistin bir bölümünde lastik temizleme çalışması yapılmadığı gerekçesi ile HEAŞ da asli kusurlu bulundu.  Raporda kaptan pilot Mahmut Aslan'ın, stabil yaklaşma kriterlerine uymadan piste yaklaştığı, indikten sonra 6 saniye boyuncu frenleme yapmadan ilerlediği,  rüzgarın şiddetli ve pistin ıslak oluşunu dikkate almadığı belirtildi.  Raporda, Sabiha Gökçen Kule Kontrolörü Serhat Kara'yı uçağın pistten çıkabileceği yönünde uyaran kule görevlisi Ela Akar kusursuz bulundu.

25.12.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Açıkhava konseri piştisi

Demet Özdemir ile Oğuzhan Koç’un arasında iddia edildiği gibi eski bir ilişki varsa, inkar edilen her bölümü için okların hedefinde olacaklar. Her şey baştan sorgulanacak, başladı bile... Mesela Oğuzhan Koç’un Açıkhava konserindeki gibi Yağmur-Demet çakışmalarında kim, neyi, ne kadar biliyordu?

6.01.2021

Sirkeli Su Efsanesi

Sirkeyle ilgili gerçekleri okumaya hazır mısınız? Yıl boyu muhtelif mazeretlerle yedik, içtik, dolduk, taşıyoruz. Neredeyse herkeste sihirli bir iksir arayışı var. Sirke bir sihirli iksir midir, değil midir? Gerçekten sihirli iksir var mıdır? Çok önemli bir örnekle başlayalım…

4.01.2021

Ne diyorsun Deniz Akkaya

Önce bir kadına “Sen anne olamazsın” dedi.

2.01.2021

Sizce Şanlıurfa mı haklı Adıyaman mı?

İki kentimiz çiğ köfte yüzünden karşı karşıya… “Çiğ köfte bizim” diyen Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası 2008’de coğrafi işaret tescilini aldı. ”Çiğ köftenin anavatanı biziz” diyen Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası ise 5 yıl önce ‘Etsiz çiğ köfte’nin coğrafi işaret tescilini kaptı. Peki ama hangisi haklı. Geçmişi 4 bin yıl öncesine Hz. İbrahim dönemine dayanan bu lezzet hangi yöremize ait… Tartışmalar süredursun, ben sizin için bir sanal çiğ köfteci turu hazırladım… Acılısı da var, etlisi de etsizi de… Peki siz hangisini seviyorsunuz?

31.12.2020