EKSTRA
MENÜ

Kuşadası Belediyesi

Kuşadası Belediyesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kuşadası Belediyesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.723 Kuşadası Belediyesi haberi bulunmuştur.

Kuşadası Belediyesi Haberleri

Kuşadasında yaşayan yabancılardan depremzedeler için bağış

Kuşadası'nda yaşayan yabancılardan depremzedeler için bağış

AYDIN Kuşadası'nda yaşayan İngilizler ve İrlandalılar, 30 Ekim'de Ege Denizi'nde meydana gelen 6.6'lık depremden etkilenen ilçe sakinleri için yardım kampanyası düzenledi. Kampanya kapsamında toplanan parayla depremzedelere gıda ürünleri temin edilerek, Kuşadası Belediyesi'ne teslim edilecek.

17.11.2020Gündem
Kuşadasının Mars Colony projesi Elon Muska sunulacak

Kuşadası'nın Mars Colony projesi Elon Musk'a sunulacak

Aydın'ın Kuşadası Belediyesi, kentin tanıtımına katkı sağlamak ve turizm potansiyelini artırmak amacıyla yeni bir proje hayata geçirecek. Proje kapsamında ’Mars Colony’ ismi ile kurulacak turistik tesiste, kızıl gezegenin ortamı oluşturularak, bu gezegende yapılan uzay çalışmaları canlandırılacak. Ünlü bilim insanı Martin Halliwell de danışmanı olacağı projeyi, Space X’in kurucusu Elon Musk’a sunacak.

10.11.2020Teknoloji
Kuşadasında yerel üreticilerle tüketiciler bu sokakta buluşuyor

Kuşadası'nda yerel üreticilerle tüketiciler bu sokakta buluşuyor

Kuşadası Belediyesi tarafından açılan Yöresel ve İyi Tarım Ürünleri Sokağı, hem üreticinin hem de tüketicinin yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Kuşadası Belediyesi’nden okullara 5 bin hikaye kitabı

Kuşadası Belediyesi’nden okullara 5 bin hikaye kitabı

AYDIN’ın Kuşadası ilçesi Belediyesi, çocuklara hayvan sevgisinin aşılanması ve kitap okuma alışkanlığının kazandırılması amacıyla ilçe merkezi ve kırsal mahallelerde yüz yüze eğitime başlayan ilköğretim çağındaki 5 bin öğrenci için hikaye kitabı bastırdı. Belediye Başkanı Ömer Günel ise Yeniköy İlköğretim Okulu’na giderek öğrencilere kitapları kendi elleriyle dağıttı.

14.10.2020Gündem
Bu kampta para değil mama geçerli

Bu kampta para değil mama geçerli

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde gerçekleştirilen kampa katılmak isteyen doğaseverler, kampa para değil mama getirdiler.

8.10.2020Seyahat
Kuşadası’nda 26 plaja törenle mavi bayrak çekildi

Kuşadası’nda 26 plaja törenle mavi bayrak çekildi

Kuşadası’nda, Mavi Bayrak almaya hak kazanan plaj ve marinalar düzenlenen yerel bir törenle ödüllerine kavuştu. Kilometrelerce uzunluktaki plajları ile ulusal ve uluslararası alanda büyük bir üne sahip olan Kuşadası’nın 21 olan Mavi Bayrak sayısı 26’ya yükseldi.

25.08.2020Seyahat
1500 yıllık zeytin ağacının hemen yanına villa yaptılar

1500 yıllık zeytin ağacının hemen yanına villa yaptılar

Kuşadası’nda 1500 yıllık bir zeytin ağacının 40 santim yakınına villa yapılması çevrecileri ve doğaseverleri harekete geçirdi.

20.08.2020Gündem
Kuşadasında plajda kronavirüs denetimi

Kuşadası'nda plajda kronavirüs denetimi

İÇİŞLERİ Bakanlığı'nın 81 ilin valiliğine gönderdiği genelgeyle, ülke genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen 'Türkiye Güven Huzur Uygulaması' Kuşadası'nda da başladı. Uygulama kapsamında ilk olarak kentin plajları denetlendi. Polis ve zabıta ekipleri, kumsalda maskesiz güneşlenenleri maskelerini takmaları konusunda uyardı.

6.08.2020Gündem
Kuşadası’nda engelsiz plajlar oluşturuldu

Kuşadası’nda engelsiz plajlar oluşturuldu

Kuşadası Belediyesi, engelli bireylerin rahatlıkla denize girebilmelerini sağlamak amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Belediye Başkanı Ömer Günel'in talimatıyla harekete geçen Fen İşleri Müdürlüğü (FİM) ekipleri, son olarak Güzelçamlı Mahallesi'ndeki halk plajına engelli rampası yaptı. Böylece ilçedeki halk plajlarında engelli rampası sayısı 3'e çıktı.

23.07.2020Seyahat
Zabıtadan otomobilinin lastiği patlayan tatilciye yardım

Zabıtadan otomobilinin lastiği patlayan tatilciye yardım

AYDIN'ın Kuşadası ilçesine seyir halindeyken otomobilinin lastiği patlayan tatilci Semiha Kılıçarslan'ın yardımına zabıta ekipleri yetişti. Patlayan lastiği değiştiren ekipler İzmitli tatilcinin yoluna sorunsuz bir şekilde devam etmesini sağladı.

16.07.2020Gündem
Seyahat acenteleri Kuşadası’na çıkartma yaptı

Seyahat acenteleri Kuşadası’na çıkartma yaptı

TÜRSAB’ın iç turizm hareketlendirmek için başlattığı girişimler kapsamında Kuşadası’na çıkartma yapan bölge seyahat acenteleri, Kuşadası çarşı gezisi yaptı, akşam saatlerinde ise günbatımı tekne turuna katıldı.

2.07.2020Seyahat
Kuşadasında plajlarda yoğunluk; sosyal mesafe kalmadı

Kuşadası'nda plajlarda yoğunluk; sosyal mesafe kalmadı

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde hava sıcaklıklarının yükselmesiyle yerli turistler ile kentte yaşayanlar sahil ve plajlara akın etti. Kalabalık nedeniyle sosyal mesafe kuralına uyulmadığı Kadınlar Denizi'nde, zabıta ekipleri kumsaldakilere uyarılarda bulundu. 

22.06.2020Seyahat

Plaja akın ettiler, sosyal mesafeyi unuttular

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde hava sıcaklıklarının yükselmesiyle yerli turistler ile kentte yaşayanlar sahil ve plajlara akın etti. Kalabalık nedeniyle sosyal mesafe kuralına uyulmadığı Kadınlar Denizi'nde, zabıta ekipleri kumsaldakilere uyarılarda bulundu. 

21.06.2020Gündem
Kuşadasında 2 hektar makilik alan yandı

Kuşadası'nda 2 hektar makilik alan yandı

AYDIN'ın Kuşadası ilçesindeki Dilek Yarımadası'nda eski çöp döküm alanında metan gazı sıkışması nedeniyle çıkan yangın, İlçe Orman İşletme Müdürlüğü'ne ait bozuk makilik alana da sıçradı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle 2 saatte söndürülen yangında, 2 hektarlık bozuk makilik alan zarar gördü.

19.06.2020Gündem
Kuşadasında endemik tülüşahın yetiştiği yeni bölge bulundu

Kuşadası'nda endemik 'tülüşah'ın yetiştiği yeni bölge bulundu

AYDIN'ın Kuşadası ilçesinde, yok olma riski taşıdığı için koruma altına alınan endemik bitki türü 'tülüşahın', kent içerisindeki doğal ortamda yetiştiği yeni bölge bulundu. Halk arasında 'Aydın Gaşağı' olarak da bilinen bitkinin çiçek açtığı alanın, Kuşadası Belediyesi tarafından koruma altına alınacağı öğrenildi.

15.06.2020Gündem
Kuşadasının emektar stadyumu 30 yıl sonra yenilendi

Kuşadası'nın emektar stadyumu 30 yıl sonra yenilendi

Kuşadası’nda spor müsabakaları dışında birçok etkinliğe ev sahipliği yapan, kentin simgelerinden biri olan Özer Türk Stadyumu tekrar hayata döndürüldü. Yapılan yenileme çalışmaları ile Özer Türk Stadyumu, tekrar büyük sevinçlerin yaşanacağı bir komplekse dönüştü.

11.06.2020Futbol
Mikro heykeltıraştan mercimek büyüklüğünde satranç takımı

Mikro heykeltıraştan mercimek büyüklüğünde satranç takımı

Mikro heykeltıraş Necati Korkmaz, yaklaşık 6 aylık çalışmayla seramik kullanarak 9 milimetrelik tahtanın üzerine satranç takımı yaptı.

8.06.2020Keyif
Barbaros Hayrettin Paşanın mirası kale Kuşadasının tanıtım yüzü olacak

Barbaros Hayrettin Paşa'nın mirası kale Kuşadası'nın tanıtım yüzü olacak

Aydın Valisi Köşger, "Güvercinada Kalesi'nin UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ne dahil edilmesi, Kuşadası turizmine ivme kazandıracak bir gelişme. Bu gelişme Kuşadası'nın marka değerini artıracaktır." dedi.

1.06.2020Keyif
Kuşadasının simgesi, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesinde

Kuşadası'nın simgesi, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde

Aydın'ın Kuşadası ilçesinin simgesi Güvercinada Kalesi, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ne girmeye hak kazandı. Bu gelişmenin Kuşadası'nın marka değerini arttırması ile kentin tanıtımına önemli bir katkı sunması bekleniyor.

29.05.2020Seyahat
Kuşadası’nda taşlı sopalı meydan kavgası

Kuşadası’nda taşlı sopalı meydan kavgası

Aydın Kuşadası’nda, aralarında husumet olan iki kişinin tartışması meydan kavgasına dönüştü. Belediye önündeki taşlı sopalı kavganın ardından olaya müdahale eden polis ekipleri 2 kişiyi gözaltına aldı.

4.05.2020Haber
Belediye araçları ile bedava Sözcü gazetesi dağıttılar

Belediye araçları ile bedava Sözcü gazetesi dağıttılar

Türkiye’nin bir çok bölgesinde bugün CHP’li belediyeler resmi belediye araçları ile Sözcü gazetesi dağıttı. Sözcü gazetesi bugün internet sitesinden gazeteyi dağıtan CHP’li belediyelerin listesini yayınladı.

12.04.2020Gündem
Kaçak atık toplayıcısı kovalamacayla yakalandı

Kaçak atık toplayıcısı kovalamacayla yakalandı

AYDIN'ın Kuşadası ilçesinde, belediyenin adı ile logosunu izinsiz kullanıp, yetki belgesi olmadan geri dönüşüm atıklarını toplayan Kemal İ., motosikletli zabıta ekiplerince yakalandı.

5.03.2020Gündem
Kuşadasından termal turizm atağı

Kuşadası'ndan termal turizm atağı

Kuşadası Belediyesi, Davutlar ve Güzelçamlı'daki termal su kaynaklarının doğru ve etkin bir şekilde kullanılarak bölge turizmine kazandırılması için harekete geçti.

8.02.2020Ekonomi
Şehidin mezarından direğiyle söküp alınan bayrak bulundu

Şehidin mezarından direğiyle söküp alınan bayrak bulundu

AYDIN'ın Kuşadası ilçesinde 15 yıl önce terör örgütü PKK'nın bombalı saldırısında hayatını kaybeden Deniz Tutum'un (21) mezarı başındaki Türk bayrağı, direğiyle birlikte söküldü. Sökülen bayrak ve direği, mezarlığa 200 metre mesafedeki bir kavşakta bulundu. Bayrak yenilenerek direğiyle birlikte eski yerine konuldu. Deniz Tutum'un babası Şahin Tutum, duruma anlam veremediğini belirterek, “Tek bir isteğim var. O da suçluların bir an önce yakalanması” dedi.

5.02.2020Gündem
CHP lideri Kılıçdaroğluna yumurtalı saldırıda bulunan şahıs serbest bırakıldı

CHP lideri Kılıçdaroğlu'na yumurtalı saldırıda bulunan şahıs serbest bırakıldı

Aydın'ın Kuşadası Belediyesi'ni ziyareti sırasında, bina önünde konuşma yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yumurtalı saldırıda bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alınan İ.Ö. (40), sevk edildiği adliyede, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

8.09.2019Gündem
Kılıçdaroğlu: Bu ülkenin insanını seviyorum ve güveniyorum

Kılıçdaroğlu: Bu ülkenin insanını seviyorum ve güveniyorum

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bu ülkenin insanını seviyorum ve güveniyorum. Adalet duygusuna güveniyorum. Ne yaparlarsa yapsınlar, hangi baskıyı kurarlarsa kursunlar bu kardeşiniz Türkiye’nin çağdaş uygarlığı için, demokrasisi, cumhuriyeti, bayrağı ve vatanı için ne gerekiyorsa yapacağım." dedi.

7.09.2019Gündem
Barış Manço ödülü Alpay’ın

Barış Manço ödülü Alpay’ın

KUŞADASI Altın Güvercin Beste Yarışması, 6 yıl aradan sonra yeniden düzenleniyor.

29.08.2019Keyif
Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması Yine Yeniden

Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması Yine Yeniden!

Türkiye’nin pop müzik alanında geleneksel tek beste yarışması olan Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması’nın, 6 yıl aranın ardından sanatseverlerle yeniden buluşmasına sayılı günler kaldı.

Son dakika… Egeyi sarsan deprem İzmirde büyük panik yaşandı....

Son dakika… Ege'yi sarsan deprem! İzmir'de büyük panik yaşandı....

İzmir’de korkutan bir deprem meydana geldi. AFAD’tan yapılan son dakika açıklamasına göre Kuşadası Körfezi yakınlarında 4,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem İzmir kent merkezinden yoğun şekilde hissedildi. Paniğe neden olan sarsıntıyla birlikte vatandaşlar, evlerinden ve iş yerlerinden sokağa çıktı.

8.08.2019Gündem
Kuşadası roman genç için ağladı Bu yıl evlenecekti...

Kuşadası roman genç için ağladı! Bu yıl evlenecekti...

Kuşadası’nda kalbinden bıçaklanarak hayatını kaybeden Ege ve Akdeniz Roman Dernekleri Başkanı’nın oğlu, gözyaşları arasında toprağa verildi. 25 yaşındaki belediye personeli Sergen Yükçü’nün 17 Ekim 2016 tarihinde Ayşe Hammaloğlu ile nişanlandığı ve bu yıl içinde evlilik planları yaptığı ortaya çıktı.

27.07.2019Gündem
Şehir merkezindekiler o görüntüyle şaşkına döndü: Sürü halinde indiler

Şehir merkezindekiler o görüntüyle şaşkına döndü: Sürü halinde indiler

AYDIN’ın Kuşadası ilçesinde, çoğu yavru 25 domuzdan oluşan sürü, ilçe merkezini yaşam alanı olarak seçti. Çöp konteynerleri ve meyve ağaçlarından beslenen sürü, bölgeye uyum sağladı.

23.06.2019Gündem
Tülüşaha koruma kalkanı... Sakın koparmayın

Tülüşah'a koruma kalkanı... Sakın koparmayın!

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde adını Samson Dağları'nın antik ismi Mykale'den alan, yöre halkının 'Tülüşah' dediği 'Rhaponticoides Mykalea' isimli endemik bitki türü için eylem planı çerçevesinde koruma alanı oluşturuldu. Ekosistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği Başkanı Bahattin Sürücü, ''Şikayet olursa bu bitkileri kopartanlara 40-50 bin Türk lirası civarında bir ceza var'' dedi.

21.06.2019Gündem
O ilçeye akın ettiler Doluluk oranı yüzde 100ü buldu

O ilçeye akın ettiler! Doluluk oranı yüzde 100'ü buldu

AYDIN’ın Kuşadası ilçesinde açık olan otellerin tamamında yılbaşı gecesi için doluluk oranı yüzde 100’e ulaştı. Rezervasyonlarda, Balkan ülkelerinden gelecek turistlerin yeni yıl için Kuşadası’na büyük ilgi gösterdiği görüldü.

26.12.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Sağlık sektörüne inanıyor ve teşekkür ediyorum

ÇOK doktor arkadaşım, dostum var. Hepsine hayranlık duyarım. Zor bir iş icra ediyorlar.

21.03.2020

O öküzü görmeye gidiyorum

Bir arkadaşımdan geldi video.

3.09.2019

Plastik masa sandalyeye ‘hayır’ tümünün yerine ahşap gelecek

BELEDİYE başkanları, “100 gün” toplantıları düzenleniyor. Görevdeki ilk 100 günde yaptıklarını, sonraki hedeflerini anlatıyor. “İlk 100 gün önemlidir” falan deriz ya, çok doğru mudur bilemiyorum.

27.07.2019

Kuşadası’ndaki faytonlara ne oldu

Kuşadası Belediyesi faytonları yasakladı, peki ya o atlara ve fayton sahiplerine ne oldu?

23.05.2019

İstanbullu seçmene: Aman o güne dikkat!

YÜKSEK Seçim Kurulu (YSK), İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini iptal etti, 23 Haziran’da yenilenmesine karar verdi.

11.05.2019