EKSTRA
MENÜ

Kurz

Kurz haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kurz hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 612 Kurz haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kurz Haberleri

Kurz’un dokunulmazlığının kaldırılması istendi

Kurz’un dokunulmazlığının kaldırılması istendi

Avusturya federal savcılığının yolsuzluk suçlamaları nedeniyle başbakanlık görevinden istifa eden Sebastian Kurz’un (ÖVP) parlamenter olarak dokunulmazlığının kaldırılması için harekete geçtiği duyuruldu.

15.10.2021Avrupa
Avusturya’da ilk tutuklama

Avusturya’da ilk tutuklama

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz’un (ÖVP) istifasının ardından rüşvet ve yolsuzluk skandalı ile ilgili olarak bir kamuoyu yoklama çalışanının tutuklandığı bildirildi.

12.10.2021Avrupa
Schallenberg: Kurzla yakın çalışacağız

Schallenberg: 'Kurz'la yakın çalışacağız'

Avusturya’da hakkında yolsuzluk soruşturması başlatılan Sebastian Kurz’un başbakanlıktan istifa etmesinin ardından eski Dışişleri Bakanı Alexander Schallenberg yemin ederek göreve başladı.

11.10.2021Avrupa
Kurz’un Müslüman ve göçmen karşıtı uygulamaları

Kurz’un Müslüman ve göçmen karşıtı uygulamaları

Avusturya’da son 10 yılda adından en çok söz ettiren siyasi isimlerden Sebastian Kurz, Türkiye, İslam ve göçmen karşıtlığı ile yükseldiği başbakanlık görevinden, hakkında başlatılan yolsuzluk soruşturması nedeniyle istifa etmek zorunda kaldı.

10.10.2021Avrupa
Yolsuzluk soruşturması başlatılmıştı Avusturya Başbakanı Kurz istifa etti

Yolsuzluk soruşturması başlatılmıştı! Avusturya Başbakanı Kurz istifa etti

Avusturya’da "rüşvet, yolsuzluk ve güveni kötüye kullanma" suçlamasıyla hakkında soruşturma başlatılan Başbakan Sebastian Kurz, görevinden istifa etti. Muhalefet, "Kurz’un parti başkanlığını sürdürecek olmasının yolsuzluk suçlamalarına yol açan 'Kurz düzenin"' devam edeceği anlamına" geldiği eleştirisinde bulundu.

9.10.2021Dünya
Kurz’un koltuğu her an gidebilir

Kurz’un koltuğu her an gidebilir

Türkiye karşıtı söylemleriyle tanınan Avusturya’nın 35 yaşındaki genç Başbakanı Sebastian Kurz, hakkındaki yolsuzluk ve rüşvet suçlamaları nedeniyle zor günler geçiriyor. Önceki gün parti merkezi ve çalışma ofisine savcılık ve polis tarafından baskın yapılan Kurz’un istifa etmesi için dün de binlerce kişi sokaklara döküldü.

9.10.2021Dünya
Kurz’un başı dertte: Ülke ayağa kalktı

Kurz’un başı dertte: Ülke ayağa kalktı

Türkiye karşıtı söylemleriyle tanınan Avusturya’nın 35 yaşındaki genç Başbakanı Sebastian Kurz’un (ÖVP) başı rüşvet karşılığında medya ve kamuoyu yoklama kurumlarından kendi lehine sonuçlar alma suçlamalarıyla dertte. Kurz’un Önceki gün çalışma ofisine savcılık ve polis baskınının yapılmasının ardından dün de istifa etmesini isteyen binlerce kişi sokaklara dökülerek protesto gösterisi yaptı.

8.10.2021Avrupa
Kurz için Meclis’te özel oturum

Kurz için Meclis’te özel oturum

Avusturya’da Meclis, hakkında yolsuzluk ve rüşvet soruşturması başlatılan Başbakan Sebastian Kurz’un suçlamaları reddederek görevinde kalacağını açıklaması üzerine muhalefetin talebiyle 12 Ekim’de özel gündemle toplanacak.

8.10.2021Avrupa
Irkçılığa üç gol

Irkçılığa üç gol!

Mannheim ve çevresinin önde gelen spor klüplerinden Mannheim Türkspor ile SV Waldhof arasında ‘Irkçılığa karşı gol at!’ (Schiess Tore gegen Rassismus) sloganıyla gerçekleştirilen dostluk maçı, ev sahibi takımın 2-1 galibiyetiyle sonuçlandı.

7.10.2021Avrupa
Avusturya Başbakanı hakkında yolsuzluk soruşturması

Avusturya Başbakanı hakkında yolsuzluk soruşturması

Avusturya Mali Suçlar ve Yolsuzlukla Mücadele Savcılığı, Başbakan Sebastian Kurz ve yakın çalışma arkadaşları hakkında rüşvet, yolsuzluk ve halkı yanıltma gerekçesiyle soruşturma başlattı.

7.10.2021Avrupa
Avusturya Başbakanı Kurz hakkında yolsuzluk nedeniyle soruşturma başlatıldı

Avusturya Başbakanı Kurz hakkında yolsuzluk nedeniyle soruşturma başlatıldı

Avusturya Mali Suçlar ve Yolsuzlukla Mücadele Savcılığı, Başbakan Sebastian Kurz ve yakın çalışma arkadaşları hakkında rüşvet, yolsuzluk ve halkı yanıltma gerekçesiyle soruşturma başlattı.

6.10.2021Dünya
Avusturya’da Başbakanlık binasında rüşvet şüphesiyle arama

Avusturya’da Başbakanlık binasında rüşvet şüphesiyle arama

Avusturya polisi, rüşvet ve yolsuzluk soruşturması kapsamında Başbakan Sebastian Kurz’un başında bulunduğu Avusturya Halk Partisi (ÖVP) ve Başbakanlık binasında arama yaptı.

6.10.2021Avrupa
Avusturyada Kurzun partisine büyük darbe Steiermarkdaki 18 yıllık iktidarı son buldu

Avusturya'da Kurz'un partisine büyük darbe! Steiermark'daki 18 yıllık iktidarı son buldu

Avusturya’nın Steiermark eyaletinin başkenti ve ülkenin ikinci büyük şehri Graz’da yapılan yerel seçimleri, resmi olmayan sonuçlara göre yaklaşık yüzde 29 oy oranıyla Komünist Parti (KPÖ) kazandı.

27.09.2021Dünya
TBMM Başkanı Şentop: Dünyanın en cömert ülkesiyiz

TBMM Başkanı Şentop: Dünyanın en cömert ülkesiyiz

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Dünyanın en zengin ülkesi değiliz ama en cömert ülkesiyiz. Türkiye en çok mülteciyi barındıran ülke. 4 milyonun üzerinde kayıtlı Suriyeli yaşıyor  Türkiye'de, son birkaç aydır değil, 10 yıldır yaşıyor" dedi.

20.09.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentop Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz ile görüştü

TBMM Başkanı Şentop Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz ile görüştü

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz ile görüştü.

8.09.2021Gündem
Papadan büyük gaf: Merkel ve Putini karıştırdı

Papa'dan büyük gaf: Merkel ve Putin'i karıştırdı!

Katolik dünyasının ruhani lideri Papa Franciscus, Afganistan'daki son durum hakkında sorulan soruya cevap verirken büyük bir gaf yaptı. Papa, Merkel ve Putin'in söylediği sözleri birbirine karıştırınca manşetlere çıktı.

1.09.2021Dünya
Merkel ve Kurzdan ortak Afganistan açıklaması

Merkel ve Kurz'dan ortak Afganistan açıklaması

Almanya Başbakanı Merkel, Kabil havalimanının Afganistan için de hayati önem taşıdığını söyledi. Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz ise Afganistan ve bölgedeki ülkeler için insani yardımı artırdıkları bilgisini verdi.

31.08.2021Dünya
Sen kov, Türkiye alsın öyle mi

Sen kov, Türkiye alsın öyle mi?

Cenevre Mülteci Sözleşmesi bundan 70 yıl önce 28 Temmuz 1951 tarihinde imzalandı. Bu sözleşmede, “1 Ocak 1951’den önce meydana gelen olaylar sonucunda ve ırkı, dini, tabiyeti, belli bir toplumsal gruba mensubiyeti veya siyasi düşünceleri yüzünden, zulme uğrayacağından haklı sebeplerle korktuğu için vatandaşı olduğu ülkenin dışında bulunan ve bu ülkenin korumasından yararlanamayan, ya da söz konusu korku nedeniyle yararlanmak istemeyen; yahut tabiyeti yoksa ve bu tür olaylar sonucu önceden yaşadığı ikamet ülkesinin dışında bulunan, oraya dönemeyen veya söz konusu korku nedeniyle dönmek istemeyen her şahsa uygulanacaktır” denildi.

31.07.2021Avrupa
Kurz hükümetinden Türkiye’ye yeni engel

Kurz hükümetinden Türkiye’ye yeni engel

AVUSTURYA Başbakanı Sebastian Kurz’un Afgan mülteciler bağlamında Türkiye’ye yönelik ifadelerinin yankıları sürerken Viyana, Ankara’nın tepkisine neden olacak adımlarını sürdürüyor.

28.07.2021Dünya
Kurz’tan ırkçı açıklamalar: Afganlar için doğru adres Türkiye

Kurz’tan ırkçı açıklamalar: Afganlar için doğru adres Türkiye

AŞIRI sağcı söylemleri ve mülteci karşıtlığıyla bilinen Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, Afganistan’dan başlaması beklenen göç dalgasına karşı Avrupa Birliği’ni “önlem almaya” çağırdı.

27.07.2021Dünya
Dışişleri Bakanlığından Kurzun skandal sözlerine çok sert tepki Türkiye yeni bir göç dalgasını üstlenmeyecektir

Dışişleri Bakanlığı'ndan Kurz'un skandal sözlerine çok sert tepki! "Türkiye yeni bir göç dalgasını üstlenmeyecektir"

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Avusturya Şansölyesi Sebastian Kurz'un, Afgan mülteciler için Türkiye'nin doğru yer olduğunu belirten açıklamasına ilişkin, "Türkiye, bölgeden kaynaklanan kitlesel bir göç krizinin sonuçlarına katlanmayacak ve yeni bir göç dalgasını da üstlenmeyecektir" dedi.

26.07.2021Gündem
‘Afganistan’a sınır dışına devam’

‘Afganistan’a sınır dışına devam’

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, Avrupa’da geçerli iltica hakkının istismar edilmesine izin vermeyeceklerini belirtirken, Afganistan’a sınır dışını sürdüreceklerini açıkladı.

26.07.2021Avrupa
Almanya’ya ABD’li ilk kadın büyükelçi

Almanya’ya ABD’li ilk kadın büyükelçi

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ile Alman İmparatorluğu arasında diplomatik ilişkiler 1848 yılında başladı. İkinci Dünya Savaşı sırasında diğer ülkelerle de olduğu gibi, iki ülke arasındaki ilişkilerde de ciddi sıkıntı yaşandı. ABD, 1941 yılında Almanya’nın şu anda da olduğu gibi o dönemdeki başkenti Berlin’deki büyükelçisini geri çekti. ABD, İkinci Dünya Savaşı sonrası Batı Almanya’daki ‘Batılı işgal kuvvetleri’ arasında yer aldı.

5.07.2021Avrupa
Avusturyadan flaş karar... Sinovac aşısında karantina kalktı

Avusturya'dan flaş karar... Sinovac aşısında karantina kalktı!

Avusturya'da yeni bir seyahat düzenlemesi yürürlüğe girdi. Yeni karara göre Avusturya’ya girişlerde Çin Sinovac Kovid-19 aşısı yaptıranlar karantinadan muaf tutulacak. Ülkemizde de uygulanan Sinovac aşısıyla ilgili bu karar ülkeye gitmek isteyen Türk vatandaşları için oldukça önemli.

16.06.2021Dünya
‘Endişelerimiz haklı çıktı’

‘Endişelerimiz haklı çıktı’

Avusturya İslam Cemaati (İGGÖ) Başkanı Ümit Vural, Müslümanlara ait kurumların fişlendiği ‘İslam Haritası’ adlı uygulamanın kullanımının tamamen sonlandırılması gerektiğini belirterek, “Bu olaydan sonra Müslümanlara yönelik saldırılar arttı. Camilerimize çirkin levhalar asıldı” dedi.

6.06.2021Avrupa
Avusturya’da ırkçı saldırılar arttı... Sebebi ise Müslümanlara ait kurumların fişlendiği harita

Avusturya’da ırkçı saldırılar arttı... Sebebi ise Müslümanlara ait kurumların 'fişlendiği harita'

Avusturya’da 27 Mayıs’ta Müslümanlara ait 600’ün üzerinde kurumun fişlendiği dijital haritanın kamuoyuyla paylaşılmasının ardından, Müslümanlara yönelik ırkçı saldırılar artarken, özellikle camiler ırkçı grupların hedefi haline geldi.

5.06.2021Dünya
‘İslam Haritası’ çevrim dışı oldu

‘İslam Haritası’ çevrim dışı oldu

Avusturya’da Müslümanlara ait kurumların detaylı bilgilerine yer vermek suretiyle fişlendiği ‘İslam-Landkarte’ (İslam Haritası) adı verilen dijital harita, tepkilerin büyümesi üzerine çevrim dışı oldu.

3.06.2021Avrupa
Rehabilitasyondan sonra istifa etti

Rehabilitasyondan sonra istifa etti

Aşırı sağcı Avusturya Özgürlük Partisi (FPÖ) Genel Başkanı Norbert Hofer, rehabilitasyon merkezinde geçirdiği 3 haftalık süre sonrasında partideki görevinden istifa ettiğini açıkladı.

2.06.2021Avrupa
Avusturya’da aşırı sağcı Özgürlük Partisinin lideri Hofer istifa etti

Avusturya’da aşırı sağcı Özgürlük Partisinin lideri Hofer istifa etti

Aşırı sağcı Avusturya Özgürlük Partisi (FPÖ) Genel Başkanı Norbert Hofer, rehabilitasyon merkezinde geçirdiği 3 haftalık süre sonrasında partideki görevinden istifa ettiğini açıkladı.

1.06.2021Dünya
Viyana Belediye Başkanı’ndan, Müslümanlara yönelik ‘fişlemeyi andıran çalışmaya’ tepki

Viyana Belediye Başkanı’ndan, Müslümanlara yönelik ‘fişlemeyi andıran çalışmaya’ tepki

Viyana Belediye Başkanı Michael Ludwig, Avusturya’da Başbakan Sebastian Kurz iktidarının hayata geçirdiği ‘Siyasal İslam Dokümantasyon Merkezi’ tarafından Müslümanlara ait kurumların detaylı bilgilerinin yer aldığı, fişlemeyi andıran dijital haritanın halk içinde ayrışmaya yol açacağını söyledi.

31.05.2021Avrupa
AB ülkelerinde Kovid-19a karşı aşılamalar hızlandı

AB ülkelerinde Kovid-19'a karşı aşılamalar hızlandı

AB'ye üye ülkelerde bugüne kadar yetişkin nüfusun yüzde 46'sına en az bir doz Kovid-19 aşısı uygulandı.

26.05.2021Dünya
20 yıl geçti, hâlâ bir şey yapmadılar

20 yıl geçti, hâlâ bir şey yapmadılar

Avusturya’da geçen yıl Müslümanlara yönelik 1402 ırkçı saldırı yaşanırken, 2019’a göre saldırılarda yüzde 33’ün üzerinde artış olduğu bildirildi.

20.05.2021Avrupa
Avusturya eski Cumhurbaşkanı Fischer’den İsrail bayrağı tepkisi

Avusturya eski Cumhurbaşkanı Fischer’den İsrail bayrağı tepkisi

Avusturya’nın eski Cumhurbaşkanı Heinz Fischer, hükümetin, Başbakanlık ve Dışişleri Bakanlığı’na astığı İsrail bayraklarına tepki göstererek, “Avusturya’nın bu trajik sorunda taraf haline gelmesi kabul edilemez” ifadelerini kullandı.

19.05.2021Avrupa
Avusturyada skandal: Devlet binalarına İsrail bayrağı astılar

Avusturya'da skandal: Devlet binalarına İsrail bayrağı astılar!

Tüm dünyanın gözü önünde Filistin'de insanlık suçu işleyen İsrail'e destek vermek isteyen Avusturya bir skandala imza attı. Devlet binalarına İsrail bayrakları asıldı. Avusturya’da Başbakan Sebastian Kurz'un ırkçı paylaşımları ve yaptığı açıklamalar çok büyük tepkiye yol açmıştı.

18.05.2021Dünya
‘Bir Avusturyalı olarak Kurz’un yaptıklarından...’

‘Bir Avusturyalı olarak Kurz’un yaptıklarından...’

Avusturya Başbakanlık binası önünde toplanan bir grup gösterici, devlet binalarında İsrail bayrağına yer verilmesine tepki gösterdi.

17.05.2021Avrupa
Filistin bayrağı paylaşan Türk siyasetçi ihraç edildi

Filistin bayrağı paylaşan Türk siyasetçi ihraç edildi

Avusturya’da genel başkanlığını Başbakan Sebastian Kurz’un yürüttüğü Halk Partisi’nde (ÖVP) uzun yıllar aktif bir şekilde görev üstlenen Resul Yiğit’in, sosyal medya profilinde Filistin bayrağının yanı sıra ‘Özgür Filistin’ ifadesini paylaştığı için partideki üyeliğine son verildi.

16.05.2021Avrupa
Avusturya Başbakanı Kurz’un partisi Filistine destek veren siyasetçiyi partiden ihraç etti

Avusturya Başbakanı Kurz’un partisi Filistin'e destek veren siyasetçiyi partiden ihraç etti

Avusturya Başbakanı Kurz’un genel başkanı olduğu Muhafazakar Halk Partisi’nde (ÖVP) Viyana Gençlik Kolları Başkanlığı gibi çeşitli görevlerde bulunan Resul Yiğit, İsrail’in abluka altındaki Gazze’ye yönelik saldırılarına sosyal medya hesabından Filistin’e destek verdiği gerekçesiyle partiden ihraç edildi.

16.05.2021Dünya
Son dakika haberi...Pazartesi günü kısıtlamalar bitecek mi Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Son dakika haberi...Pazartesi günü kısıtlamalar bitecek mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan önceki gün son dakika açıklaması ile tam kapanma sürecine dair ifadelerde bulundu. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti teşkilatıyla video konferans yöntemiyle bayramlaştı. Tam kapanma dönemiyle ilgili açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Pazartesi gününden itibaren kontrollü normalleşme takvimimizi uygulamaya başlıyoruz.' dedi. Öte yandan İsrail'e tepki gösteren Erdoğan, 'Bu terör devleti artık tüm sınırları aşmış durumdadır. Güçleri sadece çocuklara ve masumlara yetiyor.' ifadelerini kullandı.

15.05.2021Gündem
Fuat Oktaydan Avusturya Başbakanı Kurza sert tepki

Fuat Oktay'dan Avusturya Başbakanı Kurz'a sert tepki

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz'un, başbakanlık binasına İsrail bayrağı çektirmesine tepki gösterdi.

14.05.2021Dünya
Avusturya Başbakanlık binasına İsrail bayrağı çekildi

Avusturya Başbakanlık binasına İsrail bayrağı çekildi

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz skandal bir harekete imza atarak İsrail'e destek için başbakanlık binasına İsrail bayrağı çektirdi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Kurz'a sert tepki gösterirken, Kurz'un paylaşımına Netanyahu'nun oğlu Yair Netanyahu teşekkür etti.

14.05.2021Haber
Son dakika haberler: Avusturya Başbakanı Kurzdan skandal Başbakanlık binasına İsrail bayrağı çektirdi

Son dakika haberler: Avusturya Başbakanı Kurz'dan skandal! Başbakanlık binasına İsrail bayrağı çektirdi

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz skandal bir harekete imza atarak İsrail'e destek için başbakanlık binasına İsrail bayrağı çektirdi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik sosyal medyadan yaptıkları paylaşımlarla Kurz'a sert tepki gösterirken, Kurz'un paylaşımına Netanyahu'nun oğlu Yair Netanyahu teşekkür etti.

14.05.2021Gündem
Almanya-Avusturya sınırı karşılıklı açıldı

Almanya-Avusturya sınırı karşılıklı açıldı

Pandemi kısıtlamaları nedeniyle geçen aralık ayından bu yana zorunlu haller dışında geçişlere kapalı olan Almanya-Avusturya sınırı, karşılıklı olarak açıldı.

13.05.2021Avrupa
Kovid-19 gösterisi nazi propagandasına dönüştü

Kovid-19 gösterisi nazi propagandasına dönüştü

Avusturya’nın başkenti Viyana’da koronavirüs (Kovid-19) önlemleri karşıtı gösteride protestocular ve polis arasında arbede yaşandı.

11.04.2021Avrupa
Son dakika haberi: Kraliçe Elizabethin eşi Prens Philip hayatını kaybetti

Son dakika haberi: Kraliçe Elizabeth'in eşi Prens Philip hayatını kaybetti

Buckingham Sarayı, İngiltere Kraliçesi Elizabeth'in eşi Prens Philip'in 99 yaşında hayatını kaybettiğini açıkladı. Kraliçe Elizabeth'in eşi Prens Philip'in ölümü ile ilgili geniş bir bilgilendirmenin ilerleyen dönemde yapılacağı belirtildi. Edinburgh Dükü, haziran ayında 100. doğum günün kutlayacaktı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi Twitter hesabından Prens Philip için baş sağlığı mesajı paylaştı.

9.04.2021Dünya
Avusturya Başbakanından aşı resti Rusyadan sipariş verecek

Avusturya Başbakanı'ndan aşı resti! Rusya'dan sipariş verecek

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, Avrupa Birliği'nde (AB) yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılarının "adil dağıtılmadığını" belirterek, Rusya'dan Sputnik V aşısının büyük ihtimalle gelecek haftaya sipariş edilebileceğini bildirdi.

31.03.2021Dünya
Avrupa Birliğinde aşı fiyaskosu İşte ülke ülke ABnin aşı karnesi...

Avrupa Birliği'nde aşı fiyaskosu! İşte ülke ülke AB'nin aşı karnesi...

Dünya şaşkın! Aşılar üretime bile geçmeden yüz milyonlarca doz sipariş veren Avrupa Birliği ülkeleri, aşılamada çok kötü bir sınav veriyor. AB'de aşılama meselesini masaya yatırdık, 15 ülkeyi tek tek analiz ettik ve oralarda yaşayanlarla konuştuk...

30.03.2021Dünya
Şahin ve Türeci’ye büyük onur nişanı

Şahin ve Türeci’ye büyük onur nişanı

Koronavirüse karşı aşıyı geliştiren BioNTech şirketinin kurucu ortakları Uğur Şahin ve Özlem Türeci’ye, Almanya’nın en büyük devlet nişanı olan Yıldızlı Federal Liyakat Nişanı verildi.

20.03.2021Dünya
Prof. Şahin ve Dr. Türeciye Almanya’nın en büyük onur ödülü

Prof. Şahin ve Dr. Türeci'ye Almanya’nın en büyük onur ödülü

Koronavirüsüne karşı geliştirdikleri aşıyla milyarlarca insana umut olan BioNTech kurucu ortakları Prof. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci’ye Almanya’nın en büyük devlet nişanı olan ‘Yıldızlı Federal Liyakat Nişanı’ verildi. Nişanı, Cumhurbaşkanlığı Sarayı Bellevue’de düzenlenen törende Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier takdim etti.

19.03.2021Avrupa

Yazar Sonuçları

Afganlar kaçarken

Dünya bir yanda koronavirüs salgını ve neden olduğu ekonomik kriz, öte yanda sel, kuraklık ve orman yangınları gibi devasa afetlerle olağanüstü bir dönemden geçiyor.

30.07.2021

Afgan endişesi, Suriyeli endişesinden daha mı büyük?

Suriyelilere ilk başta gösterilen muameleyle şimdi Afganlar karşısında yaşananlar biraz daha farklı sanki. Suriyeliler çoluk çocuk sınırı ilk geçmeye başladıklarında rejimin bombalarından kaçan mazlumlar olarak algılanıyorlardı. Afganlara ise daha ilk andan itibaren “Ülkesine dönsün, savaşsın” tavrı sergileniyor.

28.07.2021