EKSTRA
MENÜ

Kutu Süt

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 791 haberi bulunmuştur.

Kutu Süt Haberleri

32 ülkeye yerli kutu

32 ülkeye yerli kutu

Süt, peynir, yoğurt, meyve suyu kutularından, sanayi ürünleri ambalajlarına kadar üretim yapan Dizayn Pack, ürünlerini 3 kıtada 32 ülkeye ihraç ediyor. 15 yıl önce genç bir girişimcinin temelini attığı marka yılı yüzde 60 büyüme ve 40 milyon dolar ciro ile tamamlamayı planlıyor. 2022 yılı hedefi ise en az yüzde 60 daha büyümek.

20.09.2021Ekonomi
Sütle ilgili ne kadar bilgiye sahipsiniz

Sütle ilgili ne kadar bilgiye sahipsiniz?

Açık süt mü kapalı süt mü almalıyız? UHT sütler zararlı mı? Süt bağışıklığı güçlendir mi ve covid 19'a karşı koruyucu bir etkisi var mı? Gelin sütle ilgili ne kadar doğru bilgiye sahipsiniz birlikte test edelim!

11.12.2020Advertorial
Beslenme çantalarına hazır gıdalar değil, evde hazırlanan yiyecekler olmalı

Beslenme çantalarına hazır gıdalar değil, evde hazırlanan yiyecekler olmalı

Okullar kademeli olarak açıldı. Kantinlerin kapalı olmasıyla birlikte okul çevrelerinde bulunan büfe, döner ve pastanelere öğrencilerin talebi arttı. Uzmanlarsa salgın döneminde çocuklar için beslenmenin önemli olduğunu ve hazır gıdalardan uzak durulması gerektiğini söylüyor. Prof. Dr. Funda Elmacıoğlu, “Anneler dışarıdan poğaça almak yerine kendileri evlerinde yapabilir. Türk geleneğinde ekmek arası diye bir söylem vardır. Veliler tam buğday ekmeğinin arasına peynir, yumurta, balık, tavuk kıymasından olan köfte koyabilir alın size ne güzel beslenme çantası” dedi.

Giresun’un yaralarına bir merhem de OGM’den

Giresun’un yaralarına bir merhem de OGM’den

Geçtiğimiz ay yaşanan sel felaketi sonrası yaralarını sarmaya devam eden Giresun’a bir destek de Orman Genel Müdürlüğü’nden (OGM) geldi. OGM öncülüğünde başlatılan “Geçmiş Olsun Giresun” yardım kampanyası kapsamında toplanan 10 milyon 635 bin TL’nin 5 milyon TL’si 236 haneye ORKÖY hibe desteği olarak dağıtıldı.

15.09.2020Ekonomi
Yolda düzgün beslenin, ömrünüzden yemeyin

Yolda düzgün beslenin, ömrünüzden yemeyin

Tatil anlayışımız da pek çok şey gibi pandemiyle birlikte değişti. Daha güvenli olduğunu düşündüğümüz için uzun mesafelerde bile artık kendi aracımızla yola çıkmayı tercih ediyoruz. Siz de böyle bir yolculuk düşünüyorsanız, yolda abur cubura teslim olmayın; üç saatten fazla aç kalmayın ve ana öğünleri atlamayın.

12.07.2020Seyahat
Süt ve süt ürünleri ihracatçıları Çin pazarıyla hedef büyüttü

Süt ve süt ürünleri ihracatçıları Çin pazarıyla hedef büyüttü

Çin'e süt ve süt ürünleri ihracatının önündeki engellerin kalkmasıyla sevinen sektör temsilcileri hedef büyüttü.

23.05.2020Ekonomi
Okula başlayan çocuklar için örnek okul menüsü

Okula başlayan çocuklar için örnek okul menüsü

Özellikle okula ilk kez adım atan çocukların yaşadığı çevresel değişikliğin, beslenme alışkanlıklarını da etkilediğini belirten Diyetisyen Ceyda Nur Çakın, çocukların sağlıklı bir bünyeye sahip olabilmesi ve derslerinde başarıyı yakalayabilmeleri için uygulanması gereken beslenme düzeni ile ilgili bilgi verdi.

Uzmanından sütle ilgili uyarı geldi

Uzmanından sütle ilgili uyarı geldi

Gıda Güvenliği Derneği Başkanı Samim Saner, süt ve süt ürünlerinin tüketimi hakkında vatandaşları uyardı.

23.08.2019Saglik
Yaz Aylarında Hamilelerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Yaz Aylarında Hamilelerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Yüksek sıcaklıklar ve nem nedeniyle yaz ayları özellikle hamileler için daha zor geçiyor. Bu nedenle hamilelerin yaz aylarında beslenmelerine daha fazla özen göstermesi gerektiğini hatırlatan Op. Dr. Barış Çoban, tüm anne adaylarına sağlıklı bir yaz için beslenme önerilerinde bulunuyor.

Hamileler aşırı sıcaklarda ne yiyip içmeli

Hamileler aşırı sıcaklarda ne yiyip içmeli?

Yüksek sıcaklıklar ve nem nedeniyle yaz ayları özellikle hamileler için daha zor geçiyor. Bu nedenle hamilelerin yaz aylarında beslenmelerine daha fazla özen göstermesi gerektiğini hatırlatan Op. Dr. Barış Çoban, anne adaylarına sıcak havalarda beslenme önerilerinde bulunuyor.

İkinci dönem ‘okul sütü’yle başladı

İkinci dönem ‘okul sütü’yle başladı

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, ‘Okul Sütü’ dağıtımı dolayısıyla Çankaya'daki Muazzez Karaçay İlkokulu'nda düzenlenen programa katıldı. Bakan Yılmaz, ‘Okul Sütü Programı’yla ilgili, "Bu dönem toplam 6 milyon öğrencimize yaklaşık 255 milyon paket süt dağıtımını gerçekleştireceğiz. Böylelikle 7 yıllık uygulama sonunda öğrencilerimize dağıtmış olduğumuz kutu süt miktarı 1 milyar 750 milyonun üzerine çıkacak" dedi.

5.02.2018Eğitim
Beslenme çantasında olmazsa olmazlar neler

Beslenme çantasında olmazsa olmazlar neler?

Okullar açıldı, öğrenciler iki haftalık tatilin ardından yeniden ders başı yaptı. Eğitim öğretim yılının ikinci dönemi başlarken, uzmanlar da beslenme çantası hazırlayan ailelere uyarılarda bulunuyor. Yrd. Doç. Dr. Ruhan Aşkın Uzel’e göre öğrencilerin beslenme çantalarında kuru ve taze meyve, et, süt, tahıl ve sebze ürünleri olmazsa olmazlar arasında yer alıyor.

5.02.2018Eğitim
Okul sütü ihalesinde teklifler belli oldu

Okul sütü ihalesinde teklifler belli oldu

Okul sütü ihalesinde, en düşük teklifi, birinci kısım için 35 milyon 176 bin 222,54 lira ile Yörükoğlu Süt ve Ürünleri Sanayi, Ticaret AŞ, ikinci kısım için 57 milyon 329 bin 173,44 lira ile Pınar Süt Mamulleri AŞ -Dimes AŞ ortaklığı, üçüncü kısım için 60 milyon 443 bin 51,26 lira ile Paksüt Süt Sanayi ve Ticaret AŞ, dördüncü kısım için de 21 milyon 410 bin 29,83 lira ile Güney Süt Sanayi ve Gıda Maddeleri Tic. AŞ verdi.

28.11.2017Ekonomi
Okul Sütü ihalesi ne zaman yapılacak

Okul Sütü ihalesi ne zaman yapılacak?

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından geçen ay çıkılan Okul Sütü ihalesinin, tekliflerin yaklaşık maliyetin üzerinde kalması nedeniyle iptal edilmesinin ardından yeni ihale tarihi belli oldu. Buna göre ihale, 28 Kasım’da yapılacak.

23.11.2017Eğitim
Okul sütü ihalesi iptal edildi

Okul sütü ihalesi iptal edildi

Okul Sütü Programı kapsamında 290 milyon kutu süt temini için yapılan ihalede istekliler tarafından verilen tekliflerin tamamı yaklaşık maliyetin üzerinde olduğu için ihale iptal edildi.

1.11.2017Ekonomi
Okul Sütü Programının 6ncı yılı

Okul Sütü Programı'nın 6'ncı yılı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, bu yıl Okul Sütü Programı kapsamında 58 bin ton süt dağıtılacağını belirterek bugüne kadar 305 bin ton süt dağıtımı gerçekleştirildiğini bildirdi.

6.02.2017Ekonomi
Öğrencilere haftada 3 gün süt, 2 gün kuru üzüm

Öğrencilere haftada 3 gün süt, 2 gün kuru üzüm

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Bu yıl yaklaşık 30 binin üstündeki okulda 6 milyon öğrencimize 270 milyonun üzerinde içme sütü dağıtılacak. Pazartesi, çarşamba ve cuma süt, salı ve perşembe ise üzüm dağıtımı yapılacak" dedi.

6.02.2017Eğitim
Süt içmeden önce bunlara dikkat

Süt içmeden önce bunlara dikkat

Uzman Diyetisyen Turgay Köse, süt ile ilgili tüm merak edilenleri yanıtlıyor.

1.09.2016Sağlık
Çalışanlar için 6 adımda sağlıklı beslenme

Çalışanlar için 6 adımda sağlıklı beslenme

Yoğun ve stresli ofis temposunda sağlıklı beslenmek için öneriler...

31.05.2016Sağlık
Okul sütü tamam, sıra kuru üzümde

Okul sütü tamam, sıra kuru üzümde

‘Okul Sütü’ programı kapsamında 2011-2016 eğitim öğretim yılları arasında okullarda dağıtılan kutu süt sayısı 1 milyar 248 milyona ulaşırken, 6 milyon öğrenciye yönelik mayısta başlatılacak kuru üzüm dağıtımının ise perşembe günleri yapılması planlanıyor.

27.04.2016Eğitim
Süt ile ilgili bildiklerinizi unutun

Süt ile ilgili bildiklerinizi unutun!

Uzmanına sorduk: “UHT süt mü mü, açık süt mü tüketilmeli?”

22.02.2016Sağlık
Mevlit Kandili dolayısıyla camilerde süt dağıtılacak

Mevlit Kandili dolayısıyla camilerde süt dağıtılacak

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca, Mevlit Kandili dolayısıyla bugün 81 ildeki 159 camide 290 bin 850 adet 200 mililitrelik kutu süt dağıtımı gerçekleştirecek. Bakan Faruk Çelik de Ankara'da süt dağıtımına katılacak.

22.12.2015Gündem
Sokak sütü neden sağlıklı değildir

Sokak sütü neden sağlıklı değildir?

Sokak sütündeki hijyenik/mikrobiyolojik riskler nelerdir?

30.06.2015Sağlık
İş yerinde verimliliği artıracak beslenme ipuçları

İş yerinde verimliliği artıracak beslenme ipuçları

Yeterli ve dengeli beslenme, iş hayatını da etkiliyor.

16.03.2015Sağlık

Yazar Sonuçları

Doğru bildiğiniz her şeyi hatırlayın!

Mütevazı Bergamo da en az Liverpool kadar mahzun anacak bu yılı.

9.04.2020

Ağızda tat bırakan havaalanları ve yemek alışkanlıkları

Havalimanı işletmelerinin de yolcuların da yemeğe verdiği önem gün geçtikçe artıyor. Hatta birçoğu artık gerçek birer lezzet üssü kıvamında! Havaalanı deyip geçmeyin, çünkü usta aşçıların ve Michelin yıldızlı şeflerin elinden çıkma, her milletten her damağa hitap edecek yemekler bulmak mümkün. Kimler, neyi tercih ediyor, tüketicinin beklentisini neler belirliyor, uzmanlar bu konuda ne söylüyor, gelin birlikte bakalım.

16.02.2020

Kate Moss neden yeniden göbeklendi?

Mitokondrilerini ve probiyotiklerini kaybetti de ondan! Yaşınız, cinsiniz, işiniz, gücünüz, kilonuz ne olursa olsun mitokondrilerinize gözünüzün için gibi bakın. Bana göre hanımefendinin sorunu sadece mitokondri fakiri haline gelmek de değil. Meselenin bir de probiyotik kaybı yönü var ki o da tam bir felaket.

21.07.2017

Elle değil, gözle seçiniz

Bir an için, sadece bir gün içerisinde kaç kişiyle yakın temas içinde olduğunuzu düşünün. Tanımadığınız insanları kastediyorum tabi. Otobüste, minibüste, metroda, sinemada kuyrukta, bankamatik önünde, kalabalık bir sokakta, noterde, bir devlet dairesinde banko önünde...

31.01.2017
Okul başarısı için doğru beslenme şart

Okul başarısı için doğru beslenme şart!

Peki öğrenciler nasıl beslenmeli, ne yemeli?

7.10.2016

Ambalajlı sütler hakkında gerçekler!

Uzmanından uzun ömürlü sütlerle ilgili merak edilenleri öğrendik.

28.09.2016

Bebek bezinin bile teknolojik olanı makbul

Günümüzde her şey teknolojik. Bebek bezleri bile... “Altı üstü bir bez, ne olabilir ki” diye düşünmeyin. Önemsiz gibi görünen bir bez, bebeğin psikolojisi üzerinde büyük bir etkiye sahip. Prima Ar-Ge bilim insanları Dr. Ute Froehlich ve Dr. Frank Wiesemann ile konuştuk.

23.09.2016

UHT süt melek mi şeytan mı?

UHT yöntemi, sütün içindeki bozulmaya neden olan maddeleri kontrol altına alır.

23.09.2016

Hangi süt daha güvenilir?

Kaynağı belli olmayan ve denetlenmeyen sokak sütleri doğal ve sağlıklı olamaz.

7.09.2016

Sağlıklı beslenme çantasında neler olmalı?

Okul başarısını etkileyen en önemli faktörlerden birisi de dengeli beslenmek!

14.09.2015

“Ambalajlı süt içmeyin” diyenler haklı mı?

Ambalajlı sütler ve ambalajlı süt tüketimi hakkında merak edilenler...

1.09.2015

6 büyük diyet günahı

Kilo vermeye çalışanların farkına varmadan tekrarlayıp durdukları “basit ama önemli” bazı hatalar var. Bunların her biri, kilo kaybının sürekliliğini ve hızını engelleyen hatalar. İçlerinden bazıları diyet yaparken bile “kilo almaya” yol açabilir. Beslenme uzmanları bu duruma “TAKILMA KİLOLARI” adını verir. Genelde akla bile gelmeyen ama pek çok diyetçinin çabalarını sabote edebilen o hataların ilk 6’sını beslenme uzmanı Nilüfer Bayram yazdı.

23.04.2015