EKSTRA
MENÜ

Kuş Cenneti

Kuş Cenneti ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kuş Cenneti haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.690 Kuş Cenneti haberi bulunmuştur.

Kuş Cenneti Haberleri

Öğrenciler derslerini tabiatta işleyecek

Öğrenciler derslerini tabiatta işleyecek

Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü’nce hazırlanan "Tabiatta Ders Var Projesi" kapsamında bazı ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin sınıf yerine Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nde ders yapması planlanıyor.

27.10.2016Eğitim
Liseliden kuş fotoğrafları sergisi

Liseliden kuş fotoğrafları sergisi

Samsun'da lise öğrencisi Alihan Öztürk'ün çektiği kuş fotoğraflarından oluşan sergi açıldı.

20.10.2016Eğitim
Afrika penguenleri ilgi odağı oldu

Afrika penguenleri ilgi odağı oldu

KOCAELİ'nin Darıca İlçesi'nde bulunan Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı'nda bulunan Afrika Penguenleri haftasonu ziyaretçilerin ilgi odağı oldular.Başta Kocaeli olmak üzere İstanbul, Bursa, Eskişehir ve Sakarya'nın yanı sıra diğer çevre illerden de turlarla ziyaretçi gelen Darıca Kuş Cenneti Hayvanat ve Botanik Bahçesi'nde 200 türde yaklaşık 2 bin hayvan barınıyor. Botanik Parkı'nda 600 ayrı türden 8 bin bitki bulunuyor. Parkta bulunan 39 adet Afrika Pengueni haftasonu ziyaretçilerin akınına uğradı. Penguenlerin sevimli hayvanlar olması nedeniyle parkta ilgiyi gören hayvanların başında geldiğini söyleyen Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı Eğitim Müdürü Gökmen Aydın, " Bakıcımız hepsini günde iki defa tek tek elleriyle besliyor. Penguen denilince aklımıza hep kutuplarda yaşayan İmparator Penguenler aklımıza geliyor. Aslında Penguenler sıcak iklimde de yaşayabilirler . Bu Penguenler Afrika?nın güney batısında yaşayan Penguenler. Darıca?da Hayvanat Bahçemizde yoğun olarak yavru dünyaya getiriyorlar. Şu an zaten kuluçka dönemi." dedi. Ziyaretçilerimizin en çok dikkatini çektiği alan olduğunu söyleyen Aydın konuşmasını şöyle sürdürdü: "Parkımızda Penguen sayısı yavrularıyla birlikte 39'a ulaştı. Yavrular Dünya'ya geldikten sonra ince tüyleri oluyor. Yaklaşık 10 gün içerisinde hemen hızlı bir şekilde büyüyebiliyorlar. Yetişkinlerden farkı kafa kısmı tamamen siyah oluyor. Gittikçe beyazlamaya başlıyor. Afrika Penguenlerinin en önemli özelliği göğüslerinde noktalar var. Bu noktalar her birinde farklı. Tıpkı insanlardaki parmak izi gibi. Buda onları birbirinden ayırt etmeyi sağlıyor. "diye konuştu. 

31.08.2016Diğer Videolar
Yemyeşil bir cennet: Yedigöller

Yemyeşil bir cennet: Yedigöller

Yeşilin her tonunun hakim olduğu bir yer hayal edin... Doğa bütün güzelliklerini, muhteşem zerafetini sergilemiş olsun. İşte Yedigöller Milli Parkı böylesi bir cennet... Şırıl şırıl melodi gibi akan dereleriyle, buz gibi şifalı pınarlarıyla, birbirinden alımlı gölleriyle Yedigöller, hiçbir insanın kaçırmaması gereken enfes bir doğal güzelliğin mesken tuttuğu topraklar.

12.08.2016Seyahat
Doğaya olan tutkunun sergisi

Doğaya olan tutkunun sergisi

HAYATA bir de gazeteci ve fotoğraf sanatçısı Recep Peker Tanıtkan'ın objektifinden bakmak isteyenler, 1 Ağustos'a kadar Bodrum Gümbet Mor Sanat'ta Semra Gönül ev sahipliğinde düzenlenen "Renklerin ve Işığın Dansı" isimli sergiyi ziyaret edebilir. Serginin açılışına eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı İmren Aykut, merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın Basın Danışmanı Gazeteci Can Pulak, Bodrum Mutfak Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Güneri ile çok sayıda davetli katıldı.

28.07.2016Ege
Ankara’nın kuş cenneti Nallıhan

Ankara’nın kuş cenneti Nallıhan

Gürültü kirliliğinden kurtulmak, korna sesleri, kalabalıktan kaçmak, kuş sesleri, doğa ile baş başa kalmak, gökyüzünde kuşların kanat çırpmasını, dağ eteğinde süzülmesini ya da gölde suya dalıp çıkmasını izlemek çok iyi gelir diyorsanız kuş cennetine doğru yola çıkmanın vakti gelmiş demektir. Hafta sonu kendinize bir güzellik yapın ve kuş seslerini dinlemeye gidin.

24.06.2016Seyahat

Yazar Sonuçları

Çağdaş Kültürpark

KÜLTÜRPARK insan eliyle oluşturulmuş “yapay” ve “fevkalade” güzel bir parktır.

30.10.2016

Gözden kaçıranlara ve meraklılara

CUMHURİYET’ten Emre Kongar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmüş. Kongar, CHP’ye yöneltilen eleştirileri iletmiş. CHP Lideri, doğal olarak bazı bilgileri ve eleştirileri kayıt dışı paylaşmış.

29.10.2016