EKSTRA
MENÜ

Kuş Cenneti

Kuş Cenneti ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kuş Cenneti haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.688 Kuş Cenneti haberi bulunmuştur.

Kuş Cenneti Haberleri

Pelikan dinlenme tesisi

Pelikan dinlenme tesisi

Doğa Derneği’nin Karacabey’deki son çalışması gösteriyor ki dünyadaki her sekiz ak pelikandan ikisi Türkiye’de konaklıyor. Karacabey’de birkaç gün dinlenen pelikanlar buradan Avrupa’daki kuluçka alanlarına doğru ilerliyor.

29.09.2018Hürriyet Pazar
Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurumdan flaş Kanal İstanbul açıklaması

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum'dan flaş Kanal İstanbul açıklaması

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Bakanlık olarak 100 günlük eylem planımız içerisinde Kanal İstanbul Projesi bizim için en önemli proje. Bu manada taşınmazların devrini yapıp İstanbul'da, Marmara'yı Karadeniz'e bağlayan 43 kilometre uzunluğundaki Kanal İstanbul Projesi için 1/100.000 ölçekli planlar, akabinde alt ölçekli planları yapıp uygulamanın, ihale uygulamasının netleşmesine müteakip süreci Bakanlığımız, Ulaştırma Bakanlığı, Büyükşehir Belediyesi birlikte yürütecek" dedi.

15.09.2018Gündem
Türkiyenin Flamingo cennetine turist akını

Türkiye'nin Flamingo cennetine turist akını

Dünyada flamingoların kuluçkaya yattığı en önemli sulak alanlar arasında bulunan Tuz Gölü, yerli ve yabancı turistlerden yoğun ilgi görüyor.

23.08.2018Seyahat
Yolumuz Flamingo yoludur

Yolumuz Flamingo yoludur

Araştırma şirketi Big Cat Research 12 ilde 1.732 kişi ile yaptığı anket yüzde 68’lik bir oranla Türk halkının en çok görmek istediği kuşun flamingo olduğunu ortaya koydu. Siz istediniz, biz haritasını çıkardık.İşte flamingolar ve onları en iyi görebileceğiniz yerler...

Manyas Kuş Cenneti’nde göçe hazırlık

Manyas Kuş Cenneti’nde göçe hazırlık

Balıkesir'in Manyas ilçesinde, her yıl 266 türden 3 milyon kuşa ev sahipliği yapan 64 hektar alana sahip Manyas Kuş Cenneti Milli Parkı'nda konaklayan göçmen kuşlar, göç hazırlığına başladı. Şubat- Nisan döneminde Afrika ve Güney Asya ülkelerinden barınma, yiyecek ve kuluçka için gelen kuşlar, bugünlerde, yavrularını göçe hazırlıyor. Kuluçkadan çıkan kuşların, sürüye dahil olup temmuz başlarında Afrika ülkelerine doğru ilk göç yolculuğuna çıkacağı belirtildi.

10.07.2018Seyahat
Karadağ’ın incisi Budva

Karadağ’ın incisi Budva

Adriyatik’in en güzel sahilleri burada. Ceneviz Kalesi’nin bulunduğu Eski Şehir’in dar sokaklarında dolaşmanın keyfine doyulmuyor. Pizza’dan, öte yakadaki komşu İtalya’nın rüzgârı esiyor. Boy kompleksine kapılmak işten değil: Slav ırkının en güzel özelliklerini taşıyan Budvalı kadınların boy ortalaması 1,80, erkeklerin 1,91.

9.07.2018Seyahat
Tarihi güzellikleriyle Demre…

Tarihi güzellikleriyle Demre…

Likya uygarlığının en önemli 6 kentinden biri olan ve tarihi geçmişi MÖ. 5. yüzyıla kadar inen, üç tarafı dağlarla çevrili Türkiye'de turfanda sebzeciliğin önemli merkezi Demre'nin gezilecek yerlerinden bazılarını sizler için derledik. İşte Demre'nin tarihi ve turistik yerleri...

26.06.2018Seyahat
Urartular’dan kalan şehir Van

Urartular’dan kalan şehir Van

Van tarihî güzellikleri, eşsiz doğası ve birçok medeniyete ev sahipliği yapan geçmişi ile gezilmesi gereken önemli şehirlerimizden. Anadolu’nun en büyük kapalı havzası olan Van Gölü’nü barındıran Van’ın gezilecek tarihi ve turistik yerlerini sizler için derledik. İşte detaylar…

31.05.2018Seyahat
Türkiyede ilk kez görüldü

Türkiye'de ilk kez görüldü

Türkiye'de daha önce hiç görülmeyen bir kuş türü, Iğdır'daki gözlem çalışmalarında kayıt altına alındı. Basra kamışçını, Aras Kuş Cenneti'nin 290, Iğdır'ın 328 ve Türkiye'nin 486'ncı kuş türü olarak kayıtlara geçti.

25.05.2018Gündem
Manyas Gölü’ne yapıldı Türkiye için bir ilk…

Manyas Gölü’ne yapıldı! Türkiye için bir ilk…

Manyas Gölü kıyısındaki Kuş Cenneti Milli Parkı, nesli küresel ölçekte tehlike altında olan tepeli pelikanlara üreme dönemlerinde ev sahipliği yapıyor. Göl üzerinde oluşturulan korunaklı yapay platformlarda kuluçkaya yatan tepeli pelikanlar, havadan ve karadan görüntülendi. Uygulamanın Türkiye için bir örnek teşkil ettiği ve doğal bir parktaki ilk uygulama olduğu öğrenildi.

23.05.2018Gündem
Akademisyenler bülbül sesini notaya dökecek

Akademisyenler bülbül sesini notaya dökecek

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzikoloji Bölümü tarafından yürütülen proje kapsamında, bülbülün sesinin müziksel anlamı ve hangi notada ses çıkardıklarıyla ilgili çalışma yapılıyor.

27.04.2018Eğitim

Yazar Sonuçları

Bedelli askerlere ilkyardım öğretilebilir

İLKYARDIMIN insan yaşamı için ne denli önemli olduğu tartışılmaz...

17.09.2018

Bugün adaylar konuşuluyordur ama bu uzlaşmayı da görüverin

 24 HAZİRAN seçimiyle ilgili bugün siyasi partilerde ve de kamuoyunda en çok konuşulan konu aday listeleridir mutlaka. Toz dumana karışmıştır, “Listelere kim girmiş kimler girememiş, kim kaçıncı sırada yer almış, kim ithal adaymış, kim kimin adamıymış” falan gibi konuşmalar vardır herhalde. Ben yine de seçimle ilgili dikkatimi çeken iki haberi özetliyorum:

21.05.2018